برگزیده های پرشین تولز

انتقادات و پیشنهادات قسمت مشارکت

عملکرد بخش اشتراک در ماه اول فعالیت

• خوب

Votes: 17 70.8%
  • ضعیف

Votes: 6 25.0%
  • متوسط

Votes: 1 4.2%

• Total voters
    24
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
واقعا براي من به شخصه جاي تاسف داره در انجمني كه اسم فرهنگ و هنر روشه و در واقع هدف اصلي اين انجمن بايد فرهنگ سازي باشه در يكي از بخش هاي اون سعي دارن كه به زور فرهنگ سازي كنند .

متاسفانه به جاي اينكه بياييم و تاپيك هاي توجيهي در اين موارد راه بياندازيم . مثلا بگيم دانلود يه اثر چقدر زحمت داره چقدر هزينه بر مي داره و .... لحظه به لحظه عرصه رو براي فعاليت در اين بخش با قوانيني كه وضع مي كنيم سخت تر مي كنيم .

يادمه همين چند وقت پيش كه تازه نيروي انتظامي شروع به امر به معروف و نهي از منكر كرده بود سر يه ميدوني به يه دختري گير دادند . اين گيره برام چيز عجيبي نبود ولي خيلي جالب بود كه درست در همون مكان يه مانتو فروشي بود كه مانتوهاي كوتاه از در و ديوارش مي ريخت . چه بهتر بود به جاي برخورد با دختر خانم ها مي اومدند و از دوره ي دبستان فرهنگ سازي مي كردند . اون هم نه با زور
اين بخش هم شده همين قضيه . دوستان مي خوان به زور فرهنگ سازي كنند .

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
كي صورت مساله پاك كرد ؟؟؟
مساله اینه که ما می خوایم سریال ها رو حتی الامکان به دست همه برسونیم . و حداقل کاری که می تونیم برای رضایت خاطر اشتراک گذارنده ها و ادامه جریان مشارکت بکنیم، مجازات متخلف هاست.

پاک کردن صورت مساله اینه که تا یه چند مورد سودجویی بر می خوریم بیایم مشارکت رو بی خیال شیم یا تراستد ممبرز تعریف کنیم. و یا وقتی به لیست سیاه بر می خوریم که یه راه منصفانه برای مجازات سودجو هاست، موضع بگیریم و مخالفت کنیم و جریان رو از اساس زیر سوال ببریم .

من به شخصه الان نزديك 6 صفحه است كه نظر دادم و انتقاد كردم . به كدوماش توجه شد ؟؟

اگر نخواستم در پست قبليم جواب خواهر فريدا رو بدم هم به همين خاطر بود . چون نظرات من و امثال من كشكه . چرا ؟؟

براي اينكه مديران تنها حرف خودشون رو مي زنند و بس . حرف من و ديگران هم كشكه .
چرا فکر می کنین به نظرات شما توجه نشده؟ آیا توجه به نظر یک شخص لزوما به معنی پیاده کردن بی چون و چرای اونه؟

تمام نظرات شما و باقی دوستان توسط تمام مدیران این بخش خونده شده و روشون فکر شده تا به یه جمع بندی برسیم. تو یه جمع هیچ وقت نمیشه همه رو راضی کرد. در نهایت باید راهی رو انتخاب کرد که به هدف مجموعه کمک بیشتری می کنه.

اگر قرار بود مدیران فقط حرف خودشونو بزنن در این تاپیک رو تخته می کردیم و برای جواب دادن و خوندن نظرات شما و دیگران و رسیدن به یه راه حل کلی وقتی نمی ذاشتیم.

جالبه كه خود شما ميگيد بحث سر قانوني بودن و يا نبودن نيست اونوقت خودتون مي آييد و قوانين وضع مي كنيد .

شما متوجه منظور من نشدید.

من گفتم ما طبق قانون کپی رایت جهانی پیش نمی ریم که شما میاین میگین تهیه کننده از ما ناراضیه.

ما یه اجتماع مجازی کوچک تشکیل دادیم و در این جامعه یه سری افراد دارن عملا به عنوان تولید کننده و سِرور فعالیت می کنن و باقی افراد مصرف کننده هستن.

افراد دهنده دارن وقت و پول هزینه می کنن و حاصل رو بی منت در اختیار بقیه میذارن ، و این حق کاملا براشون محفوظه که قوانینی برای این کارشون در نظر بگیرن.

من نمی فهمم کجای این مطلب انقدر پیچیده اس؟ اینجا یه جامعۀ خصوصیه با قوانین مختص خودش. شرط فعالیت در این جامعه پذیرفتن قوانینش هست.

وقتي كه ميگيم چون دسترسي به خيلي از سريال ها كمه به همين خاطر به اشتراك گذاشته ميشه تا همه بتونن بهره مند بشن و در واقع اشكال داشتن اصل اين كار رو به همين خاطر فراموش مي كنيم و به نوعي توجيهش مي كنيم ( من و شما نداره ) . پس فروشنده هم ميگه چه اشكالي داره وقتي نياز مالي دارم و مي تونم از اين راه كسب درآمد كنم چنين كاري رو انجام ندم . خب اونم خودش رو توجيه مي كنه ديگه
در واقع ما قانون تهيه كننده رو نقض كرديم و فروشنده قانون مارو .

اصلا فرض می کنیم که اینطور باشه. تهیه کنندۀ سریال اگه حقش پایمال بشه و دسترسی به ما داشته باشه ما رو جریمه می کنه (ولی دسترسی نداره چون کپی رایت شامل حال ما نمیشه)؛ ما هم حالا که دسترسی داریم متخلف ها رو جریمه می کنیم. به همین سادگی.

به نظر شما كاري كه حالا كرديد سودي داره ؟؟
خب طرف ميره با يوزر جديد مياد . به همين راحتي
مسلمه که این راه برای افراد وجود داره. شما به من بگین مشکلتون با لیست سیاه چیه؟

اگه مردم می تونن برن با یه آی دی دیگه برگردن پس در نهایت از دید شما این یه کار بیهوده و بی ضرره. غیر از اینه؟

واقعا براي من به شخصه جاي تاسف داره در انجمني كه اسم فرهنگ و هنر روشه و در واقع هدف اصلي اين انجمن بايد فرهنگ سازي باشه در يكي از بخش هاي اون سعي دارن كه به زور فرهنگ سازي كنند .

متاسفانه به جاي اينكه بياييم و تاپيك هاي توجيهي در اين موارد راه بياندازيم . مثلا بگيم دانلود يه اثر چقدر زحمت داره چقدر هزينه بر مي داره و .... لحظه به لحظه عرصه رو براي فعاليت در اين بخش با قوانيني كه وضع مي كنيم سخت تر مي كنيم .

يادمه همين چند وقت پيش كه تازه نيروي انتظامي شروع به امر به معروف و نهي از منكر كرده بود سر يه ميدوني به يه دختري گير دادند . اين گيره برام چيز عجيبي نبود ولي خيلي جالب بود كه درست در همون مكان يه مانتو فروشي بود كه مانتوهاي كوتاه از در و ديوارش مي ريخت . چه بهتر بود به جاي برخورد با دختر خانم ها مي اومدند و از دوره ي دبستان فرهنگ سازي مي كردند . اون هم نه با زور
اين بخش هم شده همين قضيه . دوستان مي خوان به زور فرهنگ سازي كنند .
واسه منم جای تاسف داره که بعد از این همه تلاش برای ایجاد دسترسی راحت مردم به سریال ها و فیلم های مورد علاقه شون، و بعد این همه وقت و زحمتی که صرف میشه برای سر و سامون دادن به بخش مشارکت و جا انداختن یه فرهنگ بین مردم، در نهایت چنین برداشتی از تمام زحمات دوستان میشه و چنین مقایسه هایی صورت می گیره.

واقعا بعضی وقتا به این فکر می کنم که کار ما آب در هاون کوبیدن نیست؟ وقتی در یه مکالمه رو در رو و بعد از این همه تبادل پست (و حتی تبادل چندین پی ام با خود شما) هنوز در درک منظور همدیگه به همچین سوء تفاهم های بزرگی می رسیم، در مقیاس وسیع چه انتظاری میشه داشت؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
نظر خودم رو میگم:
- به نظر من اگه یک نفر میاد و میگه من سریالم رو با این شرایط در اختیار شما قرار میدم، اگه می خواهید بگیرید باید رعایت کنید، شما اگر سریال رو گرفتید و رعایت نکردید مقصرید و نمی تونید بیایید ایراد بگیرید که این شرایط شما فلانه و بهمانه! ممکنه به نظر ماها منطقی نیاد که چرا اینقدر حساسیت برای فروخته نشدن سریالها هست، ولی به هر حال اکثر کسانی که سریالها رو در اختیار مدیرهای اینجا قرار میدن و طبعا مدیرها خیلی روی این قضایا حساسند و اگر بخواهیم بگیم بابا این "حساسیت ها بیخودیه" و ...، در این صورت روحیات و ارزشهای خیلی ها رو نادیده گرفتیم و همکاری خیلی ها رو با این بخش زیر سوال بردیم.
- گذاشتن لیست سیاه 100% جواب نمیده، ولی یادتون باشه یه کاربر 1000 پستی و معروف و قدیمی خیلی راحت تر توی بازارچه PT می تونه سریال ها رو بفروشه و یه همچین آدمی اگه باهاش برخورد بشه دیگه این کار رو نمی کنه، یا نهایت یه تاپیک جدید با ID جدیدش می زنه که با مشکلاتی که داره موفق نمیشه.
من با جریاناتی که در بخش وجود داره کاملا موافقم و خدا رو هم شکر که گزینش منفی داریم نه Trusted Members.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به نقل از Daneel Olivaw :
واقعا بعضی وقتا به این فکر می کنم که کار ما آب در هاون کوبیدن نیست؟ وقتی در یه مکالمه رو در رو و بعد از این همه تبادل پست (و حتی تبادل چندین پی ام با خود شما) هنوز در درک منظور همدیگه به همچین سوء تفاهم های بزرگی می رسیم، در مقیاس وسیع چه انتظاری میشه داشت؟
هرکاری کنی اخرشم باز یه عده طلبکار میشن !!!

نمیدونم , یعنی اینقدر سخته ؟ این بخش قوانینش اینه ! قبول داری ؟ هیچ , قبول نداری دیگه سریال نگیر !!
یه چیز جالبی که هست , اینه که هیچ کدوم از کسانی که فروشنده هستن صداشون در نیومده , و برا اونا اصلا هم مهم نیست تو لیست قرار بگیرن یا نه , حالا شما واسه چی اینجا وکیل شدید برا اینا و سنگشون رو به سینه میزنید ,
من نمیدونم:D
تا کسی هم حرفی میزنه هی بحث کپی رایت رو جلو میکشید, اینجا کسی بحث کپی رایت نکرد , و ادعای مالکیت هم نمیکنه !
اون کسی که سریال رو میده شرطش اینه که ازش سو استفاده نشه , و اگه شد برخورد بشه ,
همیـــــــــن ,
نترسید تا وقتی شما هم نفروختید اسم شما تو لیست نمیره!
یه موضوع خیلی ساده هستش که قبولش سخت نیست , یا ترجیح میدید فقط بین اعضا قابل اعتماد پخش بشه ؟؟؟

کسی که سریال رو داره میگه اگه وضع اینجوری باشه من پخش نمیکنم !!
بگیم پخش نکن ؟؟

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
پاک کردن صورت مساله اینه که تا یه چند مورد سودجویی بر می خوریم بیایم مشارکت رو بی خیال شیم یا تراستد ممبرز تعریف کنیم. و یا وقتی به لیست سیاه بر می خوریم که یه راه منصفانه برای مجازات سودجو هاست، موضع بگیریم و مخالفت کنیم و جریان رو از اساس زیر سوال ببریم .

اول اينكه تراستد ممبرز رو خود شما در تاپيك انيميشن پياده كرديد . من نفهميدم شما بالاخره اينكار رو خوب مي دونيد يا بد ؟؟
همانطور كه گفتم ليست سياه راه حل نيست .
چرا فکر می کنین به نظرات شما توجه نشده؟ آیا توجه به نظر یک شخص لزوما به معنی پیاده کردن بی چون و چرای اونه؟

تمام نظرات شما و باقی دوستان توسط تمام مدیران این بخش خونده شده و روشون فکر شده تا به یه جمع بندی برسیم. تو یه جمع هیچ وقت نمیشه همه رو راضی کرد. در نهایت باید راهی رو انتخاب کرد که به هدف مجموعه کمک بیشتری می کنه.

اگر قرار بود مدیران فقط حرف خودشونو بزنن در این تاپیک رو تخته می کردیم و برای جواب دادن و خوندن نظرات شما و دیگران و رسیدن به یه راه حل کلی وقتی نمی ذاشتیم.
وقتي كه من 10 صفحه از اين تاپيك رو مي خونم و مي بينم هيچ نظري از دوستان كه چيزي براي گفتن داشتند اجرا نشده به اين نتيجه مي رسم كه به نظراتشون اهميت داده نشده . زيرا همانطور كه خودتون گفتيد شما راه حل آزمون و خطا رو پيش گرفتيد پس امكان امتحان پيشنهادات بود .
من گفتم ما طبق قانون کپی رایت جهانی پیش نمی ریم که شما میاین میگین تهیه کننده از ما ناراضیه.
من كاري به قوانين بين المللي ندارم
جناب دنيل وجدان شما چي ميگه ؟؟
اصلا فرض می کنیم که اینطور باشه. تهیه کنندۀ سریال اگه حقش پایمال بشه و دسترسی به ما داشته باشه ما رو جریمه می کنه (ولی دسترسی نداره چون کپی رایت شامل حال ما نمیشه)؛ ما هم حالا که دسترسی داریم متخلف ها رو جریمه می کنیم. به همین سادگی.

