برگزیده های پرشین تولز

از کدام مرورگر بهره می برید؟

از کدام مرورگر بهره می برید؟

• IE

Votes: 29 25.9%
  • Opera

Votes: 25 22.3%
  • FireFox

Votes: 53 47.3%
  • NetScape

Votes: 1 0.9%
  • Maxthon

Votes: 4 3.6%

• Total voters
    112

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مگه شما برای IE پول دادی که برا مکستون میخوای بدی؟
نه منظور من از رایگان بودن برای خرید نیست منظور شناخت از ماهیت این مرورگر بودش! می خواستم بدونم مانند فایرفاکس هست یا ...
با تعاریف شما روشن شد که این مکستون چیز مسخره ای هست.

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
فکر نکنم مسخره باشه...

چون نه دقیقا مثل فایر فاکس ولی قابلیت اضافه کردن امکانات رو به شما میده. SDKش (نرم افزار و قوانین گسترش محصول) رو دانلود میکنی و میتونی خودت برنامه نویسی کنی و کلی امکانات بهش اضافه کنی. بهتره یه سری به سایتش بزنی... این محصول به صورت 100% فارسی رو پشتیبانی میکنه.

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
من تازه این تاپیک رو دیدم.
می خواستم چندتا مورد رو درباره فایرفاکس توضیح بدم.
1- اینکه فایرفاکس اینه extention داره به خاطر ضعفش نیست به خاطر اینه که نخواستن تمام امکانات رو توی مرورگر جا بدن که هرکی دلش خواست و نخواست مجبور باشه ازش استفاده کنه. امکانات مفید با به تعداد بیشمار extention که از هرکدوم خوشت اومد روش نصبش کن. من فکر کنم اگه IE7 هم بیاد و خودشم بکشه تا 100 سال دیگه هم نمی تونه این همه امکانات رو جمع کنه.
2- این که flashget رتبه اول رو داره به خاطر این نیست که دانلود منیجرها فایرفاکس رو پشتیبانی نمی کنن. به خاطر اینه که فایرفاکس خودش یه دانلود منیجر کوچولو با خودش داره که می شه با استفاده از این flashget دیگه از اون دانلود منیجر پیش فرض فایرفاکس استفاده نکرد.
3- اینکه 85% افراد از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنن چون این مرورگر الان نزدیک به 10 سال می شه که اومده و از اول همه به دلیل انحصارطلبی ماکروسافت روی ویندوز بوده و همه ازش استفاده کردن ولی فایرفاکس تقریبا 2 سال می شه که اومده و تونسته تقریبا 15% رو به خودش اختصاص بده یعنی هرکه رفته طرفه فایرفاکس با اختیار و علاقه خودش بوده نه به اجبار (به خاطر ویندوز). پس ببینید بعد از 8 سال چند درصد برای IE باقی می مونه (به نظر من 10% و اون خود کارمندان ماکروسافت)
4- در مورد خوش دستی هم من قبلا از IE استفاده می کردم الان 6 ماه می شه که با فایرفاکس کار می کن. قسم می خورم تا حالا اینقدر اینترنت برای من دلچسب نبوده.
5- البته اینم که واضحه از نظر امنیت دیگه اصلا فایرفاکس قابله مقایسه با IE نیست. IE = هرروز یک باگ

به نظرتون هنوز هم باید به سنت قدیمی خودتون ادامه بدین. سال جدید داره می یاد سال جدید رو با مرورگر جدید آغاز کنین. (تجربه ای که هیچ وقت فراموشش نمی کنین)

ali_fa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از zfarhad2003 :
من تازه این تاپیک رو دیدم.
می خواستم چندتا مورد رو درباره فایرفاکس توضیح بدم.
1- اینکه فایرفاکس اینه extention داره به خاطر ضعفش نیست به خاطر اینه که نخواستن تمام امکانات رو توی مرورگر جا بدن که هرکی دلش خواست و نخواست مجبور باشه ازش استفاده کنه. امکانات مفید با به تعداد بیشمار extention که از هرکدوم خوشت اومد روش نصبش کن. من فکر کنم اگه IE7 هم بیاد و خودشم بکشه تا 100 سال دیگه هم نمی تونه این همه امکانات رو جمع کنه.
2- این که flashget رتبه اول رو داره به خاطر این نیست که دانلود منیجرها فایرفاکس رو پشتیبانی نمی کنن. به خاطر اینه که فایرفاکس خودش یه دانلود منیجر کوچولو با خودش داره که می شه با استفاده از این flashget دیگه از اون دانلود منیجر پیش فرض فایرفاکس استفاده نکرد.
3- اینکه 85% افراد از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنن چون این مرورگر الان نزدیک به 10 سال می شه که اومده و از اول همه به دلیل انحصارطلبی ماکروسافت روی ویندوز بوده و همه ازش استفاده کردن ولی فایرفاکس تقریبا 2 سال می شه که اومده و تونسته تقریبا 15% رو به خودش اختصاص بده یعنی هرکه رفته طرفه فایرفاکس با اختیار و علاقه خودش بوده نه به اجبار (به خاطر ویندوز). پس ببینید بعد از 8 سال چند درصد برای IE باقی می مونه (به نظر من 10% و اون خود کارمندان ماکروسافت)
4- در مورد خوش دستی هم من قبلا از IE استفاده می کردم الان 6 ماه می شه که با فایرفاکس کار می کن. قسم می خورم تا حالا اینقدر اینترنت برای من دلچسب نبوده.
5- البته اینم که واضحه از نظر امنیت دیگه اصلا فایرفاکس قابله مقایسه با IE نیست. IE = هرروز یک باگ

به نظرتون هنوز هم باید به سنت قدیمی خودتون ادامه بدین. سال جدید داره می یاد سال جدید رو با مرورگر جدید آغاز کنین. (تجربه ای که هیچ وقت فراموشش نمی کنین)

8.gif

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
اگه IE 7.0 رو زیارت بفرمایید نظرتون عوض میشه.

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
فکر نمی کنم ولی باز منتظرم.

به قول یکی از دوستام واقعا معتاد فایرفاکس شدم. یعنی اصلا فوق العاده ست. وقتی می رم به کافی نت با IE اصلا نمی تونم کار کنم حتی چندبار شده که فایرفاکس رو خودم تو کافی نت نصب کردم و بعدش دیدم که دفعه بعد همه کامپیوترهای کافی نت فایرفاکس دارن.

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نیازی به صحبت تخصصی نیست! شما نمای ظاهری و جای قرار گرفتن دکمه ها رو در IE و فایرفاکس با هم مقایسه کنید و بدون تعصب قضاوت کنید. کدومشون بهتره؟
به نظر من IE یک سر و گردن بالاتره! اصلا فایرفاکس انقدر در این زمینه ضعیفه که با گذشت چند ورژن هنوز در این مورد ایراد داره! وقتی یک نرم افزار از نظر دیداری و کاربردی ( خوش دستی ) نتونسته خودشو اصلاح کنه.....

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از rezadignity :
نیازی به صحبت تخصصی نیست! شما نمای ظاهری و جای قرار گرفتن دکمه ها رو در IE و فایرفاکس با هم مقایسه کنید و بدون تعصب قضاوت کنید. کدومشون بهتره؟
به نظر من IE یک سر و گردن بالاتره! اصلا فایرفاکس انقدر در این زمینه ضعیفه که با گذشت چند ورژن هنوز در این مورد ایراد داره! وقتی یک نرم افزار از نظر دیداری و کاربردی ( خوش دستی ) نتونسته خودشو اصلاح کنه.....

دوست عزیز مثله اینکه شما زیاد با فایرفاکس کار نکردین و یا اینکه در مورد امکانات اون اطلاعات کمی دارین. (این رو از طرز مطرح کردن مشکلاتتون می گم)

فایرفاکس می شه گفت دوست داشتنی مرورگر از لحاظ این موضوع است. چرا؟ چون بهت این امکان رو می ده خودت جای دکمه ها رو عوض کنی یعنی مجبور نیستی جای دکمه ها رو همین جوری که است تحمل کنی ولی در حالی که IE یعنی تحمل همه چیز. نمی تونی هیچ تغییری توی ظاهرش بدی (درسته؟ اگه اشتباه می کنم بگو)

برای عوض کردن جای دکمه ها در فایرفاکس و همچنین اضافه کردن دکمه های جدید و موردنیاز خودتون کافیه روی نوار دکمه ها کلیک کرده و گزینه Customize رو انتخاب کنین . حالا می تونین هرجور که دلتون خواست دکمه ها رو عوض کنین . جاهاشون رو تغییر بدین حتی کاری کنین که به شکل دکمه نباشن بلکه فقط متن باشن.

توی خودت بگو به این نمی گن احساس آزادی در کار با مرورگر؟ (چرا خودتون رو محکوم به استفاده از IE کردین؟)

PaTientMan

Registered User
لایک‌ها
2
منم Firefox رو به بقیه ترجیح میدم...
البته تا حالا با Opera کار نکردم....
ولی سرعت Load موزیلا از IE بیشتره(تجربه خودم)...
این IE تا یه صفحه رو بطور کامل Load نکنه اونو نشون نمیده که..(جون آدمو بالا میاره..)

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من از دیدن این عکس یه جورایی میشم، احساس می کنم شاید اندیشه های کمونیستی و اشتراکی بر دنیای کامپیوتر هم یه جورایی سایه انداخته!
شما چی فکر می کنین؟

weighedUp.jpg

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
اگه توجه کنی میبینی که اینجا هم تقلب شده... کفه ای که فایر فاکس روشه از کفهی IE خیلی گنده تره ... یعنی: ترازوی نا برابر.

PaTientMan

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از darklord :
اگه توجه کنی میبینی که اینجا هم تقلب شده... کفه ای که فایر فاکس روشه از کفهی IE خیلی گنده تره ... یعنی: ترازوی نا برابر.
با وجود این نابرابری(طبق قوانین فیزیک,هرچی کفه بزرگتر باشه نیروی بیشتری لازمه) بازم Firefox بر IE چیره شده...

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از PaTientMan :
اینجور که پیداست دارن Firefox رو هم بدنام میکنن:
Firefox 2.0 alpha released

نمی دونم منظورت چیه؟ این نسخه هنوز همونطور که می بینی Alpha است و نسخه آلفا هیچ وقت برای نصب و استفاده توصیه نمی شه. هنوز خیلی راه مونده تا نسخه اصلی بیرون بیاد.

در ضمن اصلا نمی گیرم چرا شما اصرار دارین که از اینترنت اکسپلورر استفاده کنین. اومدن این همه زحمت کشیدن یه مرور فوق العاده به اسمه فایرفاکس درست کردن که این همه امکانات داره خودش رایگان و آزاده - روی هر سیستم عاملی هم نصب و اجرا می شه - تویه این همه مدتی که منتشر شده و استفاده شده شاهد کمترین تعداد باگ براش بودیم. در مقابل مرورگری مثله اینترنت اکسپلورر است که ماله یه شرکت کاملا انحصاریه هم باید بابتش پول بدی هم اینکه حق نداری سورسش رو ببینی - هزار و یک تا براش تا حالا باگ کشف شده و هرروز به تعداد این باگها اضافه می شه - فقط رو ویندوز نصب می شه یعنی مجبور ویندوز رو هم بخری. وقتی که خود شما به خودتون اجازه نمی دین که آزاد باشین و حداقل در مورد نرم افزار به آزادی خودتون ارزش نمی دین می خواین دیگران بیان و به شما آزادی بدن.

در ضمن وقتی از بحث فنی کم می یارین لطفا به مسائل حاشیه ای نچسبین و یه عکس رو ملاک عمل خودتون قرار ندین.

mreza2008

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از zfarhad2003 :
نمی دونم منظورت چیه؟ این نسخه هنوز همونطور که می بینی Alpha است و نسخه آلفا هیچ وقت برای نصب و استفاده توصیه نمی شه. هنوز خیلی راه مونده تا نسخه اصلی بیرون بیاد.

در ضمن اصلا نمی گیرم چرا شما اصرار دارین که از اینترنت اکسپلورر استفاده کنین. اومدن این همه زحمت کشیدن یه مرور فوق العاده به اسمه فایرفاکس درست کردن که این همه امکانات داره خودش رایگان و آزاده - روی هر سیستم عاملی هم نصب و اجرا می شه - تویه این همه مدتی که منتشر شده و استفاده شده شاهد کمترین تعداد باگ براش بودیم. در مقابل مرورگری مثله اینترنت اکسپلورر است که ماله یه شرکت کاملا انحصاریه هم باید بابتش پول بدی هم اینکه حق نداری سورسش رو ببینی - هزار و یک تا براش تا حالا باگ کشف شده و هرروز به تعداد این باگها اضافه می شه - فقط رو ویندوز نصب می شه یعنی مجبور ویندوز رو هم بخری. وقتی که خود شما به خودتون اجازه نمی دین که آزاد باشین و حداقل در مورد نرم افزار به آزادی خودتون ارزش نمی دین می خواین دیگران بیان و به شما آزادی بدن.

در ضمن وقتی از بحث فنی کم می یارین لطفا به مسائل حاشیه ای نچسبین و یه عکس رو ملاک عمل خودتون قرار ندین.
با توضيحاتتون کاملاً موافقم ولي يه نکته براي کساني که اينترنت اکسپلورر دارند ميگم:
ميگند اينترنت اکسپلورر از لحاظ امنيت بهترينه اما " موزيلا فاير فوکس " اين را هم شکست داد و در حال حاضر 10 برابر از لحاظ امنيتي نسبت بهIE بهتره ، وروز به روز هم بهتر ميشه .
من ديگه نميدونم که IE براي چي زنده مونده ، اگه کوه يخ هم بود الان آب شده بود!!!!

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
39854-ie7_artikel.jpg

این نشان مامور مخصوص مرور اینترنته، احترام بگذارید!:D :cool:

PaTientMan

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از zfarhad2003 :

آقا مثل اینکه اشتباه شده...
من خودم طرفدار پر و پا قرص Firefox هستم.اگه میشد این IE رو از رو ویندوز uninstall کنم حتما" میکردم....
من دیدم راجع به Firefox v2.0 تو سایت Mozilla هیچی ننوشته,فکر کردم یه عده دارن یه نسخه تقلبی ازش میدن بیرون...

zfarhad2003

Registered User
لایک‌ها
3
نه منظور من شما نبودید.
در ضمن فکر نکنم نسخه Alpha برای همه منتشر بشه. معمولا نسخه Alpha نسخه ای که فقط برای متخصص ها و اونایی که خودشون برنامه نویسن منتشر می شه. ولی نمی دونم قضاوت کنم که این نسخه ای که توی این سایت است اصل یا بدل؟!!!!!!!!

در کل فایرفاکس یعنی آزادی.

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
فكر كنم با اين سرعت كم دايال اپ اپرا بهترين انتخاب باشه البته بعضي از سايت ها را ناگزيزيم از
IE استفاده كنيم البته فاير فاكس هم خيلي خوبه يكم سرعتش پايين تر از اپراست

keyvan_itman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من هم یه چند ماهی هست که از Opera استفاده میکنم
ولی دو روزه که سایتها رو نمیاره :( انگار نه انگار که به اینترنت وصل هستم
برا همین از دو روزه که اکسپلورر استفاده میکنم
ولی این اکسپلورر هم بد نیست ها, بعد چند ماه کار با Opera الان که برگشتم سراغش حال میده
انگار بعد سالها برگشتی محله خونه قبلیتون :D

بالا