• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تاپیک جامع تبلت های پیرکاردین ( مدل های PC7558 , PC7518B )

9LiFe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
نرم افزار root explore 2.21 رو نصب کردم و انجام شد با تشکر از راهنمایی شما .جای مموری خارجی و داخلی عوض شده است ولی بعد از نصب برنامه در حافظه تلفن بعد از زدن move to sd گزینه could not move app می آید آیا باید تغییراتی در فرمت مموری خارجی داد؟ با تشکر

Last edited:

amirmi

Registered User
لایک‌ها
24
کسی میدونه چطور میشه rom dump رو به img تبدیل کرد ؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
کسی میدونه چطور میشه rom dump رو به img تبدیل کرد ؟
برادر راستش من 7558L دم دست ندارم ورگنه تستش میکردم برات! فکر میکنم رامش تا حد زیادی با Wintouch Q73 یکی باشه! البته نمیتونی ریسک کنی باید یه جوری از رام اصلی بک اپ بگیری! روش CWM هم نمیتونی اجرا کنی چون ریکاوری استاک فقط داری رو تبلت مشکدار!

amirmi

Registered User
لایک‌ها
24
برادر راستش من 7558L دم دست ندارم ورگنه تستش میکردم برات! فکر میکنم رامش تا حد زیادی با Wintouch Q73 یکی باشه! البته نمیتونی ریسک کنی باید یه جوری از رام اصلی بک اپ بگیری! روش CWM هم نمیتونی اجرا کنی چون ریکاوری استاک فقط داری رو تبلت مشکدار!
من تونستم به کمک این سایت needrom.com/create-your-own-custom-rom یک تک فایل رام بسازم که پسوندش شده zip این فایل رو چطوری میتونم به img تبدیل کنم ؟
q73 چجوری میره تو ریکاوری مود ؟

Last edited:

mtz689

Registered User
لایک‌ها
36
سلام ممنون که جواب دادین .در تبلت PC7558 میتونم مسیرشو پیدا کنم وقتی تغییر رو ایجاد میکنم و می خوام سیو کنم این ارور رو میده Operation failed.Message :/system/bin/sh:<stdin>[62]: can't create/system/etc/vold fstab: Read-only file system

میتونی از برنامه solid explor استفاده کنی
با برنامه app 2 sd هم میتونی بازی هارو به مموری انتقال بدی
اما برای بازی های حجم بالا خیلی طول میکشه تا انتقال بده
چون سرعتش کپی پایینه

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
من تونستم به کمک این سایت needrom.com/create-your-own-custom-rom یک تک فایل رام بسازم که پسوندش شده zip این فایل رو چطوری میتونم به img تبدیل کنم ؟
q73 چجوری میره تو ریکاوری مود ؟

برادر من نفهمیدم میخوای چیکار کنی! اگر میخای یه فایل تک تیکه IMG داشته باشی همون نرم افزار اول فقط میتونه اینکارو بکنه! این فایهای Zip مال ریکاوری های دیگه است نه استاک! در ضمن اگر میخوای رام Q73 روش فلش کنی بازم لازم نیست که خودت بک اپ بگیری! تو سایت وینتاچ همه رام هاشو گذاشته و همگی هم .IMG هستن و اماده فلش کردن!

amirmi

Registered User
لایک‌ها
24
این روشی که گفتی رو رفتم

3. After your tablet is detected, select i. A1x firmware menu.
4. Select 3. Dump A1x firmware to /rom_dumps.
5. Follow the instructions given to you by Uberizer.
6. Your firmware dump is located inside Uberizer's rom_dumps folder. Back it up and place it somewhere safe.

توی پوشه rom dump چند تا فایل میسازه به نام
system.tgz data.tgz
boot.img bootloader.img recovery.img

روش دیگه ای داره برای ساختن img ?

من نمیخوام رام q73 فلش کنم میخوام بدونم q73 با چه روشی وارد ریکوری میشه شاید این تبلت هم وارد شد

Last edited:

9LiFe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مرسی که جواب دادین .نرم افزار root explore 2.21 رو نصب کردم و انجام شد با تشکر از راهنمایی شما .جای مموری خارجی و داخلی عوض شده است ولی بعد از نصب برنامه در حافظه تلفن بعد از زدن move to sd گزینه could not move app می آید آیا باید تغییراتی در فرمت مموری خارجی داد؟ با تشکر

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
مرسی که جواب دادین .نرم افزار root explore 2.21 رو نصب کردم و انجام شد با تشکر از راهنمایی شما .جای مموری خارجی و داخلی عوض شده است ولی بعد از نصب برنامه در حافظه تلفن بعد از زدن move to sd گزینه could not move app می آید آیا باید تغییراتی در فرمت مموری خارجی داد؟ با تشکر

این مشکل فعلا هست دوست من
و دوستانی هم که دستکاری کردن تا این مورد رو برطرف کنن متاسفانه تلبت دیگه بالا نیومده.
فعلاً بهتره تا پیدا شدن راه حل مناسب صبر کنید و فایلی رو دستکاری نکنید

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
خب بعد از مدتی گشت و گذار و جستجو در نت امشب موفق شدم بزنم به گاوصندوق اصلی!!!
اینم مرکز دانلود انواع Firmware مخصوص چیپ سری RK
Welcome! | Rockchip Firmware
البته نام پیر کاردین در لیست نیست ولی میتونین مدلهای دیگری رو که در لیست موجوده رو ارزیابی کنین و نزدیکترین فیرم ور رو دانلود کنید.
اینم برنامه مخصوص انتقال فیرم ور
http://www.rockchipfirmware.com/sites/default/files/RKBatchTool_v1.6.zip
ضمناً چون همشون مخصوص چیپ RK هست، در صورت انتقال اشتباه،مشکل خاصی برای تبلت پیش نمیاد نهایتش اینه که یک یا چنتا از قابلیت ها کار نکنه که با تست کردن بقیه فایلها میتونین فایل درست رو پیدا کنید
موفق باشید عزیزان

راستی عزیزان یه 7518B دارم که کلاً مُرده.... و با زدن کابل در حالتهای مختلف به هیچ عنوان صدای اتصال به پی سی نمیاد و برنامه های مختلف هم شناساییش نمیکنن
غیر از کندن چیپ و جیتگ اگر روش بهتری دوستان پیدا کردن حتماً ندا بدین یا اگر کننده ی کار میشناسین معرفی کنین. بنده گیلانم.

esirad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
27
البته نام پیر کاردین در لیست نیست ولی میتونین مدلهای دیگری رو که در لیست موجوده رو ارزیابی کنین و نزدیکترین فیرم ور رو دانلود کنید.
ضمناً چون همشون مخصوص چیپ RK هست، در صورت انتقال اشتباه،مشکل خاصی برای تبلت پیش نمیاد نهایتش اینه که یک یا چنتا از قابلیت ها کار نکنه که با تست کردن بقیه فایلها میتونین فایل درست رو پیدا کنید
موفق باشید عزیزان

راستی عزیزان یه 7518B دارم که کلاً مُرده.... و با زدن کابل در حالتهای مختلف به هیچ عنوان صدای اتصال به پی سی نمیاد و برنامه های مختلف هم شناساییش نمیکنن
غیر از کندن چیپ و جیتگ اگر روش بهتری دوستان پیدا کردن حتماً ندا بدین یا اگر کننده ی کار میشناسین معرفی کنین. بنده گیلانم.

نزدیکترین فریمور واس تلبت ما مدل cube u25gt که مسخصات تبلت شبیه همه ولی با این حال نمیشه این فایل ها رو فلش زد من یکی ک نمیتونم ریسک کنم جون قسمت بوت و کرنل رو هم فلش میکنند .

اینم لینک کسی خواست تست کنه ..

Cube U25GT TNT Release 1 | Rockchip Firmware

الیته نمیگم موقع فلش فقط قسمت سیستم فلش بشه م اون موقع شاید تبلت خراب نشه .

9LiFe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام مرسی که جواب دادین .

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
موفق باشید عزیزان

برادر SoC ها که جی تگ نمیشن! شما دستگاه رو سخت افزاری بریک کردی! باید یه قطعه عوض بشه! یا ناند فلش یا چیز دیگه! در ضمن قیمت بردش زیاد گرون نیست! بردش رو عوض کنی بهترین حالته!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
این روشی که گفتی رو رفتم

3. After your tablet is detected, select i. A1x firmware menu.
4. Select 3. Dump A1x firmware to /rom_dumps.
5. Follow the instructions given to you by Uberizer.
6. Your firmware dump is located inside Uberizer's rom_dumps folder. Back it up and place it somewhere safe.

توی پوشه rom dump چند تا فایل میسازه به نام
system.tgz data.tgz boot.img bootloader.img recovery.img

روش دیگه ای داره برای ساختن img ?

من نمیخوام رام q73 فلش کنم میخوام بدونم q73 با چه روشی وارد ریکوری میشه شاید این تبلت هم وارد شد

لول.. حاجی شما کلا ماجرا رو اشتباه گرفتی! ریکاوری استاک دستگاه شما با Q73 یکیه! شما پیش خودت فکر میکنی Q73 روش دیفالت بجای ریکاوری استاک (همین ریکاوری که توش میرید و میتونید رام رو فلش کنید و همین الانم رو تبلتون دارید) چیز اضافه ای نداره! دستگاه شما از بعد ریکاوری با q73 مو نمیزنه! بحث ریکاوری کاستوم (مثلاا CWM) وقتی مطرحه که دستگاه روت بشه وروشم ریکاوری کاستوم نصب بشه!

در مورد اون فایل ها هم یه a13 IMAGE COMPILER احتیاج دارید که بهم بچسبونیدشون!

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
برادر SoC ها که جی تگ نمیشن! شما دستگاه رو سخت افزاری بریک کردی! باید یه قطعه عوض بشه! یا ناند فلش یا چیز دیگه! در ضمن قیمت بردش زیاد گرون نیست! بردش رو عوض کنی بهترین حالته!

سلام دادا
والله در مورد این تبلت عرض کنم ماجرا از این قرار بوده:
دستگاه مشکل شارژ کردن داشت و با وصل کردن شارژ عکس المعلی نشون نمیداد
صاجب تبلت، دستگاه رو میبره پیش یه تعمیرکار اونم سیم مثبت باطری رو وصل میکنه به پایه دیود شارژ که مستقیم باطری رو شارژ کنه
که من احساس میکنم به سخت افزارای دیگه صدمه وارد شده.
در این بین که تبلت چند روزی درست کار میکنه و مشکلی هم نداشته، ایشون میاد جای حافظه داخلی و خارجی رو طبق آموزشها عوض میکنه و تبلت دیگه بالا نمیاد
تا اینکه اوردن پیش من برای زدن فیرم ور...
در حین اینکه من دنبال فیرم ور دستگاه میگشتم، تبلت شارژ تموم میکنه و خاموش میشه و به هیچ وجه هم شارژ نمیشه
حتی باطری شارژ شده رو از یه تبلت دیگه هم در آوردم زدم دیدم هیچ عکس العملی نشون نمیده
و بقیه ماجرا که در بالا عرض کردم
قیمت برد رو هم اگر داری دادا برام پخ کن جتماً

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام دادا
والله در مورد این تبلت عرض کنم ماجرا از این قرار بوده:
دستگاه مشکل شارژ کردن داشت و با وصل کردن شارژ عکس المعلی نشون نمیداد
صاجب تبلت، دستگاه رو میبره پیش یه تعمیرکار اونم سیم مثبت باطری رو وصل میکنه به پایه دیود شارژ که مستقیم باطری رو شارژ کنه
که من احساس میکنم به سخت افزارای دیگه صدمه وارد شده.
در این بین که تبلت چند روزی درست کار میکنه و مشکلی هم نداشته، ایشون میاد جای حافظه داخلی و خارجی رو طبق آموزشها عوض میکنه و تبلت دیگه بالا نمیاد
تا اینکه اوردن پیش من برای زدن فیرم ور...
در حین اینکه من دنبال فیرم ور دستگاه میگشتم، تبلت شارژ تموم میکنه و خاموش میشه و به هیچ وجه هم شارژ نمیشه
حتی باطری شارژ شده رو از یه تبلت دیگه هم در آوردم زدم دیدم هیچ عکس العملی نشون نمیده
و بقیه ماجرا که در بالا عرض کردم
قیمت برد رو هم اگر داری دادا برام پخ کن جتماً

خوب بازکم شاید امیدی باشه درست بشه ولی من بودم زیاد دنبال درست شدنشو نمیگرفتم! چون اخرشم شاد باز به مشکل بخوره! یه برد سالم حدودا 50 تومن قیمتشه! یعنی تبلت اگر کلا 235 تومن باشه حدود 10 تومن وسایلشه و حدود 5تومن جعبه و حدود 30 تومن باطری! 10 تومن دوربین و اسپیکر و اینا! 120 تومن تاچ و LCD و نهایت 50 تومنم بردشه! البته من الان بردشو متاسفانه ندارم ولی تبلت شکسته پیدا کنی و بخری کارتو راه میندازه!

amirmi

Registered User
لایک‌ها
24
من این کدها رو از تو نت پیدا کردم مثل اینکه باهاش میشه rom dump روبه img تبدیل کرد البته من نمیدونم این کد ها رو چجوری باید استفاده کنم
adb shell mkdir -p /emmc/recovery_install

adb push boot.img /emmc/recovery_install/
adb push bootloader.img /emmc/recovery_install/
adb push system.tgz /emmc/recovery_install/
adb push data.tgz /emmc/recovery_install/

adb shell "cat /emmc/recovery_install/bootloader.img > /dev/block/nanda"
adb shell "cat /emmc/recovery_install/boot.img > /dev/block/nandc"
adb shell busybox tar -C /system/ -zxvf /emmc/recovery_install/system.tgz
adb shell busybox tar -C /data/ -zxvf /emmc/recovery_install/data.tgz

mtz689

Registered User
لایک‌ها
36
دوستان و اساتید
کسی بلده با دستکاری تو فایل های سیستمی تبلت بشه نور صفحه نمایش رو کم کرد؟؟؟؟
چون شب نور صفحه با اینکه کمه بازم ازار دهنده هست

alireza falah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با دروید به ساکس وصل شدم وصل شدم ولی صفحه ای باز نشد اگه راه دیگه ای بلدین باسه رد شدن از ف.ی.ل.ت.ر بگید خیلی گلید.تبلتمم ۷۵۵۸

microbit

Registered User
لایک‌ها
544
با دروید به ساکس وصل شدم وصل شدم ولی صفحه ای باز نشد اگه راه دیگه ای بلدین باسه رد شدن از ف.ی.ل.ت.ر بگید خیلی گلید.تبلتمم ۷۵۵۸

پورتهای V-P*N روی اینترنت مخابرات باز شده میتونید استفاده کنید بی دردسر (L*2*T*P IPsec)
یا اینکه در قسمت وایرلس Advanced setting رو بزنید و در قسمتی که میشه مشخصات ای پی و پورت رو وارد کرد مشخصات سرور رو وارد کنید روی بعضی خطها جواب میده راحت دور میزنه

بالا