• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

با چهار میلیارد و صد و دوازده میلیون چیکار میشه کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
کاربر mohebali با من تماس بگیر یا پخ بده!

پ.ن: متاسفانه بن شده وهیچ جور دیگه ای نمیشد اطلاع داد بهشون!!

gafaneh

Registered User
لایک‌ها
286
باو یکی تو این کشور پرینتر 3بعدی بگیره خو!!
مردیم از بس گشتیم،شوما هم که واست این پولا چیزی نیست،کلی هم سود داره اون فایل!!:(

دوست عزیز پرینتر سه بعدی که زیاده! یک سرچ بزن توی اینترنت کلی سایت هست . فنی و حرفه ای یزد هم یکیش را داره که گهگاه کار پرینت واسه بیرون انجام میده شما به فنی و حرفه ای شهرت سر بزن شاید اونجا هم باشه! خدمات SLA هم هست که شبیه پرینت سه بعدی هست.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
7 تا سهم بود که تا 400% رشد داشتن در بورس در همین 3 ماهه اخیر . اگر زرنگ بودی الان باید از موقعی که این تاپیک رو زده بودی پولت کم کم 3 میلیارد شده بود .

وجود این تاپیک و این 159 صفحه نمی دونم برای چی هست

اگر من باب زکات علم هست . با این رقم اگر بخوایید استاتر بزنید بر فرض اینکه هیچ سودی از زمان استارت تاپیک نکردید باز خیلی کارا میشه کرد که 100% به سود ختم بشه . منظورم اینکه پروژه ضرر دهی نباشه و با توجه به نرخ تورم سود دهی داشته باشه .

از دبیرستان که روزنامه های اقتصادی میخریدم (واسه صفحات کامپیوترشون) تا الان نفهمیدم بورس چیه :دی
فقط چند تا اصطلاح مثل eps یاد گرفتم .. بورس ایران هم میگن باید آسنا و ... داشته باشی کسی به صورت طبیعی (بدون رابطه و...) وارد شه ورشکست میشه

زکات علم موقعی میشه ای که کسی بلد باشه از 1 میلیون سود دهی ایجاد کنه نا با این رقم

berna

Registered User
لایک‌ها
53
جناب حسین یه سوال
شما در کل خرید زمین مسکونی رو برای 2-3 سال آینده چطور می بینید؟
زمین مسکونی که الان ارزش خاصی نداره ولی خب جایی هست که پیشرفت داره.
منظورم اینه اینطوری بهتره یا روی طلا و سکه سرمایه گذاری کرد بهتره؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
جناب حسین یه سوال
شما در کل خرید زمین مسکونی رو برای 2-3 سال آینده چطور می بینید؟
زمین مسکونی که الان ارزش خاصی نداره ولی خب جایی هست که پیشرفت داره.
منظورم اینه اینطوری بهتره یا روی طلا و سکه سرمایه گذاری کرد بهتره؟

خب زمین خیلی بهتره ولی جاشم مهمه.
سرمایه گذاری روی سکه و ارز کوتاه مدته ولی زمین بلن مدته، یه زمینی من با یکی شریک بودم همه داشتن میساختن اون منطقه هی میگفت بیا بسازیم میگفتم صبر کن الان وقتش نیست خلاصه الان اون زمین شده طلا کل املاکیا دنباله زمینن خودش میگه خوب شد نفروختیما!! :دی

bn1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با ما سرمایه گذاری کنید
در بزرگترین و مدرن ترین شهرک مسکونی -تجاری-ویلائی ایران سرمایه گذاری کنید
شهرک خاوران و اذران تبریز

http://tabriz-khavaran.com

سلام

در تاریخی که تاپیک ایجاد شد یعنی 10 نوامبر 2009 خیلی از دوستان با نیت خوب و به قصد مشورت پست دادن ولی خب بعضی از .... هم فکر کردن تاپیک خالی بندیه و شروع به اذیت و توهین کردن که نمونش رو تو صفحات تاپیک میتونید ببینید، امروز داشتم فکر میکردم که شاید درست نباشه من این مسایل رو اینجا مطرح کنم، من هم تو این مدت دوستای خوبی رو در اینجا (محیط مجازی) پیدا کردم و البته در محیط واقعی هم دوستان زیادی رو پیدا کردم که نقش شریک برام دارن و از برادر به من نزدیکترن.

