برگزیده های پرشین تولز

از کدام مرورگر بهره می برید؟

از کدام مرورگر بهره می برید؟

• IE

Votes: 29 25.9%
  • Opera

Votes: 25 22.3%
  • FireFox

Votes: 53 47.3%
  • NetScape

Votes: 1 0.9%
  • Maxthon

Votes: 4 3.6%

• Total voters
    112

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :
این هم گفتید ولی هیچ کس یه دلیل منطقی اخرش نیورد که اقا اخه چرا fire fox از ie بهتره خب یکی یه دلیل درست بیاره ببینم چرا
سعید جان می تونی خودت امتحان کنی!!!
روش کار:
اول هرچی آنتی ویروس و فایروال و اسپای ریمور داری پاک کن!!!
دوم یک روز با ie به اینترنت وصل شو!!!!
سوم روز بعد ویندوزت را عوض کن و یک روی با فایر فاکس کانکت شو

اون موقع خودت می فهمی قضیه اش چیه!!!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از persian-earning :
سعید جان می تونی خودت امتحان کنی!!!
روش کار:
اول هرچی آنتی ویروس و فایروال و اسپای ریمور داری پاک کن!!!
دوم یک روز با ie به اینترنت وصل شو!!!!
سوم روز بعد ویندوزت را عوض کن و یک روی با فایر فاکس کانکت شو

اون موقع خودت می فهمی قضیه اش چیه!!!
اخه این چه حرفیه میزنی.
اولا شما چه firefox استفاده کنی چه ie مطمئن باش که به انتی ویروس و فایروارل احتیاج داری شما خودت میتونی به یکی پیشنهاد بدی برو از firefox استفاده کن ولی دیگه انتی ویروس رو سیستمت نریز البته قبول دارم که ie از نظر امنیتی در سطح پایینتری از firefox قرار داره ولی خب وقتی با انتی ویروس و فایروال مشکلش حل میشه و الانم همه رو دستگاهاشون انتی ویروس دارن خب پس فرقش چیه ie با firefox من که میگم من که انتی ویروس دارم فایر والم دارم پس مشکلی از نظر امنیتی ندارم خب حالا ie رو انتخاب میکنم چون هم سریعتره هم ساپورتش بهتره.نه این حرفتو قبول ندارم چون وجود انتی ویروس و فایر وال الان در کامپیوترها یه امر واجب و ضروریه و اصلا ربطی به استفاده به ie و firefox نداره شما وقتی رو سیستمت انتی ویروس و فایروال نصب باشه درصد خطر در ie و firefox یکیه.
درضمن دو تا تاپیک داره به صورت موازی با هم پیش میره یا یکیشو ببندید یا یکیش کنید ادم نمیدونه تو کدوم باید پست بزنه

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
شما انگار اصلا به من توجهی ندارین!
IE در ایران مشکل آپدیت شدن داره ولی فایرفاکس همیشه بروزه و همیشه باگها و ایرادهاش در حال برطرف شدن هست. مثلا من از IE ورژن 6 سال 2001 استفاده می کنم و در این مدت هیچ آپدیتی نداشته ام. طبیعیه فایرفاکسی که همین دو هفته پیش اصلاح شده و روی اینترنت گذاشته شده از نظر امنیتی کامل تر است IE هست که از زمان عرضه ویندوز xp هنوز آپدیت نشده!
بر فرض که IE شما جدید تر از مال هست، اگر اینطور باشه IE شما در بهترین حالت مال دو سال پیش هست. 2 سال کجا و دو هفته کجا؟!

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درضمن دو تا تاپیک داره به صورت موازی با هم پیش میره یا یکیشو ببندید یا یکیش کنید ادم نمیدونه تو کدوم باید پست بزنه
نه نه این دو تا تاپیک هیچ ربطی به هم ندارن! عنوان این تاپیک هست " از کدام مرورگر بهره می برید" بحث در اینجا کلیه ولی در اون تاپیک موضوع بحث IE هست.

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از rezadignity :
IE در ایران مشکل آپدیت شدن داره ولی فایرفاکس همیشه بروزه و همیشه باگها و ایرادهاش در حال برطرف شدن هست. مثلا من از IE ورژن 6 سال 2001 استفاده می کنم و در این مدت هیچ آپدیتی نداشته ام. طبیعیه فایرفاکسی که همین دو هفته پیش اصلاح شده و روی اینترنت گذاشته شده از نظر امنیتی کامل تر است IE هست که از زمان عرضه ویندوز xp هنوز آپدیت نشده!
بر فرض که IE شما جدید تر از مال هست، اگر اینطور باشه IE شما در بهترین حالت مال دو سال پیش هست. 2 سال کجا و دو هفته کجا؟!
نه دوست عزیز از خوده سایت ماکروسافت نمیتونی دانلود کنی ولی هنوز automatic updates ویندوز کار میکنه و فرقی با update از خوده سایت ماکروسافت نداره و بعضی جاها هم به صورت مجزا پچها و متعلقات رو برای دانلود میزارن حتی cd هاشو بیرونم میفروشن.تازه sp2 رو که روسیستمت بریزی تقریبا همچی حله چون داخلش پچهای ie و ie sp1 موجوده و دیگه مشکلی نداره

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
اپرا و ديگر هيچ ...

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
این هم گفتید ولی هیچ کس یه دلیل منطقی اخرش نیورد که اقا اخه چرا fire fox از ie بهتره خب یکی یه دلیل درست بیاره ببینم چرا

بعنوان يك كاربر عادي برو اينجا ببين چه خبره :

http://extensionroom.mozdev.org/main.php/Firefox

اين همه پلاگين يا اكستنشن شما رو راضي نمي كنه :wacko: شما با اينا ميتونيد كلي مرورگر خودتو دايناميك كنيد و سفارشي براي كارهاي مختلف :) نه مثل اي اي كه مثل چماق ميمونه نهايتش اسكينش عوض ميشه :rolleyes:

يا برو اينجا :

https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&id=722

اكستنشني كه به شما اجازه ميده نزاري هيچ كد مخربي روي سيستمت اجرا بشه فقط با اجازه شما كدها فعال ميشن و هزار مورد ديگه :f34r:
جالب اينه كه همه اينا رايگانه و مثل آب خوردن روي فاير فاكس شما نصب ميشه

حرفي رو كه زدي درست يكي از دلايل برتري فايرفاكسه نه اينكه بگي چون اون اپديت نمي شه پس كارش درسته نرم افزاري رو شما بكار بگير و بهش اطمينان كن كه توسط جامعه برنامه نويسان جهاني پشتيباني ميشه نه هر موقع مايكروسافت عشقش كشيد بياد برات اپديت كنه ..... يه نكته رو هم كه فراموش كرديد اينه كه فايرفاكس بواسطه متن باز يا اپن سورس بودن همواره توسط برنامه نويسان در حال كنترله و چنانچه ايرادي مشاهده بشه سريع رفع ميشود نه مثل آي اي كه حتما بايد يه گيري توش پيدا بشه و همه ملت بدبخت بشن تا مايكروسافت بياد براتون يه كاري بكنه اين نكته خيلي مهميه چون اكثر ايرادهاي فاير فاكس قبل از سوئاستفاده توسط توسعه دهندگان رفع عيب ميشه :f34r:

اميدوارم اين چند نكته دوستان رو متوجه اهميت امر كرده باشه و حالا راضي شده باشند .

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
حرفي رو كه زدي درست يكي از دلايل برتري فايرفاكسه نه اينكه بگي چون اون اپديت نمي شه پس كارش درسته نرم افزاري رو شما بكار بگير و بهش اطمينان كن كه توسط جامعه برنامه نويسان جهاني پشتيباني ميشه نه هر موقع مايكروسافت عشقش كشيد بياد برات اپديت كنه
ولی با این وجود من از فایرفاکس به خاطر خوش دست نبودن و روان نبودنش زیاد خوشم نمیاد! البته بر پایه تجربه کار با ورژن 1 فایرفاکس.
من یه سوالی پرسیدم کسی جواب نداد! چرا؟
از میان مرورگرهای زیر کدوم اپن سورسه؟
1 - Opera
2 - Avant
3 - Maxthon

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از cesoot :
بعنوان يك كاربر عادي برو اينجا ببين چه خبره :

http://extensionroom.mozdev.org/main.php/Firefox

اين همه پلاگين يا اكستنشن شما رو راضي نمي كنه :wacko: شما با اينا ميتونيد كلي مرورگر خودتو دايناميك كنيد و سفارشي براي كارهاي مختلف :) نه مثل اي اي كه مثل چماق ميمونه نهايتش اسكينش عوض ميشه :rolleyes:

يا برو اينجا :

https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&id=722

اكستنشني كه به شما اجازه ميده نزاري هيچ كد مخربي روي سيستمت اجرا بشه فقط با اجازه شما كدها فعال ميشن و هزار مورد ديگه :f34r:
جالب اينه كه همه اينا رايگانه و مثل آب خوردن روي فاير فاكس شما نصب ميشه

.
دوست عزیز زیادی اكستنشن برای اینه که firefox مرورگر کاملی نیست نه اینکه بهتره شما نگاه کن بهترین اکستنشین firefox چیه پرطرفدارترینش flashgot هست که کارش چیه اینکه بتونی باهاش یه دانلود منیجر رو به firefox اضافه کنی چون معمولا دانلود منیجرها firefox رو نمیشناسن و برای کار روی ie طراحی میشن.البته الان نسخهای جدید دانلود منیجرها معمولا با مرورگرهای غیر ie هم کار میکنند.
اونیکیم یعنی noscript که جلوی script های جاوا رو میگیره خب چرا اینو گفتی این خودش ضعف firefox عزیز که شما برو تو قسمت ie تو internet options وبعد برگه security بعد شما custom level رو بزن متوجه میشی ie از خیلی وقت پیش به این چیزا فکر کرده یعنی کنترل کامل روی java applet هاو... عزیز .تازه بغیر از اون بهتره شما plugin مربوط به activx هم بگیری چون firefox اصلا activx اینا متوجه نمیشه البته شاید تو ورژن جدیدش گذاشته باشن قبلا که نداشت .

عزیز به جای اینکه ضعفهای firefox رو بگی برتریهاشو بگو حداقل بگو firefox تپ داره ie نداره من فکر میکنم اکثرا نمیدونند که ie چیا داره و firefox چیا داره البته جسارت به اساتید نشه ولی فکر کنم به خاطر همین نااگاهی که همه میگین firefox که تواناییهاشون رو بررسی کنید بعد انتخاب کنید از روی ظاهر و تعصب عمل نکنید

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از saeid_2001 :
دوست عزیز زیادی اكستنشن برای اینه که firefox مرورگر کاملی نیست نه اینکه بهتره شما نگاه کن بهترین اکستنشین firefox چیه پرطرفدارترینش flashgot هست که کارش چیه اینکه بتونی باهاش یه دانلود منیجر رو به firefox اضافه کنی چون معمولا دانلود منیجرها firefox رو نمیشناسن و برای کار روی ie طراحی میشن.البته الان نسخهای جدید دانلود منیجرها معمولا با مرورگرهای غیر ie هم کار میکنند.
اونیکیم یعنی noscript که جلوی script های جاوا رو میگیره خب چرا اینو گفتی این خودش ضعف firefox عزیز که شما برو تو قسمت ie تو internet options وبعد برگه security بعد شما custom level رو بزن متوجه میشی ie از خیلی وقت پیش به این چیزا فکر کرده یعنی کنترل کامل روی java applet هاو... عزیز .تازه بغیر از اون بهتره شما plugin مربوط به activx هم بگیری چون firefox اصلا activx اینا متوجه نمیشه البته شاید تو ورژن جدیدش گذاشته باشن قبلا که نداشت .

عزیز به جای اینکه ضعفهای firefox رو بگی برتریهاشو بگو حداقل بگو firefox تپ داره ie نداره من فکر میکنم اکثرا نمیدونند که ie چیا داره و firefox چیا داره البته جسارت به اساتید نشه ولی فکر کنم به خاطر همین نااگاهی که همه میگین firefox که تواناییهاشون رو بررسی کنید بعد انتخاب کنید از روی ظاهر و تعصب عمل نکنید
من از firefox استفاده ميكنم . چون معتقدم انسان تسليم نرم افزار نباشه بشه . نرم بايد تسليم انسان بشه .
روزانه فاير فاكس 1 حرف جديد براي گفتن داره . و از اين بابت من واقعا احساس رضايت ميكنم.
من فقط به همين خاطر از فاير فاكس استفاده ميكنم . قابليتهاي زيادي هم فاير فاكس داره كه يه جايي راجبش بحث كردم و نيازي نميبينم دوباره بحث كنم.

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزیز زیادی اكستنشن برای اینه که firefox مرورگر کاملی نیست نه اینکه بهتره

عجيب ترين حرفي كه تو عمرم شنيدم همين بود :) نمي دونستم دست يوزر رو باز گذاشتن براي اينكه هر كاري دوست داشت و خواست و اراده كرد بكنه دليل نقص يه نرم افزار بشه !!!!! منو آگاه كرديد اي دوست من در جهل بسي گران بودم

شما نگاه کن بهترین اکستنشین firefox چیه پرطرفدارترینش flashgot هست که کارش چیه اینکه بتونی باهاش یه دانلود منیجر رو به firefox اضافه کنی چون معمولا دانلود منیجرها firefox رو نمیشناسن و برای کار روی ie طراحی میشن.البته الان نسخهای جدید دانلود منیجرها معمولا با مرورگرهای غیر ie هم کار میکنند.

پس بلاخره چي شد؟؟ ميتونه كار كنه يا نه :lol: اينم بگم هر اكستنشن فاير فاكس قدرت خاص خودشو داره يه نگاهي هم به اكستنشن Scrapbook بكنيد بد نيست ;)

معلومه شما اصلا با فاير فاكس كار نكردي مخصوصا با اين اكستنشن اونو نصب كن و روش كار با اونو ياد بگير بقيه صحبت براي بعد :)

عزیز به جای اینکه ضعفهای firefox رو بگی برتریهاشو بگو حداقل بگو firefox تپ داره ie نداره من فکر میکنم اکثرا نمیدونند که ie چیا داره و firefox چیا داره البته جسارت به اساتید نشه ولی فکر کنم به خاطر همین نااگاهی که همه میگین firefox که تواناییهاشون رو بررسی کنید بعد انتخاب کنید از روی ظاهر و تعصب عمل نکنی

شرمنده ديگه همه ميدونن اين تبو مايكروسافت تو ورژن جديد بروزر زاقارتش گذاشته واقعا متاسفم كه اين نكاتي كه گفتم رو شما ضعف قلمداد كرديد به پست من به مهمترين بخشش اصلا توجه نكرديد :

نرم افزاري رو شما بكار بگير و بهش اطمينان كن كه توسط جامعه برنامه نويسان جهاني پشتيباني ميشه نه هر موقع مايكروسافت عشقش كشيد بياد برات اپديت كنه ..... يه نكته رو هم كه فراموش كرديد اينه كه فايرفاكس بواسطه متن باز يا اپن سورس بودن همواره توسط برنامه نويسان در حال كنترله و چنانچه ايرادي مشاهده بشه سريع رفع ميشود نه مثل آي اي كه حتما بايد يه گيري توش پيدا بشه و همه ملت بدبخت بشن تا مايكروسافت بياد براتون يه كاري بكنه اين نكته خيلي مهميه چون اكثر ايرادهاي فاير فاكس قبل از سوئاستفاده توسط توسعه دهندگان رفع عيب ميشه

اين صحبتهاي من بديهي ترين مسائل در مورد برتريهاي نرم افزار ارزشمند فاير فاكسه در مورد شما و ساير دوستان همفكر شما جسارت نشه به نظرم از همون IE استفاده كنيد بهتره

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راستي من برام يه سوال پيش اومده ؟!
چرا ما بايد همديگه رو به استفاده از نرم افزاري مجاب كنيم ؟

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ولی با این وجود من از فایرفاکس به خاطر خوش دست نبودن و روان نبودنش زیاد خوشم نمیاد! البته بر پایه تجربه کار با ورژن 1 فایرفاکس

اين خوش دست بودن بيشتر مربوط به عادته :) سواي اينكه شما ميتونيد فاير فاكسو سفارشي كنيد من از اولين ورژن ها كاربر فاير فاكس بودم و الان چند سالي ميشه كه اصلا از آي اي استفاده نمي كنم منم الان آي اي برام خوش دست نيست من الان از ورژن 1.0.7 فاير فاكس استفاده ميكنم اين ورژن آخرين ورژن قبل از تحول جديد فايرفاكس يعني پرتاب بسوي 1.5 بود البته ورژن 1.0.8 و 1.0.9 بيشتر تست بتاي همين 1.5 بودند كه با پچ آپديت ميشه ولي من با اين 1.0.7 خيلي راحتم باور نمي كنيد هرچند كه آي اي رو از رو سيستمم پاك كردم يه موقع كه بنا به دلايلي ران ميشه اصلا گيج ميشم و اعصابم خورد ميشه ..... غرض از اين صحبتها اينه كه شما با علاقه با فاير فاكس شروع كن كار كن بعد از مدتي اگه عادت نكردي و لذت نبردي بيا اينجا هر چي دوست داشتي به من بگو ;)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
درسته .
عادت داشتن و خوش دست بودن بر حسب زمان بدست مياد . كسي نميتونه توقع داشته باشه با يك برنامه كاملا متفاوت روبرو بشه و بگه خوش دسته .

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از cesoot :
عجيب ترين حرفي كه تو عمرم شنيدم همين بود :) نمي دونستم دست يوزر رو باز گذاشتن براي اينكه هر كاري دوست داشت و خواست و اراده كرد بكنه دليل نقص يه نرم افزار بشه !!!!! منو آگاه كرديد اي دوست من در جهل بسي گران بودم

پس بلاخره چي شد؟؟ ميتونه كار كنه يا نه :lol: اينم بگم هر اكستنشن فاير فاكس قدرت خاص خودشو داره يه نگاهي هم به اكستنشن Scrapbook بكنيد بد نيست ;)

معلومه شما اصلا با فاير فاكس كار نكردي مخصوصا با اين اكستنشن اونو نصب كن و روش كار با اونو ياد بگير بقيه صحبت براي بعد :)

شرمنده ديگه همه ميدونن اين تبو مايكروسافت تو ورژن جديد بروزر زاقارتش گذاشته واقعا متاسفم كه اين نكاتي كه گفتم رو شما ضعف قلمداد كرديد به پست من به مهمترين بخشش اصلا توجه نكرديد :

اين صحبتهاي من بديهي ترين مسائل در مورد برتريهاي نرم افزار ارزشمند فاير فاكسه در مورد شما و ساير دوستان همفكر شما جسارت نشه به نظرم از همون IE استفاده كنيد بهتره

ببخشيد دوست عزيز اين چيزا از نظر من بدهيجات هست شما زبان اينگليسي که ديگه انشاااله بلدي بخوني نوشته براي جلوگيري از اجراي script هاي جاوا من ديگه چجوري توضيح بدم خب اين چيزيه که چندين ساله رو ie هست.
در مورد floshgot هم خب عزيز من که منظور حرف شما رو متوجه نشدم خب معلومه چون firefox با دانلودمنيجير ها کار نميکنه اين اکستنشن را برون دادن اين در حاليه که اين دانلود منيجر ها براي ie طراحي شدن .
ببخشيد عزيز شما هنوز نميدونيد اين اکستنشنها رو بره چي داده بيرون خب اگه firefox کامل بود که ديگه احتياجي به تعميم دهنده و اکستنشن نداشت شما حتي اين بدهيات رو هم قبول نميکني اينا که ديگه خيلي چيزاي ساده و تابلوين در ضمن من firefox رو از اولين نسخش دارم و خيليم ازش استفاده کردم من با ديگه بحث نميکنم چون ببخشيدا چيزهاي به اين سادگي رو قبول نميکني خب script اسکريپت ديگه عزيز شما هنوز نميدوني که اصلا براي چي اکستنشن ميدن بيرون اخه اينکه firefox با هيچ دانلود منيجري کار نميکنه براي همين مجبورا يه تعميم کننده براش بدن بيرون اين چيش مثبته ديگه خب اين مشکل firefox بوده که با دانلودمنجير کار نميکرده .اصلا ولش کن ديگه بابا دعوا ميشه بعد شايان مياد دره اينجا رو تخته ميکنه
108.gif

شهریار

Registered User
لایک‌ها
6
این روزها همه از فایر فاکس استفاده میکنند؛ شما چه طور؟
:D

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
به نقل از saeid_2001 :

سعید جان فکر نمی کنم اینجوری که شما میگی باشه!!!!
خیلی از برنامه های مدیریت دانلود مثل idm به راحتی از فایرفاکس پشتیبانی می کنند!!!!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از persian-earning :
سعید جان فکر نمی کنم اینجوری که شما میگی باشه!!!!
خیلی از برنامه های مدیریت دانلود مثل idm به راحتی از فایرفاکس پشتیبانی می کنند!!!!
بله ورژنهاي جديدشون اره ولي قديميهاشون نه در اصل flashgot هم براي همينه ديگه چون جديدا دانلود منيجرها firefox رو ساپورت ميکنند ولي تا چند وقت پيش براي استفاده از دانلود منجير ها حتما بايد از flashgot استفاده ميکردي البته هنوزم خيلي از دانلود منيجرها هستند که کامل firefox رو پشتيباني نميکنند با اين حال هنوزم flashgot پرطرفدارترين اکستنشين firefox هست.

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
.اصلا ولش کن ديگه بابا دعوا ميشه

نه دوست عزيز من شخصا براي شما وتمام دوستان ديگه تو اين فروم احترام قائل هستم اينو بدون شوخي ميگم .
بياين تو بخش موبايل يه چائي با هم بخوريم ;)

اينجا رو هم يه نگاهي بندازيد :
10 دليل رو براي سوئيچ به فايرفاكس گفته بد چيزي نيست
http://www.switch2firefox.com/whyswitch/

بالا