• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,914
این بالا و پایین رفتن دلار هم مسخره شده دیگه! :D
داره به سمت بالا میره، یه دفعه بعد از چند روز کاهش پیدا میکنه و میاد پایین و همه میگن «دولت داره به زور پول تزریق میکنه» و «الکی جلوش رو گرفتن» و...
هفته بعدش دوباره یه ذره میره بالا و باز بحث میشه که «بالاخره فنر آزاد شد» و «پیش به سوی دلار 50 هزار تومنی» و...
باز دو هفته بعدش یه کمی میاد پایین و دوباره «دارن به شدت دلار تزریق میکنن که پایین بیاد» و از این حرفا.
بابا یه کاری با دلار بکنین که تکلیف‌مون رو بدونیم دیگه! رسماً حس قِر دادن به آدم دست میده و هی در حال رقص و حرکات موزون هستیم! :D بزنین تکلیفش رو مشخص کنین که اون بنده خدا هم انقدر بالا و پایین نره و کمردرد نگیره! :D

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
نبود نیروی کار از همه مهمتره. هنوزم برای کار از افغانی استفاده میشه چون میگن اونا کاری هستن. ظاهرا خیلیا عادت کردن به درامد باد اورده و همونطور که در پستهای قبل گفته شد مدیریت صحیح و برخورد با تخلف نیست.
افزایش نرخ ارز باعث شد که بسیاری از کارگران افغان ترجیح بدن دیگه تو ایران کار نکنند و صف بازگشت کارگران افغان به کشورشون و کشورهای دیگه الان ایجاد شده. این مساله باعث میشه که فرصت اشتغال بیشتری برای کارگران ایرانی فراهم بشه.

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
اگر ایران از همین حالا بخواد راهش رو عوض کنه و به جای حرکت به سمت پسرفت و نابودی به سمت پیشرفت و سازندگی حرکت کنه در مدت ۳۰ سال میتونه به یکی از بزرگترین اقتصادهای دنیا تبدیل بشه که پا به پای آمریکا، اتحادیه اروپا، ژاپن، چین و ... حرکت کنه و حتی پیشی بگیره.
تصور کنید یعنی انقدر ثروت داره این کشور که من و شما میتونیم تو دوران زندگیمون تبدیل این ایران الان رو به ایرانی جز کشورهای جی هشت ببینیم.
کشوری که 25 درصد ذخایر انرژی دنیا رو در اختیار داره و فقط یک درصد جمعیت دنیا رو شامل میشه اما با اینحال 48 درصد جمعیتش فقیر محسوب میشن.

اگر که نشد تحلیل، اگر اینجور بود اونجور میشد!!
اگر عموی من معامله نداشت میشد عمه من! و حالا داره و عموم هست!

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
افزایش نرخ ارز باعث شد که بسیاری از کارگران افغان ترجیح بدن دیگه تو ایران کار نکنند و صف بازگشت کارگران افغان به کشورشون و کشورهای دیگه الان ایجاد شده. این مساله باعث میشه که فرصت اشتغال بیشتری برای کارگران ایرانی فراهم بشه.
زیاد فرقی تو اوضاع نمیکنه
چون کارگر افغان هم همون درآمد رو تبدیل به دلار میکرده و مقداریش رو برای خانوادش در افغانستان ارسال میکرد که اگر بخوای نگاه کنی هیچ فرقی نمیکنه
ایرانی هم همینه حتی اگر کار باشه مشکل تو قدرت خرید مردم هست
حقوق کارگر هیچ فرقی نکرده از پارسال ولی قیمت ها حتی تا 10 برابر در بعضی اجناس بالا رفته

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
این بالا و پایین رفتن دلار هم مسخره شده دیگه!
داره به سمت بالا میره، یه دفعه بعد از چند روز کاهش پیدا میکنه و میاد پایین و همه میگن «دولت داره به زور پول تزریق میکنه» و «الکی جلوش رو گرفتن» و...
هفته بعدش دوباره یه ذره میره بالا و باز بحث میشه که «بالاخره فنر آزاد شد» و «پیش به سوی دلار 50 هزار تومنی» و...
از محاسن شبکه های اجتماعی اینه که همه سریع از اوضاع و احوال با خبر میشن. دلارم تا یکم رفت بالا فوری تو پیج ر. ج. کولاک شد و اومد پایین. اگه همه دزدی ها و تخلفات انقدر سریع پخش بشه، برخورد بیشتر میشه

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
این بالا و پایین رفتن دلار هم مسخره شده دیگه! :D
باز دو هفته بعدش یه کمی میاد پایین و دوباره «دارن به شدت دلار تزریق میکنن که پایین بیاد» و از این حرفا.
بابا یه کاری با دلار بکنین که تکلیف‌مون رو بدونیم دیگه! رسماً حس قِر دادن به آدم دست میده و هی در حال رقص و حرکات موزون هستیم! :D بزنین تکلیفش رو مشخص کنین که اون بنده خدا هم انقدر بالا و پایین نره و کمردرد نگیره! :D

دقیقا دولت هم میخواد که همین حس به شما دست بده:D. الان شمای نوعی که تکلیفت رو نمیدونی، نه میخری، نه می فروشی، نه چیزی وارد میکنی. مشکل کمبود ارز هم اینطوری حل میشه. همه چی عالیه. چقدر ما خوشحالیم:p:D

این وضع تا جایی ادامه پیدا میکنه که شما مجبور به خرید بشی. مثلا خدای نکرده ماشینت خراب بشه، اونوقت دیگه حتی اگر حدس بزنی که دلار 5 تومن میشه، مجبوری با دلار 11 تومن قطعه مورد نیازتو بخری. پیش بینی من اینه که سال دیگه در همین فصل، قیمت واقعی دلار در میاد

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
راحترین روش فروختن دلار پی پال و paxum چی هست؟ حدود ۴-۵ هزار دلار میشه
Paxum که نمیدونم چیه. اما پی پال رو نفروش. هرچی هم احتیاط کنی، آخرش شر میشه. جنس بخر بده یکی برات بفروشه:general509:
دلار پیپال خریداریم
بیرحم. بگو میخری چیکارشون کنی، منم همون کار رو بکنم:general503::general503::general704::general709::p:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
آخه مشکل اینه که همه بحث ها هم در رابطه با همین ارز و ... هست هیچکس بحث متفرقه نمیکنه همش مربوط به همینه شاید در ظاهر فرق بکنه ولی اصلش برمیگرده به همون
ولی متاسفانه بعضیا تیپ روشنفکری و شخصیت برمیدارن خودشون تاپیکو خراب میکنن بعد از بقیه ایراد میگیرن !!!!

متاسفانه این فرهنگ رو از دوران مدرسه به اکثر ما القا کردن که باید اهدافمون رو در قالب های قشنگ "ایثار" و "انسان دوستی" و " خدمت به جامعه" بسته بندی و کادوپیچ کنیم:D تا این فرهنگ جاش رو به تفکر منطقی بده، خیلی طول میکشه. عمر من که کفاف نمیده :general503::D

افراد این تاپیک 3 دسته هستن

1- عده ای تحلیلشون اینه که در کوتاه یا میان مدت، قیمت ارز افزایش پیدا میکنه و بر اساس این تحلیل قبلا خرید کردن و طبیعتا دوست دارن که قیمت ها بالاتر بره و این رو بیان هم میکنن و هیچ اشکالی هم نداره

2- عده ای تحلیلشون اینه که در آینده، قیمت ارز کاهش پیدا میکنه و بر اساس این تحلیل، ارزی نخریدن و طبیعتا دوست دارن که قیمت پایین بیاد و این رو هم بیان میکنن و هیچ اشکالی هم نداره

3- دسته سوم افرادی هستن که آرزوشون اینه که دسته اول ضرر کنند:D. اینها وقتی دلار پایین میاد، میان میگن آخ جون دیدید ضرر کردید. هورا هورا:general108::general108:. وقتی دلار بالا میره، میان میگن فلان فلان شده ها، زالو ها، دلال های کثیف، وطنفروش ها، شما شرف ندارید که دلار خریدید:D

این دسته سوم کلا توی این دنیا ول معطلن:D. اگر دلار 7 تومن زمان شاه هم بشه، اینا باز هم توی بدبختی دست و پا میزنن. چون اصولا به جای تمرکز روی بالا کشیدن خودشون، روی پایین کشیدن دیگران تمرکز میکنند و همچین طرز تفکری فقط مختص آدم های شکست خورده است. فقط هم مختص خرید دلار نیست. طرف معدل دبیرستانش 12 شده، از مطب دکتر میاد بیرون، ماشین حساب دستش میگیره، درآمد دکتر رو حساب میکنه و فحش میده:D

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
لایک‌ها
16,664
یه زمانی خیلی توو بازارچه فعال بودم و به قول خودمون دزدگیر داشتیم، با اینکه حقیقتا سودآور هم بود برام اما تا یه دزدی پیدا میشد به بدترین وجه ممکن میپریدم بهش تا اینکه یه روز به طرز عجیبی بن شدم، اونم بن دائم به خاطر معرفی یک کلاهبردار :D مدیرا و بچه های پاتوق ( قدیم ) به من لطف داشتن و پارتی بازی کردن از بن در اودم و دوباره بن دائم شدم :D:D:D تا روزی که متوجه شدم همون کلاهبردار سر یکی از مدیرا رو هم کلاه گذاشته و اون هم بن شد و من برای همیشه آزاد ...

