برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمايى در زمينه ی انتخاب کتاب

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
حالا که چندین سال هستش که از دنیای کتاب و خوندن دور موندم با دیدن اشتیاق بچه های پی تی تصمیم دارم یه فرصت دیگه به خودم بدم و یه بار دیگه شروه به خوندن کنم . واسه همین از دوستان کمک میگیرم:
دوستانی کتابی میخوام بهم معرفی کنید که بهم اینارو بگه :
من کی هستم , دارم چیکار میکنم , هدف من توی زندگی ام چی هستش ؟ اصلا من هدفی توی زندگی ام دارم و یا نه ؟؟؟؟ میخوام یه بار دیگه خودم رو بشناسم .
دوستان بسم الله.

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام
من دنبال یک کتاب هستم که خواننده کتاب پایان داستان رو تعیین کنه!
قبلا یک کتاب خوندم ولی الان یادم نیست اسمش چی بود.
به این صورت که بعد از خوندن هر صفحه و فکر باید از دو گزینه پایینی یکی رو انتخاب می کردی که با انتخاب هر گزینه به صفحه ای از کتاب مرجوع می شدید. به همین صورت داستان واقی به نظرمیرسید و کاملا در گیر کننده.
امیدوارم چند داستان بهم پیشنهاد بدید.
پارسی یا انگلیسی.
منتظرم.
سپاس

greywarden

Registered User
لایک‌ها
2,079
سلام
من دنبال یک کتاب هستم که خواننده کتاب پایان داستان رو تعیین کنه!
قبلا یک کتاب خوندم ولی الان یادم نیست اسمش چی بود.
به این صورت که بعد از خوندن هر صفحه و فکر باید از دو گزینه پایینی یکی رو انتخاب می کردی که با انتخاب هر گزینه به صفحه ای از کتاب مرجوع می شدید. به همین صورت داستان واقی به نظرمیرسید و کاملا در گیر کننده.
امیدوارم چند داستان بهم پیشنهاد بدید.
پارسی یا انگلیسی.
منتظرم.
سپاس

سلام دوست عزیز اگه اسم اون کتاب یادت اومد حتما معرفیش کن ما هم بگیریم بخونیم برام خیلی جالب بود اصلا نمیدونستم همچین کتابی هم هست .

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام دوست عزیز اگه اسم اون کتاب یادت اومد حتما معرفیش کن ما هم بگیریم بخونیم برام خیلی جالب بود اصلا نمیدونستم همچین کتابی هم هست .

والله تنها چیزی که یادم هست تمش پلیسی بود و خواننده نقش کاراگاه رو بازی می کرد. و البته رمان خارجی بود.

Mamad_Javad

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان
یه رمان میخوام واسه هدیه روز ولنتاین , یه کتاب عاشقانه و احساسی و صدالبته درست و حسابی از یه نویسنده معتبر
پیشاپیش تشکر ;)

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
سلام دوستان
یه رمان میخوام واسه هدیه روز ولنتاین , یه کتاب عاشقانه و احساسی و صدالبته درست و حسابی از یه نویسنده معتبر
پیشاپیش تشکر ;)

از سایت نودهشتیا دانلود کن .

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان
پیشاپیش تشکر

اين روز مقدس هر چند تموم شد و رفت پي كارش ولي خب ...

رمان بر باد رفته

يه رمان ديگه هم هست از ويكتوريا هالت شخصيت اصلي هم بود ماكسي ويليام كه متاسفانه مث هميشه حضور ذهن ندارم اسم كتاب چي بود ...

دزيره هم خوبه ..

رومئو و ژوليت - شكسپير

Last edited:

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
درود،

اسم چند تا رمان رو میخوام ک "عشق و عاشقی" ... داخلش نباشه. ایرانی یا خارجی هم هیچ فرقی نداره.
اینجور رمانها مد نظرم هست.
رمانهایی نظیر : بیگانه، فریدون سه پسر داشت، طاعون، سمفونی مردگان، ابلوموف (البته از صفحه ی 400 این کتاب ک ابلوموف عاشق شد، دیگه نخوندم گذاشتمش کنار!)، تماما مخصوص (این رو هم بعد از 100 صفحه خوندن، گذاشتمش کنار، چون عباس عاشق شد!)
، 1984، قلعه ی حیوانات، لبه تیغ، خاطرات یک گیشا (این هم طرف عاشق شد، دیگه نخوندم و ادامه ندادم)

کلا از اینکه "یک رمان" دوروبرِ میل جنسی و عواطف لطیف انسانی و بوس و شمع و شراب باشه یا خم ابرو و جوش صورت و خالِ لب و ظرافتهای زنانه و ... احساسات عاطفی بین زن و مرد و ... کِ مثلا 40 صفحه یا 1 صفحه از رمان ب ستایش "زن" یا "مرد" مورد نظر بپردازه، متنفرم.

:rolleyes:

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
بیگانه که البته کمی جاده خاکی می زد!
من کتاب بیوتن رو پیشنهاد می کنم. شاید تم عاشقانه ای داشته باشه ولی از نظر من داستان کاملا مردانه ای داره. اگه نخوندی می تونید بازخوردهاشو تو نت ببینی.

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
بیگانه که البته کمی جاده خاکی می زد!
من کتاب بیوتن رو پیشنهاد می کنم. شاید تم عاشقانه ای داشته باشه ولی از نظر من داستان کاملا مردانه ای داره. اگه نخوندی می تونید بازخوردهاشو تو نت ببینی.
درود،

اصلا تم عاشقانه نمیخوام. فقط تم "نا امیدی و خودکشی و مهاجرت و ذجر و شکنجه و مردن و جنگ و تنهایی و افسردگی و خشم و عصبانیت و برادرکُشی و نامردی و ..." این تم رو میخوام.

anArchist

Registered User
لایک‌ها
104
درود،

اسم چند تا رمان رو میخوام ک "عشق و عاشقی" ... داخلش نباشه. ایرانی یا خارجی هم هیچ فرقی نداره.
رمانهایی نظیر : بیگانه، فریدون سه پسر داشت، طاعون، سمفونی مردگان، ابلوموف (البته از صفحه ی 400 این کتاب ک ابلوموف عاشق شد، دیگه نخوندم گذاشتمش کنار!)، تماما مخصوص (این رو هم بعد از 100 صفحه خوندن، گذاشتمش کنار، چون عباس عاشق شد!)
، 1984، قلعه ی حیوانات، لبه تیغ، خاطرات یک گیشا (این هم طرف عاشق شد، دیگه نخوندم و ادامه ندادم)

کلا از اینکه "یک رمان" دوروبرِ میل جنسی و عواطف لطیف انسانی و بوس و شمع و شراب باشه یا خم ابرو و جوش صورت و خالِ لب و ظرافتهای زنانه و ... احساسات عاطفی بین زن و مرد و ... کِ مثلا 40 صفحه یا 1 صفحه از رمان ب ستایش "زن" یا "مرد" مورد نظر بپردازه، متنفرم.

"عقاید یک دلقک" از هاینریش بل

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
درود،

اصلا تم عاشقانه نمیخوام. فقط تم "نا امیدی و خودکشی و مهاجرت و ذجر و شکنجه و مردن و جنگ و تنهایی و افسردگی و خشم و عصبانیت و برادرکُشی و نامردی و ..." این تم رو میخوام.

این کتاب شاید جز دسته ای قرار بگیره که مدنظر شماس. داستان یه خطی ش درباره آدمی است که برای وطنش جنگیده و اکنون بعد از مهاجرت به آمریکا بین مرز سنت ها و واقعیتی که در آمریکا با اون روبروس گیر می کنه. از نظر من روایتش مثل یه فیلم سینمایی می مونه و به شدت جزئیات رو رعایت می کنه. در کل کتاب پر رمز و رازیه درست مثل اسمش ... که درباره همین نام کتاب خیلی ها تفسیرهای مختلفی کردن.
از نظر خیلی ها یکی از ده کتاب برتر بعد انقلابه ولی به هر حال باز هم ممکنه سلیقه ها متفاوت باشه و مورد علاقه شما نباشه ولی امتحانش ضرری نداره.

30we

Registered User
لایک‌ها
135
درود،

خوب این هم از کمک ما:
تاریخ نوشته الزا مورانته
موبی دیک نوشته هرمان ملویل
بازی در سپیده دم و رویا نوشته شنیتزلر
تام پین نوشته هوارد فاست
ترجیح می دهم که نه ملویل
اشتیلر نوشته ماکس فریش
بازم بگم؟!:blush:
شما از عشق و عاشقی دار خوشت نمیاد اما یه بار هم برای امتحان رنج های ورتر جوان رو بخون....
سوالی داشتی تو پخ درخدمتتون هستم.

morteza_^^^

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
ای بابا با این گرونی کتاب کی دیگه میتونه کتاب بخره یه کتاب 300 صفحه ای رفتم بخرم قیمت زده 25 تومن گفتم نمیخوام همین کتاب پارسال 10 تومنم قیمتش نبود

Mariachi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
ای بابا با این گرونی کتاب کی دیگه میتونه کتاب بخره یه کتاب 300 صفحه ای رفتم بخرم قیمت زده 25 تومن گفتم نمیخوام همین کتاب پارسال 10 تومنم قیمتش نبود

همه چیز گرون شده ولی نکته اینجاس که مردم دلشون نمیاد واسه کتاب پول بدن ولی آیفون 3 میلیونم که میشه بازم میخرن...

anArchist

Registered User
لایک‌ها
104
خوب این هم از کمک ما:
تاریخ نوشته الزا مورانته
موبی دیک نوشته هرمان ملویل
بازی در سپیده دم و رویا نوشته شنیتزلر
تام پین نوشته هوارد فاست
ترجیح می دهم که نه ملویل
اشتیلر نوشته ماکس فریش
بازم بگم؟!:blush:
شما از عشق و عاشقی دار خوشت نمیاد اما یه بار هم برای امتحان رنج های ورتر جوان رو بخون....
سوالی داشتی تو پخ درخدمتتون هستم.

"تاریخ" هزار بار از هر رمان عاشقانه ای سانتی مانتال تر و بسیار اشک درآره. زیادی زنانه است برای کسی که خووندن رمانی رو به خاطر عاشق شدن شخصیت اصلی کنار میذاره.

روح سگ ولگرد

Registered User
لایک‌ها
394
درود،

کلن سمت روس جماعت نرو عمو.

اگه صد سال تنهایی رو نخوندی که فکر می کنم خوندی بخون!

greywarden

Registered User
لایک‌ها
2,079
درود،

رمانهایی که عشق و عاشقی نباشه زیاده ولی اکثر رمانها بعنوان زنگ تفریح برای خواننده هم شده یه داستان فرعی عاشقانه توی داستان اصلی قرار میدن .
مثلا همین کتابهایی که خودتون معرفی کردید :
فریدون سه پسر داشت : عشق مجید به فخری (هر چند بچه گانه بود) یا دوباره عشق مجید به رویا
سمفونی مردگان : عشق ایدین به اون دختر ارمنی ( اسمش یادم نیست)
حتی تو اثار کافکا هم داستان عشقی وجود داره البته تو حاشیه داستان اصلی و خیلی کوتاه .
من توصیه میکنم اثار محمود دولت ابادی رو بخونید حداقل اگر داستان عشقی هم تو کتاب باشه جدی و حسابیه من خودم کلیدر رو خیلی می پسندم اگر جلد یکش رو بخونید مطمئنا 9 جلد بعدی رو خواهید خوند یه داستان حماسی با کلی درس و پندهای اخلاقی و شخصیت پردازی عالی مطمئن باشید از خوندن این رمان طولانی پشیمون نمیشید یه بخشهایی از کتاب رو توی این تاپیک نوشتم :

http://forum.persiantools.com/t128287-page20.html

نوشته های صادق چوبک هم بد نیست به قول استادمون خیلی چرکه !

بالا