برگزیده های پرشین تولز

سبک رزمی سیستما (کارشناس متخصص استاد فایرنایت)

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
خیلی سخته اینطوری یاد دادن ...
هم وقت میبره هم اعصاب
مخصوصا اگه آدم وسواس داشته باشه رو کامل و درست یاد دادن
مشغله های زندگی هم که هیچی
حق میدم به ایشون :)

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
والا چیزی که من دیدم و تا حدودی بهم یاد دادن اصلا تو تاپیک و با 4 خط توضیح نمیشه یاد داد فقط شاید بشه روش کلی رو گفت یا فقط جهت اشنایی و شناخت عکس گذاشت . امیدوارم دوستمون بتونن از اطلاعاتشون به ما هم انتقال بدن

cms

Registered User
لایک‌ها
1,237
استارتر 2 روزی هست که نیست امیدوارم حالش خوب باشه و سریعتر بیایند و به سوالات پاسخ بدهند

جناب فایر نایت حقیقت دارد که یک جیت کاندو کار میتواند یک استاد صاحب سبک سیستما کار رو در 8 ثانیه شکست بدهد؟

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
شرمنده که در نبود استارتر جواب میدم .
عزیز این حرفها اصلا درست نیست و نمیتونه ملاک باشه . شکست دادن یا شکست خوردن یک سبک از یک سبک دیگه به خیلی عوامل بستگی داره از جمله تسلط اون 2 نفر نسبت به رشتشون یا شرایط بدنیشون یا تمرکز ذهنی و خیلی مسائل دیگه و به همین خاطر هست که این بحثهای که این رشته این رشته رو میزنه کلا از ریشه غلط هست مثلا این مطلب رو میتونی با 4 تا سرچ تو نت ببینی که تو مسابقات ازاد جودو تونسته بکس رو شکست بده و این نمیتونه ثابت کنه جودو قویتر هست و شاید تو اون لحظه جودو کار بهتر تصمیم گرفته و از فرصت استفاده کرده .
هیچ رشته ای کامل نیست من خودم حدود 6 سال جودو کار کردم و وقتی با سیستما اشنا شدم از طریق یکی از مربیهام دیدم که یه سری ضعفها داره در مقابله با سیستما و همینطور تو یه سری تکنیکها سیستما ضعف داره پس باز هم نمیشه یه رشته رو برتر دونست .
توضیحات کاملتر رو میزارم به عهده دوستان و استارتر

cms

Registered User
لایک‌ها
1,237
چرا این حرفها نمیتونه درست باشه؟ در تاریخ ثبت شده که تو فستیوال جهانی هنرهای رزمی بروسلی هنگام زیر سوال بردن هنر رزمی کاراته و سطحی نمایشی دانستن فنون آن و جنگ لفظی با استاد صاحب نام کاراته وقت جهان که با توافق طرفین برای اثبات موضوع مورد بحث به مبارزه در همان جلسه می انجامه این استاد را جلوی معروف ترین اساتید و هنرجویان رزمی کار جهان در عرض چند دقیقه شکست میده و در ثانی رزمی کاری که نتونه بهترین تصمیم رو در حساس ترین لحظه بگیره رزمی کار نیست و بدرد لای جرز دیوار میخوره یه رزمی کار هم از لحاظ جسمی و هم روحی همیشه باید آماده باشه و بهترین استفاده رو از فرصت ها ببره و شکستشو با این مسائل توجیه نکنه که آماده نبودم حواسم پرت شد و ...

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
فیلم یا کلیپ یا مستندی از این مبارزه ندیدم حتی خیلی ها ادعا کردن اقای میرزایی با بروسلی هم مبارزه داشتن ولی من هر چی گشتم نه کلیپی دیدم و نه مستندی . یعنی شما الان میگید سبک بروسلی در هر جای و در ه شرایطی برتر از کاراته هست ؟ فکر نمیکنم انقدر دقیق و قاطع بشه یک سبک رو برتز دونست یا زیر سوال برد . پس چرا تو فستیوالهای هنری بعد از اون مسابقه ای که شما میگی دیگه هر دوره همون سبک اول نشد ؟ فکر میکنم اویاما و بروسلی هم دوره بودن چرا مبارزه ای انجان ندادن ؟ به نظرتون چرا ؟ جون سبک اویاما قوی نبوده یا بروسلی خودش رو در حد اویاما ندیده ؟
نمیشه به صرف برتری تو یه مسابقه گفت یه ورزش برتره و طبق تعریف شما 99% کسایی که رزمی کار میکنن رزمی کار نیستن . شما تو تمامی مسابقات دقت کن از سبکهای مختلف حتی سبکهای داخل قفس یا حتی مسابقات جهانی چرا یک نفر میبازه ؟ چون در اکثر مواقع طرفش از فرصتها درست استفاده کرده تو خیلی از مسابقات میبینی هر دو نفر تقریبا یه سطح هستن یا یک نفر تا اون لحظه برتر هست ولی در 1 لحظه نتیجه عوض میشه . چرا ؟ چون اون لحظه یک نفر یه اشتباه کوچیک داشته و حریفش استفاده کرده . یعنی میخوای بگی اون دیگه رزمی کار نیست چون اشتباه کرده ؟ ببین شما داری یه شرایط کاملا ایده ال رو در نظر میگیری که شاید احتمال اتفاقش 1% هم نباشه
تو مسابقات جهانی هم اگر به گفته شما استناد بشه همیشه یک رشته باید اول باشه ولی چرا نیست ؟ به نظر شما چرا انقدر رشته رزمش هست ؟ باز هم اگر بخوای به حذف خودت استناد کنی خوب وقتی یک رشته بهتره پس چرا بقیه رشته ها هنوز پا برجا هستن و از گوشه کنار دنیا هنرجو دارن
من نظر شخصی رو میگم در این مورد : بروسلی استوره بود و نمیشه نادیده گرفتش . ولی به نظر من بروسلی یک هنر پیشه بود و نمیشه به صحنه هایی که تو فیلم میشه دید اتکا کرد و گفت به به چه سبکی صحنه هایی که تماما کار شده و تمرین شده هست . بروسلی تو کدوم مسابقه سراسری یا جهانی یا کشوری شرکت کرده ؟ تو کدوم تورنمنت شرکت کرده ؟ این ها دلیل بر ضعف نیست

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
و در ثانی رزمی کاری که نتونه بهترین تصمیم رو در حساس ترین لحظه بگیره رزمی کار نیست و بدرد لای جرز دیوار میخوره یه رزمی کار هم از لحاظ جسمی و هم روحی همیشه باید آماده باشه و بهترین استفاده رو از فرصت ها ببره و شکستشو با این مسائل توجیه نکنه که آماده نبودم حواسم پرت شد و ...

با این قسمت فرمایش شما موافقم. هنر رزمی یعنی هنر مبارزه.

اما از بحث های عامیانه که بگذریم، بروس لی نه کاراته و نه هیچ سبکی را زیر سوال نمی برد. همه ی دغدغه اینجاست که بدانید و بدانیم، کاراته، کونگ فو، بوکس، هنر شرقی، هنر غربی و الخ، اینها تعدادی اسامی هستند. اسامی را جایگزین اهداف نکنیم.

“It is like a finger pointing away to the moon: Don’t concentrate on the finger, or you will miss all that heavenly glory”

Bruce Lee

سبک ها، را وسیله بدانیم نه هدف. فراسبکی بیاندیشیم ...

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
فیلم یا کلیپ یا مستندی از این مبارزه ندیدم حتی خیلی ها ادعا کردن اقای میرزایی با بروسلی هم مبارزه داشتن ولی من هر چی گشتم نه کلیپی دیدم و نه مستندی .

این پروفسور میرزایی را بی خیال شوید! بیشتر یک شوخی بود.

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درود به همه دوستان . با تشکر از تک تک شما .
با عرض معذرت چند روزی مسافرت کاری بودم . تا آخر امروز به این تاپیک رسیدگی میکنم .

سپاسگذارم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام خدمت دوستان . به صورت اتفاقی این تاپیک رو دیدم و خیلی خوشحالم . سیستما سبک خیلی خوبی هست . من چند مدت کار کردم کسی که قبول کرد به من هم یاد بده روسیه هم رفته بود میشه گفت فوق العاده هست تکنیکهایی داره که شاید خیلی خیلی پیش پا افتاده باشه ولی چنان قدرتمند که ادم واقعا متحیر میشه ورزش خوبی هست ولی نیاز به تمرین خیلی خیلی زیاد داره یه جورایی باید جا بیوفته تو بدن به قول استادم ریزه کاری زیاد داره . شاید یکی از بهترین نکاتش ارامشش هست که هرچی ریلکس تر و بدون فشردگی عضلات باشه بهتر جواب میده
از دوستان عذر میخوام که در حضور اساتیدی که بخش هنرهای رزمی داره نظر دادم

درود بر شما . خیلی وقت بود که از شما بی خبر بودم . خوشحالم که دوباره شما را میبینم :D
بله دوست عزیز . حرکت ها بسیار ساده هستند . در واقع اگر قرار باشد از دست برای زدن ضربه استفاده شود ، فقط از مچ تا نوک انگشتان منقبض است ، نه کل دست . این موضوع نیاز به آرامش و تمرینات تنفسی زیادی دارد .

خوشحالم که از نظرات شما استفاده میبرم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
ما مردیم ولی علی آقا واسه ما توضیحات بیشتر رو نداد:D

درود بر شما .

خدا میداند که در یکی از مشغولیات ذهنی من پیدا کردن روشی برای آموزش سیستما از طریق نوشته و عکس هست . اما سیستما را حتی از فیلم های ویدئویی هم نمیتوان یاد گرفت ، چه برسد به نوشته و عکس . هر چه قدر زور میزنم نمی توانم .
دیدید که در حال حاضر قصد دارم آموزش سلاح (چاقو) و روش های استفاده ( در دست گرفتن ) از آن و ........ را آموزش بدهم . چون حداقل ریزه کاری های سلاحی مثل چاقو را میتوان با نوشته و عکس بیان کرد . به هر حال شرمنده . بنده باز هم تمام توانم را به کار میبرم تا اگر راهی پیدا شد از طریق همین تاپیک به بازگویی مطالب آموزشی سیستما بپردازم .

با تشکر

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
خیلی سخته اینطوری یاد دادن ...
هم وقت میبره هم اعصاب
مخصوصا اگه آدم وسواس داشته باشه رو کامل و درست یاد دادن
مشغله های زندگی هم که هیچی
حق میدم به ایشون :)

استاد و سرور عزیزم . درود بر شما . بله جدا سخت است .
و اما از شما خواهشمندم ما را از مطالب مفیدتون در مورد کراوماگا بهره مند سازید . دوستان دیگر را نمیدانم ، اما اطلاعات بنده در مورد کراوماگا زیاد نیست .

با تشکر

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
استارتر 2 روزی هست که نیست امیدوارم حالش خوب باشه و سریعتر بیایند و به سوالات پاسخ بدهند

جناب فایر نایت حقیقت دارد که یک جیت کاندو کار میتواند یک استاد صاحب سبک سیستما کار رو در 8 ثانیه شکست بدهد؟

درود بر شما .

با عرض شرمندگی به خاطر عدم حضور به موقع و با تشکر از شما به خاطر توجه تان .
والا این مطلب را تا حالا نشنیدم . اما از یک چیز مطمئن هستم . هر شخصی در هر سبکی ، اگر تلاشش را بکند و دید و تفکر و هدفش را درست کند ، میتواند در درگیری ها ، حالا در برابر هر سبکی هم که باشد موفق عمل کند . سیستما نقطه ضعف های زیادی دارد . یکی از مهم ترین نقطه ضعف های سیستما که در واقع نقطه قوتش هم هست ، همین آرامش هنگام تولید ضربه و دفاع است . در جایی همین آرامش بلای جونت میشود ........
امیدوارم تونسته باشم منظورم را بیان کنم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
با این قسمت فرمایش شما موافقم. هنر رزمی یعنی هنر مبارزه.

اما از بحث های عامیانه که بگذریم، بروس لی نه کاراته و نه هیچ سبکی را زیر سوال نمی برد. همه ی دغدغه اینجاست که بدانید و بدانیم، کاراته، کونگ فو، بوکس، هنر شرقی، هنر غربی و الخ، اینها تعدادی اسامی هستند. اسامی را جایگزین اهداف نکنیم.

“It is like a finger pointing away to the moon: Don’t concentrate on the finger, or you will miss all that heavenly glory”

Bruce Lee

سبک ها، را وسیله بدانیم نه هدف. فراسبکی بیاندیشیم ...

درود بر شما . کاملا تایید میشه . ممنون از توجه و دقت شما .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
فیلم یا کلیپ یا مستندی از این مبارزه ندیدم حتی خیلی ها ادعا کردن اقای میرزایی با بروسلی هم مبارزه داشتن ولی من هر چی گشتم نه کلیپی دیدم و نه مستندی . یعنی شما الان میگید سبک بروسلی در هر جای و در ه شرایطی برتر از کاراته هست ؟ فکر نمیکنم انقدر دقیق و قاطع بشه یک سبک رو برتز دونست یا زیر سوال برد . پس چرا تو فستیوالهای هنری بعد از اون مسابقه ای که شما میگی دیگه هر دوره همون سبک اول نشد ؟ فکر میکنم اویاما و بروسلی هم دوره بودن چرا مبارزه ای انجان ندادن ؟ به نظرتون چرا ؟ جون سبک اویاما قوی نبوده یا بروسلی خودش رو در حد اویاما ندیده ؟
نمیشه به صرف برتری تو یه مسابقه گفت یه ورزش برتره و طبق تعریف شما 99% کسایی که رزمی کار میکنن رزمی کار نیستن . شما تو تمامی مسابقات دقت کن از سبکهای مختلف حتی سبکهای داخل قفس یا حتی مسابقات جهانی چرا یک نفر میبازه ؟ چون در اکثر مواقع طرفش از فرصتها درست استفاده کرده تو خیلی از مسابقات میبینی هر دو نفر تقریبا یه سطح هستن یا یک نفر تا اون لحظه برتر هست ولی در 1 لحظه نتیجه عوض میشه . چرا ؟ چون اون لحظه یک نفر یه اشتباه کوچیک داشته و حریفش استفاده کرده . یعنی میخوای بگی اون دیگه رزمی کار نیست چون اشتباه کرده ؟ ببین شما داری یه شرایط کاملا ایده ال رو در نظر میگیری که شاید احتمال اتفاقش 1% هم نباشه
تو مسابقات جهانی هم اگر به گفته شما استناد بشه همیشه یک رشته باید اول باشه ولی چرا نیست ؟ به نظر شما چرا انقدر رشته رزمش هست ؟ باز هم اگر بخوای به حذف خودت استناد کنی خوب وقتی یک رشته بهتره پس چرا بقیه رشته ها هنوز پا برجا هستن و از گوشه کنار دنیا هنرجو دارن
من نظر شخصی رو میگم در این مورد : بروسلی استوره بود و نمیشه نادیده گرفتش . ولی به نظر من بروسلی یک هنر پیشه بود و نمیشه به صحنه هایی که تو فیلم میشه دید اتکا کرد و گفت به به چه سبکی صحنه هایی که تماما کار شده و تمرین شده هست . بروسلی تو کدوم مسابقه سراسری یا جهانی یا کشوری شرکت کرده ؟ تو کدوم تورنمنت شرکت کرده ؟ این ها دلیل بر ضعف نیست

با تشکر از مطالب جامع و کاملتون . بسیار زیاد استفاده بردم .

با تشکر

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
استاد و سرور عزیزم . درود بر شما . بله جدا سخت است .
و اما از شما خواهشمندم ما را از مطالب مفیدتون در مورد کراوماگا بهره مند سازید . دوستان دیگر را نمیدانم ، اما اطلاعات بنده در مورد کراوماگا زیاد نیست .

با تشکر
شرمنده میکنین :blush:

------------------------------------------
چی هست ؟ غذاست ؟
به گوشم نخورده تا حالا ... :D
نکنه اون ورزش ملعون و استکباری رو میگین ؟ :lol:
ما با این رشته های مسئله دار کار نداریم (موسیقی پس زمینه : خلبانان ملوانان ... )

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
SP_A0218.jpg

البته باید عرض کنم این چاقو گارد مناسبی ندارد . اما همانطور که بنده قبلا هم عرض کردم ، کلکسیون چاقو ندارم :) . شرمنده ام . بر من ببخشید .
حال باید تک تک قسمت ها را توضیح دهم .

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درود بر همه دوستان :

Pommel :: قسمت انتهایی و به اصطلاح قبه گفته میشود . برای ضربه زدن قسمت مناسبی می باشد .
Rear Quillon :: قسمت ( زائده ) پایین چاقو .
Front Quillon :: قسمت ( زائده / پین ) جلوی چاقو .
Handle material :: کل دسته چاقو را گویند .
Handle belly :: تو رفتگی یا بر آمدگی دسته چاقو .
Guard :: محافظ .
Blade :: تیغه چاقو .
choil:: قسمتی از تیغه است که نزدیک دسته قرار دارد و معمولا تیز نیست .
Thumb Rise :: بر آمدگی و تو رفتگی برای مصارف خاص که باید فرم در دست گرفتن و فرم انگشتان برای نگه داشتن چاقو عوض شود .
Trailing point:: نوک تیغه ( چاقو ) که در اینجا کمی چایین تر از سطح دسته است .

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
درود خدمت استاد firenight666 من یک کلیپ در آپارات درباره فنون دفاع شخصی سیستما دیدم به نظرتون دفاع شخصی های به کار گرفته شده در این کلیپ همون سیستمایی هست که شما کار کردین و اینکه این دفاع شخصی ها تا چه حد در درگیری و مبارزه کاربرد داره
ممنون

http://www.aparat.com/v/dAnf0

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
درود خدمت استاد firenight666 من یک کلیپ در آپارات درباره فنون دفاع شخصی سیستما دیدم به نظرتون دفاع شخصی های به کار گرفته شده در این کلیپ همون سیستمایی هست که شما کار کردین و اینکه این دفاع شخصی ها تا چه حد در درگیری و مبارزه کاربرد داره
ممنون

رزمی - دفاع شخصی روسی بنام سیستما

درود بر شما .

ممنون به خاطر کلیپ . به نظر من یکسری از حرکت هاش مربوط به سیستما نظامی بود و یکسری مربوط به سیستما تغییر یافته ای بود که در باشگاه ها آموزش میدهند .

و اما کاربرد این فنون در درگیری واقعی . به طور قطع نمی توان گفت فردی که سیستما آموزش دیده میتواند از پس یک درگیری واقعی بر آید . چون این سبک کمی حالت تدافعی دارد و همانطور که خودتون به خوبی اطلاع دارید ، سبک های تدافعی به طور نسبی در درگیری ها آسیب پذیر تر هستند . در سیستما شرایط ذهنی و تسلط ذهنی حرف اول را میزند . شخصی که آموزش دیده ، اگر نتواند به خوبی افکارش را جمع و جور کند ، به هیچ وجه پیروز نخواهد بود . اما اگر بتواند بر اعصاب مسلط باشد به خوبی می تواند از خودش دفاع کند و به فرد مهاجم آسیب برساند . همانطور که قبلا عرض کردم اصول دفع حمله در سیستما بر هم زدن تعادل حریف از طریق محور های بدن است . در نهایت ایجاد شرایطی برای زمین خوردن حریف و زدن ضربه هایی برای از کار انداختن نقاطی از بدن و همینطور اختلال در تنفس حریف میباشد . لازم هست که بگم نقاط تعادل یک انسان چاق در پایین تنه و یک انسان متناسب و عادی در میان تنه و انسان ورزیده و عضلانی در بالا تنه است .

بالا