برگزیده های پرشین تولز

جن ها و شما

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از Jacky :
شايد اين به موضوع تاپيك مربوط نباشه ، ولي حالاكه همه تجربيات و احساسات خودمون رو بيان مي كنيم و دنبال جواب هستيم ف بد نيست اين رو هم مطرح كنم .
براي اكثرمون حالتي پيش آمده كه انگار قبلا در اين شرايط بوديم . يعني در يه موقيعت خاص احساس مي كني قبلا اين صحنه رو ديدي ، مثل يك فيلمي كه قبلا ديده باشي و يه دفعه يادت بياد . و اكثرا هم با تمام جزيياتش . مثلا يادته كه فلاني با تلفن صحبت مي كرد ، تلويزيون فلان برنامه رو نشون مي داد و.... نمي دونم تا حالا براتون پيش اومده ؟

يك دليلي كه من شنيدم ، ناشي از پرواز روح به آينده است . چون در موقع خواب روح از بدن جدا مي شه و برخي معتقدند كه گاهي اوقات روح به آينده ميره و برخي ار وقايع رو مثل اين چيزهايي كه گفتم مي بينه .

اونهايي هم كه اعتقاد به تناسخ دارن ، مي گن به خاطر زندگي انسان در دوره هاي گذشته است .

شما چي فكر مي كنيد ؟
تجربه اي در اين مورد داشتيد ؟
تجربه‌ی این مورد که تا دلت بخواد.
از دید مذهبی‌:
ما قبلا در عالم زر بودیم و کلیه این کارهایی که این‌جا انجام می‌دیم، قبلا اونجا انجام دادیم. خب بعضی‌هاش یادمون می‌یاد!
من تو فکرم اگه این طوره چرا باقیش رو یادمون نمی‌یاد؟!
یا می‌شه کاری کرد که بقیه رو هم یادمون بیاد؟
این طوری اگه بشه می‌شه آینده رو با قاطعیت پیش‌بینی ( یا پیشگویی ) کرد!

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
اون قدري كه مي دونم و تحقيق كردم ، جن ها يه حالتي مثل انرژي دارن و بعضي مواقع هم براي تامين انرژي شون از ديگران استفاده مي كنن .
شايد همه ما از قديمي ها شنيده باشيم ، كه وقتي داخل باغ تنها مي خوابي احساس سنگيني مي كني ( كه برخي اون رو به خاطر منواكسيد كربن توليد شده درختان مي دونن ) و مي گفتن كه " آل " روت ميفته . يا در جاهاي ديگه اي هم كه اين قضيه رخ ميده ، مي گن حتما شام زياد خوردي و شكم سنگين بوده .
ولي مساله اين است كه در واقع جني داره از اون آدم انرژي اش رو مي گيره و اين حالت هم اكثرا در يك حالت بين خواب و بيداري رخ ميده . يعني نه كاملا خواب هستي و نه توان بيدار شدن داري . و اكثرا هم هرچي تقلا مي كني نمي توني بيدار شي . بيشتر مواقع هم زماني كه تنها هستي رخ مي ده . يعني در اجتماعات آدمها خيلي وارد نمي شن و خيلي رخ نمي ده . مثلا اگه خونه تنها خوابيده باشي ممكنه اتفاق بيفته .

يه حرف ديگه هم كه شنيدم اينكه اين موجودات از تكنولوژي دور هستن و براي همين خيلي در جمع هاي كنوني آدمها حاضر نيستن . و در مكانها پرت و دور افتاده مثل اون بيابوني كه دوستمون گفت يا در كارخانه هاي پرت بيشتر پيدا مي شن .
يه بنده خدايي داخل يك كارخانه اي در يك مكان پرتي در يكي از شهرستانها كار مي كرد ، سرايدار اونجا بهش مي گه كه وقتي داخل فلان انبار كارخانه ميري وجودشون رو حس مي كني ، اين بنده خدا هم اين حرف رو تاييد مي كرد كه مي گفت وقتي داخل اونجا مي ره كاملا حس مي كني كه انگار ازت انرژي گرفته مي شه . ( اين رو در مورد اين قضيه تامين انرژي گفتم )
تشكر بابت توضيحات..
تا اونجا كه من ميدونم طبق احاديث و روايات و خود قرآن اجنه از جنس آتش هستند و مثل انسان مسلم ، سركش و عاصي و كافر و ... دارند ! فقط از بينشون پيامبري برانگيخته نشده و بايد از پيامبران ما پيروي كنند...

نكته جالب اينه كه قديمي ها به شدت اعتقاد دارند اجنه نسبت به دو چيز حساس هستند (گفتن ترس درست نيست !) يكي گفتن بسم الله الرحمن الرحيم هستش كه باعث دور شدن اجنه ميشه و ديگري آهن !!
قديمي ها به شدت معتقدند كه جن ها از آهن ميترسند و براي همين خيلي هاشون وقتي شب ها تنها در باغها يا خانه هاي قديمي تنها ميخوابند در زير بالش خودشون يك كارد يا چاقوي فلزي ميزارند....
هيچ وقت دليلش را نفهميدم و توجيهي براش پيدا نكردم ولي به صحتش تقريبا اطمينان دارم !

چند سال پيش دختر عمه ام تعريف ميكرد كه پدربزرگش يك شب نوبت آب داشته توي باغ و پسرش هم سفر بوده ! تنها ميره باغ براي آبياري...
مشغول بوده كه حس ميكنه يه چيزي نگاهش ميكنه و مراقبش هست... زياد توجه نميكنه و به كارش مشغول ميشه كه يكدفعه حس ميكنه يه چيزي از پشت داره بهش نزديك ميشه به سرعت برميگرده و با بيل به سر اون طرف ميزنه (به تصور اينكه آدمي چيزي هستش !) و بعد شوكه شده به اون موجود نگاه ميكنه و بدن پرمو و پاهاي شبيه سم (ثم) را كه ميبينه از حال ميره...

----------------------------------
چند سال پيش يكي از آشناها داشت از مسير نايين بر ميگشت به اردستان كه تو راه متوجه يه ماشين خراب ميشه و متوجه يه زن كه اونجا براي كمك گرفتن دست تكون ميداده...
زن پوشش زياد مناسبي نداشته و اين بابا هم حيض بوده !
به قول خودش از همون اول نگاهش تو سينه هاي اون زن بوده... ماشين اون زن چپ كرده بوده و از اين مرد كمك ميخواد... اين بابا هم زن را سوار ميكنه كه برسوندش...
به خاطر گرماي شديد هوا توي كوير اين بابا تشنه اش ميشه و از زن كه كنار دستش نشسته بوده ميخواد كه يك ليوان آب بهش بده و وقتي زن ازش ميپرسه ظرف آب كجاست روش را به پايين صندلي زن ميكنه كه اشاره به ظرف آب بكنه و يكباره متوجا ثم هاي زن ميشه و ناخودآگاه وحشت زده از مسير منحرف ميشه و چپ ميكنه !
از اينجا به بعدش را يادش نمياد و فقط ميگه وقتي به هوش اومدم نه اثري از اون زن بود و نه ماشينش !

داستان مال چندين سال پيش هستش (بالاي 20 سال) ئ طرف هر وقت واسه ما تعريف ميكنه مو به تن خودش راست ميشه !!

--------------------------------------
نتيجه گيري :
من فكر ميكنم جن ها هم موجودات اجتماعي هستند و ازلت طلب و منزوي نيستند. فقط نميدونم چرا خدا اونها را از ديد انس پنهان كرده...
ظاهرا اين اتفاق به خاطر سركشي شيطان از سجده به انس بوده كه خود شيطان از اجنه بوده ...

در مورد تكنولوژي هم نميتونم چيزي بگم چون هنوز بشر بطور دقيق نتونسته زندگي اجنه را مورد بررسي قرار بده كه مشخص بشه چقدر از سطح علم و دانش برخوردارند...
ممكنه حتي دانششون از بشر امروزي هم فراتر باشه ! چون در ساير خصيصه ها دقيقا مثل انسان هستند فقط در حالت كلي انسان شريف تر هستش و با توجه به اينكه اجنه سالها قبل از انسانها بوده اند شايد علم و دانش اونها از ما بيشتر باشه !
اين را نه ميشه با احاديث و روايات اثبات كرد و نه انكار !

قصه هاي زيادي از زندگي زير زميني جن ها شنيدم و حتي چند نفر از پدربزرگ هاشون نقل ميكردند كه خودشون به چشم جشن ديو و پري ها را ديدند !!

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از Jacky :
شايد اين به موضوع تاپيك مربوط نباشه ، ولي حالاكه همه تجربيات و احساسات خودمون رو بيان مي كنيم و دنبال جواب هستيم ف بد نيست اين رو هم مطرح كنم .
براي اكثرمون حالتي پيش آمده كه انگار قبلا در اين شرايط بوديم . يعني در يه موقيعت خاص احساس مي كني قبلا اين صحنه رو ديدي ، مثل يك فيلمي كه قبلا ديده باشي و يه دفعه يادت بياد . و اكثرا هم با تمام جزيياتش . مثلا يادته كه فلاني با تلفن صحبت مي كرد ، تلويزيون فلان برنامه رو نشون مي داد و.... نمي دونم تا حالا براتون پيش اومده ؟

يك دليلي كه من شنيدم ، ناشي از پرواز روح به آينده است . چون در موقع خواب روح از بدن جدا مي شه و برخي معتقدند كه گاهي اوقات روح به آينده ميره و برخي ار وقايع رو مثل اين چيزهايي كه گفتم مي بينه .

اونهايي هم كه اعتقاد به تناسخ دارن ، مي گن به خاطر زندگي انسان در دوره هاي گذشته است .

شما چي فكر مي كنيد ؟
بله !
بيش از هزار بار ! اولين موارد هم تا اونجا كه يادم مياد مربوط به دوران دبستان ميشد كه من چند هفته متوالي مرتب حوادث سر كلاس برام تكرار ميشد و حس ميكردم قبلا ديدم... !

بارها برام پيش اومده همچين مسيله اي و دليلش هم دقيقا هميني هست كه شما ميگيد..
روح فراي بعد زمان و مكان و عالم ماده پرواز ميكنه و ميتونه راحت به گذشته و آينده سفر كنه... حتي دليل خيلي از كابوس هايي كه بعضي شبها ميبينيم ممكنه به خاطر ناراحتي روح ما از عملش در گذشته باشه ...

توي قرآن هم داريم كه وقتي انسان ها ميخوابند روح همه اونها به پرواز در مياد و بسوي خدا ميره و خدا اون روحهاي كه بايد بمونند را نزد خودش نگه ميداره و بقيه روح ها را به صاحبانشون باز ميگردونه !

جالبه كه بدونيد من الآن چند ساله كه دارم دنبال يه راه ميگردم كه اين خوابها يا مشاهدات را توي حافظه ام نگه دارم و مرتب مرور كنم !!! واقعا اگر ميشد چنين كرد چه كارها كه نميشد كرد !
نكته اي كه براي من فوق العاده عجيب هستش اينه كه توي اين سالها هميشه مسايل ساده و روزمره برام اتفاق افتاده !
مثلا سر ميز نهار يا هنگام تماشاي تلوزيون يا موقع ديد و بازديد از فاميل و ... !
هيچ وقت به روشني تجربه اي در مورد حادثه يا اتفاق بدي برام پيش نيومده كه قبلا حسش كرده باشم !
يعني هيچ وقت خواب اتفاق بدي را نديدم كه بعدا هنگام وقوعش متوجه به تكراري بودنش بشم !

من به شخصه فكر ميكنم بعضي از ناآرامي هاي فردي هم ممكنه به همين خاطر باشه !

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
زن جن گير نشو بي احتياطيست هميشه چندتا از جناش تو راهه:blink:

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از Jacky :

شما چي فكر مي كنيد ؟
افرين منم دقيقا ميخواستم راجب همين حالت حرف بزنم :D

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از Ghamnevis :
توي قرآن هم داريم كه وقتي انسان ها ميخوابند روح همه اونها به پرواز در مياد و بسوي خدا ميره و خدا اون روحهاي كه بايد بمونند را نزد خودش نگه ميداره و بقيه روح ها را به صاحبانشون باز ميگردونه !
سر همين قصه‌اس كه مي‌گن فردي كه خوابه رو بهويي و به شدت بيدار نكنيد! حتي من شنيدم ممكنه اين به دشت بيدار كردن باعث سكته‌اي چيزي بشه و طرف بميره! ( يعني روح فرصت نكنه بياد تو بدنش!! )

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
به نقل از azemati :
سر همين قصه‌اس كه مي‌گن فردي كه خوابه رو بهويي و به شدت بيدار نكنيد! حتي من شنيدم ممكنه اين به دشت بيدار كردن باعث سكته‌اي چيزي بشه و طرف بميره! ( يعني روح فرصت نكنه بياد تو بدنش!! )
نميدونم ولله... فقط ميدونم كه روح فراي بعد زمان و مكان حركت ميكنه و مسيله زمان اصلا در حركت روح دخيل نيست !

ممكنه روح حتي در حين خواب چند ساعته ي ما نزديك يكسال سفر كنه !! يا حتي بيشتر ! گاهي خوابهاي طولاني مدت از اثرات همين هستش !

mo.alizade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
کسی تا حالا خواب جن دیده

من تا حالا سه بار خواب جن دیدم که دوتاش دقیقا تکرای بودن تو یه ساختمون متروکه تو راپله بود وای تمام جزئیاتشم یادمه
دیشب تا خوابم ببره سرویس شدم خدا امشب بخیر کنه

edward

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من قديما خوابي ميديدم كه تو يه صحن امامزاده مانند گم شده ام. همش ميدويدم اينطور اونطورف. و نميدونستم كجا باس برم. بعد كه بيدار شدم فكر كردم مشهد بوده.....

...گذشت تا چند سال بعد با چند تا از رفقا(از جمله همين جكي :D با سيد و مهدي) رفتيم امامزاده صالح تهران. يك بازارچه ماننديه كه آخرش يك پرده برزنتي هست كه كنار بزني امامزاده مشخه. وقتي پرده رو كنار زدم خشكم زد. خودش بود :)

من قبلا امامزاده صالح نرفته بودم. ولي همه جاشو ميشناختم چون همه جاش چرخيده بودم و ...

:wacko:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از edward :
من قديما خوابي ميديدم كه تو يه صحن امامزاده مانند گم شده ام. همش ميدويدم اينطور اونطورف. و نميدونستم كجا باس برم. بعد كه بيدار شدم فكر كردم مشهد بوده.....

...گذشت تا چند سال بعد با چند تا از رفقا(از جمله همين جكي :D با سيد و مهدي) رفتيم امامزاده صالح تهران. يك بازارچه ماننديه كه آخرش يك پرده برزنتي هست كه كنار بزني امامزاده مشخه. وقتي پرده رو كنار زدم خشكم زد. خودش بود :)

من قبلا امامزاده صالح نرفته بودم. ولي همه جاشو ميشناختم چون همه جاش چرخيده بودم و ...

:wacko:
خوب شما حتما در کوچیکی اونجا رفتید! من خیلی جاها و حتی شهرستان رو که رفتم در کودکی را با چنان جزعیات به یاد دارم که بزگترهام به یاد ندارن! و با وجود اینکه سالها بود که بین رفتن در کوچکی و بزرگ شدن و رفتن مجدد فاصله بود راه ها رو بهتر از اونا بلد بودم! حافظه بچه ها می تونه خیلی خوب باشه

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از mo.alizade :
کسی تا حالا خواب جن دیده

من تا حالا سه بار خواب جن دیدم که دوتاش دقیقا تکرای بودن تو یه ساختمون متروکه تو راپله بود وای تمام جزئیاتشم یادمه
دیشب تا خوابم ببره سرویس شدم خدا امشب بخیر کنه
از كجا مي دوني خواب جن بوده ؟
چه چيزي باعث شد تا فكر كني جن ديدي ؟
بيشتر توضيح بده .

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
موضوع داره جالب میشه. 1 ساعته دارم این نوشته ها رو می خونم.
جالب اینجاست اکثرا جن ها رو تو باغ می بینند. پدر بزرگ ما هم تعریف می کرده که وقتی باغ میره جن ها میان و دورش می چرخند و سر و صدا می کردند. ولی کاریش نداشتند.

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از Jacky :
از كجا مي دوني خواب جن بوده ؟
چه چيزي باعث شد تا فكر كني جن ديدي ؟
بيشتر توضيح بده .
مگه تو خواب هم ميان
حالا از كجا ميشه فهميد
والا من تو حالت خواب و بيداري فك كنم ملك الموت رو ديدم ولي جن نه! :rolleyes:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اين تاپيك مايه آبروريزي اين انجمن علم و دانش شد! آقا يكي اينو منتقل كنه گفتگوي آزاد!

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از mazoolagh :
اين تاپيك مايه آبروريزي اين انجمن علم و دانش شد! آقا يكي اينو منتقل كنه گفتگوي آزاد!
چرا!؟
جاش خوبه.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
شما که دود چراغ خورده اید مازولاق جان! علم و دانش کجا بود. :rolleyes:

Saeedm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهتره به جاي تكيه به مشاهدات خاله زنك ها و كسايي كه اعتبار چنداني ندارند خوب فكر كنيد و بگرديد ببينيد كدوم مرجع علمي تونسته وجود موجوداتي مانند جن و پري رو ثابت كنه!
بابا اينا همش خرافات و داستانه... پرداخته ذهن خيالپردازاي داستانپردازاي عهد عتيقه....

athar

Registered User
لایک‌ها
8
با سعید موافقم.
داستان تعریف کردن که نشد بحث. بحثتون هم که بحث نبود. به قول سعید کدوم مرحع علمی تونسته ثابت کنه؟

Ghamnevis

Registered User
لایک‌ها
16
بنده واقعا عذر ميخوام كه تا حالا علما جن نديدند و ديدن جن محدود ميشه به خاله زنك ها !!!

من در داستان ها دخل و تصرف نكردم و اونهايي هم كه داستانها را تعريف ميكردند نيازي به داستان سرايي و تخيل گرايي نداشتند !

ايشالله خودتون به عينه ميبينيد شايد باورتون شد :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از mazoolagh :
تایید میشه!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا