برگزیده های پرشین تولز

انتخواب ورزش رزمي براي درگيريهاي خياباني

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
خوب به نظر خودت ورزش خشن که بهترین برای استریت فایتینگه چیه ؟ من اصلا توی مسابقات و اینا نمیخوام

شرکت کنم ... دنبال مدال و کمر بند و دان و این حرفا هم نیستم

فقط میخوام مشتام فیلو بخوابونه :wacko: لگدامم ماموتو بندازه :lol:

از شوخی گشذته میخوام ضرباتم خیلی سنگین بشه ... الان مشت و لگدم خیلی قویه اما میخوام قوی تر شه

و مهم تر از همه اینکه تکنیک های ضربه زدن و دفاع رو یاد بگیرم

حالا با توجه به اینا چیو پیشنهاد میکنی ؟

هر روز تو خونه درزا نشست بزن ، بارفيكس ، تخته شنا بزن ...

من همين جوري تو خونه تمرين ميكنم ، شكمم اين قدر سفت شده كه اصلا با مشت چيزيم نميشه (مگه اينكه بزنه قفسه سينه ام بشكنه )

يه سبكي برو كه كتك بخوري درست و حسابي تا ترست بريزه، تو دعوا نميتوني فن بزني اما اگه نترسي ميتوني بزنيش.

بنظرم فول كنتاكت خوبه .

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
خوب به نظر خودت ورزش خشن که بهترین برای استریت فایتینگه چیه ؟ من اصلا توی مسابقات و اینا نمیخوام

از شوخی گشذته میخوام ضرباتم خیلی سنگین بشه ... الان مشت و لگدم خیلی قویه اما میخوام قوی تر شه

من همين جوري تو خونه تمرين ميكنم ، شكمم اين قدر سفت شده كه اصلا با مشت چيزيم نميشه (مگه اينكه بزنه قفسه سينه ام بشكنه )

يه سبكي برو كه كتك بخوري درست و حسابي تا ترست بريزه، تو دعوا نميتوني فن بزني اما اگه نترسي ميتوني بزنيش.

بنظرم فول كنتاكت خوبه .

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
چرا همش اراجیف می نویسید
یکم فکر کنید ببینید چی دارید می گید؟؟؟؟

three heart

Registered User
لایک‌ها
49

اگه می خوای که برات در هر چی حالا اسمش رو بذار دعوا مشکلی پیش نیاد نه با مشت سنگین به جایی میرسی نه با پا
مگه مسخره بازیه خوب یک پنجه بوکس بخر دیگه تمرین هم نمی خواد

three heart

Registered User
لایک‌ها
49

بنظرم فول كنتاكت خوبه .

ما اصلا بدن سفت و سخت و از این اراجیف نداریم همش حرفه
با دو تا مشت تو همون شکم می خوابوننت کف زمین
پس اگه برای این داری از این تمرین ها می کنی بی خیال شو

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116
درود بر استاد
رفتی وینگ چان یا نه؟
usf دیگه چیه همون ufc منظورت بود؟
مزخرفه چون سنتی نیست

سلام دادا

نه هنوز تو دوره درمان هستم ( فیزیوتراپی ) . 3 قسمت از بدنم ناکار شده :D
آره اشتباه تایپی ( لپی ) بود . منظور UFC هست .
البته یه سبک خواص نیست ولی خوب از نوع مسابقاتش خوشم نمیاد ( شخصی ) .

D200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بهترین سبک رزمی بعد از جیت کان دو خیلی مهمه که همزمان با دفاع حمله کنید
جوجیتسو و جودو
بعدش
موی تای هستش
بدنی که خیلی سفت شده باشه قابلیت ضربه پذیری نداشته باشه و قابلیت ضربه زدن داشته باشه
فقط موی تای هستش

Last edited:

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116

چیزی که میخوای ( بر اساس نیازت فقط میگم ) کیوکوشین هست . بدن رو سفت میکنه و قوی ولی از لحاظ تکنیک خیلی ضعیف تر هست نسبتأ . مثل اکثر کاراته ها حرکاتی خشک و ...

اگر کلی بخوایم حساب کنیم :
بکس : بهترین و قویترین مشت
موی تای : بهترین و قویترین پا + آرنج و زانو
کیک بوکس : تلفیق این دو ولی بدون آرنج و زانوی موی تای
آیکیدو : بهترین دفاع شخصی که حمله نداره و بسیار کاربردیه ( تنها سبک درست و حسابی که تو ایران درست آموزش داده میشه )
----
وینگ چون و بعد دیگر کونگ فو ها : تکنیک فوق العاده برای مبارزه در فاصله نزدیک
سانشو : یک نوع سبک غربی شرقی

من به شخصه وینگ چون رو پیشنهاد میکنم با توجه به تکنیک های عجیب . در کنارشم یا کیک بوکس یا سانشو بد نیست .

موفق باشید

Last edited:

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116

بنظرم فول كنتاكت خوبه .

آره نمیتونی به کسی که هیچی بارش نیست فن بزنی چون نابود میشه .
عزیز من تنها راه و بهترین راه اینه که تکنیک و سرعتت خوب باشه .
تو با وینگ چون وقتی با اون مشتهای متوالی یارو رو بزنی که طرف فرصت نمیکنه نفس بکشه . شرط میبندم با اون سرعت مشت نمیتونه کاری بکنه .

-----
به خدا هدف از هنرهای رزمی اول به خاطر تجلی روحه . بعد دفاع و اصلأ حمله ای وجود نداره . برید تو هنرهای رزمی دیگه این افکار ریخته میشه دوووورررر

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
به نظر من اگر يك كشتي گير نزديك آدم بشه ديگه عملا هيچ فني به كار نمياد . چون فتيله پيچ .....

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116
بهترین سبک رزمی بعد از جیت کان دو خیلی مهمه که همزمان با دفاع حمله کنید
جوجیتسو و جودو
بعدش
موی تای هستش
بدنی که خیلی سفت شده باشه قابلیت ضربه پذیری نداشته باشه و قابلیت ضربه زدن داشته باشه
فقط موی تای هستش

بله موی تای بدن رو سفت میکنه . ولی بهترین سبک وجود نداره . هر سبکی نقاط قوت و نقاط بدی داره . بعضی از سبکها هستن که مشکلاتشون کمه . کم .

مثال هم میزنم اگه خواستید بگید .

در ضمن جیت کان دو کامل نشد . جیت از وینگ چون کپی شده . الانم وینگ چون رو به هر کسی بیشتر توصیه میکنم . مشکلاتم هم تموم شه 1 روزم طاقت نمیارم و میرم وینگ چون

Last edited:

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116
به نظر من اگر يك كشتي گير نزديك آدم بشه ديگه عملا هيچ فني به كار نمياد . چون فتيله پيچ .....

اولآ که نباید بذاری بچسبه بهت . بله درسته .
ولی شما میتونی قبل از اینکه نزدیک بشه یه لگد بزنی توی محدوده شش هاش و زیر دنده هاش تا دیگه کشتی که هیچی را خونه ی همایونی رو گم کنه .

D200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بله موی تای بدن رو سفت میکنه . ولی بهترین سبک وجود نداره . هر سبکی نقاط قوت و نقاط بدی داره . بعضی از سبکها هستن که مشکلاتشون کمه . کم .

مثال هم میزنم اگه خواستید بگید .

ولی قبول دارین سبک جیت کان دو که بروسلی اجرا میکرد کمترین ایرادی رو بین سیایر سبک های رزمی داشت

s.alireza

Registered User
لایک‌ها
186

اصلا اینطور نیست،بستگی داره به طرفش که در چه حدی باشه و چه سبکی کار کرده باشه. خوب شمای به طور مثال کشتی گیر اگر با یه کیوکوشین کار طرف بشی اگر نزدیک هم بشی باز کاری از پیش نمیبری. تجربش رو دارم.
طرف کشتی گیر بود اول کار یه مشت زدم تو سرش ولو شد از حال رفت اصلا به فیتیله میتیله نرسید. البته دور از انصافه که نگیم عکسش هم ممکنه پیش بیاد.

softkadeh

Registered User
لایک‌ها
116
ولی قبول دارین سبک جیت کان دو که بروسلی اجرا میکرد کمترین ایرادی رو بین سیایر سبک های رزمی داشت

ببینید خود بروس هم گفت که این یک سبک نیست . این فلسفه من از هنرهای رزمی هست .
نمیتونیم بگیم جیت اون زمان بهترین بوده . باید بگیم بروس بهترین بوده . که البته با همه مبارزه نکرده که بفهمیم واقعأ نفر اول بوده یا نه .
در توانای بروس شکی نیست ولی به این توجه کنید که از چه سبکی استفاده میکرده ( سبک اصلیش ) و چه چیزهایی اضافه کرده .

شاید اگه جیت کامل میشد و شاگردان بروس به خوبیه خودش بودن الان با پیشرفتهاش بهترین بود . شاید .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من تجربه دعوا ندارم .فقط تو نوجواني 4 سال كاراته رفتم . كشتي گير ها مخصوصا فرنگي قويترين و نرم ترين بدن رو دارند فكر نكنم با يك مشت KO بشن

s.alireza

Registered User
لایک‌ها
186

بدور از هیچ تعصبی باید عرض کنم: تعطیل تر از جیت کان دو ندیدم چون فقط برای یکسری افراد با یک آناتومی خاص بدرد میخوره و برای همه نیست.
ولی ورزشهایی مثل کاراته و تکواندو و آیکیدو معروف هستند به ورزش 7 تا 70 سال! یعنی شما از 7 سالگی تا گور میتونی تمرین کنی با کمترین آسیب دیدگی.
کیوکوشین که انقدر میگن آسیب دیدگی داره یه مدت کار کردم و هیچ آسیبی هم ندیدم.
تصحیح میکنم این ورزش بسیجیها: سمبکالاه از جیت کاندو هم تعطیلتره.

Last edited:

D200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
فلسفه جیت کان دو میگه موقع دریگیری با حریف یا حریفان با همزان به چند نفرشون حمله کنی

وقتیکه رو در روی یکی ایستادی باید بدونی طرف اول با مشت حمله میکنه یا با پا و شربه مشت نزدیک بروسلی که از ورزش بوکس ینی یا همون وینگ چون گرفته شده اگر کاربردی زده بشه حریف یک قدم عقب نشینی میکنه

ضربه مشت نزدیک دقیقا مثل یک سطل آب هستش که پر زا ابه ولی توی یک ثانیه میتونی چپش کنی و خالی بشه
مشت نزدیک هم همچین حالتی داره

loyal Enzo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نگاه کنید تو سبک رزمی بوکسور هم یجورایی حکم کشتی گیر رو داره. اگر نزدیک یک بوکسور بشی حالا چه کشتی گیر باشی چه نباشی احتمال مرگت خیلی زیاده! بعضی ها که کار بوکسور ها و عس العمل های وحشتناکشون رو دیده باشن میفهمن که من چی میگم!( البته همشون این طور نیستند. حداقل 2 یا 3 سالی باید کار کرده باشند).

ولی در کل سعی کنید هیچ وقت درگیر نشید. همین قاتل سعادت آباد رو دیدید؟ درسته اون با سلاح سرد اینکارو کرد ولی امکان داره خدای نکرده شما هم ناخواسته مرتکب قتل بشین. بنده خودم تجربه های تلخی راجع به همین موضوع داشتم.

موفق باشید

بالا