• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تمام موارد مربوط به Mp3 Player ( فهرست در صفحه اول )

sadraking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
salam dustan.
man ye soale kheili hayati va fori daram.
rastesh chand rooze daram dombale ye MP3 Player migardam ke keifiate zabte sedash khub bashe.
be man iAudio ro moarrefi kardan. vaghti raftam baraye kharid azash test gereftam aslan khub nabud (un modeli ke 1GB hast 150000) fek konam f2 bud.
bad az un Zen VAW ro test kadam ke keifiatesh kheili behtar bud. gheimatesh ham!!!
mishe ye komaki bokonid bebinam eshtebah mikonam ya na?
kheili mamnoonam.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
salam dustan.
man ye soale kheili hayati va fori daram.
rastesh chand rooze daram dombale ye MP3 Player migardam ke keifiate zabte sedash khub bashe.
be man iAudio ro moarrefi kardan. vaghti raftam baraye kharid azash test gereftam aslan khub nabud (un modeli ke 1GB hast 150000) fek konam f2 bud.
bad az un Zen VAW ro test kadam ke keifiatesh kheili behtar bud. gheimatesh ham!!!
mishe ye komaki bokonid bebinam eshtebah mikonam ya na?
kheili mamnoonam.
دوست من ، لطف کن فارسی تایپ کن ... بهرحال :

f2 فکر نکنم 150 تومن باشه ، شاید u3 رو دیدی ...

بهرحال عجیبه که از کیفیت ضبط iaudio خوشت نیومده و در عوض از کیفیت ضبط zen v plus (منظورت همین بود ؟ ... چون wav من نشنیدم !) خوشت اومده .. معمولا برعکسه ..

بهرحال بحث به مقدار زیادی سلیقه اییه ...

توصیه : شما اگه می خوای 150 تومن خرج کنی ، می تونی بری سراغ یکی از کارای سونی به نام ICD-U60 که مخصوص ضبط صدا ساخته شده و کیفیت خیلی خوبی داره ... نظرت چیه ؟

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام جناب سیمور

به لطف راهنمایی های شما خرید با موفقیت انجام شد ممنون
thanks.gif
... ولی ...

الان به یک مشکل بر خوردم که نمی دانم چی کار باید بکنم (البته شاید هم مشکل نباشه!)

طبق دستور

1. باید نرم افزار های مربوطه را نصب کنم

2. کابل را به کامپیوتر متصل کنم وبعد از روشن کردن دستگاه 4 ساعت صبر کنم تا شارژ بشه

3. بعد از شارژ کامل باید دکمه منو را نگه دارم تا صفحه منو برای اولین بار ظاهر بشه

من همه این کارها را کردم ولی تنها چیزی که نشان می ده یک صفحه سفید و البته در کنارش اهنگهای خود دستگاه را هم پخش می کنه (قبل از شارژ هم همین وضعیت را داشت یعنی صفحه سفید و پخش آهنگ ها)

ایا شارژ کردن من ایرادی داشته؟
احیانا دستگاه اشکال داره؟
اصولا روش دیگه ای باید انجام می دادم؟
یا اصلا دستگاه شارژ نشده؟ ( چون هیچ شکلی روی صفحه نشان نمیده که ایا شارژ کامل شده یا نه؟ هر چند اول که وصل کردم چراغش چشمک می زد ولی بعد ثابت شد)
sad.gif

کابل اتصال به تلویزیون و کابل برای شارژ معمولی را حتما باید از مدل خود creative باشه اگر نه چه مدلی مناسب (چون چند بار دیدم که این مورد را تذکر دادید )

پ.ن. سوالهای کاملا مبتدی
blush.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
آیا دستگاه بدرستی روشن میشه ؟

می تونی توی همه قسمت هاش بری ؟

به PC وصلش می کنی درست شناسایی میشه ؟

کابل اتصال به TV یه چیز معمولیه به نام RCA که می تونی از هر مغازه لوازم جانبی تلویزیون یا الکترونیکی بگیری ... 2000 تومن باید باشه یا کمتر ...

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1. پشتیبانی نکردنش از پوشه ها بخاطر اینه که mtp هستش و و بجای فولدربندی از tag ها حمایت می کنه که یه روش سطح بالاتر برای مدیریت فایل محسوب میشه ... 70 درصد مدلهای هم رده و بالاتر از این مدل ، به همین ترتیب هستن ...

وانگهی اگه واقعا فولدربندی رو نیاز داری، می تونی هر فولدر رو یه playlist کنی ... اینطوری راحت می تونی همون فولدربندی رو داشته بشی ...

2. بازم ویژگی اکثریت مدلهای mtp هستش ... یعنی حافظه رو دو بخش می کنن ...

3. درسته ... خیلی رادیوی قدرتمندی نداره و صرفا متوسطه ... در مورد ضبط هم همینطوره : متوسط

4. اینم ماهیت دوگانه صفحه OLED هستش ... یعنی کیفیت خیلی خوبی داره ، ولی تو روز خوب دیده نمیشه ... حالا اگه oled نبود ، توی روز بهتر دیده می شد ولی صفحه اش کیفیت لازم رو نداشت و میشد یه مشکل دیگه !! ...

5. به نظر منم یه جورایی مشکوکه ... مثلا بعضی آهنگا رو چندبار تکرار می کنه و بعضی ها رو اصلا ...

مرسی از نظرات خوبت ...
دوست عزيز و استاد گرام
من هم ميدونم ميتونم از هر فولدر يك play list درست كنم ولي 4gb نميشه ديگه شرمندتم
من هم ميدونم اين قابليت از سطح بالا تري هست ولي بدرده ما ايراني ها كه tag هامون كامل نيست نميخوره
در مورد راديو هم فكر مكنم بعد اپديت فريم ور هم قوي تر شده الان شايد:blush:
در كل از نظرتون سپاسگزارم اميدوارم تونسته باشم يك كمكي بكنم

sadraking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به این لینک یه سر بزن همون ZEN WAV که گفتم
http://asia.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16708
به این نکته هم توجه کنید که 30 ساعت باتری داره!!!
2GB : 112 toman
4GB : 150 tomtn

اون iAudio هم که تست کردم u3 بود
1GB : 150 toman
من که تست کردم کیفیت ضبط wav خیلی بهتر بود. البته u3 صدای نفس هام رو هم ضبط کرده بود
ولی تو فاصله 4 متری در حد Neeon2 بود. صداهای دور رو wav بهتر ضبط کرده بود.
میخواستم ببینم اشتباه میکنم یا اینکه wav که تازه اومده ترکونده؟:wacko:

sadraking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی سیمور جان من میخوام از طرف خودم و همه بچه ها ازت تشکر کنم.
راستش من تا حالا ندیده بودم کسی بی مزد و منت واسه بقیه وقت بذاره
به سوالاشون جواب بده!!!!!!!!
[ممنوننییییییم

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دوست عزيز و استاد گرام
من هم ميدونم ميتونم از هر فولدر يك play list درست كنم ولي 4gb نميشه ديگه شرمندتم
من هم ميدونم اين قابليت از سطح بالا تري هست ولي بدرده ما ايراني ها كه tag هامون كامل نيست نميخوره
در مورد راديو هم فكر مكنم بعد اپديت فريم ور هم قوي تر شده الان شايد:blush:
در كل از نظرتون سپاسگزارم اميدوارم تونسته باشم يك كمكي بكنم
خب شما از نرم افزار کمکی همراه خود دستگاه استفاده کن ... فوق العاده اس ... اتوماتیک وصل میشه به یه database و tag همه آهنگا رو مرتب می کنه ... یعنی همه اطلاعات درست رو وارد می کنه ... برو دنبالش ...

رادیو ، قطعه سخت افزاریه و من تا حالا نشنیدم که بعد از اپدیت firmware تغییری بکنه ... اما اگه بشه ، خیلی هم خوبه ...

خیلی خوبه که دوستان بعد از خرید بیان و نظر بدن ... ممنون ...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به این لینک یه سر بزن همون ZEN WAV که گفتم
http://asia.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16708
به این نکته هم توجه کنید که 30 ساعت باتری داره!!!
2GB : 112 toman
4GB : 150 tomtn

اون iAudio هم که تست کردم u3 بود
1GB : 150 toman
من که تست کردم کیفیت ضبط wav خیلی بهتر بود. البته u3 صدای نفس هام رو هم ضبط کرده بود
ولی تو فاصله 4 متری در حد Neeon2 بود. صداهای دور رو wav بهتر ضبط کرده بود.
میخواستم ببینم اشتباه میکنم یا اینکه wav که تازه اومده ترکونده؟:wacko:
درسته ... حق با توئه ... اتفاقا من خودم امروز صبح متوجه شدم wav وارد ایران شده ... (توی یه سایت قیمت دیدم)

امکاناتش خیلی خوبه ... اسپیکر ... ebook ... باتری عالی ... کیفیتش هم که مثل همیشه خوبه ...

در مورد کیفیت ضبط صدا : واقعا از یه مرحله ای به بعد بحث سلیقه اس ... یعنی من خودم هم معتقدم کارای creative ضبط صدای خوبی دارن ... خیلی از سایت های معتبر هم تایید می کنن این قضیه رو ... ضمنا شک دارم که از نظر سخت افزاری ، قطعات مربوط به ضبط صدای مدل wav فرقی با مدلهای قبلی بکنن (هرچند باید منتظر review ها بمونیم)

کارای iaudio هم بخاطر کیفیت صدا معروفن ... اینکه شما میگی کیفیتش خوب نبوده عجیبه ... اما واقعا مقداری بحث سلیقه اس ...

روی اوم مدل سونی که گفتم هم فکر کن ... (اگه واسه ات ضبط صدا خیلی مهمه ، همین از بهتره)
راستی سیمور جان من میخوام از طرف خودم و همه بچه ها ازت تشکر کنم.
راستش من تا حالا ندیده بودم کسی بی مزد و منت واسه بقیه وقت بذاره
به سوالاشون جواب بده!!!!!!!!
[ممنوننییییییم
282.gif

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
آیا دستگاه بدرستی روشن میشه ؟

می تونی توی همه قسمت هاش بری ؟

به PC وصلش می کنی درست شناسایی میشه ؟

کابل اتصال به TV یه چیز معمولیه به نام RCA که می تونی از هر مغازه لوازم جانبی تلویزیون یا الکترونیکی بگیری ... 2000 تومن باید باشه یا کمتر ...

سلام

اولا ممنون از توجهتان ولی مثل اینکه اصلا مشکلات قابل حل نیست
sad.gif

وقتی دستگاه را روشن می کردم فقط یک صفحه سفید خالی ظاهر می شد بدون نمایش منو ( حتی بعد از 4 ساعت شارژ ) یعنی هیچ قسمتی نمی توانستم برم

اهنگهای سمپل خود دستگاه پخش می شد همه دکمه ها هم کار می کرد مثلا می توانستید pause کنید یا اینکه بزنید بره اهنگ بعدی

وقتی نرم افزار های خودش را نصب کردم دستگاه را کاملا می شناخت (هرچند موفق نشدم چیزی اضافه کنم)

در هر صورت خود این را نتوانستند درست کنند و حدس می زنم همه نمونه های مشابهشان هم همین مشکل را داشته و به نمایندگی اصلی برگرداند (تبلیغات منفی نمی کنم شاید فقط یه گروه از این مدل با هم خراب شدن ....
candlef.gif
)

فقط امیدوارم نمونه جدیدی که تحویل می گیرم دیگه مشکلی نداشته باشه T_T

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام

اولا ممنون از توجهتان ولی مثل اینکه اصلا مشکلات قابل حل نیست
sad.gif

وقتی دستگاه را روشن می کردم فقط یک صفحه سفید خالی ظاهر می شد بدون نمایش منو ( حتی بعد از 4 ساعت شارژ ) یعنی هیچ قسمتی نمی توانستم برم

اهنگهای سمپل خود دستگاه پخش می شد همه دکمه ها هم کار می کرد مثلا می توانستید pause کنید یا اینکه بزنید بره اهنگ بعدی

وقتی نرم افزار های خودش را نصب کردم دستگاه را کاملا می شناخت (هرچند موفق نشدم چیزی اضافه کنم)

در هر صورت خود این را نتوانستند درست کنند و حدس می زنم همه نمونه های مشابهشان هم همین مشکل را داشته و به نمایندگی اصلی برگرداند (تبلیغات منفی نمی کنم شاید فقط یه گروه از این مدل با هم خراب شدن ....
candlef.gif
)

فقط امیدوارم نمونه جدیدی که تحویل می گیرم دیگه مشکلی نداشته باشه T_T
عجب ... والا اینطور که من متوجه شدم وقتی روشن میشه ، اتوماتیک شروع می کنه به آهنگ پخش کردن و نمی تونی از حالت playing now خارج بشی ...

گاهی وقتا پیش میاد ... ایشالا جدیده سالم باشه ... گارانتی اش چیه ؟ ...

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
سلام

گارانتی شرکت " رایان بدر الکتریک "

خدا را شکر این یکی که تحویل دادند درست کار می کنه

راستی این مدل خیلی هم شبیه vision m نیست نه به تلویزیون وصل میشه نه فرمت های تصویری متنوع ان را داره در واقع از این دو نظر اگر می خرید کاملا نا امید کننده است

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام

گارانتی شرکت " رایان بدر الکتریک "

خدا را شکر این یکی که تحویل دادند درست کار می کنه

راستی این مدل خیلی هم شبیه vision m نیست نه به تلویزیون وصل میشه نه فرمت های تصویری متنوع ان را داره در واقع از این دو نظر اگر می خرید کاملا نا امید کننده است
گارانتی خوبیه ...

به سلامتی ...

آره بیشتر واسه رقابت توی سری mp3 playe های تصویری وارد بازار شده (فلش - حافظه متوسط - با تاکید بر صدا) .. در نتیجه جلوی مثلا vision:m که واسه رقابت توی رده portable media player وارد بازار شده کم میاره از اون نظر ...

راستی من داشتم چک می کردم یه مزیت جالب zen رو متوجه شدم به تقریبا همه مدلهای دیگه : عمق رنگش 24 بیته ... در حالیکه اکثر مدلها 16 یا 18 بیت هستن ... حتی m ... 24 بیت یعنی در حد پلی استیشن ... خیلی عالیه ...

Yen Yen

كاربر فعال هنرهاي نمايشي
کاربر فعال
لایک‌ها
2
جناب سیمور بعد از این همه وقتی که گرفتم تنها کاری از دستم بر می اد اینکه یک تشکر از شما بکنم ^_^

خیلی از توجه و وقت وحوصله تان ممنون و متشکرم بدون راهنمایی های شما امکان نداشت چنین انتخابی بتوانم انجام بدم ممنون

Shadow Dancer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه MP4 سانسا مدل e270 خریدم و میخواستم بدونم که کمپانی Sandisk در بین سازندگان MP3 , MP4 چقدر شاخه؟ البته میدونم که بعد از iPod پرفروش ترین MP3 Player در ایالات متحده Sandisk به حساب میاد اما چون من اصولا از مکانیزم iPod خوشم نمیاد سوالم اینه که در مقایسه با مارکهایی مثل Sony , Creative , iRiver, iAudio برند Sandisk در چه سطحی قرار داره؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من یه MP4 سانسا مدل e270 خریدم و میخواستم بدونم که کمپانی Sandisk در بین سازندگان MP3 , MP4 چقدر شاخه؟ البته میدونم که بعد از iPod پرفروش ترین MP3 Player در ایالات متحده Sandisk به حساب میاد اما چون من اصولا از مکانیزم iPod خوشم نمیاد سوالم اینه که در مقایسه با مارکهایی مثل Sony , Creative , iRiver, iAudio برند Sandisk در چه سطحی قرار داره؟
جدیدا داره میاد بالا ... این کمپانی بخاطر حافظه معروف بود و حالا داره با مدلهای خوب mp3 player ی که می زنه ، توی این شاخه هم اسم در می کنه ...

از نظر کیفیت صدا ، هنوز فرصت داره که به مارک هایی که سالهاست توی این زمینه کار می کنن برسه (یعنی اگه اونا 95 باشن ، این 90 هستش فرضا)... ولی از نظر کنترل - کیفیت تصویر - و ... ، واقعا چیزی کم نداره و رقابت می کنه ... بخصوص همین سری e ... نگران نباش .. انتخاب خوبی کردی ..
جناب سیمور بعد از این همه وقتی که گرفتم تنها کاری از دستم بر می اد اینکه یک تشکر از شما بکنم ^_^

خیلی از توجه و وقت وحوصله تان ممنون و متشکرم بدون راهنمایی های شما امکان نداشت چنین انتخابی بتوانم انجام بدم ممنون
خواهش ...
wink.gif

sadraking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی میدونه فرمت Wave Sound چه جوری میشه به MP3 تبدیل کرد؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
کسی میدونه فرمت Wave Sound چه جوری میشه به MP3 تبدیل کرد؟
منظور از wave sound همون wav خودمونه یا چیزی هست که من نمی دونم ؟... بهرحال اگه همون wav منظورته که برنامه زیاده و کافیه " wave to mp3 converter " رو سرچ کنی ..

مثلا این خوبه ...

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
بچه ها سلام
من ميخوام يه Mp3 Player بخرم. اما نمي دونم چه مارك و مدلي خوبه. بودجه تقريبي 80 تومن در نظر گرفتم. امكانات زير رو هم در نظر دارم كه البته شايد نشه همه اونها رو با هم داشت اما لطفاً يه چيزي معرفي كنيد كه نزديك به خواسته من باشه:

1. ظرفيت ضبط حداقل 50 ساعت صدا با كيفيت عالي
2. قابل اتصال به ميكروفون اكسترنال استريو
3. نمايشگر رنگي
4. قابليت عقب جلو كردن اسان يك فايل ضبط شده توسط خود دستگاه (مثلاً اگه يه فايل يك ساعته ضبط كرديم و حالا ميخوايم دقيقه سي ام رو گوش كنيم مجبور نباشيم از دقيقه 1 گوش كنيم تا برسيم به 30!)
5. اتصال مستقيم به PC (بي نياز از CD و كابل)
6. قابل شارژ با USB
7. قابل اتصال به ضبط خودرو
8. امكانات ديگري كه لازم هست و من نمي دونم.

متشكرم

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بچه ها سلام
من ميخوام يه Mp3 Player بخرم. اما نمي دونم چه مارك و مدلي خوبه. بودجه تقريبي 80 تومن در نظر گرفتم. امكانات زير رو هم در نظر دارم كه البته شايد نشه همه اونها رو با هم داشت اما لطفاً يه چيزي معرفي كنيد كه نزديك به خواسته من باشه:

1. ظرفيت ضبط حداقل 50 ساعت صدا با كيفيت عالي
2. قابل اتصال به ميكروفون اكسترنال استريو
3. نمايشگر رنگي
4. قابليت عقب جلو كردن اسان يك فايل ضبط شده توسط خود دستگاه (مثلاً اگه يه فايل يك ساعته ضبط كرديم و حالا ميخوايم دقيقه سي ام رو گوش كنيم مجبور نباشيم از دقيقه 1 گوش كنيم تا برسيم به 30!)
5. اتصال مستقيم به PC (بي نياز از CD و كابل)
6. قابل شارژ با USB
7. قابل اتصال به ضبط خودرو
8. امكانات ديگري كه لازم هست و من نمي دونم.

متشكرم
شما توی پی.تی هم پرسیده بودی همین سوال رو درسته ؟ ...

در مورد 50 ساعت ضبط
: شما با این بودجه می تونی 20 ساعت ضبط داشته باشی ، نه بیشتر ... ضمنا کیفیت ضبط فوق العاده رو هم فراموش کن ... توی این دامنه قیمت ، می تونی کیفیت ضبط خوب و شاید کمی بالاتر داشته باشی ، اما نه بالاتر ...

در مورد میکروفون اکسترنال
: قابلیت line in لازم داره و البته میکروفون های pre-amp شده (با میکروفون های معمولی و ارزون فرق داره) ، ولی عملی به نظر میاد

در مورد نمایشگر رنگی : در مدلهای زیر 100 تومن ، مدلهای معتبری که نمایشگر رنگی داشته باشن زیاد نیستند ، ولی اینم میشه یه کاری کرد

بقیه گزینه ها هم مشکلی نیست ...

مدلهای پیشنهادی : (هرچند واسه اکثرشون باید 4-5 تومن افزایش بودجه بدی)

سری T از iriver ... (پاساژ ایران - طبقه اول رو چک کن) - همه مواردی که گفتی رو دارند ... صفحه رنگی / Line in / ضبط با کیفیت خیلی خوب

Zen v plus از creative ... اینم همه موارد رو داره ، با این فرق که نیاز به نرم افزار مخصوص واسه اتصال به PC داره (هرچند با مدیا پلیر 10 به بالا هم میشه کار کرد) - باتری شارژی - ویدئو

Zen neeon ... از creative ... همه موارد بالا رو داره - شارژی

بالا