برگزیده های پرشین تولز

JAVAD 66

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
دوستان کسی میدونه چرا وسپهر حجم تقاضای بالا داره ولی قیمتش چند ماهه ثابت مونده و تغییر چندانی نمیکنه؟
به خاطر بازارگردان نوسانگیرش
هر روز میاد چند درصد نوسان میگیره بعد روی یک قیمت خاص هرچی بفروشن میخره تا سهم پائین نیاد
از اونور تا رنج مثبت میزنه همون سهم ها را با چند درصد سود میفروشه
خودم دو ماه این سهم داشتم اونموقع روی محدوده هزار اینجوری بوده

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
شاید بره برای اصلاح و حتی مجددا کانال 1.2 را ببینه؟ چنین احتمالی را قوی می دونی یا اینکه یکسره میره 1.4 و 1.5؟
توی پستای پاتوق یه مار داشتم ، یادته ؟
مار.JPG

الان بالای ماریم
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

من شاخص واقعا برام مهم نیست ولی به نظر من قیمت سهم ها الان برای دلار 28 اینطورا پیشخور شده
یک موضوع اینه که بعضی سهم ها همچنان به ارزش واقعیشون معامله میشن . روی شاخص زیر 1.5 این سهم ها زیر قیمت بودن
یعنی از نظر یک تکنیکالیست ، روی بعضی سهم ها بعد از 50% رشد انتظار یک اصلاح دارن ولی از نظر بنیادی ته تهش 10-15 درصد اصلاح منطقیه نه بیشتر ! اونم فقط واسه اینکه روند نفس بگیره و از نظر زمانی هم یکی دو ماه زمان بگذره و یکسری اتفاقات اقتصادی و سیاسی رخ بده که آینده نزدیک رو شفاف تر بکنه

این دره که شکل گرفته واسه جمع کردن سهم های قدیمی بوده که زیر قیمت جمع میکردن

اینکه کانال 1.2 رو مجدد ببینه ، بله امکانش هست . کلا هیچ چیزی غیر ممکن نیست . بعضی شرکت ها گزارشات بدی رو ممکنه بدن ، بعضی شرکت ها گزارشات خوبی رو ممکنه بدن و ...
برآیند اینا قیمت سهم ها رو و در نهایت عدد شاخص رو میسازه

در هر صورت سرمایه گذار باید بر اساس حقایق تصمیم به سرمایه گذاری بگیره . عدد شاخص گولتون نزنه . مثلا شاخص ممکنه 1.5 رو هم رد بکنه و هیجانی اقدام به خرید بکنید در صورتی که ممکنه بعد از یکی دو روز مثبت یهو تا 1.2 بریزه ...
و همینطور برعکسش ! ممکنه مجدد شوک وارد بشه و تا 1.2 پایین بریم و اونجا احتمال برگشت بدید ولی عمدا تا 1.1 پایین بکشن که دستتون به خرید نره !

ولی وقتی شما بر اساس منطق و بنیاد شرکت خرید بکنید ، دیگه این چیزا اهمیت نداره :p
یعنی جایی که همه وحشت کردن شما یه چای گرم میریزی و با لذت روزانه میلیاردی خرید میکنی . حالا شاخص میخواد روی 1.2 باشه یا 1.5
باید به خودت و کارت و علمت ایمان داشته باشی . باید تفکر شما با بازیگرها و نگاهشون به بازار و سرمایه و پول یکی باشه :devilish:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
توی پستای پاتوق یه مار داشتم ، یادته ؟
مشاهده پیوست 1253820

الان بالای ماریم
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

من شاخص واقعا برام مهم نیست ولی به نظر من قیمت سهم ها الان برای دلار 28 اینطورا پیشخور شده
یک موضوع اینه که بعضی سهم ها همچنان به ارزش واقعیشون معامله میشن . روی شاخص زیر 1.5 این سهم ها زیر قیمت بودن
یعنی از نظر یک تکنیکالیست ، روی بعضی سهم ها بعد از 50% رشد انتظار یک اصلاح دارن ولی از نظر بنیادی ته تهش 10-15 درصد اصلاح منطقیه نه بیشتر ! اونم فقط واسه اینکه روند نفس بگیره و از نظر زمانی هم یکی دو ماه زمان بگذره و یکسری اتفاقات اقتصادی و سیاسی رخ بده که آینده نزدیک رو شفاف تر بکنه

این دره که شکل گرفته واسه جمع کردن سهم های قدیمی بوده که زیر قیمت جمع میکردن

اینکه کانال 1.2 رو مجدد ببینه ، بله امکانش هست . کلا هیچ چیزی غیر ممکن نیست . بعضی شرکت ها گزارشات بدی رو ممکنه بدن ، بعضی شرکت ها گزارشات خوبی رو ممکنه بدن و ...
برآیند اینا قیمت سهم ها رو و در نهایت عدد شاخص رو میسازه

در هر صورت سرمایه گذار باید بر اساس حقایق تصمیم به سرمایه گذاری بگیره . عدد شاخص گولتون نزنه . مثلا شاخص ممکنه 1.5 رو هم رد بکنه و هیجانی اقدام به خرید بکنید در صورتی که ممکنه بعد از یکی دو روز مثبت یهو تا 1.2 بریزه ...
و همینطور برعکسش ! ممکنه مجدد شوک وارد بشه و تا 1.2 پایین بریم و اونجا احتمال برگشت بدید ولی عمدا تا 1.1 پایین بکشن که دستتون به خرید نره !

ولی وقتی شما بر اساس منطق و بنیاد شرکت خرید بکنید ، دیگه این چیزا اهمیت نداره :p
یعنی جایی که همه وحشت کردن شما یه چای گرم میریزی و با لذت روزانه میلیاردی خرید میکنی . حالا شاخص میخواد روی 1.2 باشه یا 1.5
باید به خودت و کارت و علمت ایمان داشته باشی . باید تفکر شما با بازیگرها و نگاهشون به بازار و سرمایه و پول یکی باشه :devilish:
مارت بخوره توی سرت الهی418.gif418.gif

پ.ن: آخه این چه ماری هست که مقیاس زمانی نداره، ای درس خونده عمران شریف لطفا ماری به ملت فرو کن که مقیاس زمانی داشته باشه و علمی باشه.

فرشید

Registered User
لایک‌ها
122
به خاطر بازارگردان نوسانگیرش
هر روز میاد چند درصد نوسان میگیره بعد روی یک قیمت خاص هرچی بفروشن میخره تا سهم پائین نیاد
از اونور تا رنج مثبت میزنه همون سهم ها را با چند درصد سود میفروشه
خودم دو ماه این سهم داشتم اونموقع روی محدوده هزار اینجوری بوده
این سهم بنظرتون ارزش نگهداری داره

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
این سهم بنظرتون ارزش نگهداری داره
خودم قبلا همین سوال بعد دو ماه از دوستان پرسیدم نظر اکثرشون خروج از این سهم بود
میتونید از همگره های وسپهر سهم های بهتری پیدا کنید
من برج 11 از این سهم زدم بیرون الانم همون جای قبلی داره نوسان میکنه
صندوق درامد ثابت بگیری از این بهتره حداقل ماهی 18 تا 20 درصد بهت سودم میده

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
🔵 حق تقدم‌های فعال بازار 🔵

✔️ یکی از روش‌های اصلی افزایش سرمایه شرکت‌ها در بازار بورس افزایش سرمایه از طریق آورده‌ی نقدی سهامداران و انتشار حق تقدم است.

🔵 قیمت اسمی هر سهم(حق تقدم) 100 تومان است، یعنی شما با پرداخت این مبلغ میتوانید حق تقدم های خود را تبدیل به سهم نمایید. بنابراین منطقی است که اختلاف قیمت میان حق تقدم و سهم یک شرکت باید 100 تومان باشد اما در برخی موارد این اختلاف تفاوت معناداری پیدا میکند که میتواند دلایل متعددی داشته باشد.

✔️ در صورت شناسایی این تفاوت قیمتی و داشتن برآورد صحیح از شرایط، سهم میتواند سود مناسب و کم ریسکی برای شما به ارمغان بیاورد.

🔵 پس از انتشار حق تقدم توسط شرکت، سهامداران به طور معمول بین 50 تا 60 روز فرصت دارند که مبلغ اسمی هر سهم (100 تومان) را به حساب شرکت واریز کنند و در صورت عدم استفاده از حق تقدم‌ها شرکت با برگزاری پذیره نویسی اقدام به فروش حق‌تقدم های استفاده نشده میکند.
photo_2021-08-01_21-22-43.jpg

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
علت کمرنگ بودن اطلاعات نمادِ برخی صندوق ها چیست؟ (گوشه سمت چپ/پایین)

(درخواست خرید/فروش میشه زد اما حجم و قیمت معاملات کمرنگ هست)

1627888581110.png
پ.ن: موقتا چندتا صندوق درآمد ثابت خریدم تا آموزشها کامل بشه...

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
باز یک روز شاخص منفی شد
سلاخی ها شروع شد تا این لحظه 3 سهم با منفی بالای 30 درصد مچ شد
اخر بازار امار همه را اعلام میکنم

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
#سلاخی

پلاست -36.73

واتوس -35.42

سکارون -40.66
مگه دامنه نوسان 5 درصد بیشتره؟ (روزانه؟)

در چه بازه زمانی این قدر ضرر کردی؟

(نمادهایی هم که سود داشتی بنویس در همون بازه زمانی)

بعدش چرا رفتی بازار پایه؟ (شنیدم بازار پایه خیلی بی حساب کتاب هست نماداش....)

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805

۳۰ شرکت در صف ورود به بورس / ۸ شرکت در انتظار عرضه اولیه​

پرونده ۳۰ شرکت برای طرح در جلسه هیأت پذیرش در دست بررسی قرار دارد و علاوه بر این پرونده هشت شرکت دیگر نیز در حال انجام اقدامات لازم برای عرضه اولیه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجید نوروزی، معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس در پاسخ به این پرسش که ظرفیت پذیرش شرکت‌ها تا پایان سال در بورس تهران چقدر است؟، گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار شرکت در بورس تهران پذیرش، پنج شرکت درج و هفت شرکت عرضه شده‌اند.
او بیان کرد: شرکت‌های مختلفی جهت عرضه اولیه سهام خود در حال تکمیل مدارک و مستندات مربوطه هستند. این شرکت‌ها در صنایع متعددی از قبیل پتروشیمی، لیزینگ، آرایشی و بهداشتی، فولاد، تولید گوشت مرغ، سرمایه‌گذاری، سیمان، گروه مالی، تولید برق و … فعالیت می‌کنند.

پذیرش سهام شرکت‌های جدید در دستور کار است​

نوروزی یکی از فعالیت‌های اصلی بورس اوراق بهادار تهران را پذیرش انواع اوراق بهادار دانست و گفت: سهام شرکت‌ها، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله برخی از این اوراق هستند.
این مقام مسئول افزود: برای پذیرش سهام شرکت‌های جدید، برنامه‌هایی در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضا قرار دارد. ارتباط مناسب و مؤثر با سازمان خصوصی‌سازی و حضور در جلسات این سازمان برای آماده‌سازی شرکت‌های دولتی مشمول واگذاری به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، یکی از این برنامه‌ها است.
او بیان کرد: انجام اقدامات لازم در راستای شناسایی آن دسته از شرکت‌های واجد شرایط عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، همچنین تهیه دستورالعمل رتبه بندی مشاوران پذیرش و پیگیری تصویب آن در هیات مدیره بورس تهران در راستای ارتقای کیفی فرایند پذیرش و شناسایی مشاوران برتر از دیگر برنامه‌های در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضای شرکت بورس است.
نوروزی، بهبود فرآیند‌ها در سامانه الکترونیکی پذیرش و همچنین برقراری ارتباط مؤثر با هلدینگ‌ها و مجموعه‌های مختلف خصوصی، دولتی و عمومی جهت شناسایی شرکت‌های واجد شرایط پذیرش در بورس تهران را از دیگر برنامه‌های مورد نظر در راستای پذیرش سهام شرکت‌های جدید عنوان کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

JAVAD 66

کاربر فعال
لایک‌ها
2,227
مگه دامنه نوسان 5 درصد بیشتره؟ (روزانه؟)

در چه بازه زمانی این قدر ضرر کردی؟

(نمادهایی هم که سود داشتی بنویس در همون بازه زمانی)

بعدش چرا رفتی بازار پایه؟ (شنیدم بازار پایه خیلی بی حساب کتاب هست نماداش....)
من اینا ندارم
این سهم هایی هست که بعد افشا الف یا مجمع سالیانه
طبق قانون بدون دامنه نوسان بازگشایی میشن یعنی میتونن از منفی 100 تا مثبت 100 هم بازگشایی مچ بشه

Kaz1365

Registered User
لایک‌ها
158
دوستانی که مثل من در مورد صندوق های سهام و اصول خرید کردن اون ها سوال داشتن، آقا مهرشاد زحمت کشید جواب
بنده رو داد.گفتم جواب ایشون رو اینجا بگذارم بقیه هم استفاده کنن.

این 3 تا صندوق سهامی هستند یعنی پول سرمایه گذاران مثل من و شما را سهام می خرند . البته در این کار خبره هستند چون گروهی می‌نشینند دور هم و بهترین سهام را در بهترین قیمت می خرند و برای همین با افت شاخص کل بورس در سال گذشته اینها خیلی افت نکردند چون با قیمت های خیلی پایینی سهام را خریده بودند . بعد واحد های اینها گران می شود و تقریبا به اندازه رشد شاخص بورس بالا می روند ولی اگر شاخص افت کند اینها اندازه شاخص افت نمی کنند . آگاس متعلق به کارگزاری آگاه است . سرو هم یک گروه خوب دارد . وصندوق بازنشستگی کشوری است که پتروشیمی ها و سهام شرکت های بزرگ و خوب را دارد و حقوق بازنشستگان کشوری را هم همین‌طوری می پردازد و هر سال اضافه می کند .

باید روی حمایت ها یعنی زمانی که قیمت ها افت کرده خرید بکنید . مثلا زمانی که شاخص بورس چند روز منفی شد شما یک پله از صندوق مثلا آگاس بخرید . بعد صبر کنید ببینید چه می شود ، اگر پایینتر رفت مثلا 10% دوباره یک پله دیگر بخرید ، باز همین روال را ادامه دهید . اگر هم بالا رفت که چه بهتر و دست نزنید .

در بلند مدت مثلا 5 ساله ارزش پول شما در برابر تورم حفظ می شود و از تورم هم حدود 10% جلو می زنید .

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
سلام و عرض ادب خدمت دوستان.
دوستان من یک پرتفو داشتم با ارزش تقریبی 1100 دادمش دست سبد گردان دارای مجوز از سازمان بورس نه شخص یا نفری که بعد 7 ماه این شده نتیجه کارش :
sabad 1.JPG
پرتفو رو تقریبا تو شاخص 1400 بهشون دادم بعد از اصلاح سبد امروز این وضعیت پرتفو هست یعنی از اصل سرمایه 50 تومن تو ضررم.
در صورتی که قبل انتخابات امریکا چند روزی فرصت خروج بود و پرتفو با فرض نقد شدن و خریدن صندوق در امد ثابت تقربا 14 درصد سود و با فرض خرید صندوق سهامی تقریبا 30 درصد رشد میکرده.
با توجه به نتیجه کارشون پرتفو رو پس گرفتم.
حالا سوالی که از دوستان داشتم :
سبد گردان کار درست که شرکت باشه نه شخص می تونید معرفی کنید؟ مثل فیپ ایران جایی برای مقایسه سبد گردان های اختصاصی نیست؟
یا راهکاری و نظری برای اصلاح پرتفو؟
خودم نظرم روی سیو مبلغ سهم های مثبت پرتفو- افزایش قدرت نقدینگی و میانگین کم کردن از سهما با درصد ضرر کمتر و وضع بهتر چارتشونه تا تقریبا پرتفو و رو با یک سود معقول نقد کنم و بعدش نصفش رو صندوق سهامی بخرم و بقیش رو طبق استراتژیم 3 تا سهو و 20 درصد نقد بزارم برای خرید 1 تا 3 ماه.

لازم به ذکره که تجربه خرید صندوق رو هم داشتم و نصف دارایم رو توی شاخص 1700صندوق خریدم و با این همه ریزش 65 درصد توی سود هستن.
و از نظر تحلیل تکنیکال هم دانش و تجربه متوسطی دارم.

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
دوستان من یک پرتفو داشتم با ارزش تقریبی 1100 دادمش دست سبد گردان دارای مجوز از سازمان بورس نه شخص یا نفری که بعد 7 ماه این شده نتیجه کارش :
مشاهده پیوست 1254038
پرتفو رو تقریبا تو شاخص 1400 بهشون دادم بعد از اصلاح سبد امروز این وضعیت پرتفو هست یعنی از اصل سرمایه 50 تومن تو ضررم.
در صورتی که قبل انتخابات امریکا چند روزی فرصت خروج بود و پرتفو با فرض نقد شدن و خریدن صندوق در امد ثابت تقربا 14 درصد سود و با فرض خرید صندوق سهامی تقریبا 30 درصد رشد میکرده.
سبد گردان کار درست که شرکت باشه نه شخص می تونید معرفی کنید؟ مثل فیپ ایران جایی برای مقایسه سبد گردان های اختصاصی نیست؟
خودم نظرم روی سیو مبلغ سهم های مثبت پرتفو- افزایش قدرت نقدینگی و میانگین کم کردن از سهما با درصد ضرر کمتر و وضع بهتر چارتشونه تا تقریبا پرتفو و رو با یک سود معقول نقد کنم و بعدش نصفش رو صندوق سهامی بخرم و بقیش رو طبق استراتژیم 3 تا سهو و 20 درصد نقد بزارم برای خرید 1 تا 3 ماه.

لازم به ذکره که تجربه خرید صندوق رو هم داشتم و نصف دارایم رو توی شاخص 1700صندوق خریدم و با این همه ریزش 65 درصد توی سود هستن.
توصیه دارم بهتون.
توی بورس اگه نیتتون نوسان گیری نیست به دوتا مورد حتما حتما دقت کنید.
اول از همه بنیاد سهم رو بررسی کنید..سهم هایی بخرید که بنیاد خوبی داشته باشن...سود و ضررش معلوم باشه..مثلا دوتا خودروساز(خودرو و خساپا) بنظر خودم از این نظر جزو بدترین ها هستن...واقعا معلوم نیست توی اون دوتا کارخونه دارن چه غلطی میکنن
دوم اینکه بازیگر سهم رو بررسی کنید. ببینید سابقه ش چطور و با سرمایه مردم چه رفتاری میکنه...مثلا دوتا سهمی که خودم میشناسم(وسپهر و غزر) بدترین بازیگر رو دارن...میتونید برید از سابقه سهم چک کنید

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
مشاهده پیوست 1254038

سلام سبد گردان الماس و همینطور سبدگردان کارگزاری آگاه خوب هستند . می توانید به اینها بسپارید .