واقعا توجيه منطقي بود

مسلمه که این راه برای افراد وجود داره. شما به من بگین مشکلتون با لیست سیاه چیه؟

اگه مردم می تونن برن با یه آی دی دیگه برگردن پس در نهایت از دید شما این یه کار بیهوده و بی ضرره. غیر از اینه؟

مشكل من اينه كه اين راه حل كار نيست . و هيچ سودي نداره

واسه منم جای تاسف داره که بعد از این همه تلاش برای ایجاد دسترسی راحت مردم به سریال ها و فیلم های مورد علاقه شون، و بعد این همه وقت و زحمتی که صرف میشه برای سر و سامون دادن به بخش مشارکت و جا انداختن یه فرهنگ بین مردم، در نهایت چنین برداشتی از تمام زحمات دوستان میشه و چنین مقایسه هایی صورت می گیره.

خب من خيلي سعي مي كنم كه حرف سياسي نزنم ولي صحبت هاي شما منو ياد حرف هاي بعضي ها مي اندازه .
من هيچ وقت به زحماتي كه دوستان مشاركتي مي كشند بي احترامي نكرده و نمي كنم . چون كاملا به زحمتي كه تهيه و پخش يك اثر داره واقفم .
اين نميشه كه وقتي يك نفر نظرش با شما مخالف بود و انتقادي داشت جمع ببنديد و بگيد با همه مخالفه و يا زحمت همه رو ناديده گرفته . من حتي زحمت مديران رو هم هرگز ناديده نگرفتم ولي اعتقاد داشتم و دارم مسيري كه شما براي اصلاح مشكلات پيش گرفتيد اشتباهست .

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
هرکاری کنی اخرشم باز یه عده طلبکار میشن !!!

نمیدونم , یعنی اینقدر سخته ؟ این بخش قوانینش اینه ! قبول داری ؟ هیچ , قبول نداری دیگه سریال نگیر !!
یه چیز جالبی که هست , اینه که هیچ کدوم از کسانی که فروشنده هستن صداشون در نیومده , و برا اونا اصلا هم مهم نیست تو لیست قرار بگیرن یا نه , حالا شما واسه چی اینجا وکیل شدید برا اینا و سنگشون رو به سینه میزنید ,
من نمیدونم
تا کسی هم حرفی میزنه هی بحث کپی رایت رو جلو میکشید, اینجا کسی بحث کپی رایت نکرد , و ادعای مالکیت هم نمیکنه !
اون کسی که سریال رو میده شرطش اینه که ازش سو استفاده نشه , و اگه شد برخورد بشه ,
همیـــــــــن ,
نترسید تا وقتی شما هم نفروختید اسم شما تو لیست نمیره!
یه موضوع خیلی ساده هستش که قبولش سخت نیست , یا ترجیح میدید فقط بین اعضا قابل اعتماد پخش بشه ؟؟؟

کسی که سریال رو داره میگه اگه وضع اینجوری باشه من پخش نمیکنم !!
بگیم پخش نکن ؟؟

كي سنگ فروشنده رو به سينه زد . واسه من جالبه كه من هر حرفي مي زنم شما هرجور كه دلت ميخواد برداشت ازش مي كني .

در هر پستم گفتم كه من با فروش مخالفم . من تنها با راه حل مديران مخالفت كردم و كم كم دارم به همه چي متهم مي شم . هر چند با جامعه اي كه ما داريم برام چيز عجيبي نيست اگر حتي به فروش سريال متهم بشم .

در ضمن در مورد اعضاي مورد اعتماد هم بايد بگم چون شما و تعدادي از بچه هاي فعال بخش انيميشن من رو نمي شناسيد دليل بر اين نيست كه به هر كس خواستيد بگيد مورد اعتماد و به هر كس خواستيد بگيد غير قابل اعتماد . اون كساني كه من رو مي شناسند خوب مي دونند من كي هستم . اعتماد اونها به من برام كافيه . احتياجي به اعتماد شما نيست .

ديگه هم نه به كار مديران اين بخش كاري دارم و نه انتقادي مي كنم و نه نظري مي دهم . چون شرايط رو براي اين امر مناسب نمي بينم . دوستان هر كاري كه دوست داشتند انجام دهند . امثال من هم مي نشينيم و تماشا مي كنيم .
شما رو به خير و مارو به سلامت .

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
شما راه حل خوبی ارائه بده , بعد اگه مدیران این بخش قبول نکردن بگو من نظر دادم شما اهمیت ندادید !
تمام مدیران فرهنگ و هنر با لیست سیاه موافقن و صلاح دونستن اینجوری باشه تا بخش به کارش ادامه بده !!

بهتره بحث رو همینجا تموم کنیم , ماها اینجا فقط یوزر هستیم , نظر میدیم تصمیم نهایی رو اونا میگیرن , که اونم برحسب بهترین راه حل هست (نه اینکه به نظر یوزر اهمیت داده نمیشه) .

--

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
دوستان عزيز دقت كنيد اينجا همان گونه از نامش پيداش محلي براي نظر دادن در مورد مسئله اي است كه همه ما در آن در گيريم!
فقط به خاطر بهتر شدن فعاليتمان!

دليل نميشود چون به مطلبي من اعتقاد دارم همه هم به آن معتقد باشند

اينجا بستري است كه در آن نظرات مختلف رو بشنويم و نظر خودمان را هم مطرح كنيم!
اميدوارم همواره پويايي اين تاپيك حفظ شود!

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
اول اينكه تراستد ممبرز رو خود شما در تاپيك انيميشن پياده كرديد . من نفهميدم شما بالاخره اينكار رو خوب مي دونيد يا بد ؟؟

بحث انیمیشن کاملا از بحث مشارکت جداست و می بینید که توی بخش مشارکت هم پی گیری نمیشه.

شیرینگ انیمیشن بنا به دلایل بسیار ، تقریبا خصوصی انجام میشه و هدف در اونجا مثل بخش مشارکت، رسوندن به دست همه نیست. برای اهداف بخش انیمیشن trusted members لازمه.

همانطور كه گفتم ليست سياه راه حل نيست .
اگه راه حلی در نظر دارین که بدون محدود کردن مشارکت بشه جلوی متخلف ها رو گرفت خوشحال میشیم بشنویم.

وقتي كه من 10 صفحه از اين تاپيك رو مي خونم و مي بينم هيچ نظري از دوستان كه چيزي براي گفتن داشتند اجرا نشده به اين نتيجه مي رسم كه به نظراتشون اهميت داده نشده . زيرا همانطور كه خودتون گفتيد شما راه حل آزمون و خطا رو پيش گرفتيد پس امكان امتحان پيشنهادات بود .
ما تا حالا فقط یه قانون جدید رو به اجرا گذاشتیم. هنوز در بقیه موارد تغییری در قوانین ندادیم که به گفتۀ شما به نظرات شما و دیگران بی اعتنایی شده باشه.

بازم اینو میگم که توجه به نظرات لزوما به معنی پیاده کردن تمامی نظرات نیست. حتی این که ما داریم با روش آزمون و خطا پیش میریم به این معنی نیست که قراره تک تک نظرات رو پیاده کنیم.

حقیقتش من الان متوجه نشدم موضوع چه ارتباطی به وجدان من داره؟!!

من اگه سودی داشتم از جریان مشارکت به جیب می زدم مطمئنا وجدانم ناراحت می بود. ولی اگه ما بتونیم طرح مشارکت رو گسترش بدیم، در واقع داریم کار فروشنده ها رو سخت می کنیم و با این کار باعث میشیم که دیگران هم سودی از فروش سریال هایی که حقی توش ندارن کسب نکنن.

مشكل من اينه كه اين راه حل كار نيست . و هيچ سودي نداره
تو همین 2 روز بخشی از فواید این طرح جدید رو دیدیم. اگه شما واقعا اعتقاد دارید که سودی نداره (و در عین حال ضرری هم نداره) پس کمی زمان بدین تا ببینیم واقعا این طرح مفیده یا کلا بی فایده اس؟ اگه حرف شما درست بود و اثبات شد که لیست سیاه هیچ فایده ای نداره مطمئنا ما هم اصراری روی بودنش نخواهیم داشت. چون در نهایت هدف اینه که قوانین به پیشبرد مشارکت کمک کنن و این هم فقط با گذشت زمان روشن میشه.

خب من خيلي سعي مي كنم كه حرف سياسي نزنم ولي صحبت هاي شما منو ياد حرف هاي بعضي ها مي اندازه .
من هيچ وقت به زحماتي كه دوستان مشاركتي مي كشند بي احترامي نكرده و نمي كنم . چون كاملا به زحمتي كه تهيه و پخش يك اثر داره واقفم .
اين نميشه كه وقتي يك نفر نظرش با شما مخالف بود و انتقادي داشت جمع ببنديد و بگيد با همه مخالفه و يا زحمت همه رو ناديده گرفته . من حتي زحمت مديران رو هم هرگز ناديده نگرفتم ولي اعتقاد داشتم و دارم مسيري كه شما براي اصلاح مشكلات پيش گرفتيد اشتباهست .
جواب این بخش صحبت های شما رو نمیدم چون نمیخوام تاپیک از روند صحیحش که پیدا کردن راه حل هایی برای بهبود وضع مشارکت هست خارج بشه.

من اول پستم گفته بودم که منظورم کلی هست و طرف صحبتم شخص خاصی نیست. اگه با این وجود باز هم مشکلی هست تو پیام خصوصی در خدمتتون هستم.

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
ای خون خوار! ای خون اشام !:lol: جان من رو تراتست ممبرز (حداقل سریالا رو دو بخش کنیم یه بخش تراتستتا یه بخش عمومی!)فکر کنین!;)

amaranth

Registered User
لایک‌ها
0
قضیه زیرنویس به نظر من قابل پیاده کردن نیست.

ای کاش قبل از اینکه اینو میگفتین از من توضیح بیشتری در مورد جزییات زیرنویس می خواستین :eek:

برای اینکه برای بقیه دوستان هم سوء تفاهم پیش نیاد یه توضیح کوچولو میدم:

اگر تمام سریال را زیرنویس کنیم که قسمتی از تصویر اشغال می شود و ارزش کار پایین می آید.

اصلا قرار نیست تمام سریال زیر نویس بشه و قرار هم نیست که مثل خیلی سایت هایی که میان روی فیل آرم تبلیغاتی سایت خودشونو میزنن ما آرمی بزنیم تا در تمام طول سریال حواس بیننده پرت بشه
no.gif

بلکه این زیرنویس مثل زیرنویس هایی هست که مثلا تلویزیون میزاره و زمان پخش برنامه ها رو اعلام میکنه و رد میشه ، میره و این حداکثر 8 ثانیه طول میکشه و رد میشه و تمام صفحه رو هم نمیگیره!

اگر هم مثل DVD ها اول فیلم بخواهیم یه اطلاعیه بزنیم، فروشنده می توند به راحتی پاکش کند.

اصلا قرار نیست مثل DVD ها اطلاعیه ای زده بشه که کسی بتونه اطلاعیه رو پاک کنه!
fie.gif

زیرنویسی که مد نظر من هست به صورت هاردساب اضافه میشه و کسی نمیتونه پاکش کنه!
teeth.gif
bigstar.gif
و اصلا دلیلی هم نداره که اول فیلم باشه و میتونه هر کجای فیلم قرار بگیره!

amaranth

Registered User
لایک‌ها
0
در ضمن من نگفتم هر کی توی بازارچه PT برای فروش گذاشت بنش کنید!!! آخه کدوم آدم ساده لوحی یه همچین راه حلی میده؟
من گفتم اگه کسی بخواد توی اینترنت بفروشدش باید یه جا تبلیغ کنه و ما دقیقا همونجا اطلاع رسانی می کنیم و این فروش در اینترنت رو برای فروشنده ها غیرممکن می کنه. (توضیح این که غیر از PT فروم های دیگه ای هم وجود دارند که بازارچه دارند).

در مورد صحبت های شما هم اگه پست قبلی منو با دقت بیشتری بخونین می بینید که من نگفتم بالکل این کار نظارت و . . . عملی نیست بلگه چند جا تاکید کردم که این کارا محدودیت داره و فقط در کوتاه مدت جواب میده.

محدودیت به این خاطر که بر خلاف اون چیزی که شما تصور میکنید ( با قرمز کوت کردم ) و گفتین که میشه دقیقا اون جایی که تبلیغ میشه و . . . اطلاع رسانی کرد به غیر از بازارچه های فریوم ها و یا وبلاگ ها در اکثر این سایت های فروش جایی برای پست زدن و نظر دادن نزاشتن که شما بتونی بقیه رو آگاه کنی و در اکثر این سایت ها فقط یه آدرس ایمیل هست که بشه با فروشنده تماس گرفت و سفارش داد ، همین. پس میبینید که با وجود عملی بودن محدودیت زیادی داره!

و اینکه در کوتاه مدت جواب میده به این خاطر که با اینکه باعث میشه کاربرای خاطی رو بشناسیم و باهاشون چیزی شر نکنیم ولی معلوم نیست تا کی بشه این روند کنترل کردن و لیست سیاه رو ادامه داد ، و ممکنه بعد از یه مدت دوستان خسته بشن چون در خارج از اینجا اکثرا خیلی سرشون شلوغه! ( مثل خودم)

به هر حال من خودم اگه کاربر خاطی ای ببینم به دوستان حتما اعلام میکنم تا دیگه براش چیزی نفرستن و لی باید قبول کرد که اصل قضیه نمیتونه در بلند مدت جواب بده!

اصلا دلیل من برا زیرنویس کردن همیشگی بودنشه و این که یه کار کاملا فرهنگیه و شاید بدون دردسر و صرف وقت به خیلی ها --> باید یادمون باشه که اصلا خیلی از فروشنده ها با اینترنت کاری ندارن و دارن توی کلوپ هاشون این DVD ها رو میفروشن و با زیرنویس به مشتریان این فروشندگان هم میشه اطلاع رسانی کرد!

به هر حال این نظر منه ---> زیرنویس بدون اسم بردن از PT و فقط برای آگاه کردن بیننده ها و در هر سری حداکثر بر روی 5 تا 10 قسمت از سریال و اونم حداکثر 8 ثانیه در هر قسمت و با توجه به اینکه این کار با نرم افزار Ulead شاید حداکثر دو دقیقه طول بکشه .

