برگزیده های پرشین تولز

بهترین کتابهایی که در مورد سینما پیدا میشه

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
بچه ها من رفتم انقلاب برای تهیه کتاب هیچکاک همیشه استاد... هیچ جا نداشت و بهم گفتن چاپش تموم شده و دیگه گیر نمیاد .یک نفر پاساژ صفوی رو بهم معرفی کرد اونجا هم طبقه ی اول رو فقط گشتم نداشتن چون بقیه مغازه ها تعطیل بودن... جای دیگه ای هم هست؟

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بچه ها من رفتم انقلاب برای تهیه کتاب هیچکاک همیشه استاد... هیچ جا نداشت و بهم گفتن چاپش تموم شده و دیگه گیر نمیاد .یک نفر پاساژ صفوی رو بهم معرفی کرد اونجا هم طبقه ی اول رو فقط گشتم نداشتن چون بقیه مغازه ها تعطیل بودن... جای دیگه ای هم هست؟

یه پاساژ هم هست حدود 50 متر جلو تر از سینما مرکزی تو خیابان آزادی پله می خوره بالا پر است از دست دوم فروش های کتاب ولی باید مواظب باشی سرتو کلاه نذارند.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
یه راهش هم اینه که از خود حوزه هنری که ناشره بپرسی ... البته دقیقت تر : نشر سوره ...

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
یه راهش هم اینه که از خود حوزه هنری که ناشره بپرسی ... البته دقیقت تر : نشر سوره ...

این راه رو دقیقا نگرفتم یعنی تلفن نشر سوره رو بگیرم از اونجا بپرسم؟ پاسخگو هستن؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این راه رو دقیقا نگرفتم یعنی تلفن نشر سوره رو بگیرم از اونجا بپرسم؟ پاسخگو هستن؟
آره ... چرا که نه ؟ ... خب جواب میدن دیگه ... مثلا میگی که " من فلان کتاب رو می خوام و باید کجا مراجعه کنم یا با کی صحبت کنم که بتونه راهنمایی ام کنه ؟ " ...

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
این یه کتابه که جدیدا اومده(البته ترجمه فارسیش) گفتم معرفی کنم:

دايرة‌المعارف فيلم‌هاي جنگي جهان

برای توضیحات بیشتر اینجا رو مطالعه کنید

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
سلام به همگی... کسی این کتاب رو به صورت کامل و نسخه پی دی اف داره؟
film art: an introduction by david bordwell Kristin Thompson 8th edition
کلا کسی هست که آشیو کتابهای سینمایی خوب زبان اصلی به صورت پی دی اف یا چاپی داشته باشه؟
من خریدارم یا تبادل میکنم...

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
نبود؟؟ کسی که کتاب سینمایی لاتین چه به صورت پی دی اف چه به صورت چاپی داشته باشه؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
نبود؟؟ کسی که کتاب سینمایی لاتین چه به صورت پی دی اف چه به صورت چاپی داشته باشه؟

تو گوگل بزن چیزی که میخوای رو شاید پیدا بشه
من چند موردی پیدا کردم برای نوآر ها

Bookname Rapidshare
Bookname PDF Torrent

در مورد Film Art هم اگر قسمت خاصی رو میخوای بگو اسکن کنم

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
تو گوگل بزن چیزی که میخوای رو شاید پیدا بشه
من چند موردی پیدا کردم برای نوآر ها

Bookname Rapidshare
Bookname PDF Torrent

در مورد Film Art هم اگر قسمت خاصی رو میخوای بگو اسکن کنم

لطف داری شما... این کتاب رو من فارسیش رو دارم ولی نمیدونم چرا فارسی خوندن بهم نمیچسبه.. ترجمه حتی ترجمه خوبی هست ولی میخوام اصطلاحات به طور لاتین تو ذهنم حک بشه.. اگه با هم یه آرشیو کتاب سینمایی لاتین تهیه کنیم خیلی خوب میشه...

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
کتاب لاکان-هیچکاک رو خریدم. خوشم نیومد . هم عکسش کم بود هم مطالبش برام تکراری بود.

کتاب کوچک کاگردانان ( جلد هیچکاک ) رو هم خریدم بدک نبود اما همه مطالبش رو خودم هم می دونستم و چیزی به معلومات آدم اضافه نمی کنه اما از این نظر که همه فیلم های هیچکاک رو به طور خلاصه و موجز معرفی می کنه خوبه.

دو تا کتاب کمیاب دست دوم قدیمی هم خریدم که هنوز نخوندم اما فروشنده خیلی تعریفش رو می کرد:
2chw5mg.gif

هیچکاک در قاب ( بهرام بیضایی)
هیچکاک و آغاباجی ( بهنام دیانی)

تا حالا کتاب در مورد هیچکاک بهتر از این دوتا هنوز ندیم:

هیچکاک همیشه استاد
سینما به روایت هیچکاک

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کتاب لاکان-هیچکاک رو خریدم. خوشم نیومد . هم عکسش کم بود هم مطالبش برام تکراری بود.
[/B]

خب آن کتاب های ژیژک که نشانی از سینما هم دارند بیشتر محملی است برای طرح عقاید فلسفی اش .منظور این کتاب بیشر به عنوان یک کتاب فلسفی رده بندی و طبقه بندی می شه .
از این کتاب دو تا ترجمه هست شما کدوم را گرفتی ناشرش ققنوسه یا گام نو. اگه ققنوسه ترجمه اش چطوریاست؟

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
لطف داری شما... این کتاب رو من فارسیش رو دارم ولی نمیدونم چرا فارسی خوندن بهم نمیچسبه.. ترجمه حتی ترجمه خوبی هست ولی میخوام اصطلاحات به طور لاتین تو ذهنم حک بشه.. اگه با هم یه آرشیو کتاب سینمایی لاتین تهیه کنیم خیلی خوب میشه...

من یه تعدادی ای بوک در مورد سینما دارم . یکیش هست :
Dictionary of Films & Filmmakers​
این کتاب بیش از 5000صفحه است و در چهار جلد :
1 - فیلم ها
2 - کارگردان ها
3- هنرپیشه گان
4- سناریست ها و ...

اگر خواستی در خدمتم.

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
2vvsutf.jpg

این روز ها کتابی توسط نشر چشمه پخش شده بنام سینمای کوئنینتن تارانتینو ، پرونده ی یک خوره ی فیلم .
این کتاب مجموعه‌ای است از زندگینامه‌، نقدها، یادداشت‌ها، گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی به قلم نویسندگان سینمایی، منتقدان و خود تارانتینو كه در سال 2005 توسط پال ای. وودز گردآوری منتشر شده، به علاوه یكی، دو مطلب تكمیلی كه افشین ابراهیمی مترجم كتاب به آن افزوده است. كتاب بعد از مقدمه مترجم و پیشگفتار گردآورنده مجموعه، از 9 فصل تشكیل شده كه به ترتیب دوره زمانی از روزهای آغاز به كار در حرفه سینما و ساختن «سگ‌های انباری» تا «بیل را بكش: جلد دوم»، هركدام یكی از آثار شاخص تارانتینو در مقام نویسنده، كارگردان یا بازیگر را دربر گرفته و در هر فصل چند بخش به قلم نویسندگان مختلف گنجانده شده است. این مجموعه هم مثل كارنامه سینمایی كوئنتین تارانتینو فراز و نشیب‌هایی دارد، بعضی جاهایش بسیار جذاب و خواندنی است و بعضی صفحات چنگی به دل نمی‌زند. با آنكه كتاب «سینمای كوئنتین تارانتینو» نگاهی جامع به زندگی و آثار تارانتینو انداخته، زمان نگارش آن باعث شده آخرین اثر او، «ضد مرگ» كه نقطه حضیض كارنامه فیلمسازی تارانتینو است از قلم بیفتد. البته خواندن این كتاب علاوه بر شخص تارانتینو كه در كانون بررسی قرار دارد، چشم خواننده را به روی نكات جالبی درباره فرهنگ عامه در آمریكا باز می‌كند و اطلاعات مفیدی درباره خرده فرهنگ‌ها، ژانرها و زیرژانرها و تبارشناسی برخی پدیده‌های فرهنگی در اختیار خواننده می گذارد.

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
خب آن کتاب های ژیژک که نشانی از سینما هم دارند بیشتر محملی است برای طرح عقاید فلسفی اش .منظور این کتاب بیشر به عنوان یک کتاب فلسفی رده بندی و طبقه بندی می شه .
از این کتاب دو تا ترجمه هست شما کدوم را گرفتی ناشرش ققنوسه یا گام نو. اگه ققنوسه ترجمه اش چطوریاست؟

آره ققنوسه . ترجمه اش خوبه . حتی روی جلدش زده کتاب برگزیده نمایشگاه فلان و ...
اما به من چه که هیچکاک نظر فلسفی اش در فلان سکانس چی بوده. ظرط می بندم که خود "هیچ"
بنده خدا هم اصلا از این سفسطه بازی ها و فلسفه بافی ها خبر نداشت و اینا زاییده فکر ایناست.

به هر حال یه کتاب دیگه همراش خریده بودم به نام راهنمای کوچک کارگردانان - آلفرد هیچکاک
کتاب جمع و جور و خوبیه به خصوص برای اطلاع از کلیه فیلم های هیچکاک و عوامل و داستان آنها.

و اما بعد ...

نمی دونم چرا چند سالیه حتی یه کتاب باحال از سینما در ایران چاپ نشده. من که ندیدم.
یه زمانی (مخصوصا دهه 70 شمسی) حداقل هر یک سال یک کتاب جالب به بازار می اومد.

Ardalaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نمی دونم چرا چند سالیه حتی یه کتاب باحال از سینما در ایران چاپ نشده. من که ندیدم.
یه زمانی (مخصوصا دهه 70 شمسی) حداقل هر یک سال یک کتاب جالب به بازار می اومد.

نشر هرمس چند تایی کتاب سینمایی چاپ کرده و تعدادی هم زیر چاپ دارد.

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21
دوستان من میخوام یه سری کتاب سینمایی به زبان انگلیسی در واقع کتاب اریجینال تهیه کنم...
گفتم یا به جایی سفارش بدم از خارج بیارن یا اصلا شاید جایی گیر بیاد..
کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

farhad_persona

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
21

مرسی..
خیلی گرون میگیره .
جایی سراغ ندارین پی دی افش به طور کامل گیر بیاد؟ اگه کسی برام پیدا کنه و دانلود کنه من هزینش رو میپردازم.
این سه تا رو فعلا میخوام:
Grammar of the Film Language: Daniel Arijon
Technique of Film Editing, Second Edition Karl Reisz,GAVIN MILLAR
Film Art: An Introduction David Bordwell,Kristin Thompson

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
http://************/files/klmxv23uhzsmo00z0373.jpg

کتابی به اسم گفتگو با آلپاچینو رو چند وقت پیش یکی از دوستام گرفته بود...چیز جالبی هست و خونئنش خالی از لطف نیست..

//

یه کتاب به زبان اصلی گفتم شاید بدرد دوستان بخوره:

cover_poetics_sm.jpg

the Poetics of Cinema

http://quod.lib.umich.edu/c/cjs/images/0920054.0001.001.pdf
dir. Alfred Hitchcock, 1934. From Film Art, 2nd edition, McGraw-Hill (1988):

بالا