• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
سلام
من آخر هفته درخواست دادم گفت 72 ساعت تا یکهفته
اینهفته کار انجام میدن؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
ممكنه انجام بدن توي شانست ولي ممكنه بي افته بعد عيد

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
آقا توی این یک هفته اخیر به این مشکل نخوردین که هی ارتباط قطع بشه و مجبور باشین دوباره وصلش کنید!؟

Babak_Fantom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی کرج از مخابرات سرویس گرفته؟
من رفتم مخابرات بهم گفتن باید بری مخابرات کل پیش آقای مهمان نواز رئیس کل مخابرات کرج از اون نامه بگیری چون ما فقط به اشخاص حقوقی سرویس میگیریم.به هیچ عنوان هم بالاتر از 128 نمیدن.

منم الان چند روزه دارم میرم اونجا این آقای مدیر عامل تشریف ندارن،یا تو جلسه هستن.

خلاشه مسخره کردن خودشون رو.

یک اتفاق جالبی هم اونجا افتاد:
من رفتم پیش مسئول دیتا بهشون گفتم می خوام ازتون adsl بگیرم،گفت چی هست؟؟؟؟؟نداریم.من گفتم بابا اینترنت پرسرعت،اون گفت اینترنت پرسرعت رو باید بری از شرکت های اینترنتی بگیری ما فقط 128 و 64 داریم!!!!!!!!

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
آقا توی این یک هفته اخیر به این مشکل نخوردین که هی ارتباط قطع بشه و مجبور باشین دوباره وصلش کنید!؟

دقیقا یه هفته است که از ساعت 5 تا 10 عصر بدون اغراق هر دقیقه قطع میشه!! (چون صبح ها خوبه، فکر نکنم مودم مشکل داشته باشه :()

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
انگار اساتیذ(!) مرکز باهنر بالاخره یاد گرفتن اینترنت منو رو (128/60) ببندن! (قبلا حدودا 18000/5000 بود!!) ولی خوشبختانه قطعی ها بطور کامل رفع شدن.

pesare1404

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان من اینتر نت مخابرات گرفتم از بخش ابوذر

اول از سپنتا داشتم خداییش خوب بود تا اینکه تورنتو فیلتر کرد خط تلفن بعد از دو هفته که از رانژه در نیومد تا مجبور شدم برم رو اون یکی خط بگیرم.

صاحب خط حتما باید حضور داشته باشه فقط هم 128 نامحدود میدن ماهی 10 تومن مفته به خدا.

تو یکی از پستا دیدم یکی گفته بود سرعتش 200KByt هم رفته ولی مال مخابرات بالاتر از 16 نمیره خطاب به دوستمون بگم که اینترنت نامحدود رو با اینترنت نا محدود میشه مقایسه کرد و اینترنت محدود رو با محدود .
مثلا داتک سرویس 128 نامحدودش ماهی 30 تومن تموم میشه که حداثر سرعت دانلود مستقیمش 10 فوقش 11 و سرویس محدودش ماهی 15 تومن و سرعتش متغییره از 10 هست تا حتی 100 ( خوب تابلوییه دیگه هرچی زود تر ترافیکتو تموم کنیبه نفه شرکته)

سرعت مخابرات :

لینک مستقیمش بین 12 تا 20 نوسان داره اما از 12 پایین تر نمیاد معمولا هم 13 و خورده اییه :D
پینگش بالاست
تورنت هم باز نیست همیشه قرمزه اما اگه دو سه تا رو هم زمان فعال کنی رو 11 دانلود میکنه:lol:

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
تو browser آی پی 192.168.1.1 رو بزن ، بعد یوزر پس که خواست هر 2 رو admin بزن
بعد برو Quick Setup اونجا تیک DSL Auto رو بردار و بعد 2 تا مقدار خواسته اولی رو 0 بده دومی رو 35
تو قسمت بعدی PPP over Ethernet (PPPoE) رو بزن و تو صفحات بعدی تیک NAP و Keep Alive رو هم بزن
برای من کار نمیکرد تا اینکه مجبور شدم همه رو پاک کنم و فقط این یدونه بمونه و الان وصل میشه خودش اتوماتیک

برو اینجا فایلت رو انتخاب کن و بگیر راهنمای کامل رو
http://www.shatel.ir/fa/support/docs/

ضمنا یادت باشه بری Gateway رو 192.168.1.1 بگذاری حتما ، آی پی رو هم فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه ولی من 192.168.1.2 گذاشتم که همش تو اون فایل راهنما هست

فقط من بعد از همه اینها باز برام کار نکرد ، رفتم از قسمت Advanced Setup و بخش WAN همه رو پاک کردم ، بعد از اول یه دونه طبق راهنمای شاتل ساختم کار کرد این بار

باز کمک خواستی همینجا بگو چون درباره اینترنت شاتل هست و فایلهای راهنما هم درباره شاتله فکر نکنم مشکل داشته باشه اینجا بحث کنیم

راستی آقای حیدری از شما هم ممنون ، فکر کنم مشکل اینجا بود که من 3 تا WAN داشتم چون وقتی همه رو پاک کردم و از اول یک دونه ساختم مشکل حل شد
ممنون از توضیحات!
من این کار ها رو انجام دادم ولی فرقی نکرد و هر بار باید کانکت بشم.

شما موفق شدی با اینترنت مخابرات این کار رو بکنی که خود به خود وصل بشه بعد از بالا اومدن ویندوز؟

arash_electric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من الان یه هفته میشه هم صبا دارم هم مخابراتو. سرعت مخابرات اصلاً جالب نیس (مرکز نهری) زوری میرسه 9kb/s. سرعت صفحه باز کردنش واقعاً بده. من فکر کنم در نهایت این آخر ماه مال مخابراتو قطع کنم. چون من شبانه صبا خیلی بیشتر می تونم دانلود کنم تا با این سرعت مخابرات و نامحدود.

GFX

Registered User
لایک‌ها
747
مخابرات فلان فلان شده خصوصی هم شده باز دو دره میکنه
قرار بود حداکثر تا 5شنبه همرو وصل کنن

mehryar

Registered User
لایک‌ها
255
من الان یه هفته میشه هم صبا دارم هم مخابراتو. سرعت مخابرات اصلاً جالب نیس (مرکز نهری) زوری میرسه 9kb/s. سرعت صفحه باز کردنش واقعاً بده. من فکر کنم در نهایت این آخر ماه مال مخابراتو قطع کنم. چون من شبانه صبا خیلی بیشتر می تونم دانلود کنم تا با این سرعت مخابرات و نامحدود.
تو مرکز نهری خوشبختانه قدرت انتخاب یه کم بیشتره(قبلا که حداقل اینطور بود)
منم میخواستم این دزد تکو شوهر بدم برم از مخابرات بگیرم ولی با این پست شما فعلا دو دل شدم:eek:

PJPeyman

Registered User
لایک‌ها
1
خب اونا هم زرنگن مثلا شاتل 256 رو 1024 مجازی بسته پول 1024 رو میگیره.
تو ایران اصلا چیزی دیدی ارزون بشه؟

ASUSA730w

Registered User
لایک‌ها
12
من اینترنت مخابرات دارم
تنظیمات از طریق مودم انجام شده یعنی کانکشن PPPOE نساختم بجاش از داخل مودم تنظیمات رو انجام دادم
تقریبا هر 10 دقیقه Internet acces میره و باید مودم خاموش روشن بشه تا برگرده دوباره!!گاهی هم نمیاد
گاهی تا یک ساعت هم Internet acces دارم گاهی هم 10 دقیقه هم نمیشه که Internet acces میره
با دوتا مودم ASUS Dlink تست کردم مشکل برطرف نشد!!کسی میتونه کمکم کنه؟

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
من اینترنت مخابرات دارم
تنظیمات از طریق مودم انجام شده یعنی کانکشن PPPOE نساختم بجاش از داخل مودم تنظیمات رو انجام دادم
تقریبا هر 10 دقیقه Internet acces میره و باید مودم خاموش روشن بشه تا برگرده دوباره!!گاهی هم نمیاد
گاهی تا یک ساعت هم Internet acces دارم گاهی هم 10 دقیقه هم نمیشه که Internet acces میره
با دوتا مودم ASUS Dlink تست کردم مشکل برطرف نشد!!کسی میتونه کمکم کنه؟
منم مشابه این مشکل رو داشتم. خودش خود به خود درست میشه بعد از چند روز. به نظر مشکل از مخابراته.

veteran_omid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان من حدود 2 هفته هست که سرویس مخابراتم راه افتاده ولی سرعت دانلودش از 11 بالاتر نمی ره می خواستم ببینم دوستان دیگر هم سرعتشون همین حدود هست؟چون باید تا 15 راحت بده!؟

spiderman_1856

Registered User
لایک‌ها
9
مخابرات ايران نتوانست در بعضي مكان‌ها بخشي از خواسته‌ي شركت‌هاي ندا (PAP) را كه در پروانه‌شان آمده بود، برآورده كند چراكه انجام اين امر مستلزم هزينه‌اي براي مخابرات است اما بخش خصوصي بعد از خصوصي شدن مخابرات مطمئنا فشار مي‌آورد تا خواسته‌هايي كه در پروانه ذكر شده برآورده شوند.

صابر فيضي ـ مديرعامل شركت مخابرات ايران - در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب و اين كه در حال حاضر مخابرات بيش‌تر از آنچه كه در پروانه عنوان شده بود به شركت‌هاي PAP امكانات داده است، گفت: البته امكانات داده شده همه نياز اين شركت‌ها را برآورده نكرده است.

او با بيان اين كه بحث فضا در تعهدات مخابرات طبق پروانه شركت‌هاي ندا نيست گفت: هيچ مشكلي در اين زمينه در استان‌ها نداشتيم اما در تهران مشكلاتي وجود داشت كه اين مشكل نيز بعد از خصوصي‌سازي برطرف مي‌شود و به اعتقاد من شركت‌ها بتوانند با بخش خصوصي مخابرات به تفاهم برسند.

وي تصريح كرد: طبق برنامه در طول برنامه چهارم بايد يك و نيم ميليون پورت اينترنت پرسرعت ارائه مي‌شد كه از اين ميزان 275 هزار پورت وظيفه مخابرات و يك ميليون و 225 هزار پورت وظيفه بخش خصوصي بود كه حداكثر 10 هزار پورت اينترنت پرسرعت در شهر تهران داير شده كه از برنامه خيلي عقب هستيم.

مديرعامل شركت مخابرات ايران با بيان اين كه مخابرات بايد 275 هزار پورت را تا پايان سال داير كند، اظهار كرد: براي حل اين مشكل آن را بين استان‌ها توزيع كرديم؛ اين تعهدات دولتي ماست و نبايد از اين بحث عقب بمانيم و حداكثر تلاشمان را خواهيم كرد تا پايان سال اين 275 هزار پورت واگذار شود.

فيضي ادامه داد: استان تهران طبق برنامه بايد 80 هزار پورت را ارائه دهد كه به دليل دير رسيدن تجهيزات عقب مانديم و مابقي را بين استان‌ها توزيع كرديم كه اين موضوع تا آذر‌ماه در تهران انجام مي‌شود اما بخش خصوصي در اين زمينه بسيار عقب است.

به گزارش ايسنا پس از بروز مشكلاتي ميان شركت‌هاي خصوصي ندا و شركت مخابرات ايران، مدير عامل شركت مخابرات ايران قبل از خصوصي شدن اين شركت اظهار كرده بود: بحث كمبود فضا براي شركت‌هاي ندا (PAP) حل شدني نيست و شركت مخابرات ايران دنبال راهكاري است تا بتواند اين مشكل را حل كند.

فيضي با بيان اين كه در تلاشيم تا هرچه سريع‌تر مشكلات اين شركت‌ها برطرف شود تصريح كرد: مهم‌ترين مشكل آن‌ها فضاي active است كه بحث‌هايي نيز در اين باره صورت گرفته اما هنوز نهايي نشده است؛ اين موضوع و در نظر گرفتن فضا براي اين شركت‌ها هميشه نقش تسكين دهنده براي شركت‌ها داشته كه بايد راهكاري اساسي در اين زمينه انديشيده شود.

نبود ضمانت اجرايي براي همکاري شرکت‌هاي مخابرات استاني با دارندگان مجوزهاي PAP عمده‌ترين مشکل فعاليت اين شرکت‌هاي در حال حاضر عنوان شده و از سوي مسوولان مخابرات گفته شده بود كه امروز ممکن است با برخي راهکارها بتوان مشکلات شرکت‌هاي PAP را به صورت مقطعي برطرف کرد، اما بايد با تدوين چارچوب‌هاي همکاري شرکت مخابرات با شرکت‌هاي PAP در قالب تفاهم‌نامه مشکلات موجود را يک بار براي هميشه برطرف کرد.

