برگزیده های پرشین تولز

تحصیل در اروپا و امریکای شمالی

مطالب این تاپیک چقدر برایتان مفید بود ؟

• زیاد

Votes: 87 66.9%
  • متوسط

Votes: 23 17.7%
  • کم

Votes: 20 15.4%

• Total voters
    130

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
ممنون از وقتی که میزارید.والا من یه جورایی احساس میکنم لیسانس رو از اونجا بگیرم برا ادامه راحت ترم.الان چند تا از دوستام که اونجا هستن میگن که سطح لیسانس اونجا نسبت به اینجا راحت تر بهتر مفهومی تر و کاربردی تره.عموم دکتره.جاب آفر فک نکنم بشه.بعد تبدیل ویزای کاری به تحصیلی راحته؟سند خونه به عنوانه یه ضمانت برای بازگشتن من کافیه؟

درسته اگه پول داشته باشی از لیسانس شروع کنی خوبه

ببینید وقتی شما کار دارید چرا چنج کنید چون شما از ویزای تحصیلی باید برید به ویزای کاری و از ویزای کاری بری به گرین کار این پروسشه

یعنی شما با ویزای کاری به گرین کارت بعد 5 سال مرسی اما وقتی ویزای کاری میخوای چنج کنی به تحصیلی باید تحصیل کنی بعد چند سال دوباره باید چنج کنی به ویزای کاری و بعد 5 سال هم برای گرین پروسش اینه شاید این وسط کیس ازدواج پیدا کنی و سریع گرین بگیری

ببینید پروسه مهاجرت یه کار راحت و بی برنامه نیست حتمن باید قبلش برنامه ریزی درست و حساب شده بکینید وگرنه به مشکل میخورید

بله برای ضمانت اگه سند ملکی یا پولی زیادی تو بانک به اسم شما و کلن هرچی دارای زیاد باشه کافیه

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
درمورد ترنسفر کردن در آمریکا میخواستم توضیح بدم

دوستان شما میتونید واحد های مشترکی که تو ایران یا هرجای دنیا که مورد قبول داشنگا های امریکا باشه تطبیق بدین مثلن شما دو سال در رشته عمران خوندید میرید واحدهایی که گذروندین لیست نمراتشو میگیرید البته ترجمه رسمی یا مهرموم خود داشنگاه به زبان انگلیسی باید باشه

واحد های مشترک و نمرات بالای 12 هم تطبیق داده میشه حتی ممکنه 1.5 سالش هم زنده بشه این وسط که مدت زمان کمی نیست فقط فقط باید اگر در مقطع لیسانس هستید دانشگاهتون 4 ساله باشه چون دانشگاه های امریکا 4 ساله هست بعضی دانشگاه ها تو هند یا اروپایی شرقی 3 ساله هستند

در ضمن وقتی شما از یه دانشگاه خاصی پذیرش میگیری و ویزاتون اوکی میشه باید یه مدتی تو اون دانشگاه باشید بعد اگر خواستید میتونید چنج کنید به یه ایالت و یا دانشگاه دیگه

بعضی از دانشگاه ها تو مقطع لیسانس نیازی به مدرک زبان ندارند شما دو پذیرش میگیری برای تحصیل البته دید خوبی برای افسر کنسول نداره

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
والا سوید که دیگه نمیصرفه چون با اون پول میرم استرالیا!
فنلاند هزینه هاش چه جوریه؟
ایتالیا هم بیتشر توضیح میدین؟
کدوم شهر؟
و اینکهچقدره؟

سلام دوست عزیز

به کشورهای اوروپای شرقی بهت فکر نکنی چون هر کسی وارد دانشگاه هاش شده به سختی خارج شده

پیشنهاد میدم رو گزینه فنلاند یا سوئد بیشتر تمرکز کنید سوئد البته دیگه رایگان نیست و فنلاند هم بعضی از دانشگا هاش ایگان هست.

