برگزیده های پرشین تولز

حل مشکل زیرنویس فارسی در dvd player خانگی

mcc.king

Registered User
لایک‌ها
27
برادر زدم
دیگه زیرنویس نشون نداد!
خودمون همشهری هستیم اگه میشه اظلاعات تماس تون خصوصی بدین

elicsofy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام. راستش من اصلن نمیدونم چجوری باید با این برنامه کار کنم برای من فقط لینک سوم باز میشه که اونم دانلود برنامه 4share هست . یه برنامه که یه مستطیل کوچیک هست و ازم فایل مبدا میخواد هم با باز کردن فایلی که گذاشتید باز میشه که وقتی کانورتو میزنم در عرض چند صدم ثانیه میگه کانورت انجام شد. چون اکثرا گفتند مشکلشون حل شده گفتم شاید من اصلن برنامه رو بلد نیستم درست اجرا کنم. من یه دستگاه بلو ری ال جی خریدم که فیلمهایی که تو کامپیوتر و تلوزیون با زیر نویس درست پخش میشه رو با زیر نویس برعکس پخش میکنه با تغییراتی که توی سایت ال جی هست هم درست نشد باز کردن تو ورد پد و نوت پد و ...

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
با سلام. راستش من اصلن نمیدونم چجوری باید با این برنامه کار کنم برای من فقط لینک سوم باز میشه که اونم دانلود برنامه 4share هست . یه برنامه که یه مستطیل کوچیک هست و ازم فایل مبدا میخواد هم با باز کردن فایلی که گذاشتید باز میشه که وقتی کانورتو میزنم در عرض چند صدم ثانیه میگه کانورت انجام شد. چون اکثرا گفتند مشکلشون حل شده گفتم شاید من اصلن برنامه رو بلد نیستم درست اجرا کنم. من یه دستگاه بلو ری ال جی خریدم که فیلمهایی که تو کامپیوتر و تلوزیون با زیر نویس درست پخش میشه رو با زیر نویس برعکس پخش میکنه با تغییراتی که توی سایت ال جی هست هم درست نشد باز کردن تو ورد پد و نوت پد و ...
برنامه ای که ضمیمه کردم رو امتحان کنید.
برنامه SrtToUni رو از zip خارج و در حالت Run as Administrator اجرا کنید. دکمه open رو بزنید و زیرنویس با فرمت srt رو بهش بدید. بعد save رو بزنید و جایی که میخواید زیرنویس ذخیره بشه رو با نام جدید مثلا aaa.srt بهش بدید. بعد دکمه convert رو بزنید تا زیرنویس جدید با اینکودینگ unicode ساخته بشه. این زیرنویس جدید رو با نام فایل ویدئویی همنام کنید و در نهایت میریزید رو هارد فلش و میزنی به دستگاهت.
توجه: اگر در این حالت دستگاهتون زیرنویس رو برعکس نشون میده اینبار در برنامه تیک دکمه "برعکس" رو زده و بعد convert رو بزنید. اینجوری زیرنویس برعکس و هماهنگ با دستگاه میشه.

برادر زدم
دیگه زیرنویس نشون نداد!
خودمون همشهری هستیم اگه میشه اظلاعات تماس تون خصوصی بدین

برنامه ای که این دوستمون نوشتن زیرنویس رو با اینکودینگ unicode ذخیره میکنه. اگر دستگاه شما اصلا زیرنویس با این فرمت پخش نمیکنه در این حالت باید اینکودینگ زیرنویس رو تغییر بدید. برنامه دوم subtitle-fixer که ضمیمه کردم زیرنویس رو با اینکودینگ UTF-8 ذخیره میکنه و مشکل عربی بودن حروف (مثل ي) رو حل میکنه.
استفاده از برنامه به این صورته که زیرنویس رو داخل برنامه بکشید و رها کنید. (Drag & Drop)

فایل های ضمیمه

• SrtToUni.zip
    957.9 KB · نمایش ها: 90
  • subtitle-fixer.zip
    30.2 KB · نمایش ها: 57
Last edited:

elicsofy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه SrtToUni رو از zip خارج و در حالت Run as Administrator اجرا کنید. دکمه open رو بزنید و زیرنویس با فرمت srt رو بهش بدید. بعد save رو بزنید و جایی که میخواید زیرنویس ذخیره بشه رو با نام جدید مثلا aaa.srt بهش بدید. بعد دکمه convert رو بزنید تا زیرنویس جدید با اینکودینگ unicode ساخته بشه. این زیرنویس جدید رو با نام فایل ویدئویی همنام کنید و در نهایت میریزید رو هارد فلش و میزنی به دستگاهت.
توجه: اگر در این حالت دستگاهتون زیرنویس رو برعکس نشون میده اینبار در برنامه تیک دکمه "برعکس" رو زده و بعد convert رو بزنید. اینجوری زیرنویس برعکس و هماهنگ با دستگاه میشه.

برنامه ای که این دوستمون نوشتن زیرنویس رو با اینکودینگ unicode ذخیره میکنه. اگر دستگاه شما اصلا زیرنویس با این فرمت پخش نمیکنه در این حالت باید اینکودینگ زیرنویس رو تغییر بدید. برنامه دوم subtitle-fixer که ضمیمه کردم زیرنویس رو با اینکودینگ UTF-8 ذخیره میکنه و مشکل عربی بودن حروف (مثل ي) رو حل میکنه.
استفاده از برنامه به این صورته که زیرنویس رو داخل برنامه بکشید و رها کنید. (Drag & Drop)

ممنون از راهنماییتون. ولی متاسفانه با هیچکدوم از این راهکارها درست نشد.

alifork

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان
تقریبا تمام dvd player های خانگی زیرنویس فارسی srt فیلم را نمیتونند پخش کنند.
اولین راه تبدیل فیلم به یک فرمت دیگر همراه با زیرنویس فارسی که به فیلم مقصد چسبیده میشود، که این راه خیلی طول میشکد.
راه دیگر بوسیله برنامه AVIAddXSub میباشد.که این برنامه فقط فرمت xvid را پشتیبانی میکند.باز هم خیلی از دستگاهها و فیلمها از این فرمت پشتیبانی نمیکنند.
یه راه دیگه که خودم پیدا کردم اینه که بعضی از دستگاه ها زیرنویس unuicode را پشتیبانی میکنند ولی باز هم زیرنویس بصورت صحیح نمایش داده نمیشود.
یه برنامه ای نوشتم که مشکل نمایش زیرنویس srt بصورت یونیکد را حل میکند که میتونید از لینک زیر استفاده کنید.
بهتره دوستان در صورتی که دستگاهشون زیرنویس یونیکد را پشتیبانی کرد،مدل دستگاهشون را بگن.

دستگاه dvd که من روی اون امتحان کردم LG DV-9570PM هست.فرمت mkv و mp4 و avi را بدرستی پخش میکند.کلا لنز دستگاههای LG خیلی خوب نیست ولی بخاط پخش MKV این دستگاه را خریدم. این دستگاه را در شیراز 100 تومن خریدم.یه دو ماهی هست که ازش استفاده میکنیم.تا حالا باهاش مشکلی نداشتم.زیرنویس فارسی را هم با این برنامه خیلی خوب نمایش میدهد.خروج hd هم داره.ولی باز میگم به دستگاه های LG اعتباری نیستا؟شرمندتون نشم.

آخرین آپدیت 23 فروردین 1394
این یکی از فایل اتچ شده جدید تر است.هنوز این آپدیت کامل تست نکردم
http://pdftodoc.ir/phocadownload/srtT2UnicoeFarsi1.2.zip
یه گزینه برعکس به برنامه اضافه کردم که در هر دو حالت برای دستگاهتون تست کنید.
1-نام زیر نویس و نام فیلم باید مثل هم و در یک پوشه باشند،یعنی کنار هم باشن.
2-بعضی از دستگاه ها نوع کدینگ زیرنویس میشه روی unicode یا utf8 انتخاب کرد که باید به دفترچه راهنمای آن دستگاه مراجعه کنید،در این تاپیک سوال نپرسید چون تعداد دستگاهها خیلی زیاده.اگر این گزینه ها داشت،unicode یا utf8 انتخاب کنید.
3-اگر با این برنامه نتونستید تبدیل کنید، فایل زیرنویس با notepad باز کنید و به منوی file-save as بروید،اون پایین گزینه unicode و utf-8 را انتخاب کنید.برای این دو حالت هم تست کنید.
4-در نهایت ممکنه هیچ کدوم از این روشها جواب نده.مثلا خودم تلویزیون 48 اینچ سونی w600b خریدم و با این برنامه نتونستم زیرنویس ببینم و روی همون دی وی دی پلایر ال جی زیرنویس فارسی میبینم.

مشکل من علامت سوال شدن بعضی از زیر نویس هاست.
خیلی هاشون با این برنامه کاملا درست میشن ولی بعضی هاشون وقتی که کانورت میکنم تبدیل به علامت سوال میشن. هم تو کامپیوتر و هم تو پلیر
چیکار باید بکنم؟ میشه راهنمایی کنید؟

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
آپدیت جدید هم درست کردم
http://pdftodoc.ir/phocadownload/SrtToUni_1_2.zip
رفع تکرار نمایش بعضی از جملات.
رفع تعدادی از مشکلات.
نمایش بهتر جملات بصورت راست چین.

یک زیرنویس باز کنید. با استفاده از گزینه convert all path تمام زیرنویسهای همون پوشه را هم تبدیل کنید

Last edited:

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
مشکل من علامت سوال شدن بعضی از زیر نویس هاست.
خیلی هاشون با این برنامه کاملا درست میشن ولی بعضی هاشون وقتی که کانورت میکنم تبدیل به علامت سوال میشن. هم تو کامپیوتر و هم تو پلیر
چیکار باید بکنم؟ میشه راهنمایی کنید؟

فکر کنم حروف پژگچ باشه؟؟؟؟؟اگر اینطور فکر نکنم در پلیر دستگاه درست بشه.ولی روی کامپیوتر احتیاجی به این برنامه نیست.روی کامپیوتر نمیشه این برنامه تست کرد

mehran_k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آپدیت جدید هم درست کردم
رفع تکرار نمایش بعضی از جملات.
رفع تعدادی از مشکلات.
نمایش بهتر جملات بصورت راست چین.

یک زیرنویس باز کنید. با استفاده از گزینه convert all path تمام زیرنویسهای همون پوشه را هم تبدیل کنید
دوست عزیز ضمن تشکر ویژه از شما.... لطف میکنید لینک رو عوض کنید ....ظاهرا لینک ارسالیتون مشکل داره اگر ممکنه یه جای دیگه آپلود کنید ممنون

mehran_k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض تشکر .. من فایل رو دانلود کردم اما دو تا مشکل وجود داره
1- برنامه آنتی ویروس 360
total securtiy این فایل رو بعنوان تروجان میشناسه و پاکش میکنه علت چیه ؟؟

2- قبل از اینکه فایل srt رو بدم به برنامه واسه کانورت با کامپیوتر که بازش میکنم همه چی درسته فارسی رو کامل نمایش میده (با پلیر بلوری فارسی نشون میده اما برعکس ) برنامه رو که اجرا میکنم و فایل جدیدی که باز میکنم با کامپیوتر همش شده علامت سوال ؟؟؟؟ چرا ؟

mehran_k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با عرض پوزش... مشکل دوم حال شد... توی تنظیمات region&language ... پرشین و ایران رو انتخاب نکرده بودم ...الان درست شد بازم ممنون ازبرنامتون

فقط مونده مشکل اول که آنتی ویروس به عنوان تروجان میشناسه برنامه رو .....

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
آنتی ویروست این فایل با چه اسمی بعنوان ویروس میشناسه
در مورد ویروس شاید مشکل از سیستم خودت باشه.من بغیر از این برنامه چند تا برنامه دیگه هم برای فروش دارم.یکیش هم در همین انجمن هم گزاشتم.
اگر کاربر دیگه ای هم این مشکل داره،بگه تا بیشتر بررسی کنم.

mehran_k

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آنتی ویروست این فایل با چه اسمی بعنوان ویروس میشناسه
در مورد ویروس شاید مشکل از سیستم خودت باشه.من بغیر از این برنامه چند تا برنامه دیگه هم برای فروش دارم.یکیش هم در همین انجمن هم گزاشتم.
اگر کاربر دیگه ای هم این مشکل داره،بگه تا بیشتر بررسی کنم.
1.png به این اسم

virginspring

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخرین نسخه آنتی ویروس 360 گرفتم و سیستم باهاش اسکن کردم.ویروسی پیدا نکرد.
این لینک دوباره دانلود کن.دوباره آپلود کردم.شاید درست شده باشه.
سلام
واقعا دستتون درد نکنه
تقریبا مشکلم حل شد فقط یه مشکل دارم
سینمای خانگی من فیلیپس مدل HTB5580 هست ، بعد اینکه با نرم افزار شما کانورت کردم حالت جدا جدا و برعکس بودن درست شد ولی حرف الف نوشته نمیشه البته الفی که به کلمه چسبیده درسته ولی الف جدا نوشته نمیشه و جاش خالیه. مثلا کلمه لیوان اینجوری نوشته میشه : لیو ن
خواهشا راهنمایی کنین

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
1-زیرنویس اصلی با notepad ویندوز باز کنید و تمام حروف "ا" را با "آ" یا "أ" یا "ﺍ" جایگزین کنید.یا حتی با عدد یک یا "|"(اون دکمه کیبردی که خط عمودی داره) یا "!"
بعد با همین برنامه اونو تبدیل کنید.شاید بهتر بشه متن خوند.
2-اصلا ببین زیر نویس تبدیل شده که با notepad ویندوز باز میکنی مشکل داره یا نه
3-یا در برنامه هیچ کدام از گزینه ها را تیک نزن و زیرنویس تبدیل کن
متاسفانه با برنامه نمیتونم درستش کنم

_F14_

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به دوستان.
دستگاه گیرنده+پخش من که مارشاله اصولا با زیرنویس فارسی مشکلی نداره ، فقط بعضی از فرمتهای mkv را بدون صدا و زیرنویس پخش میکنه! فکر کنم مشکل از اینکوندینگ خود فایل باشه. ولی سوالی که داشتم اینه که چطور میشه دو تا زیرنویس مختلف رو (مثلاً فارسی و انگلیسی) را با هم روی یک فایل داشت؟ مثلا اگه قرار باشه اسمشون را تغییر بدیم چه جوریه یا ... ؟ راهی به نظرتون میرسه؟
ممنون.

hesam_772003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا ابتکار جالبی بود ! ولی متاسفانه روی LG BD750 که مثلا جزو به روزترین بلوری های LG هستش تست کردم ، مشکل برعکس بودنش حل شد ولی همچنان حروف منقطع و تکه تکه هستن :( واقعا نا امید شدم از اینکه زیرنویس فارسی رو بتونم درست ببینم :))))

bootshow

Registered User
لایک‌ها
91
با سلام به دوستان.
دستگاه گیرنده+پخش من که مارشاله اصولا با زیرنویس فارسی مشکلی نداره ، فقط بعضی از فرمتهای mkv را بدون صدا و زیرنویس پخش میکنه! فکر کنم مشکل از اینکوندینگ خود فایل باشه. ولی سوالی که داشتم اینه که چطور میشه دو تا زیرنویس مختلف رو (مثلاً فارسی و انگلیسی) را با هم روی یک فایل داشت؟ مثلا اگه قرار باشه اسمشون را تغییر بدیم چه جوریه یا ... ؟ راهی به نظرتون میرسه؟
ممنون.
برای رفع این مشکل باید از برنامه mkvmerge gui استفاده کنی

بالا