برگزیده های پرشین تولز

سئوالات مربوط به سخت افزار پی پی سی

amirmw

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
71
سلام از پاسختون ممنونم من مدتيه مطالب اين بخش رو مي خونم ولي هنوز در مورد قيمت پي دي اي توجيه نمي شم منكر امكاناتش نيستم ولي اصلا تناسبي با قيمتش نداره از نظر خوندن ايبوك صفحه كوچيكي داره كه فكر كنم اي بوك خوندن باهاش شكنجست از نظر برنامه ها و قدرت پردازنده هم چنگي به دل نمي زنه من فكر مي كنم آدم اگه يه لپ تاپ بگيره خيلي به صرفه تر باشه چون يه كامپيوتر حسابي خريده كه چيزي از يه دسكتاپ كم نداره تازه مسئله دوام اونو هم در نظر داشته باشين يه همچين وسيله ظريفي رو كه ميخواين دائما با خودتون اينورواونور ببرين اگه خيلي راحت خراب ميشه كه با اين اوضاع گارانتي ديگه درست شدنش با خداست در كل به صرفه به نظر نمياد اگه آدم با تريلي از شمال بياد تهران بهتر از اونه كه با يه هواپيما بياد كه تو راه سقوط كنه!!:p
نمي دونم شايد من دارم اشتباه ميكنم ولي خوشحال ميشم اگه منو متوجه اشتباهم بكنيد

سلام
نه بابا کدوم اشتباه
من میگم هر کسی یه نیازی داره ...
متاسفانه در کشور ما PPC بد جا افتاده و اصلا متناسب با درامد مردم نیست ...
و همچنین وضعیت گارانتی و خدمات پس از فروش و بازار محدود فروش ... همه معطوف به کشور ماست ...
در کل قبول دارم که هنوز دنیای PPC ها جا داره که خیلی پیش رفت بکنه ...
موضوعی که برای من هم کمی بغرنجه همین ظریف بودن و اسیب پذیریه بیش از حد PPC هاست ...
به امید پیشرفت و ارتقا سطح کیفی و تکنولوژیکیه PPC ها ...
موفق باشید

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
برا اینکه نزدیک ترین bts رو بتونید گیر بیارید از این کد استفاده کنید

*3370# و بعد دکمه دایل یا همون سبز رو فشار بدید:)

موفق باشید:)

من هم روی همراه اول و ایرانسل تست کردم Fail شد.:blush:

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام از پاسختون ممنونم من مدتيه مطالب اين بخش رو مي خونم ولي هنوز در مورد قيمت پي دي اي توجيه نمي شم منكر امكاناتش نيستم ولي اصلا تناسبي با قيمتش نداره از نظر خوندن ايبوك صفحه كوچيكي داره كه فكر كنم اي بوك خوندن باهاش شكنجست از نظر برنامه ها و قدرت پردازنده هم چنگي به دل نمي زنه من فكر مي كنم آدم اگه يه لپ تاپ بگيره خيلي به صرفه تر باشه چون يه كامپيوتر حسابي خريده كه چيزي از يه دسكتاپ كم نداره تازه مسئله دوام اونو هم در نظر داشته باشين يه همچين وسيله ظريفي رو كه ميخواين دائما با خودتون اينورواونور ببرين اگه خيلي راحت خراب ميشه كه با اين اوضاع گارانتي ديگه درست شدنش با خداست در كل به صرفه به نظر نمياد اگه آدم با تريلي از شمال بياد تهران بهتر از اونه كه با يه هواپيما بياد كه تو راه سقوط كنه!!:p
نمي دونم شايد من دارم اشتباه ميكنم ولي خوشحال ميشم اگه منو متوجه اشتباهم بكنيد

البته این بحث اینجا زیاد شده, ولی شما ppc رو نه باید با لپتاپ و نه با مبایل مقایسه کنید!
کاری که یه لپتاپ واسه شما می کنه رو نمیتونه بکنه و از طرفی اصلا قابل مقایسه با "مبایل" نیست...هر کدوم ازینا نیازهای متفاوتی رو براورده میکنن.
شما باید ببینین از دستگاهی که میخواین چه انتظارهایی دارین....چون این دستگاهها هرگز جایگزینی برای همدیگر نیستند!!

hosseinmet

Registered User
لایک‌ها
7
من میخوام HTC Touch بخرم ولی مسئله ای که نگران کرده Cpu این دستگاه هست ؛ کسی هست که این CPU رو OVer clock کرده باشه؟؟؟؟؟؟ تا چند مگاهرتز؟؟؟ با مشکلی روبرو شدید؟؟؟؟ مدت زمان شارژ نگه داشتن رو در هنگام Over clock هم اگه لطف کنید ممنون میشم

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من میخوام HTC Touch بخرم ولی مسئله ای که نگران کرده Cpu این دستگاه هست ؛ کسی هست که این CPU رو OVer clock کرده باشه؟؟؟؟؟؟ تا چند مگاهرتز؟؟؟ با مشکلی روبرو شدید؟؟؟؟ مدت زمان شارژ نگه داشتن رو در هنگام Over clock هم اگه لطف کنید ممنون میشم

متاسفانه باید بگم که نگرانیتون تا حد زیادی درست و صحیحه؛چون واقعا" در برخی موارد دیگه جواب نخواهد داد و برخی برنامه رو اجرا نخواهد کرد؛البته اگر سبک کار کنید قطعا" مشکلی نخواهید داشت؛

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4

OMAP 200 رو تا حداکثر 290-300 بیشتر نمیشه overclock کرد...اونم at your own risk!

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
توصیه ی کوکر های ایکس دی ای 247 هست و نهایت هم رام هاشون تا 273 کار میکنه ، یادم میاد که روی 286(؟) یکیشون بریک شد و بقیه هم ریست میشدن

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
توصیه ی کوکر های ایکس دی ای 247 هست و نهایت هم رام هاشون تا 273 کار میکنه ، یادم میاد که روی 286(؟) یکیشون بریک شد و بقیه هم ریست میشدن

توو فرومي كه من سوال كرده بودم تا 299 هم اوركلاك كرده بودن، اما خود من هم 273 بيشتر نمي برم، پرسيدم اگه اوركلاك كنيم ممكنه CPU بسوزه! گفتن تاحالا نديديم!
پس بريك داشتيم!
فقط تاكيد مي كردن تنظيمات رو طوري انجام بدين كه وقتي گوشي ريست شد، به فركانس پيشفرض خودش برگرده! وگرنه هر بار روشن شه دوباره هنگ مي كنه و مجبورين يا هارد ريست كنين يا ويندوز رو از نو بريزين!

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
راستي،‌با 273 مگي كه من توو artemis كردم، همه چيز نرم و روون اجرا شد! درسته كه باطري رو درسته قورت مي ده!!!!! و فكر نكنم كلا 2 ساعت بيشتر كار كنه! اما مدياپلير خيلي نرم و رون اجرا ميشد و فايلهاي WMV بزرگ رو راحت اجرا مي كرد!

به عبارتي،‌اوركلاك هم بشه باطري رو خالي مي كنه!

201 مگ اونقدر هم كم نيست! من تا خرخره گوشيم پر برنامست‌،‌اونقدر SKIN و... تا انواع كيبورد هاي دست خط خوان و زوم دار و ... ساعت SPP و .. رو نصب كردم كه با وجودي كه تمام برنامه هاي قابل نصب روو مموري رو همون جا نصب كردم! اما 3مگ بيشتر از مموري گوشي مخالي نموند! اونم تازه ماله اين بود كه چند تاشو پا كردم! ولي هنوز اونقدر روون هست كه گله نكنم!

فقط اعتراف ميكنم باز شدن بخش SMS به اون رووني كه مي خوام نيست! اما خوب،‌باز كه شد،‌ديگه روون ميشه

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20

تائید میشه

حتما از این بالاتر نکنید من کردم به مشگل خورد اس200

hooshmand29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام مي خواستم بپرسم:

1-ميشه حافظه فلش رو به pda متصل كرد؟(فكر ميكنم بشه ولي مي خوام مطمئن شم)

2-حداكثر برد بلوتوث pda چقدره؟

ممنونم

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام مي خواستم بپرسم:

1-ميشه حافظه فلش رو به pda متصل كرد؟(فكر ميكنم بشه ولي مي خوام مطمئن شم)

2-حداكثر برد بلوتوث pda چقدره؟

ممنونم

1- آره ولی باید گوشی قابلیت usb host رو داشته باشه
2- استاندارد bluetooth ثابته که سازنده ها میگن بین 10 تا 15
ولی تا همون 10 بیشتر کار نمیکنه
و بین pda ها فرقی با بقیه گوشی نیست از نظر برد

hosseinmet

Registered User
لایک‌ها
7
راستي،‌با 273 مگي كه من توو artemis كردم، همه چيز نرم و روون اجرا شد! درسته كه باطري رو درسته قورت مي ده!!!!! و فكر نكنم كلا 2 ساعت بيشتر كار كنه! اما مدياپلير خيلي نرم و رون اجرا ميشد و فايلهاي WMV بزرگ رو راحت اجرا مي كرد!

به عبارتي،‌اوركلاك هم بشه باطري رو خالي مي كنه!

شما 'گوشیتون Touch هست ؟؟؟؟؟ 2 ساعت رو که شوخی کردید، نه؟؟؟ !!!!!!! البته موضوع باتری رو من در مورد گوشی های با cpu 400 MHz هم شنیده ام (Toch dual)

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
شما 'گوشیتون Touch هست ؟؟؟؟؟ 2 ساعت رو که شوخی کردید، نه؟؟؟ !!!!!!! البته موضوع باتری رو من در مورد گوشی های با cpu 400 MHz هم شنیده ام (Toch dual)

نه
گوشي من ARTEMIS يا همون HTC P-3300 هست، اما چيپ و رم هموني هست كه توو TOUCH به كار رفته، اول مي خواستم TOUCH بگيرم كه ديدم مشخصات كلي اين 2 تا در حد خيلي بالايي نزديك به هم هست، با اين تفاوت كه 3300 ويندوز 5 رو ارجينال داره اما touch 6 رو داره 3300 سخت افزار GPS رو داره كه در بدترين شرايط اگه بعدا گوشيم كلا به درد هم نخوره، مي تونم به عنوان يك دستگاه GPS حافظه خور برنامه خور نقشه خور صفحه رنگي سه بعدي ازش استفاده كنم! فقط 3300از نصل سوم پشتيباني نمي كنه كه اين هم براي ما مهم نيست!
اما رم و رام و پردازنده يكي هست.تازه اون موقع ياس TOUCH رو 710 تومن مي داد و 3300 رو 700 تومن! و من بلد بودم ويندوز گوشيم رو 6 كنم‌( هر چند خودم گشتم و پيدا كردم و كسي كمك نكرد جز اينكه وقته خريد يكي از آشناهام گفت اگه 5 هست اشكال نداره و مي توني UPDATE كني! همين!)

راستش 2 ساعت رو كامل تست نكردم، اما محض تست اين فركانس، يك فيلم رو دادم پخش كنه، توو مدت خيلي كوتاهي خيلي از باطري رو خورد! مسلما بيشتر از 2 ساعت ميشه اما اونقدر نيست كه بخواين هميشه روي اون بزارين،‌من مد رو روي حالت تنظيم دستي گزاشتم و جاهايي كه زير بار مي ره، خودم مي گم كه اوركلاك شه، اين طوري خيلي خوبه، در ضمن، همه جا USB پيدا ميشه! پس نگران باطري نباشين!

دليل اصلي پيشنهاد فركانس 247مگ اينه كه ظاهرا از لحاظ باطري مصرفي نسبت به فركانس، بهترين حالت هست، وگرنه فركانسهاي كمي بالاتر رو هم مشكل نداره

كلا فركانس بالاتر باطري بيشتر مي خواد، وگرنه شركت سازنده همون اوركلاك شده رو مي داد!!!!!!!!

bodybuilder2

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
نه
گوشي من ARTEMIS يا همون HTC P-3300 هست، اما چيپ و رم هموني هست كه توو TOUCH به كار رفته، اول مي خواستم TOUCH بگيرم كه ديدم مشخصات كلي اين 2 تا در حد خيلي بالايي نزديك به هم هست، با اين تفاوت كه 3300 ويندوز 5 رو ارجينال داره اما touch 6 رو داره 3300 سخت افزار GPS رو داره كه در بدترين شرايط اگه بعدا گوشيم كلا به درد هم نخوره، مي تونم به عنوان يك دستگاه GPS حافظه خور برنامه خور نقشه خور صفحه رنگي سه بعدي ازش استفاده كنم! فقط 3300از نصل سوم پشتيباني نمي كنه كه اين هم براي ما مهم نيست!
اما رم و رام و پردازنده يكي هست.تازه اون موقع ياس TOUCH رو 710 تومن مي داد و 3300 رو 700 تومن! و من بلد بودم ويندوز گوشيم رو 6 كنم‌( هر چند خودم گشتم و پيدا كردم و كسي كمك نكرد جز اينكه وقته خريد يكي از آشناهام گفت اگه 5 هست اشكال نداره و مي توني UPDATE كني! همين!)

راستش 2 ساعت رو كامل تست نكردم، اما محض تست اين فركانس، يك فيلم رو دادم پخش كنه، توو مدت خيلي كوتاهي خيلي از باطري رو خورد! مسلما بيشتر از 2 ساعت ميشه اما اونقدر نيست كه بخواين هميشه روي اون بزارين،‌من مد رو روي حالت تنظيم دستي گزاشتم و جاهايي كه زير بار مي ره، خودم مي گم كه اوركلاك شه، اين طوري خيلي خوبه، در ضمن، همه جا USB پيدا ميشه! پس نگران باطري نباشين!

دليل اصلي پيشنهاد فركانس 247مگ اينه كه ظاهرا از لحاظ باطري مصرفي نسبت به فركانس، بهترين حالت هست، وگرنه فركانسهاي كمي بالاتر رو هم مشكل نداره

كلا فركانس بالاتر باطري بيشتر مي خواد، وگرنه شركت سازنده همون اوركلاك شده رو مي داد!!!!!!!!

شما درست میفرمایید اما دیگه مصرف باتری محدود به 2 ساعت نمیشه . من با اورکلاک حدود 15 - 16 ساعت هم به راحتی کار کردم . (نه مداوم) .

بهترین کار اینه که با برنامه باتری استاتوس و انتخاب گزینه سی پی یو اسکالر ، اورکلاک کردن رو اتوماتیک کنید میتونید مینیمم رو 140 مگاهرتز و ماکزیمم رو هم 273 بگذارید . و دیگه نگران مصرف باتری هم نباشید .

پاینده باشید . مهدی .

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام ميشه بگين bluetooth extender چيه؟ و قيمتش چقدره؟
دستگاهی که باهاش میتونی فاصله برقراری بلوتوثت رو به 28 مایل (هر مایل 1.6 کیلومتر هست) برسونی که کار یه آنتن رو برات انجام میده که خیلی حال میده :lol:

این دستگاه هم برای اینکه تمام دستگاه های مجهز به بلوتوث بیشتر از 10 متر جواب نمیدن :(

قیمتش رو هم در همون لینکی که علیرضا گذاشته زده $299

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
شما درست میفرمایید اما دیگه مصرف باتری محدود به 2 ساعت نمیشه . من با اورکلاک حدود 15 - 16 ساعت هم به راحتی کار کردم . (نه مداوم) .

بهترین کار اینه که با برنامه باتری استاتوس و انتخاب گزینه سی پی یو اسکالر ، اورکلاک کردن رو اتوماتیک کنید میتونید مینیمم رو 140 مگاهرتز و ماکزیمم رو هم 273 بگذارید . و دیگه نگران مصرف باتری هم نباشید .

پاینده باشید . مهدی .

راستش من SPB CLOCK كمي توو گوشيم قاطي كرده! (حدسم مي زنم كه اينه مطمئن نيستم و براي همين تاپيك ويروس رو باز كردم‌) خلاصه اينكه يكي از برنامه هام باز مي مونه و باطري رو خالي ميكنه! حتي پيش اومده ديدم دماي دستگاهم به 38 درجه رسيده!!!!!:blink::eek: اينه كه اگه اوركلاك هم غير دستي بزارم! توو حالت خود كار با اوركلاك گوشيم رو منفجر مي كنه :p

راستي اين 15-16 ساعت در چه حالتي بود ؟ چون من فكر نكنم خود گوشي اگه بدون اوركلاك هم فيلم پخش كنيم يا زير بار باشه، اينهمه كار كنه! منظورم از 2 ساعت پخش مداوم فيلم اون هم توو 273 مگ بود! كه گفتم، 2 ساعت هم اغراغ بود!‌ يه بار حتما تست مي كنم ( شارژ كامل مي زارم تا خالي شه) اينجا نتيجش رو مي گم

راستش نمي خوام روو حرف با سابقه تر ها حرف بزنم،‌چون 2-3 ماه بيشتر نيست كه PPC گرفتم، اما پيشنهاد من به عنوان يك برقي بر خلاف شما اينه كه مينيمم رو روو همون فركانس استاندارد بزاريم! عمر گوشي حدس مي زنم استاندارد تر شه ( هر چند ديگه اونقدر زود از رده خارج ميشن كه بهتره اين چند صباحي كه با مان رو باهاشون وحشيانه خوش باشيم :p:wacko: )

GAME_PPC

Registered User
لایک‌ها
1
احتمالا باطری شما فاصد شده که احتمالش هست با دستگاهی که شما دارید

شما یه هارد ریست کن چون من هم همین مشگل رو داشتم دستگاه 30% شارژ داشت اما خاموش میشد:blush:

شما یه هارد ریست کنید:)

آقا من هارد ريستم كردم.فرقي نكرد.
فكر كنم براي همون آنتنشه.چجوري حلش كنم؟
باطريش چنده؟يا باطريه دوال؟

بالا