حتمن ایلتس بگیرید دون اون تقریبا کارتون خیلی سخت میشه بری ایتالیا باید توضیح بدم که اتفاقا یکی از دانشگاه هاش که احت داره پذیرش میده و هم به زبان ایتالیا و هم زبان انگیلیسی تدریس میشه
خرج مخرجش واقعا کمته من خودم به شخصه نتونستم این گزینرو در نظر بگیریم برای مستر

اگر سوالی بود در خدمتم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
والا سوید که دیگه نمیصرفه چون با اون پول میرم استرالیا!
فنلاند هزینه هاش چه جوریه؟
ایتالیا هم بیتشر توضیح میدین؟
کدوم شهر؟
و اینکهچقدره؟

درسته سوئد باید ماهانه 700 تا بذاری حداقل کنار برای هزینه های شخصی مثل خوراک و خونه و .... + هزینه دانشگاه

فنلاند خوب هنوز بعضی از دانشگاه هاش پولی نشده و فقط یه موردی هست آب و هواش نسبت به سوئد سرد تره
هزینه زندگی هم ماهانه 500 یورو حداقل میشه بهترین دانشگاه helsinki با رتبه182 در جهان و 102 در اروپا
تحصیل تو این دانشگاه رایگانه

البته دانشگا های دیگه هم هستند که رتبشو بالاست مثلturku که تو شهر turku هست و رتبش هم 346 هست

برای ایتالیا باید توضیح بدم حدود 12 دانشگاه خوب داره من خودم به شخصه 5 تا میپسندم چون شرایطش برای ما ایرانی ها خوب و پذیرش راحت میدن

دانشگاه پلیتکنیک میلان با رتبه 310

هزینه تحصیل سالانه 4000 در میاد+هزینه زندگی بالای 500 تا 600 دلاره بازم بستگی به خودتون و نحوه زندگیتون داره

دانشگاه پلی تکنیک تورین هم همین حدود هاست

شرایط ادامه تحصیل در مقطع مستر داشتن نمره ایلتس و تافل و در مقطع لیسانس هم برخی رشته ها به زبان ایتالیای و انگلیسی تدریس میشه

کلن ایتایلا از نظر آبو هوای نسبت به کشورهای اسکاندیناوی بهتره ولی خوب هزینه داره دانشگاه باید برای دانشگاه یه پولی پرداخت کنی اما پایینه اگر بتونی ثابت کنی که درامد سالانه خودتون یا پدرتون که هزینه تحصیل میده زیر 20000 دلار بهتون یه بورس میخوره

در هر صورت اگر برای هرکدوم از این کشورها خواستی اقدام کنی قبلش حتمن خبر بده تا راهنمایی دقیق کنم

DRSaeid

Registered User
لایک‌ها
44
من در مورد فرانسه تحقیق کردم نتیجش رو میگم که اگه کسی مقصدش اروپاست یه بینشی داشته باشه.

فرانسه تحصیلات دانشگاهی در صورتی که توی دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید رایــگـــانــــه اما باید زبون فرانسوی رو تا سطح B2 حداقل یاد بگیرید و مدرکش رو ارائه بدید.
برای مقطع ارشد که من تحقیق کردم اینطوری بوده . سالی 400 یورو هم هزینه دانشگاهه .
میمونه خرج زندگی . که اگر خود پاریس نباشید و متوسط زندگی کنید حدود 600 یورو در ماه میشه .
نکته ی خوبش اینجاست که فرانسه به کسایی که 2 سال اقامت قانون توی خاکش داشته باشن اقامت دائم میده به شرطی که یه کار پیدا کرده باشه .
پس اگه برید فرانسه 2 سال درس بخونید و کار هم پیدا کنید میتونید اونجا اقامت دائم هم بگیرید.

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
من در مورد فرانسه تحقیق کردم نتیجش رو میگم که اگه کسی مقصدش اروپاست یه بینشی داشته باشه.

فرانسه تحصیلات دانشگاهی در صورتی که توی دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید رایــگـــانــــه اما باید زبون فرانسوی رو تا سطح B2 حداقل یاد بگیرید و مدرکش رو ارائه بدید.
برای مقطع ارشد که من تحقیق کردم اینطوری بوده . سالی 400 یورو هم هزینه دانشگاهه .
میمونه خرج زندگی . که اگر خود پاریس نباشید و متوسط زندگی کنید حدود 600 یورو در ماه میشه .
نکته ی خوبش اینجاست که فرانسه به کسایی که 2 سال اقامت قانون توی خاکش داشته باشن اقامت دائم میده به شرطی که یه کار پیدا کرده باشه .
پس اگه برید فرانسه 2 سال درس بخونید و کار هم پیدا کنید میتونید اونجا اقامت دائم هم بگیرید.

