• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
مگه میشه برای مردم سود نداشته باشه
اگه سود نداشت مردم چرا رفتن حساب باز کردن

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk
ظاهرا در عوضش وام میدادن و سکه ها به عنوان ضمانت وام محسوب میشد. مثل یه حساب پس انداز از نوع سکه ای که به جای اینکه تو خونه سکه نگه داری میذاشتی تو بانک. یه همچین طرح مزخرفی بود اگه اشتباه نکنم.

عاشق

Registered User
لایک‌ها
126
شما اصلا توی این مملکت زندگی میکنید؟؟؟
نکنه فقط میرین بانک و میاید!!!!کدام تیم کدام برنامه!!!!(آره برنامه دارند ولی نه درجهت کمک به قشر ضعیف، بلکه برای عده خاص)به بازار مسکن سر زدین!!!همه میگن مشتری نیست ولی قیمتها خیلی زیبا نسبت به قبل عید10-20% رفته روش..اینها اون برنامه هست که شما میگید!!!!کاهش تورم؟؟؟؟؟وزیر اقتصاد محبوبتون ببنید با بورس چه کرد!!!ببین کی را گذاشته ریس سازمان بورس!!!!اگه فقط یکم اخبار (حتی خبرگزاری های دروغ پراکنی)میخوندی فضاحتی که دوشنبه در آوردند و دزدی های عجیبی که شد،حرفهایی که میزدی را پس میگرفتی...فعلا بغیر از سیب زمینی و گوجه فرنگی و هندونه+کاهش نرخ سود بانکی چیز خاصی ندیدم که شامل کاهش تورم و ارزان شدن بشه
دوست من اینکه بازار مسکن مشتری نیست به نفع ملت هستش اگر نباشه نهایت با تورم رشد میکنه ... اگر بودش مثل سالیانه گذشته نجومی رشد میکرد
بعدش این 10-20% ها همیشه توی ظاهر وجود داره ... شما اگر درست در بازار بچخرید میفهمید که نه خریدار هست و نه فروشنده .. اگر خریدار واقعی و دست به نقد باشید
خیلی خیلی موردهای خوب و به قیمت وجود داره فقط کافیه درست بگردید
دوست من شما ایا خبر داری که از یکم خرداد مالیات های نقل انتقال خونه رو به شدت افزایش دادن ؟
اطلاع داری که اجاره ای که هر سال صاحب ملک از مستجر میگیره .. 2 ماه اون رو به عنوان مالیات باید به دارایی بده
از نرخ های خارج از عرف آزانسی ها خبر دارید که گاها تا 1-2 درصد بابت نقل انتقال ملک از خریدار و فروشنده طلب میکنند ؟؟
از افت قیمت آپارتمان نوساز در هر سال خبر دارید ؟
با این حساب حتی اگر خانه سالی 30% هم رشد که نه مردم قدرت خریدشو دارن و نه امکان پذیر هست
باتوجه به مالیات ها و عوارض های و افت قیمت .. از 22% ای که همین امسال بانکها میدن خیلی کمتر میشه

دزدی ها هم نه در ایران بی سابقه هست .. نه در دنیا .. فقط در صورتی که سیستم شفاف روی کار باشه میشه جلوی این دزدی ها رو گرفت و در غیر اینصورت هیچ کس نمیتونه
شما به جای مورد مورد بررسی کردن.. به صورت کلی بررسی کن ..
در ضمن زمانی که نه سرمایه گذاری توی بورس و نه توی خودرو و نه توی ملک و نه توی سکه و نه موبایل نه کالاهای دیگه به صرفه نیست و سودی عاید دلالها نمیکنه
اون موقع هست که مردم پول رو به سمت سود واقعی برای کشور یعنی تولید میبرن ..
هیچ کشوری در دنیا پیدا نمیشه که انقدر مردشم از روی جیب به جیب کردن پول هاشون زندگشون رو بچرخونن و ته کل این جیبها پول نفت باشه

با تمام این توضیحات .. اینها فقط پیشبینی من هستش .. اگر شما نظر دیگه ای دارید و مخالف هستید خب نظرتون محترمه و اگر با بقیه در میون بگذارید .. خیلی از افراد رو راهنمایی میکنید

اون دوستمون که 500-600 م پول نقد داره .. یک سر به بانکهای شعبه بالا شهری گردشگری . آینده . ملت . موسسه کوثر بزنه .. اگر با سود بالاتر 5 ساله قبول میکردن ..
5 ساله به نظرم »من« بهترین گزینه هست حتی با 22%

shifter

Registered User
لایک‌ها
1,087
بله تورم کم میشه .. و علتی هم که به بانکها دستور دادن که سپرده رو فقط یک ساله ببندن وگرنه ضررش به پای خودشون همین هست .. منتهی کسانی که الان 23-24 درصد روز شمار دارن بهتره کل پولشون رو بگذارن
توی اون حساب ها .. بعد اخرای سال اون رو به 22 درصد 5 ساله تبدیل کنن ..
تیمی اقتصادی دولت که از پروفوسور هاشم پسران کمک گرفتن دقیقا با برنامه داره عمل میکنه فکر نکنید بی دلیل سود بانکی ها دم عید بالا رفت و بعد از اجرای هدفمندی پایین
اینکه میگن سود رو پایین آوردیم که بورس رشد کنه فقط بهانه ای بیش نیست
چون بعد از کاهش سود بانکی هر کسی که توی بانک سپرده ای داشته باشه .. نمیاد سپرده اش رو ببنده و از سودی که دیگه نمیدن بگذره و توی بورس سرمایه گذاری کنه

در ضمن رشد بورس ایران به خاطر تورم دلاری بود که موجش بعد از مدتی رسید .. نه اینکه شرکتها بزرگ شده باشن و سود ده شده باشن .. چون در اصل رشد بورس ها در دنیا ارتباط با رشد تولید و موفقیت شرکتها داره
ولی توی ایران اکثرا شرکتهایی که هیچ رشد تولیدی و کیفی نداشتن و حتی ضرر ده هم هستن .. به دلیل تورم .. رشد کردن ..
پس مطمعن باشید دولت هم به دنبال رشد از نوع تورمی در بورس نیست .. و با جمع آوری پول مردم .. سعی در کنترل رشد بیجای بورس رو داشته

قبل عید به همه میگفتم که اگر پولی دارید که میتونید بهش دست نزنید 25 درصد 5 ساله باز کنید ..
هنوز هم همین پیشنهاد رو دارم
امیدوارم هیچ کس به این توصیه عمل نکنه!!
این توصیه فرقی با خودکشی نداره!
این حرفا یعنی چی دیگه؟
تیم اقتصادی دولت؟؟
ببخشید ولی گند بزنن اون برنامه و تیم اقتصادی که تو 1 ماه سود بانک ها اینقدر تغییر میکنه!
اینجا ایرانه حاجی...اگه بعد این همه قضایا هنوز واسه کسی اثبات نشده که پول تو بانک گذاشتن حماقت محضه دیگه نمیدونم چی بگم.
بهتره بدونید که تورم کم نمیشه,همه چیز هم گرون میشه و اگه پول دارید بهترین کار خریدن خونه زمین ملک تجاری ماشین و اینجور چیزاست...

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
جناب عاشق مملکت ما کشور با دید بلند مدت نیست!!!!توی ایران دید کوتاه مدت باید داشت!!!تمونه اش درس خونده ها مون..90%با دید بلندمدت به کجا رسیدند چی برداشت کردند!!!ایران خواه بخواهی یا نخواهی مملکت دلالها هست که عمر و جوانی ما را حرام کردند!!!شما وقتی میگی 25% ببند یعنی مطمئنی 5 سال دیگه همه چی گل وبلبل هست!!!ولی چیزی که واضحه خیلی پیشرفت کنیم اینه که مثل حالا بمونیم...
من موردهایی که شما میگید را به عینه ندیدم!!!نمونه اش هم یکی از همشهری هام که خودش گفت نسبت به قبل عید10-15%رفته روی ملک!!!وکسی به قیمت نمیده!!!!
این مالیات هم تا بوده به نحوی پولش را از مصرف کننده میگیرن!!!شما که اینجوری میگد چرا به سخنان وزیر مسکن اشاره نمیکینید که اصلا انتظار کاهش قیمت نداره!!!!!بنظرت اینها بضرر سرمایه دارها کاری میکنند؟؟؟بحث کاهش سود بنظرت به ضرر مردم بود یا بانک؟؟؟بانکها که همیشه با سفته بازی پولشون را درمیارن،پس مطمئنا توی این شرایط که رکود هست بضرر مردم بود..

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
یه سوال
یه زمانی که سکه 300 400 تومن بود بانک صادرات طرحی گذاشته بود که میشد پول بریزی به حساب و اگه سکه گرون شد به همون میزان بهت پول میدن . میخوام بدونم بانک به این طرح عمل کرده و اگه عمل کرده چطور تا الان ورشکست نشده

خوب مردم مگه فلج مغزی هستن بیان این کار رو بکنند ؟!
همونو می دند طلا برای همسرشون هم چش و چال بقیه رو در میارند هم که با قیمت روز طلا همراه می شند خوب !

عاشق

Registered User
لایک‌ها
126
جناب عاشق مملکت ما کشور با دید بلند مدت نیست!!!!توی ایران دید کوتاه مدت باید داشت!!!تمونه اش درس خونده ها مون..90%با دید بلندمدت به کجا رسیدند چی برداشت کردند!!!ایران خواه بخواهی یا نخواهی مملکت دلالها هست که عمر و جوانی ما را حرام کردند!!!شما وقتی میگی 25% ببند یعنی مطمئنی 5 سال دیگه همه چی گل وبلبل هست!!!ولی چیزی که واضحه خیلی پیشرفت کنیم اینه که مثل حالا بمونیم...
من موردهایی که شما میگید را به عینه ندیدم!!!نمونه اش هم یکی از همشهری هام که خودش گفت نسبت به قبل عید10-15%رفته روی ملک!!!وکسی به قیمت نمیده!!!!
این مالیات هم تا بوده به نحوی پولش را از مصرف کننده میگیرن!!!شما که اینجوری میگد چرا به سخنان وزیر مسکن اشاره نمیکینید که اصلا انتظار کاهش قیمت نداره!!!!!بنظرت اینها بضرر سرمایه دارها کاری میکنند؟؟؟بحث کاهش سود بنظرت به ضرر مردم بود یا بانک؟؟؟بانکها که همیشه با سفته بازی پولشون را درمیارن،پس مطمئنا توی این شرایط که رکود هست بضرر مردم بود..
مثل اینکه بعضی ها فکر میکنن من با سود کمتر خیلی خوشحال میشم .. کاشکی سود 50% میدادن ..
پیشنهاد من برای کسانی هست که فکر میکنن سود بانکی 22% کم هستش .. و به دنبال سود بالاتری هستن ..

در مورد 5 ساله .. خب خیلی از بانکها 5 ساله باز میکنن به شرط یک سال یعنی شما اگر یک سال پولت تو بانک بمونه .. هر موقع خواستی میتونی بدون جریمه پول رو برداشت کنی و مجبور نیستی پول رو توی بانک بگذاری
اما در مورد بورس و ملک اینطور نیست
ببینید من نمیدونم همشهری شما کجا داره خونه میخره .. و به دنبال چه چیزی میگرده که شما اعلام میکنی 20% روی خونه رفته ..
چیزی که واضح هست .. برای همین امسال نزدیک به یک میلیون واحد مسکونی وارد فقط شهر تهران میشه .. واحد های از جنس ارزون قیمت که اکثرا خانواده های پرجمعیت و فقیر توشون ساکن میشن
که اگر حتی متوسط یک خانواده رو 4 نفر در نظر بگیریم .. برای 4 میلیون نفر توی شهری مثل تهران دارن فضا ایجاد میکنن .. حالا بقیه شهر ها بماند
در ضمن اوج پیک جمعیتی رو رد کردیم .. و از این به بعد جمعیتی نزولی در ازدواج و نیاز به خانه خواهیم داشت
اما میگم هر چیزی مطلق وجود نداره .. توی تهران یا هر جایی میشه جایی رو خرید که رشد بالایی داشته باشه یا جایی رو خرید که اصلا رشد نکنه

در مورد سود بانکی .. شاید بعضی ها سنشون کم باشه و یا تحقیق نکرده باشن .. در دوران خاتمی ... کسانی که توی بانک پول گذاشته بودن بیشترین سود رو کردن چرا که رشد
تورم کمتر از سود بانکی بود .. اما در دوران احمدی نژاد .. هر کی هر چیزی داشت به جز پول نقد سود کرد یا پولش حفظ شد

همین اعتقادی که الان خیلی ها نسبت به حرف های من دارن .. یک زمانی که سکه 1500 هزار تومان بود .. من به دوست و آشنا میگفتم که سکه و دلار ارزون میشه و بهتره بفروشید و به جاش توی بورس
سرمایه گذاری کنید .. که موج گرونی آینده توی اونجاست من رو جدی نمیگرفتن .. و درست مثل شما که میگفتن مگه توی این مملکت چیزی گرون بشه ارزون میشه

شما انتظار این رو داری که ملک ارزون بشه ؟ ارزون نمیشه .. موضوع این هست که چقدر گرون میشه .. چون اگر مثلا توی یک سال فقط 10% رشد کنه .. یعنی ارزون شده
اگر زیر تورم رشد کنه معنیش ارزون شدنشه چون قدرت خرید شما بالاتر رفته ..

در حالت کلی .. اگر کسی میخواد که خیلی زرنگ باشه باید .. ملکی رو بخره که توی 5 سال آینده .. حداقل سالی 22% رشد کنه تا از سود بانکی 22% فعلی بگذره

بد بینی مطلق هم کار دست آدم میده .. اینکه شما به آمار چاپ پول توجه نکنید .. به خیلی از آمار های تولید وغیره که برای سرمایه گذاری مهم هست توجه نکنید
کار دست خیلی ها داده و میده ..
فقط با این منطق که بله چون ملک همیشه سود داشته پس بازم سود داره .. درست مثل زمانی هست که خیلی ها خط موبایل همراه اول رو که یک میلیون ارزش داشت قسطی دادن دست مردم
بعد که ارزون شد هیچ کس پول قسط هارو نداد و خیلی ها توی بازار ورشکست شدن .. فقط به خاطر اعتقاد به اینکه موبایل همیشه سود خواهد داشت ..

بازم میگم اینها تحلیل های من هستن .. هر کسی یک تحلیلی داره از اوضاع بازار و کشور ..

اها در مورد سود بانک و مردم . اگر بخواید علمی جواب بدیم باید بگیم کاهش سود در صورتی که بقیه قسمت ها رشدی نداشته باشن .. به سود هم مردم هست هم بانکها .. منظور از مردم سپرده گذارانی مثل ما نیست بلکه عموم مردم هست که خیلی هاشون توی بانکها هیچ پولی نگذاشتن
اما به ضرر کسانی هست که تنها منبع درآمدیشون رو سود بانکی گذاشتن که درصد خیلی کمی از جامعه رو تشکیل میدن

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
شما دوران خاتمی یادتون نمیاد وگرنه من که نسبت به حالا بچه بودم یادم میاد دلالی زمین و مسکن اون زمان هم خوب بود..درضمن کلی پول هم توی فیش موبایل دلالی میشد اگه یادتون بیاد...درضمن اگه یادتون بیاد سود بانکها(دولتی ها) اونزمان 7%کوتاه مدت بود و 5 ساله فوقش 18%بود!!!+خرید وفروش ماشین و حواله و ..هم خیلی رونق داشت،..اگه یادت بیاد توی فاصله سال80-83 دوران رشد طلایی بورس با مدیریت عبده بود!!!!
پس چجوری میفرمایید اونزمان هرکی سود بانکی میگرفته بر کرده؟؟؟؟پیش بینی سختی هم نفرمودین چون سکه و $ گرونتر از این منحر به فروپاشی اقتصادی و به دنبالش...میشد پس باید قیمت کمی تعدیل میشد..من که فعلا ملکی را که قبل عید 330 بهم قیمت دادن حالا 400 هم نمیفروشه با وجودیکه مشتری نیست....زمین دیدم در عرض 3ماه قبل عید تا حالا20%داده!!!!شما که بهتر میدونین یعنی چی!!!یعنی 80%سالانه...

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
ولی قیمتها خیلی زیبا نسبت به قبل عید10-20% رفته روش..فعلا بغیر از سیب زمینی و گوجه فرنگی و هندونه+کاهش نرخ سود بانکی چیز خاصی ندیدم که شامل کاهش تورم و ارزان شدن بشه

کاهش تورم و ارزان شدن ؟ :eek::eek: پسر خوب :general105: کاهش تورم یعنی نسبت به گذشته کمتر گرون میشه

قولی که دادن تورم 25 درصد هست . یعنی اگه هر6ماه 10 درصد رفت رو قیمت ها ، دولت 2.5 درصد بیشتر از قولش کار کرده :general206: باید 12.5 درصد گرون بشه تا ملت بی لیاقت پررو نشن

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
یه سوال
یه زمانی که سکه 300 400 تومن بود بانک صادرات طرحی گذاشته بود که میشد پول بریزی به حساب و اگه سکه گرون شد به همون میزان بهت پول میدن . میخوام بدونم بانک به این طرح عمل کرده و اگه عمل کرده چطور تا الان ورشکست نشده

سپرده سکه نداشتیم و نداریم . اون سپرده طلا بود .

زمانی که این سپرده ها باز می شد اونس 1800 دلار بود . الان 1300 فوقش

یعنی می دونستن اونس دیگه ته قیمتش هست و پایین میاد . سرملت جوگیر شیره مالیدن o_O حتی دلار هم رفت بالا . یعنی بانک دو طرفه سود کرد .

البته فکر کنم این سپرده ها سود درصدی هم داشت . ولی به هرحال برای کسی که قصد سرمایه گذاری رو طلا داشت و فکر میکرد بالاتر میره بهتر از نگه داشتن اون تو خونه و هزار جور خطر بود .

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
من خودم خيلي سرمايه م كمه و به خاطر كارم مجبورم توي بانك بذارم اما دوستاني كه ميان مدام نرخ سود رو با بازارهاي مختلف مقايسه ميكنن كه مثلا خونه 20 درصد گرون شده فلان چيز n درصد:
تا بوده سود بانك جز كم بازده ترين ها بوده و اگر كسي به اميد اينكه از هيچ سرمايه گذاري اي عقب نمونه اومده شايد براي مدت كوتاه و گاهگاهي اتفاق بيفته اما بعيده هميشگي باشه ... اگر شما هم سرمايه زياد داريد و ميتونيد كار كنيد يا ريسك كنيد معلومه كه بايد سود بيشتري از بانك بگيريد اما شما توقع داريد به راحتي پول رو در بانك بذاريد آخرش هم از همه جا بيشتر سود بده!

هميشه اگر تورم 20-30 درصد بالاتر بره شايد به زور سود بانكي رو 2-3 درصد بالا ببرن اما به محض اينكه 2-3 درصد تورم پايين بياد سريع سودها كم ميشه در همه دنيا اين بازي هميشه بردش با بانكهاست ....چه برسه به اينجا

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
شما اصلا توی این مملکت زندگی میکنید؟؟؟
......
فعلا بغیر از سیب زمینی و گوجه فرنگی و هندونه+کاهش نرخ سود بانکی چیز خاصی ندیدم که شامل کاهش تورم و ارزان شدن بشه
كاري به بحثهاي ديگه ندارم اما كاهش تورم يعني مثلا اگر تورم 40 درصد بوده بشه 25 درصد يعني به جاي اينكه امسال هم 40 درصد بالا بره سالي 25 درصد بالا ميره

ارزون شدن به اون معني يعني تورم منفي! ايران با اين رشد نقدينگي ميتونه تورم منفي داشته باشه؟ اگه به همين راحتي بود طرف پولشو ميذاشت بانك 20 درصد سود ميگرفت و هچي هم گرون كه نميشد هيچ ارزون هم ميشد! بعد از چند سال قدرت خريدش به راحتي 3-4 برابر ميشد

والا همين دو تا سه تا قلم هم كه پيدا كرديد كه ارزون شده كمتر رخ ميده و احتمالا همينها هم به زودي برميگرده سر جاي اولش

اگر چيزا تا حد سود بانكي هم رشد كنه و حداقل قدرت خريد مردم حفظ بشه هم هنر كردن ارزون شدن پيشكش!

farid_

Registered User
لایک‌ها
16
اون دوستمون که 500-600 م پول نقد داره .. یک سر به بانکهای شعبه بالا شهری گردشگری . آینده . ملت . موسسه کوثر بزنه .. اگر با سود بالاتر 5 ساله قبول میکردن ..
5 ساله به نظرم »من« بهترین گزینه هست حتی با 22%

یک آدم باید گچ تو سرش باشه که بخواد به توصیه شما عمل کنه. تو همین مدت کم چقدر نرخ سودها جابه جا شد؟ حالا شما داری میگی 5 سال این نرخ تغییر نمیکنه با این وضعیت کشور که فرداش معلوم نیست چه برسه به 5 سال دیگه. اصلا از نرخ تورم خبر داری شما؟ به قول اون دوستمون شما ظاهرا اصلا تو این مملکت زندگی نمیکنید!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
دوستان کسی میدونه سقف انتقال وجه از خودپرداز بانک مهر اقتصاد به حساب های همین بانک چقدر هست؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
حساب فراز ملت سود را به مانند ماه های قبل واریز کرد..

بالا