این قصه ها رو گفتم که بدونید من اینجا از چیزی نمیترسم، و به عنوان یک کاربر قدیمی ( نه به خاطر نمادش ) به خاطر فعالیتی که داشتم طبق قوانین انجمن و با رعایت ادب گیر میدم به هر کسی که فکر میکنه زرنگه.... حتی اگر بن دائم بشم...

طرف رفته 120 هزار تومن گرفته که فقط توو این تاپیک پست بذاره و فعالیت کنه امضاش مشخص باشه ( به گفته خودش ).. حالا امضا که حق طبیعی ش هست، اما میاد پست تبلیغاتی میذاره.. یا شخص دیگری میگه پی پل برای فروش موجود است :D:D هیچکسی هم چیزی بهش نمیگه...

اگر کسی بگه دلار میریزه جواب میدن که تو بیسوادی مملکت رو هواست دلار باید بشه ( 20ت ) .. بعد وقتی پستاش رو بررسی میکنی ( برای اینکه بفهمی چرا انقدر اصرار داره که دلار میره بالا ) متوجه میشی که بعله.. آقا دلار دپو کرده :D:D:D و بدجوری تو ضرر هست...

البته اینم بگم که من مخالف اون دسته از افرادی هستم که بدون هیچ تحلیل و منطقی میگن دلار ریزشی هست چون فلان شخص گفته یا مثلا عموم پلیس هست، اون به من گفته..

مدیران این بخش، نه فقط برای این تاپیک بلکه برای کل بخش باید حساسیت بیشتری نشون بدن، منم اگر خلافی انجام دادم تذکر بدن، تکرار شد بن کنن تا درس عبرتی باشد برای دیگران...

نظر شخصی من اینه: اونایی که سرمایه دار هستند حق دارن نگران ارزش پولشون باشن، اونایی هم که با کمترین حقوق دارن زندگی میکنند باید نگران آینده خودشون و بچه هاشون باشن..

پ.ن: امروز من رفتم چند تا داروخانه برای قطره چشم، جوری بهم میگفتن گیرت نمیاد که یاد اواخر جنگ افتادم :(

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
یا شخص دیگری میگه پی پل برای فروش موجود است :D:D هیچکسی هم چیزی بهش نمیگه...
الکی نگو. کی گفت پی پل برای فروش موجود است ؟:general108::D. آقا بهنام پرسید، بهترین روش فروش پی پل چیه. خداییش سوال من هم هست. زیاد بی ربط به این تاپیک هم نیست. حداقل از ناله و نفرین های بعضی از دوستان و خدا به کمرت بزنه :D و ایشالا ذلیل بمیری به حق پنج تن و ...:D و این حرفا، مرتبط تره
پ.ن: امروز من رفتم چند تا داروخانه برای قطره چشم، جوری بهم میگفتن گیرت نمیاد که یاد اواخر جنگ افتادم :(

تازه اولشه:general509:
البته دلار روز به روز در حال کاهشه و همه چی خوبه. ما چقدر خوشحالیم:p

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
متاسفانه این فرهنگ رو از دوران مدرسه به اکثر ما القا کردن که باید اهدافمون رو در قالب های قشنگ "ایثار" و "انسان دوستی" و " خدمت به جامعه" بسته بندی و کادوپیچ کنیم:D تا این فرهنگ جاش رو به تفکر منطقی بده، خیلی طول میکشه. عمر من که کفاف نمیده :general503::D

افراد این تاپیک 3 دسته هستن

1- عده ای تحلیلشون اینه که در کوتاه یا میان مدت، قیمت ارز افزایش پیدا میکنه و بر اساس این تحلیل قبلا خرید کردن و طبیعتا دوست دارن که قیمت ها بالاتر بره و این رو بیان هم میکنن و هیچ اشکالی هم نداره

2- عده ای تحلیلشون اینه که در آینده، قیمت ارز کاهش پیدا میکنه و بر اساس این تحلیل، ارزی نخریدن و طبیعتا دوست دارن که قیمت پایین بیاد و این رو هم بیان میکنن و هیچ اشکالی هم نداره

3- دسته سوم افرادی هستن که آرزوشون اینه که دسته اول ضرر کنند:D. اینها وقتی دلار پایین میاد، میان میگن آخ جون دیدید ضرر کردید. هورا هورا:general108::general108:. وقتی دلار بالا میره، میان میگن فلان فلان شده ها، زالو ها، دلال های کثیف، وطنفروش ها، شما شرف ندارید که دلار خریدید:D