در زمان استارت تاپیک یعنی در سال 2009 این سوالات مطرح شد:

1. سرمایه گذاری در مسکن.
2. مغازه بگیری و کار کنی.
3. خرید و فروش دلار .
4. بساز بفروشی .
5. سرمایه گذاری در فرکس و بورس ایران.
6. خرید تلویزیون از بانه و لوازم خانگی و ....
7. زدن پیتزایی و رستوران .
8. سرمایه گذاری در اینترنت و سایت و ....
9. زدن صندوق قرض الحسنه و ارائه وام.

بعد بین سال 2009 تا 2011 و قبل از افزایش قیمت دلار و تحریمها این کارها انجام شد:

مورد 1 رو کامل انجام دادم هم خرید کلنگی و هم ساخت و هم شریک شدن در ساخت و هم ساخت و فروش و اجاره.
مورد 2 رو انجام ندادم البته کارایی پیشنهاد شد ولی به علت مشخص نبودن میزان ریسک انجام نشد.
مورد 3 رو انجام دادم البته بیشتر به صورت سرمایه گذاری خارجی بود.
مورد 4 در مورد 1 توضیح کامل داده شد.
مورد 5 قسمت بورس انجام شد که بسیار سود ده بود البته نه به اندازه ملک.
مورد 6 انجام نشد.
مورد 7 به صورت شراکتی انجام شد.
مورد 8 انجام شد.
مورد 9 قسمت دوم در ارتباط با موارد خاص انجام شد.

در حال حاضر فقط کار ملک انجام میشه.

الان دوستان اگر سوالی داشته باشن من در خدمت هستم و میتونم با توجه به آدمایی که دور و برم هستن اطلاعات درست بگیرم بدم ضمن اینکه خودمم تو بازارهای مختلف آپدیت میشم.

لطفا سوالاتي مانند الان چقدر داري؟ ميزان سرمايت الان چقدر شده؟ و .... نپرسيد چون اين يك سوال شخصي هستش.

زکات علم نشر آن است. مولی علی (ع)

موفق باشید و همیشه سربلند

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
با ما سرمایه گذاری کنید
در بزرگترین و مدرن ترین شهرک مسکونی -تجاری-ویلائی ایران سرمایه گذاری کنید
شهرک خاوران و اذران تبریز

http://tabriz-khavaran.com

خب موقعیت منطقه رو ما که نمی دونیم یکمی راجع به موقعیت مکانی منطقه توضیح بده ویژگی این شهرک چیه؟ من نقشه منطقه رو دیدم ولی علت ساخت چنین شهرکی چیه؟

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
حسين جان
من اين تاپيك رو از اوايل ديدم ... ولي خب كامنتي ارسال نكردم !
الانم ميبينم ماشاالله 137 پيج به پيش رفتي !

تو اين 137 صفحه مسلما تجربه هاي خوبي بوده ...

چند تا سوال واسم پيش اومد
نظرت در مورد آوردن جنس از بانه به يه شهر ديگه و فروشش چيه ؟
يا منطقه گچين به گوشت خورده؟ تو هرمزگان !
اونجا هم من رفتم و جنساش ارزون بود ( صوتي تصويري و خانگي و ...)
گچين بهتره يا بانه بنظرت؟ البته اگه تجربه اي تو اين زمينه كسي در اختيارت گزاشته تو اين 137 صفحه !

يا بنظرت بردن برنج از زاهدان و ميرجاوه به تهران و شهرهاي ديگه ؟!

در مورد مورد شماره 7 يعني زدن پيتزايي هم يه مشورت ميخوام بگيرم ازت ...
واسه زدن پيتزايي از اين ميني پيتزاهاي 3 تومني ! وسط يه بازار بزرگ كه رستوراني اونجا يافت نميشه !
نظرت چيه ؟!
يا بستني فروشي و آبيموه فروشي وسط همين بازار ...
البته كرايه مغازه ها بسيار سنگين هست و به سختي گيرم مياد مغازه
ولي بسيار پر رفت و آمد و شلوغ هستش ...

با چه سرمايه اي ميشه شروع كرد ؟!

قسمت بورس
سرمايه زياد و قابل توجهي گزاشتين تو اين بخش ؟!
خودتون كار كردين يا به كارگزار سپردين ؟
مسلما از چند شركت سهام خريدين درسته ؟!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
حسين جان
من اين تاپيك رو از اوايل ديدم ... ولي خب كامنتي ارسال نكردم !
الانم ميبينم ماشاالله 137 پيج به پيش رفتي !

تو اين 137 صفحه مسلما تجربه هاي خوبي بوده ...

چند تا سوال واسم پيش اومد
نظرت در مورد آوردن جنس از بانه به يه شهر ديگه و فروشش چيه ؟
يا منطقه گچين به گوشت خورده؟ تو هرمزگان !
اونجا هم من رفتم و جنساش ارزون بود ( صوتي تصويري و خانگي و ...)
گچين بهتره يا بانه بنظرت؟ البته اگه تجربه اي تو اين زمينه كسي در اختيارت گزاشته تو اين 137 صفحه !

يا بنظرت بردن برنج از زاهدان و ميرجاوه به تهران و شهرهاي ديگه ؟!

در مورد مورد شماره 7 يعني زدن پيتزايي هم يه مشورت ميخوام بگيرم ازت ...
واسه زدن پيتزايي از اين ميني پيتزاهاي 3 تومني ! وسط يه بازار بزرگ كه رستوراني اونجا يافت نميشه !
نظرت چيه ؟!
يا بستني فروشي و آبيموه فروشي وسط همين بازار ...
البته كرايه مغازه ها بسيار سنگين هست و به سختي گيرم مياد مغازه
ولي بسيار پر رفت و آمد و شلوغ هستش ...

با چه سرمايه اي ميشه شروع كرد ؟!

قسمت بورس
سرمايه زياد و قابل توجهي گزاشتين تو اين بخش ؟!
خودتون كار كردين يا به كارگزار سپردين ؟
مسلما از چند شركت سهام خريدين درسته ؟!

1. بانه پيشنهاد شده بود قبلا ولي راستش اوايل كارم بهش فكر كردم ولي بعد انقدر درگير كاراي مختلف و همين جور كم كم كاراي بزرگ شدم كه ديگه اصلا به اين چيزي فكر نكردم، ببين ممكنه سود داشته باشه ولي به شخصه كار من نيست ولي ممكنه براي يه نفر با سرمايه 50 ميليون به صرفه باشه اما الان شنيدم بانه خيلي بنداز بنداز شده ولي گچين رو راستش تا حالا نشنيده بودم.
2. ببين تو قضيه برنج خب قطعا اون قيمتي كه شما تهران دستت مياد مهمه يعني هزينه خريد و هزينه حمل خب از زاهدان به تهران قطعا هزينه حملش خيلي بيشتر از هزينه حمل از شمال به تهرانه و ضمن اينكه مردم برنج خوب رو برنج منطقه شمال ميدونن و خوش فروشه.
3. شك نكن من بودم هم آبميوه رو ميزدم هم ميني پيتزا رو!، خب اجاره منطقه مهمه ولي اگر بتوني حداقل 6 ماه از جيب بزاري با توجه به منطقه كه ميگي اصلا هيچي نيست خوبه.
4. ببين بورس اين كه ميبيني يه سري ميگن من انقدر سود كردم يا الان 700 درصد اگر ميرفتي سود ميكردي اينا داستان داره، مخصوصا تو بورس ايران كه شركتا بيلان كاريشون واقعي نيست و خود شركتها بازارگرداني ميكنن(يعني شروع ميكنن سهام خودشون رو خريد و فروش ميكنن) قيمت رو ميبرن بالا بعد يه دفعه قيمت ميفته و طرف بدبخت ميشه ، مثلا يكي به من زنگ زد كه سهام م... رو بخر داره يه پروژه تو عراق ميگيره من زنگ زدم به رفيقم كه تو بورسه بعد اون گفت اگر پروژه بگيره واقعا خوبه بعد يكي رو تو م... گير آوردم و بهش گفتم گفت آره ولي اشكالش اينه كه عراق پول نميده و الانم ما از عراق 33 ميليون دلار طلب داريم!!!
خب اين خبر تو بورس درز كنه سهام n تومني ميشه 1 قرون براي همين من ريسك بالا رفتنش رو قبول ميكنم كه نخرم كه بعد بشينم بگم اي واي عجب غلطي كردم، بورس رو براي كساني كه خودشون وقت ندارن وقت بزارن تو بورس يا كسي رو ندارن اصلا توصيه نمي كنم.

