برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی جامع تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری و انتخاب شرکت بیمه

شما کدام شرکت بیمه را جهت تهیه بیمه عمر و سرمایه انتخاب میکند؟

• ایران

Votes: 7 25.0%
  • پارسیان

Votes: 5 17.9%
  • پاسارگاد

Votes: 3 10.7%
  • سامان

Votes: 2 7.1%
  • کارآفرین

Votes: 0 0.0%
  • ما

Votes: 6 21.4%
  • ملت

Votes: 4 14.3%
  • نوین

Votes: 1 3.6%

• Total voters
    28
  • Poll closed .

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
شما اگر خودتون بخواهید برای پوشش بیمه ای انتخاب کنید کدام یکی رو ترجیح می دهید و به چه دلیل ؟ و اگر بخواهید به دید سرمایه گذاری که در واقع محصول فرعی بیمه عمر حساب میشه کدوم رو انتخاب میکنید ؟ و به چه دلیل ؟ و اگر بخواهیم هر دو جنبه پوشش و سرمایه گذاری مد نظر باشه کدوم رو انتخاب میکنید؟
از پاسخ شما سپاسگزارم

1-در مورد خود پوشش عمر،هیچ شرکتی تفاوتی نداره؛در مورد پوشش های خاص باید بگین کدوم مد نظرتون هست تا راهنمایی کنم
2-بالاترین سود هایی میانگین رو بیمه ما،پارسیان،سامان داده؛چند شرکت دیگه هم هستند که سود بالا داشتند اما سطح توانگری و پشتوانه این سه شرکت رو ندارند؛شرکت بیمه سرمد هم سود بالا(28) در سال 93 داده اما شرکت تازه کاریست و سود یکسال هست؛بیمه مان هم که متعلق به بیمه ایران هست،سود 24.9 رو امسال داده اما سال های گذشته تحت این عنوان نبوده و سود کمی داشته اما دولتیست
3-من در کل نظر به بیمه پارسیان و بیمه ما هست؛خودم از بیمه پارسیان بیمه عمر دارم؛و اگر از پارسیان تهیه نمیکردم حتما از بیمه ما تهیه میکردم
بیمه سامان سود خوبی دارد،اما سه سبد و سود تضمینی کم سبد پر ریسک مورد پسندم نیست
دو گزینه دیگر یکی بیمه مان هست که بعلت دولتی بودن شاید خیلی ها بسراغش بروند؛و بیمه سرمد که بتازگی تاسیس شده

Last edited:

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
اگه فقط سرمایه گذاری مد نظر باشه. آیا بیمه عمر بهتر هست یا طرح هایی مثل گنجینه سپهر بانک صادرات؟

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
اگه فقط سرمایه گذاری مد نظر باشه. آیا بیمه عمر بهتر هست یا طرح هایی مثل گنجینه سپهر بانک صادرات؟

قطعا طرح های بانکی ... ولی یادتون باشه خدای نکرده اتفاقی بیفته باید کل سرمایه رو بدین برای جبرانش ! ( از اتفاق هایی که تحت پوشش بیمه عمر هست )

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110

حتی از نظر سرمایه گذاری در شرایط فعلی باز هم سوددهی بیمه عمر بیشتر هست؛چون سود تضمینی 18 برای 5 سال اول و 15 برای 5 سال دوم و 10 برای مابقی سنوات است و البته بعضا 15 رای 10 سال رو در نظر دارند؛اما سود های مشارکت شرکت های مختلف همیشه بالای 20 هست؛و سودهای 22،23،2527 و 28 هم داشتیم؛
البته از مبلغ پرداختی سالانه یا ماهانه بیمه عمر شما،حق هزینه های بیمه هم کسر میشود اما با این حال باز هم با احتساب سود مشارکتی،بسیار ارزشمند تر از گنجینه سپر هست؛
سود گنجینه سپر و حساب های مشابه در بانک آینده،رفاه،کشاورزی و مسکن،سالانه تعیین میشود و احتمالا روال کاهش سود یا حداقل عدم افزایش سود بانکی،از جذابیت این محصول کم میکنه
در مقابل سود مشارک بیمه عمر و امکان وام و همچنین پوشش های بیمه ای،معافیت های مالیاتی و تعقیب طلبکاران،بیمه های زندگی رو برای سرمایه گذاری آتی جذاب میکنه
بنظر من که گنجینه سپر و سایر حساب های مشابه در حال حاضر در مقابل بیمه زندگی،شکست خورده هستند

Last edited:

daveeeeeee

Registered User
لایک‌ها
65
با سلام خدمت همه دوستان عزیز و استارتر محترم
استارتر عزیز من تایپک شما رو کامل خوندم و خودم هم چند وقتی فکرم درگیر بیمه عمر و اینا بود و کلا سرمایه گذاری برای 20-30 سال آیندم و وقتی اینجا رو دیدم جدی تر شدم و یکم تحقیق کردم

یه سوال مطرحه که برای بیمه کردن خودمون و خدایی نکرده اگه اتفاقی افتاد و بیماری یا فوت بریم سمت بیمه عمر یا برای سرمایه گذاری؟(دو دید متفاوته) که استارتر هم به این موضوع اشاره کردن

من حساب کردم شما اگر یک حساب کوتاه مدت با سود 10% در بانک باز کنید و پولتونو اونجا بریزید سودی که میبرید از سودی که بیمه به شما میده بیشتره (پس به نظرم اصلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد نمیشه)
تازه این با سود 10% هست و اگر حساب کوتاه مدت قدیمی که 20 تا 23 درصد سوداشون هست داشته باشید و اونجا بریزید که خیلی خیلی بیشتر میشه
با تحقیقات من از 2 شرکت رده بالا در این زمینه به این نتیجه رسیدم که سود تضمین شده ای که شما از شرکت بیمه بعد از 20 یا 30 سال میگیرید حتی از 10% هم کمتره!!!!!!!!
ولی خیلی راحت اعلام میشه قطعی 18 درصد تا 5 سال اول و 15 درصد تا 10 سال و تا سال بیستم هم 10 درصد اما در واقع و محاسبات اینجوری نیست. من برای اثبات حرفام فایلهایی که از بیمه گرفتم و محاسبات خودم رو میزارم تا ببینید
محاسبات هم شرایطش یکیه(یک قسط در سال به مبلغ اولیه 2/400/000 تومان یعنی ماهی 200 هزار تومن با ضریب 10% سالیانه)
توضیح: بیمه مبلغی برای خدماتی که شما انتخاب میکنید میگیره که به تعداد اون آپشن ها بستگی داره و من آپشنهای معمول رو گرفتم نه نقص عضو و غیره که بیشتر میشه قسطا برای آپشنهای اضافه که روی قسط سالیانه شما اضافه میشه که توی عکسها مشخصه و من اونها رو هم اضافه کردم به واریزی شما به بانک و سود پایان هر سال با اصل پول سال بعد جمع شده و سودش حساب شده و به همین صورت تا 30 سال

IMG_0802.jpg IMG_0803.jpg IMG_0807.jpg IMG_0812.jpg

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
استارتر عزیز من تایپک شما رو کامل خوندم و خودم هم چند وقتی فکرم درگیر بیمه عمر و اینا بود و کلا سرمایه گذاری برای 20-30 سال آیندم و وقتی اینجا رو دیدم جدی تر شدم و یکم تحقیق کردم

یه سوال مطرحه که برای بیمه کردن خودمون و خدایی نکرده اگه اتفاقی افتاد و بیماری یا فوت بریم سمت بیمه عمر یا برای سرمایه گذاری؟(دو دید متفاوته) که استارتر هم به این موضوع اشاره کردن

من حساب کردم شما اگر یک حساب کوتاه مدت با سود 10% در بانک باز کنید و پولتونو اونجا بریزید سودی که میبرید از سودی که بیمه به شما میده بیشتره (پس به نظرم اصلا برای سرمایه گذاری پیشنهاد نمیشه)
تازه این با سود 10% هست و اگر حساب کوتاه مدت قدیمی که 20 تا 23 درصد سوداشون هست داشته باشید و اونجا بریزید که خیلی خیلی بیشتر میشه
با تحقیقات من از 2 شرکت رده بالا در این زمینه به این نتیجه رسیدم که سود تضمین شده ای که شما از شرکت بیمه بعد از 20 یا 30 سال میگیرید حتی از 10% هم کمتره!!!!!!!!
ولی خیلی راحت اعلام میشه قطعی 18 درصد تا 5 سال اول و 15 درصد تا 10 سال و تا سال بیستم هم 10 درصد اما در واقع و محاسبات اینجوری نیست. من برای اثبات حرفام فایلهایی که از بیمه گرفتم و محاسبات خودم رو میزارم تا ببینید
محاسبات هم شرایطش یکیه(یک قسط در سال به مبلغ اولیه 2/400/000 تومان یعنی ماهی 200 هزار تومن با ضریب 10% سالیانه)
توضیح: بیمه مبلغی برای خدماتی که شما انتخاب میکنید میگیره که به تعداد اون آپشن ها بستگی داره و من آپشنهای معمول رو گرفتم نه نقص عضو و غیره که بیشتر میشه قسطا برای آپشنهای اضافه که روی قسط سالیانه شما اضافه میشه که توی عکسها مشخصه و من اونها رو هم اضافه کردم به واریزی شما به بانک و سود پایان هر سال با اصل پول سال بعد جمع شده و سودش حساب شده و به همین صورت تا 30 سال

مشاهده پیوست 920173 مشاهده پیوست 920174 مشاهده پیوست 920176 مشاهده پیوست 920177
دقیقا حرف شما صحیح هست؛بیمه عمر محصول سرمایه گذازی نیست؛حتی در ایالت متحده قانونی هست که فروش بیمه عمر رو بعنوان محصول سرمایه گذاری،غیر قانونی میدونه؛
بیمه زندگی یک بیمه هست که برای پوشش چند ریسک بکار میره؛دو ریسک اصلی هستند
۱. ریسک فوت فرد و بار اقتصادیش در خانواده
۲. ریسک قطع درآمد در بازنشستگی
۳. ریسک مخارج برنامه ریزی شده و نشده طول زندگی
سایر ریسک ها بر اساس پوشش های اضافی هستند؛

پس طبیعی است که حق بیمه پوشش ریسک از مبالغ پرداختی کم شود و مبلغ نهایی کمتر بشه؛
مخصوصا در محاسبات شما که پوشش های اضافی مد نظر قرار داده شده؛
اما چند نکته رو در مورد حساب بدونید:
۱. در صورت فوت برداشت از حساب فرد غیر قانونی است و کم کم سیستم یکپارچه در حال راه اندازی ایت،یعنی بعید نیست چند سال آینده بلافاصله در صورت ثبت فوت،حساب بانکی مسدود شود،پس ممکن هست دسترسی وراث به پول قطع شود؛
ضمن اینکه سرمایه فوتی هم وجود ندارد؛پی آن مبالغ کسر شده اینجا بدرد میخورد؛
مالیات بر ارث و سهم طلبکاران هم وجود دارد که از حساب بانکی کسر میشود؛
اما بیمه عمر نه مشمول مالیات بر ارث میشود نه مشمول تعقیب طلبکاران؛
ضمن اینکه فرایند انحصار وراثت و تعیین و پرداخت مالیات بر ارث حداقل دو ماه طول مبکشد اما بیمه عمر طی دو هفته تسویه میشود؛
در مورد فوت بنده وارث بودم و این ها تجربه شخصی ام هست؛
۲. بیمه عمر به صورت مستمری در زمان بازنشستگی در میاید؛ مستمری چه بصورت مدت معین چه بصورت مادام العمر،اما حساب بانکی این ویژگی را ندارد؛
۳. در موارد ضروری یا پیشبینی شده،بدون دست زدن به ذخیره بیمه ،میتونین هزینه مخارج رو با وام تامین کنید

ضمن اینکه سود بانکی در قرارداد های حساب کوتاه مدت ، سود هر چند یک بار ممکن هست تغییر کند؛همچنین حساب بانکی براحتی قابل برداشت هست و در صورت نیاز به تامین مالی ازش،تنهت راه برداشت هست که باعث کاهش در سرمایه نهایی میشه

ضمن اینکه سود بیمه عمر ۵ سال اول ۱۸،۵ سال دوم ۱۵ و مابقی ۱۰ هیت؛علت کمتر بودن سود در نهایت انتخاب پوشش هاست؛ همچنین سود مشارکتی بیمه عمر همواره بالاتر از سود بانکی است؛

کل این مجموعه بیمه عمر رو به محصولی ممتاز برای تامین آتیه تبدیل میکنه؛ نه صرفا تامین سرمایه آینده؛بلکه پوشش ریسک های آینده و تامین سرمایه

با این اوصاف تنها زمانی سراغ بیمه عمر برین که متوجه باشید دراید چه چیزی تهیه میکنید و اگز احساس میکنید بکارتون نمیاد،بسمتش نرید
اما در کل من تهیه بیمه عمری که تا بازنشستگی ادامه پیدا کند رو به تمام سرپرستان خانواده توصیه میکنم

در کل حساب بانکی با بیکه قایل مقایسه نیست؛هیچ وقت همه سرمایه خودتون رو در یک سبد نگذارید،بلکه یک سبد سرمایه گذاری تهیه کنید؛
بقول یک دوست،یک شخص باید یک بیمه عمر خوب،یک حساب بانکی خوب،یک مسکن خوب و یک خودروی خوب داشته باشد

Sent from my E5823 using Tapatalk

Last edited:

daveeeeeee

Registered User
لایک‌ها
65
دقيقا حرفهاي شما رو قبول دارم
منم اولش گفتم بايد ببينيم چه ديدي داريم بهش
من ديدم بعضي از دوستان پرسيدند بانك يا بيمه عمر اين بحث رو براي اين گفتم و نظرم اينه تنها براي سرمايه گذاري اصلا خوب نيست وگرنه اگر واقعا دنبال جنبه هاي بيمه اي و درماني و بازنشتگي در كنار سرمايه گذاري باشيم از همه نظر خوبه و عالي

دوست عزيز راجع به وامي كه ميشه گرفت لطف ميكني يكم توضيح بيشتر بدي و شرايطش و سودش
ممنون ميشم

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
دقيقا حرفهاي شما رو قبول دارم
منم اولش گفتم بايد ببينيم چه ديدي داريم بهش
من ديدم بعضي از دوستان پرسيدند بانك يا بيمه عمر اين بحث رو براي اين گفتم و نظرم اينه تنها براي سرمايه گذاري اصلا خوب نيست وگرنه اگر واقعا دنبال جنبه هاي بيمه اي و درماني و بازنشتگي در كنار سرمايه گذاري باشيم از همه نظر خوبه و عالي

دوست عزيز راجع به وامي كه ميشه گرفت لطف ميكني يكم توضيح بيشتر بدي و شرايطش و سودش
ممنون ميشم
وام بیمه عمر تفاوت های اندکی در شرکت های مختلف دارد؛اما بطور کل بعد اط مدت خاصی که معمولا تا دوسال هست،از مقدار ذخیزه جمع شده حق بیمه ها و سود مشارکتشون که همان ذخیره ریاضی یا صندوق بیمه عمر شماست،میتوانید تا ۹۰ درصد مبلغ ذخیره شده رو،بدون هیچ تشریفاتی و کاهش در تعهدات بیمه نامه،بصوزت وام دزیافت کنید؛
بهره این وام ۴ درصد بیشتر از بهره فنی است؛
بطور مثال اگر شما در سال ششم ۳۰ میلیون ذخیره اندوخته دارید، و سود ۱۵ درصد تضمینی دریافت میکنید(و البته سود مشارکتی) میتوانید مبلغ ۲۷ میلیون تومان رو با سود ۱۵+۴=۱۹ درصد وام دریافت کنید که اقساط هم ماهانه قابل پرداخت هست و بسته به شرکت مدت بازپسدهی ۲ ساله تا ۴ ساله هست؛
در این مدت صندوق ذخیره بیمه بصورت عادی عمل میکند و مبلغی کسر نمیشود

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341

مشاهده پیوست 920173 مشاهده پیوست 920174 مشاهده پیوست 920176 مشاهده پیوست 920177
درسته . من هم محاسبه کردم که البته نتایج یکم متفاوت اومد :D
بدین ترتیب که طبق اون عکس استعلام شما از سایت بانک ما مبلغ واریزی سال اول رو 25,574,286 انتخاب کردم و به دو صورت 30 سال 10 درصد و 30 سال 5 تا 18 درصد و 5 تا 15 درصد و 20 تا 10 درصد
حساب کردم . البته این محاسبه یکم اشکال داره چون مثلا حق فوت تو استعلام بیمه بعد 25 سال 200 میلیون میشه و ثابت میمونه ولی تو این محاسبات من باز افزایش پیدا میکنه .
به هر حال تو این فایل اکسل نتایج رو اوردم و میتونید ببنید

http://s6.picofile.com/file/8245665050/New_Microsoft_Excel_Worksheet.xlsx.html

اما بحث اصلی اینه که بانک ها دیگه بالای 18 درصد و بالای یک سال حساب نمیکنند ولی ظاهرا سود پرداختی (( نه سود تضمین شده طبق جدول استعلام )) بعضی از این بیمه ها تو پنج سال گذشته بالای 20 درصد بوده !!!
که خب اگه این جور باشه تفاوت همین دو درصد تو 30 سال خیلی میشه و بهتر از بانک به نظر میاد

daveeeeeee

Registered User
لایک‌ها
65
سلام دوست عزيز
اون تفاوت توي ٣٠ سال با سود ١٠٪ بخاطر اينه كه من عين حق بيمه پرداختي هر سال از ٣٠ سال رو حساب كردم اما شما حق بيمه پرداختي سال اول رو گرفتيد و روي اون ١٠٪ رو اعمال كرديد
من دقيقا چيزي كه قرار هست پرداخت شه به بيمه رو اعمال كردم
راجع به جدول ٢ هم ديديد كه مبلغ شما با مبلغي كه بيمه ميگه تفاوت زيادي داره و مثل اينكه هر چقدر خطر و ريسك در بيمه افزايش پيدا كنه اون مبلغ نهايي رو كم ميكنه بيمه بخاطر اينه اما باز هم تفاوت زياده نميدونم چجوري حساب ميكنن بيمه ها ولي من و شما با اين حساب كردنمون ديديم كه حتي ميانگين از سالي ١٠ درصد هم كمتر ميشه!!! پس جطور ٥ سال اول ١٨ و ٥ سال دوم ١٥ و ١٠ سال بعد ١٠ هست. يه دو دو تا چهار تاي سادست
راجع به سود هم همه چيز راجع به آيندست و قطعيتي توي كار نيست
ممكنه همين فردا دوباره سود كوتاه مدت زياد شه يا همين حساباي كوتاه مدتي كه از قبل باز شده و خودم هم دارم با سود ٢٢ درصد حالا حالاها بمونه كه پولا رو نكشن بيرون مردم از بانك يا اينكه بيمه از سال بعد همون ١٨ بده يا برعكس تمامي موارد و بيمه سوداي عالي اي رو بده

بحث من سر اينه كه صرفا از ديد سرمايه گذاري بيمه ي عمر نميتونه خوب باشه اگر با همين سودهاي اعلامي و قطعي ببينيم اين محصول رو

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
سلام دوست عزيز
اون تفاوت توي ٣٠ سال با سود ١٠٪ بخاطر اينه كه من عين حق بيمه پرداختي هر سال از ٣٠ سال رو حساب كردم اما شما حق بيمه پرداختي سال اول رو گرفتيد و روي اون ١٠٪ رو اعمال كرديد
راجع به جدول ٢ هم ديديد كه مبلغ شما با مبلغي كه بيمه ميگه تفاوت زيادي داره و مثل اينكه هر چقدر خطر و ريسك در بيمه افزايش پيدا كنه اون مبلغ نهايي رو كم ميكنه بيمه بخاطر اينه اما باز هم تفاوت زياده نميدونم چجوري حساب ميكنن بيمه ها ولي من و شما با اين حساب كردنمون ديديم كه حتي ميانگين از سالي ١٠ درصد هم كمتر ميشه!!! پس جطور ٥ سال اول ١٨ و ٥ سال دوم ١٥ و ١٠ سال بعد ١٠ هست. يه دو دو تا چهار تاي سادست
ممكنه همين فردا دوباره سود كوتاه مدت زياد شه يا همين حساباي كوتاه مدتي كه از قبل باز شده و خودم هم دارم با سود ٢٢ درصد حالا حالاها بمونه كه پولا رو نكشن بيرون مردم از بانك يا اينكه بيمه از سال بعد همون ١٨ بده يا برعكس تمامي موارد و بيمه سوداي عالي اي رو بده

بحث من سر اينه كه صرفا از ديد سرمايه گذاري بيمه ي عمر نميتونه خوب باشه اگر با همين سودهاي اعلامي و قطعي ببينيم اين محصول رو
درسته من یکم کار محاسبه رو ساده تر پیش رفتم:D
در مورد سود هم موافقم و فقط زمان مشخص میکنه کدومش سود بیشتری میده
من شخصا تصمیم گرفتم واسه بیمه عمر اقدام کنم و به نظرم بهتره ادم همزمان تو چند جای مختلف (بانک بیمه بورس و ... ) سرمایه گذاری کنه تا ضرر به حداقل برسه

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام دوست عزيز

در مورد محاسباتتون باید بگم قضیه کمی پیچیده تر هست؛چون فرم استعلام بیمه ها 5 سال اول 18،5 سال دوم 15 و 2 سال آخر 10 هست نه هرسال 30 سال 15 یا 10؛
اما من برای حداکثری شدن سرمایه بیمه عمر برای یک بچه 4 ساله و با حداقل سرمایه عمر حساب کردم؛مبلغ اولیه 5 میلیون و سالانه 1200000؛ و مقایسه کردم با یک حساب سپرده کوتاه مدت با سود 10 درصد و واریز ماهانه 100 هزار تومان؛
1.png
2.png
۳۲۷ میلیون در بانک با سود ۱۰ درصد و ۳۷۴ در بیمه عمر با احتساب سود ۱۸-۱۵-۱۰ و کسر حق بیمه ها و کسر مالیات که البته مالیات در سال جدید حذف خواهد شدِ؛دقت کنید در هر دو محاسبه مجموع پرداخت 41 میلیون است؛
در سود برابر باز هم بیمه عمر برتری دارد؛برتری اش بجر مزایای پوشش بیمه ای،معافیت از مالیات،بی ریسک بودن و تضمین سود بصورت درازمدت؛ راه حل های استفاده از دخیره متنوع تر از بانک و دسترسی آسان و بی دردسر وراث به مبلغ ذخیره بیمه است
دقت کنید گفتم سود برابر؛بزرگترین مانع تصمیم گیری تهیه بیمه عمر سود بالای بانکی بود اما اکنون که سود ها کم شده و خطر نوسانات سود بانکی رو مردم دیده اند؛بیمه های عمر برای تامین سرمایه آتیه محصول جذاب تری شده اند؛
در محصولات تضمین آتیه،بین بیمه زندگی و حساب های آتیه که هردو بی ریسک هستند،بیمه عمر برتری دارند و حساب های آتیه مثل گنجینه سپهر توان رقابت ندارند؛

اما از داشتن حساب بانکی خوب و سایر سرمایه گذاری ها با ریسک های مختلف هم غافل نشید

Last edited:

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
به عنوان مثال کسی که بیمه عمر 20 ساله خریده آیا خودش باید حق بیمه رو (ماهانه یا سالانه) واریز کنه ؟ یا به نماینده فروش پرداخت تا نماینده واریز کنه ؟ سوال دیگه اینکه نماینده فروش تا پایان قرارداد با بیمه شده در ارتباط هست یا بیمه شده مستقیم با دفتر بیمه در تماس هست ؟

Last edited:

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
به عنوان مثال کسی که بیمه عمر 20 ساله خریده آیا خودش باید حق بیمه رو (ماهانه یا سالانه) واریز کنه ؟ یا به نماینده فروش پرداخت تا نماینده واریز کنه ؟ سوال دیگه اینکه نماینده فروش تا پایان قرارداد با بیمه شده در ارتباط هست یا بیمه شده مستقیم با دفتر بیمه در تماس هست ؟

حق بیمه به صورت اینترنتی یا از طریقثدفترچه اقساط پرداخت میشه؛البته نماینده بیمه همواره پرداخت یا عدم پرداخت رو پیگیری میکنه؛
البته بیمه گذار مختار هست هر موقع پرداخت رو انجام بده،یا اصلا نده؛اما عدم پرداخت در صورت بهم خوردن تعدیل ذخیره اندوخته بیمه نامه،باعث تعلیق و درنهایت ابطال بیمه نامه میشه؛
پزداخت زودتر هم باعث افزایش.سود در ذخیره اندوختهرمیشه و پرداخت دیر تر باعث کاهش؛توصیه میشه روش پرداخت،سالانه باشه؛

ارتباطرشما با سرکت بیمه از طریق نماینده یا مراجعه مستقیم به شعبه استانی انجام میشه؛
در طول تمام سنوات،شما با نماینده ارتباط دارید؛برای الحاقیه و تغییرات و .....
پس نماینده حرفه ای و قابل اعتماد برای تهیه بیمه نامه و هر نوع تغییر آتی انتخاب کنید

22reza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
حق بیمه به صورت اینترنتی یا از طریقثدفترچه اقساط پرداخت میشه؛البته نماینده بیمه همواره پرداخت یا عدم پرداخت رو پیگیری میکنه؛
البته بیمه گذار مختار هست هر موقع پرداخت رو انجام بده،یا اصلا نده؛اما عدم پرداخت در صورت بهم خوردن تعدیل ذخیره اندوخته بیمه نامه،باعث تعلیق و درنهایت ابطال بیمه نامه میشه؛
پزداخت زودتر هم باعث افزایش.سود در ذخیره اندوختهرمیشه و پرداخت دیر تر باعث کاهش؛توصیه میشه روش پرداخت،سالانه باشه؛

ارتباطرشما با سرکت بیمه از طریق نماینده یا مراجعه مستقیم به شعبه استانی انجام میشه؛
در طول تمام سنوات،شما با نماینده ارتباط دارید؛برای الحاقیه و تغییرات و .....
پس نماینده حرفه ای و قابل اعتماد برای تهیه بیمه نامه و هر نوع تغییر آتی انتخاب کنید

سلام
منظور شما از نماینده بیمه همان دفتر بیمه است ؟ یا بازاریابی که به شما بیمه فروخته ؟ در واقع آیا بازاریاب ها شما را به دفتر نمایندگی وصل میکنند یا مستقل کارها و پیگیری های شما را انجام میدهند؟
سپاس

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سلام
منظور شما از نماینده بیمه همان دفتر بیمه است ؟ یا بازاریابی که به شما بیمه فروخته ؟ در واقع آیا بازاریاب ها شما را به دفتر نمایندگی وصل میکنند یا مستقل کارها و پیگیری های شما را انجام میدهند؟
سپاس
دفتر نمایندگی؛

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
همونطور که گفتم،سعی دارم در مورد تبلیغات غیر اخلاقی و غیر واقعی بازایابان و نمایندگان بیمه و همینطور شرکت ها توضیح بدم تا مردم فریب نخورند و اینکه بدادند به چه کسی میشود اعتماد کرد له چه کسی نمیشود
مشاهده بفرمایید
b69a7e744cc4238eb5c9b754c7936a14.jpg
مورد ۱: بقیه بیمه های زندگی در شرکت های دیگر هم بدون فرانشیز هستند و مختص پاسارگاد نیست
مورد ۲: باز هم در تمام بیمه های زندگی هر شرکتی،مزیت وام وجود دارد؛ و دقت کنید وام به هیچ عنوان ۴ درصد نیست؛بلکه ۴ درصد بیشتر از بهره فنی هست(۴+سود تضمینی)
مورد ۳: در تمام شرکت ها شما میتوانید از ذخیره اندوخته بیمه عمرتان، با استفاده از وام هزینه مخارج را تامین کنید؛ البته در سایر شرکت ها امکان برداشت از اندوخته وجود دارد؛اما پاسارگاد این قابلیت را ندارد
مورد ۴: متاسافانه دروغ هست؛ کارت sos همراه با بیمه زندگی پاسارگاد( که تدامش هم مورد سوال هست) فقط هزینه های مربوط به بستری و بیمارستانی را میدهد و به هیچ وجه هزینه های سرپایی را (منجمله ازمایشگاه سرپایی) متقبل نمیشود
مورد۵: در تمام شرکت ها در بیمه زندگی پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کا افتادگی وجود دارد
مورد۶: باز هم در تمام شرکت ها سود تضمینی در ۵ سال اول ۱۸ درصد، ه سال دوم ۱۵ درصد؛۵ سال سوم ۱۰ درصد هست؛
مورد ۷: باز هم ویژگی کلی بیمه های زندگی در هر شرکتی هست

Last edited:

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
سود مشارکت به چه معناست؟

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
سود مشارکت به چه معناست؟
شرکت های بیمه موظف هستند به ذخیره اندوخته بیمه شده سود بدهند؛ این سود بصورت ۱۸ در ۵ سال اول،۱۵ در ۵ سال دوم و ۱۰ درصد به سال های بیش از ۱۰ سال،ت۱مین شده هست و شرکت بیمه موظف هست این سود رو پرداخت کنه؛
اما جذاب ترین مساله در سود سود مشارکت هست؛شرکت بیمه از محل ذخیره اندوخته بیمه شده،در فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاری های میان مدت و کوتاه مدت انجام میده؛راین سرمایه گذاری ها معمولا در اوراق مشارکت،سهام فعالیت های تولیدی و ساخت و ساز هست؛
از منافع و سود حاصل این سرمایه گذاری ها،۱۵ درصد سهم شرکت بیمه و ۸۵ درصد سهم بیمه شده هست؛
پس سودی که شرکت عنوان میکند بطور مثال ۲۴ درصد،این سود قطعی و بعد از محاسبات انجام شده از سود حاصل شده فعالیت اقتصادی یک سال شرکت ، تقسیم سهم بیمه شده هست که بعد از نهایی شدن اعلام به ذخیره اندوخته بیمه اضافه میشه

imanimani

Registered User
لایک‌ها
168
با سلام خدمت همه ی دوستان بویژه دوست عزیزی که زحمت این پست با ارزش و مفید در مورد بیمه عمر رو کشیده.

والله من اول اردیبهشت 30 میلیون پولم از سپرده بانک آزاد میشه و فقط می تونم یکسال با سود 18 درصد تمدیدش کنم و احتیاج فوری هم بهش ندارم. چون بیمه ندارم به فکر بیمه عمر افتادم اما عمدتا به قصد سرمایه گذاری و تا وقتی که سود بیمه کمتر از سود بانکی نشه چون در اون صورت بازخرید می کنم و پولم رو از بیمه می کشم بیرون و دوباره می برم بانک. پس برای یکی مثل من سود سپره گذاری بیمه مهمه نه پوشش بیمه ای. می دونید که اگه کسی آورده یا سپرده اولیه بالایی نداشته باشه این حالت اصلا به دردش نمی خوره چون بیمه در دراز مدت ارزش اندوخته ی خوبی پیدا می کنه.

حالا سوالم از دوستان اینه که 1- آیا برای سپرده ی 30 میلیونی من با حق بیمه کم 600هزار تومنی سالانه و با حداقل پوشش های بیمه ای بیمه عمر می تونه جای سود بانکی رو در حال حاضر بگیره (حفظ ارزش پول برام مهمه و به گرفتن سودش نیازی ندارم طبیعتا) 2- در نهایت به دو تا بیمه عمر "ما" و بیمه "مان" بیمه ایران رسیدم. ما سه ساله بیمه عمر با مجموع سود حدود 27 درصد داده و خدمات اینترنتی آنلاین خیلی خوبی هم داره اما بیمه "مان" بیمه ایران یکی دو ساله شروع شده و سود سال آخرشسال 93 حدود 24.9 درصد بوده. اما نکته جالب تفاوت ارزش بازخریدی بویژه در 5 سال اوله که در بیمه "ما" بویژه برای 5 سال اول ارزش اندوخته با سود 18 درصد دو سه میلیونی از ارزش بازخریدی کمتره اما در بیمه ایران این طور نیست ظاهرا بویژه این که ارزش بازخریدیش هم در مجموع کمی بالاتره. ظاهرا بیمه مرکزی آئین نامه ای در مورد بازخرید در 5 سال اول داره که از اندوخته درصدی کم میشه که نمی دونم بیمه ایران این موضوع رو مخفی کرده و تو استعلامش نشون نمیده یا نه؟

در نهایت الان فکر می کنم بیمه "مان" بیمه ایران گزینه ی بهتری برای امثال من هستش. بازم دوستان اگه نکته و راهنمایی ای به ذهن شون رسید دریغ نکنن از من. چون این سی میلیون ناقابل بخش مهمی از دارایی منه که نمی خوام در کوتاه مدت و درازمدت ارزشش رو از دست بده. البته بعضیا میگن اگه میتونستی سکه و طلا بخری در درازمدت بهتر بود ولی نگهداریش فکر کنم پرریسک باشه برام. خلاصه پیشاپیش ممنون.

تصویر استعلام هر دو شرکت رو هم میذارم تا شاید کسی به دردش خورد:

فایل های ضمیمه

• 1-MAN.png
    1-MAN.png
    272.5 KB · نمایش ها: 31
  • 1-MA.png
    1-MA.png
    122.5 KB · نمایش ها: 30
بالا