برگزیده های پرشین تولز

انتقادات و پیشنهادات قسمت مشارکت

عملکرد بخش اشتراک در ماه اول فعالیت

• خوب

Votes: 17 70.8%
  • ضعیف

Votes: 6 25.0%
  • متوسط

Votes: 1 4.2%

• Total voters
    24
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
يه چيزی که من از دوستان خاطی مون دارم ميشنوم اينه که شما (من و دانلود کننده های ديگه) اين سريال ها رو به ما دادين و اختيار اين سريال ها ديگه با خوده ماست!!! :blink::eek:

خير، چنين چيزی نيست. من و بقيه بچه هايی که اين سريال رو دارن به دست شما ميرسونن فقط برای استفاده شخصی شما داريم اين کار رو ميکنيم و شما حق فروختن اين سريال ها رو چه در داخل يا خارج PT ندارين. اين شرطی هست که شما با گرفتن سريال ها از ما دارين اون رو قبول ميکنين.

دوستان توجه کنين که شما در مقابل تهيه کنندگان اين سريال ها اين تعهد اخلاقی رو دارين که سريال رو فقط و فقط برای ديدن از ما ميگيرين و هيچ کدوم از دانلود کننده ها راضی نيستن که شما بعد از گرفتن از ما به فروش آنها بپردازين.

در ضمن فکر ميکنم وظيفه بقيه دوستان، کاربرانی که دارن از ما سريال ها رو ميگيرن، در مقابل ما اين باشه که ما رو در اين کار ياری کنن:happy:. انتظار ما از شما اينه که با ما همکاری کنين:rolleyes:. اگر با موردی مواجه ميشين که خلاف مقررات بخش مشارکت هست به ما بگين. اگر اسم کسی وارد ليست سياه ميشه از مبادله بقيه سريال ها با اين عده خودداری کنين. کسانی که به اعتماد من و شما خيانت کردن!:( در نهايت, کار اين گروه فقط باعث اين ميشه که گروهی از کاربران خوب ديگه نتونن به سريال های مورد علاقه شون دست پيدا کنن چرا که تهيه کننده ها وقتی با چنين برخورد هايی روبرو ميشوند، دلسرد ميشن و ديگه سريالی رو برای مشارکت نميزارن:(. لطفاً همگی اين رو به ياد داشته باشين و به ما کمک کنين:).

از همگی ممنونم :happy:

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
ببينيد دوستان . يادمه اين مطلب رو وحيد در چند صفحه قبل گفت ولي من دوباره يادآور مي شم .

وقتي كه ما يك سريال رو دانلود مي كنيم در واقع داريم اون سريال رو مي دزديم . چون مطمئنا سازنده ي سريال راضي نيست كه ما سريالي رو كه اون با هزار زحمت تهيه كرده رو به همين راحتي دانلود كنيم .

وقتي كه ما سريالي رو با كمك هم مي خريم يعني پول مي گذاريم و اون رو تهيه مي كنيم و بعد ازش كپي مي گيريم و به هم ديگه مي دهيم باز هم اينكار از نظر سازنده ي اثر دزدي هست . زيرا ما پول يك سريال رو داديم در حالي كه مثلا 30 تا ديگه ازش كپي گرفتيم .

يك چيز ديگه رو هم باز در مورد اين ليست سياه بگم . من بردن آبروي ديگران رو در هيچ شرايطي نمي تونم بپذيرم . به قول دايي تو سريال زير تيغ كه فاصله ي من تاگور فقط يه چند وجب خاك بيشتر نيست . آبروي ديگران رو بردن جزو گناهان كبيره هست . حتي اگر آبروي يك گناه كار بره .
دوستان مي تونستند به جاي علني كردن اين موضوع يك پيغام به خود اون طرف مي زدند كه مثلا ما مي دونيم تو فروشنده هستي . خود طرف هم حساب كار خودش رو مي كرد . نه اينكه آبروي طرف رو به اين صورت ببريد .

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
باید تراتست ممبر ایجاد بشه!اینطوری تعداد سریال هایی که به مشارکت گزاشته می شه میاد پایین!);) حتی رکسم برا اینکه بعضی سریالاش فروخته نشه شرینگشون نمی کنه!(مثلا لاستشو !);) در مورد شینوبی ین ینم نمی تونم بگم با وضعی که ره سریال سر از هرچا در بیاره!تازه سارقا بگن کارمون درسته چون خود شما هم اینا دزدین(جان من زحمت دانلود سریالا رو با اینکه ادم به رفیقش قول بده سریال نفروشه بعد به ببره بفروشتش می شه مقایسه کرد!) !مثل سابق همه سریالاشون بیارن اینجا!

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
جان من زحمت دانلود سریالا رو با اینکه ادم به رفیقش قول بده سریال نفروشه بعد به ببره بفروشتش می شه مقایسه کرد

من هم نگفتم يكيه . بلكه گفتم اصل كار اشتباه هست .

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
دوستان توهین نکنن!

ظاهرا شما از دليل اديت پست من ناراحت شديد . به هيچ عنوان منظور من شما نبودي . كلا اون بخش از صحبت هام همانطور كه خودت خوندي ممكنه باعث سوء برداشت بعضي ها بشه . به همين خاطر اديتش كردم . اگر باعث ناراحتي شما شد معذرت مي خوام .

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
برادر لی ياپن

اگه من نوعی نه دانلود کنم و نه سريالی رو بخرم، اصلاً سريالی وجود نداره که بخواد به اشتراک گزاشته بشه!!!:eek: البته اين option هم هميشه باقيست که همه ميتونن برن و بخرن نه اينکه بيان اينجا و واقعاً مجانی بگيرن و برن!!!:f34r:

اگه شما بخواين اين سريال ها رو بخرين چند تاشو فکر ميکنين بودجه تون برسه که بخرين؟ هدف و بحث ما سر اينکه چطور اينها رو بدست آورديم نيست. هدف ما اينه که منی که به علت شرايطم قادرم اين سريال ها رو (به هر صورتی) تهيه کنم، بيام و با دوستام (دوستايی که قادر به تهيه اش نيستن) تقسيم کنم. اصلاً مهم نيست چطور بدست آوردم. مهم اينه که داريم با هم تقسيم ميکنيم. من اگه ميخواستم بفروشم يا هدفم اين بود چرا به شمای نوعی (منظورم شما نيست، بد برداشت نشه يه موقع) بدم که شما برين بفروشين و سود کنين! خوب خودم اين کارو ميکردم. خودتون يه سريال دانلود کردين و ديدين که چه کار سختی هست. دنبال تورنت گشتن، منتظر سيد موندن، رايت کردن، ... :wacko: فکر ميکنين چه حالی بشين اگه ببينين چيزی که شما با اين سختی بدست آوردين رو ، و با نيت تقسيم کردن به دوستتون دادين رو، دوستتون ببره و بفروشه و يه دهن کجی هم به شما بکنه!:blink:

ميدونين من برای اينکه سريال آن شرلی امروز به دست شما برسه چقدر وقت صرف کردم؟ چقدر هزينه کردم؟ حالا ببينم يه نفر ديگه داره ميفروشه؟ کسی که وقتی بهش ميگيم لطفاً اين کار رو نکن ميگه به شما ربطی نداره! من از شما گرفتم پس حالا صاحبش هستم و هر کاری دلم بخواد باهاش ميکنم؟!!!:eek::(
من هم نگفتم يكيه . بلكه گفتم اصل كار اشتباه هست
برادر اگه با اصل کار مخالفين پس چرا از بچه ها سريال ها رو گرفتين؟ :eek:

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
برادر اگه با اصل کار مخالفين پس چرا از بچه ها سريال ها رو گرفتين؟

منظور از اصل كار غلطه اين بود كه هر كسي يك ليست سياه داره . اصلا من انتقادم به همين ليست سياه بود . ببينيد من خودم هم سريال دانلود كردم ولي واقعيت اينه كه اينكار اشتباه هست چرا ؟؟ چون تهيه كننده سريال راضي نيست . در واقع مايي كه دانلود مي كنيم به نوعي تو ليست سياه اون هستيم . من قبلا هم گفتم كه با خريد و فروش به هر نوعي موافق نيستم اون هم به دليل اين بود كه دنيل عزيز من رو تو اين ضمينه كاملا توجيه كرد كه من ازش ممنونم .

در مورد زحمت دانلود كردن كه اصلا بحثي توش نيست . من خودم الان دارم يه انيمه دانلود مي كنم كه سرعتش نهايت 5 كيلوبايت نيست . خب حالا شما خودوتن حساب بكنيد .
وجدان من ميگه اينكار اشتباه هست ولي خب من براي ديدن سريالي كه دوست دارم چاره اي جز اين ندارم .

آيا خود شما قبول نداريد كه اصل كار غلط هست ؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
ببينيد دوستان . يادمه اين مطلب رو وحيد در چند صفحه قبل گفت ولي من دوباره يادآور مي شم .

وقتي كه ما يك سريال رو دانلود مي كنيم در واقع داريم اون سريال رو مي دزديم . چون مطمئنا سازنده ي سريال راضي نيست كه ما سريالي رو كه اون با هزار زحمت تهيه كرده رو به همين راحتي دانلود كنيم .

وقتي كه ما سريالي رو با كمك هم مي خريم يعني پول مي گذاريم و اون رو تهيه مي كنيم و بعد ازش كپي مي گيريم و به هم ديگه مي دهيم باز هم اينكار از نظر سازنده ي اثر دزدي هست . زيرا ما پول يك سريال رو داديم در حالي كه مثلا 30 تا ديگه ازش كپي گرفتيم .

يك چيز ديگه رو هم باز در مورد اين ليست سياه بگم . من بردن آبروي ديگران رو در هيچ شرايطي نمي تونم بپذيرم . به قول دايي تو سريال زير تيغ كه فاصله ي من تاگور فقط يه چند وجب خاك بيشتر نيست . آبروي ديگران رو بردن جزو گناهان كبيره هست . حتي اگر آبروي يك گناه كار بره .
دوستان مي تونستند به جاي علني كردن اين موضوع يك پيغام به خود اون طرف مي زدند كه مثلا ما مي دونيم تو فروشنده هستي . خود طرف هم حساب كار خودش رو مي كرد . نه اينكه آبروي طرف رو به اين صورت ببريد .
شما شايد يخورده مهربونيد و دلتون برا اونا ميسوزه :D
ولي مطمئن باشيد حتي با اينکار هم اينا از رو نميرن , و بازم به کارشون ادامه ميدن , حتي تاخيري هم تو کارشون بوجود نمياد:D

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
وجدان من ميگه اينكار اشتباه هست ولي خب من براي ديدن سريالي كه دوست دارم چاره اي جز اين ندارم .
:lol: lol
برادر خودت جواب سوال خودت رو دادی!:happy: ما چه چاره اي جز اين داريم؟!:cool:

ولی اگه بخوايم بگيم اين کار غلط هست و نبايد بکنيم، پس بهتره اين قسمت مشارکت رو تعطيل کنيم:)، چون از اصل اشتباهه! درسته؟:rolleyes: چون اصل مشارکت هم داره زير سوال ميره!:blink:

حالا قسمت مشارکت داشته باشيم يا نه؟ :D

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
منظور از اصل كار غلطه اين بود كه هر كسي يك ليست سياه داره . اصلا من انتقادم به همين ليست سياه بود . ببينيد من خودم هم سريال دانلود كردم ولي واقعيت اينه كه اينكار اشتباه هست چرا ؟؟ چون تهيه كننده سريال راضي نيست . در واقع مايي كه دانلود مي كنيم به نوعي تو ليست سياه اون هستيم . من قبلا هم گفتم كه با خريد و فروش به هر نوعي موافق نيستم اون هم به دليل اين بود كه دنيل عزيز من رو تو اين ضمينه كاملا توجيه كرد كه من ازش ممنونم .

در مورد زحمت دانلود كردن كه اصلا بحثي توش نيست . من خودم الان دارم يه انيمه دانلود مي كنم كه سرعتش نهايت 5 كيلوبايت نيست . خب حالا شما خودوتن حساب بكنيد .

آيا خود شما قبول نداريد كه اصل كار غلط هست ؟؟
شما يه چيزي رو فکر ميکنم يادتون رفته , اينجا کسي سود نميکنه !
داريم همکاري ميکنيم تا بدست همديگه برسه , بحث کپي رايت هم نيست , تهيه کننده اصلي سريال ها به اندازه کافي سود کرده !
اينجا بحث سر اين نيست که اونا با فروششون دارن به تهيه کنندگان اين بخش ضرر ميزنن . چون هيچ ضرري نميزنن !
اينجا داريم ميگيم چرا يه عده فکر ميکنن خيلي زرنگن و سواستفاده ميکنن از اين لطفيکه در حقشون ميشه ؟
و با پررويي تمام برميگردن يه چيزي هم طلبکار ميشن , و بعضا ميگن ما اين سريال رو از شما خريديم:blink:, دقت کنيد که نخريديد , مفت بدست آورديد!!!!

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
اصلا اين بحث من و شما فايده نداره . من هم ميتونم جواب مهدي رو بدم و هم خواهر فريدا رو ولي مي دونم كه اونها هم يه جواب براي من دارند .
285.gif
فكر كنم اگر ادامه بديم تا سال ديگه هم به نتيجه نمي رسيم .
272.gif

به قول خواهر فريدا اصلا بايد اين بخش رو تعطيل كنيم بره
22.gif

BRADER SHIAN

Registered User
لایک‌ها
2
:lol: lol
برادر خودت جواب سوال خودت رو دادی!:happy: ما چه چاره اي جز اين داريم؟!:cool:

ولی اگه بخوايم بگيم اين کار غلط هست و نبايد بکنيم، پس بهتره اين قسمت مشارکت رو تعطيل کنيم:)، چون از اصل اشتباهه! درسته؟:rolleyes: چون اصل مشارکت هم داره زير سوال ميره!:blink:

حالا قسمت مشارکت داشته باشيم يا نه؟ :D

تراستت ممبرز رو راه بندازیم!;) دردسرش کمتره!!

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
قبل از هر چيز بگويم که روى سخن من با تمامى دوستان و دشمنان است و نه شخص يا اشخاص خاص، لطفا بعدا ادعاى خسارت نکنيد
129fs3705010.gif

خب اگه اينجور باشه که اصلا مشارکت و تقسيم بدون چشمداشت آن با ديگران آخرش به يک همچين جايى ختم بشه، شايد اصلا بهتر باشه اين بخش مشارکت رو تعطيل و به جايش کسانى که با خلوص نيت کار کپى و فرستادن سريال ها، فيلم ها و انيمه ها رو براى ديگران انجام مى دادند بروند يک تاپيک مخصوص در بخش بازارچه بزنند و خودشون بشوند فروشنده و پايان ماجراى بياييد شادى هايمان را با هم تقسيم کنيم (آيا اين کار به نظر شما درست است؟؟؟).

از اين گروه افراد که از اينجا يه چيزى رو گرفتند و بعد بردند آشکارا يا پنهان فروختند کم نبوده، اگر کسى به رويشان نياورده دليل بى خبرى نيست که سکوت خودش سرشار از ناگفته هاست. ولى عکس العمل شديد و لحن توهين آميز اين آقاى محترم بسيار برخورنده و عجيب بود. به علاوه خودمون رو گول نزنيم، اينکه بگيم چون شما چيزى رو دانلود کردى که يکى ديگه صاحبش بوده پس حالا که من اونو از تو گرفتم و دارم مى فروشمش کار خوبى دارم ميکنم و ربطى هم به تو نداره اصلا درست نيست، چون موضوع اصلا اين نيست، بلکه مسأله ى اصلى اينه که چرا چيزى رو که بچه ها با کمک هم گرفتند و به دست هم رسوندند، طرف برداشته برده تو هر چى فروشگاه و بازارچه بوده تو بوق و کرنا کرده که فقط من اينو دارم و نه هيچ کس ديگر و بشتابيد که غفلت موجب پشيمانى است
blink.gif

اصلا چرا بايد چيزى که دوستش داشتيم و بر حسب دوستى‌ به دستش آورديم رو اينقدر بى ارزش قلمداد کنيم که بذاريمش براى‌فروش؟ اين کار يعنى‌من نه ارزشى براى خود کالاى فرهنگى قائلم و نه اونايى که اينو ازشون گرفتم. يعنى يک توهين آشکار، يعنى خودخواهى کامل، يعنى‌ زير پا گذاشتن احساسات و زحمات کلى آدم، يعنى مه و خورشيد و فلک در کار بودند تا من به چيزى که الان تو بورسه دست پيدا کنم و اونو منبعى ببينم براى درآمدزايى بيشتر $_$

چى؟ ميخواهى‌ديگران هم مثل تو خوشحال بشن، خب خدا خيرت بده، 2500 دادى، 5 تا DVD فيلم گرفتى، تو هم همونو بفرست براى‌اون يکى و 2500 رو بگير، يا نه، مجانى گرفتيش، تو هم مجانى بفرستش. ديگه چرا منت ميذارى که منم اينجورى دارم مشارکت ميکنم، مشارکت يعنى يهو 5000 تومن و بيشتر بکشى رو حق تکثير و پخش؟!! چى؟ من نکنم، يکى ديگه ميکنه؟؟ خب اگه شما که يک فروم وند پى تى هستيد، به خاطر چنين تصورى خواهش دوستانتون رو ناديده بگيريد، از غريبه ها ديگر چه انتظارى ميتوان داشت؟

لطفا در همان جاده ى صاف و هموار دوستى گام برداريد و از سنگلاخ هاى فرصت طلبى و سودجويى حذر کنيد. مرسى.

اديت:
انگار تا من اينا رو بنويسم کلى بحث جلوتر رفته بود!!
.

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
روی سخن من با شخص خاصی نیست و صحبت هام کاملا کلی هست.

من نمی فهمم مشکل الان چیه؟ با اصل مشارکت مشکل دارین؟

ما در کشوری زندگی می کنیم که خیلی ها اینترنت پر سرعت ندارن، همه به ماهواره دسترسی ندارن، خیلی از سریال هایی رو که مردم در اروپا و آمریکا به راحتی می تونن از تلویزیون و با یه هزینه کم تماشا کنن مردم ما حتی اسمشون رو هم نشنیدن. حالا، یه عده میان حاصل زحمات خودشونو به رایگان در اختیار بقیه میذارن، به خاطر اینکه به این شرایط آگاهن، و تنها شرطی که میذارن اینه که سودجویی نکنین .

اصلا ما بحثمون سر قانونی بودن یا نبودن کارمون نیست که مثلا بیایم بگیم چون خودمون مالک این سریال ها نیستیم پس حق نداریم برای دیگرانی که از ما می گیرن تعیین تکلیف کنیم. اگه شما انقدر به قانون کپی رایت جهانی پایبند نیستین که حاضرین سریال هایی که به قول شما صاحبشون از ما راضی نیست رو مجانی بگیرین، پس نگران قضایای بعدی هم نباشین.

این قانون بخش مشارکت هست :

اگه کسی سودجویی کرد باید انتظار تبعاتش از قبیل آبروریزی و رفتن اسمش در لیست سیاه رو داشته باشه.

کسی که نمی تونه جلوی خودشو بگیره و سریال های این بخش رو بذاره برای فروش، و از رفتن آبروش هم می ترسه بهتره کلا بی خیال سریال گرفتن بشه.

در مورد این که میگین بردن آبروی مردم کار نادرستیه؛ اینجا یه جامعۀ مجازیه. ما که مثلا آقای X رو رو در رو نمی شناسیم که اگه بیایم اسمشو اعلام کنیم به عنوان فرد خاطی، آبروش بره و دیگه نتونه سرشو تو خیابون بلند کنه. پس اصولا آبروریزی در فروم بحثش از اونی که شما می گین جداست. و در ضمن حتی توی جوامع حقیقی هم هر کسی برای کاری که کرده باید پاسخگو باشه . اگه آبروریزی کار بدیه پس کلا اصل مجازات زیر سوال میره.

اگر ما می اومدیم به جای لیست سیاه و اعلام علنی اسامی ، در گوش اون شخص می گفتیم که ما می دونیم تو فروشنده ای، دست بردار؛ به نظرتون چه سودی داشت؟ به راحتی با پی ام با کسانی که سریالی رو دارن تماس می گرفت و باز هم به کارش ادامه می داد. و به علاوه یه کم واقع بین باشیم. کسی که انقدر به اصول اخلاقی پایبند نیست که این سریال ها رو نذاره برای فروش، با یه تذکر ساده از کارش پشیمون میشه؟

برای ادامه دادن به بحث مشارکت 2 راه داشتیم :

1- مبنا رو بذاریم بر بی اعتمادی و یک لیست Trusted Members درست کنیم و مثل بخش انیمیشن توزیع رو کاملا محدود کنیم؛ که در اون صورت حتی خیلی از افرادی که الان توی این تاپیک شاکی هستن هم قطعا توی اون لیست نمی بودن.

2- مبنا رو بذاریم بر اعتماد و یک لیست سیاه درست کنیم و قبل از خطا دیدن از مردم روشون قضاوت نکنیم.

مطمئن باشید برای ما خیلی ساده تر می بود اگر روش اول رو انتخاب می کردیم و این مسائل هم پیش نمی اومد. ولی تصمیم گرفتیم به جای انتخاب راه ساده تر، یه قدم رو به جلو برداریم و همچنان هدف اولیه رو که رسوندن به دست تمام علاقه مندان هست حفظ کنیم. طبعا وقتی ما مبنا رو روی اعتماد می ذاریم و ندیده به هر کس که سریال رو از ما میخواد میدیم، مجازات تخلف هم سنگین خواهد بود.

مشارکت یه کار نوپا هست و برای برنامه ریزی و تدوین قوانینش هیچ راهی غیر از آزمون و خطا نداریم. هر روشی که انتخاب می کنیم باید یه مدت زمان بگذره تا کارایی یا ناکارآییش روشن بشه. پس یه مقدار زمان بدین به ما ، و یه احتمال کوچیک رو در نظر بگیرین که این راه جواب بده.

با وجود تمام سودجویی ها و مسائلی که دیدیم و انتظارشو هم داشتیم، اعتقاد داریم که این کار درست هست و ادامه هم می دیم. شما دوستان عزیز هم سعی کنین به جای اینکه صورت مساله رو پاک کنین، به ما برای پیدا کردن راه های بهتر برای پیشبرد بخش مشارکت کمک کنین.

nemesissoso

Registered User
لایک‌ها
0
من هم به عنوان یکی از اعضای تازه وارد PT ، خواستم نظر خودم را بگم:

اگر کسی می خواهد از امکانات یک کتابخانه استفاده کند، تابع قوانین آن کتابخانه از قبیل تعداد کتابهای امانتی، مدت زمان امانت کتاب، رعایت سکوت در کتابخانه، خارج نکردن کتابهای مرجع و... است ودر صورت شکستن قوانین مورد مجازات قرار می گیرد.
پس چرا اینجا هم که دارد کار فرهنگی(به نوعی) انجام می شود ما نباید تابع مقررات باشیم؟؟؟
برای مثال اگر همگی کاربران بخواهند با هتاکی و فحاشی(فقط مثال است و هیچ فرد یا موضوع خاصی مد نظر نیست) با همدیگر صحبت کنند نقض قوانین مربوط به این سایت می شود یا نه؟؟؟
به نظر من اگر مدیران تصمیم بگیرند که کسی به علت نقض قواننین مربوط به بخش اشتراک باید از دسترسی به امکانات این بخش منع شود، باید کاربران این تصمیمات را بپذیرند و متوجه این موضوع باشند که نه تنها با این کار به اصل موضوع(اشتراک) لطمه ای وارد نمی شود ،بلکه کاربران دیگر را نیز تشویق به همکاری با بخش اشتراک می کند(زیرا آنها متوجه می شوند که ما برای اشتراک اینجا هستیم نه برای سود مالی).
پس بهتر است بجای بحث در مورد trusted members و black list به بهتر شدن مطالب مشغول شویم.
متشکرم

amir2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

2- مبنا رو بذاریم بر اعتماد و یک لیست سیاه درست کنیم و قبل از خطا دیدن از مردم روشون قضاوت نکنیم.

مطمئن باشید برای ما خیلی ساده تر می بود اگر روش اول رو انتخاب می کردیم و این مسائل هم پیش نمی اومد. ولی تصمیم گرفتیم به جای انتخاب راه ساده تر، یه قدم رو به جلو برداریم و همچنان هدف اولیه رو که رسوندن به دست تمام علاقه مندان هست حفظ کنیم. طبعا وقتی ما مبنا رو روی اعتماد می ذاریم و ندیده به هر کس که سریال رو از ما میخواد میدیم، مجازات تخلف هم سنگین خواهد بود.

مشارکت یه کار نوپا هست و برای برنامه ریزی و تدوین قوانینش هیچ راهی غیر از آزمون و خطا نداریم. هر روشی که انتخاب می کنیم باید یه مدت زمان بگذره تا کارایی یا ناکارآییش روشن بشه. پس یه مقدار زمان بدین به ما ، و یه احتمال کوچیک رو در نظر بگیرین که این راه جواب بده.

با وجود تمام سودجویی ها و مسائلی که دیدیم و انتظارشو هم داشتیم، اعتقاد داریم که این کار درست هست و ادامه هم می دیم. شما دوستان عزیز هم سعی کنین به جای اینکه صورت مساله رو پاک کنین، به ما برای پیدا کردن راه های بهتر برای پیشبرد بخش مشارکت کمک کنین.

خیلی خوبه !عالیه!!!:D

roky

Registered User
لایک‌ها
10

دنیل جان کاملا با شما موافقم بهترین راه همینی هست که شما گفتید .عالی بود:happy:

liyapeng

کاربر فعال تاریخ
لایک‌ها
259
شما دوستان عزیز هم سعی کنین به جای اینکه صورت مساله رو پاک کنین، به ما برای پیدا کردن راه های بهتر برای پیشبرد بخش مشارکت کمک کنین.

كي صورت مساله پاك كرد ؟؟؟

من به شخصه الان نزديك 6 صفحه است كه نظر دادم و انتقاد كردم . به كدوماش توجه شد ؟؟

اگر نخواستم در پست قبليم جواب خواهر فريدا رو بدم هم به همين خاطر بود . چون نظرات من و امثال من كشكه . چرا ؟؟

براي اينكه مديران تنها حرف خودشون رو مي زنند و بس . حرف من و ديگران هم كشكه .

ما در کشوری زندگی می کنیم که خیلی ها اینترنت پر سرعت ندارن، همه به ماهواره دسترسی ندارن، خیلی از سریال هایی رو که مردم در اروپا و آمریکا به راحتی می تونن از تلویزیون و با یه هزینه کم تماشا کنن مردم ما حتی اسمشون رو هم نشنیدن. حالا، یه عده میان حاصل زحمات خودشونو به رایگان در اختیار بقیه میذارن، به خاطر اینکه به این شرایط آگاهن، و تنها شرطی که میذارن اینه که سودجویی نکنین .

اصلا ما بحثمون سر قانونی بودن یا نبودن کارمون نیست که مثلا بیایم بگیم چون خودمون مالک این سریال ها نیستیم پس حق نداریم برای دیگرانی که از ما می گیرن تعیین تکلیف کنیم. اگه شما انقدر به قانون کپی رایت جهانی پایبند نیستین که حاضرین سریال هایی که به قول شما صاحبشون از ما راضی نیست رو مجانی بگیرین، پس نگران قضایای بعدی هم نباشین.

جالبه كه خود شما ميگيد بحث سر قانوني بودن و يا نبودن نيست اونوقت خودتون مي آييد و قوانين وضع مي كنيد .

وقتي كه ميگيم چون دسترسي به خيلي از سريال ها كمه به همين خاطر به اشتراك گذاشته ميشه تا همه بتونن بهره مند بشن و در واقع اشكال داشتن اصل اين كار رو به همين خاطر فراموش مي كنيم و به نوعي توجيهش مي كنيم ( من و شما نداره ) . پس فروشنده هم ميگه چه اشكالي داره وقتي نياز مالي دارم و مي تونم از اين راه كسب درآمد كنم چنين كاري رو انجام ندم . خب اونم خودش رو توجيه مي كنه ديگه
در واقع ما قانون تهيه كننده رو نقض كرديم و فروشنده قانون مارو .

اگر ما می اومدیم به جای لیست سیاه و اعلام علنی اسامی ، در گوش اون شخص می گفتیم که ما می دونیم تو فروشنده ای، دست بردار؛ به نظرتون چه سودی داشت؟

به نظر شما كاري كه حالا كرديد سودي داره ؟؟
خب طرف ميره با يوزر جديد مياد . به همين راحتي

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا