برگزیده های پرشین تولز

بهترین قسمت کتاب های داستان

Bvafa

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
3,795
عقاید عوض می شوند ، افکار عوض می شوند ولی یک قسمت از روح آدمی هرگز عوض نمیشوند. ایمان زایل می شود ، ولی نیاز به ایمان همچون قبل در اعماق وجود آدمی باقی می ماند
وقتی آدم اعتقاداتش را از دست می دهد به ناگهان زیر پایش خالی می شود

دختر کشیش-جورج اورول

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
عامه پسند
چارلز بوکوفسکی

زندگی عجیب است؟ مگر نه؟ آنها همیشه مرا به عنوان آخرین نفر برای تیم بیسبال یارکشی می‌کردند چون فقط من بودم که آن عوضی‌ها را آن همه راه تا انور با ماشینم می‌بردم. راسو های حسود چون من با استعداد بودم، یعنی هستم. بعضی وقت‌ها به دست‌هایم نگاه که می‌کردم با خودم می‌گفتم که من می‌توانستم پیانیست بزرگی شوم. یا چیزی شبیه این‌. ولی دست‌هایم چه گناهی کرده‌اند؟ یا جایی از بدنم را با آن خارانده بودم یا چک نوشته است، بند کفش بسته، سیفون کشیده‌ام. با خودم گفتم هم دست‌هایم را حرام کردم هم استعدادم را...
تا اواسطش جالب بود یجورایی هم داستان هم وصف حال طرف ولی یجوری شده بود آخراش

Bvafa

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
3,795
پیش از ورود در تصوراتمون از این سرزمین و ساکنانش ناخودآگاه فکر میکردیم که زنان این سرزمین هر موجودی میتونند باشند ولی حتما باید جوان باشند.فکر میکنم که اکثر مردان چنین تصور و تلقی در مورد زنان دارند.واژه ی"زن"در تصور ذهنی ما مردان معمولا تداعی گر زن جوان و زیبا و دلرباست و زنان هر چه پا به سن میگذارند از ذهن و خیال اغلب مردان کنار میروند.از یک سنینی به بعد آنان یا تبدیل به یکی از مردان و یا از جلوی چشمشان کاملا محو میشوند.اما این زنان کارآمد خیلی تو چشم بودند هر چند به نظر میرسید برخی از آنها مادربزرگ باشند...
××××××××
حالا دیگر به خوبی میتوانم درک کنم که چرا بسیاری از مردان از پیشرفت حرفه ای و تخصصی زنان خشمگین و منزجرند....زیرا این مسئله خواهی نخواهی مزاحم برخی از ایده آل های غیر متعارف جنسی مردان است چرا که به طور موقت هم که شده زنانگی-شاید بهتر است بگویم"اغواگری"-را پس میزند و از بین میبرد
×××××××
این زنان اصلا لوند و جذاب(از نظر جنسی)نیستند.موضوعی که از همان بدو ورودمان به زنستان مایکل نسبت به آن اعتراض داشت و میگفت این زنان"زنانه"نیستند و فاقد"جذابیت و دلربایی اند".زیبایی پرشور و سلامت جسمانی و روحی آنام میل و لذتی زیبایی شناسانه را بر می انگیخت و نه تحریک آمیز.لباس و ها زیور آلاتشان حتی ذره ای تحریک کننده نبود.و این به نظرم از روحیه ی قوی و اتکا به نفس آنان حکایت داشت.روحیه و منشی که تا آن موقع در هیچ زنی ندیده بودم

زنستان_ شارلوت پرکینز گیلمن

+ ارزش یکبار خوندن رو داره

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
بیشعوری ربطی به سواد ندارد، به رفتار آدم ربط دارد. حتی بعضی از بیشعور ترین افراد ، کسانی‌اند که متخصص محسوب می‌شوند و دیگران را راهنمایی می‌کنند. خود من شاهد این ادعا هستم.
برگرفته از کتاب معروف – بیشعوری – نوشته خاویر کرمنت

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
در برابر هر زن زیبا .. مرد بدبختی هم هست که از بودن با او خسته شده است.

زیبایی یکی از ملزومات عاشق شدن در ذهن تمام مردان است ..
اما زنی که تنها زیباست و از داشتن قدرت درک عاجز است .. به زودی برای مردش تبدیل به یکی از وسایل گوشه و کنار منزل می شود !
عادی و گاهی هم کسالت بار ...

وقتی نیچه گریست _ اروین . دی . یالوم

بالا