• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

با چهار میلیارد و صد و دوازده میلیون چیکار میشه کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
من 300 میلیون پول دارم که می خوام باهاش سرمایه گذاری کنم.
دنبال یه سرمایه گذاری مطمئن می گردم فعلا چند مورد پیدا کردم دارم بررسی می کنم.
نکته مهم اینه که من دنبال یه ابزار کاهش ریسک می گردم، که اصل 300 تومنم رو بتونم تضمین کنم.
خودم ایده ای که به ذهنم رسیده اینه که با 300 تومن یه آپارتمان بخرم روش 200 250 وام بگیرم(اگه بشه) و مثلا 50 رهن بدم، دوباره 300 دارم با یه سند. الان با این 300 کار کنم.سند رو هم بزارم زیر بالشم، شبا راحت تر بخوابم.
ولی می ترسم ملک بکشه پایین، الان قیمت ها زیادی توهمی شده.
شنیدم بعضی موسسات روی سپرده بلند مدت بدون سند تا 90 درصد وام میدن. با این کار هم میشه به هدف من رسید؟ کسی می دونه شرایطش چجوریه؟

من متوجه نشدم چجوری با تبدیل سرمایه تون به ملک و سپرده، ریسک کاریتون رو پایین آوردین؟ خوب همون ریسک برای وامی (یا رهنی) که گرفتین هم می تونه پیش بیاد و بعد باید بجاش ملک یا سپرده رو بدین بره.

به نظرم یه زمین بخرین با یه مقدار از پول و با وام شروع به ساخت کنید. ریسکش پایینه.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
من 300 میلیون پول دارم که می خوام باهاش سرمایه گذاری کنم.
دنبال یه سرمایه گذاری مطمئن می گردم فعلا چند مورد پیدا کردم دارم بررسی می کنم.
نکته مهم اینه که من دنبال یه ابزار کاهش ریسک می گردم، که اصل 300 تومنم رو بتونم تضمین کنم.
خودم ایده ای که به ذهنم رسیده اینه که با 300 تومن یه آپارتمان بخرم روش 200 250 وام بگیرم(اگه بشه) و مثلا 50 رهن بدم، دوباره 300 دارم با یه سند. الان با این 300 کار کنم.سند رو هم بزارم زیر بالشم، شبا راحت تر بخوابم.
ولی می ترسم ملک بکشه پایین، الان قیمت ها زیادی توهمی شده.
شنیدم بعضی موسسات روی سپرده بلند مدت بدون سند تا 90 درصد وام میدن. با این کار هم میشه به هدف من رسید؟ کسی می دونه شرایطش چجوریه؟

سلام دوست عزيز
حالا 250 ميليون هم وام گرفتيد ، نفرمودين پرداخت اقساط رو چجوري انجام ميديد؟ يعني با همون مبلغ وام و رهن كه ميشه 300 تا ميخواي كار كني و قسط بدي؟ وامهاي اينا 1 ماه بعد از دريافت وام اقساطش شروع ميشه و شما پول رو تو هركاري بزاري بعد از 3 ماه حداقل و يا 1 سال حداكثر پولش برميگرده؟

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
من متوجه نشدم چجوری با تبدیل سرمایه تون به ملک و سپرده، ریسک کاریتون رو پایین آوردین؟ خوب همون ریسک برای وامی (یا رهنی) که گرفتین هم می تونه پیش بیاد و بعد باید بجاش ملک یا سپرده رو بدین بره.

به نظرم یه زمین بخرین با یه مقدار از پول و با وام شروع به ساخت کنید. ریسکش پایینه.
خوب اینجوری فکر کنید که اگه اتفاقی افتاد و سرمایم رو از دست دادم، تو این حالت می تونم بشینم با بدبختی و گشنگی قسطام رو بدم تا سپرده یا ملکم آزاد بشه، ولی اگه این کارو نکنم با از دست دادن 300 تومن همه چیو از دست دادم.
سرمایه گذاری بهتر از ساخت و ساز سراغ دارم.
به نظرم ساخت و ساز با این مبالغ کم اصلا سود خوبی نداره

Last edited:

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
سلام دوست عزيز
حالا 250 ميليون هم وام گرفتيد ، نفرمودين پرداخت اقساط رو چجوري انجام ميديد؟ يعني با همون مبلغ وام و رهن كه ميشه 300 تا ميخواي كار كني و قسط بدي؟ وامهاي اينا 1 ماه بعد از دريافت وام اقساطش شروع ميشه و شما پول رو تو هركاري بزاري بعد از 3 ماه حداقل و يا 1 سال حداكثر پولش برميگرده؟
کارمندم. می تونم اقساط رو با حقوقم پرداخت کنم. تا 7 تومن می تونم قسط رو از جیب بدم.
تازه ممکنه بتونم وام رو به شکل مضاربه بگیرم.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
خوب اینجوری فکر کنید که اگه اتفاقی افتاد و سرمایم رو از دست دادم، تو این حالت می تونم بشینم با بدبختی و گشنگی قسطام رو بدم تا سپرده یا ملکم آزاد بشه، ولی اگه این کارو نکنم با از دست دادن 300 تومن همه چیو از دست دادم.
سرمایه گذاری بهتر از ساخت و ساز سراغ دارم.
به نظرم ساخت و ساز با این مبالغ کم اصلا سود خوبی نداره
شما می خواهید با بدبختی و گرسنگی اقساط وام 300 میلیونی را بدهید. خوب با همان بدبختی 300 میلیون را دوباره جمع کنید تا سود هم نداده باشید.
فقط نکته اینجاست که ممکنه قیمت آپارتمان افزایش پیدا کنه، که در این صورت حق با شماست.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
شما می خواهید با بدبختی و گرسنگی اقساط وام 300 میلیونی را بدهید. خوب با همان بدبختی 300 میلیون را دوباره جمع کنید تا سود هم نداده باشید.
فقط نکته اینجاست که ممکنه قیمت آپارتمان افزایش پیدا کنه، که در این صورت حق با شماست.
سلام دوست عزیز
شما به این نکته دقت نکردین که این بدبختی فقط وقتی اتفاق می افته که من با 300 نقد که دستم هست هیچ سودی نکنم و همش رو از دست بدم.
من خوشبینانه تر نگاه می کنم :D

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
کارمندم. می تونم اقساط رو با حقوقم پرداخت کنم. تا 7 تومن می تونم قسط رو از جیب بدم.
تازه ممکنه بتونم وام رو به شکل مضاربه بگیرم.

داداش کارمند کجایی ماهی 7 میلیون میگیری :دی
وام فقط سند ملکی کافی نیست باید به بانک برای توان بازپرداخت مدارک مثبته نشون بدی و گردش حساب داشته باشی و ضامن هم داشته باشی.
وام معمولا 70% سند بانکیه نه 90% و چند ساله حساب کردی چند درصد سود؟ مراقب فکرات باش چون حساب کتاب تو مغز و خیال یه جوره و تو واقعیت یه جور دیگه، مراقب باش همین 300 رو کلا صفر نکنی.

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
داداش کارمند کجایی ماهی 7 میلیون میگیری :دی
وام فقط سند ملکی کافی نیست باید به بانک برای توان بازپرداخت مدارک مثبته نشون بدی و گردش حساب داشته باشی و ضامن هم داشته باشی.
وام معمولا 70% سند بانکیه نه 90% و چند ساله حساب کردی چند درصد سود؟ مراقب فکرات باش چون حساب کتاب تو مغز و خیال یه جوره و تو واقعیت یه جور دیگه، مراقب باش همین 300 رو کلا صفر نکنی.
تازه بیشتر از 7 میگیرم :دی یه موسسه مالی اعتباری، یه کار خاصی می کنن، من بهشون مشاوره می دم :دی
از نطر گرفتن وام اوکیه، بانک سامان سریع می ده بهم. گردش حساب و اینهاش ردیفه. بابام هم اونجا حساب داره و هی وام می گیره.نمی دونم قسطش چقدر میشه، تا 7 رو می تونم بدم. باید آمار قسط رو دربیارم اول.
شما راست می گین. 70% می دن. خوب 70% هم بد نیست خوب، با رهن 250 دستم رو میگیره
در مورد اون وام رو سپرده شما چیزی نمی دونین؟

amir95

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
واقعا تاپيكه خوبيه كلي تجبره ازش ميشه كسب كرد .

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
سلام دوست عزیز
شما به این نکته دقت نکردین که این بدبختی فقط وقتی اتفاق می افته که من با 300 نقد که دستم هست هیچ سودی نکنم و همش رو از دست بدم.
من خوشبینانه تر نگاه می کنم :D
چه فرقی می کنه؟
شما گفتی دنبال ابزار کاهش ریسکی. منهم گفتم بهرحال پولتو توی خونه که نمی خوابونی. می خوای باهاش کار کنی که چه پول رهن باشه، چه وام، چه سرمایه اصلی ریسکش ثابته. حالا چه 1000 تومان و چه 100 میلیارد.
فقط شما وقتی وام میگیری باید سود بدی و مقدار سرمایه ات هم کم میشه (در مثال شما از 300 به 250) اما یه سرمایه دیگه بنام آپارتمان داری. اینو بهش نمی گن ابزار کاهش ریسک. این یه سرمایه گذاری دیگس که ممکنه سود یا ضرر داشته باشه.

اونوقت شما که ماشالا حقوقت خوبه، راه های سرمایه گذاری رو هم می دونی، به شرکت های اعتباری هم که مشاوره میدی، دیگه چیو می خوای بپرسی؟
شما بیا خودت روش های موفقیت رو تدریس کن.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
تازه بیشتر از 7 میگیرم :دی یه موسسه مالی اعتباری، یه کار خاصی می کنن، من بهشون مشاوره می دم :دی
از نطر گرفتن وام اوکیه، بانک سامان سریع می ده بهم. گردش حساب و اینهاش ردیفه. بابام هم اونجا حساب داره و هی وام می گیره.نمی دونم قسطش چقدر میشه

داداش کل صورت مسئله اینه اصلا وام و مبلغش رو ول کن!! نسبت به تعداد اقساط و بهره اقساط مشخص میشه.

در مورد اون وام رو سپرده شما چیزی نمی دونین؟

هان خوشم میاد که کلی چرخیدی رسیدی به این قسمت :) نه من از بانک سامان چیزی نشنیدم که رو سپرده بده (اینا همشون تبلیغ میکنن بیا وام بگیر رو سپرده ولی مفت نمی ارزه با اون بهره هایی که وام میدن، کلا بانکهای ما دزدن متاسفانه) پول من رو میگیره سپرده میکنه بعد سود میده 20% به سپردم بعد 200% با پولم سود میکنه بعد وام میده 17% واقعا خسته نباشن دوستان از این همه لطف!!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اونوقت شما که ماشالا حقوقت خوبه، راه های سرمایه گذاری رو هم می دونی، به شرکت های اعتباری هم که مشاوره میدی، دیگه چیو می خوای بپرسی؟

مزاح فرمودن شما سخت نگیرید

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
چه فرقی می کنه؟
شما گفتی دنبال ابزار کاهش ریسکی. منهم گفتم بهرحال پولتو توی خونه که نمی خوابونی. می خوای باهاش کار کنی که چه پول رهن باشه، چه وام، چه سرمایه اصلی ریسکش ثابته. حالا چه 1000 تومان و چه 100 میلیارد.
فقط شما وقتی وام میگیری باید سود بدی و مقدار سرمایه ات هم کم میشه (در مثال شما از 300 به 250) اما یه سرمایه دیگه بنام آپارتمان داری. اینو بهش نمی گن ابزار کاهش ریسک. این یه سرمایه گذاری دیگس که ممکنه سود یا ضرر داشته باشه.

من تخصص سرمایه گذاری ندارم، کار یه موسسه مالی فقط سرمایه گذاری نیست، کار من به روش های کشف تقلب توی مبادلات مالی بانک ها مربوط میشه، اینکه بتونیم از تراکنش های مشتری هامون حدس بزنیم کی داره پول شویی می کنه یا اختلاس و ...
اینم لینک ویکیپدیاش:
http://en.wikipedia.org/wiki/Data_analysis_techniques_for_fraud_detection

من چیزی از روش های موفقیت نمی دونم که بیام تدریس کنم، من 7 سال جوونیم رو گذاشتم زحمت کشیدم شب و روز و تونستم یه کاری رو یاد بگیرم. غیر از این هم چیزی بلد نیستم.
ضمنا من سوالم کاملا مشخصه، دنبال روشی هستم که بتونم کمتر ریسک کنم، حتی اگه به زعم شما این کار ابزار کاهش ریسک نیست و یه سرمایه گذاری دیگست، نهایتا به من کمک می کنه که بتونم کمتر سود کنم و کمتر ریسک کنم و خوشحال تر باشم.

Last edited:

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
داداش کل صورت مسئله اینه اصلا وام و مبلغش رو ول کن!! نسبت به تعداد اقساط و بهره اقساط مشخص میشه.

هان خوشم میاد که کلی چرخیدی رسیدی به این قسمت :) نه من از بانک سامان چیزی نشنیدم که رو سپرده بده (اینا همشون تبلیغ میکنن بیا وام بگیر رو سپرده ولی مفت نمی ارزه با اون بهره هایی که وام میدن، کلا بانکهای ما دزدن متاسفانه) پول من رو میگیره سپرده میکنه بعد سود میده 20% به سپردم بعد 200% با پولم سود میکنه بعد وام میده 17% واقعا خسته نباشن دوستان از این همه لطف!!

می دونم مبلغ قسط با با تعداد اقساط و میزان بهره مشخص میشه، باید ببینم بانک با چه بهره ای و چند ماهه حاضره بده، منظورم این بود.
شما بانکی رو میشناسین که رو سپرده بده؟ برم تحقیق بکنم
مزاح فرمودن شما سخت نگیرید
حاج حسین از شما انتظار نداشتم؛ من چی رو مزاح کردم دقیقا؟!؟ با یه موسسه مالی کار کردن افتخار بزرگیه؟! که من بخوام به دروغ این ادعا رو بکنم؟!؟

به هر حال ممنون از دوستان ولی من راهی پیدا نکردم، شابد دارم اشتباه فکر می کنم، نمی دونم، باید بیشتر فکر کنم و بررسی و تحقیق کنم ببینم به چی می رسم.

Six

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
605
درود.
با 100 الی 200 تومن تو چه بازار کاری یا جایی یا شغلی یا کوفتی سرمایه گذاری کنم بهتره؟ :D
درصد ریسک هم 70 به 30 باشه کارشم اینترنتی نباشه لطفا" که خودم خدای اینترنت و ایدم ! :lol:

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
من تخصص سرمایه گذاری ندارم، کار یه موسسه مالی فقط سرمایه گذاری نیست، کار من به روش های کشف تقلب توی مبادلات مالی بانک ها مربوط میشه، اینکه بتونیم از تراکنش های مشتری هامون حدس بزنیم کی داره پول شویی می کنه یا اختلاس و ...
اینم لینک ویکیپدیاش:
Data analysis techniques for fraud detection - Wikipedia, the free encyclopedia

خیلی هم عالی. من براتون آرزوی موفقیت می کنم.
بهرحال من اون چیزی رو که می دونستم گفتم و صادقانه بگم به اندازه شما موفق نیستم که صلاحیت مشورت دادن به شما رو داشته باشم.
اما شما چرا از همون موسسات مالی (که با آنها آشنایی دارید) مشاوره برای سرمایه گذاری نمیگیری؟ باید همچین متخصص هایی داشته باشند که بهتون کمک کنند.

من چیزی از روش های موفقیت نمی دونم که بیام تدریس کنم، من 7 سال جوونیم رو گذاشتم زحمت کشیدم شب و روز و تونستم یه کاری رو یاد بگیرم. غیر از این هم چیزی بلد نیستم.
ضمنا من سوالم کاملا مشخصه، دنبال روشی هستم که بتونم کمتر ریسک کنم، حتی اگه به زعم شما این کار ابزار کاهش ریسک نیست و یه سرمایه گذاری دیگست، نهایتا به من کمک می کنه که بتونم کمتر سود کنم و کمتر ریسک کنم و خوشحال تر باشم.
همین زحمتی که کشیدین خوب خودش تجربه اس. این ها می تونه برای جوونها (از ما که گذشت) روش موفقیت باشه.
راستی علاوه بر آپارتمان، یه راه دیگه هم هست. مثلا برخی دوستان همین انجمن در مورد بانک هایی میگن که روی سپرده شما وام میده. مثلا بانک سینا 90% سپرده شما وام میده.
از این روش هم می تونید استفاده کنید.
اما باز هم به نظر من زیاد روش حالبی نیست. یعنی بهتره نخواهید بهره بدهید، مگر اینکه قرض درآمدی بیش از بهره برایتان داشته باشد، که باز هم همان سرمایه خودتان ارجح است.
مثلا آپارتمان ممکن است ارزش افزوده داشته باشد و سود را جبران کند.