البته دوستان ممکنه موافق نباشن ولی اگر هر کس هم موافق نیود لطف کنه دلیلشو هم بگه تا من هم بدونم! و این طرحو اصلاح کنم!
smile2.gif

ادیت:
این سوالو یادم رفت از مدیرای محترم بپرسم ---> نتیجه و تصمیم گیری نهایی دوستان برای تغییر قوانین فقط به همین لیست سیاه ختم شد؟ و یا برنامه های دیگه ای هم دارین؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
با عرض سلام. :)
من یک سوال داشتم که می خواستم از مدیران بپرسم:
من اهل فروش DVD نیستم، ولی تبادل DVD زیاد می کنم. حتما می دونید که به این شکله که یه لیست DVD دارم که به طرف می دهم و اون هم لیست میده و از لیست هم انتخاب می کنیم و چیرهایی که دوست داریم رو تبادل می کنیم.
می خواستم بدونم من سریال های به سوی جنوب و شرلوک هولمز رو که از بخش مشارکت گرفته ام می تونم توی این لیست بذارم و برای تبادل استفاده کنم؟
من از آقا دانیال عزیز این سوال رو خیلی وقت پیش اون موقع که هنوز مدیر نبودند پرسیدم، ایشون گفتند که مطمئن نیستم ولی شاید بچه ها راضی نباشند.
می خواستم بپرسم آیا این کار مجازه یا مشکلی داره؟ چون به نظرم این کار خیلی با اهداف مشارکت مغایر نیست: در واقع من بدون سود مادی این سریال رو به یه نفر دیگه که به سریال علاقه داره منتقل کرده ام.
البته این حدس منه، اگر نظر بچه ها منفی باشه من به هیچ وجه سریالهایی که گرفته ام رو توی لیستم نمیگذارم. :)
اگر محل مطرح کردن سوال درست نیست ببخشید، جای دیگه ای به ذهنم نرسید! :blush:
مرسی.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
در ضمن ممنون از توضیحات آقای amaranth.
به هر حال ما هرکدوممون پیشنهاداتی رو که به ذهن خودمون می رسید دادیم. حالا دیگه با مدیرهای بخشه که هر کدومشو که به صلاحه انتخاب کنند یا ایده های خودشونو پیاده کنند.
من احساس می کنم این قضیه واقعا هیچ راه حل 100% بی عیبی نداره و هر کاری محدودیت ها و مخالفان خودشو داره.
زیرنویس هم ایده بدی نیست و دست یه عده ای رو می بنده هر چند که به نظرم آدم سوء استفاده گری که زرنگ باشه می تونه ازش فرار کنه.
مرسی.
فعلا.
38.gif

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
این سوالو یادم رفت از مدیرای محترم بپرسم ---> نتیجه و تصمیم گیری نهایی دوستان برای تغییر قوانین فقط به همین لیست سیاه ختم شد؟ و یا برنامه های دیگه ای هم دارین؟
لیست سیاه اولین تغییر بود ولی آخریش نخواهد بود ;)

از توضیحات کاملت در مورد زیرنویس گذاشتن هم ممنون
thumbsup.gif

من اهل فروش DVD نیستم، ولی تبادل DVD زیاد می کنم. حتما می دونید که به این شکله که یه لیست DVD دارم که به طرف می دهم و اون هم لیست میده و از لیست هم انتخاب می کنیم و چیرهایی که دوست داریم رو تبادل می کنیم.
می خواستم بدونم من سریال های به سوی جنوب و شرلوک هولمز رو که از بخش مشارکت گرفته ام می تونم توی این لیست بذارم و برای تبادل استفاده کنم؟
من از آقا دانیال عزیز این سوال رو خیلی وقت پیش اون موقع که هنوز مدیر نبودند پرسیدم، ایشون گفتند که مطمئن نیستم ولی شاید بچه ها راضی نباشند.
می خواستم بپرسم آیا این کار مجازه یا مشکلی داره؟ چون به نظرم این کار خیلی با اهداف مشارکت مغایر نیست: در واقع من بدون سود مادی این سریال رو به یه نفر دیگه که به سریال علاقه داره منتقل کرده ام.
البته این حدس منه، اگر نظر بچه ها منفی باشه من به هیچ وجه سریالهایی که گرفته ام رو توی لیستم نمیگذارم. :)

وقتی یه سریالی رو با کسی مبادله می کنی درسته که خودت سود مادی نمی بری، ولی کسی که باهاش مبادله می کنی احتمال داره فروشنده باشه و یا به هر نحو توی چرخه تبادل این سریال ها به دست فروشنده ها برسه.

از طرف دیگه تا زمانی که سریال ها مستقیما به وسیله خود پخش کننده های بخش مشارکت به دست بقیه می رسه، امکان یه نظارت نسبی روی افراد وجود داره . ولی اگه قرار باشه سریال ها به وسیله افرادی غیر از توزیع کننده ها به دست دیگران برسه همون نظارت نسبی هم دیگه امکان پذیر نیست.

دلیل اینکه اصرار داریم که به هیچ عنوان افرادی که توزیع کننده نیستن سریال ها رو برای اعضای دیگه فروم نفرستن هم همینه.

پس در نهایت تبادل هم مثل فروش ممنوعه
veiledsmile1.gif

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
وقتی یه سریالی رو با کسی مبادله می کنی درسته که خودت سود مادی نمی بری، ولی کسی که باهاش مبادله می کنی احتمال داره فروشنده باشه و یا به هر نحو توی چرخه تبادل این سریال ها به دست فروشنده ها برسه.
95% افرادی که تبادل میکنن , فروشنده هستن :D

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
95% افرادی که تبادل میکنن , فروشنده هستن :D

من جزو اون 5% هستم. :)
من فقط برای دل خودم تبادل می کنم و فیلم جمع می کنم و به همین دلیل بیشتر فیلم هام، فیلم های هنری هستند نه فیلم های معروف و در عین حال چرت. هیچ وقت هم توی PT چیزی برای فروش نذاشته ام. خیلی ها هم مثل من هستند.
یه مثال دیگه این که شما با دوست ها و بچه محل هاتون تبادل کنی.
36.gif
grouphugg.gif

95% یه خورده زیاده. من تا به حال با 8-7 نفر تبادل کردم تقریبا نصفشون فروشنده بودن. خیلی ها مثل خود من هستند.
43qoqxf.gif

در ضمن دلایل ارائه شده کاملا منطقیه و من سریال ها رو تبادل نخواهم کرد.

kamabd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام :

بالاخره سریال اوشین چی شد ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
من جزو اون 5% هستم. :)
من فقط برای دل خودم تبادل می کنم و فیلم جمع می کنم و به همین دلیل بیشتر فیلم هام، فیلم های هنری هستند نه فیلم های معروف و در عین حال چرت. هیچ وقت هم توی PT چیزی برای فروش نذاشته ام. خیلی ها هم مثل من هستند.
یه مثال دیگه این که شما با دوست ها و بچه محل هاتون تبادل کنی.
36.gif
grouphugg.gif

95% یه خورده زیاده. من تا به حال با 8-7 نفر تبادل کردم تقریبا نصفشون فروشنده بودن. خیلی ها مثل خود من هستند.
43qoqxf.gif

در ضمن دلایل ارائه شده کاملا منطقیه و من سریال ها رو تبادل نخواهم کرد.

البته نکته اساسی رو دوستان نمیگیرن...

اینجا سردر تاپیک و بخش رو نگاه کنید بحث سریالهای تجاری و فیلم های تجاری نیست.. سریال های محبوب و فیلمهای محبوب و خاص..

انتظار ندارید بریم فیلم 300 رو بزارید بخش مشارکت؟ یا فیلم هری پاتر رو؟

چون سریالها خاص هستن نباید وارده چرخه فروش بشن و بخاطر در دسترس عام نبودن کسی که میفروشه نمیتونه ادعا کنه من چون از فلانی گرفتم و یا از جای دیگه خریدم میفروشم..

همیشه این 2 تا مقوله رو اینجا اشتباه میگیرن متاسفانه..:(

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,277
البته نکته اساسی رو دوستان نمیگیرن...

اینجا سردر تاپیک و بخش رو نگاه کنید بحث سریالهای تجاری و فیلم های تجاری نیست.. سریال های محبوب و فیلمهای محبوب و خاص..

انتظار ندارید بریم فیلم 300 رو بزارید بخش مشارکت؟ یا فیلم هری پاتر رو؟

چون سریالها خاص هستن نباید وارده چرخه فروش بشن و بخاطر در دسترس عام نبودن کسی که میفروشه نمیتونه ادعا کنه من چون از فلانی گرفتم و یا از جای دیگه خریدم میفروشم..

همیشه این 2 تا مقوله رو اینجا اشتباه میگیرن متاسفانه..:(

مرسی. آره اینو می دونستم. آقا دانیال هم همینو گفته بود:
از طرف دیگه تا زمانی که سریال ها مستقیما به وسیله خود پخش کننده های بخش مشارکت به دست بقیه می رسه، امکان یه نظارت نسبی روی افراد وجود داره . ولی اگه قرار باشه سریال ها به وسیله افرادی غیر از توزیع کننده ها به دست دیگران برسه همون نظارت نسبی هم دیگه امکان پذیر نیست.

دلیل اینکه اصرار داریم که به هیچ عنوان افرادی که توزیع کننده نیستن سریال ها رو برای اعضای دیگه فروم نفرستن هم همینه.

احساس کردم مهدی یه کمی هم منظورش اینه که من خودم هم فروشنده هستم و خالی می بندم برای همین اینو نوشتم. ;)
البته شاید هم منظورش این نبود.
فعلا.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا