برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

avan

Registered User
لایک‌ها
207
دوستان این حساب 23 جدید آینده مثلا من 100 میلیون داشته باشم بعد 1 ماه حساب رو بکنم 1میلیون دقیقا چقدر جریمه میخورم؟ بعد 2ماه چقدر و 3 ماه چقدر؟
به تومن بگید

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان این حساب 23 جدید آینده مثلا من 100 میلیون داشته باشم بعد 1 ماه حساب رو بکنم 1میلیون دقیقا چقدر جریمه میخورم؟ بعد 2ماه چقدر و 3 ماه چقدر؟
به تومن بگید
سود مبلغی که برداشت میکنین رو به جای 23 برابر 21 درصد حساب میکنن.
330 هزار تومن برای 2 ماه و 495 تومن برای 3 ماه اگه اشتباه نکنم.

avan

Registered User
لایک‌ها
207
سود مبلغی که برداشت میکنین رو به جای 23 برابر 21 درصد حساب میکنن.
330 هزار تومن برای 2 ماه و 495 تومن برای 3 ماه اگه اشتباه نکنم.
ممنون
1- حالا اگر 100 رو بکنم 1 میلیون به این 1 میلیونم 23 درصد تعلق میگیره درسته؟
و
2- دوباه اگر بکنم 100 میلیون (بعد 1هفته یا 1ماه مثلا) باز به کلش 23 میدن؟

android6

Registered User
لایک‌ها
77
ممنون
1- حالا اگر 100 رو بکنم 1 میلیون به این 1 میلیونم 23 درصد تعلق میگیره درسته؟
و
2- دوباه اگر بکنم 100 میلیون (بعد 1هفته یا 1ماه مثلا) باز به کلش 23 میدن؟
اره اون 1 تومن 23 میمونه ولی اگه اضافه کنین دوباره احتمال زیاد 21 حساب کنن شاید از 11 به بعد کلا امکان واریز رو هم بردارن بعیده ولی معلوم نیست

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
سلام به دوستان
والا من که حسابی گیج شدم. 5شنبه رفتم آینده گفتند روزشمار های قوی (بالای 20 و ترجیحا بالای 50) به قوت خودش باقی میمونه
شنبه دوستم رفت گفتند نخیر میشه 10 درصد حتی اگه میلیارد هم باشه میشه 10 درصد.
امروز یه دوست دیگم رفته گفتند نه باقی میمونه
خودم هم البته وقت نکردم به زودی میرم مجددا ببینم چی میگند
فکر کنم خودشون هم نمیدونند هی از بالا دستور میاد.
شایدم از بس هجوم بردند به شعب برای 23 درصدی پرسنلشون قاطی کردند!

پیرو این صحبت دیروز
بالاخره فرصت کردم به شعبم سر زدم
مدیر شعبه اومد به همه گفت که سودها به همون اعداد قبلی باقی میمونه
اما رفتم شخصی ازش پرسیدم. گفت این مبلغی که الان تو کوتاه مدت (یا آینده ساز) دارید همون 22 (اینده ساز 23) میمونه. ولی از شنبه به بعد ممکنه دیگه واریزی های بعدیتون بشه 11 درصد مثلا. (یعنی ممکن هم هست نشه) در واقع اصل سپرده که الان تو بانکه همون نرخ سود میمونه ولی واریزی های بعدی فعلا نا مشخصه که چی به سرش میاد.

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
حساب که دارم منظورم اینه با چه ترفندی پولو بکشم بیرون برم بگم 100-150 میخام ببرم بانک دیگه میخان هزار جور سوال پیچم کنن که کجا میبری چرا میبری!!!
با این دستگاه های پز که تو بانک ایران زمین هست تا چقدر میشه توسط کارت پول از قوامین انتقال داد؟
این پایا که فرمودین سقف انتقالش چقدره و همون لحظه پول انتقال داده میشه؟
دوست گرامی
این سرمایه شما هست و شما حق دارید هر زمانی که بخواهید سرمایه تان را بردارید و برای انتقال سرمایه هیچ نیازی به توضیح و ترفند نیست.
در ابتدا حتماً در مورد بانکی که میخواهید سرمایه گذاری کنید تحقیق کنید.
برای انتقال هم در صورتی که در بانک مقصد حساب کوتاه مدت داشته باشید میتوانید کل مبلغ را به آن حساب ساتنا بزنید. ساتنا سقفی برای انتقال وجه ندارد.

Last edited:

mbamaster

Registered User
لایک‌ها
115
پیرو این صحبت دیروز
بالاخره فرصت کردم به شعبم سر زدم
مدیر شعبه اومد به همه گفت که سودها به همون اعداد قبلی باقی میمونه
اما رفتم شخصی ازش پرسیدم. گفت این مبلغی که الان تو کوتاه مدت (یا آینده ساز) دارید همون 22 (اینده ساز 23) میمونه. ولی از شنبه به بعد ممکنه دیگه واریزی های بعدیتون بشه 11 درصد مثلا. (یعنی ممکن هم هست نشه) در واقع اصل سپرده که الان تو بانکه همون نرخ سود میمونه ولی واریزی های بعدی فعلا نا مشخصه که چی به سرش میاد.
بدبختی اینجاست که نمیشه فقط به حرف مدیر و کارمند اتکا کرد. نمونش همین اینده ساز که موقع افتتاح گفته بودند قابلیت واریز و برداشت داره, اما بعد از این ماجراها یکشنبه که پرسیدم گفتند از هفته بعد دیگه قابلیت واریز نداره! خیلی راحت زدند زیرش. حالا من چیکار میتونم بکنم؟ بشینم قسم بخورم که خودتون گفته بودید؟ بدبختی الان سپرده گذاری ما اینه که تو برگه ها هیچی نمی نویسند و فردا روز اگر بخوان هرکاری بکنند دستشون بازه بخصوص درباره سپردهای روزشمار. نه بانک اینده, همه بانکها اینطورن

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
من قبلاً یک سپرده در پارسیان داشتم و متاسفانه پایانش دقیقا یازدهم هست و زودتر هم بخوام ببندم خیلی جریمه میشم و از شعبه هم که سوال کردم گفت احتمال اینکه تمدید کنیم هست ولی شاید هم نکنیم!

چکار کنم و کجا حساب باز کنم که بتونم با نرخ بیست به بالا سپرده رو نگهدارم

از صحبتهای دوستان متوجه شدم در بانک سرمایه ، حساب طرح بهار سرمایه رو میشه با حداقل موجودی دو میلیون افتتاح حساب کرد و بعد از یازدهم بهش واریز داشت و همون نرخ بالای بیست رو دریافت کرد
حالا سوالم اینه که به جز بهار سرمایه چه راههای دارم

arsmnat

Registered User
لایک‌ها
17
درباره حساب ممتاز بانک مسکن اطلاع دارین دوستان که چه مزایا و معایبی داره؟

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
بدبختی اینجاست که نمیشه فقط به حرف مدیر و کارمند اتکا کرد. نمونش همین اینده ساز که موقع افتتاح گفته بودند قابلیت واریز و برداشت داره, اما بعد از این ماجراها یکشنبه که پرسیدم گفتند از هفته بعد دیگه قابلیت واریز نداره! خیلی راحت زدند زیرش. حالا من چیکار میتونم بکنم؟ بشینم قسم بخورم که خودتون گفته بودید؟ بدبختی الان سپرده گذاری ما اینه که تو برگه ها هیچی نمی نویسند و فردا روز اگر بخوان هرکاری بکنند دستشون بازه بخصوص درباره سپردهای روزشمار. نه بانک اینده, همه بانکها اینطورن

بله البته خود بانک ها هم کاملا مقصر نیستند.
بانک مرکزی ناگهان قوانین و بخشنامه هارو تغییر میده و یا سخت گیری بیشتر میکنه و این ها خودشون هم بر خلاف میلشون مجبور به تغییرات میشوند.
مثلا آینده خودش میدونه در صورت یکسان سازی نرخ سود توان رقابت با مثلا بانک ملی رو نداره پس هرگز نمیخواد زیر حرفش بزنه و سپرده هارو از دست بده اما گاهی مجبور میشه.
البته تجربه این چند سال اینطوری بوده که بعد از مدتی دوباره طرح های جدید میزارند ولی خوب همین دو سه ماه آشفتگی و استرس و اتلاف وقت مردم مشکل اصلی داستانه.
در مورد واریز به آینده ساز هم احتمالاً امکان واریز باقی بمونه ولی شاید سود مبالغ واریزی بجای 21 به 10 یا 11 کاهش پیدا کنه (سود اصل سپرده 23میمونه). که اگه اینطوری باشه عملاً بی فایده است (تازه واریز برداشت در شعبه!!)
ولی در کل به نظر میرسه که هنوز هیچی قطعی نیست! خودشون هم نمیدونند تا چه حد سخت گیری خواهد شد روشون!

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
دفترچه میده نوشته سپرده یکساله قابلیت واریز برداشت ۲۱ درصد اولین موجودی ۲۳ درصد
Sent from my iPhone using Tapatalk
این همون حساب آینده سازه دیگه درسته؟ چون ظاهرا حساب بلند مدت دیگه ای باز نمی کنن. تو دفترچه ای که به من دادن فقط نوشته سپرده سرمایه گذاری یکساله.
اینطور هم که معلومه و از صحبت های کارکنان شعبه برداشت میشه این حساب هم به زودی قابلیت واریز و برداشتش حذف میشه و یا اینکه در صورت تغییر موجودی سودش به همون 15 درصد کاهش پیدا میکنه. البته اینها از همه چی اظهار بی اطلاعی می کنن و کلا میگن هیچی معلوم نیست!

materam

Registered User
لایک‌ها
51
این همون حساب آینده سازه دیگه درسته؟ چون ظاهرا حساب بلند مدت دیگه ای باز نمی کنن. تو دفترچه ای که به من دادن فقط نوشته سپرده سرمایه گذاری یکساله.
اینطور هم که معلومه و از صحبت های کارکنان شعبه برداشت میشه این حساب هم به زودی قابلیت واریز و برداشتش حذف میشه و یا اینکه در صورت تغییر موجودی سودش به همون 15 درصد کاهش پیدا میکنه. البته اینها از همه چی اظهار بی اطلاعی می کنن و کلا میگن هیچی معلوم نیست!
بابت همین موضوع که چند صفحه پیش هم نوشته بودن دوستان من از صبح رفتم بانک و این چیزهایی که خیلی از دوستان میگن درست نیست.
۱- تمامی سپرده های روزشمار و ۲۲ درصد میشه ۱۰ درصد، به هر اسمی که باشه عیدانه و خورشید و ... و به هر مبلغی چه بالای ۱۰۰ میلیون چه زیر این مبلغ.
۲- سپرده آینده‌ساز قابلیت واریز نداره و فقط برداشت داره که اونم باعث جریمه کل موجودی به ۲۱ درصد میشه نه همون مقداری که برداشت میکنین.

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
سرمایه با همون شرایط گردشگری منتهی 22.5 درصد یکساله باز می کنه. شعبه ای که من رفتم هم شلوغ بود و تا ساعت 6 عصر هم باز بود. تا 800 میلیون هم دیدم که یک نفر داشت با مدیر شعبه چونه می زد که براش سود رو زیاد کنه و اون هم قولش رو داد که تا 24 درصد رو مجوز بگیره براش.

takpar110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
بابت همین موضوع که چند صفحه پیش هم نوشته بودن دوستان من از صبح رفتم بانک و این چیزهایی که خیلی از دوستان میگن درست نیست.
۱- تمامی سپرده های روزشمار و ۲۲ درصد میشه ۱۰ درصد، به هر اسمی که باشه عیدانه و خورشید و ... و به هر مبلغی چه بالای ۱۰۰ میلیون چه زیر این مبلغ.
۲- سپرده آینده‌ساز قابلیت واریز نداره و فقط برداشت داره که اونم باعث جریمه کل موجودی به ۲۱ درصد میشه نه همون مقداری که برداشت میکنین.

سلام
به نظر میاد سپرده ی آینده ساز قابلیت واریز هم داره حداقل در خود سایت بانک آینده که اینطور گفته شده:

https://www.ba24.ir/sevices-5/

"ویژگی‌ها
  • می‌توانید در تمام شعب بانک آینده حساب باز کنید و واریز یا برداشت از آن داشته‌‌باشید.
  • می‌توانید این حساب را با قابلیت سرمایه گذاری خودکار سودهای واریزی ماهیانه افتتاح نمایید.
  • امکان واریز و افزایش موجودی در میان دوره وجود داشته و همچنین می توانید تعیین نمایید مبلغی به صورت خودکار در فواصل زمانی معین، از هر یک از حساب‌‌های شما برداشت و به حساب آینده ساز خودشما یا هریک از افرادی که معرفی می نمایید، واریز گردد.
  • می‌توانید با گذشت حداقل یک ماه از افتتاح حساب، با تعلق نرخ سود متناظر با مدت مانده گاری سپرده ،از سپرده‌تان برداشت کنید یا حسابتان را کامل ببندید."

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
یه چیز جالب این بود که رییس شعبه میگفت از 11 به بعد سامانه بانک مرکزی هست که رو حسابها نظارت می کنه و اصلا اجازه تعریف حسابی با سودی غیر از سود مصوب رو نمیده. راست یا دروغش رو نمیدونم دیگه

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان
درمورد این حسابای بالای 20 درصد بانک آینده توضیح میدین ؟
کف مبلغ چقدره ؟ سود چند درصده ؟ قابلیت واریز هم دارن ؟ و اینکه اسم این حساب چیه ؟

f3er

Registered User
لایک‌ها
165
دوستان من امروز بانک ایران زمین بودم و حساب یکساله باز کردم . چون همون جا حساب روز شمار داشتم فقط کارت ملی و شناسنامه میخواستن . حساب 22 درصد یک ساله با کف 10 میلیون تومن باز میکنن . بعد از یکماه هم قابلیت برداشت داره که اگه برداشت گنید سود میشه 18 درصد . خیلی هم شلوغ بود . شعبه اسلامشهر . میگفت تا پنج شنبه تا ساعت 6 بعد از ظهر هم هستن .

amgh

Registered User
لایک‌ها
388

تا دیروز اینطوری گفتن امروز ممکنه چیزه دیگه بگن فردا یه چیز دیگه! تنها جواب قطعی متاسفانه صبر کردن تا ماه دیگه و واریزی سودهاست.

Sent from my iPhone using Tapatalk

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان من امروز بانک ایران زمین بودم و حساب یکساله باز کردم . چون همون جا حساب روز شمار داشتم فقط کارت ملی و شناسنامه میخواستن . حساب 22 درصد یک ساله با کف 10 میلیون تومن باز میکنن . بعد از یکماه هم قابلیت برداشت داره که اگه برداشت گنید سود میشه 18 درصد . خیلی هم شلوغ بود . شعبه اسلامشهر . میگفت تا پنج شنبه تا ساعت 6 بعد از ظهر هم هستن .
منم امروز رفتم یکساله ۲۵ درصد باز کردم بالای ۱۰۰ تومن
درضمن یکی ۵۰۰ تومن آورده بود سه ماهه باز کرد و رئیس گفت این سه ماهه ها در واقع قابلیت تمدید خودکار دارن و تا یکسال تضمینی سود ۲۴ درصد میده برای سرمایه بالای ۲۰۰ تومن

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
بهترین معلم، تاریخ هست. ببینید الان در پایان شش ماهه اول سال هستیم و تا پایان سال نیمی دیگر باقی مانده. الان یک شل کن/سفت کن انجام میدند که سپرده هایی بمدت مشخص بدون برداشت در نزد بانکها باقی بمونه . بعد از حدود شش ماه در اسفند ماه همانند اسلهای گذشته انواع حسابهای کوته مدت با نرخ های سود بالاتر از مصوبه بانک مرکزی ارائه میشه و مسابقه جذب سرمایه های مردم بین بانک ها شروع میشه . همین سال پیش که دی یا بهمن بود بانک اینده طرح روزشمار 22 درصدی ارائه کرد مگر اتفاقی افتاد؟ اون زمان هم مگر بانک مرکزی مصوبه نرخ سود سپرده ها اعلام نکرده بود؟ ولی هیچ اقدامی برعلیه بانکها جز چند مصاحبه و تهدید بانک ها نکرد! اقتصاد ما نسبت به یکسال پیش خیلی متحول شده؟ نه اصلا! ایا شش ماه دیگه اقتصاد ما دگرگون میشه و شبیه آلمان و کره جنوبی و .. میشه ؟ نه اصلا! پس این شل کن/سفت کن ها همچنان ادامه خواهد داشت! فرض کنید در ماههای آینده بگو مگوهای لفظی ایران و آمریکا در مورد برجام تندتر بشه و تحریم های کوچک ولی جدید برعلیه ما تصویب بشه،اولین اثرش در کند شدن روند بهبود اقتصاد بیمار ما هست که نیاز به آرامش چندین ساله برای بهبودی آرام آرام داره. وقتی اقتصاد روند بهبودیش کند بشه برای جلوگیری از مشاهده اثرات بیشترش بهترین کار دادن سود بیشتر سپرده به مردم بعنوان مرهم بر کاهش ارزش پول ملی هست. پس پیش بینی باید بکنیم که الان سفت و سخت میگیرند تا شش ماه اینده و بهمن/اسفند دوباره طرحهای مشابه با نرخهای سود بالا ارائه خواهند کرد. مگر اینکه اقتصاد ایران رشد و تحول خوبی بدست بیاره که دورنمای اون کمی دست نیافتنی هست.

بالا