برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

رها خاتون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر
سلام اقاي یاسین من فردا نوبت عمل دارم میشه منو راهنمایی کنید در مورد اینکه عمل لازک یا فمتو لیزیک وانتخاب کنم باتوجه به اینکه شماره چشمم +4.25واستیگمات _5.50کدوم عمل رو انتخاب کنم از عواقب دیر رس فمتو میترسم که قوز قرنیه است خیلی نگرانم شما بیمارستان فارابی ودکتر حسام هاشمیان رو تایید میکنید

رها خاتون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر
سلام اقاي یاسین من فردا نوبت عمل دارم میشه منو راهنمایی کنید در مورد اینکه عمل لازک یا فمتو لیزیک وانتخاب کنم باتوجه به اینکه شماره چشمم +4.25واستیگمات _5.50کدوم عمل رو انتخاب کنم از عواقب دیر رس فمتو میترسم که قوز قرنیه است خیلی نگرانم شما بیمارستان فارابی ودکتر حسام هاشمیان رو تایید میکنید

Hadi bigdelo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام اقای یاسینی
سوالی که داشتم این بود که اگه چشم به طور کامل تخلیه بشه در اثر ضربه وارد شده به سر
ایا امکان پیوند وجود داره؟؟؟

Nazanin85star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقاي ياسيني
من هفته ديگه وقت عمل دارم با دكتر مير آفتاب
نمره چشم من يكيش ١،٢٥ يكيش ١
دكتر فرمودن هم ميتونم لازك كنم هم فمتو..
واقعا من نميدونم كدوم رو انتخاب كنم با توجه به نمره چشمم كه پايينه سر دوراهي قرار گرفتم
لطف ميكنيد مرا راهنمايي كنيد

Sharif33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داداش به نظرمن شک نکن لازکاانتخاب کن.
من خودم نمره چشمم۱.۲۵بود لازک کردم‌اصلااذیت نشدم.انتخاب اول همه دکترهالازک هست . چه حین عمل چه بعدازاون هیچ دردخاصی نداشتم.البته همکاریت بایدبادکترخوب باشه .
فمتولیزیک فقط هزینش بالاتره وتازه چشمتم دیگه مثل قبل استحکام نداره وبه ضربه حساس میشه .همون روزعمل خودم همه کارهامامیکردم وبلافاصله بعدازعمل دیدم بهترشدحتی تلویزیون هم تونستم نگاه کنم.امروزکه چهارمین روزعمله واقعاخوشحالم که پول فمتولیزیک ندادم.
البته بازهم به خودت بستگی داره من نظرماگفتم.
ممکنه بعدازعمل توناراحتی شدیدی داشته باشی که من اصلانداشتم.راستی چقدرگفتن هزینه لازک وفمتو لیزیکا؟

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
درود
بیمه تکمیلی میتونه کمک هزینه کنه توی عمل لیزیک یا لازک .؟

Nazanin85star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داداش به نظرمن شک نکن لازکاانتخاب کن.
من خودم نمره چشمم۱.۲۵بود لازک کردم‌اصلااذیت نشدم.انتخاب اول همه دکترهالازک هست . چه حین عمل چه بعدازاون هیچ دردخاصی نداشتم.البته همکاریت بایدبادکترخوب باشه .
فمتولیزیک فقط هزینش بالاتره وتازه چشمتم دیگه مثل قبل استحکام نداره وبه ضربه حساس میشه .همون روزعمل خودم همه کارهامامیکردم وبلافاصله بعدازعمل دیدم بهترشدحتی تلویزیون هم تونستم نگاه کنم.امروزکه چهارمین روزعمله واقعاخوشحالم که پول فمتولیزیک ندادم.
البته بازهم به خودت بستگی داره من نظرماگفتم.
ممکنه بعدازعمل توناراحتی شدیدی داشته باشی که من اصلانداشتم.راستی چقدرگفتن هزینه لازک وفمتو لیزیکا؟
سلامممم ممنون از راهنماييتون من هفته ديگه عمل ميكنم... شما تازه عمل كرديد؟ پيش كدوم دكتر ؟
هزينه لازك رو ٢،٧٠٠ گفتن
هزينه فمتو ٤،٧٠٠
ميشه به آي دي تلگرامم مسيج بدين يه مقدار سوال دارم
Nazanin_s85
ممنون ميشم

Sharif33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیدیتافک کنم اشتباه زدی پیدات نمیکنم

Sharif33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ازبیمت بپرس ببین تقبل میکنه یانه

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
من امروز پیش دکتر خانلری بودم برای مشکل دو بینی .
فوق العاده دکتر خوش مشرب و خوش برخوردی هستند کلی توضیحات علمی و غیر علمی دادند تا من رو متوجه این نکته کنند که مشکل از خود چشم من هستش .
ایشون بعد از دیدن عکسهای ابرومتری چشمهام صراحتا" گفتند مشکل از خود چشم هستش نه عضلاتش بنابراین اگر میخواهی عمل کنی بهت پیشنهاد لازک میدم ( به همراه یه مودی که متوجه نشدم چی بود) هر چند فمتو لیزیک از لحاظ درآمدی برای من بهتره اما چون نتیجه هردو عمل یکی هستش برات همون لازک رو پیشنهاد میدم و ممکنه بعد از عمل مشکل دو بینی ات حل بشه ممکن هم هست نشه . نمیشه با اطمینان صد در صد گفت.

حالا از دوستان متخصص بخصوص @iSight عزیز میخوام که راهنمایی کنن که آیا لازمه پیش دکتر دیگه ای برم یا نه و اگر جواب مثبته پیش کی برم که در زمینه حل مشکل دو بینی تخصص داشته باشه ؟
اگه لازم باشه عکس ابرومتری رو هم میتونم بذارم

بله مشاوره با پزشک دیگری هم انجام بدهید. توصیه من همیشه حداقل مشاوره با 3 پزشک متفاوت است.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام اقای یاسینی
سوالی که داشتم این بود که اگه چشم به طور کامل تخلیه بشه در اثر ضربه وارد شده به سر
ایا امکان پیوند وجود داره؟؟؟
فعلا امکان پیوند کل چشم نیست ولی ممکن است در آینده امکان پذیر شود.

iSight

Registered User
لایک‌ها
124
سلام آقاي ياسيني
من هفته ديگه وقت عمل دارم با دكتر مير آفتاب
نمره چشم من يكيش ١،٢٥ يكيش ١
دكتر فرمودن هم ميتونم لازك كنم هم فمتو..
واقعا من نميدونم كدوم رو انتخاب كنم با توجه به نمره چشمم كه پايينه سر دوراهي قرار گرفتم
لطف ميكنيد مرا راهنمايي كنيد
ما به دلیل راحتی بیشتر و عدم افزایش نیاز به استفاده از عینک آفتابی و سادگی عمل های تصحیحی فمتو را توصیه میکنیم ولی از نظر دید شما در آینده تفاوتی وجود ندارد.

parandak2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام جناب یاسینی
من دو ماه بیشتر ایران نیستم و شماره چشمام حدود 3 هست. واقعا از لنز خسته شدم و تصمیم دارم عمل کنم. ممنون میشم اگه در کرج دکتر چشم پزشک عالی بهم معرفی کنید.آیا نور دیدگان در حد نور تهران خوب هست؟

tebfix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان .. لطفا به ما سر بزنید کالاهای سلامتی و پزشکی و طبی و ورزشی فقط در طب فیکس www.tebfix.com
و همچنین مجله و بلاگ ما www.tebfix.com/mag

aliblue

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من شماره چشمم 2 هستش و میخوام عمل لازیک انجام بدم
اول اینکه اگه تو بیمارستان فارابی انجام بدم خوبه یا این کار رو نکنم و جاهایی مثل نور و بینا و نگاه انجام بدم ؟
بعد نظرتون در خصوص این پزشکا چیه کدومو توصیه میکنید ؟ناقدی برادران،جباروند،مظفری،مریم مرادی اینا رو هرکدومو اشناهام رفتن ولی من نمیدونم کدومو برم .ممنون میشم بهم بگید

aliblue

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام قربان عرض ادب و خسته نباشید
من شماره چشمم 2 هستش میخوام عمل لازک انجام بدم نظرتون در خصوص بیمارستان فارابی چیخ؟خوبه یا جاهای خصوصی انجام بدم

بعد در خصوص پزشک دکتز ناقدی برادران ،جباروند،منصور مظفری ،مریم مرادی و دکتر وافی اینا رو دوتان و اشناهام پیششون رفتن وی من نمیدونم پیش کدوم برم میشه راهنماییم کنید
ممنون ازتون

ali90s

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان خسته نباشید من 17سالمه و چند هفته پیش برای تعویض عینک رفتم دکتر که بهم گفت قوز قرنیه دارم با ازمایشی که دادم مشخص شد تشخیصش درست بوده و باید عمل کراس انجام بدم الان چندتا سوال برام پیش اومده
1_بعد از عمل بیناییم بهتر میشه یا نه؟
2_چند وقت بعد از عمل میتونم کتاب بخونم چون امسال کنکور دارم
3_هزینه عمل کراس لینکینگ چقدره؟
و اگه کسی دکتر خوبی در کرمان میشناسه لطفا معرفی کنه
ممنون میشم جواب بدید

Arezoo1212

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان دکتر به من گفته باید عمل کراس لینک و رینگ گذاری انجام بدم خیلی میترسم
لطفا اگه کسی این عمل هارو انجام داده راهنماییم کنه که درد و اذییت زیادی دارن یا نه

بالا