برگزیده های پرشین تولز

آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mamali archi عزيز
1.gif

. خيلي خوب زياد مهم نيست! شما به كمك پارتيشن مجيك يا بوت مجيك از CD من پارتيشن دوم را فعال كن و پاراتيشن اول مخفي بشه. اگه اين كار رابا بوت مجيك داسي از CD من انجام دهيد يا همان ديسكتي كه خودتان ساختيد همين كارها را براي شما اتوماتيك انجام مي‌دهد. بعد ويندوز XP جديد را در پارتيشن دوم پارايمري نصب كن. با نصب ويندوز MBR هم دوباره بازسازي مي‌شود. ولي ويندوز XP مطمئني استفاده كن!!! اگر هم بخواي فردا لينك مي‌دهم نصخه اوريجينال دنلود كني.

. خلاصه! بعد از نصب ويندوز دوم، ميشه به راحتي توش Boot Magic را نصب كرد. آقا فعلن شب شما بخير تا فردا بعد ظهر.....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/04
26.gif
103.gif

mamali archi

Registered User
لایک‌ها
2
باشه دستت درد نکنه،خیلی لطف کردی،شب بخیر

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mamali archi عزيز
1.gif

. لينك دنلود فايل ايميج ويندوز XP SP3 اصل را در پست 1357 از تاپيك ويندوز 7 قرار دادم.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/04
26.gif
103.gif

mamali archi

Registered User
لایک‌ها
2
سلام igimax عزیز :)

داداش من دیگه پشیمون شدم نمیشه نمییدونم چرا!از تو سیستم اون یکی درایو رو اکتیو کردم بعد از ریستارت رو اون یکی درایو ویندوز نصبیدم البته همون ویندوزی که تو پ.خ گفتم بهتون

بازم boot magic نصبیدم و بازم همون آش و همون کاسه

fdisk میخواستم بکنم چون پارتیشن هام ntfs بود معلوم نمیشد،اومدم با setup خود ویندوز همه پارتیشن هارو پاکیدم و دوباره یه پارتیشن 20GB درست کردم و بقیه ی حجم رو با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی کردم و bootmagic نصبیدم

،بازم تو صفحه بوت همون اررور رو میداد و ویندوزم بالا نمیومد،رفتم تو setup ویندوز و repaire کردمش با همون دستور fixmbr متن زیر رو نوشت و منم yes زدم و ویندوزو بالا اورد

کد:
[LEFT]this computer appears to have a non-standard invalid master boot record
FIXMBR may damage your partitiontable if you proceed.
this could cause all the partitions on the current hard disk to become inaccessible.
if you are not having problems accessing your drive,do not continue.
are you sure you want to write a new MBR?

[/LEFT]

الانم دارم این پست رو میدم تنها نگرانیم اینه که چرا رو سیستم شماها این مشکل پیش نماد و این wirte protect چیه و چطور خلاص بشم از دستش،یه بار هم اومده بودم از آموزش ghost از سیستمم backup بگیرم،تو مراحل restore که باید از dos یه کاری انجام میدادم یه ارروری که تو راهنما بهش اشاره نشده بود اومدو دیگه سیستم بالا نیومد، مجبور شدم ویندوز عوض کنم،(چند بار بخوام از این بکاپ ها بگیرم دیگه اعصاب نمیمونه واسه آدم)

منمنون میشم بازم راهنماییم کنین

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mamali archi عزيز
1.gif

الانم دارم این پست رو میدم تنها نگرانیم اینه که چرا رو سیستم شماها این مشکل پیش نماد و این wirte protect چیه و چطور خلاص بشم از دستش،
. مشكل شما فعلن همين جريان Write Protect بودن MBR هارديسكتان است و نه كارهايي كه تا كنون انجام داده‌ايد. پس فعلن فقط روي همين قضيه تمركز مي‌كنيم:

1) لطفن برند و مدل دقيق ماردربورد خودتان را با نسخه فعلي بايوس آن را برايم بنويسيد؟ اگر لينك مادربوردتان را به سايت سازنده بدهيد خيلي دقيقتر خواد بود. (منظورم از برند + مدل = مثلن Asus P4P800e Deluxe يا ...)

2) در BIOS به غير از Virus Protection به دنبال گزينه‌ايي به نام HDD Write Protection يا HDD Protection يا ... بگرديد و مطمئن شويد كه Disable هستند.

3) تا زماني كه موارد فوق را چك مي‌كنيم، برنامه Paragon Partition Manager 10 Build 7893 Server x86 x64 را كه در پست اول هم معرفي نموده‌ام را تهيه نماييد. (لينكي كه داده‌ام را كامل مطالعه نماييد) پس از تهيه، CD Bootable آن را درست نماييد.

راستی عزیز لینک های rapidshare خرابه
. ممنون از گزارشتان، لينك‌هاي رپيدشير حذف شدند.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/05
26.gif
103.gif

Last edited:

mamali archi

Registered User
لایک‌ها
2
سلام igimax عزیز

اول رفتم به فرمایش شماره 2 رسیدگی کنم پیدا کردم hdd write protection بود اونم شاخه های فرعی بود بی شرف،

به هر حال اون disable کردم و یه fdisk /mbr تو داس زدم دیدم اتفاقی نیوفتاد از ارور خبری نبود،رفتم بوت مجیک رو نصبیدم(البته بازم بهم گفت سکتور خالی نداری و ..)به هرحال نصب کردم ،تو بوت هم درست شد الان میخوام برم اون یکی ویندوز رو نصب کنم،چیکار کنم؟چطوری اونو فعال کنم که بشه ویندوز تو اون یکی نصبید؟از تو همین ویندوز از پارتیشن مجیک؟

راستی همین الان یکی از تو داس اومدم برم تو boot magic .یه عالمه ارور و خطا در مورد اینکه درایو D و E مشکل داره و چند تا هم میخواست لود کنه ،بعضیاش شد،بعضیاش نشد،بعضیاشم من نزاشتم بشه(همینجوری):D خلاصه boot magic اومد

حالا هدف از این داستان 2 تا سوال بود
1) همیشه اینجوری میشه تا یکی از برنامه های اون cd boot لود بشه؟ یا اونم راه حل داره؟
2)من دفعه آخر اومدم پارتیشن بندی کنم بعد از C یهو از F شروع کرد،چرا؟

یه سوال دیگه

با این cd boot که شما گزاشتین تو پست اول دیگه نیازی به این دیسکت هایی که boot magic و npm میخوان درست کنن نیست؟اخه من فلاپی ندارم،حتما لازمه؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mamali archi عزيز
1.gif

اول رفتم به فرمایش شماره 2 رسیدگی کنم پیدا کردم hdd write protection بود اونم شاخه های فرعی بود
.
15.gif
آقا ديدي مشكل از سيستمت بود!

به هر حال اون disable کردم و یه fdisk /mbr تو داس زدم دیدم اتفاقی نیوفتاد از ارور خبری نبود
. خوب وقتي پس از اجراي دستور فوق هيچ پيامي نمي‌بينيد يعني همه چيز درست انجام شده است.
رفتم بوت مجیک رو نصبیدم(البته بازم بهم گفت سکتور خالی نداری و ..)به هرحال نصب کردم ،تو بوت هم درست شد الان میخوام برم اون یکی ویندوز رو نصب کنم،چیکار کنم؟چطوری اونو فعال کنم که بشه ویندوز تو اون یکی نصبید؟از تو همین ویندوز از پارتیشن مجیک؟
. خوب فصل چهارم كتابم تقريبن همه نكاتي را كه لازم داريد را پوشش داده لطفن آن را كامل مطالعه نماييد و دو نكته زير را هم در نظر بگيريد:

1) در ابتداي فصل چهارم، من فرض را بر اين گذاشتم كه كاربر هيچ ويندوز نصب شده برروي سيستم ندارد ولي شما يكي داريد و در آن برنامه Boot Magic را هم نصب نمودهظايد. پس براي فعال نمودن پارتيشني كه مي‌خواهيد روي آن ويندوز نصب نماييد، سيستم را ريستارت كرده و در منوي Boot Magic پارتيشن مورد نظر را انتخاب نماييد. با انتخاب آن پيامي خطايي در داس مبني بر وجود نداشتن فابل بوت مي‌بينيد! اشكالي نداره! پارتيشن مورد نظر فعال شده و پارتيشن ديگر پرايمري مخفي شده. اكنون CD ويندوز را در درايو گذاشته و سيستم را ريستارت كرده و از روي آن CD بوت نماييد. (اگر اشتباهي به به منوي Boot Magic رفتيد بدون انتخاب گزينه‌اي دوباره سيستم را ريستارت نماييد و از روي CD بوت نماييد)

2) بعد از نصب ويندوز جديد، MBR هارديسكتان دوباره بازسازي شده و كد شروع كننده برنامه Boot Magic از MBR پاك مي‌شود. اين نكته در صفحه 50 كتابم (4-3) كامل توضيح داده شده است و روش فعال نمودن بوت مجيك از ويندوز دوم بدون نياز به نصب مجدد اين برنامه هم توضيح داده‌شده است.

1) همیشه اینجوری میشه تا یکی از برنامه های اون cd boot لود بشه؟یا اونم راه حل داره؟
. نه! فقط در بعضي از سيستم‌ها اينطوريست. ولي لازم هست كاربر به يكسري نكات وارد باشد يا اينكه من دوباره آن را براي انواع سيستم دوباره بازسازي كنم!

2)من دفعه آخر اومدم پارتیشن بندی کنم بعد از C یهو از F شروع کرد،چرا؟
. اين كار را از كجا خواستيد انجام دهيد؟! از درون برنامه PM از درون ويندوز؟! يا از محيط داس؟ احتمالن منظورتان از درون ويندوز است؟! اگر بله به دليل اينه كه شما يكسري درايو داشتي از قبل كه تا حرف E را به خودشان تخصيص داده بودند. مثلن پارتيشن C از روي هاردديسك و D و E هم احتمالن درايو‌هاي Optical شما بودند؟!

. روش تغيير حرف پارتيشن‌ها قبلن درون كتاب در صفحه 37 و بخش 13-2 توسط برنامه PM توضيح داده‌ام. ولي ترجيحن بهتر است كه حرف درايو‌ها را به كم خود ويندوز و از :
Right Click on My Computer\Manage\Disk Management \
. و با راست كليك برروي هر درايو گزينه Add path or change drive leter را انتخاب كنيد و در پنجره جديد روي Change كليك كنيد و حرف آن درايو را تغيير دهيد.

با این cd boot که شما گزاشتین تو پست اول دیگه نیازی به این دیسکت هایی که boot magic و npm میخوان درست کنن نیست؟اخه من فلاپی ندارم،حتما لازمه؟
. اين CD boot دقيقن همان فلاپي‌ها هستند كه من به شكل CD تبديلشان نموده‌ام. اگر فعلن نسخه داسي و روي CD اين برنامه‌ها را مي‌خواهيد كه بي دردسر تر از CD كوچك من باشد مي‌توانيد نسخه Hiren's BootCD 10 به پايين را از اينترنت دنلود نماييد. (نسخه‌هاي 10 به بالا نه!!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/05
26.gif
103.gif

Last edited:

mamali archi

Registered User
لایک‌ها
2
آقا دستت درد نکنه

اين كار را از كجا خواستيد انجام دهيد؟! از درون برنامه PM از درون ويندوز؟! يا از محيط داس؟ احتمالن منظورتان از درون ويندوز است؟! اگر بله به دليل اينه كه شما يكسري درايو داشتي از قبل كه تا حرف E را به خودشان تخصيص داده بودند. مثلن پارتيشن C از روي هاردديسك و D و E هم احتمالن درايو‌هاي Optical شما بودند؟!

اره با partition magic از تو ویندوز پارتیشن بندی کردم،ولی چون فقط یه پارتیشن داشتم و این اتفاق افتاد شک کردم،از طرفی هم تو داس فقط در مورد پارتیشن های D و E ارور داد،در حالی که من به این نام پارتیشنی ندارم،دیگه بیشتر شک کردم که نکنه پارتیشنی ناقص پاک کردم یا....
چون الان تو پارتیشن هام فایلی ندارم میتونم بازم ور برم با این پارتیشن ها واسه همین میخوام اگه مشکلی هست درست کنم

خیلی خیلی ممنون

mamali archi

Registered User
لایک‌ها
2
آقا دستت درد نکنه

اين كار را از كجا خواستيد انجام دهيد؟! از درون برنامه PM از درون ويندوز؟! يا از محيط داس؟ احتمالن منظورتان از درون ويندوز است؟! اگر بله به دليل اينه كه شما يكسري درايو داشتي از قبل كه تا حرف E را به خودشان تخصيص داده بودند. مثلن پارتيشن C از روي هاردديسك و D و E هم احتمالن درايو‌هاي Optical شما بودند؟!

اره با partition magic از تو ویندوز پارتیشن بندی کردم،ولی چون فقط یه پارتیشن داشتم و این اتفاق افتاد شک کردم،از طرفی هم تو داس فقط در مورد پارتیشن های D و E ارور داد،در حالی که من به این نام پارتیشنی ندارم،دیگه بیشتر شک کردم که نکنه پارتیشنی ناقص پاک کردم یا....
چون الان تو پارتیشن هام فایلی ندارم میتونم بازم ور برم با این پارتیشن ها واسه همین میخوام اگه مشکلی هست درست کنم

