برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

ashkan09

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شرمنده زیاد مزاحمتون میشم
راستش من خیلی روی مسائل حساسیت به خرج نمیدم و خیلی هم سریع تصمیم به عمل گرفتم
من 25 سالمه و شماره چشمام هم هر دو 3.5 با استیکمات 1 و 1.5 هست.
دکتر جدیدی گفت لازک میکنه
همانطور که حتما میدونید توی بقیه الله زیاد وقت توضیح دادن ندارند
ممنون میشم اگر یه سری مسائل و توصیه هایی که قبل از عمل باید رعایت بشه رو بنویسید.
میترسم اون روز که برا عمل میرم بگن فلان کارو نکردی و عمل عقب بیفته
چون من با بدبختی مرخصی گرفتم :)

Sbaran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست من چرا تهران؟
برید پیش دکتر صداقت یا دکتر زارعی در مشهد.
از اینها بهتر تو تهران نمیشه پیدا کرد.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

خیلی ممنون از جوابتون
راستش دکتر زارعی که دربارشون تعریف زیاد خوندم. اینطور فهمیدم که احتمالا خودشون اینطور عمل ها رو انجام نمی دن و می سپرن به رزیدنت هاشون و اون رو هم می ندازن برای دو-سه ماه دیگه. تعریف دکتر خاکشور رو هم زیاد شنیدم. حالا نمی دونم اختلاف این دکترها در حدی هست که بخام بیشتر راجبشون تحقیق کنم یا اینکه همین فردا برم مطب دکتر خاکشور و ازشون بخام که چهارشنبه عملم کنند؟

amir312

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه کاری میخواهید برید خلبانی ؟
جز خلبانی فکر نمیکنم برای کار دیگه ای گیر بدن.

خلبانی که نه !!! ولی به نظر شما به شماره چپ5- ووووووووراست 5- ووووووو مقداری آستیگمات برای نیروی انتظامی گیر نمیدن؟؟

doos aziz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
ممنون از جواباتون . من اين دفعه راجع به اينكه نبايد قبل از عمل مشكل خشكي چشم داشته باشي سوال دارم.چون الان نشم توي روزاي زمستوني و موقع تغيير فصل مشكل دارم ميخواستم بدونم تا چه اندازه بايد بهش قبل عمل توجه داشت ؟پيش دكتر فروسي رفتم ايشون گفتن خشكي چشم نداري ولي من سوزش و خستگي چشم رو هميشه داشتم بخصوص فصل سرما و تغيير فصل طوري كه بعضي وقتها انگار چشام به پلك بالايي چسبيده پس حالا :

1- بيمارستان نور يك سري آزمايش انجام ميدن براي ميزان شدت خشكي چشم شما اطلاع داريد چي هست ؟ به نظر شما انجامش بدم؟

2- يك سري قرص رو گفته بودين براي خشكي چشم اينها مشكل رو حل ميكنه ؟ وارد شدن ؟

3- نتيجه عمل بين فمتو و لازك براي پيش گيري از خشكي چشم تفاوت داره ؟

Rayans

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
دوست عزيز من خودم پيش دكتر زارعي عمل كردم حرف ندارند و حتما توصيه مي كنم ايشون رو
اولا تمام عملهاي ليزيك و پي ار كي رو خودشون انجام مي دهند در ضمن تمام اعمال جراحي كلينيك ويژه كه بعد از ظهر است را هم خودشان انجام ميدهند فقط مشكل وقتهاي چند ماهه است كه در پست قبلي گفتم فقط عملهاي صبح كه رزيدنتها و فلوشيپها مشاوره مي هند بسته به سختي عمل ممكن است توسط ايشان عمل نشود توصيه مي كنم اسمشان و عناوين و موفقيتهايشان را در گوگل جستجو كنيد

Rayans

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خیلی ممنون از جوابتون
راستش دکتر زارعی که دربارشون تعریف زیاد خوندم. اینطور فهمیدم که احتمالا خودشون اینطور عمل ها رو انجام نمی دن و می سپرن به رزیدنت هاشون و اون رو هم می ندازن برای دو-سه ماه دیگه. تعریف دکتر خاکشور رو هم زیاد شنیدم. حالا نمی دونم اختلاف این دکترها در حدی هست که بخام بیشتر راجبشون تحقیق کنم یا اینکه همین فردا برم مطب دکتر خاکشور و ازشون بخام که چهارشنبه عملم کنند؟
دوست عزيز من خودم پيش دكتر زارعي عمل كردم حرف ندارند و حتما توصيه مي كنم ايشون رو
اولا تمام عملهاي ليزيك و پي ار كي رو خودشون انجام مي دهند در ضمن تمام اعمال جراحي كلينيك ويژه كه بعد از ظهر است را هم خودشان انجام ميدهند فقط مشكل وقتهاي چند ماهه است كه در پست قبلي گفتم فقط عملهاي صبح كه رزيدنتها و فلوشيپها مشاوره مي هند بسته به سختي عمل ممكن است توسط ايشان عمل نشود توصيه مي كنم اسمشان و عناوين و موفقيتهايشان را در گوگل جستجو كنيد