درسته بعضی از دانشگاه ها در فرانسه رایگان هست هزینه زندگی در شهر پاریس 1000 دلار به بالا

درضمن بهترین دانشگاه پل تکنیک Ecole در شهر پاریس با رتبه 39 در جها و 31 در اروپا

هزینه تحصیل در ان دانشگاه تو یه سال حدود 8000 دلاره!!!!

دانشگاه Ecole Normale با رتبه 42 (دولتی) در شهر پاریس

هزینه تحصیل در این دانشگاه 300 دلاره

دانگاه ENS de lyon در شهر لیون رتبه دانشگاه100

هزینه تحصیل سالانه500 دلار

هزینه زندگی بالای 1000 دلاره
دوستان برای ادامه تحصیل در فرانسه حتمن باید زبان فرانسه بدونین این فرانسوی ها به دونستن زبان فرانسه خیلی اهمیت میدن

آب و هوا فرانسه در زمستان ملایم و تابستان خنک هست در حقیقت هر 4 فصل داره

در ضمن بعد فارغ التحصیل 6 ماه وقت دارید کاری در زمینه رشتت پیدا کنی که حقوقش 1.5 برابره حداقل دستمزد باشه اقامت دائم گرفتید

اگر سوالی در زمینه دانشگاه ها و رتبه هاشون دارید لطفا مطرح کنید

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
امروز در مورد کشور اتریش میخوام توضیح بدم

بیشتر دانشگاهای اتریش دولتی هست و تحصیل تو کشورش رایگان هست خرج و مخارج زندگی تو کشور اتریش هم سطح دیگر کشورهای اروپایی مثل سوئد فنلاند و....

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقطع لیسانس شما هم مدرک پیش دانشگاهی و هم قبولی در کنکور های ایران سراسری و آزاد باید داشته باشین و نشون بدین برای مستر هم هم قبولی در ازمون ارشد ایران ومدرک لیسانس لازم هست بیشتر رشته های تحصیلی تو اتریش به زبان آلمانی تدریس میشه به شما قبل از اینکه وارد رشته تحصیلیتون برید مدت زمان 6 ماه فرصت داده میشه که زبان آلمانی بتونید در دانشگاه مورد نظر یاد بگیرید

در ادامه دانشگاه های اتیش و رتبه هاشون در جها توضیح خواهم داد

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
متاسفانه شرایط بدی در کشور پیش امده که من میبینم بیشتر جوان هاو متخصصین کاری ما علاقه زیادی به مهاجرت کردن و رفتن به کشور دیگه ای دارند

خوب تو همن انجمن میبینیم تاپک زدن به عنوان مهاجرت غیرقانونی وظیفه خودم دونستم ک توضیح بدم دوستان عزیز مهاجرت کار سختیه حالا اونم از نوعه غیر قانونیش اصلن جالب نیست من دلم برای هم وطنانم میسوزه اطلاعات اشتباه بعضی ها باعث بدبخت شدن و نابود شدن یه سری ادم میشه شم وقتی به صورت غیرقانونی به کشور دیگه ای مهاجرت میکنی دو تا اتفاق مهم میوفته اولین اتفاق اینکه شمارو میگیرن اتقال مدن به کمپینگ های مهاجرین دوستان بعد اون مورد شما باد وکیل بگیرد و به دادگاه برید تا رای براتون صادر کنند آیا پناهندگی بدن آیا ندن

در ضمن شما با پناهنده شدن تمام پل های پشت سرخودتون خراب میکنید حتمان فکر نید دارید چیکار مکنید وقتی با یه فکر رست و قانونی میتونید برید چرا باید این مهاجرت غیر قانونی انتخاب کنید میخواهید 10000 دلار بدید غیر قانونی برید خوب با همین مقدار میش قانونی ویزای تحصیل برای کشورهای اسکاندیناوی گرفت

دوستان مهاجرت غیر قانونی بدترین نوع مهاجرت هست

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
والا من تا ماهی یک میلون خرج خودم و سالیانه ۷-۸ تومن ،اسه دانشگاه مشکلی ندارم!
شما با این وضعیت کجارو میگی؟
استرالیا خیلی خوبه اما فک نکنم با این مبلغی که گقتم جور در بیاد
و اینکه فنلاند چقدر طول میکشه تحصیلی اقدام کنی و بری؟!
ایتالیا هم شنیدم فقط باید از مدرسه ایتالیایی تو فرمانیه اقدام کنی!؟

درسته سوئد باید ماهانه 700 تا بذاری حداقل کنار برای هزینه های شخصی مثل خوراک و خونه و .... + هزینه دانشگاه

فنلاند خوب هنوز بعضی از دانشگاه هاش پولی نشده و فقط یه موردی هست آب و هواش نسبت به سوئد سرد تره
هزینه زندگی هم ماهانه 500 یورو حداقل میشه بهترین دانشگاه helsinki با رتبه182 در جهان و 102 در اروپا
تحصیل تو این دانشگاه رایگانه

البته دانشگا های دیگه هم هستند که رتبشو بالاست مثلturku که تو شهر turku هست و رتبش هم 346 هست

برای ایتالیا باید توضیح بدم حدود 12 دانشگاه خوب داره من خودم به شخصه 5 تا میپسندم چون شرایطش برای ما ایرانی ها خوب و پذیرش راحت میدن

دانشگاه پلیتکنیک میلان با رتبه 310

هزینه تحصیل سالانه 4000 در میاد+هزینه زندگی بالای 500 تا 600 دلاره بازم بستگی به خودتون و نحوه زندگیتون داره

دانشگاه پلی تکنیک تورین هم همین حدود هاست

شرایط ادامه تحصیل در مقطع مستر داشتن نمره ایلتس و تافل و در مقطع لیسانس هم برخی رشته ها به زبان ایتالیای و انگلیسی تدریس میشه

کلن ایتایلا از نظر آبو هوای نسبت به کشورهای اسکاندیناوی بهتره ولی خوب هزینه داره دانشگاه باید برای دانشگاه یه پولی پرداخت کنی اما پایینه اگر بتونی ثابت کنی که درامد سالانه خودتون یا پدرتون که هزینه تحصیل میده زیر 20000 دلار بهتون یه بورس میخوره

در هر صورت اگر برای هرکدوم از این کشورها خواستی اقدام کنی قبلش حتمن خبر بده تا راهنمایی دقیق کنم

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
والا من تا ماهی یک میلون خرج خودم و سالیانه ۷-۸ تومن ،اسه دانشگاه مشکلی ندارم!
شما با این وضعیت کجارو میگی؟
استرالیا خیلی خوبه اما فک نکنم با این مبلغی که گقتم جور در بیاد
و اینکه فنلاند چقدر طول میکشه تحصیلی اقدام کنی و بری؟!
ایتالیا هم شنیدم فقط باید از مدرسه ایتالیایی تو فرمانیه اقدام کنی!؟

دوست عزیز شما مشکلی برای تحصیل در کشورهایی نظیر امریکا کانادا کشورهای اسکاندیناوی و ایتالیا ندارید

خوب اگه به امریکا و کانادا علاقه ندارید پیشنهاد من برای شما این کشورهاست

دوست عزیز فنلاند اگر میخواهید اقدام کنید برای ترم بعدی برید به سایت دانشگاه خودتون ددلاین ها رو ببینیدولی بیشتر دانشگاه هاش سالی یه بار پذیرش دارند اونم برای ترم پاییز

دانشگاه helsinki رتبه 182 جهان هزینه تحصیل رایگان و هزینه زندگی هم 700 600 به بالا بستگی به خودتون داره

سایت دانشگاه helsinki

www.helsinki.fi

سفرت فنلاند پایینتر از میدان ونک پخیابان نیلو

برای ایتالیا هم شما باید بری تو سایت دانشگاه موردنظر اول اپلای کنی وبعد که نامه پذیرش اوکی شد بری سفارت ایتالیا تو خیابان نوفل لوشاتو

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
والا من دانشگاههای امریکا و کانادا رو دیدم شهریه هاش خیلی بیشتر از این حرفها بور حتی ارزوناش دییگه سالی ۱۲-۱۳ هزار دلار بود
شما دانشگاه خاصی میدونین تو امریکا و کانادا؟
علاقه که مگه میشه نداشته باشم!
استرالیا جور در نمیاد درسته؟
ایتالیا هم میگن سفارت همه رو میفرسته به مدرسه ایتالیایی که تو فر مانیه هست ماله خود سفارت هست!

دوست عزیز شما مشکلی برای تحصیل در کشورهایی نظیر امریکا کانادا کشورهای اسکاندیناوی و ایتالیا ندارید

دوست عزیز فنلاند اگر میخواهید اقدام کنید برای ترم بعدی برید به سایت دانشگاه خودتون ددلاین ها رو ببینیدولی بیشتر دانشگاه هاش سالی یه بار پذیرش دارند اونم برای ترم پاییز

دانشگاه helsinki رتبه 182 جهان هزینه تحصیل رایگان و هزینه زندگی هم 700 600 به بالا بستگی به خودتون داره

سایت دانشگاه helsinki

Helsinki.fi - Helsingin seudun tapahtumat, uutiset ja hakupalvelut yhdest

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
والا من دانشگاههای امریکا و کانادا رو دیدم شهریه هاش خیلی بیشتر از این حرفها بور حتی ارزوناش دییگه سالی ۱۲-۱۳ هزار دلار بود
ایتالیا هم میگن سفارت همه رو میفرسته به مدرسه ایتالیایی که تو فر مانیه هست ماله خود سفارت هست!

سایت دانشگاه helsinki

Helsinki.fi - Helsingin seudun tapahtumat, uutiset ja hakupalvelut yhdest

شما مگه نمیگی ماهی 1000 دلارمیتونی برای زندگی کنار بذاری؟+سالانه 7000 8000 دلار درسته؟؟؟این خودش سالانه میشه حدود 17000 دلار من به شما دانشگاهی معرفی میکنم که کل هزینه زندگی و تحصیلت همین حدودا باشه تو امریکا فقط اگه دنبال رتبه دانشگاه هستی با این پولا نمیشه تو یه دانشگاه خوب درس خوند

اگه میخوای برای امریکا بگو چندتا معرفی مکنم و چند راه کار اساسی بهت معرفی میکنم تصمیم قطعی بگیرید خبر بدین

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
نه رتبه مهم نیست برام کلا!
فقط میخوام دانشگاه باشه کالج نباشه!
بفرمایین مرسی

شما مگه نمیگی ماهی 1000 دلارمیتونی برای زندگی کنار بذاری؟+سالانه 7000 8000 دلار درسته؟؟؟این خودش سالانه میشه حدود 17000 دلار من به شما دانشگاهی معرفی میکنم که کل هزینه زندگی و تحصیلت همین حدودا باشه تو امریکا فقط اگه دنبال رتبه دانشگاه هستی با این پولا نمیشه تو یه دانشگاه خوب درس خوند

اگه میخوای برای امریکا بگو چندتا معرفی مکنم و چند راه کار اساسی بهت معرفی میکنم تصمیم قطعی بگیرید خبر بدین

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
دومین دانشگاه University of Nevada با لینک تخمین هزینه تحصیل برات میذارم خودت حساب کنی اگه مثلن 10 واحد ترمی بگیری چقدر میشه

::: UNLV Bursar's Office :::
شما تصمیم بگیر کدوم رشته و کجا میخوای بمونی

کدوم قسمت امریکا دوست داری بمونی

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
دانشگاه سوم دانشگاه Georgia Southern University هست هزینه تحصیلش مناسبه لازم نیست از housing خود دانشگاه استفاده کنی خودت خونه بگیری رومیت انتخاب کنی کمتر میشه

http://services.georgiasouthern.edu

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
به نقل از Spartan :
سلام دوست من ( حامد ؟ ) :)

امیدوارم خوب باشی ...

میدونم گفتی سوال ها رو تو تاپیک بپرسید اما من گفتم چون شاید حرفام کمی شخصی تر باشه اینجا بهتره ...

بنا به صلاحدید و ادیت خودت میتونی این نوشته رو داخل تاپیک بذاری ...

- من الان 21 سال و خورده ای سنمه ( متولد 69 ) و دارم تو رشته کارشناسی کامپیوتر ( نرم اقزار ) دانشگاه آزاد درس میخونم.

- ترم 7 هستم و درسم 9 یا 10 ترمه تموم میشه و معدل میانگینم 15 هستش ...

البته من دوره تحصیلی قبلیم ( دیپلم ) خیلی بهتر بود و معدل بالا داشتم و در تیزهوشان درس میخوندم که البته فکر نمیکنم

اهمیتی داشته باشه ؟

کلا در دوران ابتدایی و راهنمایی افتخارات استانی و کشوری چندین مورد داشتم اما خوب بعدا به دلایلی مسیرم عوض شد.

- زبان انگلیسی من شاید نقطه قوتم باشه و حتی در موسسه هم تدریس داشتم ، البته مدرک تافل یا آیلتس نگرفتم اما مطمئنا

میتونم با نمره خوب قبول بشم.

- از نظر مالی شرایط متوسطی دارم و اگر از تمام توان استفاده کنم ماهی حدود 1 الی 1/5 میلیون میتونم هزینه کنم برای مخارج.

- خدمت سربازی هم خوب معاف نیستم و شرایط معافی هم ندارم و دارم از معافیت تحصیلی استفاده میکنم.

حالا با توجه به این اطلاعات اولیه میخواستم بدونم :

1- شانس اینو دارم که به امریکا یا کانادا برم ؟

2- با توجه به اینکه معدل بالا و مقاله و ... خاصی ندارم ، میتونم از دانشگاهی با شانس بالا پذیرش بگیرم ؟

3- چقدر باید هزینه اولیه و دانشگاه بکنم ؟

4- برای انتخاب رشته ادامه تحصیل امکان اینو داریم که حتما در زمینه مرتبط ادامه ندم ؟ ( مثل اینجا که میشه رفت مدیریت ، زبان ... )

5- چطور باید اونجا بمونم ؟ امکان اینو دارم که مثلا در کلاس های مربی گری ورزشی یا مدلینگ و ... شرکت کنم ؟

6- شنیدم موقع تحصیل نمیشه کار کرد پس کی باید واسه کار و استخدام اقدام کنم ؟ و اینکه میشه حتما مرتبط با رشته دانشگاهی نباشه و

مثلا در زمینه ورزش یا مدلینگ و ... باشه ؟

آخرین سوال و کلی ترین سوالم هم اینکه که میشه یه مپ مختصر به من بدی که به ترتیب باید چه کارایی رو انجام بدم در چه بازه زمانی

و از کی شروع کنم که تایمینگشون یا ترم های تحصیلی خارج جور دربیاد و از این طرف به مشکل سربازی نخورم ... ؟

در نهایت از وقتی که میذاری زیاد زیاد ممنونم ! :)

سلام دوست عزیز باید بگم

شرایط شما برای رفتن به کانادا و یا امریکا مناسبه و سنتون هم برای مهاجرت خوبه فقط مشل خدمت داری تا 6ماه بعد از فارغ التحصیلتون وقت داری و بعد اون اید دفترچه خدمت پست کنی یکی یکی جواب سوالاتون میدم

-شانس پذیرش دارید با توجه به اینکه ماهانه میتونید حدود 1500 دلار خرج زندگیتون کنید
2-برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های رتبه بالا اگر مقاله ندارید باید معدل + نمره ایلتس یا تافل بالا + GRE بالا داشته باشید حتی با داشتن این 3 مورد امکان دریافت بورس هم هست و نحوه گرفتن هم اگر خواستی توضیح میدم فعلن توضیح مختصری میدم مثلن از دوستان بودن که از دانشگاه آزاد در رشته برق تونستن از یکی از دانشگاه های خوب و رتبه بالا امریکا بدون داشتن مقاله پذیرش بگیرند البته با هزینه شخصی خودشون رفتن مبلغ اما کم نیست زیاده
3-ببینید برای دانشگاه در پست های قبلیم توضح دادم بستگی به خودتون داره کدوم دانشگاه(خصوصی و دولتی یارتبه) کدوم ایالت باشه هزینه زندگی هم به خدتون و ایالتی که میرید بستگ داره بازم تاکیید میکنم اگر دو نفرباشید با هم برید هزینه ها نصف میشه اگر رومیت داشته باشید هزینه هانصف میشه .....
4-برای مستر شما میونید تغییر رشته بدین حتی MBA بخونید یاحتی یه رشته غیر مرتبط منتها ممکنه پش بخورید و ممکنه یه سری از واحد های لیسانس شمارو قبول نکنند
5-شما به وسیله ویزای تحصیلی میری و بعد از تحصیلی چنج به کاری میکنی اگر زرنگ باشی کارفرماتون همون سال اول برای گرین کارت اقدام میکنه اما اگر نکرد هم نگرانی نداره اگر 5 سال تو ایالت متحد کاری کنی خودکار میتونی برای گرین اقدام کنی در ضمن ون سن شما خوبه ممکنه این وسط از یکی خوشتون بیاد و یا ازدواج کنی که سریعتر به گرین کارت برسی
6-در هنگام تحصیل شما نمتونی کار کنی مگه در محیط دانشگاه اونم محدود مثلن هفته ای 20 ساعت یا 30 ساعت یا اینکه بعد یکسال به دولت امریکا نشون بدی از پس هزینه ها بر نمیای و باید اجازه کار بدن در اون صورت کار میتونی بکنی البته کار قانونی میگم وگرنه کار قانونی میشه کرد اما دردسر داره اگه بفهمند زیاد جالب نیست برای اقدام در پروسسه مهاجرت به مشکل میخوری اگه اشنا داشته باشی که برایاون کار میکنی اصلن

در ضمن اگه مدال اور باشی تو یه زمینه ای مثلن ورزش یکی از گرایش هاش ممکنه اصلنبورس بگیری ازاون طریق
7-با توجه به اینکه حدود 1.5 فرصت داری پس بهتر از الان به فکر کار کردن رو زبان باشی تا بتون نمره 7 از ایلتس یا نمره 80 از تافل حداقل بگیری چون به کارت میاد برنامتو اینجوری تنظیم کنم

1-زبان تقویت کن امتحان زبان بذار برای سال اخر تحصیلت نمرش باید زیر 1 2 سال باشه وگرنه قبول نمیکنند
2-دنبال بالا بردن معدل باش باور کن من خودم به شخصه که اپلای میکردم میدم بعضی دانشگاه ها به معدل بالا خیلی وجه میکردن
3-اگه میتونی با یه نفر یه مقاله اوکی کن
4-یک سال اخر تحصیل دنبال بورس های TA RA باش روشش اگه خواستی توضیح میدم چطور و چیکار کنی البته شانست زیا نیست برای گرفتن این بورس ه اما سعی کن
5-از الان میتون هدف و دانشگاه مشخص کنی وایالت
6-شما میتوی تحصیل کاشناسیتو تو امریکا ادامه بدی و ترنسفر کنی اما زیت بالا میره

د نهایت مدارک که اد برا سفارت آماده کنی اونم اگر سوال داشتین بپرسین

هر قست سوال پیش اومد بپرسین این توضیحات من خلاصه و صرفا جهت دادن یه پلن به شماست

Spartan

Registered User
لایک‌ها
37
حامد جان خیلی ممنونم واسه پاسخت ...

- خوب من الان به نظرت با توجه به شرایط مالیم که گفتم کدوم ایالت ها رو هدف گذاری کنم ؟

- سعی در تهیه مقاله و معدل بالاتر رو انجام میدم اما به فرض با همین معدل و بدون مقاله کدوم دانشگاه ها شانس پذیرش دارم ؟ ( حالا حتما لازم نیست درجه یک یک باشه ! )

- زبان و GRE هم فکر میکنم با توجه به زمان باید در نزدیک ترین آزمون شرکت کنم ، درسته ؟ تاریخ اینها رو از کجا میتونم ببینم ؟

- از کی شروع باید بکنم به مکاتیه با دانشگاه با توجه به زمان باقی مونده ای که دارم ؟ ( در واقع نمیخوام به همون بحث خدمت و از طرفی مچ نشدن زمان با شروع ترم تحصیلی بخورم )

- مدال ورزشی استانی اثری توی پذیرش داره ؟

- Tnx !

jahan hamed

کاربر فعال
لایک‌ها
808
حامد جان خیلی ممنونم واسه پاسخت ...

- خوب من الان به نظرت با توجه به شرایط مالیم که گفتم کدوم ایالت ها رو هدف گذاری کنم ؟

- سعی در تهیه مقاله و معدل بالاتر رو انجام میدم اما به فرض با همین معدل و بدون مقاله کدوم دانشگاه ها شانس پذیرش دارم ؟ ( حالا حتما لازم نیست درجه یک یک باشه ! )

- زبان و GRE هم فکر میکنم با توجه به زمان باید در نزدیک ترین آزمون شرکت کنم ، درسته ؟ تاریخ اینها رو از کجا میتونم ببینم ؟

- از کی شروع باید بکنم به مکاتیه با دانشگاه با توجه به زمان باقی مونده ای که دارم ؟ ( در واقع نمیخوام به همون بحث خدمت و از طرفی مچ نشدن زمان با شروع ترم تحصیلی بخورم )

- مدال ورزشی استانی اثری توی پذیرش داره ؟

- Tnx !

یه مطلبی هزینه یک سال تحصیل باید تو حساب داشته باشی دارید دیگه؟؟؟چون تاییدشو برای دانشگاه میفرستی

درسته زبان سعی کن سال اخر تحصیلت اوکی کنی حتمن تاریخشم شما چک کن ببین کجا و کدوم ایتلس تافل میخوای امتحان بدی امتحانات تافل یا ایلتس ازاد یا ایلتس یا تافل سراسری هرکدوم تو سایت هاشون نوشتن امتحان های ازمونهای زبان کی هستند من میدونم که ازمون سراسری یکم ملایمتره

مکاتبرو بذاره برای ترم بعدی دانشگا های امریکا قبل ددلاینها شروع کن با استاد ها مکاتبه کن

رفیق اگه تو تو یه رشته ورزشی حرفه ای باشی احتمال 80 درصد خوشون تو اون دانشگاه بورس مکنند چون باید براشون بازی یا مدال بیاری اینو خودم دیدم تو سایت های دانشگاه ها امریکا
اگه بخوای پیش همه ایرانی هابری فقط فقط ایالت خوش اب و هوای کالیفرنیا انتخاب کن منتها برایتحصیل زندگیت سالی 20000 18000 تا باید هزینه کنی فکر کنم بتونی کلن خرج تحصیل و زندگیت تو این ایالت و بعضی دانشگا ها زیر 35000 تا میشه اونم میگم کدوم شهر کدوم دانشگاه اگه خواستی بیاپ.خ میزنم
در ضمن من خودم به شخص نه اب وهوای سرد میسندم و نه گرم به نظر اطراف سانفرانسیسکو عالیه اب و هواش
اگه از من میپرسی بهترین گزینه دانشگاه میسیسیپی یا شیکاگو یا دانشگاه واشگتون در ایالت واشنگتن یا دانشگاه های ایالت فلوریدا یا دانشگاه های تگزاس دانشگاه که زیاده با این بودجه شما دست شما بازه

Spartan

Registered User
لایک‌ها
37
مرسی بابت توضیحات خوبت ...

یه سوال برام پیش اومده ..

الان که بررسی میکردم دیدم تو زمینه ورزشی و رشته های مربوط به ورزشی خیلی از مدارک در مقطع لیسانس هستن یا فوقشون لا اقل شاید پیش نیاز لازم داشته باشن ....

من اگه برای مقطع لیسانس اقدام کنم ( Undergraduate ) به مشکل میخورم ؟ در کل کار بدیه اگه واقعا علاقم این باشه ؟ اصلا اینجا اجازه تحصیلو بهم میدن

یا اینکه حتما باید در همون زمینه و در مقطع بعدی ( فوق ) باشه ؟

مثلا اینجا پولی که میذاری و میری به قولی هر جور رشته و در هر مقطعی انتخاب کنی میتونی بری یا .... ؟

کلا در دو طرف ( قوانین ایران و کشور مقصد ) مشکلی در این رابطه وجود داره ؟

بالا