باید مدیریت مالی و مدیریت ریسک بدانید (اگر یاد گرفتید به من هم یاد دهید!)

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
اما شما چرا از همون موسسات مالی (که با آنها آشنایی دارید) مشاوره برای سرمایه گذاری نمیگیری؟ باید همچین متخصص هایی داشته باشند که بهتون کمک کنند.
پیشنهاد خوبیه باید با اونا هم همفکری بکنم، فعلا با بابام صحبت کردم و این دو تا پیشنهاد رو ایشون دادن که دارم می سنجم ببینم واقعا به کارم میاد یا نه
ولی نمیتونم از این موسسه وام بگیرم چون قبلن گرفتم و صرف پیش خرید خونه ای کردم که ایشالا سال بعد می خوام برم بشینم توش
همین زحمتی که کشیدین خوب خودش تجربه اس. این ها می تونه برای جوونها (از ما که گذشت) روش موفقیت باشه.
من خودم رو در اندازه ای نمی دونم که به کسی مشاوره بدم ولی واسه کسایی که تو رشته ی من درس می خونن (کامپیوتر) همیشه گفتم تنها راه موفقیت یادگرفتن نحوه یادگیری هست، مهندس کامپیوتری که بلد باشه چه جوری یه تکنولوژی جدید رو که کسی تو ایران بلد نیست، خودش با دود چراغ خوردن یاد بگیره نونش تو روغنه همیشه، مهندس کامپیوتری که به دونسته هاش تکیه کنه و فکر کنه هر روش جدیدی رو باید توی آموزشگاه ها یا از استاد های دانشگاه یاد گرفت کلاهش پس معرکس، نهایتا میشه یه php کار که ماهی یه تومن حقوق می گیره!! الان تو همین فروم من بچه های 16 ساله میشناسم که php بلدن در حد تیم ملی، با این حساب باید به اون مهندس گفت که واقعا عمرش رو هدر کرده که سر 30 سالگی ادعای php داره!!
راستی علاوه بر آپارتمان، یه راه دیگه هم هست. مثلا برخی دوستان همین انجمن در مورد بانک هایی میگن که روی سپرده شما وام میده. مثلا بانک سینا 90% سپرده شما وام میده.
از این روش هم می تونید استفاده کنید.
اما باز هم به نظر من زیاد روش حالبی نیست. یعنی بهتره نخواهید بهره بدهید، مگر اینکه قرض درآمدی بیش از بهره برایتان داشته باشد، که باز هم همان سرمایه خودتان ارجح است.
مثلا آپارتمان ممکن است ارزش افزوده داشته باشد و سود را جبران کند.

باید مدیریت مالی و مدیریت ریسک بدانید (اگر یاد گرفتید به من هم یاد دهید!)
من هم می خوام برم دنبال اینکه ببینم چجوری میشه از این وام روی سپرده ها گرفت، از حاج حسین هم سوال کردم ببینم کی وقت می کنه جواب بده بهم.
این مدیریت مالی و ریسک هم به نظر من آدم یاد بگیره عالیه ولی نمی دونم چجوری میشه یاد گرفت، طبق همون تفکری که بالا گفتم که باید یادگرفتن رو یادگرفت، یه مرض عجیبی دارم حس می کنم باید این چیزارو هم خودم یاد بگیرم ولی واقعا نمیشه، اینا تجربه می خواد، کار فنی نیست که بشه با تست یا آزمون و خطا تجربه کسب کرد، ریسک خود آموزی این قضیه بالاست :D

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
حاج حسین از شما انتظار نداشتم؛ من چی رو مزاح کردم دقیقا؟!؟ با یه موسسه مالی کار کردن افتخار بزرگیه؟! که من بخوام به دروغ این ادعا رو بکنم؟!؟

به هر حال ممنون از دوستان ولی من راهی پیدا نکردم، شابد دارم اشتباه فکر می کنم، نمی دونم، باید بیشتر فکر کنم و بررسی و تحقیق کنم ببینم به چی می رسم.

مزاح فرمودم شما سخت نگیر :دی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا