برگزیده های پرشین تولز

روانشناسی یک انتخاب:چرا می خواید نوت بوک بخرید؟

لپ تاپ شما چقدر از انتظاراتتون رو برآورده کرده؟

• Total voters
    70

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
اين ميثم ما هم همينجور شده بود !!! بعد از خريد پشيمون شد !!‌اما ديگه كي ميخريد لپ تاپ 2 ميليوني رو !!

Pda

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
مرسی از اطلاعات مفیدت.
خوب با توجه به گفته های شما یاد حرفهای جکی افتادم که میگفت اصولا" دستگاههای چند کاره انتخاب مناسبی نیستن.
فکر کنم بحث موبایل و pocket pc رو از هم جدا بکنیم هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ بودجه به صرفه تر باشه.
اما در مورد نرم افزارها بحث خیلی مهمه.یعنی در واقع اگه ما بخوایم نرم افزار خاصی رو روی PPc نصب کنیم باید دنبال نسخه ی خاص اون برای ppc باشیم که به احتمال زیاد هم در اکثر موارد وجود خارجی نداشته باشه.

البته كم لطفيه اگر بخواهيم اين دستگاهها رو با يك سه كاره پرينتر اسكنر كپير مقايسه كنيم . به نظرم بهتره سيم كارت خوردن اين دستگاهها رو ، يك ويژگي (Feature ) در نظر بگيريم . ولي عجيبه كه هميشه ضعيفتر از PocketPCظاهر شدند .
خب ! منظورتون از نرم افزار خاص چيه ؟ نرم افزار تخصصي ؟ ببينيد . فعلا نهايت اين دستگاهها 624 مگاهرتزه . كه با اوركلاك كردن ، به بيش از 700 مگاهرتز مي رسه . خب ! از يك دستگاه 700 مگاهرتزي انتظار آناليز نبايد داشت . مثلا توي رشته من نرم افزاري هست به نام SAP . خب ! اين پايش بر اساس آناليزه و اصلا اشتباهه كه فكر كنم كه يه نرم افزار به اين سنگيني براي PPC با دقيقا همون قابليتها ، طراحي بشه .
اما اگر منظور از نرم افزار خاص ، نرم افزار تخصصي رشتتون نباشه ، به احتمال بسيار زياد قابل پيدا كردنه . تازه ! من نگفتم براي رشته شما نرم افزار وجود نداره ولي چون شناخت ندارم روي رشتتون ، نمي دونم منظورتون چه نرم افزارهايي هست .
اگر دوست داريد ، طيف اين نرم افزارها رو ببينيد سري به PocketGear.com و Handango.com بزنيد .

جناب اسفنديار هم كه لطف دارن به من . فكر مي كنم آخرين بار ، قرار شد كه شما با جناب Xplod هماهنگ كنيد و به دلايلي ايشون موافقت نكردن و براي همين ديگه بنده حرفي نزدم . فكر مي كنم ، فعلا بهتره به عنوان يك يوزر معمولي فعاليت كنم.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از shifte shab :
اين ميثم ما هم همينجور شده بود !!! بعد از خريد پشيمون شد !!‌اما ديگه كي ميخريد لپ تاپ 2 ميليوني رو !!
وا! لپتاپ ميثم كه همه چي داشت ديگه چي ميخواست؟ وزنش هم فكر نكنم اونقدرها زياد بود.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Pda :
البته كم لطفيه اگر بخواهيم اين دستگاهها رو با يك سه كاره پرينتر اسكنر كپير مقايسه كنيم . به نظرم بهتره سيم كارت خوردن اين دستگاهها رو ، يك ويژگي (Feature ) در نظر بگيريم . ولي عجيبه كه هميشه ضعيفتر از PocketPCظاهر شدند .
خب ! منظورتون از نرم افزار خاص چيه ؟ نرم افزار تخصصي ؟ ببينيد . فعلا نهايت اين دستگاهها 624 مگاهرتزه . كه با اوركلاك كردن ، به بيش از 700 مگاهرتز مي رسه . خب ! از يك دستگاه 700 مگاهرتزي انتظار آناليز نبايد داشت . مثلا توي رشته من نرم افزاري هست به نام SAP . خب ! اين پايش بر اساس آناليزه و اصلا اشتباهه كه فكر كنم كه يه نرم افزار به اين سنگيني براي PPC با دقيقا همون قابليتها ، طراحي بشه .
اما اگر منظور از نرم افزار خاص ، نرم افزار تخصصي رشتتون نباشه ، به احتمال بسيار زياد قابل پيدا كردنه . تازه ! من نگفتم براي رشته شما نرم افزار وجود نداره ولي چون شناخت ندارم روي رشتتون ، نمي دونم منظورتون چه نرم افزارهايي هست .
اگر دوست داريد ، طيف اين نرم افزارها رو ببينيد سري به PocketGear.com و Handango.com بزنيد .

جناب اسفنديار هم كه لطف دارن به من . فكر مي كنم آخرين بار ، قرار شد كه شما با جناب Xplod هماهنگ كنيد و به دلايلي ايشون موافقت نكردن و براي همين ديگه بنده حرفي نزدم . فكر مي كنم ، فعلا بهتره به عنوان يك يوزر معمولي فعاليت كنم.
البته خوب این طوری هم میشه قضاوت کرد منتهی منم به خاطر همون ضعیف بودنشه که میگم.به هر حال شکی نیست که وجودش بهتر از نبودشه اما خوب مطمئنا رو قیمت هم زیاد تاثیر می ذاره.
در مورد نرم افزار هم حق با شماست منم انتظار ندارم نرم افزارهای حجیم برق رو باهاش اجرا کنم.
اما همون طور که قبلا هم اشاره کردی اون ماشین حساب خیلی جالبه و یه سری امکانات دیگه.
در واقع من بیشتر دوست دارم نتایج رو تو این دستگاه قرار بدم و کارای آنالیزی و ... رو میشه با همین سیستمهای معمولی خونگی هم انجام داد.

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سلام دوستان :D
لطفا"راهنماییم کنید.من به خاطر ارئه هایی (powerpoint ) دارم مجبور بودم از نوت بوک دوستان استفاده کنم.البته چند وقتی هست که به شدت دنبال خرید نوت بوک بودم که البته فقط برای ارائه منطقی به نظر نمیرسید هر چند تا چند قدمی خریدش رفتم(نزدیک بود 100/2 سونی وایو بگیرم:wacko: )تا اینکه بسرم زد که ببینم با pda مشکلم حل میشه یا نه؟یعنی pda به ویدئو پروژکتور وصل می شه یا نه؟بخصوص i-mate jas jar و یا PDA2 ؟
دیگه دوست ندارم مزاحم دوستم بشم و نوت بوکشو بگیرم.
مرسی:p

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از mojtaba2741 :
لطفا"راهنماییم کنید.من به خاطر ارئه هایی (powerpoint ) دارم مجبور بودم از نوت بوک دوستان استفاده کنم.البته چند وقتی هست که به شدت دنبال خرید نوت بوک بودم که البته فقط برای ارائه منطقی به نظر نمیرسید هر چند تا چند قدمی خریدش رفتم(نزدیک بود 100/2 سونی وایو بگیرم:wacko: )تا اینکه بسرم زد که ببینم با pda مشکلم حل میشه یا نه؟یعنی pda به ویدئو پروژکتور وصل می شه یا نه؟بخصوص i-mate jas jar و یا PDA2 ؟
دوست عزیز با سلام و خوش آمدگویی لطفا این پرسش را در بخش موبایل و از کاربر مطلع pda بپرسید.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از mojtaba2741 :
با اجازه آقا اسفنديار! اگه فقط كارت همينه (ارائه ها) برو يه دونه از اين لپتاپ هاي HP/COMPAQ NX6110-M350 بگير كه 790.000 تومن قيمتش هست.

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
نوشته هاي دوستان رو کم و بيش مطالعه کردم .
اما نظر بنده !
اصلا مقايسه لپ تاپ با pda صحيح نيست ! هر کسي به يک وسيله بسته به نياز و کارش احتياج داره. شايد نياز شما بگه کدوم رو بخري ولي اين دليل نميشه که برديگري برتري داره و رقيبش به دردي نميخوره .
من حدود 2 ماه است موبايل p910i خريدم . براي اينکه بهش نياز داشتم . همه ميگفتن بابا با موبايل ميخواي شماره بگيري اين همه امکانات ميخواي چيکار؟ ولي من بي جهت انتخابش نکردم بودم و کليه امکاناتش برام کاربردي بود. من آدم فوق العاده فراموش کاري هستم و هميشه دنبال اين بودم يه دفترچه يادداشت سيم سيمي کوچيک سايز جيبم داشته باشم، خيلي گشتم اما چيز مناسبي پيدا نکردم . اين موبايل که عرض کردم با امکان tuch pad و داشتن قلم اين نياز من رو واقعا برآورد کرده. کما اينکه يه روز فراموش کرده بودم کاغذ همراهم ببرم ، موبايلم رو در آوردم و تمام جزوه استاد رو توش نوشتم و بعد خيلي راحت اوردم رو کاغذ (تازه نمودار ها رو چند رنگ ميکشيدم که از مال بقه بهتر شد :) ) . يه بار يه جلسه غايب بودم، جلسه بعد جزوه دوستم که عجله هم داشت رو گرفتم و بردم کپي بزنم ولي کپي خيلي شلوغ بود. فوري موبايلم رو در آوردم و از صفخات جزوه عکسبرداري کردم (ميدونم اطرافيام تو دلشون ميگفتن اين يارو کمبود داره ولي بعد براحتي بر روي کاغذ منتقلشون کردم و کارم رو راه انداخت) ديگه بيشتر از اين در مورد امکان خوب عکسبرداري براي يک موبايل نيازي نيست بگم چون همه بهش پي بردن و نياز به توضيح بيشتر نيست. تصميم داشتم با گوشيم از اينترنت استفاده کنم و اين گوشي از لحاظ امکانات اينترنتي با داشتن مودم داخلي خيلي خوب است و راحت و دنبال اينم که خط ديتا رو فعال کنم تا به اين هدفم هم برسم . امکان برنامه نويسي براي موبايل برام مهم بود چون خودم برنامه مينويسم و دوست داشتم برنامه هاي موبايلم رو خودم بنويسم که اين گوشي اين کارو راحت ميکرد. امکان داشتن کيبرد استاندارد و خلاصه هر چي بگم کم گفتم از اينکه اين گوشي واقعا کارم رو داره راه ميندازه . حالا کي مياد اين همه رو واسه يه نفر توضيح بده که به اين دلايل حاظر شدم 400 هزار تومن بدم جاي گوشي! شايد مثل بعضي دوستان يه گوشي خيلي ساده بگيره و راضي هم باشه . ولي بايد ببينيد خواسته هاتون چيه و مطابق اونها گام برداريد.

حالا ميريم سراغ لپ تاپ، من جاي خالي اون رو واقعاً احساس ميکردم ! واقعاً بهش نياز داشتم و هيچ چيز ديگه اي نميتونست جاي اون رو بگيره . من طراحي وب ميکنم . هميشه بايد نمونه کارهام رو رو سي دي ميزدم و ميبردم نشون ميدادم و اونجا هم نميشد روشون تغيير داد. يا اينکه وقتي در مسافرت بودم و جايي بودم که دسترسي به اينترنت نداشتم (مثل اوقات بيکاري بين دو کلاس در دانشگاه) وقتي احساس ميکردم وقتم داره تلف ميشه کلافه ميشدم ! وقتي به اين فکر ميکردم که تو اين دو ساعتي که تو محوطه ذاغ ميزدم ميتونستم دو تا طرح درست بزنم و حال کنم جيگرم کباب ميشد ! حالا تصورش رو بکنيد يه مسافرت يک هفته اي هم برام پيش مي اومد. تو اون يک هفته ميمردم و زنده ميشدم (به معناي واقعي!) از عذاب جهنم هم برام زجر آور تر بود (چه ميشه کرد اعتياده ديگه!) اون موقع هم هيچ چيزي بجز يه کامپيوتر آرومم نميکرد (توجه کنيد نميگم pda چون نيازم رو بر طرف نميکرد).
عضمم رو جزم کردم و به کمک جيب خودم و بابام يه toshiba tecra 8200 دست دم خريدم. 750full/128/10 باتري خراب با 20 دقيقه کار! اونم 630 هزار تومن ! سيستم خيلي پايينيه. ولي براي من خداست !!! فقط به خاطر اينکه نيازم رو شديدا بر آورد ميکنه .
- اول اينکه کامپيوتر وسيله کار منه و من کامپيوتر رو توسط خود کامپيوتر خريدم !!!
- کلاس هاي آموزشي که ميزارم در هر جايي ميتونم کلاس رو بر پا کنم چون سيستم رو همه جا ميتونم مستقر کنم و يه چهار ديواري خالي هم کافيه.
- طراح هام رو ديگه ميزنم روي لپ تاپ و ميبرم نشون ميدم و تغييرات و آموزش لازم رو همونجا ميدم.
- از لحاظ کلاس کاري خيلي مفيده (بيشتر منظورم يه جور حس اعتماد مشتري و بالاتر نشون دادن سطح کاري ميباشه، يه خورده از نظر روانشناسي فکر کنم تاثير گزاره! مثل کسي که براي رفتن به يه جلسه کت و شلوار بپوشه خوب شايد يه جور ديگه نگاش نکنن و ارزش بيشتري (هر چند کاذب) براش قائل بشن)
- يه هفته برنامه مسافرت پيش اومد (اصلا به خاطر همين مسافرت بود که من براي خريد اون خيلي عجله کردم، چون تجربه تلخ بي لپتاپي اونم در مسافرت رو کشيده بودم) خدايي هم تو اون مسافرت زندگي کردم!!!
- روزهايي که اوقات بيکاريم تو دانشگاه زياده، با خودم مي برمش و تو يه کلاس خالي کارام رو ميکنم و تازه اصلا گذر زمان رو احساس نميکنم. (در اين مورد يه جاي تاسف وجود داره و اونم اينکه حراست دانشگاه چندين بار به من گير دادن که اين چيه و کجا ميبري ! حالا بيا و همه اين مقاله رو از اول تا به آخر براشون تعريف کن. دست آخر هم بعد از کلي پله بالا پايين رفتن براي گرفتن مجوز ميگن قانون از تهران اومده نميشه با خودت حمل کني(واقعا متاسفم تا اينا تو مملکت ما هستن هيچ وقت انتظار پيشرفت ايران عزيز رو نداشته باشيد) البته جاي شکرش باقيه که اين بازرسي ها و گير دادن ها حداکثر فقط تا يک هفته پس از يک مورد بمب گزاري ادامه دارد!!! اونم شايد براي ابراز وجود باشه! بعدش دوباره وضع عادي ميشه و تا بمب بعدي بازرسي بي بازرسي ، وقتي خبر بمب گزاري رو ميشنوم اول از اين ناراحت ميشم که تو اون هفته نميتونم لپ تاپ رو بيرون ببرم !!!
- داشت يادم ميرفت! من و برادرم در منزل با يک pc کار ميکنيم، زماني که اون پاي سيستم هست من بايد ديوار رو نگاه کنم ! و زماني که من پاي سيستم اون به ديوار...! وجود يک سيستم دوم مشکل رو حل ميکرد که دلايل بالا براي اينکه اون سيستم دوم يک کامپيوتر همراه باشه کافي بود.

الان هم دارم براي خريد يک لپ تاپ ايده آل پرس و جو ميکنم تا از شر اين لپ تاپ هندلي راحت بشم .

حالا در مورد داشتن PDA و يا نداشتن اون هم مشابه مواردي که در مورد موبايل و لپ تاپ ذکر کردم ميتونم اون رو قبول يا رد کنم که چون در مورد PDA اطلاعات کافي ندارم بهش فکر نميکنم.

با همه حرفايي که در بالا زدم فکر ميکنيد من کور کورانه لپ تاپ رو خريدم يا مثلا فقط براي قيافه گيري بوده ؟ فکر نميکنم! چون من در جاهاي شلوغ اصلا لپ تاپ رو باز نميکنم! چون دوست ندارم کسي بدونه من لپ تاپ دارم و از نظر امنيتي هم مناسب نيست.

خب! يه معذرت خواهي به خوانندگان اينجا بده کارم بابت اينکه وقت گرانبهاشون رو گرفتم. يه معذرت خواهي هم به مدير محترم اينجا از بابت اينکه با نوشته هاي زائدم بيخودي فضاي بانک اطلاعاتي سايت رو اشغال کردم و موجب هدر دادن بند ويت سايت شدم !!!!!!
البته الان ساعت 6 صبحه از ديشب نخوابيدم و فکر کنم يه ساعتي هست دارم تو همين تاپيک وقت صرف ميکنم. و يکم حس نوشتنم گل کرده بود، وب لاگ هم که نداريم. اينجا رو براي تخليه خودم مناسب ديدم. ضمنا ارادتي که به بچه هاي اينجا دارم و بي دريغ کمک و راهنمايي ميکنند باعث شد بيشتر ارزش قائل بشم. بيربطم زياد گفتم، خواستم حذفشون کنم که دلم نيومد....

ببخشيد طولاني شد!
کم گوي و گزيده گوي چون در ، تا از اندک تو جهان شود پر !!!!!!!!!!!!
متشکرم
نبي

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
نبی جان...:) از نظرات شما بسی لذت بردم..:happy: مرسی از وقتی گه گذاشتین..;)

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از esfandiyar2002 :
نبی جان...:) از نظرات شما بسی لذت بردم..:happy: مرسی از وقتی گه گذاشتین..;)
خواهش میکنم جناب اسفندیار . ما خیلی ارادت داریم .

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
البته پیش استادا درست نیست من زیادی حرف بزنم ولی من شخصا یه لپتاپ قدیمی toshiba satellite 1905 دارم که حالا دارم ازس desk استفاده میکنم.

کلا مودم adsl و موبایلمو و پرینتر و اسکنر و بلندگو و .... رو به اون نصب کردم و خیلی رازیم . البته چون باتری ندارم اینجوری شده. میگن باتریش 207000 تومنه.

اینم مشکل اصلی لپتاپه

عادل

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
0
تنها برای بالا آمدن تاپیک!

shifte shab

Registered User
لایک‌ها
6
تنها برای بالا آمدن تاپیک!
يعني اينقده كار و كاسبي كساد شده كه نبش قبر مي كني !!!!!
2623.gif

siavashbin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت بروبچس روان در روان:D
خیلی موضوع جالبی رو مطرح کردید.
خوب میخوام براتون قصه بگم.:blink:

قصه سیاوش و لپ تاپ::eek:
یکی بود یکی نبود یه سیاوشه بود که یه خط موبایل داشت رفت اونو فروخت 300 هزار تومان و فعلا دنبال 200 تومنه دیگس که جمعا بشه 500 هزار .
سیا وش قصد داره این 500 هزارو بزاره موسسه مالی واعتباری انصار و بعد 3 ماه یه وام 500 هزاری 16 درصد با اقساط 24 ماهه و ماهی 24 هزار تومن .
خوب سیاوش با وام یک میلیون پول داره و میخواد با این پول یه لپ تاپ بخره.
اعمالی که سیاوش قصد انجامش را با لپ تاپ داره:
1-استفاده از نرم افزارهای اتوکد،مطلب،پی اسپایس(کنترل میخونه) .
2- استفاده از نرم افزارهای فتوشاب،وی سیدی کاتر و ادیت فیلم.
3- استفاده از نرم افزارهای آفیس و خواندن pdf .
4-کمی هم عشق برنامه نویسی داره ولی طفلکی وقت نمیکنه .
5-و.................

دلایل خرید
1-قدیمی شدن کامپیوتر رومیزی (cpu:1.7-ram 256-hdd:40-vga:64 سياوش ميخو است كامپیوترشو ارتقا بده که حداقل 200 تومن آب میخورد خوب با خودش گفت چرا یه مقدار روش نذاره ولپ تاپ نگیره)
2-سیاوش یه داداش داره که همیشه سر کار با کامپیوتر با هم دعوایند.(اگه دو سیستم باشه این مشکل حله)
3-سیاوش روزی حداقل 3 ساعت با کامپیوتر کار میکنه و از مدام نشستن پشت میز اعصابش خورد میشه(خسته هم میشه) و میخواد در حالتهای مختلف از سیستم استفاده کنه مخصوصا زیر کرسی.
4-سیاوش زیاد اینورو اونور نمیره ولی وقتی که میره جایی اگه لپ تاپ باحاش باشه خیلی باحاله

و شاید چند مورد دیگه که فعلا یادش نمیاد.:blush:

خوب حالا شما اگه جای سیاوش بودید چیکار میکردید.
1-هیچ کار نمیکردید و پولتونو جای سرمایه گذاری میکردید.
2-سیستم رو میزیتونو ارتقا میدادید.
3-لپ تاپ میخریدید.

mse1445

Registered User
لایک‌ها
2
بنظرم شما اگر دستکتاپ بخرید ( جداگانه ) لذت بیشتری میبرید ضمن اینکه لبتاپ خیلی از انتظارات شمارو بخاطر محدودیت ها و مقاوت کمتر و همچنین سخت افزار های به نسبت پایین تر برآورده نمیکنه مگر اینکه کار شما همراه (موبایل)باشه بهرحال .....

NabiKAZ

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
از داستانت لذت بردیم.
از من میشنوی این حرفم رو جدی بگیر.
هیچ چیزی جای یه سیستم رو میزی رو نمیگیره !
اگر مثلا مثل من داداش داری و همیشه دعوا دارید، هر دو رو در کنار هم داشته باش، ولی لپ تاپ رو جایگزین سیستم رومیزی نکن که این کار بسیار اشتباست.
هیچی جای یه سیستم رومیزی رو نمیگیره.
به قول فکر کنم اسفندیار، میگفت سیستم رومیزی قوی، لپ تاپ معمولی.
ضمنا منم مثل تو فکر میکردم یعنی اینکه میشینم روی مبل لم میدم میزارمش روی پام کار میکنم عشق میکنم. ولی در عمل به این راحتی ها هم نیست !
لپ تاپی که نخوای خیلی جابجا کنی و معمولا توی خونه بخوای استفاده کنی اونم با برنامه هایی که شما استفاده میکنی حداقل یه مانیتور 15.4 نیاز داره . خب پس وزن لپ تاپ میره تو مایه های 3 کیلو. میتونی 6 ساعت یه وزنه 3 کیلویی رو روی پات نگه داری؟! من که خیلی خسته میشم . در ضمن مطمئن باش با تکیه به مبل و دیوار و این چیزا کمر درد میگیری و برای تعویض حالت دچار مشکل میشی.
لپ کلام در عمل به این راحتی هم نیست که هر مدلی باش کار کنی. آخرش مجبور میشی بزاریش روی میز، خب جابجا گفتی جملش هم که نمیخوای بکنی، خب این میشه همون سیستم رومیزی توی خونه.
تازه به اون خوبی که با موس و کیبرد معمولی میتونی کار کنی، با موس و کیبرد لپ تاپ نمیشه کار کرد!
شاید بهتر باشه همون 500 تومن رو بدی یه سیستم رومیزی دیگه بگیری. فقط در یک صورت لپ تاپ بگیر، اونم اینکه جدی جدی خارج کردنش از خونه برات مهم باشه (منظورم جابجایی توی خونه نیست)
اینها تجربیات شخصی بنده بود که گفتم شاید برات مفید باشه.
ضمنا پست من هم در این باره بخونی بد نیست (هشت تا پست بالاتر)
همین!
نبی

siavashbin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی از نظرات قشنگتون:)
ولا چی بگم.
فکرامو بکنم بعد خبرتون میکنم.

NabiKAZ پستتو خوندم و این داستانو نوشتم.دونستن واقعیت خیلی کمک میکنه.

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سیاوش بی تعارف بچه باحال بانمک با سوادی هستی.
برام جالبه بدونم بلاخره بعد از گذشت این مدت چه تصمیمی گرفتی رفیق؟

1- NoteBook هه رو خریدی ؟
2- چی خریدی؟ :rolleyes:
3- نخریدی ؟ چی باعث شد که نخری ؟
کاملا موافقم! سیاوش جان چی شد آخر؟؟؟؟؟؟چه کردی با این مسئله؟ آخر داستان کلاغه به خونش رسید یا نه؟:lol:

و مثل بقیه بچه ها در سر دو راهی خرید لپ تاپ!!

خوب اول از همه طبق بحث هایی که شد در رابطه با pda و ppc این وسیله ها بیشتر برای کارهای روزانه و شخصی educational تا حدی و قسمتی تخصصی استفاده میشه من بنوبه خودم جمین دارم و از اون در موارد زیر استفاده می کنم!
mass storage device-mp3 player-دیکشنری ها و phrasebookهایی که واقعا موثر و مفید هستن-همون طور که دوستان قبلا گفتن ماشین حسابهایی که بهتر از اونها پیدا نمیشه(شب ها هم اگر یکی دو دست solitaire باهاش بازی نکنم خوابم نمیبره )و خوب مسلما به عنوان گوشی موبایل ,ساعت ودوربین و در بعضی مواقع بعنوان digital painting ازش استفاده می کنم:blink: :cool: و و و....

ولی مسئله ای که هست اینه که: من رشتم کامپیوتر و برنامه نویسی هست و در کنار این حرفه و کارم گرافیست و web designing هست هر دو و ب دلایل زیر حس میکنم به لپ تاپ نیاز دارم!

1. نصف بیشتر عمر من پای computer هستم لذا performance و قدرتو به قول معروف حمالی pc رو داره(که البته میدونم بپای pc نمی رسه ولی در کل مد نظرم هست!)

2.PC خودم دیگه قدیمی شده و جوابگوی کارهام نیست به هیچ عنوان چون کارهای سنگین گرافیکی باهاش انجام میدم و نیاز به ارتقا داره که حداقل 300 تومن نیاز داره

3. همانند دوست عزیز جناب نبی فرمودن برای نشون دادن نمونه کارها با مشکلات زیادی مواجه هستیم از جملهدر اختیار داشتن اونها روی سیدی یا cooldisk و کنترل بر روی انها و مسائل امنیتی و.......

4.به عنوان یک دانشجو کامپیوتر در مواقع هایی نیازهای زیادی به لپ تاپ دیده شده و همچنین در موارد بسیاری در مورد حرفه و شغلم!

5.دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!:blink: :blush:

بازم ممنونم از همه بچه های خوب و باحال فروم به امیدشادترین لحظه ها در تمامی زندگیتون و پیشاپیش نوروز رو هم به تمامی دوستان تبریک میگم و بهترین ها رو براشون آرزو مندم!

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
با سلام .

خوب من لپ تاپ رو برای استفاده از سیستم Wireless برای کانکت شدن به اینترنت میخوام.

و این تنها چیزیه که در گرفتن لپتاپ Goal من هستش !

فکر میکنم با داشتن یک لپ تاپ آزادی عمل بیشتری خواهم داشت . و با سیستم هایی با User های محدود شده !

و پر از ویروس دیگه مجبور نباشم سر و کله بزنم !

هزینه ای هم که می خوام بزارم یا XPS هستش یا Dell 6400 D که در حدود 1300 در میاد ( کمی بالا و پایین )

با سپاس

faraz-hacker

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر من هم لپ تاپ باید باشه هم پی سی .هر کدام استفاده جدایی دارن؟؟؟

بالا