برگزیده های پرشین تولز

تجربیات شما در زمینه های مختلف

lordgods

Registered User
لایک‌ها
213
بشدت حرفهاتون منو یاد یه بنده خدایی میندازه که زیاد تو بخش سرمایه گذاری فعال بود ... یادش بخیر ;)

تجربه منم 2 تا چیزه:
1. گول ظاهر کسی رو نخورید و تمام وجنات رو در نظر بگیرید. منظورم از ظاهر بیشتر اینه که بنا به دلایلی!! به این نتیجه برسید که طرف خدا پیغمبر حالیشه و قرار نیست کلاهی سرتون بره. تو همین پی تی، تو اوج نداری من، یه بنده خدایی شش تومن پول منو خورد یه آبم روش. از آواتار گرفته تا آی دی و امضاشم پر بود از حدیثای گهربار و فلان و بهمان...
شش تومنی که خیلی راحت میتونست خرج جشن عروسی من بشه اما اون زندگی منو خراب کرد. از شما رفقا هم خواهشمندم گول ظاهر کسیو نخورید.
نه بخوام جمع ببندم خدای نکرده ها. اما به نظرم اکثر کسایی که خیلی اصرار دارن که بگن خدا پیغمبر حالیمه، از اون طرف پشت بوم پایین افتادن
2. ترس برادر مرگه. ریسک کنید، شده 100000 تومن. اما ریسک حساب شده. تموم جوانب منفی رو در نظر بگیرید، مثبتا هم اون طرف.
حتی اگه یه موردم مثبتا بیشتر بود، برید سراغش. ضررم بکنید، تجربش اندازه هزار برابر سرمایه اولیه به دردتون میخوره.

(از طرف یک پیرمرد 700 ساله که کلی تجربه تو زندگیش داره!!! ... :دی)
صد درصد همینطوره ولی خب گفتم ک ریسک سنجیده ن الکی و بیخود و بخصوص تضمین شده
میشه البته جور دیگ در اورد یه کامیون بخرید ماهی 6 ت راحت در میارید ازش یا خیلی کارای دیگ ک واقعا درامدزاست من منظورم کسایی بود ک پول کمی دارن و میخوان زیاد کنن
یکی از شریکام بچه بوشهر تو کار ماهی هست خودم نفهمیدم چطور ولی بازی با پولش عالیه سر 1 سال سه برابر میکنه پول رو... خیلی حرفه تو کار ماهی اینطور باشه ولی خب یه غریبه رو بگی نمیاد سرمایه بزاره
مشکل همینه ک هر کس تو چیزی ک دوست داره سرمایه میزاره و فقط تا یه حدی پیشرفت میکنه و بیشتر از اون امکان پذیر نیست

منم بحثم سر همینه منم ک میشناسی خودت تو کار گیم بودم خیلی مسخره میکنن بچه ها خیلی نمیدونم چرا منم سر عصبانیت چرت وپرت میگم ولی خب
فقط دوست دارن مسخره کنن ولی یک درصد فکر نمیکنن ک بازی مثل اسپید اپ ک همین صبح برام مشتری اومد از همین پرشین تولز برا ساختش با 320 هزار بازیکن چقد میتونه درامد داشته باشه
یا کارای دیگ ک دست گذاشتم البته فقط کارایی ک یه طرفش ضرره البته ن اونقدر ولی خب ضرر هست و یه طرفش سود 100 برابر همون راه یک شبه رو رفتن
ازا ین کارا هم زیاده البته ها ولی خب هر چی باشه از سرمایه گزاری تو بورس واقعا با صرفه تره ک بخوای هر روز استرس داشته باشی
کارای ساخت و ساز هم هست ک تو یه پست گفتم تو دریا کنار زمین بخریو بسازی ک حدودا یه ویلا با زمین متری 5 میلیون هست اونجا کلا با 1 میلیارد و خوردی سر هم میاد همونجا یه بنگاه داره توش 2 میلیارد نقد میده دستت بعد ساخت شاید 1 سالم طول نکشه ولی خب سرمایه دوبرابره
خیلی کارای دیگ ک هنوز شاید تجربه نکرده باشم با این سنم ولی خب میدونم ک کارای دیگ هست
از کارای معمولی خوشم نمیاد حتی حاضرم تو جوب بریزم{بابت یه تک اهنگ 7 میلیون دادم} ولی نزنم تو کار معمولی

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
تجربه ای ندارم ولی سعی کنید تجربه کنید (امام بیژن)

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
تجربیات من در سال نود و سه
اگر فروشنده ای خوش اخلاق بود دلیل بر این نیست که کالای خوبی ارائه می کنه
یک فروشنده کلاهبردار خوش اخلاق و شیرین زبان موفق تر از یک فروشنده صادقی است که روابط عمومی خوبی ندارد
تجربه کردم که در ایران دلال از تولید کننده موفق تر است !
تجربه کردم اگر شما به خاطر رفاه مردم کالای بیست تومنی رو 7 تومن بدین ، مشتری هاتون کم میشه !
برای هر کاری بهتر است مجوزها از سازمان های مربوطه اخذ شود ، حتی اگر کار به تاخیر بیفته
بازم هست اما حس نوشتن ام پرید

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
یک فروشنده کلاهبردار خوش اخلاق و شیرین زبان موفق تر از یک فروشنده صادقی است که روابط عمومی خوبی ندارد
تجربه کردم اگر شما به خاطر رفاه مردم کالای بیست تومنی رو 7 تومن بدین ، مشتری هاتون کم میشه !
برای هر کاری بهتر است مجوزها از سازمان های مربوطه اخذ شود ، حتی اگر کار به تاخیر بیفته
داداش بقیشم بگو ما داریم استفاده میکنیم
شغلتونم بگید لطفا

alikka

Registered User
لایک‌ها
226

شغلتونم بگید لطفا
ممنون میشم اگه حوصله داشتید بقیه تجربیاتتون رو هم بگید ، به لطف بچه ها کلی تجربه ی خوب جمع شده تا اینجا

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
ممنون میشم اگه حوصله داشتید بقیه تجربیاتتون رو هم بگید ، به لطف بچه ها کلی تجربه ی خوب جمع شده تا اینجا
شغلتونم بگید لطفا
چشم .. من نرم افزار خوندم و فعلا روی ایده خودم کار می کنم (برنامه نویسی )، اگر تا تابستون این کار جواب نداد پروژه بگیرم+ طراحی سایت -
اما بقیه تجربه هام :
به خاطر اینکه با دوستان کار گروهی انجام بدیم نیاز به مکانی داشتیم که باهم باشیم ، بعضی روزا مجبور می شدیم تو پارک جلسه بزاریم و این باعث مشکلاتی می شد ، از طرفی پول هم نداشتیم جایی رو اجاره کنیم وقتی خوب تمرکز کردم رفتم به یکی از استادمون گفتم که یک کلاسی از دانشگاه رو برا کار ما جور کنه ، اونم سه ماه تموم به دور از چشم ریاست و حراست دانشگاه کلید اتاق پروژه اشو بهمون داد ! الان هم با وجودی اینکه فارغ التحخصیل شدم دانشگاه یک اتاق اختصاصی ساکت بهم داده که در وقت اداری می تونم ازش استفاده کنم ..( البته این اتاق رو خود ریاست بهم داده و همه در جریانن اما هنوز هم کسی از اون جریان اتاق پروژه خبر نداره : دی )
از اون روز به بعد شدید به این اغتقاد رسیدم : اگر انسان برای راه حل موضوعی تمرکز کنه و مصمم بشه راهی پیدا کنه ، راه حلشو پیدا می کنه
اولویت دادن به سلامتی : کار با کامپوتر در طولانی مدث باعث ضعف چشم ، کمر درد و ... میشه ، بهتره هر نیم ساعت از پشت کامپیوتر بلند شیم و قدم بزنیم ، وارد هر کاری که می شیم تاثیر اون کار به روی سلامتی جسمی و روحی اون در نظر بگیریم

باشد که رستگار شویم

R.jahanfar

Registered User
لایک‌ها
930
ایول، از تاپیک استقبال میشه، امیدوارم همه توش شرکت کنند و هر تجربه ریز و درشتی که دارند بگن و در موردش بحث بشه.
clap.gif

در مورد شراکت، که صحبتش شد:

من تا به حال خوشبختانه شراکت نکردم، ولی عقاید و تجربیات زیادی رو راجع بهش شنیدم و متاسفانه خیلی ها رو هم دیدم که از شراکت زمین خوردند.

عاقلانه ترین نظری که راجع به شراکت میشه داد به نظرم اینه که فقط و فقط موقعی باید به این کار فکر کرد که اولا کاملا مجبور به انجامش باشیم، و گزینه های دیگه ای که برای انجام کار داریم رو همه اش رو بررسی کرده باشیم و دیده باشیم نمیشه (مثلا یکی کار رو بلد نیست و یکی سرمایه نداره). دوما باید شریک آدم یه کسی باشه که 100 درصد مورد اعتمادت باشه، یعنی یه چیزی مثل برادر یا دوست خیلی نزدیک! از همون اول هم با وجود اعتماد متقابل همه چیز حساب حساب کاکا برادر باشه و چیزی به حساب دوستی و رفاقت و اعتماد گذاشته نشه.
ما با یکی شراکت کردیم .طرف پول مارو بالا کشید رفت تهران باهاش خونه وماشین خرید تازه سید هم هست .حالا میگه اگه مردم به زنم گفتم اولین پولی که رد کنه پول شماست .یکی نیست یگه 20 سال دیگه اون پول ارزش حالا رو که نداره. اینم از شراکت از طریق اعتماد بین دوستان هر کاری باید ضمانت داشته باشه

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
ما با یکی شراکت کردیم .طرف پول مارو بالا کشید رفت تهران باهاش خونه وماشین خرید تازه سید هم هست .حالا میگه اگه مردم به زنم گفتم اولین پولی که رد کنه پول شماست .یکی نیست یگه 20 سال دیگه اون پول ارزش حالا رو که نداره. اینم از شراکت از طریق اعتماد بین دوستان هر کاری باید ضمانت داشته باشه

برو ماشینشو آتیش بزن وقتی خالیه و یگ جوری مخفیانه بش بفهمون که پولتو نده خونشم آتیش میزنی !

خودش پولتو میده

ولی بپا کسی رو نکشی :)

alikka

Registered User
لایک‌ها
226
چشم .. من نرم افزار خوندم و فعلا روی ایده خودم کار می کنم (برنامه نویسی )، اگر تا تابستون این کار جواب نداد پروژه بگیرم+ طراحی سایت -
اما بقیه تجربه هام :
به خاطر اینکه با دوستان کار گروهی انجام بدیم نیاز به مکانی داشتیم که باهم باشیم ، بعضی روزا مجبور می شدیم تو پارک جلسه بزاریم و این باعث مشکلاتی می شد ، از طرفی پول هم نداشتیم جایی رو اجاره کنیم وقتی خوب تمرکز کردم رفتم به یکی از استادمون گفتم که یک کلاسی از دانشگاه رو برا کار ما جور کنه ، اونم سه ماه تموم به دور از چشم ریاست و حراست دانشگاه کلید اتاق پروژه اشو بهمون داد ! الان هم با وجودی اینکه فارغ التحخصیل شدم دانشگاه یک اتاق اختصاصی ساکت بهم داده که در وقت اداری می تونم ازش استفاده کنم ..( البته این اتاق رو خود ریاست بهم داده و همه در جریانن اما هنوز هم کسی از اون جریان اتاق پروژه خبر نداره : دی )
از اون روز به بعد شدید به این اغتقاد رسیدم : اگر انسان برای راه حل موضوعی تمرکز کنه و مصمم بشه راهی پیدا کنه ، راه حلشو پیدا می کنه
اولویت دادن به سلامتی : کار با کامپوتر در طولانی مدث باعث ضعف چشم ، کمر درد و ... میشه ، بهتره هر نیم ساعت از پشت کامپیوتر بلند شیم و قدم بزنیم ، وارد هر کاری که می شیم تاثیر اون کار به روی سلامتی جسمی و روحی اون در نظر بگیریم

باشد که رستگار شویم

ممنونم از اینکه تجربیاتتون رو با ما درمیون گذاشتید ;)

masoud_aameri

Registered User
لایک‌ها
34
اقا من یاد گرفتم پول به کسی یا دوست صمیمی هم خواستین قرض بدین
حتما یه رسید یا تراکنش رو داشته باشین و هیچ وقت هیچوقت پول نقدی ندین
چون به وقتش رفیقم نامرد میشه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
اقا من یاد گرفتم پول به کسی یا دوست صمیمی هم خواستین قرض بدین
حتما یه رسید یا تراکنش رو داشته باشین و هیچ وقت هیچوقت پول نقدی ندین
چون به وقتش رفیقم نامرد میشه
رفیق اگه رفیق باشه نامرد نمیشه

افتکم!

Registered User
لایک‌ها
376
اما بقیه تجربه هام :

تجربه من و کسانی که از نزدیک شاهد کارشون بودم : این کاری که ایشون داره انجام میده ، نکنید. پشیمون میشید:D

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581

miladgraph

همکاربازنشسته
لایک‌ها
6,018
قبل از این که کاری کنید , حرفی بزنید , دل کسی رو بشکنید و ... قبلش فکر کنید ...

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
اسرارتون رو هیچ وقت با انسان های حقیر در میان نذارید . هیچ کس به اندازه خودتون نمیتونه اسرار شما روحفظ کنه . همین که شما برای کسی افشا کردید اسرار خودتون رو از دیگران انتظار نداشته باشید که حفظشون کنه ( هرچند گاهی آدم دلش میخواد دیگران راز و دردش رو بدونن و باهاش همدردی کنن)

به افرادی که خیلی منم منم می کنن و سعی می کنن با حرف زدن زیاد نداشته ها و ندونسته هاشون رو پوشش بدن دوستی و شراکت نکنید . این افراد اغلب عقده های درونی زیادی دارن و برای رفع کردن عقده های خودشون شما رو پله می کنن و یا سعی می کنن با پایین کشیدن شما در سطح خودشون خودشون رو بزرگ نشون بدن.

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
دوستان عزیز عذرخواهی می کنم به خاطر حرفی که می خوام بزنم . امیدوارم کسی ناراحات نشه و بذارید به حساب یه پیشنهاد دوستانه

بنظرتون بهتر نیست به جای برقرار کردن دیالوگ های دو طرفه توی این تاپیک مفید سعی کنیم از اسپم کردن خودداری کنیم که این تاپیک الکی شلوغ و منحرف نشه و پست ها و تجربه های دوستان که بسیار هم میتونه راهگشا باشه توی این تاپیک باقی بمونه ؟

بازم عذر خواهی می کنم.

Ahmad.Gh74

Registered User
لایک‌ها
31
من كلا به آدم هايي كه تو حرفاشون از خدا و پيغمبر و حلال و حرام حرف ميزنن زياد اعتماد ندارم نميدونم فكر ميكنم دروغ ميگن چون متاسفانه دزد و كلاهبردار زياد ديدم كه اكثرا تو حرفاشون همين چيزا بود
انتظار كمك از هيچ كس نداشته باش حتي خانواده سعي كن خودت يه پخي بشي تا بدرد خودت بخوري

بالا