برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
مظنه = 821
گرم 18 = 190
سکه = 2040
نیم = 1007

ورود یک میلیون قطعه سکه پیش فروشی به بازار هم تاثیری روی قیمت طلا و سکه نذاشت، موضوی که کاملا بدیهی و واضح بود.

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
مظنه = 821
گرم 18 = 190
سکه = 2040
نیم = 1007

ورود یک میلیون قطعه سکه پیش فروشی به بازار هم تاثیری روی قیمت طلا و سکه نذاشت، موضوی که کاملا بدیهی و واضح بود.
مثال امروز سکه مثال ترکیدن بادبادک هست

وقتی بادبادکی روبا دست که فشارش بدی اون قسمتی که با دست فشاردادی هیچ مشکلی براش پیش نمیاد منتهی قسمت دیگه ای از بادبادک اینقدر نازک میشه که بالاخره میترکه

حالا سکه رو امروز هرچی فشارش بدی براش مشکلی پیش نمیاد امان از روزی که سکه صد تومن افت قیمت پیدا کنه اون وقت دیدنی میشه :D

بازم سکه دو میلیونی بخرید تا به وقتش :D

bahman1369

Registered User
لایک‌ها
192
دوباره امروز کشید بالا...

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
مثال امروز سکه مثال ترکیدن بادبادک هست

وقتی بادبادکی روبا دست که فشارش بدی اون قسمتی که با دست فشاردادی هیچ مشکلی براش پیش نمیاد منتهی قسمت دیگه ای از بادبادک اینقدر نازک میشه که بالاخره میترکه

حالا سکه رو امروز هرچی فشارش بدی براش مشکلی پیش نمیاد امان از روزی که سکه صد تومن افت قیمت پیدا کنه اون وقت دیدنی میشه :D

بازم سکه دو میلیونی بخرید تا به وقتش :D
سکه مثل بادبادک میترکه!؟ حالا منظورت بادکنک بوده... ولی بازم بی ربط و ابکی بود تحلیل ت... منم شما رو دعوت میکنم به این حکایت:
‏‎به یکی گفتن خوابیده آب نخور عقلت کم میشه
گفت عقل چیه؟
گفتند هیچی! بخور شما... راحت باش

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سکه مثل بادبادک میترکه!؟ حالا منظورت بادکنک بوده... ولی بازم بی ربط و ابکی بود تحلیل ت... منم شما رو دعوت میکنم به این حکایت:
‏‎به یکی گفتن خوابیده آب نخور عقلت کم میشه
گفت عقل چیه؟
گفتند هیچی! بخور شما... راحت باش
:D
رفیق اگر اینجا دنبال تحلیل و ... هستی یا دنبال تیکه انداختن به دیگران ما داریم با تمام سرمایه تو این بازار کار میکنیم

خدا رو شکر با همین تحلیل های ت... که گفتی داریم زندگی خوبی میکنیم شما هم بشین با ت.... بازی کن

..0..

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
88
سکه طرح قدیم این شکلیه
مشاهده پیوست 1070635
سکه طرح جدید، این شکلیه
مشاهده پیوست 1070636

اولی از 58 تا 71 ضرب شده. دومی از 71 تا الان. تاریخ سری لزوما ربطی به تاریخ ضرب نداره. تا اطلاع ثانوی کلیه سکه های جدید با تاریخ 1386 ضرب میشن. سکه 1386 آخرین سری سکه هاست. برای همین بهتر خرید و فروش میشه.
یعنی در معاملات گواهی سپرده سکه توی بورس کالا، تصویر دوم مد نظره؟
چرا عنوان سکه بهار آزادی رو برای هر دو طرح قدیم و جدید استفاده میکنن، و از اون طرف توی سایت هایی که نرخ روز سکه رو زدن، قیمت سکه بهار آزادی رو جدا نوشتن و سکه امامی رو جدا؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
:D
رفیق اگر اینجا دنبال تحلیل و ... هستی یا دنبال تیکه انداختن به دیگران ما داریم با تمام سرمایه تو این بازار کار میکنیم

خدا رو شکر با همین تحلیل های ت... که گفتی داریم زندگی خوبی میکنیم شما هم بشین با ت.... بازی کن
شما تو بازار سکه با تمام سرمایه کار میکنید و زندگی خوبی دارید؟ یعنی دلال هستید؟!
البته تو اقتصاد فعلی ایران دلالی بهترین نون رو داره... در هر صورت موفق باشی... زرنگ تر از منی هستی که با خیال باطل اومدم تولیدی زدم و هر روز به جمع کردنش فکر میکنم. (نزدیک میشم)

خب برای اینکه پست اسپم نشه....
برادران ترکیه ای هم در اغاز راهی هستن که ما داریم به اخراش میرسیم(عاقبت ونزوئلا) مردم ترکیه در حال تبدیل لیر شون به طلا هستن...

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
یعنی در معاملات گواهی سپرده سکه توی بورس کالا، تصویر دوم مد نظره؟
بله. سکه رسمی کشور در حال حاضر، دومیه. هر چی سکه از نوع اول توی بازار هست از قدیم مونده. مثل سکه های پهلوی
چرا عنوان سکه بهار آزادی رو برای هر دو طرح قدیم و جدید استفاده میکنن، و از اون طرف توی سایت هایی که نرخ روز سکه رو زدن، قیمت سکه بهار آزادی رو جدا نوشتن و سکه امامی رو جدا؟

نام هر دو سکه، بهار آزادیه. بعد از انقلاب نام سکه ضرب بانک مرکزی رو بهار آزادی گذاشتن.... سایت ها برای اینکه مردم اشتباه نکنند، سکه بهار آزادی طرح قدیم رو بهار آزادی میگن و سکه بهار آزادی طرح جدید رو سکه امامی :D..... خود امامی هم تاریخ جدید(86) داره و تاریخ قدیم ( ماقبل 86)
از لحاظ وزن و عیار طلا، تمام این سکه ها یکی هستند. 1 پهلوی و 1 بهار آزادی و 1 امامی، یک وزن و عیار دارند. تفاوت قیمتشون به خاطر تفاوت تقاضاشونه. مثلا الان مردم بیشتر به امامی 86 استقبال نشون میدن، برای همین گرونتره. چند سال قبل، سکه بهار آزادی طرح قدیم، حدود 20 تومن گرونتر از امامی بود ... یا مثلا سکه پهلوی در دهه هفتاد ارزونتر از سکه بهار آزادی بود، اما الان از همه انواع سکه ها گرونتر شده

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان من 40 تومن تو بانک دارم به نظرتون سکه بگیرم ؟

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
شما تو بازار سکه با تمام سرمایه کار میکنید و زندگی خوبی دارید؟ یعنی دلال هستید؟!
البته تو اقتصاد فعلی ایران دلالی بهترین نون رو داره... در هر صورت موفق باشی... زرنگ تر از منی هستی که با خیال باطل اومدم تولیدی زدم و هر روز به جمع کردنش فکر میکنم. (نزدیک میشم)

خب برای اینکه پست اسپم نشه....
برادران ترکیه ای هم در اغاز راهی هستن که ما داریم به اخراش میرسیم(عاقبت ونزوئلا) مردم ترکیه در حال تبدیل لیر شون به طلا هستن...
دلال :general304:
بدی فضای مجازی اینکه طرف رو به رو دیده نمیشه
بعد ان .ق لاب زندگی خوب به خاطره های پیوست :general111:

vahid javani

Registered User
لایک‌ها
5

این سوال منم هست، ظاهرا یه مقداری ثبات پیدا کرده، بعد می ترسم نخرم دوباره گرون بشه...
نظر شما چی هست؟؟

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
متاسفانه زمانی که قیمتها بالا میره دیگه معلوم تیست تا کجا بالا میره ممکن سقف قیمت باشه یا ممکنه شرایط باعث بالا رفتن از قیمتهای فعلی باشه اما چیزی که مشخصه تقریبا از مهر ماه سال گذشته که سکه 1.200 بود تا امروز کمتر از یک سال بیش از 800 هزار رشد قیمت داشته و این رشد کمی نیست و احتمال پایین اومدن رو هم داره اما اگه بالای 2.200 تثبیت بشه اونوقت که به سمت 2.700 حرکت میکنه و تجربه طی این چند ماه اخیر نشون داده هر وقت سکه کاهش قیمت داشته کمتر از یک یا دو روزبیشتر ادامه نداشته و دوباره به سطوح قبلی برگشته و بیشتر فرصت خرید بوده تا فروش .

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
باید خودتون به نتیجه برسید که چکار کنید...به قول معروف گذشته چراغ راه آینده ست...
این مملکت یا با ظهور امام زمان درست میشه یا با گذشت زمان...

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
صبح شخصی 1800 فروخت از استرس داشت له میشد

چیطوری ایرانی؟
سکه وارد کانال 1800
پیش بسوی 1700

عزیزم شما اینو در نظر بگیر هر کی سکه خریده باید یه تحلیل آبدوخیاری بکنه دیگه :D همین اگه الان سکه نداشت پیش بینی ورشکستگی بانک مرکزی و سقوط طلارو داشت

صبح بخیر آقای آبدوغ خیار

سکه 2080 (با اونس زیر 1300 و در ماه رمضان)

خودت که هیچی، ولی اون فلک زده ای که مخشو به کار گرفتی و با طناب پوسیدت فرستادی تو چاه و سکه هاشو 1800 فروخت فیکس 15% از سرمایش دود شد رفت هوا تا همین الان. حداقل به اون رحم میکردی.

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
صبح بخیر آقای آبدوغ خیار
خودت که هیچی، ولی اون فلک زده ای که مخشو به کار گرفتی و با طناب پوسیدت فرستادی تو چاه و سکه هاشو 1800 فروخت فیکس 15% از سرمایش دود شد رفت هوا تا همین الان. حداقل به اون رحم میکردی.
سلام آقای چلوکباب
سکه هم شده مثل خونه که هر روز میکشن روی قیمتش ولی خریداری با اون قیمت نیست

شما بگو 20 میلیون . کسی با این قیمت ازت میخره یا فقط میندازن بهت ؟
دلار 6350
دلار طلا 6182
دلار سکه 6774
نزدیک 10 درصد اختلاف
یعنی اگه کسی مغز خر نخورده باشه سکه رو بیشتر از 1900 نمیخره ازت ;)

dollar.jpg

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سلام آقای چلوکباب
سکه هم شده مثل خونه که هر روز میکشن روی قیمتش ولی خریداری با اون قیمت نیست

شما بگو 20 میلیون . کسی با این قیمت ازت میخره یا فقط میندازن بهت ؟
دلار 6350
دلار طلا 6182
دلار سکه 6774
نزدیک 10 درصد اختلاف
یعنی اگه کسی مغز خر نخورده باشه سکه رو بیشتر از 1900 نمیخره ازت ;)

مشاهده پیوست 1071470

بله، سکه اگه 20 میلیون هم بشه با همون قیمت 20 میلیون هم خرید میشه هم فروش. همونطور که سکه 150 هزار تومنی و 1.5 میلیون تومنی جفتش توی مملکت خرید و فروش شد، هیچ مورد عجیب و استثنایی نیست اگه سکه ی 2 میلیونی در حال حاضر و 20 میلیونی در آینده خرید و فروش شه:D

محل خرید و فروش طلا طلا فروشیه. طلا فروشا هم مغزشون از من و شما بهتر کار میکنه. همین الان 500 تا سکه یا 5 کیلو طلا به هر شکلی(آب شده، زیور آلات، شمش و ..) بیار من باهات میام همشو تو طلا فروشیای اصلی شهر میفروشیم به قیمت روی تابلو.

اینکه قیمت یک کالا با شاخص قیمت جهانی(طلا) رو با ملک مقایسه کردید، اینجاست که شاعر میفرماید از قیاست خنده آمد خلق را:D قیمت طلا تو نیویورک و تهران و موگادیشو اندازه همه برادر، اونکه میفرمایید دلار سکه 10% بالاتر از بازار آزاده هم بهش میگن حباب قیمت سکه که از ازل تا ابد تو سکه وجود داشته و خواهد داشت، تو ربع سکه حتی به 20% هم میرسه خیلی اوقات. چون سکه با طلای خالص آب شده تفاوت کاربری داره;) تفاوتش مثل تفاوت آهن مذاب و تیر آهنه:D

Nima_20

Registered User
لایک‌ها
1,174
بله، سکه اگه 20 میلیون هم بشه با همون قیمت 20 میلیون هم خرید میشه هم فروش. همونطور که سکه 150 هزار تومنی و 1.5 میلیون تومنی جفتش توی مملکت خرید و فروش شد، هیچ مورد عجیب و استثنایی نیست اگه سکه ی 2 میلیونی در حال حاضر و 20 میلیونی در آینده خرید و فروش شه:D

محل خرید و فروش طلا طلا فروشیه. طلا فروشا هم مغزشون از من و شما بهتر کار میکنه. همین الان 500 تا سکه یا 5 کیلو طلا به هر شکلی(آب شده، زیور آلات، شمش و ..) بیار من باهات میام همشو تو طلا فروشیای اصلی شهر میفروشیم به قیمت روی تابلو.

اینکه قیمت یک کالا با شاخص قیمت جهانی(طلا) رو با ملک مقایسه کردید، اینجاست که شاعر میفرماید از قیاست خنده آمد خلق را:D قیمت طلا تو نیویورک و تهران و موگادیشو اندازه همه برادر، اونکه میفرمایید دلار سکه 10% بالاتر از بازار آزاده هم بهش میگن حباب قیمت سکه که از ازل تا ابد تو سکه وجود داشته و خواهد داشت، تو ربع سکه حتی به 20% هم میرسه خیلی اوقات. چون سکه با طلای خالص آب شده تفاوت کاربری داره;) تفاوتش مثل تفاوت آهن مذاب و تیر آهنه:D
وای تو چقدر خوبی ! حباب هم که بلدی چیه . فازت چیه عزیزم ؟ طلافروش شومایی ؟
میگم کسی با این قیمت (حباب 10 درصد) نمیخره ازت . فقط میندازن بهت
خرید با همون قیمت کمتر از 1900 که ارزش طلاش هست ( تازه اگه کسی خریدار باشه)

سکه 20 میلیونی هم تو زمان خودش ، یه ماه دیگه یا 10 سال دیگه اگه ایرانی وجود داشت خرید و فروش میشه . نه امروز
چی میزنی که اینقدر سرعتت زیاده . وایسا با هم بریم :D
اینکه قیمت یک کالا با شاخص قیمت جهانی(طلا) رو با ملک مقایسه کردید، اینجاست که شاعر میفرماید از قیاست خنده آمد خلق را:D قیمت طلا تو نیویورک و تهران و موگادیشو اندازه همه برادر
تو نیویورک سکه امامی با حباب 10 درصد خرید و فروش میشه ؟ اوه مای کامپیوتر :eek:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
صبح بخیر آقای آبدوغ خیار

با این جماعت بحث نکن عزیزم فردا سکه ۲۵۰۰ هم بشه و پس فردا ۵۰ بیاد پایین اینا باز میان یه چطوری ایرانی میکنن و رد میشن!
فعلن روزهای خوب مونه از زندگی لذت ببر...

‏‎طرف تو بانک سرمایه گذاری میکنه سالیانه ۲۰ درصد نه اصن ۲۵ درصد... تو سه ماه ارزش پولش نصف میشه... به عبارتی اگه قیمت دلار همین هم بمونه تا ۴ سال اینده هم جبران نمیشه...! (اسمش هم سوده)

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
صبح بخیر آقای آبدوغ خیار

فضانورد عزیز پیش بینی بنده 400 زیر اوج 2250 بود و 1850 هم شد از بیخ ... :Dعین بد بختا افتادی تو تاپیک فقط میگی دیدی گفتم دیدی گفتم دوست من خودتو فقط داری اذیت میکنی
چقدر داری میسوزی هر هفته مدام پیغامای منو منشن کنی تفسیر فضانوردانه کنی دارو دستت حال کنند

Last edited:

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
با این جماعت بحث نکن عزیزم فردا سکه ۲۵۰۰ هم بشه و پس فردا ۵۰ بیاد پایین اینا باز میان یه چطوری ایرانی میکنن و رد میشن!
فعلن روزهای خوب مونه از زندگی لذت ببر...

‏‎طرف تو بانک سرمایه گذاری میکنه سالیانه ۲۰ درصد نه اصن ۲۵ درصد... تو سه ماه ارزش پولش نصف میشه... به عبارتی اگه قیمت دلار همین هم بمونه تا ۴ سال اینده هم جبران نمیشه...! (اسمش هم سوده)
توام که نخود هر آشی همیشه:D مادر عروس
خیلی به خودت فشار نیار سرمایه من توی همه چیز هست الی سکه و بانک کاملاً هم راضیم شما فکر اونست باش نیاد زیر 1290 سکته بزنی

Last edited:
بالا