afshin677

Registered User
لایک‌ها
19
1. بانه پيشنهاد شده بود قبلا ولي راستش اوايل كارم بهش فكر كردم ولي بعد انقدر درگير كاراي مختلف و همين جور كم كم كاراي بزرگ شدم كه ديگه اصلا به اين چيزي فكر نكردم، ببين ممكنه سود داشته باشه ولي به شخصه كار من نيست ولي ممكنه براي يه نفر با سرمايه 50 ميليون به صرفه باشه اما الان شنيدم بانه خيلي بنداز بنداز شده ولي گچين رو راستش تا حالا نشنيده بودم.
2. ببين تو قضيه برنج خب قطعا اون قيمتي كه شما تهران دستت مياد مهمه يعني هزينه خريد و هزينه حمل خب از زاهدان به تهران قطعا هزينه حملش خيلي بيشتر از هزينه حمل از شمال به تهرانه و ضمن اينكه مردم برنج خوب رو برنج منطقه شمال ميدونن و خوش فروشه.
3. شك نكن من بودم هم آبميوه رو ميزدم هم ميني پيتزا رو!، خب اجاره منطقه مهمه ولي اگر بتوني حداقل 6 ماه از جيب بزاري با توجه به منطقه كه ميگي اصلا هيچي نيست خوبه.
4. ببين بورس اين كه ميبيني يه سري ميگن من انقدر سود كردم يا الان 700 درصد اگر ميرفتي سود ميكردي اينا داستان داره، مخصوصا تو بورس ايران كه شركتا بيلان كاريشون واقعي نيست و خود شركتها بازارگرداني ميكنن(يعني شروع ميكنن سهام خودشون رو خريد و فروش ميكنن) قيمت رو ميبرن بالا بعد يه دفعه قيمت ميفته و طرف بدبخت ميشه ، مثلا يكي به من زنگ زد كه سهام م... رو بخر داره يه پروژه تو عراق ميگيره من زنگ زدم به رفيقم كه تو بورسه بعد اون گفت اگر پروژه بگيره واقعا خوبه بعد يكي رو تو م... گير آوردم و بهش گفتم گفت آره ولي اشكالش اينه كه عراق پول نميده و الانم ما از عراق 33 ميليون دلار طلب داريم!!!
خب اين خبر تو بورس درز كنه سهام n تومني ميشه 1 قرون براي همين من ريسك بالا رفتنش رو قبول ميكنم كه نخرم كه بعد بشينم بگم اي واي عجب غلطي كردم، بورس رو براي كساني كه خودشون وقت ندارن وقت بزارن تو بورس يا كسي رو ندارن اصلا توصيه نمي كنم.
به نظر من بانه خیلی خوبه و اکثرا افراد منطقه ما از بانه خرید میکنن ولی مهم اینه که اگه مثلا یه آشنای سپاهی داشته باشی هرچقدر دلت بخواد میتونی جنس بیاری

وضع برنج هم این طرف خوبه یه همسایه داریم 12 ماه سال وقت نداره و از همه جای کشور مشتری داره چون برنجش درجه یک هستش و حقه تو کارش نیست

درمورد کارهای بزرگ هم تو منطقه خودمون دوتا کار هست که جواب میده اولی زدن سردخانه و دومی تولید سبد میوه
چون اینجا میوه زیاده هر چقدر هم سردخانه و تولید سبد باشه جواب میده ولی سردخانه فوق العاده است چون نه دردسر داره و نه ضرر چکی هم نیستش
تا طرف تصویه حساب نکنه میوه هاشو نمیدی

bn1365

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شهرک خاوران یک شهرک مسکونی در حال ساخت واقع در شهر تبریز و
در حوزهٔ استحفاظی شهرداری منطقهٔ ۹ این شهر است. این شهرک قرار
است به عنوان مدرن ترین شهرک مسکونی ایران شناخته شود.
بعد از گذشت حدود بیست سال از تملک اراضی شهرک خاوران ساخت و
ساز در این شهرک در تاریخ ۱۵ آذر ماه سال ۱۳۸۹ به صورت رسمی
آغاز شد.
انبوه سازان اتاق بازرگانی استان آنتالیای ترکیه نیز برای سرمایه گذاری در
این شهرک اعلام آمادگی کرده اند.
جمعیت پیش‌بینی شده برای اسکان در شهرک خاوران ۱۶۰ هزار نفر و
مساحت آن ۸۱۰ هکتار اعلام شده‌است.

الگوی ساخت شهرک خاوران متفاوت ازبافت کلی شهر تبریز بوده و
واحد‌های مسکونی در متراژهای بالای ۳۲۰ متر احداث می‌شوند.
آزادراه تهران-تبریز نیز از جوار این شهرک عبور خواهد کرد.
در شهرک خاوران، برای اولین بار در ایران، تونل مشترک برای استفاده
شرکت‌های آب، برق، گاز و مخابرات اجرا خواهد شد. در اردیبهشت ماه
سال ۱۳۹۰، شهرداری منطقه ۹ تبریز،اقدام به ایجاد کمربند سبز درمساحتی
نزدیک به ۱۰ هکتار در محدوده شهرک خاوران نموده‌است. در ۴ تیر ماه
۱۳۹۰ عملیات اجرایی اولین مسجد آبی جهان و مجهزترین پارک آبی ایران
در این شهرک آغاز شد.

.....

بقیه مطالب رو از سایت مطالعه بفرمائید : خاوران,شهرک خاوران,خاوران تبریز,شهرک آذران,شهرک خاوران تبریز,شهرداری منطقه9 تبریز,شهرک مدرن خاوران تبریز | خاوران,شهرک خاوران,شهرک آذران,

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
آغاز شد.

در این شهرک آغاز شد.

.....

بقیه مطالب رو از سایت مطالعه بفرمائید : خاوران,شهرک خاوران,خاوران تبریز,شهرک آذران,شهرک خاوران تبریز,شهرداری منطقه9 تبریز,شهرک مدرن خاوران تبریز | خاوران,شهرک خاوران,شهرک آذران,

آماده هست يا قراره تحويل بدن تو سايت که چيزی از زمان تحويل پروژه ننوشته بود چيزی که بايد تو همون صفحه اول سايت باشه

babelirani

Registered User
لایک‌ها
127
با سلام

ببخشید یه سوال داشتم شما هنوزم قصد سرمایه گذاری رو کاری دارید مثلا" یه سایت یا خیر؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
آغاز شد.

در این شهرک آغاز شد.

.....

پیش بینی اتمام پروژه کی هست؟
از زمان آغاز پروژه چند درصد پیشرفت پروژه داشته؟
لینک گوگل میتونید بزارین؟

iasp

Registered User
لایک‌ها
12
یه سوال
سرمایه شما بعد از گذشت 4 سال از شروع تاپیک چند برابر شده با توجه به اینکه عمده سرمایه گذاری شما سمت ملک بوده؟!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
یه سوال
سرمایه شما بعد از گذشت 4 سال از شروع تاپیک چند برابر شده با توجه به اینکه عمده سرمایه گذاری شما سمت ملک بوده؟!

فقط ملك نبوده خريد زمين و ملك هاي مسكوني و اداري و تجاري و سهامداري در بعضي كارخانجات بوده ، نمي تونم بگم چند برابر چون همه ميشينن و ضرب و تقسيم ميكنن ولي سرمايه بالايي ايجاد شده به لطف خدا.

پ.ن: لزوما سرمايه بالا دليل بر نقدينگي بالا هم نميشه مثلا يك نفر ممكنه 10 ميليارد تومن سرمايه داشته باشه ولي پول نقد مثلا ماهي 3 ميليون تومن داشته باشه، فرضا 10 ميليارد رو در يك كارخانه توليدي سرمايه گذاري كرده كه با توجه به وضعيت بازار نقدينگيش پايينه، اين رو مثال زدم كه بدونيد سرمايه با نقدينگي فرق ميكنه.
يا مثلا طرف زمين داره 20 ميليارد ميارزه ولي 2 سال صبر كنه زمينش ميشه 40 ميليارد ولي تو جيبش ماهي 1 ميليون درآمد داره.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
بدبختي اين مملكت ميدونين چيه؟ اينه كه اونموقع كه وقتي سهم ايران تو ميدان گازي رو قطري ها بر ميدارن و ايران هم سهم خودش رو ميسوزونه مقداريش رو هيچكس هيچي نميگه و احساس مسئوليت و .... نميكنه اما تا يكي مثل زنگنه پيدا ميشه ميگه چرا گاز رو ميسوزونين و ميشه صادر كرد و سالي 17 ميليارد دلار درآمده تيتر روزنامه ميشه كه سوزن فلاني به قطري ها و جوالدوز به خودمان (حالا قبلا هيچكس هيچي نميگفت).
مشكل اين مملكت آدماشن كه با پول ميشه خريدشون، شك نكنيد قطري ها هم تو اين مملكت خرج ميكنن از كارمند جزئ گرفته تا نماينده م . ج . ل . س و .... ، جالبه همين آدماي خريدني تاسوعا و عاشورا ميرن زير علم امام حسين و ميگن هيهات منا الذلة!!!
والا من تو كار اين مردم موندم.

Eranico - سوزن زنگنه به قطری‌ها، جوالدوز به خودی‌ها - ارانیکو

شما مطلب اين لينك رو بخونين ببينين چه حرفاي خوبي زده زنگنه اما تيترش رو ببينين چه زيركانه انتخاب شده و اگر كسي مطلب رو نخونه نميفهمه كه زنگنه داره مثبت ميگه و درسته حرفش ولي اصل ضرب المثل بر ضد زنگنه استفاده شده يعني ضرب المثل يه سوزن به خودت بزن يه جوالدوز به ديگران برعكس شده به يه سوزن به قطري ها و يه جوالدوز به خودمان!!!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
یک مطلب جالب امروز دیدم و رفتم فروشگاهشون خرید کردم، واقعا چه لذتی داره اینجور به درآمد رسیدن و چقدر خداوند به کارشون برکت داده.

بابك اخوان بلورچيان (مهندس مكانيك متولد1356 در تهران) و مرجان صدرالعلمايی (كارشناس عكاسي متولد1357 درشيراز)

بابك اخوان بلورچيان، 35 سال پيش در خانواده اي متوسط در تهران متولد شد. پدرش در يك شركت داروسازي كار مي كرد و خانواده را در محيطي طبيعي، خارج از تهران سكونت داده بود.
بابك بعد از تحصيلات دانشگاهي به زندگي در طبيعت و استفاده كالاهاي طبيعي علاقه بيشتري پيدا كرد و موفق شد برای اولین بار در ایران، پوشاك الياف طبيعي توليد كند. در اولين سالهاي توليد، بابك به اتفاق همسرش محصولاتشان را در غرفه ای ساده در ارتفاعات شمال تهران به كوهنوردان و عابران عرضه مي كردند. آنها به تدريج موفق شدند براي فروش محصولاتشان، مغازه كوچكي اجاره كنندو در سال1383 براي پوشاك الياف طبيعي، نام تجاری ثبت کنند و با تحمل سختي هاي توليد و پشتكار فراوان، كسب و كار خود را چنان توسعه دادند كه امروز بيش از 100 نفر در كارگاه ها و شعب فروشگاه هاي آنها كار مي كنند.
كارآفرينان جوان و موفق، خود از پوشاك الياف طبيعي استفاده مي كنند و باوجودي كه به موفقیت مالی خوبی رسيده اند، روحيه مردمداري، انس با طبيعت، زندگي ساده و مشارکت در امور خیریه را همچنان حفظ كرده اند.

دریاره ما: بهار 1379 ، ارتفاعات کوهستانی شمال تهران در مسیر کوهنوردی درکه .
نیم ساعتی از هیاهوی شهر فاصله گرفته بودیم که کلبه چوبی -کاهگلی با سقف شیبدار چوبی پای شیب کوه ما را به خود جذب کرد . راهمان را به سمت کلبه تغییر دادیم و پا در جاده ای گذاشتیم که از مسیر متداول کوه جدا شده بود .
بعدها فهمیدیم که همان لحظه ، خیلی ساده ، مسیر زندگیمان عوض شده است .
تمامی مطالب این سکو تلاشی است از برای انتقال حسی غریب و قریب که ما را به سمت خود کشیده است . آموخته های ما در این چند سال مرهون وجود مجموعه تن درست است ، مرکزی برای پژوهش و بازسازی هنر زیستن سازگار (خوراک ، پوشاک ، زیستگاه ).
فعالیت های ما بیشتر شامل تولید محصولات پوشیدنی تابستانی و زمستانی ; جمع آوری محصولات طبیعی خوراکی و صنایع دستی است. تولید نوشته و در اختیار قراردادن اطلاع در این زمینه را نیز از وظایف خود تلقی می کنیم.

وب سایت: پوشاک الیاف طبیعی تن درست

مصاحبه در شبکه 3 حتما ببینید: پوشاک الیاف طبیعی تن درست | فیلم‌ها | ویتامین 3 ( ث ) - شبکه 3 سیما

مصاحبه های رادیو و تلویزیون: پوشاک الیاف طبیعی تن درست | فیلم‌ها

اینم عنوان کتابشونه که میتونید تهیه کنید و بخرید:

تو دوستانشون پرشین تولز هم هست :دی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,551
فقط ملك نبوده خريد زمين و ملك هاي مسكوني و اداري و تجاري و سهامداري در بعضي كارخانجات بوده ، نمي تونم بگم چند برابر چون همه ميشينن و ضرب و تقسيم ميكنن ولي سرمايه بالايي ايجاد شده به لطف خدا.

پ.ن: لزوما سرمايه بالا دليل بر نقدينگي بالا هم نميشه مثلا يك نفر ممكنه 10 ميليارد تومن سرمايه داشته باشه ولي پول نقد مثلا ماهي 3 ميليون تومن داشته باشه، فرضا 10 ميليارد رو در يك كارخانه توليدي سرمايه گذاري كرده كه با توجه به وضعيت بازار نقدينگيش پايينه، اين رو مثال زدم كه بدونيد سرمايه با نقدينگي فرق ميكنه.
يا مثلا طرف زمين داره 20 ميليارد ميارزه ولي 2 سال صبر كنه زمينش ميشه 40 ميليارد ولي تو جيبش ماهي 1 ميليون درآمد داره.

اقا بگو الان چقدر شده دیگه
خب ضرب و تقسيم کنیم چی میشه مگه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا