برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

hidavidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
برای منکه برگشت پول به حساب قبلی، ولی از شعبه حتما سوال کنید.
ببخشید برای شما برگشت دوباره به همون حساب آیا 2 میلیون مسدود هست یا میشه برداشت کرد

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
809
درود
دوستانی که حساب 22 روزشمار آینده داشتن (همچون خودم) امروز سوال شد از فردی که اطلاع کامل داشت
گفتن چون سامانه الان برای ما نمایش نمی‌ده که سود چنددرصد هست نمی‌تونیم اعلام کنیم که دقیق چند هست یا همون 22 هست یا 10 شده. اینکه بعضی شعب میگن هنوز 22 هست ممکنه سیستم نشون بده ولی موقع واریز سود اتوماتیک از مبدا هم ما و هم مردم متوجه میشن، البته برای افرادی که سررسیدشون دوازدهم به بعد هست.
گفتن اگه هم 22 باشه ممکنه یکی‌دوماه اینطور باشه ولی باز احتمال کم شدنش هست و سود 22 قطعی نیست...
اگر اهل ریسک نیستین که احتمالا حساب یک‌ساله رو قبل از 11 شهریور افتتاح کردین، اگر هم این فرصت رو از دست دادین فعلا - تا اطلاع ثانوی - برای هیچ بانک یا موسسه‌ای سود بالای 15 یک‌ساله وجود نخواهد داشت. مگر تحت شرایطی که بانک‌مرکزی کتبا اجازه بده.
لپ کلام این‌که اگر اعلام شده 22 هنوز برقراره - اگه هم برقرار باشه - موقتی هست و قطعی نیست.

این حرف‌ها از بنده نیست پس لطفا خرده نگیرید
سپاس

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
سلام لطفا راهنمایی کنید
من در تاریخ 22/5/96 یک حساب یکسال باز کردم
بانک قوامین
ایا این ماه باید سود 31 باید واریز بشه
درسته
نه اگر یکساله حساب افتتاح کردی ..... 22/6/96

kamran23

Registered User
لایک‌ها
341
خب این کف 10 میلیون رو بانک اینده چرا یه هفته قبلش اعلام نکرد؟ عجب گیری کردیما!

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
دوستان بانک آینده سود همه حساب های روزشمار 22 درصدی رو کاهش داده حتی اگر 1 میلیارد هم توش باشه اتوماتیک از شنبه شده 10 درصد من نمیدونم اون دوستی که گفتند کف ده میلیون همون 22 درصد میمونه بر چه اساسی بود ؟
بانک قوامین هم همین امروز پرسیدم گفتند حساب های قدیمی با کف 2 تومن تا اخر ماه 20 درصد میمونه اخر ماه تصمیم گیری میشه که تکلیفش چیه یا همون 20 درصد میمونه یا تبدیل میشه به یک ساله
فقط موضوعی که برام عجیبه اینه که همیشه موجودی میگرفتم مبلغ قابل برداشت رو 2 میلیون تومن کمتر از موجودی واقعی مینوشت ولی امروز موجودی گرفتم مبلغ قابل برداشت دقیقا همون کل موجودی بود!
به من هم همین کف 10 میلیون رو اعلام کردن.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
خب این کف 10 میلیون رو بانک اینده چرا یه هفته قبلش اعلام نکرد؟ عجب گیری کردیما!
برای اینکه احتمالا دستورالعمل خاصی پشتش نیست الان هم همینطوری با شک و تردید یه چیزی میگن که خودشون هم خیلی بهش اطمینان ندارن.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
من از شعبه حقانی بانک آینده در مورد وضعیت حسابهای روزشمار ۲۲ درصدی پرسیده بودم و گفتند که حسابهای روزشمار 22 درصدی که موجودی کمتر از ده میلیون داشته اند تبدیل به ده درصد شده و برای حسابهایی روزشمار 22 درصدی که موجودی بیشتر از ده میلیون داشته اند، سود کم نمیشود. اینکه توضیحات شعبه چقدر واقعیت دارد، باید حتماً بررسی شود.
آیا شما شخصاً حساب روزشمار ۲۲ درصدی با موجودی بالاتر از ده میلیون در بانک آینده داشتید و تبدیل به ده درصد شده است؟
با سلام
موجودي حساب ٢٢ درصدي من توي بانك آينده حدود ٣٨ ميليون بود پنجشنبه هفته قبل به بانك مراجه كردم كه گفتند از روز شنبه تبديل به ١٠ درصد ميشه براي همين همه موجودي رو منتقل كردم به قوامين روزشمار ٢٠ درصد.من نميدونم چطور ميشه چك كرد كه سود حساب چند درصده ولي بنظرم بايد تا سر ماه صبر كرد و اينكه طبق مصوبه بانك مركزي و قانوني كه ابلاغ شده منطقي بنظر نميرسه بذارن بانك اينده روزشمار ٢٢ درصد سود بده هر چند كف ١٠ ميليون باشه !

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
بله الان روز شمار متصل به شتاب مشکلی ندارن ولی خب وقتی سودشون با ملی یکیه و مزیت دیگری ندارن عقل حکم میکنه ادم پولشو بزاره
خودتون فرمودید صبح یه هو ترازنامه زیانده میده خب الان یه وقت صبح پا شدید دیدید گفتن فلان بانکها ادغام شدن یا ورشکست شدن دیگه اون موقع شتاب هم وصل نخواهد بود که یک ریال هم بشه انتقال داد
اتفاقا الان که سودها کم شده شاید خیلیها موجودی را از بانکهای کوچک بکشن بیرون ببرن بانک دولتی خطر کسری این جور بانکها الان بیشتره

درود ، هیچ بانکی بر خلاف موسسات شب بخوابید صبح بلند بشید ورشکست نمیشه . بلکه پروسه مدت دار هست
وقتی بانک زیان میده ، زیان از جیب سهام داران میره نه سپرده گذاران

حالا چرا یک بانک یک شبه ورشکست نمیشه و این پروسه اگر بخواد اتفاق بیوفته در یک بازه زمانی هست
چون بانک ها به 2 تا منبع برداشت از بانک مرکزی و منبع دوم هم بازار بین بانکی وصل هستن
تا کم میارن از این2 تا پول قرض میگرین ....
پس پروسه ورشکستگی یک بانک اینکه سپرده گذارا هجوم بیارن ( ولی نه مثل موسسات در یک روز بلکه مثلا یکماه هروز همه برن ) و یا اینکه این بانک بدون دادن تسهیلات به مردم هی سود بالا به سپرده ها بده در طول چندین دوره و جهت جبران این بانک هم هی قرض کنه و کسری بیاره و این پروسه مدت طولانی ادامه داشته باشه تا بانک از درون تهی کنه .
بهمین خاطر من تاکید میکنم صورت ها مالی یک بانک را دورا دور زیر نظر داشته باشید و اگر پروسه زیان دهی هی ادامه دار شد در طول چند ماه ، جابجایی صورت بگیره جهت کاهش ریسک

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
درود ، هیچ بانکی بر خلاف موسسات شب بخوابید صبح بلند بشید ورشکست نمیشه . بلکه پروسه مدت دار هست

حالا چرا یک بانک یک شبه ورشکست نمیشه و این پروسه اگر بخواد اتفاق بیوفته در یک بازه زمانی هست
چون بانک ها به 2 تا منبع برداشت از بانک مرکزی و منبع دوم هم بازار بین بانکی وصل هستن
پس پروسه ورشکستگی یک بانک اینکه سپرده گذارا هجوم بیارن ( ولی نه مثل موسسات در یک روز بلکه مثلا یکماه هروز همه برن ) و این بانک هم هی قرض کنه و کسری بیاره و این پروسه مدت طولانی ادامه داشته باشه تا بانک از درون تهی کنه .
بهمین خاطر من تاکید میکنم صورت ها مالی یک بانک را دورا دور زیر نظر داشته باشید و اگر پروسه زیان دهی هی ادامه دار شد در طول چند ماه ، جابجایی صورت بگیره جهت کاهش ریسک
دقیقاً از کجا مطمئن هستید که ورشکستگی هیچ بانکی یک شبه اعلام نمی شود؟ اینکه پروسه ورشکستگی یک بانک چقدر طولانی باشد با اینکه خبر رسمی ورشکستگی چطور اعلام شود متفاوت هست، ما در ایران زندگی میکنیم و در این کشور همه اخبار یکباره اعلام میشود.
اینکه زیان ورشکستگی بانک فقط از جیب سهامداران پرداخت میشود، اصلاً واقعیت ندارد.
پروسه لغو مجوز و انحلال بانک تات را هم بررسی کنید.
اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی رایگان نیست بلکه بانکی که کسر منابع دارد باید سود قابل توجهی برای اضافه برداشت، پرداخت کند و بعد از آن در صورت ادامه دار شدن مشکل، بانک مرکزی هم اجازه اضافه برداشت را نخواهد داد.در مورد بازار بین بانکی هم وضعیت همین هست.

Last edited:

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58

پس پروسه ورشکستگی یک بانک اینکه سپرده گذارا هجوم بیارن ( ولی نه مثل موسسات در یک روز بلکه مثلا یکماه هروز همه برن ) و این بانک هم هی قرض کنه و کسری بیاره و این پروسه مدت طولانی ادامه داشته باشه تا بانک از درون تهی کنه .
در مورد زیان بانک صد در صد با شما موافقم از جیب سهامدار میره ولی خب همین زیان ها در بلند مدت میتونه باعث ورشکستگی بشه که بعدها سپرده گذار هم به پولش نمیرسه البته مبالغ تا صد میلیون که ضمانت داره ولی اونم سازو کارش چگونه میشه یا کی می دن معلوم نیست
امیدوارم هیچ بانک و موسسه و شخص حقیقی ورشکست نشه

با شما موافقم فعلا برای یکسال بانکهای کوچک منابع زیر یک میلیارد را جذب کردن حرف من برای روز شمار و سود سپرده های یکساله است
و در نهایت زمان سررسید سپرده که ایا مردم با 15درصد در بانکهای کوچک دوباره سپرده میزارن یا می برن دولتی
اینم بگم فکر نکنید عاشق چشم و ابرو ملی هستم من در ملی نه حساب روز شمار دارم نه سپرده نه جاری فقط یه حساب قرض الحسنه مال سالها پیش را دارم نمی دونم 500تا تک تومان توشه یا 5هزار تومان

کلا نظرم همونه با در نظر گرفتن حرف و حدیث های این 2-3 سال اخیر دور و بر بانکها اگر سود روز شمار 10 و یکساله15 در همه بانکها یکسان باشه من ترجیح میدم بزارم ملی که دولتیه

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
پیرو چند پست بالا که گفتم اسناد خساب در بورس خرید وفروش نمیشه الان اطلاعیه عرضه خساب5 در فرابورس اومد
تاریخ سر رسیدش 24 بهمن است و 15شهریور عرضه میشه حدود 700میلیارد تومان عرضه میکنن ببینیم با چه قیمتی عرضه میشه
http://www.ifb.ir/

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
ببخشید برای شما برگشت دوباره به همون حساب آیا 2 میلیون مسدود هست یا میشه برداشت کرد

سلام . الان که پولت برگشته ..... حسابت یکساله هست ؟ یا همون روزشمار 20 درصدی قابلیت واریز و برداشت ؟

دو میلیون مسدود نیست.
آخر ماه معلوم میشه واقعا سودش چقدر هست ( شعبه که گفت همون ۲۰ درصده ) ولی قابلیت واریز و برداشت داره.

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
دقیقاً از کجا مطمئن هستید که ورشکستگی هیچ بانکی یک شبه اعلام نمی شود؟ اینکه پروسه ورشکستگی یک بانک چقدر طولانی باشد با اینکه خبر رسمی ورشکستگی چطور اعلام شود متفاوت هست، ما در ایران زندگی میکنیم و در این کشور همه اخبار یکباره اعلام میشود.
اینکه زیان فقط از جیب سهامداران پرداخت میشود واقعیت ندارد. پروسه لغو مجوز و انحلال بانک تات را هم بررسی کنید.
اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی رایگان نیست بلکه بانکی که کسر منابع دارد باید سود قابل توجهی برای اضافه برداشت، پرداخت کند و بعد از آن در صورت ادامه دار شدن مشکل، بانک مرکزی هم اجازه اضافه برداشت را نخواهد داد.در مورد بازار بین بانکی هم وضعیت همین هست.

درود بر شما

1.راجع به اعلام ورشکستی من نگفتم یک شبه اعلام میشه یا چند شبه ، بلکه راجع خود پروسه ورشکست شدن بانک گفتم که یک شبه نیست ، و در جمله اخر هم نوشتم به همین خاطر صورت های مالی یک بانک رو دورا دور در نظر داشته باشید و قتی صورت های مالی نا مناسب اعلام کرد ..جابجا کنید . یعنی صحبت من این هست که وقتی بانکی صورت مالی خوبی داره ، کفاف سرمایه بالای 8 داره ، محاله فرداش یکهو بیان بگن ورشکست شده .( چون دوست دیگمون میگفت من به هیچ بانکی غیر بانک ملی اعتماد ندارم روزشمار بزارم ...)

مثال براتون میزنم مثلا بانک سینا ، یا بانک پاسارگاد یا .. من با توجه به صورت های مالی 3 ماه اخیرشون ( نه حدس و گمان ) میتونم 100 درصد بگم تا 3 ماه آینده این بانک ها محال هست ورشکست بشن
و اگر از همین فردا شروع کن به زیان دادن حداقل حداقل 6 ماه تا یکسال طول میکشه به مرز ورشکستگی برسن .

در مورد اضافه برداشت از بانک مرکزی هم ، بانک مرکزی برای اینکه بانکها به حرفش گوش کنن و سود بکش پایین اضافه برداشت 32 درصدی رو کرده به خط اعتباری 18 درصدی .. بهمین خاطر هست که کمی می بینید بانک ها حرف گوش کن شدن و نرخ سودارا کشیدن پایین .

پس جمع بندی میکنم ، بانکی که وضعش مناسب نیست رو شاید یک شبه اعلام کنن ورشکست شده ، ولی ورشکست شدن یک بانک پروسه یک شبه نیست

Last edited:

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
اینکه زیان ورشکستگی بانک فقط از جیب سهامداران پرداخت میشود، اصلاً واقعیت ندارد.
پروسه لغو مجوز و انحلال بانک تات را هم بررسی کنید.

درمورد بانک تات هم که خودتن فرمودین مثال میزنم :

موضوع بانک تات ور شکستکی نبود و تخلفات مالی بود که همین هم یک شبه منحل نشد

مهر سال 90 سازمان بارزسی گفت باید منحل بشن و تو رسانه ها منتشر کردن.
18 اردیبهشت 91 بانک مرکزی گفت بانک تات باید با چند تا موسسه دیگه ترکیب بشه و بانک آینده بشن
14 تیر 91 بانک مرکزی تات رو از لیست مجاز ها بیرون اورد
21 تیر گفت باید تابلو ها شو جمع کنه و تابلوی آینده بزاره

...... شما دقت کنید حتی این پروسه هم یک شبه نبوده ...

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
دو میلیون مسدود نیست.
آخر ماه معلوم میشه واقعا سودش چقدر هست ( شعبه که گفت همون ۲۰ درصده ) ولی قابلیت واریز و برداشت داره.
مرسی .
شما 96 که فرستادی .. برات پیامک تایید هم اومد ؟
من 1 رو فرستادم پیامک اومد ، کل موجودیت به حساب روزشمار انتقال داده شد .

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
درود بر شما

1.راجع به اعلام ورشکستی من نگفتم یک شبه اعلام میشه یا چند شبه ، بلکه راجع خود پروسه ورشکست شدن بانک گفتم که یک شبه نیست ، و در جمله اخر هم نوشتم به همین خاطر صورت های مالی یک بانک رو دورا دور در نظر داشته باشید و قتی مثلا دو دوره پشت هم زیان سنگین اعلام کرد ..جابجا کنید . یعنی صحبت من این هست که وقتی بانکی صورت مالی خوبی داره ، کفاف سرمایه بالای 8 داره ، محاله فرداش یکهو بیان بگن ورشکست شده .( چون دوست دیگمون میگفت من به هیچ بانکی غیر بانک ملی اعتماد ندارم روزشمار بزارم ...)

مثال براتون میزنم مثلا بانک سینا ، یا بانک پاسارگاد یا .. من با توجه به صورت های مالی 3 ماه اخیرشون ( نه حدس و گمان ) میتونم 100 درصد بگم تا 3 ماه آینده این بانک ها محال هست ورشکست بشن
و اگر از همین فردا شروع کن به زیان دادن حداقل حداقل 6 ماه تا یکسال طول میکشه به مرز ورشکستگی برسن .

در مورد اضافه برداشت از بانک مرکزی هم ، بانک مرکزی برای اینکه بانکها به حرفش گوش کنن و سود بکش پایین اضافه برداشت 32 درصدی رو کرده به خط اعتباری 18 درصدی .. بهمین خاطر هست که کمی می بینید بانک ها حرف گوش کن شدن و نرخ سودارا کشیدن پایین .

پس جمع بندی میکنم ، بانکی که وضعش مناسب نیست رو شاید یک شبه اعلام کنن ورشکست شده ، ولی ورشکست شدن یک بانک پروسه یک شبه نیست
1-صورتهای مالی بانکها در ایران غیر استاندارد و غیر واقعی هست. حتی در همین صورتهای مالی غیرشفاف و غیر استاندارد هم اکثر بانکها زیان انباشته عظیم و کفایت سرمایه بسیار پایین دارند. با این وضعیت، در مورد کدام بانک ایرانی اگر صورتهای مالی اش را طبق استاندارد جهانی IFRS اعلام کند، صورت مالی خوب یا کفایت سرمایه مناسبی وجود خواهد داشت؟!!! در حال حاضر نماد اکثر بانکها در بورس و فرابورس بسته هست و از اعلام صورتهای مالی طبق استاندارد طفره میروند.
نمونه عدم شفافیت و غیر استاندارد بودن صورتهای مالی بانکها را در وضعیتی که برای بانک ملت اتفاق افتاده بود، در مطلب زیر ببینید:
تبدیل سود ۲هزار میلیاردی بانک ملت به زیان ۳هزار میلیاردی پس از حسابرسی بانک مرکزی

2- تا وقتی مردم به سود پایینتر راضی باشند بانکها هم از منابع ارزان قیمت کاملاً استقبال میکنند و همچنین بانکها حتی در صورت نیاز به جذب منابع با نرخ بالاتر هم مجبور هستند که دستورات بانک مرکزی را در حد امکان و حتی اگر شده بصورت نمایشی اجرا کنند.
جمع بندی به این صورت هست: فقط اگر صورتهای مالی بانکهای ما واقعاً و دقیقاً بصورت شفاف و استاندارد جهانی ارائه میشد، و بانک مورد نظر باز هم کفایت سرمایه مناسبی داشت میتوانستیم اعتماد کنیم. با شرایطی که در حال حاضر وجود دارد، زیان هر نوع ورشکستگی یا حتی انحلال و ادغام بانکها متوجه مردم خواهد شد(شامل سپرده گذاران و سهامداران خرد).

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
درمورد بانک تات هم که خودتن فرمودین مثال میزنم :

موضوع بانک تات ور شکستکی نبود و تخلفات مالی بود که همین هم یک شبه منحل نشد

مهر سال 90 سازمان بارزسی گفت باید منحل بشن و تو رسانه ها منتشر کردن.
18 اردیبهشت 91 بانک مرکزی گفت بانک تات باید با چند تا موسسه دیگه ترکیب بشه و بانک آینده بشن
14 تیر 91 بانک مرکزی تات رو از لیست مجاز ها بیرون اورد
21 تیر گفت باید تابلو ها شو جمع کنه و تابلوی آینده بزاره

...... شما دقت کنید حتی این پروسه هم یک شبه نبوده ...

صحبت من در مورد بانک تات این بود : "اینکه زیان ورشکستگی بانک فقط از جیب سهامداران پرداخت میشود، اصلاً واقعیت ندارد. پروسه لغو مجوز و انحلال بانک تات را هم بررسی کنید."
یعنی مثال لغو مجوز و انحلال بانک تات را به این دلیل ذکر کردم که ببینید زیان ورشکستگی یا حتی انحلال و ادغام بانکها و موسسات، فقط متوجه سهامداران نیست بلکه سپرده گذاران کاملاً متضرر خواهند بود.

در مورد صورتهای مالی در پست قبلی کاملاً توضیح دادم. ورشکستگی بانکها در حد امکان در تمام صورتهای مالی پنهان میشود، تا زمان اعلام رسمی ورشکستگی و اگر تصور میکنید حتی در صورت اعلام رسمی ورشکستگی بانک، باز هم مردم فرصتی برای خروج منابع مالی خود از آن بانک خواهند داشت، واقعاً اشتباه هست. یک بانک ورشکسته در صورت اعلام رسمی ورشکستگی، بسرعت، تمام راههای خروج منابع را خواهد بست.

Last edited:

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
میشه بیشتر توضیح بدین چون شهریور 31 روز است
مهر میشه 30 روز

سلام لطفا راهنمایی کنید
من در تاریخ 22/5/96 یک حساب یکسال باز کردم
بانک قوامین
ایا این ماه باید سود 31 باید واریز بشه
درسته
نه اگر یکساله حساب افتتاح کردی ..... 22/6/96

IvY

Registered User
لایک‌ها
110
مرسی .
شما 96 که فرستادی .. برات پیامک تایید هم اومد ؟
من 1 رو فرستادم پیامک اومد ، کل موجودیت به حساب روزشمار انتقال داده شد .
بله، من صبح که فرستادم فردا ظهرش پیامک تایید اومد.

بالا