• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

با چهار میلیارد و صد و دوازده میلیون چیکار میشه کرد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اینا تجربه می خواد، کار فنی نیست که بشه با تست یا آزمون و خطا تجربه کسب کرد، ریسک خود آموزی این قضیه بالاست :D

ای ناقلا حاصل 25 سال تجربه کاری من رو میخوای مثل یه کپسول بری بالا آره :cool:

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
درود.
با 100 الی 200 تومن تو چه بازار کاری یا جایی یا شغلی یا کوفتی سرمایه گذاری کنم بهتره؟ :D
درصد ریسک هم 70 به 30 باشه کارشم اینترنتی نباشه لطفا" که خودم خدای اینترنت و ایدم ! :lol:

بزن تو كار رستوران

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
من 300 میلیون پول دارم که می خوام باهاش سرمایه گذاری کنم.
دنبال یه سرمایه گذاری مطمئن می گردم فعلا چند مورد پیدا کردم دارم بررسی می کنم.
نکته مهم اینه که من دنبال یه ابزار کاهش ریسک می گردم، که اصل 300 تومنم رو بتونم تضمین کنم.
خودم ایده ای که به ذهنم رسیده اینه که با 300 تومن یه آپارتمان بخرم روش 200 250 وام بگیرم(اگه بشه) و مثلا 50 رهن بدم، دوباره 300 دارم با یه سند. الان با این 300 کار کنم.سند رو هم بزارم زیر بالشم، شبا راحت تر بخوابم.
ولی می ترسم ملک بکشه پایین، الان قیمت ها زیادی توهمی شده.
شنیدم بعضی موسسات روی سپرده بلند مدت بدون سند تا 90 درصد وام میدن. با این کار هم میشه به هدف من رسید؟ کسی می دونه شرایطش چجوریه؟

سلام. از ايده شما لذت بردم. پس منم نظر ميدم.
1- هر چي بياد پايين، ملك پايين نمياد. اگه هم بياد، كاذب و موقته. تو سي و چند سال پيش كه يادم هست، چنين اتفاقي نيفتاده.
2- موسسه مالي و اعتباري ثامن، شرايط وام خوبي داره. از اونجا حتما انواع تسهيلاتشون رو پرس و جو كنين. در ضمن از همه موسسات ديگه اي كه سراغ دارم، سريع تر و البته گرانتر، وام ميده.

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
... اگه اتفاقی افتاد و سرمایم رو از دست دادم، تو این حالت می تونم بشینم با بدبختی و گشنگی قسطام رو بدم تا سپرده یا ملکم آزاد بشه، ولی اگه این کارو نکنم با از دست دادن 300 تومن همه چیو از دست دادم. سرمایه گذاری بهتر از ساخت و ساز سراغ دارم. به نظرم ساخت و ساز با این مبالغ کم اصلا سود خوبی نداره

ببينيد اول بايد مسير فكري و بعد شيوه اجراي ايده هاي خود رو با حوصله، مطالعه و مشورت، بدرستي تنظيم كنيد. يعني اصلا چه لزومي داريد كه با درآمد خوب فعلي بخواهيد روي تمام دارو ندار اين چند ساله خود ريسك كنيد؟ چقدر سود، ارزش چنين ريسك بزرگي رو داره؟ رسيدن به اين مقدار سود، واقعا چقدر ضروريه و چرا؟ و خيلي سئوالات مهم ديگه از اين جنس.
اگه نتيجه و جواب اين سئوالات، قابل توجيه بود، به ريسكش ميارزه. بقول معروف هر كه بامش بيش، برفش بيشتر.
اما اگه توجيه كافي براي اين ريسك وجود نداره، اونوقت بايد دنبال سئوالات ديگه اي باشيد مث اينكه بجز اين، ايده، چه ايده هاي ديگه اي قابل بررسي هستند و با چه شرايط، مزايا، ملزومات، و تهديدهايي؟

چند وقت پيش بفكر كاري مشابه شما بودم. مدت كمي بررسي كردم. از حاج حسين هم راهنمايي خواستم كه تو صفحات قبلي (صفحات 128,129,130,131) هنوزم هستش. نهايتا به اين نتيجه رسيدم كه با كمتر از 1.2 ميليارد تومن، نميشه وارد ساخت و ساز شد. اونم به شرطي كه 6 ماهه از صفر به صد برسيد. پس با 300 تومن و يا حتي با 600 تومن هم بعيده كه تو تهران بشه ساخت و ساز فوري و سودآور انجام داد و به مشكل برنخورد.

ضمنا وام هاي مضاربه اي يكساله و با سود توافقي و معمولا 24% هستند كه اصل و فرع آن در سر رسيد وام يعني حداكثر يكسال، و يكجا دريافت مي شود.

Last edited:

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
... من چیزی از روش های موفقیت نمی دونم که بیام تدریس کنم، من 7 سال جوونیم رو گذاشتم زحمت کشیدم شب و روز و تونستم یه کاری رو یاد بگیرم. غیر از این هم چیزی بلد نیستم.
ضمنا من سوالم کاملا مشخصه، دنبال روشی هستم که بتونم کمتر ریسک کنم، حتی اگه به زعم شما این کار ابزار کاهش ریسک نیست و یه سرمایه گذاری دیگست، نهایتا به من کمک می کنه که بتونم کمتر سود کنم و کمتر ریسک کنم و خوشحال تر باشم.

اينكه چه حدي از ريسك رو بتونيد تحمل كنيد، به نظرم معيار اصلي براي تعيين سقف قابل ريسكه. اگه ماهي 7 درمياري، به تناسب اونهم داري زندگي مي كني. پس نمي توني بگي تمامش رو ميزارم بازپرداخت قسط براي شرايط اضطراري و بدبينانه ترين وضع. فكر مي كنم حداكثر 40 تا 50 درصد اين مقدار رو بايد براي شرايط مبادا پيش بيني و بر همون اساس برنامه ريزي و قبول ريسك كني.

دارم هدايتت مي كنم به يكي از بهترين كتابايي كه هم مربوط به سرمايه گذاريه و هم مربوط به موفقيت. بگير و بخونش. ديدت خيلي فرق مي كنه. كتابي به اسم سئوالات كوانتومي. تو بازار هم فراوونه. من با خوندن يك چهارم اين كتاب يه بانك اطلاعاتي درست كردم كه صد در صد كاربرديه و مصرف كننده اولش هم خودم هستم. يه قسمتي از اين بانك اينه كه با يه ميليون چه كارهاي سودآوري ميتونم انجام بدم، با 5 ميليون چطور؟ با 10، 100، و ميليارد و ... چطور؟ به تك تك اين سئوالات در حد دانش و تجربه و مشاهداتم جواب دادم. خوب، حالام دارم بر اساس موجودي واقعي و فعلي خودم از جوابها و ايده هاش استفاده مي كنم. نتيجه خوبي تا حالا برام داشته. شايد براي شما هم مفيد باشه.

farajoon

Registered User
لایک‌ها
131
... همیشه گفتم تنها راه موفقیت یادگرفتن نحوه یادگیری هست، مهندس کامپیوتری که بلد باشه چه جوری یه تکنولوژی جدید رو که ... :D

به نظرم من، موفقيت از يك مسير واحد نمي گذره بلكه بي نهايت راه براي رسيدن به اون وجود داره. اما بذارين منظورم رو روشن تر بگم، شرط موفقيت، روش اجراي صحيح هر ايده اي هست. پس هر چيزي كه انتخاب مي كنين ممكنه به موفقيت منجر بشه اما فقط و فقط به شرطي كه روش اجرا كردن ايده درست باشه.

موفق باشين.

amir95

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
لطفا اينجارو محل تبليغ نكنيد . تاپيك رو از هدفش دور نكنيد

kalani

Registered User
لایک‌ها
7
اگه من 4میلیارد پول داشتم می رفتم یه جزیره میخریدم تو اقیانوس اطلس بعد شروع به ساخت و ساز میکردم

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اگه من 4میلیارد پول داشتم می رفتم یه جزیره میخریدم تو اقیانوس اطلس بعد شروع به ساخت و ساز میکردم

جزیره چنده مگه اونجا؟

نمیشه حالا بری جزیره قشم یا کیش ساخت و ساز کنی؟

جزیره ها ایرادش اینه که میخری بعد آتشفشان میشه 4 میلیاردت میره زیر آب :دی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547

با 4میلیارد الان جزیره بخری؟
البته با 4میلیارد اون موقه هم نمیشد

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
داداش من یه سوال بپرسم?
من ادمی هستم که از 18 سالگی رو پای خودمم و پدر و مادرم نتوستن دو زار کمکم کنن. علیرغم تلاشهایی که برای بهتر شدن اوضاع مالی میکنم بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه...
عملا میتونم بگم بیکارم... و سرمایه صفر
تخصصم کامپیوتره که اونم باز بدون سرمایه نهایتا بشه خرج روزانه رو در اورد
حالا نصیحت یا پیشنهاد شما واسه ادمی مثل من که زیاد هم هستن چیه...
که از هیچی به همچین سرمایه ای که شما دارین برسیم
ممنونم

Sent from my Haier HW-W910 using Tapatalk 2

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
داداش من یه سوال بپرسم?
من ادمی هستم که از 18 سالگی رو پای خودمم و پدر و مادرم نتوستن دو زار کمکم کنن. علیرغم تلاشهایی که برای بهتر شدن اوضاع مالی میکنم بهتر نمیشه که هیچ بدتر هم میشه...
عملا میتونم بگم بیکارم... و سرمایه صفر
تخصصم کامپیوتره که اونم باز بدون سرمایه نهایتا بشه خرج روزانه رو در اورد
حالا نصیحت یا پیشنهاد شما واسه ادمی مثل من که زیاد هم هستن چیه...
که از هیچی به همچین سرمایه ای که شما دارین برسیم
ممنونم

Sent from my Haier HW-W910 using Tapatalk 2

اول اینکه رسیدن به این سرمایه 2 ضربدر 2 مساوی با 4 نیست، که شما بگی من خیلی کارا کردم نشد که نشد، اول اینکه من توکل کردم و از خدا خواستم دوم اینکه از موقعیت هایی که مطمئنم خداوند برام فراهم کرد کمال استفاده رو بردم و ریسکهایی کردم که بین پولدار شدن و کنار خیابون نشستن بود ولی با مشاوره و توکل مثبت شد و تبدیل به سرمایه ، دوم اینکه شما وقتی یک سرمایه ای دست و پا می کنید بعد با مشاوره و حرف بزرگترهای اون کار رو گوش بدید سرمایتون افزایش پیدا میکنه و درجه ریسکتون هم میاد پایین. سوم اینکه در کار مالی صداقت داشتن و رعایت شرعیات به کارتون برکت میده، نکات ریزی داره که آدم خودش باید حواسش باشه و گرنه میشه 2 ضربدر 2 مساوی با 4 و عرف بازار و ... این چرندیات رو بریزی دور داداش ببین چجوری میری بالا بعدش به بقیه هم یاد بده 4 تا یاد میدی 8 تا برات میاد و گرنه عرف میگه به کسی یاد نده اون میشه برات شاخ (انگار خودش کار کرده درآورده) :دی

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
ميگم نتيجه گرفتي بيا به ما هم بو ما هم ياد بگيريم ازت داداش
حاجی ما خیلی باید کار کنیم تا به شما چیزی یاد بدیم
اون قضیه وام روی سپرده رو از ثامن و سینا پرسیدم:
ثامن:
70% سپرده رو وام می ده، سپرده شما 25% سود می گیره. وام شما 27%. مدت بازپرداخت = طول مدت سپرده
سینا:
90% سپرده رو وام می ده، سپرده شما 20 یا 21% و وام شما هم 5% بیشتر از سود سپرده بهره داره. یعنی 25 و 26درصد.
نکته: اون سپرده 21 درصدی باید مبلغ سپرده بالای 20 میلیون باشه.
توی بانک سینا مدت وام می تونه بیشتر از مدت سپرده باشه به شرط اینکه به بانک اجازه تمدید سپرده را داده باشید.
عسگریه هم این کارو می کنه ولی شرایطش زیاد جالب نیست، سپرده باید 4 ماه بعد آخرین قسط وام اینجا بمونه.
بعضی بانک ها و موسسات مثل این عسگریه کلا مشتری رو گاز می گیرن. فقط به درد وام زیر 10 تومن می خورن.
گفتم اینا اینجا باشه بعدن اگه کسی نیاز داشت ببینه استفاده بکنه

meysam_2012

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
443
راستی یه طرح خوبی بانک مسکن گذاشته که به درد من نمی خوره ولی می گم اگه کسی نیاز داشت استفاده کنه
اسمش طرح سپرده انتظار هست.
سودش 20% هست و اوله کار می ده ولی واقعا 20% نمیده یه کم کمتر می ده.
من سوال کردم واسه 50 تومن 10 تومن موقع باز کردن سپرده سود می ده، شما میری یک سال بعد میای 50 تومنت رو هم پس می گیری.
مزیتش اینه که توی این مدت بهت ضمانت نامه بانکی میده. واسه کسی که کار پیمانکاری می کنه ضمانت حسن انجام کار می خواد به نظر من عالیه این طرح. راستی با ضمانت بانکی میشه ماشین قسطی هم از لیزینگ خرید با یهره کم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا