برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
ممنون بابت توضیح مفیدتون، این وسیله ای که شما گفتید یه وسیله خاص هست که در هر کلینیکی موجود نیست؟ من قصد دارم به مجهزترین کلینیک در تهران بعد از تحقیق کامل مراجعه کنم.
من آدم مواقع بینی هستم و توقعی ندارم چشم سمت چپم کامل درمان شه، با عینک هم دید چشم سمت چپم کامل نیست و در حد گرفتن گواهی نامه رانندگی کفایت می کنه. گرچه اگه چشم سمت چپم کامل درمان بشه خیلی خوشحال میشم. فقط می خواستم بدونم چند درصد احتمال داره بامراجعه به بهترین کلینک چشم پزشکی چشم سمت چپم تا اندازه ای درمان بشه که اجازه رانندگی بدون عینک رو داشته باشم؟ اصلی ترین نیاز من از چشم سمت چپم رد کردن تست بینایی سنجی راهنمایی و رانندگی هست و دید کامل چشم راست برام کفایت می کنه. ینی میخوام طوری بشه نیازم به عینک مرتفع بشه.
خیر در اکثر کلینیک ها موجود نیست. سطح توقعتان باید بالا باشد چون با این شماره دید چشم چپ شما کاملا قابل تصحیح است اگر پروفایل صحیحی اعمال شود. ولی در صورتی که پروفایل معمولی اعمال شود چیزی بهتر از عینک فعلیتان نخواهد بود. من بیماری را برای لیزیک توصیه کردم با شماره ای سنگین تر از چشم چپ شما و بعد از عمل مناسب (wavefront-guided LASIK بوسیله لیزر اگزمر MEL80 و پروفایل CRS-Master) ایشان با همان چشم دید بهتر از 10/10 دارند. مطلع هستم دکتر هاشمی در کلینیک نور چند سال است عمل های wavefront-guided انجام می دهند.

moshir202

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و تشکر از لطف و توجه شما به پرسشها
در مورد عمل لازک یا لیزیک و prkجستجوی زیادی کردم تا دکتر و مرکزی که جدید ترین دشتگاه روز کشور رو داشته باشه پیدا بکنم اما نتیجه دقیقی نگرفتم. امکان داره جواب دقیقی به این سوال من بدید ؟ بینهایت ممنونم

Sharif33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باسلام.لطفااگرکسی درباره جراحی های چشم ااطلاعات داردیا خودش سابقه جراحی داشته به من جواب دهد.
بنده بیست ساله ودچارنزدیک بینی ۱.۵درچشم راست و۱.۲۵درچشم چپ هستم.ازچهارسال قبل عینک میزنم که آنموقع هردوچشم شماره یک بود. واین اواخرازلنزاستفاده میکنم اماقصدجراحی دارم.
میخواستم بدانم باتوجه به هزینه بالاترلیزیک آیااین عمل تفاوت زیادی درنتیجه کاربالازیک داردیانه؟
به من گفته شده که لازیک بهتراست ولیزیک دیگرکمی قدیمی شده وعلا رقم هزینه بالاتر نتیجه ی بهتری نداردآیااین گفته درست است؟
میزان دردوناراحتی های پس ازعمل لازک معمولاچقدراست؟
باتوجه به اینکه برای کنکوردرس میخوانم چه مدت پس ازعمل میتوانم کتاب بخوانم یاسرکلاس درس بروم؟
آیادیدمن میتواندبهترازآن چیزی شودکه بالنزدارم یاآن نهایت دید است؟
ودرپایان اینکه من باتوجه به هزینه ی پایینترواینکه یکی ازدوستانم پیش ایشان عمل کرده وراضی است قصدعمل پیش دکترشهرام سازنده رادارم آیادکترمتبحری است ودستگاه های مورداستفاده درکلینیک نوآوران واقعامناسب است؟

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
باسلام.لطفااگرکسی درباره جراحی های چشم ااطلاعات داردیا خودش سابقه جراحی داشته به من جواب دهد.
بنده بیست ساله ودچارنزدیک بینی ۱.۵درچشم راست و۱.۲۵درچشم چپ هستم.ازچهارسال قبل عینک میزنم که آنموقع هردوچشم شماره یک بود. واین اواخرازلنزاستفاده میکنم اماقصدجراحی دارم.
میخواستم بدانم باتوجه به هزینه بالاترلیزیک آیااین عمل تفاوت زیادی درنتیجه کاربالازیک داردیانه؟
به من گفته شده که لازیک بهتراست ولیزیک دیگرکمی قدیمی شده وعلا رقم هزینه بالاتر نتیجه ی بهتری نداردآیااین گفته درست است؟
میزان دردوناراحتی های پس ازعمل لازک معمولاچقدراست؟
باتوجه به اینکه برای کنکوردرس میخوانم چه مدت پس ازعمل میتوانم کتاب بخوانم یاسرکلاس درس بروم؟
آیادیدمن میتواندبهترازآن چیزی شودکه بالنزدارم یاآن نهایت دید است؟
ودرپایان اینکه من باتوجه به هزینه ی پایینترواینکه یکی ازدوستانم پیش ایشان عمل کرده وراضی است قصدعمل پیش دکترشهرام سازنده رادارم آیادکترمتبحری است ودستگاه های مورداستفاده درکلینیک نوآوران واقعامناسب است؟
بعد از لازک حدود دو هفته یا یک ماه باید مراقب باشید. برای لیزیک طی چند روز همه چیز خوب خواهد بود. شما روز بعد از عمل لیزیک میتوانید سر کلاس بروید یا درس بخوانید. دید شما معمولا بهتر از دیدتان با بهترین لنز نمی شود البته امکانش وجود دارد ولی بستگی به جراح و نوع عمل دارد.

sadra70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.ببخشید يه دکتر خوب برای انجام عمل لیزیک درساری بهم معرفی کنید.امکان اومدن به تهران رو ندارم به نظر شما کدوم مرکز وکدوم پزشک در ساری برای این عمل عالی هستن وميشه کاملا مطمین باشم که چشمم بهشون بسپارم؟!

جعفر0919

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به نظر شما عمل لازک در بیمارستان فارابی خوبه؟ کدام دکتر اونجا رو تایید میکنید؟ خواهش میکنم جواب بدین

Mj8940

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من سال ۹۱ کلینیک نور لیزیک کردم. بعد از مدتی متوجه انحراف چشمم شدم،نمیدونم به خاطر لیزره یا ضربه،دلیلش مهم نیس.رفتم نور ومعاینه شدم و قبول نکرد دکترم انحراف چشم دارم. فقط به خاطر اینکه کارش زیر سوال نره. با رسپشن نور صحبت کردم و گفت تا دکتر خودم اوکی نده ارجاع نمیدن به متخصص انحراف. اینه که تصمیم گرفتم برم کلینیک نگاه تو خیابون گل نبی. آیا نگاهو توصیه میکنید برای جراحی انحراف چشم؟کدوم دکتر؟توروخدا جواب بدید کلافه شدم دیگه اعتماد به نفس ندارم

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام دوستان. من سال ۹۱ کلینیک نور لیزیک کردم. بعد از مدتی متوجه انحراف چشمم شدم،نمیدونم به خاطر لیزره یا ضربه،دلیلش مهم نیس.رفتم نور ومعاینه شدم و قبول نکرد دکترم انحراف چشم دارم. فقط به خاطر اینکه کارش زیر سوال نره. با رسپشن نور صحبت کردم و گفت تا دکتر خودم اوکی نده ارجاع نمیدن به متخصص انحراف. اینه که تصمیم گرفتم برم کلینیک نگاه تو خیابون گل نبی. آیا نگاهو توصیه میکنید برای جراحی انحراف چشم؟کدوم دکتر؟توروخدا جواب بدید کلافه شدم دیگه اعتماد به نفس ندارم

لیزر باعث انحراف چشم نمیشود. اگر توافق نظر درباره تشخیص صحیح وجود ندارد نیاز است نظرهای دوم و سوم بگیرید. حداقل پیش دو پزشک دیگر بروید.

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام.ببخشید صفر کردن چشم یعنی چی؟
عمل ICL چشم رو صفر میکنه؟یا اینکه همون دیدی رو به بیمار میده که با عینک داره؟(در واقع فقط عینک برداشته میشه و دید بهتر از عینک نمیشه)با تشکر

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام.ببخشید صفر کردن چشم یعنی چی؟
عمل ICL چشم رو صفر میکنه؟یا اینکه همون دیدی رو به بیمار میده که با عینک داره؟(در واقع فقط عینک برداشته میشه و دید بهتر از عینک نمیشه)با تشکر
منظور صفر کردن شماره چشم است (که البته هدف عمل های اصلاح عیوب انکساری نیست). بستگی به شرایطی که چشم شما دارد میشود با عمل ICL یا عمل های لیزر دید شما بهتر از دیدتان با عینک شود. این شرایط بر اساس سن و اسکن های مختلف چشم شما سنجیده می شوند.

m.shahi

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان گرامی از اونجایی که شماره چشمم آستیگمات با نمره بالاست و با عینک هم دید مناسبی ندارم به شدت دنبال یک پزشک خوب میگردم که یه نظر قابل اطمینان به بنده بده که چه عملی برای چشمم مناسبه چون پیش چند پزشک رفتم و نظرات متفاوتی دادن و در مقابل نظر دیگر پزشکان دلیل مستحکمی نیاوردن مردد شدم به شدت.
چندبار هم تو سایت مطرح کردم کسی جواب نداده
لطفا اگر پزشک خوب میشناسید معرفی کنید اگر راحت نیستید به خصوصی پیغام بدید خیلی لطف میکنید من واقعا منتظر نظرات اعضای اینجا هستم چون بیشتر از هر جای دیگه ای میتونه مفید باشه. کلنیک خوب هم معرفی کنید ممنون میشم البته فکر کنم نور خوب باشه ولی نمیدونم واقعا کدوم پزشکش بهترنه دکتر هاشمی هم که کلا وقت نمیدن

شماره چشمم هم به این صورته

شماره چشمم:
Right
SPHattachFull972181l..
CYL: -3.75
ADD 20
C
FAR: 4 / 10

Left
SPHattachFull972182l..
CYL: -3.5
ADD -160
C
FAR: 4 / 10

ممنونم
موفق و سلامت و شاد باشید

پیروز باشید

m.shahi, ‏13 نوامبر 2016

elhamalipour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید. میخواستم یکم راهنماییم کنین، من بامعرفی یکی از دوستان رفتم پیش دکتر صدوقی و گفتم میخوام عمل کنم. ایشون گفتن عمل لازک تو بیمارستان نگاه انجام میدن. خیلی استرس دارم. راجع به عملهای دکتر صدوقی اطلاعی دارین؟؟ و اینکه بیمارستان نگاه دستگاههاش دقیق و معتبر هست؟ ممنون میشم توضیح بدید بهم

mahdi1940

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید.
من قصد عمل prkرو دارم ولی متاسفانه پیش دکتر مراجعه کردم گفتن 0.75 استیکمات از هر چشمت باقی میمونه.مشخصات چشم هام .راست 4.25 استیکمات ونزدیک بینی 0.75وچپ3.25استیکمات و نزدیک بینی 1.25.
لطفا به سوال هام پاسخ بدید.
1.دکتر مهدی خاتمی که دکتر مالج من هست رو تایید میکنید اگر نه بهتر از ایشان رو معرفی بفرمایید.
2.آیا امکانش هست نمره چشم های من صفر بشه.
3.اگر نمره استیکمات من باقی بمونه میشه اصلاح کرد و باچه روشی.
در ضمن ضخامت قرنیه در هر دو چشم هام 498 میکرون هست.
از شما سپاسگذارم.

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
سلام:قراره عمل چشم انجام بدم به امید خدا....باید از شیراز کل پول لنز رو واریز کنم به حساب یه شرکت تهرانی به اسم زیست مند و بعد از ۲ الی ۶ ماه لنز با پست بدستم میرسه....هزینه لنز ۴ میلیون....باید از آمریکا بیاد....لطفا راهنمایی کنید چجور با این شرکت کار کنم که پولم خدایی نکرده ....... بلایی سرش نیاد؟با تشکر

masoo

Registered User
لایک‌ها
28
کسی کمک من نمیکنه؟
آقای یاسینی دیگه نیستند؟

elnaz33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام می خواستم یک پزشک استرابیسم خوب بهم معرفی کنید؟ دکتر شاعری خوب هست؟

mashtiii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان.اگر لطف کنید راهنمایی کنید که برای عمل لیزیک چشم با بیمه نیروهای مسلح چقدر از هزینه کم خواهد شد بنده سرباز هستم خواستم ببینم اگر امکانش هست و مناسب میشه عمل کرد که اقدام کنم و در شهر شیراز کجا میشه اینکار رو باهزینه مناسب انجام داد.ممنون
شماره چشم به همراه استیماک 2چشم روی همدیگه 4 میشه

drbabsharif

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگه اطلاعات در مورد چشم می خوای یه سایت خوب می تونم بهتون معرفی کنم، WWW.drbabsharif.com
سایت دکتر بابک باب شریف هستش، هر اطلاعاتی بخوای هستش توی سایت

milad2008

Registered User
لایک‌ها
60
سلام:قراره عمل چشم انجام بدم به امید خدا....باید از شیراز کل پول لنز رو واریز کنم به حساب یه شرکت تهرانی به اسم زیست مند و بعد از ۲ الی ۶ ماه لنز با پست بدستم میرسه....هزینه لنز ۴ میلیون....باید از آمریکا بیاد....لطفا راهنمایی کنید چجور با این شرکت کار کنم که پولم خدایی نکرده ....... بلایی سرش نیاد؟با تشکر
مارک و مدل لنزت رو بفرست /

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
من امروز پیش دکتر خانلری بودم برای مشکل دو بینی .
فوق العاده دکتر خوش مشرب و خوش برخوردی هستند کلی توضیحات علمی و غیر علمی دادند تا من رو متوجه این نکته کنند که مشکل از خود چشم من هستش .
ایشون بعد از دیدن عکسهای ابرومتری چشمهام صراحتا" گفتند مشکل از خود چشم هستش نه عضلاتش بنابراین اگر میخواهی عمل کنی بهت پیشنهاد لازک میدم ( به همراه یه مودی که متوجه نشدم چی بود) هر چند فمتو لیزیک از لحاظ درآمدی برای من بهتره اما چون نتیجه هردو عمل یکی هستش برات همون لازک رو پیشنهاد میدم و ممکنه بعد از عمل مشکل دو بینی ات حل بشه ممکن هم هست نشه . نمیشه با اطمینان صد در صد گفت.

حالا از دوستان متخصص بخصوص @iSight عزیز میخوام که راهنمایی کنن که آیا لازمه پیش دکتر دیگه ای برم یا نه و اگر جواب مثبته پیش کی برم که در زمینه حل مشکل دو بینی تخصص داشته باشه ؟
اگه لازم باشه عکس ابرومتری رو هم میتونم بذارم

بالا