برگزیده های پرشین تولز

ادامه تحصیل در سنین بالا

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

اصلا اشکالی نداره . مگه همه درس میخونن بعدش چی کار میکنن ؟ مثلا تصورشو کنید یکی درست سر 18 سالگی بره دانشگاه خوب 4 سال یا 6 سال دیگه
درسش تموم میشه بعدش باید تا سن بازنشستگی بره سر کار . خوب یکی هم حالت عکس اینو میره اول میره سر کار یه مدت یه سرمایه ای جمع میکنه بعدش
میره درس میخونه . مثالش هم یکی از بچه محل های خودم . این رفیقمون که براتون میگم متولد 58 هستش . پیش دانشگاهی که تموم کرد دانشگاه آزاد قبول
شد چند ماه رفت گفت راهش دوره دیگه نرفت . بعدش هم رفت خدمت . خدمت هم اومد بیرون رفت دنبال کار . 7 یا 8 سال توپ کار کرد . کار و بارش هم گرفت و
با سرمایه ای که جمع کرد دو تا خونه با یه ماشین خرید . سال 91 دیدمش پرسیدم چی کار میکنی . گفت خونه هامو دادم اجاره بدون دردسر راحت ماهی 3 میلیون
میاد تو جیبم بعدش گفت حالا میخوام بشینم درس بخونم واسه کنکور . تو دلم بهش خندیدم . چند وقت پیش دیدمش حالشو که پرسیدم گفت سرم شلوغه .
گفتم چرا گفت : آخه دارم حسابداری دانشگاه شهید بهشتی میخونم . منو میگی کف کردم . فکر کنم چند ماه پیشم بود که ازدواج کردش .

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
عمو خودم 2 سن 46 سالگی شروع کرد ب درس خواندن با 3 تا بچه

الان فوق دیپلم داره

Sales@TAM

Registered User
لایک‌ها
207
شاید بعضی ها بخندن... اما مادربزرگ من بیسواد بود تو سن 58 سالگی تصمیم گرفت درس بخونه... واقعا هم اراده کرده بود و خیلی علاقه داشت.. اخه اخر شب ها صدام میکرد شعر هاشو میگفت من مینوشتم براش.
یادمه اول با کلاس های سواد اموزی شروع کرد و اموزش های مقطع ابتدایی و راهنمایی رو تمام کرد تمام شعر هاشو دیگه خودش مینوشت.. ارادش قوی تر شده بود و میخواست واقعا ادامه بده هرطور که شده..
متاسفانه کم کم بدنش ضعیف شد و دو سال اخر عمرش رو خونه نشین شد اخر هم سکته قلبی و مارو تنها گذاشت... حالا شما داری حرف از 30 سال میزنی؟ که حداقل دیپلم رو دیگه داره...

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,872
عزیز خندیدن نداره
مادری میشناسم 40 سالگی شروع کرد الان دانشجوی نهضت است و سواد داره
قرآن خوندن یاد گرقته 2 سن 53
تازه موبایل هم خریده با اراده پیام دادن یاد گرقته البته 1 ماهی اس خالی میزنه الان وارد شده مرتب ب همه پیام میده روزی 1000 مصرفشه :)
خواستن داشتنه

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

چند سال پیش بود که تو تلویزیون یکی از این نخبه ها رو آورده بودند بعد طرف سرگذشتشو که گفت خیلی جالب بود . گفت : من سوم راهنمایی درسم
ول کردم و زمان همین جوری گذشت تا رسیدم به سن خدمت . رفتم خدمت . تو خدمت اینقدر به خاطر درس نخوندنم بهم توهین شد که گفتم هر جور شده
باید درس بخونم . بعد خدمت هم مشغول به کار شدم هم تو بزرگسالان ثبت نام کردم تا تونستم تو 27 یا 28 سالگی دیپلم بگیرم . بعدش نشستم خوندم واسه
کنکور و مهندسی مکانیک قبول شدم . موقعی که تلویزیون نشونش میداد 37 سالش بود نه تنها فوق لیسانسش گرفته بود یه چند تا اختراع هم به نام خودش
ثبت کرده بود .

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
عزیز خندیدن نداره
مادری میشناسم 40 سالگی شروع کرد الان دانشجوی نهضت است و سواد داره
قرآن خوندن یاد گرقته 2 سن 53
تازه موبایل هم خریده با اراده پیام دادن یاد گرقته البته 1 ماهی اس خالی میزنه الان وارد شده مرتب ب همه پیام میده روزی 1000 مصرفشه :)
خواستن داشتنه
منظورتون از دانشجوی نهضت چیه؟

ali sam

Registered User
لایک‌ها
29
تو این مملکت اشتباهیست بزرگ...چون درس دیگه ارزشی نداره..باید شکمو سیر نیگه داری

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
یکی از آشناهای من که پزشک عمومیه الان 46 سالشه و یه پسر ! مجرده و داره برای کنکور تخصص می خونه .جدیدا دیدمش بهش گفتم من یادمه خیلی وقت پیش گفتی داری برای کنکور تخصص می خونی ... جریان چیه ؟ گفت تا 2 سال قبل از سربازی برای پزشکی خوندم ولی چون به پزشکی نرسید و در حالیکه لیسانس دانشگاه تهران قبول بودم به سربازی رفتم... 2 سال بعد از سربازی و تو 23 وارد پزشکی شدم .از سن 32 تا الان دارم امتحان تخصص میدم که تا الان 14 بار امتحان دادم.گفتم تو این 14 بار چیزی قبول نشدی ؟ گفت همون سال اول قبول بودم ولی اون رشته رو دوست نداشتم... چند بار دیگه هم تلاش کردم بهتر بشه نشد و همون رشته رو قبول میشدم... یه چند سالی فقط امتحان میدادم و نخونده میرفتم سر جلسه... الان 6 ساله که دارم جدی می خونم ولی بازم همون رشته ای قبول میشم که 14 سال پیش قبول میشدم...ولی بازم
نمیرم می خوام بازم تلاش کنم برای آخرین بار ... میگه ازدواج نکردم چون فکر می کردم نمیشه خوب خوند...

Last edited:

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868

من الان خودم یه بنده خدایی رو دورا دور میشناسم که تقریبا جزو چهره های سرشناس کشور هم هستش . حالا بگو این بنده خدا چند سالگی رفته دانشگاه ؟
40 سالگی ! و الان هم حدود 80 سالشه و فکر کنم از 46 سالگیش که فوق لیسانسشو تو رشته ی ادبیات گرفت تا الان که حدود 80 سالشه 10 تا کتاب تالیف
کرده که چند تا از کتاب هاش به زبان انگلیسی هم ترجمه شدند !

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
بزرگواران بالاخره نفهمیدیم بخونیم یا نه؟
سن 30 سواد دیپلم تجربی شغل بیکار سرمایه صفر. با این تفاسیر ایا امیدی هست برای خوندن یا نه وقت تلف کردنه؟رشته مورد علاقه کامپیوتر و زبان انگلیسی

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
بزرگواران بالاخره نفهمیدیم بخونیم یا نه؟
سن 30 سواد دیپلم تجربی شغل بیکار سرمایه صفر. با این تفاسیر ایا امیدی هست برای خوندن یا نه وقت تلف کردنه؟رشته مورد علاقه کامپیوتر و زبان انگلیسی

چرا نخونی داداش گلم ! همچین میگی 30 سال انگار الان پیرمرد 85 ساله ی رو به قبله هستی ! منم هم سن شما هستم و فیزیک اتمی و مولکولی خوندم تازه میخوام برم
بشینم از اول ادبیات فارسی بخونم یا فلسفه ! تو لینک اول پست 40 و لینک دوم پست 46 یه سری جواب به دوستان درباره ی همین موضوع مورد بحث دادم که خوندنشون
برای شما خالی از لطف نیست :

کمک فوری ! فقط نیم ساعت فرصت دارم

مشاوره با دوستان پرشین تولز

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
من هزار نفر رو میشناسم که در سنین بالا ادامه تحصیل دادن و خیلی هم موفق بودن
معمولا در این سن چه رشته هایی بریم که هم بازار کار داشته باشه و هم به قول شما موفق بشیم؟این افراد موفق سن بالا چه رشته هایی میرن؟

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
با این شرایط برم دانشگاه یا نه؟
درود بزرگواران به همیاریتون نیاز دارم.
من دیپلم تجربی هستم دانشگاه علمی کاربردی ذر سه رشته کامپیوتر:
1-کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری
2-کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ict)
3-کاردانی فنی فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT)
از طزیق سایت جامع علمی کاربردی ثبت نام کردم و دو یا سه روز دیگه نتایج در سایت سنجش اعلام میشه.. با این تفاسیر زیر به بنده بگید برم دانشگاه یا نه؟(با غیر این سه رشته دیگه نمیتونم هیچ رشته ی دیگه یی رو بخونم با این سنم دیگه حوصله ی درس خوندن ندارم یا دانشگاه نمیرم یا اگه برم فقط میخوام کامپیوتر بخونم تا زود پاسشون کنم بره پی کارش چون هم علاقه دارم هم دستی توش دارم.تو شهرمون فقط این سه تا رشته برای کامپیوتر دانشگاه داره بقیه رشته های کامپیوتر اینجا نیست))
1-سن 31
2-دیپلم تجربی
3-علایق کلا نرم افزاری از سخت افزار بدم میاد.
4-الان بیکارم و سرمایه هم ندارم (8 سال جون کندم تو کارخونه ها کار کردم ولی تو بورس پولم پرید همش فقط 2 تومن برام باقی مونده کمی هم به خانواده و پدرم طی این سالهاقرض دادم که میدونم دیگه بر نمیگرده)
5-میدونم اگه برم دانشگاه بعد 4 5 سال که مدرک بگیرم دیگه تو اون سن مدرک برای کارم به دردم نمیخوره چون 36 ساگی هیچ جا استخدام نمیکنند ولی از اونجایی که قصدم برای ازدواج موند برای 36 سالگی به بعد اقلا میگم یه لیسانس بگیرم بزارم جیبم نگن یارو هم دیر ازدواج کرده هم پول نداشته از اینورم درسم که نخونده و دیپلمه!تو اجتماع هم نگن دیپلمه هست اونم تو این دوره زمونه!!شان اجتماعی منظورمه .البته میدونم الان مساله اصلی پول داشتنه که اعتبار به ادم میده ولی هرجوری هم نگاه کنیم باز لیسانسه بودن بهتر از دیپلم بودنه اونم هر سنی باشی مهم نیست.
6-دانشگاه های دیگه(دولتی) نمیتونم برم چون دنبال کار میگردم و نمیتونم هم کلاس دولتی برم هم کار کنم چون شدنی نیست اگه کارخونه یا اینجور جاها کار کنم مرخصی روزانه بهم نمیدند ولی علمی کاربردی رو میشه مرخصی گرفت و کاریش کرد.بقیه دانشگاه ها نه
7-خودم میدونم ارزش دانشگاه هایی که بدون کنکوره خیلی کمه ولی بالا گفتم که مهم اینه که یه مدرک حداقل لیسانس بگیریم بزاریم جیبمون مهم نیست از کجا باشه فردا کسی پرسید مدرکت چیه بگیم لیسانسه نگیم دیپلم!
8-اگه دانشگاه برم چه فرصتایی رو از دست میدم؟(با توجه به سن بالام) و برعکس چه فرصتایی ممکنه بدست بیارم؟(اگه فرصتی به نظرتون متصورین)
9-تو این سن من میشه برنامه نویسی یاد گرفت و ازش درامد کرد طی حداکثر 2 سال بعد؟
10-نظراتتون رو بی پرده بگید که برم یا نه.
11-از اونجایی که دانشگاه علمی کاربردی اول فوق دیپلم میده و بعد دوباره باید ثبت نام کنی برای لیسانس و ناپیوسته هست کمی بیشتر از دانشگاه های دیگه طول میکشه یعنی بیشتر از 4 سال طول میکشه.برخی از دوستام میگن صبر کن پیام نور ببین کی ثبت نام میکنه برو پیام نور بدون کنکور مستقیم لیسانستو بگیر دنگ و فنگ علمی کاربردی رو هم نداره و هم اینکه ارزش مدرکش خیلی بیشتر از مدرک علمی تخیلیه؟:)!ولی برخی میگن پیام نور خیلی سخته چون باید خودت تو خونه کتابها رو بخونی!نظز شما اساتید چیه؟
توضیح اینکه بنده به هیچ وجه به کارهای سخت افزاری کامپیوتری علاقه ای ندارم و بیشتر نرم افزاری دوست دارم.از مساعل برق و اینام بدم میاد. و دوم اینکه ریاضیاتم از اول ضعیف بود ولی نرم افزارها رو زود یاد میگیرم همه نرم افزارها از نرم افزارهای کار با صدا بگیر تا نرم ازفارهای گرافیکی و انیمیشن سازی.اما برنامه نو.یسی تا حالا نکردم ولی محیطشو دیدم بدک نیست فک کنم علاقمند میشم بهش کم کم ولی خداییش خیلی سخته الگوریتم و از این حرفا تو سن 30 نمیدونم این کله الگوریتم و اینارو میکسه شا نه یا اصلا به برنامه نویسی علاقمند خواهم شد یا نه!!.دیپلم خودم تجربی بوده ولی به زور رفتم به این رشته از اول ازش متنفر بودم .با این تنوضیح اگه نظرتون منفیه که هیچ ولی اگه میگین برم کدوم یکحی از این 3 شته برم؟
1-کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری
2-کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ict)
3-کاردانی فنی فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT)
هنوز نتایج رو اعلام نکردند ولی دو سه روزه اعلام میشه؟میگم نظرتون چیه؟صب کنم برم پیام نور بدون کنکور یا همین علمی کاربردی رو برم؟

taghi.karimi

Registered User
لایک‌ها
246
سلام دوستان

بنده میخوام ادامه تحصیل بدم اما یک مساله دارم گفتم از بچه های اینجا کمک بگیرم.
من دیپلم ریاضی هستم.
الان میخوام برم دانشگاه ، رفتم دانشگاه آزاد اسم بنویسم گفتند باید فوق دیپلم داشته باشید (چون دیپلم من **** جدیده و 3 ساله هست)
حالا سوالم از شما این هست که علمی کاربردی هم نیاز به پیش دانشگاهی داره یا نه ؟

jeeex.2

Registered User
لایک‌ها
160
سلام دوستان

من دیپلم ریاضی هستم.
الان میخوام برم دانشگاه ، رفتم دانشگاه آزاد اسم بنویسم گفتند باید فوق دیپلم داشته باشید (چون دیپلم من **** جدیده و 3 ساله هست)

نه نیاز به پیش دانشگاهی نداره

taghi.karimi

Registered User
لایک‌ها
246
ممنون
این ترم که تموم شد
ترم بعدی ثبت نامش اون طرف سال هست ماهش نمیدونید خرداده تیره؟
بعد کنکورم نداره ظاهرا چون یک دانشگاهش تو محله ماست که بنرزده بود بدون کنکور

jeeex.2

Registered User
لایک‌ها
160
سلام دوستان

من دیپلم ریاضی هستم.

ممنون
این ترم که تموم شد
ترم بعدی ثبت نامش اون طرف سال هست ماهش نمیدونید خرداده تیره؟
بعد کنکورم نداره ظاهرا چون یک دانشگاهش تو محله ماست که بنرزده بود بدون کنکور
این ترم هنوز فرصت دارید واسه ثبت نام . یه سر به دانشگاه بزنید
واسه ترم بعد دفترچش شهریور میاد که مهر کلاساش شروع میشه

بالا