برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Arezoo1212

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان دکتر به من گفته باید عمل کراس لینک و رینگ گذاری انجام بدم خیلی میترسم
لطفا اگه کسی این عمل هارو انجام داده راهنماییم کنه که درد و اذییت زیادی دارن یا نه
عمل کراس لینک همون عمل با اشعه فرابنفشه و قطری

engineer_hamed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
با عرض سلام خدمت دوستان
آیا بین مرکز اسفندیار بیمارستان نور و مرکز مطهری نور تفاوتی از نظر امکانات و دستگاه لیزر وجود داره؟؟
دکتر میرافتاب در مرکز اسفندیار و
دکتر خانلری در مرکز مطهری جراحی می کنند
سوال بعدیم اینه که از بین این دو دکتر کدام بهتره

Arezoopi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام اقای یاسینی ببخشید میشه یه دکتر در کلینیک نور برای عمل لازک معرفی کنید؟ من قرار بود با خود دکتر هاشمی عمل کنم ولی خیلی دیر عمل میکنن؟ ممنون میشم یه دکتر جایگزین معرفی کنید من تو لیست انتظار هستم و یه سوال دیگه اینکه بعد از عکس و معاینه گفتن که من حق انتخاب ندارم فقط لازک میتونم با فتو نمیتونم دلیلشو میدونید چرا؟

Last edited:

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
سلام
دوستان یه سوال
برای عمل لیزیک یا لازک یا prk
کدوم بیمه بهتره؟
s.o.s یا بیمه کوثر؟
هرکدوم بهتره میتونم اوکی کنم توی سال 96عمل کنم.ممنون میشم بگید کدوم پوشش میده

engineer_hamed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام بر دوستان و اقای یاسینی
امروز بالاخره رفتم نزد دکتر میرافتاب
اول اپتومتریست معاینه ام کرد
سپس عکس از چشام گرفتن
بعد قطره ریختن 2 بار به فاصله 10 دقیقه و نیم ساعت
سپس معاینه اپتومتریست
و در نهایت ملاقات با دکتر میرافتاب

حالا سوالم اینه چرا ترتیب ازمایشات من اینطوری بوده در حالی که برای برخی دیگر از دوستان بعد از قطره ریختن عکس گرفتن

اشتباه کرده؟؟
اینم شماره چشام
2/75 با استیگمات 1/25
2با استیگمات 2/5
ضخامت قرنیه.555 و
545
دکتر هم گفته 98 درصد درست میشه دیدت اما چشم چپت چون استیگماتش بالاست ممکنه کمیش بمونه و ممکنه هم از بین بره
نوع عمل هم لازک گفتن
حال ایا شرایطم مناسبه
و ترتیب معاینات درست بوده

engineer_hamed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یک نفر جواب منو بده لطفااااااا

Arezoo1212

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تروخدا هر کی از عمل کراس لینک اطلاعی داره بهم پیام بده
خواهش میکنم:(

man_utd

Registered User
لایک‌ها
58
با سلام
دوستان یک دکتر خوب برای قوز قرنیه در تهران معرفی کنید.
ممنونم

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
سلام بر جناب یاسینی و همکاران محترم
آقا این دیگه آخرین سوال باشه فکر کنم. من ریپورت دکترم رو که البته به انگلسی هست براتون می‌ذارم ببینید اگر چیزی ازش دست‌گیرتون شد به من بیچاره هم بگید ممنون می‌شم.
j5ez_report.jpg

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام بر جناب یاسینی و همکاران محترم
آقا این دیگه آخرین سوال باشه فکر کنم. من ریپورت دکترم رو که البته به انگلسی هست براتون می‌ذارم ببینید اگر چیزی ازش دست‌گیرتون شد به من بیچاره هم بگید ممنون می‌شم.
j5ez_report.jpg

بر اساس صحبت های قبلی که داشتیم در این تاپیک اطلاعات جدیدی ندیدم همان چیزهایی است که شما هم مطرح کرده بودید. توضیح داده بعد از عمل ممکن است کمی مایکرومونوویژن داشته باشید که طبیعی است و جای نگرانی نیست. ابتدا چشم چپ عمل میشود و دو ماه بعد چشم راست. دید شما اندکی ضعیف تر از 20/60 است و امیدوار هستم دیدتان بعد از عمل حداقل به 20/30 برسد.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
تروخدا هر کی از عمل کراس لینک اطلاعی داره بهم پیام بده
خواهش میکنم:(
اندکی درد در چند روز بعد از عمل معمول است ولی قابل کنترل است و بعد از هفته اول درد خیلی کم میشود.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام
دوستان یه سوال
برای عمل لیزیک یا لازک یا prk
کدوم بیمه بهتره؟
s.o.s یا بیمه کوثر؟
هرکدوم بهتره میتونم اوکی کنم توی سال 96عمل کنم.ممنون میشم بگید کدوم پوشش میده
بستگی به ضخامت قرنیه و شماره چشم شما دارد.

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
iSight@

استفاده نکردن از عینک باعث ضعیف شدن چشم میشه؟ البته موقع کار با کامپیوتر از عینک استفاده میکنم ولی در حالت عادی نه.

mashtiii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.ببخشید در شیراز درمانگاه چشم مطهری ایا برای عیوب انکساری عمل لیزیک و لازک و فموتو لیزیک دکترهاای عالی دارند و همچنین دستگاهای روز دنیا برا عمل؟ممنون

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
iSight@

استفاده نکردن از عینک باعث ضعیف شدن چشم میشه؟ البته موقع کار با کامپیوتر از عینک استفاده میکنم ولی در حالت عادی نه.
خیر هیچ تاثیری ندارد. عینک فقط باعث بهبود دید شما در همان لحظه میشود. نه استفاده از عینک ضعف چشم را بهتر می کند و نه عدم استفاده از عینک باعث ضعیف تر شدن میشود.

vaheava

Registered User
لایک‌ها
151
خیر هیچ تاثیری ندارد. عینک فقط باعث بهبود دید شما در همان لحظه میشود. نه استفاده از عینک ضعف چشم را بهتر می کند و نه عدم استفاده از عینک باعث ضعیف تر شدن میشود.
با سلام
اینکه میگن از همون سن و سال کوچیک برای تنبلی چشم عینک بزنن بعد خود به خود نمره چشم صفر میشه علکیه؟
چند ساله جلو مانیتور و کلا لامپ آویزون و غیره چشمم اذیت میشه و عصب های دور ور چشم و پلکم شروع میکنه تیک خوردن
. میخوام ببینم چطور میتونم این مشکلو برطرف کنم. البته دکتر میخوام برم ولی قبلش گفتم یه آمادگی داشته باشم.در ضمت عینک دوربینی هم میزنم.
با تشکر

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
با سلام
اینکه میگن از همون سن و سال کوچیک برای تنبلی چشم عینک بزنن بعد خود به خود نمره چشم صفر میشه علکیه؟
چند ساله جلو مانیتور و کلا لامپ آویزون و غیره چشمم اذیت میشه و عصب های دور ور چشم و پلکم شروع میکنه تیک خوردن
. میخوام ببینم چطور میتونم این مشکلو برطرف کنم. البته دکتر میخوام برم ولی قبلش گفتم یه آمادگی داشته باشم.در ضمت عینک دوربینی هم میزنم.
با تشکر
بله. البته تنبلی چشم با ضعف چشم متفاوت است.
معمولا این مشکل به خاطر خستگی است. باید هر 20 تا 30 دقیقه زمانی که به مانیتور نگاه می کنید یا نزدیک لامپ هستید اندکی به چشمتان استراحت بدهید. چشمانتان را چند بار برای 10 تا 20 ثانیه ببندید و ریلکس کنید.

manucher366

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میبخشید اطلاع دارید همکنون عمل relax smile در کدام مراکز پزشکی انجام میگردد؟

Parnian69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر

Last edited:

Parnian69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر
سلام آقاي ياسيني
با سلام

با تشکر
سلام آقاي ياسيني خواهر من مادرزادي مشكل آنيريديا داره بعد از عمل پلك فشار چشمش بالا رفت و آب مرواريد هم داره ميخواستم يه دكتر خوب اگر امكانش هست بهم معرفي كنيد يا يه بيمارستان چشم خوب هركشوري كه اطلاع داريد
ممنون

بالا