در این سهامی هم که دارید سهم های بنیادی خوبی هست و البته سهم های بدی هم وجود دارد .

mehrshad.aryanfar

Registered User
لایک‌ها
1,068
در جریان معاملات امروز ، سهم هرمز را فروختم ، دلیل فروش هم درجا زدن و همینطور اخبار ناخوشایند از تولید و فروش بود .
امروز پالایش نفت لاوان را خریدم چون هم به نظرم قیمت مناسبی دارد و هم صادراتش رو به افزایش است .
داروسازی دفارا که مدتی است خریده ام ، افزایش نرخ گرفته ( البته مشخص است کسی از افزایش نرخ داروها خوشحال نمی شود) حدود 50% . شاید روی روند سهم تاثیر بگذارد و مدتی رو به بالا باشد ، خودم احتمالا این سهم را در آینده ی نزدیک می فروشم .
مجمع فولاد را نگاه کردم . اخبار خوب در کنار اخبار بد . مهمترین مشکلی که فعلا فولاد دارد ، تحریم و قطعی برق است که روی تولید و فروش اثر گذاشته ، البته فکر نمی کنم فولاد زیر بار این مشکلات کمر خم بکند .
یک خبر دیروز پخش شده بود که بازار فولاد عراق از دست ایران درآمده و بدست ترکیه افتاده به دلیل قطعی برق و کاهش تولید . مدیر فولاد امروز این خبر را رد کرد و گفت که چون محصولات ما با قیمت کمتری به عراق می رسد ترکیه نمی تواند بازار را از دست ما در بیاورد .
2 سهم وصندوق و کگل فعلا خیلی در مقابل منفی شدن مقاومت می کنند و گویا قصد کوتاه آمدن ندارند . گل گهر گویا چند طرح توسعه دارد ولی یکی از دوستانم که کارمند آنجاست می گفت ذخایر ما رو به اتمام است و تا چند سال آینده تمام می شود ، درستی حرفش را نمی دانم و تایید نمی کنم .این دوست ما حقوق 32 میلیونی از کگل میگیرد و مرتب بد و بیراه به شرکت می گوید ، دلیل را نمی دانم . شاید کارش سخت است .

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,805
بورس هم واقعا جای جالبیه، آدم می تونه از تمام اطلاعات و تجربه های گذشته اش در زندگی در این زمینه هم استفاده کنه. حتی اطلاعات و تجاربی که در ظاهر ارتباط مستقیمی با بورس و بازارهای مالی نداره هم شاید بتونه باعث پیشرفت ما بشه.... فقط به نظرم احتیاط و حزم (هیجانی نشدنcandle.gif) و عدم غرور و خرید پلکانی سهامِ خوب می تونه برای فردی مثل من که تازه اومده مناسب تر باشه و سرمایه و پولم را از گزند امثال این آقا داوود ناقلا حفظ کنهhide.gif

پ.ن: این حرفی که داوود خان rose (1).gifتوی این تاپیک گفته در مورد دردسرهای صنعت واقعا حرف درستیه، با بورس شما سود صنعت را میگیری بدون دردسرهاشcafe.gif چندین ماهه (از مرحله جوازش که الان یکسال شده) شروع کردم دارم یک کارگاه حدودا 700 متری برای خودم داخل یکی از شهرک های صنعتی میسازم.... بعد از کلی وقت صرف کردن و مشقت هنوز 15 درصد این پروژه را انجام ندادمhammer.gifتازه رشته کاری و تحصیلی خودم ساختمونه الان وضعم این شده! مثلا الان یک ماهه نمیشه بتن یا بلوک سیمانی خرید! اصلا سیمان نیست! باشه هم به دو سه برابر قیمت!

پ.ن2: این قدر پروژه ام طولانی شد گفتم کم کم پولم را بیارم بورس کلا ورشکست بشم:ROFLMAO:

Last edited:

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,023
مشاهده پیوست 1253053
✳️سود تیرماه صندوق سرمایه‌گذاری امین یکم فردا با ضریب ۱۷۰ ریال معادل ۲۰ درصد سالیانه از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه به حساب مشتریان محترم واریز شد.

💫با امین یکم فردا هر لحظه سود کنید💫

#امین_یکم_فردا
#تامین_سرمایه_امین

@AminFardaFund
📲http://instagram.com/Amininvestmentbank
🌐https://aminib.com
📞02143692000
تایید میشه
صندوق پارند هم خوبه زیر نظر داشته باشید

بالا