خیلی خیلی ممنون

elektrohossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا من نرم افزار paragon 10 رو دارم دوتا ويندوزم نصب كردم بالام مياد ولي XP بعد از چند دقيقه هنگ ميكنه من بايد چيكار كنم؟ اگه كلي گفتم به خاطر اينه كه اين مشكل يهويي پيش مياد نميتونم در موردش توضيح بدم اگه ميشه مشكلو حل كرد كه بگيد اگه نه من چجوري بايد منوي بوت اين نرم افزارو پاك كنم و هاردامو به حالت اول برگردونم آخه من دوتا ويندوز رو پاك كردم و XP نصبيدم ولي جاي درايوا درست نيست يهو ميبينم كه هارد دومم اصلا تو Managerنيست بايد ريست كنم تا درست بشه:wacko:
اهان يادم رفت اون دستوريم كه براي XPداده بوديد براي پاك كردن و ترميم MBR جواب نداد:wacko:
راستي همون اول يادم رفت بگم من ي هارد 160و ي هارد500دارم
ممنون ميشم اگه زود جوابمو بديد:D

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام elektrohossein عزيز
1.gif

. در ابتدا ورود شما را به فروم دوستداشتني PT و جمع دوستان تبريك عرض مي‌كنم....
53.gif

كس نيست جواب مارو بده؟
. دوست عزيز زمان دريافت پاسخ در فروم‌ها حداقل 24/48 است. اگر زودتر شد خوب چه بهتر! ولي ديگه مثل چت روم نيست!
3.gif

آقا من نرم افزار paragon 10 رو دارم دوتا ويندوزم نصب كردم بالام مياد ولي XP بعد از چند دقيقه هنگ ميكنه من بايد چيكار كنم؟ اگه كلي گفتم به خاطر اينه كه اين مشكل يهويي پيش مياد نميتونم در موردش توضيح بدم اگه ميشه مشكلو حل كرد كه بگيد اگه نه من چجوري بايد منوي بوت اين نرم افزارو پاك كنم و هاردامو به حالت اول برگردونم آخه من دوتا ويندوز رو پاك كردم و XP نصبيدم ولي جاي درايوا درست نيست يهو ميبينم كه هارد دومم اصلا تو Managerنيست بايد ريست كنم تا درست بشه:wacko:
اهان يادم رفت اون دستوريم كه براي XPداده بوديد براي پاك كردن و ترميم MBR جواب نداد:wacko:
راستي همون اول يادم رفت بگم من ي هارد 160و ي هارد500دارم
ممنون ميشم اگه زود جوابمو بديد:D
. اگر شما بدون مشكل مي‌توانيد وارد هر دو ويندوز شويد، پس روش Multi Primary را تقريبن به درستي انجام داده‌ايد. چرا تقريبن!؟ خوب در مورد موارد زير لطفن توضيح دهيد:

1) نسخه برناكه Paragon شما با آنچه در پست اول همين تاپيك نوشته شده يكيست؟! اگر نه نسخه شما دقيقن چيست؟!

2) آيا در زمان نصب منوي بوت Paragon يعني با استفاده از Setup Boot Manager در پنجره‌هاي Wizard-اش آيا مشخص نموديد كه با بوت يك سيستم عامل، پارتيشن‌هاي Primary ديگر بايد Hide شود؟ (Hide Others primary partitions را تيك زديد؟!)

3) تصويري از پارتيشن‌هاي هاردديسك 160 و 500 خود از درون برنامه Paragon در اينجا قرار دهيد.

. براي خذف Boot Manager برنامه Paragon بايد دوباره وارد برنامه Paragon شده و از منوي Tools گزينه Setup Boot Manager را انتخاب كرده و در پنجره جديد بايد گزينه Deactive را انتخاب نماييد. در ضمن، شما مي‌توانيد به كمك CD ويندوز XP يا 7 يا ويستا هم MBR هاردديسك را هم درست نماييد. قبلن در همين زمينه به شمل كامل در همين تاپيك توضيح داده شده است.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/22
26.gif
103.gif

elektrohossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مجدد(ممنونن به خاطر راهنمايتون اگه يكم عجله دارم به خاطر اينه كه من دوس ندارم سيستمم به هم ريخته باشه )
آقا من پارتيشنامو عوض كردم دوتا ويندوزامو گذاشتم تو هارد 160 البته با دوتا درايو پرايمري
ولي هالا كه( paragon(Paragon Partition Manager™ 10.0 Serverرو نصب كردم و بوت منيجر ساختم وقتي گزينه هيدن شدن بقيه درايوارو فعال ميكنم ويندوز 7تو بالااومدن گير ميكنه و مجبور ميشم دستي ريست كنم با XPبيام بالا درايو 7رو انهيد كينم تا 7 بياد بالا
مشكل از كجاست؟
ممنون

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام elektrohossein عزيز
1.gif

سلام مجدد(ممنونن به خاطر راهنمايتون اگه يكم عجله دارم به خاطر اينه كه من دوس ندارم سيستمم به هم ريخته باشه )
آقا من پارتيشنامو عوض كردم دوتا ويندوزامو گذاشتم تو هارد 160 البته با دوتا درايو پرايمري
ولي هالا كه( paragon(Paragon Partition Manager™ 10.0 Serverرو نصب كردم و بوت منيجر ساختم وقتي گزينه هيدن شدن بقيه درايوارو فعال ميكنم ويندوز 7تو بالااومدن گير ميكنه و مجبور ميشم دستي ريست كنم با XPبيام بالا درايو 7رو انهيد كينم تا 7 بياد بالا
مشكل از كجاست؟
. قرار شد عكس بگذاريد و ... بگذريم، دقيقن نمي‌توانم بگم مشكل از چيه چون اطلاعاتم از كار‌هايي كه كرديد خيلي كمه! ولي حالا كه رفتيد روي هاردديسك 160 (من هم دوتا 160 دارم) ديگه مي‌توانيد بوت منيجر پاراگون را پاك كنيد و برنامه Boot Magic را در XP نصب نماييد. من هم الانه XP و 7 روي هارد 160 است و با Boot Magic كار مي‌كنم. فقط بايد يه پارتيشن 100MB با فايل سيستم FAT32 در انتهاي هاردديسك خود بسازيد تا برنامه Boot MAgic را كه در XP نصب مي‌كنيد در آن پارتيشن قرارش دهيد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/23
26.gif
103.gif

elektrohossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نميشه يه راه حل براي همين پاراگون بگيد كه من نخام اين برنامه رودانلود كنم اخه ديال آپ دارمو سرعت دانلودش 3كيلو
؟؟؟/

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام elektrohossein عزيز
1.gif

. آيا شما قبل از تغيير روش پارتيشنبندي خود، برنامه مديريت بوت پاراگون را Deactive نموديد!؟ اين برنامه فقط لازمه يكبار نصب بشه! و براي فعال نمودن يا حذف آن در صورتي كه ويندوز حاوي برنامه نصاب آن خراب يا پاك شده باشد از Bootable CD آن استفاده نماييد! آيا اون CD را ساختيد؟!

. يكبار ديگه بوت منيجر آن را پاك كنيد و به ويندوز 7 برويد و برنامه را آنجا نصب كنيد و از آنجا بوت منيجرش را فعال كنيد. اگر درست نشد! ديگه نمي‌دانم چيكار كرديد!!

. در ضمن برنامه Boot Magic جزو برنامه Partition Magic هست پس اگر شما اين برنامه را هم داشته باشيد پس BM را هم خواهيد داشت. اين دو برنامه هم كه از سال 2003 به اينبر اصلن به روز نشده اند! پس نگران جديد يا قديمي بودنش نباشيد. فقط بايد به همان شكلي كه توضيح دادم در XP نصب شود.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/23
26.gif
103.gif

elektrohossein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دي اكتيو كرده بودم
سي دي را هم ساختم ولي فايده نكرد
با اين حال ممنون
باي:wacko:

rgp000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان و اساتید محترم!
من یه لپ تاپ خریدم فقط دو تا پارتیشن داشت یکی برای ویندوز یکی هم برای Recovery
با Disk Management ویندوز سون با استفاده از Shrink یه پارتیشن جدید ساختم ولی بعد از اینکه پارتیشن جدید ساخته شد با هر برنامه ای که میخوام پارتیشن ها رو تغییر سایز بدم یا یه پارتیشن جدیدتر بسازم امکانش نیست. اینم عکس از برنامه Paragon که کلیک راست کردم روی یه پارتیشن که امکان هیچ تغییری رو به من نمیده !!!Untitled.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام rgp000 عزيز
1.gif

. در ابتدا ورود شما را فروم دوست داشتني PT و جمع دوستان تبريك عرض مي‌كنم...
53.gif
54.gif

. دوست عزيز! شما پارتيشنهايت را به شكل Dynamic در آورديد!! يا به كمك همين پاراگون آنها را به Basic تغيير دهيد يا به كمك ابزاري كه در اينترنت موجود است! (مثل اين Convert a dynamic disk to basic disk by three ways and software to change/revert to Basic Disk.)

. اماچون احتمال از دست دادن دادهايتان هست ابتدا از داده‌هاي شخصي خود يك نسخه پشتيباني تهيه نماييد.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/30
26.gif
103.gif

بالا