برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی جامع تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری و انتخاب شرکت بیمه

شما کدام شرکت بیمه را جهت تهیه بیمه عمر و سرمایه انتخاب میکند؟

• ایران

Votes: 7 25.0%
  • پارسیان

Votes: 5 17.9%
  • پاسارگاد

Votes: 3 10.7%
  • سامان

Votes: 2 7.1%
  • کارآفرین

Votes: 0 0.0%
  • ما

Votes: 6 21.4%
  • ملت

Votes: 4 14.3%
  • نوین

Votes: 1 3.6%

• Total voters
    28
  • Poll closed .

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
mersa عزیز اگر امکان داره یه بررسی و مقایسه ای بین بیمه عمر پاسارگاد و کارآفرین داشته باشید؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
mersa عزیز اگر امکان داره یه بررسی و مقایسه ای بین بیمه عمر پاسارگاد و کارآفرین داشته باشید؟
هردو شرکت بیمه ای با سطح توانگری یک هستند؛
تفاوت ها کلی هست،یعنی اندکی تفاوت در شرایط بهره مندی و پوشش های اضافی؛
اما از نظر عملکرد سوددهی،هردو شرکت نسبت به سایر شرکت ها،همانطور که در پست اول مشاهده کردین،عملکرد خوبی نداشته اند؛

اگر شرایط خاصی مد نظر شما هست، بفرمایید تا شرکت خاصی رو بشما پیشنهاد بدم
اما اگر یک بیمه عمر کلی،صرف نظر از شرط خاصی میخواهید،بنظر من بهتر هست این دو شرکت انتخاب اول نباشند؛مگر اعتماد و علاقه شخصی شما

Sent from my E5823 using Tapatalk

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
هردو شرکت بیمه ای با سطح توانگری یک هستند؛
تفاوت ها کلی هست،یعنی اندکی تفاوت در شرایط بهره مندی و پوشش های اضافی؛
اما از نظر عملکرد سوددهی،هردو شرکت نسبت به سایر شرکت ها،همانطور که در پست اول مشاهده کردین،عملکرد خوبی نداشته اند؛

اگر شرایط خاصی مد نظر شما هست، بفرمایید تا شرکت خاصی رو بشما پیشنهاد بدم
اما اگر یک بیمه عمر کلی،صرف نظر از شرط خاصی میخواهید،بنظر من بهتر هست این دو شرکت انتخاب اول نباشند؛مگر اعتماد و علاقه شخصی شما

سلام
حالا که زحمت کشیدید و بررسی کردید لطفا نظرتون رو درباره بیمه معلم هم بفرمایید شنیدم آموزش و پرورش پشتوانه این بیمه است ، لطفا اگر امکان داره راجع به بیمه ملت هم بیشتر توضیح بدید .
سپاسگزارم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
حالا که زحمت کشیدید و بررسی کردید لطفا نظرتون رو درباره بیمه معلم هم بفرمایید شنیدم آموزش و پرورش پشتوانه این بیمه است ، لطفا اگر امکان داره راجع به بیمه ملت هم بیشتر توضیح بدید .
سپاسگزارم

بلی،سهامدار عمده اش،شرکت ساختمانی معلم و شرکت کشتی رانی هست؛
سود سال ۹۲، ۲۳ درصد و ۹۳، ۲۴ درصد بوده؛اما سطح توانگریش چند از ۹۲ تا ۹۴، سه،دو،یک و ذپ بوده
بیمه ملت هم خوب هست و سود بیمه عمرش،نوسان زیادی داشته،اما متپسطش بالا و مطلوب هست؛همیشه سطح بک توانگری بوده و جزو گزینه های خوب هست؛

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
بلی،سهامدار عمده اش،شرکت ساختمانی معلم و شرکت کشتی رانی هست؛
سود سال ۹۲، ۲۳ درصد و ۹۳، ۲۴ درصد بوده؛اما سطح توانگریش چند از ۹۲ تا ۹۴، سه،دو،یک و ذپ بوده
بیمه ملت هم خوب هست و سود بیمه عمرش،نوسان زیادی داشته،اما متپسطش بالا و مطلوب هست؛همیشه سطح بک توانگری بوده و جزو گزینه های خوب هست؛

سلام
ممنون که بررسی کردید ، اگر امکان داره راجع به بیمه رازی هم چون دیدم در پست اول چیزی نگفتید یه بررسی داشته باشید .
سپاسگزارم

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
کلا این دقت زیاد در انتخاب بیمه رو متوجه نمیشم.
بالاخره اون بالایی مثلا توی بیمه پاسارگاد هم میفهمه وقتی سوددهیش در 2 سال اخیر پایینه باید جبران کنه ، 4 سال دیگه پاسارگاد میاد بالا بیمه ما میره پایین.
سخت نگیرید ، یکم سلیقه و دلخواه خودتون رو هم در نظر بگیرید.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
کلا این دقت زیاد در انتخاب بیمه رو متوجه نمیشم.
بالاخره اون بالایی مثلا توی بیمه پاسارگاد هم میفهمه وقتی سوددهیش در 2 سال اخیر پایینه باید جبران کنه ، 4 سال دیگه پاسارگاد میاد بالا بیمه ما میره پایین.
سخت نگیرید ، یکم سلیقه و دلخواه خودتون رو هم در نظر بگیرید.
نمیشه گفت پاسارگاد یا کارافرین که سود کم میدن موفق خواهند شد سود بالا بدند،یا بیمه ما و پارسیان و سامان سودشون نزولی خواهد شد!!!
چون سود بیمه عمر وابسته به تیم سرمایه گذاری شرکت و بازدهی کلی اقتصاد هست؛
مساله این هست که آیا میتونن جبران کنند؟سود بیمه عمر مثل سود بانکی.نیست که برای جذب مشتری،هر عددی بخوان بگن سودش باید محقق بشه

بک علت اینکه بیمه مرکزی اعلام کرد انتشار جداول با سود بالاتر از تضمینی و پیشبینی،ممنوع هست،همین بود که برخی شرکت هایی که سود پایین میدادند،با انتشار جدول پیشبینی سودهایی که هیچوقت بهش نرسیدند،به نوعی مشتری رو فریب میدادند و این مورد اعتراض سرکت ها با سود بالا بود؛
در هر حال بحث سلیقه ای کاملا صحیح هست؛اما عملکرد سوددهی و متوسط سود،میتپاند در تصمیم بسیار راهگشا باشد

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
نمیشه گفت پاسارگاد یا کارافرین که سود کم میدن موفق خواهند شد سود بالا بدند،یا بیمه ما و پارسیان و سامان سودشون نزولی خواهد شد!!!
چون سود بیمه عمر وابسته به تیم سرمایه گذاری شرکت و بازدهی کلی اقتصاد هست؛
مساله این هست که آیا میتونن جبران کنند؟سود بیمه عمر مثل سود بانکی.نیست که برای جذب مشتری،هر عددی بخوان بگن سودش باید محقق بشه

بک علت اینکه بیمه مرکزی اعلام کرد انتشار جداول با سود بالاتر از تضمینی و پیشبینی،ممنوع هست،همین بود که برخی شرکت هایی که سود پایین میدادند،با انتشار جدول پیشبینی سودهایی که هیچوقت بهش نرسیدند،به نوعی مشتری رو فریب میدادند و این مورد اعتراض سرکت ها با سود بالا بود؛
در هر حال بحث سلیقه ای کاملا صحیح هست؛اما عملکرد سوددهی و متوسط سود،میتپاند در تصمیم بسیار راهگشا باشد

گفتم یکم سلیقه و دلخواه ، نگفتم کلا ...
ولی دیگه وسواس بیش از حد خوب نیست.
در مورد عملکرد هم باید بگم باید دقیقا بررسی بشه آیا عملکرد بد پاسارگاد ، نشات گرفته از عملکرد بد تیمش هست یا نه داره کاری می کنه که شاید 2 سال دیگه جواب بگیره. یا سرمایه گذاری بلند مدتی با سود زیادتر داره؟
نمیشه گفت ملت چون 26 درصد سود داده ، قطعا 4 سال دیگه هم همینه .
مثلا ایران تا چند سال پیش اصلا کسی نمی فهمید سود محقق شده چقدر میشد و قطعا اگر بالای 20 بود تو بوق و کرنا میکردن و به نظرم خیلی عدد بدی بوده چون دولتی است و اختلاس ها و.... ولی همین ایران محصول بیمه زندگیش که مان باشه 24 درصد ( اگر اشتباه نکنم ) سود قطعی محقق کرده . بالاخره بالانس میشه در طولانی مدت و چون بیمه عمر بیمه بلند مدتی است تفاوت آنچنان نخواهد بود مگر اینکه کسی بخواد کوتاه مدتی فکر کنه که هیچی ...

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
گفتم یکم سلیقه و دلخواه ، نگفتم کلا ...
ولی دیگه وسواس بیش از حد خوب نیست.
در مورد عملکرد هم باید بگم باید دقیقا بررسی بشه آیا عملکرد بد پاسارگاد ، نشات گرفته از عملکرد بد تیمش هست یا نه داره کاری می کنه که شاید 2 سال دیگه جواب بگیره. یا سرمایه گذاری بلند مدتی با سود زیادتر داره؟
نمیشه گفت ملت چون 26 درصد سود داده ، قطعا 4 سال دیگه هم همینه .
مثلا ایران تا چند سال پیش اصلا کسی نمی فهمید سود محقق شده چقدر میشد و قطعا اگر بالای 20 بود تو بوق و کرنا میکردن و به نظرم خیلی عدد بدی بوده چون دولتی است و اختلاس ها و.... ولی همین ایران محصول بیمه زندگیش که مان باشه 24 درصد ( اگر اشتباه نکنم ) سود قطعی محقق کرده . بالاخره بالانس میشه در طولانی مدت و چون بیمه عمر بیمه بلند مدتی است تفاوت آنچنان نخواهد بود مگر اینکه کسی بخواد کوتاه مدتی فکر کنه که هیچی ...
به طور قطع،طی این چند سال،سرمایه گذاری پر سودی نداشته و عملکرد مناسبی نشان نداده
اما نمیتوان گفت چون سود کمی میده،پس حتما سرمایه گذاری انجام شده در آینده پرسود خواهد بود؛شاید کم سود باشد،شاید پر سود
اما همیشه روی سابقه عملکرد میتوان نظر داد؛
سابقه ۳ تا ۵ ساله خیلی مهم هست؛ اما این گفته که سود کم الان حتما در آینده پربازده خواهد بود،تنها در صورت خوش بینی بیش از حد پذیرفته هست

نکته دیگر که فرمودید اگر سود خوبی میداد در بوق و کرنا میکرد: این گفته شما عالی هست؛ شرکتی که سود یک سال خودش رو اعلام عمومی کند و سال دیگر را اعلام نکند،شاید چندان قبل اعتماد نباشد؛ از بین شرکت ها،من فقط پارسیان و سامان رو دیدم که سود کم یا زیادشان رو از ابتدای شروع بیمه عمر،منتشر کرده اند که این ارزنده هست و اعتماد به این دو شرکت رو بالا میبره

اما در کل،سود عامل دوم هست،صرف داشتن یک بیمه عمر باید هدف باشه
سود تضمینی در حال حاضر،مقدار مناسبی هست و همینقدر هم کافی هست
اگر حساب کاهش تورم رو بکنیم،سود ۱۰ درصد بعد از ۱۰ یال هم بسیار عالی خواهد بود،اگر کافی هم نباشد،میتوان در ان زمان،سرمایه رو خارج کرد و در جای دیگری گذاشت و بیمه عمر رو با حداقل مقدار ادامه داد

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
به طور قطع،طی این چند سال،سرمایه گذاری پر سودی نداشته و عملکرد مناسبی نشان نداده
اما نمیتوان گفت چون سود کمی میده،پس حتما سرمایه گذاری انجام شده در آینده پرسود خواهد بود؛شاید کم سود باشد،شاید پر سود
اما همیشه روی سابقه عملکرد میتوان نظر داد؛
سابقه ۳ تا ۵ ساله خیلی مهم هست؛ اما این گفته که سود کم الان حتما در آینده پربازده خواهد بود،تنها در صورت خوش بینی بیش از حد پذیرفته هست

نکته دیگر که فرمودید اگر سود خوبی میداد در بوق و کرنا میکرد: این گفته شما عالی هست؛ شرکتی که سود یک سال خودش رو اعلام عمومی کند و سال دیگر را اعلام نکند،شاید چندان قبل اعتماد نباشد؛ از بین شرکت ها،من فقط پارسیان و سامان رو دیدم که سود کم یا زیادشان رو از ابتدای شروع بیمه عمر،منتشر کرده اند که این ارزنده هست و اعتماد به این دو شرکت رو بالا میبره

اما در کل،سود عامل دوم هست،صرف داشتن یک بیمه عمر باید هدف باشه
سود تضمینی در حال حاضر،مقدار مناسبی هست و همینقدر هم کافی هست
اگر حساب کاهش تورم رو بکنیم،سود ۱۰ درصد بعد از ۱۰ یال هم بسیار عالی خواهد بود،اگر کافی هم نباشد،میتوان در ان زمان،سرمایه رو خارج کرد و در جای دیگری گذاشت و بیمه عمر رو با حداقل مقدار ادامه داد
من گفتم باید بررسی بشه دلیل سود پایین تر نسبت به بقیه. گفتم شاید دلیلش سرمایه گذاری بلند مدت باشه و صرف بررسی سطحی یک عدد نمی تونه دلیل انتخاب یک بیمه باشه کما اینکه مطمئن باشید دلیل بسیاری همین اعداد هست .
این بررسی هم نه حوصله اش در 99 درصد افراد هست نه برای 95 درصد از اون 1 درصد امکان پذیر هست که به همه اسناد و مدارک ودلایل دسترسی داشته باشند.
پیشنهاد کلی بنده : 1- تعیین ملاک های خود فرد 2- تطبیق اون با شرکتها 3- سلیقه خودش. مثلا من نوعی از بانک ملت بدم میاد ، خب دیگه بیمه ما هم احتمالا گزینه من نخواهد بود. یا مثلا از پاسارگاد خوشم نمیاد چون رنگش زرده ! دقیقا همین قدر انتخاب شخصی.
به قول شما دلیل انتخاب بیمه عمر سرمایه گذاری نیست بلکه نوع عملکرد بیمه است برای همین زیاد نباید رو ملاک های سطحی حساس بود. من صرفا با توجه به سوالات همین تاپیک و سوالات مشابه در جاهای دیگه خواستم توضیح بدم که دچار وسواس بیهوده نشن دیگران همین. والا که مختارید :دی

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
من گفتم باید بررسی بشه دلیل سود پایین تر نسبت به بقیه. گفتم شاید دلیلش سرمایه گذاری بلند مدت باشه و صرف بررسی سطحی یک عدد نمی تونه دلیل انتخاب یک بیمه باشه کما اینکه مطمئن باشید دلیل بسیاری همین اعداد هست .
این بررسی هم نه حوصله اش در 99 درصد افراد هست نه برای 95 درصد از اون 1 درصد امکان پذیر هست که به همه اسناد و مدارک ودلایل دسترسی داشته باشند.
پیشنهاد کلی بنده : 1- تعیین ملاک های خود فرد 2- تطبیق اون با شرکتها 3- سلیقه خودش. مثلا من نوعی از بانک ملت بدم میاد ، خب دیگه بیمه ما هم احتمالا گزینه من نخواهد بود. یا مثلا از پاسارگاد خوشم نمیاد چون رنگش زرده ! دقیقا همین قدر انتخاب شخصی.
به قول شما دلیل انتخاب بیمه عمر سرمایه گذاری نیست بلکه نوع عملکرد بیمه است برای همین زیاد نباید رو ملاک های سطحی حساس بود. من صرفا با توجه به سوالات همین تاپیک و سوالات مشابه در جاهای دیگه خواستم توضیح بدم که دچار وسواس بیهوده نشن دیگران همین. والا که مختارید :دی
بلی دقیقا؛ عللقه و سلیقه و تمایل خیلی مهم هست
حتی اون نماینده یا کارگزار بیمه حتی از خود شرکت مهم تر هست؛چون صداقت ایشون خیلی میتونه در انتخاب و تهیه بیمه نامه تاثیر گذار باشه

هدف از نوشتن تاپیک هم راهنمایی کردن خوانندگان بوده و از اطلاعاتی بدست اومده که من موقع خرید بیمه،جمع آوری کردم
در زمان تحقیق برای خودم،بوضوح فریب کاری ها و گمراه سازی بیمه گذاران رو دیدم؛ برای همین سعی کردم چیزی بنویسم که با توجه بهش از این فریب ها جلوگیری کرد
قطعا تمایل به شرکت خاص،مهم تر هست
در مورد سود،همین که بین ۲۰-۲۲ باقی بماند،رشد صندوق ذخیره بیمه بسیار عالی و مطلوب خواهد بود

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
صمن سپاس از کاربر mersa گرامی بابت اطلاعات کاملشون که در اختیار ما قرار میدن
. میخواستم از خدمت شما بپرسم آیا شخصی که چند سال از قرارد بیمه عمرش میگذره میتونه مبلغی رو اصافه بر اقساط ماهیانه اش یعنوان سپرده پرداخت کنه به بیمه؟ اگر میشود این امر چه فایده. و سودی برای بیمه. شونده میتواند داشته باشد؟ ممنون

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
صمن سپاس از کاربر mersa گرامی بابت اطلاعات کاملشون که در اختیار ما قرار میدن
. میخواستم از خدمت شما بپرسم آیا شخصی که چند سال از قرارد بیمه عمرش میگذره میتونه مبلغی رو اصافه بر اقساط ماهیانه اش یعنوان سپرده پرداخت کنه به بیمه؟ اگر میشود این امر چه فایده. و سودی برای بیمه. شونده میتواند داشته باشد؟ ممنون
خواهش میکنم؛
بلی،از اونجایی که مبنای تخصیص سود و رشد ذخیره اندوخته،روزشمار هست در صورتی که مبلغ بیشتر از قسط تعیین شده،یا زود تر از موعد و همچنین پرداخت های اضافی اقساط،باعث میشود،ذخیره اندوخته رشد بیشتری پیدا کند و مبلغ نهایی اون افزایش پیدا کنه؛
همچنین در صورت عدم پرداخت یا پرداخت کمتر،رشد ذخیره و مبلغ نهایی کمتر بشود؛

ضمنا دقت کنید،همیشه پرداخت سالانه رو انتخاب کنید،چون با هزینه کمتر و سود بیشتر همراه هست؛

همچنین هرسال میتوانید با الحاقیه سالانه،نوع پرداخت و مبلغ اون رو تغییر بدین؛
اما برای عدم پرداخت یا پرداخت بیشتر یا زودتز از موقع،نیاز به الحاقیه نیست؛صرفا از طریق حساب اینترنتی یا نمایندگی پرداخت های اضافی قابل انجام هست

saeed31861

Registered User
لایک‌ها
24
سلام وقت به خیر
با تمام تفاسیر و توضیحات کاملی که داده شده ، کدام بیمه عمر را پیشنهاد میکنید؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk 2

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام وقت به خیر
با تمام تفاسیر و توضیحات کاملی که داده شده ، کدام بیمه عمر را پیشنهاد میکنید؟

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk 2
اگر شرط خاصی مد نظر نباشه،با توجه به بررسی های خودم در ابتدا بیمه ما،سپس پارسیان رو پیشنهاد میدم؛مرحله بعد بیمه ملت و سامان هست؛نوین و کوثرهم خوب هستند،اما سطح توانگری پایین تر دارند
شرکت رازی،پاسارگاد و کارآفرین به ترتیب در مرحله بعد
در مورد بیمه های دولتی یا خصوصی سازی شده،هم سه شرکت ایران،سپس آسیا و البرز به ترتیب میتوان انتخاب کزد؛
بیمه های با سابقه کم مثل سرمد و تعاون هم میتونن جزو انتخاب ها باشند

Last edited:

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
اگر شرط خاصی مد نظر نباشه،با توجه به بررسی های خودم در ابتدا بیمه ما،سپس پارسیان رو پیشنهاد میدم؛مرحله بعد بیمه ملت و سامان هست؛نوین و کوثرهم خوب هستند،اما سطح توانگری پایین تر دارند
شرکت رازی،پاسارگاد و کارآفرین به ترتیب در مرحله بعد
در مورد بیمه های دولتی یا خصوصی سازی شده،هم سه شرکت ایران،سپس آسیا و البرز به ترتیب میتوان انتخاب کزد؛
بیمه های با سابقه کم مثل سرمد و تعاون هم میتونن جزو انتخاب ها باشند

تا الان به نظرم منصفانه حرف میزدین ولی الان دیگه شما بیمه رازی رو هم بالای پاسارگاد گذاشتین ؟؟؟ اصلا قبول ندارم .
به نظر من :

1: پارسیان ، پاسارگاد و ما

2: سامان و ملت و کار آفرین

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
تا الان به نظرم منصفانه حرف میزدین ولی الان دیگه شما بیمه رازی رو هم بالای پاسارگاد گذاشتین ؟؟؟ اصلا قبول ندارم .
به نظر من :

1: پارسیان ، پاسارگاد و ما

2: سامان و ملت و کار آفرین

بلی،درست میفرمایید
جایگاه بیمه رازی.باید پایین تر از پاسارگاد باشه و اصلاح میکنم؛
اما با قراردادن پاسارگاد در کنار پارسیان و ما موافق نیستم و جایگاه سامان و بعدش ملت رو بالا تر میدونم؛

akbari001

Registered User
لایک‌ها
52
با سلام و تشکر از اطلاعات و نکات ارائه شده.
با توجه به اینکه در بیمه عمر، موضوع سرمایه گذاری و پوشش عمر و حوادث تقریبا جدا از هم هستند. و اینکه ماهیانه هزینه های پوشش بیمه ای از سرمایه کسر میشه.
آیا امکان این هست که فقط خدمات پوشش حوادث و عمر خریداری بشه (با همان هزینه) و در انتها سرمایه ای به بیمه گذار پرداخت نشه؟ (تقریبا مثل بیمه ثالث و بدنه)
تشکر از راهنمایی شما

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
با سلام و تشکر از اطلاعات و نکات ارائه شده.
با توجه به اینکه در بیمه عمر، موضوع سرمایه گذاری و پوشش عمر و حوادث تقریبا جدا از هم هستند. و اینکه ماهیانه هزینه های پوشش بیمه ای از سرمایه کسر میشه.
آیا امکان این هست که فقط خدمات پوشش حوادث و عمر خریداری بشه (با همان هزینه) و در انتها سرمایه ای به بیمه گذار پرداخت نشه؟ (تقریبا مثل بیمه ثالث و بدنه)
تشکر از راهنمایی شما
بلی؛ ما یک بیمه عمر ساده زمانی داریم،که در طول مدت قرارداد،تنها در صورت فوت،سرمایه مقرر به ذی نفعان پرداخت میشه؛
بیمه حوادث انفردای هم وجود داره که میشه جداگانه تهیه کرد

بالا