• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تمام موارد مربوط به Mp3 Player ( فهرست در صفحه اول )

ipod remix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نام نگارنده خوش نگار

چجوری فرق آیپاد اصل رو با تقلبی بفهمیم

سلام

چون این موضوع خیلی از افراد رو شاید به اشتباه انداخته بود .من سعی کردم یکمی درباره ی این موضوع توضیح بدم تا موضع رو کمی شفاف سازی کرده باشم.

در بیشتر بازارهای صوتی و تصویری تهران حتی دیگه ipod هم از دست این محصولاتی که شبیه به ipod ساخته می شن و در بازارهای ما با نام همون ipod یا نامهای

دیگه فروخته میشن در امان نیستن . حتی بعضی ها می گن که این وسیله ipod هستش و خریدار وقتی قیمت کم محصول رو می بینه شاید وسوسه بشه تا اون رو بخره . من نمی

خوام بگم این محصولات تقلبیه بلکه می خوام بگم شبیه به محصولات ipod زده می شه وشکل ظاهری تقریبا شبیه به آیپاد داره ولی امکان داره به نامهای دیگه ای فروخته بشه که بعضی ها شاید این محصولات مشابه رو به نام آیپاد به شما بفروشند و این کار مثل این می مونه که یه پژو آردی رو به شما به جای پژو جی ال ایکس بفروشند که خواب شاید این ماشین ها تقریبا شبیه به هم باشند ولی یکی موتور پژو روش سواره و دیگری موتور پیکان!!!!!!!!!!!!!!!!!

حتی من خودم یه بار به یه مغازه رفته بودم که یه نوع محصول شبیه به آیپاد شافل داشت که بسته بندیشم تقریبا شبیه به بسته بندی آیپاد شافل بود و

اگر در نگاه اول بهش نگاه می کردی فکر می کردی آیپاد شافل اصل هستش و لی در حقیقت آیپاد شافل اصلی نبود و محصول تقلبی آیپاد شافل بود.

خواب حالا می خوام یه سری براتون عکس بزارم و یکمی توضیح بدم که چجوری فرق آیپاد اصل رو با تقلبی بفهمید.

shufflec_2.jpg

counterfeit.jpg

nanoc.jpg

apple_fake_ipod.jpg

خواب عکسهای بالا آیپاد نانو و شافل رو در دو مدل مشابه آیپاد که آیپاد اصل نیست و خود آیپاد اصل نشان داده است.

خواب در هنگام خرید آیپاد به این عکسها ی بالا توجه کنید که اول آیپاد باید شکل ظاهری شبیه به آیپادهای اصل بالا داشته باشد و آیپادی که آیپاد اصل نیست و با حرف counterfeit نوشته شده است .

و به این نکته توجه کنید که آیپاد اصل صدا رو بدون وسایل جانبی ضبط نمی کنه ولی در نوع مشابه اش که اصل نیست ضبط صدا داره که در آیپاد حتما باید با وسیله جانبی این کار رو کنی.

آیپاد اصل صفحه ی لمسی داره ولی فکر نکنم آیپادهای غیر اطل صفحه ی لمسی داشته باشند.

آیپاد نانو اصل در مدلهای 1و2و4 گیگابایتی موجود هستش ( منظورم در نسل اولش هستش) و آیپاد شافل ها ی اصل در مدل های 512 و ا گیگابایتی موجوده (منظورم نسل اولش هستش ) ولی آیپادهای غیر اصل امکان داره در ظرفیتهای دیگری باشند.

آیپاد نانو اصل قابلیت پخش mp4 ( فقط در صورتیه می شه فایل های mp4 رو روی اون نمایش داد که برنامه اصلی رو به آیپاد لینوکس تغییر بدی) رو نداره ولی در بعضی از مدل های مشابه آیپاد نانو اصل امکان داره قابلیت پخش mp4 رو داشته باشه.

فکر کنم کافی باشه .

اگه به توضیحات بیشتری احتیاج دارید بگید تا اگه در توانم بود بتونم جوابتون رو بدم.

التماس دعا

متشکرم

فعلا خدانگهدار​

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این ep-630 خیلی خوب به نظر می یاد...قیمتش رو که زده بود 29.9دلار...اینجا ارزون تره یعنی، 20تومن پیدا می شه..؟
73.gif
البته من نظرم روی Sony Ericsson hpm-65 هم هست، همونی که همراه w710 می یاد... خوبیش اینه که هم earbud هستش هم قلاب داره و دور گوش سفت می شه...هم کیفیتش باید توووپ باشه مثل باقی هدفون های واکمن... سیمور جان این مدل رو جایی ندیدی شما؟
ep-630 رو من می دونم که حدود 20 تا 25 هستش ... چون چندبار قیمت کردم خودم این اواخر ...

این مدل جدید SE رو هم ندیدم ولی همیشه هدفونای خوبی دارن این سری w
بعد اینجارو نگاه کنید، apacer 512mb with expandable memory slot ناقابل 70دلار... می گم یه چیزی... چرا اینجا اصلاً صحبت این تیپ mp3 player ها نمی شه؟؟!

URL="http://www.sandisk.com/Products/Item(2060)-SDMX7-1024-Sansa_c240_MP3_Player_1GB.aspx"]ایــــن [/URL]مدل جالبیه به نظرم..قیمتشم که خوبه
73.gif

توی این تیپ کارها Sony Ericsson HBM-30 Bluetooth Music Handsfree هم چیز جالبیه...
علت صحبت نکردن درباره بعضی مدل ها اینه که متفرقه هستن و همیشه یه ایراد احمقانه ای دارن ...
fahrrad_stein.gif

مثلا همین apacer به نظر خیلی خوب میاد ... ولی usb 1.0 داره ... یعنی سرعت انتقال داده خیلی پایینه ... تازه کیفیت صدا و هدفون این مارک هم تایید نمیشه ... فقط همین قابلیت کارت خور بودنش خوبه که از وقتی sandisk مدل های ارزون کارتخور زده ، دیگه میشه با خیال راحت اینو گذاشت کنار ...
43r4jed.gif

یا اون مدل سونی ، که شک دارم تو ایران گیر بیاد ... فقط 10 ساعت کار می کنه ( در حالت mp3 ، فقط 5 ساعت ) ... تازه بشرطیکه یه باتری خیلی خوب بذاری توش ، وگرنه از اونم کمتر ... این در حالیه که الان اگه یه وسیله ، 20 ساعت کار کنه ، بهش میگیم کارکرد معمولی ...
tooth.gif

اون sansa چیز خیلی خوبیه و جزو محصولات خیلی خوب بازاره
300.gif
... البته کیفیت صداش شاید بهترین نباشه ... ولی بهرحال عالیه ... البته کمی گرون باید باشه ...
و سوال از همه مهم تر، مشخصه که قیمت های مارک های معروف و متفرقه باهم خیلی فرق دارن... حالا سوال اینکه کیفیت صدای این ها به اندازه ی قیمتشون باهم فرق دارن؟! مثلاً این مدل سونی رو ببینین:
4gxmn9e.jpg
، یه چیزی شبیه این هست تو بازار 100 جور مارکش موجوده، 1گیگ سونی ش فک کنم 60 تومن بود، با اتصال به usb شارژ می شد، یه بار واسه تست گذاشتم گوشم کیفیت صداش خیلی خوب به نظرم اومد، حداقل بهتر از نانوپلاس (یکی از دوستا داره، هم کیفیت صداش به نظر من واااقعاً مفتضحه، هم اینکه خیلی گنده و سنگینه با دوتا باطری
297.gif
)، حالا سوال اینکه چرا آدم اینقدر پول اضافی بده به این تیپ player ها؟!
فقط می تونم بگم : مطمئن باش " همون قدر که پول بدی آش می خوری ... " ... این حرف توی محصولات الکترونیک ، دوبرابر جاهای دیگه معنی پیدا می کنه .... شاید این دوتا جمله رو توی این 100 صفحه ، 100 بار تکرار کرده باشم ...
301.gif

نانو هم فقط یه باتری می خوره ، نمی دونم چرا گفتی دو تا ...نکنه اصلا نانو نبوده اونی که میگی ...
297.gif

یه سوال دیگه (
39.gif
:blush: )، سیمور جان شما حتماً کیفیت گوشی های واکمن se توی دستت هستن... چه مارک و مدلی از mp3 player ها کیفیتشون در همون حد به بالاس؟ (ارزون ترین ها)
73.gif
همین مارک هایی که دارم معرفی می کنم اینجا ... مثل ipod - creative - iaudio ... اینا مارک های قوی و اصلی بازارن ..
181.gif

BROKEN.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چقدر ترافيك اين تايپيك رفته بالا.آقا 3 صفحه ديگه اين تايپيك 100 صفحه اي ميشه.نميخواين به مناسبت 100 صفحه اي شدنش كاري كنيد؟
من پيشاپيش به سيمور و سوني استايل خسته نباشيد ميگم.قبل از مراسم 100 صفحه اي :)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ممنون.اين مدله خيلي ضخيمه .اما اين iaudio چيزاي قشنگي داره خوشم اومد ازشون.تصميم گرفتم قيد قيمتو بزنم براساس قيافه انتخاب كنم بعد از بين انتخابهام مناسب ترينشو انتخاب كنم .راجب مدلاي iaudio و آيپاد تحقيق ميكنم بعدا مزاحمت ميشم.ظرفيت بالا واسم مهم نيست .قيافه ، ضبط MP3 و كيفيت واسم مهمه
بهرحال اگه بودجه ات رو بگی بهتره ...
170.gif

مگه آيپاد نميشه واسش لوازم جانبي گرفت كه ضبط هم بكنه ؟
گیر میاد احتمالا ... ولی هزینه اش زیاده ... یعنی خود دستگاه گرونه ، تازه تو می خوای بری تجهیزات جانبی اش رو هم بخری ...
164.gif

راستي اين سايت قيمتاش رو بالا زده .درسته ؟اون چيزي كه شما به من معرفي كردي 125 زده 145
قيمت واقعي iAUDIO COWONA 2(20GB رو اطلاع دارين؟ تو اين سايت زده 253 يورو اما تو اون سايت ايرانيه خيلي بالاتره ، زده 385 هزار تومن.يا شايد اون سايته زياد ارزون زده.اما توسايت آمازون هم زده 318 دلار.
به نظرم این سایته یه ذره گرون زده ... ولی در حد 10-15 تومن ... شاید هزینه های جانبی رو در نظر گرفته ( اگه خرید و فروش پستی باشه )
1655.gif

A2 هم حدود 380 تا 400 تومنه ( آحه هم 20 گیگ داره و هم 30 گیگ ) ... چیز خیلی عالی هستش ... بین خودمون باشه ، تنها مدلی بود که با vision:m من رقابت می کرد ... ولی خوب ، 100 تومن گرونتر بود و من این یکی رو خریدم ... هر چند خیلی راضیم ...
character0144.gif

راجب قيمت ZEN V اينجا رو ببينيد قيمتش خيلي مناسبه.وظاهرشم راضي كنندست .كاش بود.
zen v که فوق العاده اس ... منم گفتم که اگه گیر بیاد عالیه .... ولی شک دارم گیر بیاد ...
352nmsp.gif

اين IAUDIO T2 هم 2 گيگش باحال بود اين حدودا چند هست ؟
كلا اين IAUDIO نمايندگي تو ايران نداره ؟ (رسمي ياغير رسمي)
دستت درد نكنه.
باید حدود 170 تومن باشه ... گارانتی هم حتما داره ... من خودم یادمه کارت گارانتی اش رو دیدم ...

gba

Registered User
لایک‌ها
25
ep-635 بخری بهتره کیفیتش خیلی بهتر شده

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دستت درد نکنه !
امروز اتفاقی رفتم پایتخت! یه نگاه انداختم و اون 2 تا مدل رو قیمت گرفتم
کریتیو نانو رو میداد 83000 تومن
iaudio u2 رو هم میداد 125000 تومن!

اما یه چیزی که خودت گفتی و من وقتی از نزدیک دیدم فهمیدم دقت در طراحی و جنس دستگاه ها بود! کریتیو پلیرش
پلاستیک روش انگار از جنس خوبی نبود! اما iaudio هم شیک و هم جنسش مرغوب بود!
رفتم یه مغازه قیمت بگیرم به فروشنده گفتم که اخرین قیمتی که می تونید به من بدید برای iauio u2 چنده؟ گفت تخفیف میدم و ... گفتم که نه! چون من بین این و اون یکی رو می خوام بخرم و اختلاف قیمتشون حدود 40000 تومن
هست می خوام ببینم چقدر تخفیف میدی که من راغب میشم بیام u2 بگیرم! اگر نه برم کریتیو بگیرم! گفت کریتیو به خاطر تبلیغاتش معروف شده ... اگه می خوای تو اون قیمت بگری شاتل بگیر! گفتم من یکی از اینا رو میخوام...
بهم گفت اگر خریدار بودی بیا تا 10000 تومن هم میتونم بهت ارزونتر بدم! :happy:
حالا خودم برنامه خرید رو گذاشته بودم برای 20 روز دیگه! امابه نظرم تخفیف خوبی میده! چون یکی دیگه گفت 4-5 بهت تخفیف میدم ... البته گفت کریتیو رو هم خواستی کمتر از 83000 که قیمت گرفتی میدم!
حالا به نظرت می ارزه الان پول جور کنم و با این تخفیف بگیرم یا اینکه تا 20 روز دیگه قیمتها افت میکنه؟ :blink:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دستت درد نکنه !
امروز اتفاقی رفتم پایتخت! یه نگاه انداختم و اون 2 تا مدل رو قیمت گرفتم
.............
حالا به نظرت می ارزه الان پول جور کنم و با این تخفیف بگیرم یا اینکه تا 20 روز دیگه قیمتها افت میکنه؟ :blink:
تخفیف در حد 10 هزار تومن واسه شون کار سختی نیست ... ولی به هرکسی نمیدن ... تا 20 روز دیگه هم شک دارم خبری باشه ... چون الان توی فصل پاییزیم و انگیزه ای برای نوسان قیمت نیست ....
weathermanf3.gif

من توصیه می کنم که با یه همچین تخفیف خوبی ، حتما برو بگیر ... ولی گارانتی ش رو چک کن ...
detective.gif

پی نوشت : خدا وکیلی ببین این فروشنده ها چطورین ، بی انصافا ! میگه craetive و shuttle در یه حدن
confused0072.gif
... البته حق هم دارن ، چون به نظر اینا آب کردن جنس بنجل ( = شاتل ) یه حال دیگه ای داره .... اینا می دونن که هرکسی قبل از خرید میره پرس و جو می کنه ، طرف shuttle نمیاد .... واسه همین سعی می کنن هربار که یه مشتری میاد ، یه تستی بکنن و سعی کنن جنسای متفرقه شون رو بهش بندازن ...
179.gif

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
تخفیف در حد 10 هزار تومن واسه شون کار سختی نیست ... ولی به هرکسی نمیدن ... تا 20 روز دیگه هم شک دارم خبری باشه ... چون الان توی فصل پاییزیم و انگیزه ای برای نوسان قیمت نیست ....
weathermanf3.gif

من توصیه می کنم که با یه همچین تخفیف خوبی ، حتما برو بگیر ... ولی گارانتی ش رو چک کن ...
detective.gif

پی نوشت : خدا وکیلی ببین این فروشنده ها چطورین ، بی انصافا ! میگه craetive و shuttle در یه حدن
confused0072.gif
... البته حق هم دارن ، چون به نظر اینا آب کردن جنس بنجل ( = شاتل ) یه حال دیگه ای داره .... اینا می دونن که هرکسی قبل از خرید میره پرس و جو می کنه ، طرف shuttle نمیاد .... واسه همین سعی می کنن هربار که یه مشتری میاد ، یه تستی بکنن و سعی کنن جنسای متفرقه شون رو بهش بندازن ...
179.gif
نمی دونم اینا روی هر پلیری چقدر سود میکنن؟ اما فکر میکنم!شرکت بهشون طوری بده که حداقل 18-20 تومن روی هر پلیری سود کنن! سر مانیتور این رو تجربه کردم! فکر نکنم کسی از این بیشتر تخفیف بده! خودش میگفت ما نماینده پارسونی هستیم! اکثر مدلهای iaudio رو داشت!
یادم اومد در مورد شاتل میگفت یکسال گارانتی تعویض داره اما کریتیو گارانتی تعمیر...؟! فکر کنم کریتیو البته مدلهای ارزونش به خاطر قیافه زرد و زارشه که مغازه ها میزنن تو سرش! مثل عقلشون به چششونه!
راستی این مدل با شارژر فندکی usb شارژ میشه؟ چون یه شارژر فندکی usb برای mp3 پلیر دارم گفتم که میتونم ازش استفاده کنم؟
در ضمن امتیازش تو سایت سی نت 7.7 بود کریتیو نانو هم حدود 8 خورده ای بود

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
راستی این مدل با شارژر فندکی usb شارژ میشه؟ چون یه شارژر فندکی usb برای mp3 پلیر دارم گفتم که میتونم ازش استفاده کنم؟
در ضمن امتیازش تو سایت سی نت 7.7 بود کریتیو نانو هم حدود 8 خورده ای بود
خود کمپانی ها ، برای محصولت خودشون از این چیزا تولید می کنن ... ولی خیلی وقتها توی ایران گیر نمیاد
253.gif
... بهتره زنگ بزنی نمایندگی و بپرسی ...
181.gif

ضمن اینکه شارژرهای متفرقه و بی نام نشون ، یه اشکالی دارن اونم اینه که ممکنه به دستگاه آسیب بزنن
263cylj.gif
.. واسه همین توصیه نمیشه ... مگه اینکه یه چیزی پیدا بشه که همه روش توافق داشته باشن ... مثلا یادمه سال پیش ، اعلام شد که شارژرهای یه نوع Mp3 player به اسم Xonix ، بدرد creative می خورن ...
Just_Cuz_19.gif

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ep-630 رو من می دونم که حدود 20 تا 25 هستش ... چون چندبار قیمت کردم خودم این اواخر ...
این مدل جدید SE رو هم ندیدم ولی همیشه هدفونای خوبی دارن این سری w
علت صحبت نکردن درباره بعضی مدل ها اینه که متفرقه هستن و همیشه یه ایراد احمقانه ای دارن ...
fahrrad_stein.gif

مثلا همین apacer به نظر خیلی خوب میاد ... ولی usb 1.0 داره ... یعنی سرعت انتقال داده خیلی پایینه ... تازه کیفیت صدا و هدفون این مارک هم تایید نمیشه ... فقط همین قابلیت کارت خور بودنش خوبه که از وقتی sandisk مدل های ارزون کارتخور زده ، دیگه میشه با خیال راحت اینو گذاشت کنار ...
43r4jed.gif

یا اون مدل سونی ، که شک دارم تو ایران گیر بیاد ... فقط 10 ساعت کار می کنه ( در حالت mp3 ، فقط 5 ساعت ) ... تازه بشرطیکه یه باتری خیلی خوب بذاری توش ، وگرنه از اونم کمتر ... این در حالیه که الان اگه یه وسیله ، 20 ساعت کار کنه ، بهش میگیم کارکرد معمولی ...
tooth.gif

اون sansa چیز خیلی خوبیه و جزو محصولات خیلی خوب بازاره
300.gif
... البته کیفیت صداش شاید بهترین نباشه ... ولی بهرحال عالیه ... البته کمی گرون باید باشه ...
فقط می تونم بگم : مطمئن باش " همون قدر که پول بدی آش می خوری ... " ... این حرف توی محصولات الکترونیک ، دوبرابر جاهای دیگه معنی پیدا می کنه .... شاید این دوتا جمله رو توی این 100 صفحه ، 100 بار تکرار کرده باشم ...
301.gif

نانو هم فقط یه باتری می خوره ، نمی دونم چرا گفتی دو تا ...نکنه اصلا نانو نبوده اونی که میگی ...
297.gif

همین مارک هایی که دارم معرفی می کنم اینجا ... مثل ipod - creative - iaudio ... اینا مارک های قوی و اصلی بازارن ..
181.gif

ایول ایول... امروز یه دونه ep-630 گرفتم... کیفیتش خیـــلی عالیه...
212.gif
قیمت خوبی هم حساب کرد باهام، 18 تومن
50.gif

سیمور جان، خیلی خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی هات... مرسی..
278.gif

mp3 player رو هم یکی از دوستان می خواست بخره،نانو پلاس روکه خوشش نیومد.. ولی به توصیه ی شما گفتم حتماً یه مدل اورجینال بگیره ترجیحاً سونی یا کریتیو که آخر یه مدل کریتیو گرفت اگه اشتباه نکنم s200 به قیمت 95 ...
73.gif

ولی این هدفونه عجب هدفونیه ها
40.gif
هدفون های SE یخورده ای غیر طبیعی base رو زیاد می کردن، این نه ولی خیلی طبیعی و خوب... فقط یخورده ای سایز متوسط ایربادش برای گوش من بزرگه... باید گوشامو بدم دست دوستا یه کمی کش بیارن...
39.gif

بازم ممنون :)

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.

من یه ام پی تری پلیر کوچک و جمع و جور با قیمت زیر 80 تومن یا همین حدود ها ! می خوام که حافظه داخلی یک گیگا بایت داشته باشه و مخصوصا ضبط صداش خوب باشه.

یعنی از فاصله دور تا حد ممکن خوب صدا رو بگیره.

چه مدلی به نظر شما بهتره ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام.

من یه ام پی تری پلیر کوچک و جمع و جور با قیمت زیر 80 تومن یا همین حدود ها ! می خوام که حافظه داخلی یک گیگا بایت داشته باشه و مخصوصا ضبط صداش خوب باشه.

یعنی از فاصله دور تا حد ممکن خوب صدا رو بگیره.

چه مدلی به نظر شما بهتره ؟
اگه يه چيز پدر و مادر دار ميخواي با بودجه زير 80 تومن برو سراغ sandisk.
من 512 شو دارم کيفيت ضبط و پخشش محشره. يک گيگش فکر ميکنم حدود 70 باشه.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
212.gif
قیمت خوبی هم حساب کرد باهام، 18 تومن
50.gif

سیمور جان، خیلی خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی هات... مرسی..
278.gif

mp3 player رو هم یکی از دوستان می خواست بخره،نانو پلاس روکه خوشش نیومد.. ولی به توصیه ی شما گفتم حتماً یه مدل اورجینال بگیره ترجیحاً سونی یا کریتیو که آخر یه مدل کریتیو گرفت اگه اشتباه نکنم s200 به قیمت 95 ...
73.gif

ولی این هدفونه عجب هدفونیه ها
40.gif
هدفون های SE یخورده ای غیر طبیعی base رو زیاد می کردن، این نه ولی خیلی طبیعی و خوب... فقط یخورده ای سایز متوسط ایربادش برای گوش من بزرگه... باید گوشامو بدم دست دوستا یه کمی کش بیارن...
39.gif

بازم ممنون :)
s200 اشکالش اینه که سرعت انتقال داده اش قدری کنده
4bs3ij9.gif
... ( حالا تو بهش نگو ، نخوره تو ذوقش !!
263cylj.gif
)

اون ep-630 هم مبارکه !!
king.gif

shazdeh kocholo

Registered User
لایک‌ها
50
آهاي آقاي سيامك!!
confused0072.gif

خوبي؟!
happy_crying.gif

اين آيپاد جديدا كه نيومد پسرم!! چه كنيم حالا!!
vahidrk1.gif

h_sh

Registered User
لایک‌ها
0
فکر کنم یه خورده گرون گرفتی
من قیمت کردم EP-630 رو میگفت 16 تومن EP-635 رو میکفت 18 تومن البته اگه اشتباه نکنم یه سئوال ه داشتم اینا جرم گوشو به خودشون نمی گیرن

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت همه دوستان .

چند تا سوال داشتم در مورد MP3 Player ها :

سوال یک در مورد مدل های Creative:
تو مطالب این فوروم متوجه شدم گویا MP3 Player های Creative به شکل زیر عمل می کنند :

1- برای ریختن فايل کافیست که MP3 Player و PC از طریق پورت USB به هم متصل شوند .
2- برای ریختن MP3 بر روی دستگاه MP3 Player از طریق PC نیاز به یک نرم افزار می باشد که این کار را انجام دهد.

آیا این الگوریتم برای سایر مدل ها برای سایر مارک ها هم صادق است یا مختص به Creative می باشد .
در مدل های Creative عاشق ZEN V شدم . حیف که این داستان نرم افزار من را نسبت به Creative بد بین کرد. اما آیا مدل ZEN V در ایران هست . در جائی خواندم که از 99 دلار شروع می شود (یک گیگا بایت)
قیمت تقریبی این مدل را دارید ؟(در داخل ایران - به تومان برای یک و دو گیگ)

سوال دو در مورد شارژ باطری :

آیا باطری این دستگاه ها از طریق خود دستگاه شارژ می شوند (پورت ، آداپتور) و یا برای شارژ کردن باطری باید از یک دستگاه جانبی استفاده کنیم.

در مورد نوع باطری هم آیا باطری ها شبیه به باطری موبایل هستند یا از همان باطری های معمولی (قلمی - نیم قلمی ) استفاده می شود.

من مدل i Audio X5 را خیلی می پسندم . آیا این دستگاه در داخل ایران موجود می باشد ؟ اگر بلی از قیمت حدودی این دستگاه با خبر هستید .(مدل 20 گیگا بایتی)

علاوه بر TF-10U از شرکت شاتل هم جالب به نظر رسید که یک گیگا بایتی می باشد . گویا این دستگاه در داخل ایران موجود می باشد . از قیمت تقریبی این دستگاه اطلاعی دارید ؟

در انتها عرض کنم که تعصبی بر روی هیچ مارک خاصی ندارم . تا 150 هم میخوام هزینه کنم و حداقل یک گیگا بایت را هم در نظر دارم . در صورتی که مدل دیگری در نظر دارید که زیبائی قابل قبولی داشته باشه . ممنون میشم اگر من را راهنمائی کنم .

Nimra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز اصلا بعیده Creative اینجوری که میگی باشه
در ضمن اومدم از سیمور عزیز تشکر کنم که انقد باوفاس و هیچکیو تنها نیمذاره
این تاپیک رو دسته اون میچرخه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من امروز پلیرiaudio u2 خریدم! خلاصه دل به دریا زدم و پولش رو جور کردم و خریدم 110000 تومن خریدم !اول از همه می خواستم از سیمور جان به خاطر همه کمکهاش تشکر کنم! اگر اون نبود واقعا با مشکل روبه رو بودم! همه امکاناتش رو تست کردم! خیلی جمع و جور راحته! فقط هدفونش تو بعضی اهنگها یه صدای خشی کمی میده نمی دونم به خاطر چیه؟ بعد دیگه وقتی از تلویزیون صدا توسط لاین این ضبط کردم یه نویز کمی داشت یه البته خیلی کم! تو ضبط صدا هم کیفیت خوبی داره! اما صدای هام محیط رو یه کمی همراه داره! نمی دونم اینا طبیعی هست یا اینکه همه پلیرها اینجورین؟
یه نکته دیگه اینه پشت این پلیر نوشته ساخت چین؟ و همه مشخصات پشتش مثل مدلی هست که تو نت عکسش رو دیدم
تو مشخصاتش نوشته AC ADAPTOR اما ادابتور همراهش نبود!
نمی دونم اداپتور جزء وسائل جانبیشه یا...

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
یه سئوال ه داشتم اینا جرم گوشو به خودشون نمی گیرن
منظورت اینه که جرم ، جذبش میشه ؟ یعنی مرور زمان ممکنه خرابش کنه ؟
1655.gif

شک دارم ... من که همچین چیزی نشنیدم تا حالا ....
170.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سوال یک در مورد مدل های Creative:
تو مطالب این فوروم متوجه شدم گویا MP3 Player های Creative به شکل زیر عمل می کنند :

1- برای ریختن فايل کافیست که MP3 Player و PC از طریق پورت USB به هم متصل شوند .
2- برای ریختن MP3 بر روی دستگاه MP3 Player از طریق PC نیاز به یک نرم افزار می باشد که این کار را انجام دهد.

آیا این الگوریتم برای سایر مدل ها برای سایر مارک ها هم صادق است یا مختص به Creative می باشد .
ببین ، کلا اینطوریه که اکثر Mp3 player هایی که بصورت فلش هستن ( یعنی کوچک و با حافظه حداکثر 4-5 گیگ هستن ) ، نیازی به درایور و نرم افزار مخصوص ندارن و مستقیما قابل استفاده هستن ... یعنی چه بخوای فایل data بریزی ، و چه mp3 ، میشه براحتی این کارو انجام داد ...مثلا همین zen v plus هم اینطوریه ...

البته استثناهایی وجود داره ، مثل مدل های سونی یا ipod .... اما در مورد مدل های فلش creative ، مشکلی نیست و نیازی به نرم افزار خاصی ندارن ...

اما Mp3 player های بزرگتر ، همونطور که گفتی " برای data نرم افزار نمی خوان اما برای mp3 و اینا ، اغلب نیاز به نرم افزار مخصوص دارن " ... این قضیه هم در مورد همه مارک ها صدق می کنه و مختص creative نیست ...

بنابراین این حرفی که تو زدی ، بیشتر در مورد مدل های بزرگ و هارددار صدق می کنه ... ولی باز هم این یه قاعده همیشگی نیست و مدل به مدل فرق می کنه ...
288.gif

در مدل های Creative عاشق ZEN V شدم . حیف که این داستان نرم افزار من را نسبت به Creative بد بین کرد. اما آیا مدل ZEN V در ایران هست . در جائی خواندم که از 99 دلار شروع می شود (یک گیگا بایت) قیمت تقریبی این مدل را دارید ؟(در داخل ایران - به تومان برای یک و دو گیگ)
این مدل توی ایران نیست و ظاهرا برای بازار خاورمیانه در نظر گرفته نشده
179.gif
... قیمتش هم باید بین 120 تومن برای مدل 1 گیگ تا 150 تومن برای 2 گیگ باشه ....

همونطور که گفتم ، مشکل نرم افزار هم نداره ... بهرحال قضیه اینه که اینجا پیدا نمیشه .... یعنی تا حالا که نشده ...
306.gif

آیا باطری این دستگاه ها از طریق خود دستگاه شارژ می شوند (پورت ، آداپتور) و یا برای شارژ کردن باطری باید از یک دستگاه جانبی استفاده کنیم.

در مورد نوع باطری هم آیا باطری ها شبیه به باطری موبایل هستند یا از همان باطری های معمولی (قلمی - نیم قلمی ) استفاده می شود.
این سوالت هم بستگی به نوع مدل داره ... مدل های مختلف یا شارژی هستن یا قلمی ... مدل های شارژی ، یا با استفاده از پورت usb شارژ میشن ( اکثرا مدل های کوچک و فلش ) ، یا با استفاده از شارژر که به برق شهری وصل میشه ( مدل های بزرگ و هارددار - هرچند برای مدل های کوچک ، میشه بطور جداگانه خریداری کرد ) ...
169.gif

من مدل i Audio X5 را خیلی می پسندم . آیا این دستگاه در داخل ایران موجود می باشد ؟ اگر بلی از قیمت حدودی این دستگاه با خبر هستید .(مدل 20 گیگا بایتی)
20 گیگش حدود 260-270 تومنه ...
علاوه بر TF-10U از شرکت شاتل هم جالب به نظر رسید که یک گیگا بایتی می باشد . گویا این دستگاه در داخل ایران موجود می باشد . از قیمت تقریبی این دستگاه اطلاعی دارید ؟
یک گیگش 130 تومنه حدودا ... توصیه نمیشه ...چون عمر باتری اش خیلی کمه .... 6 ساعت !!
296.gif

در انتها عرض کنم که تعصبی بر روی هیچ مارک خاصی ندارم . تا 150 هم میخوام هزینه کنم و حداقل یک گیگا بایت را هم در نظر دارم . در صورتی که مدل دیگری در نظر دارید که زیبائی قابل قبولی داشته باشه . ممنون میشم اگر من را راهنمائی کنم .
اولویت هات چیه ؟ یعنی چه ویژگی برات مهمه ؟ اگه می خوای با این پول بیشترین حافظه رو داشته باشی وکلی آرشیو موسیقی داری ، باید creative micro بگیری که حدود 170 تومنه ...neeon هم حدود 170 باید باشه 6 گیگش ...

اگه می خوای یه وسیله خوب بگیری که امکانات خوب و عملکرد خوب داشته باشه ... iaudio u2 چیز خوبیه ... یک گیگش رو دوستمون 110 تومن خریده و اگه یه هدفون خوب هم بخری کنارش ( 20 تومن ) خیلی عالی میشه ..
rainbowf.gif

نظرت چیه ؟
181.gif

بالا