hossein123456

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
از دوستان کسی لنز چند کانونه (مولتی فوکال ) برا آب مروارید تو چشمش کار گذاشته لطفا پیام بدن

8UNDONE8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله ونک یکی از بهترین های تهرانه هم از نظر مدیریت هم از نظر پزشکان و هم از نظر دستگاهها.

با درود بر شما

من هم بالاخره عمل لازک رو انجام دادم الان تقریبا 55 روز هستش

کم و بیش تاری دید (بیشتر در شب) رو دارم که داره بهتر میشه
اما تقریبا یک هفته ای هست احساس میکنم چشم چپم کمی نسبت به راست ضعیفتر هستش که قبلش اینطور نبود و دید چشم چپ بهتر از راست بود
دیروز مراجعه به دکتر داشتم دید راست تا حدی +هستش که خوب طبیعی هستش بعد از عمل لازک اما دید چپ بین 0.25 - و 0.12 - و 0 تو جواب با دستگاه متغیر بوده که برای چشم چپ قطره فلوکورت دادند
همینطوری گاهی اوقات دید چپ بهتر هستش و بعضی وقت ها دید راست البته می دونم که فعلا راه داری در پیش هست برای نظر قطعی
فعلا خدا رو شکر
دنیای بدون عینک تجریه قشنگ و جدیدی هستش :)

anahitaasemani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من قصد عمل دارم هر دو چشمم شمارش 3 هست 1 هم آستيگمات هست من حدود 6 سالي از لنزهاي شبانه استفاده ميكردم كه دكتر زرين بخش برام تجويز كرده بود حالا ميخوام عمل كنم البته حدود 9 ماهه ديگه از لنز استفاده نميكنم فقط تو اين مدت 10 روز دوباره غير متوالي استفاده كردم كه آخرين بار حدود يك ماه پيش بود كه دو شب استفاده كردم . حالا به نظرتون تا عمل چند وقت صبر كنم خوبه ؟ در ضمن دكتر زرين بخش براي عمل خوبه ؟اگه نه كدوم دكتر پيشنهاد ميكنيد؟كلينيك رازي بهتره يا نور ؟چون دكتر فلاح هم شنيدم خوبه ولي توي رازي كار ميكنه؟اگه نور بهتره پيش كدوم دكتر برم خوبه ؟
با تشكر

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
سلام

من ضعیفی چشمام 2 هست یکیشم آستیکماته . 23 سالم هست

باید چه عملی انجام بدم که دیگر هیچ وقت نیاز به عینک نداشته باشم ؟

ممنون

shahab314

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام آقای یاسینی

من ۲۷ سالمه و چشمام هر کدوم شمارش حدود ۷/۳۰ هست و یه مقدار آستیگمات هم داره

میخواستم ‍بپرسم :
۱-کدوم مدل عمل واسه من بهتره
۲- هزینه این چند مدل عمل به صورت تقریبی چقدره ؟
۳- بیمه تامین اجنماعی یا تکمیلی هزینه ای واسش پرداخت میکنن یا نه ؟

مرسی از اینکه وقت میزارین و جواب میدین

manager_66

Registered User
لایک‌ها
1,573
سلام آقای یاسینی /

یکی از دوستام برادرشون که ساکن تهران هستن متاسفانه یکی از چشاشون رو از دست دادند و کور شدند و چشم دیگشون هم دکترشون گفته تا چند سال بعد کور میشه . این دوستم خیلی ناراحت بود گفت هر کاری که بشه میکنیم که دادشم خوب بشه گفتم واسه چی اینطوری شده گفتش که تخریب ماکولا یا همچین چیزی داره . حالا این بیماری خوب میشه / میشه چشمی که کور شده رو احیا کرد . میشه در تهران یا مشهد یا هر جای دیگه یک دکتر خوب واسه این بیماری معرفی کنید . متشکرم .