اما شركتهاي ندا كه ارايه دهنده اينترنت پرسرعت هستند معتقدند كه مخابرات براي ارائه‌ي خدمات مناسب به دارندگان مجوز PAP به آمادگي ساختاري و ايجاد يك **** مناسب در بخش مخابرات جهت پاسخگويي به شركت‌هاي ندا نياز دارد.

اكثر مشكلات PAP‌ها به امكاناتي بازمي‌گردد كه بايد از سوي مخابرات در اختيار شركت‌ها قرار داده شود. اين امكانات شامل فضا در مراكز مخابراتي، ترنسميشن بين مراكز مخابراتي و مراكز شهري و يا عرضه‌ي باند ديتاست؛ در حال حاضر فضايي در اختيار شركت‌ها قرار نگرفته و ما براي ارائه‌ خدمات مناسب به عرض باندهاي 155 مگابيت بر ثانيه نياز داريم در حالي‌ كه مخابرات در اكثر مناطق براي اختصاص دو مگابيت بر ثانيه عرض پهناي باند يا ترنسميشن مشكل داشته و قادر به ارائه‌ي آن به شركت‌ها نيست.
68_fiezi-bbbb_Fixd.jpg
سلام
در حالیکه شرکت مخابرات مشکل اصلی شرکت های Pap را فضای فیزیکی که یشتر در تهران مشهود است معرفی می کند اما به نظر من مشکل اصلی که مخابرات متوجه شرکت های Pap در شهرهای کوچک می کند واگذاری سخت و گاهآ عدم واگذاری سرویس اینترانت است مثلا به عنوان نمونه ما در آ.غ برای یکی از مراکز بعد از 17 ماه موفق به گرفتن اینترانت شدیم بعدا که تقاضا برای مراکز دیگر داشتیم مرکز خیلی بی ادب دیتای آ.غ از دادن آن سر باز می زند و حتی در کمال بی ادبی متذکر می گردد که اینترانت مرکز قبلی رو هم دو ذستی بگیرید اونم از دستتون نگیریم و در طی این چند ماه هر از گاهی به بهانه های بسیار پیش و پا افتاده اقدام به قطع سرویس کرده در حالیکه ما اجاره سرویس رو تمام و کمال پرداخت کرده بودیم ؛ آیا واقعا با این اوصاف شرکت های Pap می توانند در شهرهایی که کاربر کمی دارند اقدام به راه اندازی سرویس ADSL نمایند .

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان من حدود 2 هفته هست که سرویس مخابراتم راه افتاده ولی سرعت دانلودش از 11 بالاتر نمی ره می خواستم ببینم دوستان دیگر هم سرعتشون همین حدود هست؟چون باید تا 15 راحت بده!؟

راحت نشون بده و این صحبت ها اینجا نیست :happy:
Dumeter برای من 12 تا 12.8 نشون میده ، هر مرکزی یکم فرق داره :eek: چون محل به محل مسئولش فرق داره

Last edited:

Designer_7

Registered User
لایک‌ها
0
راحت نشون بده و این صحبت ها اینجا نیست :happy:
Dumeter برای من 12 تا 12.8 نشون میده ، هر مرکزی یکم فرق داره :eek: چون محل به محل مسئولش فرق داره

IKEA جان

من میخام سرویسم رو عوض کنم از شاتل 128 اکو دارم ، سرعت دانلود شبانه ام زیر 10 کیلو بایته !!!!!

روز ها هم که خودتون میدونید محدودیت حجمی شدیدی وجود داره ، طوری که با چند گیگ محدودیت حجمی هیچ

کاری نمیشه کرد !! روزها سرعت دانلود 50 کیلو هست ، شبها زیر 10 کیلو بایت !!!

بعد شاتل هر گیگ رو 9200 تومن میده .... حسابش رو بکنید خیلی ستمه !! هر گیگ 9200 تومن !!!!!

در مورد کیفیت adsl مخابرات می خواستم بدونم چطوره ؟؟

سرعت 128 مخابرات چقدره؟ در روز چند بار دیسکانکتی داره؟ با مودم ها Linksys wag54g2 سازگاری داره؟

پرداختش چطوره ؟ میشه 3 ماهه یا 6 ماهه شارژ کرد؟ چند روز طول میکشه تا خط رانژه بشه؟

ممنون و تشکر .

بالا