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوست عزیز من 30 سالم هست و چشم راستم 2.5 استیگمات و چشم چپم 1 هست نمرش ( استیگمات ) چه عملی باید انجام بدم از شر عینک راحت بشم و طول درمانش هم طولانی نباشه و اذیت نشم ؟ چقدر هزینش هست ؟

کمترین طول درمان مربوط به لیزیک و پی ار کی هست ولی نوع درمان رو دکتر مسخص میکنه.
هزینه از یک میلیون تا سه میلیون بستگی به نوع عمل ، دکتر و دستگاه فزق میکنه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون از توصیه دلسوزانه
شما استاد ما

حالا کجا برم که خیلی تو صف نباشم و هزینش هم خیلی بالا نباشه؟

الان هیچ جا صف نداره ولی به نظر میاد نگاه و رازی کمترین هزینه رو میگیرن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شرمنده زیاد مزاحمتون میشم
راستش من خیلی روی مسائل حساسیت به خرج نمیدم و خیلی هم سریع تصمیم به عمل گرفتم
من 25 سالمه و شماره چشمام هم هر دو 3.5 با استیکمات 1 و 1.5 هست.
دکتر جدیدی گفت لازک میکنه
همانطور که حتما میدونید توی بقیه الله زیاد وقت توضیح دادن ندارند
ممنون میشم اگر یه سری مسائل و توصیه هایی که قبل از عمل باید رعایت بشه رو بنویسید.
میترسم اون روز که برا عمل میرم بگن فلان کارو نکردی و عمل عقب بیفته
چون من با بدبختی مرخصی گرفتم :)

نترسید کار خاصی لازم نیست بکنید فقط اگر از لنز استفاده میکنید دو هفته قبل از عمل لنز نزنید.
همین

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خیلی ممنون از جوابتون

نه دوست من خودشون عمل میکنن اگر تو بیمارستان اموزشی عمل نکنید!
دکتر خاکشور دکتر خوبیه ولی وقتی بزرگانی هستند که میشه پیششون رفت چرا روزه شک دار!
با دکتر زارعی صحبت کنید خودشون راهنماییتون میکنن

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خلبانی که نه !!! ولی به نظر شما به شماره چپ5- ووووووووراست 5- ووووووو مقداری آستیگمات برای نیروی انتظامی گیر نمیدن؟؟

چرا گیر بدن ایا قانونی برای این کار هست که من نمیدونم؟
باید سوال بکنم ولی سلامتیتون رو فدای کارتون نکنید چراکه مجبور میشید کار کنید و بخشی از سلامتتیون رو برگردونید !

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
ممنون از جواباتون . من اين دفعه راجع به اينكه نبايد قبل از عمل مشكل خشكي چشم داشته باشي سوال دارم.چون الان نشم توي روزاي زمستوني و موقع تغيير فصل مشكل دارم ميخواستم بدونم تا چه اندازه بايد بهش قبل عمل توجه داشت ؟پيش دكتر فروسي رفتم ايشون گفتن خشكي چشم نداري ولي من سوزش و خستگي چشم رو هميشه داشتم بخصوص فصل سرما و تغيير فصل طوري كه بعضي وقتها انگار چشام به پلك بالايي چسبيده پس حالا :

1- بيمارستان نور يك سري آزمايش انجام ميدن براي ميزان شدت خشكي چشم شما اطلاع داريد چي هست ؟ به نظر شما انجامش بدم؟

2- يك سري قرص رو گفته بودين براي خشكي چشم اينها مشكل رو حل ميكنه ؟ وارد شدن ؟

3- نتيجه عمل بين فمتو و لازك براي پيش گيري از خشكي چشم تفاوت داره ؟

1 بله اون ازمایش رو بدین غدد اشکی رو بررسی میکنن

2 این داروها گروه کالایی یک نیستند برای اینکه تولید داخل دارند فکر میکنم وارداتشون طول بکشه

3 فرق زیادی ندارند لیکن فمتو برای چشم های هشک بیشتر توصیه میشه ولی من مقاله ای در ایت زمینه ندیدم شاید تبلیغات باشه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

بله با ایشون کاملا موافقم

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
از دوستان کسی لنز چند کانونه (مولتی فوکال ) برا آب مروارید تو چشمش کار گذاشته لطفا پیام بدن

همونطور که در پیام خصوصی بهتون گفتم این لنز کاملا در امریکا استفاده میشه.
مطمینم بعد از عمل از نتیجه عمل شگفت زده میشید.
راستی نگفتید دکترتون کیه.

بالا