این دسته سوم کلا توی این دنیا ول معطلن:D. اگر دلار 7 تومن زمان شاه هم بشه، اینا باز هم توی بدبختی دست و پا میزنن. چون اصولا به جای تمرکز روی بالا کشیدن خودشون، روی پایین کشیدن دیگران تمرکز میکنند و همچین طرز تفکری فقط مختص آدم های شکست خورده است. فقط هم مختص خرید دلار نیست. طرف معدل دبیرستانش 12 شده، از مطب دکتر میاد بیرون، ماشین حساب دستش میگیره، درآمد دکتر رو حساب میکنه و فحش میده:D
از این دسته سوم اینجا هم زیاد هست خودت داری میبینی که طرف ادعای کاربر قدیمی و شخصیت و ... میشه ولی همرو بی شخصیت میبینه چرا چون امضا گذاشتن و پست میدن
به قول پدرم کسی که خودشو با شخصیت میبینه مطمعن باش حتی 1% هم بویی از شخصیت نداره چون معمولا آدما به دنیال چیزی هستن که ندارن !

یه زمانی خیلی توو بازارچه فعال بودم و به قول خودمون دزدگیر داشتیم، با اینکه حقیقتا سودآور هم بود برام اما تا یه دزدی پیدا میشد به بدترین وجه ممکن میپریدم بهش تا اینکه یه روز به طرز عجیبی بن شدم، اونم بن دائم به خاطر معرفی یک کلاهبردار :D مدیرا و بچه های پاتوق ( قدیم ) به من لطف داشتن و پارتی بازی کردن از بن در اودم و دوباره بن دائم شدم :D:D:D تا روزی که متوجه شدم همون کلاهبردار سر یکی از مدیرا رو هم کلاه گذاشته و اون هم بن شد و من برای همیشه آزاد ...

این قصه ها رو گفتم که بدونید من اینجا از چیزی نمیترسم، و به عنوان یک کاربر قدیمی ( نه به خاطر نمادش ) به خاطر فعالیتی که داشتم طبق قوانین انجمن و با رعایت ادب گیر میدم به هر کسی که فکر میکنه زرنگه.... حتی اگر بن دائم بشم...

طرف رفته 120 هزار تومن گرفته که فقط توو این تاپیک پست بذاره و فعالیت کنه امضاش مشخص باشه ( به گفته خودش ).. حالا امضا که حق طبیعی ش هست، اما میاد پست تبلیغاتی میذاره.. یا شخص دیگری میگه پی پل برای فروش موجود است :D:D هیچکسی هم چیزی بهش نمیگه...

اگر کسی بگه دلار میریزه جواب میدن که تو بیسوادی مملکت رو هواست دلار باید بشه ( 20ت ) .. بعد وقتی پستاش رو بررسی میکنی ( برای اینکه بفهمی چرا انقدر اصرار داره که دلار میره بالا ) متوجه میشی که بعله.. آقا دلار دپو کرده :D:D:D و بدجوری تو ضرر هست...

البته اینم بگم که من مخالف اون دسته از افرادی هستم که بدون هیچ تحلیل و منطقی میگن دلار ریزشی هست چون فلان شخص گفته یا مثلا عموم پلیس هست، اون به من گفته..

مدیران این بخش، نه فقط برای این تاپیک بلکه برای کل بخش باید حساسیت بیشتری نشون بدن، منم اگر خلافی انجام دادم تذکر بدن، تکرار شد بن کنن تا درس عبرتی باشد برای دیگران...

نظر شخصی من اینه: اونایی که سرمایه دار هستند حق دارن نگران ارزش پولشون باشن، اونایی هم که با کمترین حقوق دارن زندگی میکنند باید نگران آینده خودشون و بچه هاشون باشن..

وای بابا قدیمی بابا نترس بابا ....
من 120 تومن گرفتم تو چرا میسوزی ؟ بیا بیا این شماره کارتتو بده 120 بزنم برات انقد دود سوختنا زیاد شده تاپیکو داری خراب میکنی فکر میکنم دارم صذقه میدم برای نیازمند

بله قطره های مثل آرتلاک آرتیپیک و سینالون و ... نایاب شده و سهمیه بندی شده
حتی اتولوگ که از خون خود بیمار تهیه میشه به خاطر موادی که در فرایند تولیدش به کار میره و وارداتی هست
اگر مشکلتون جدی هست و نیاز دارید میتونم به پدرم بگم از بیمارستان براتون بیاره چون خودش هم سینالون مصرف داره

Captive

لایک‌ها
16,664
الکی نگو. کی گفت پی پل برای فروش موجود است ؟:general108::D. آقا بهنام پرسید، بهترین روش فروش پی پل چیه. خداییش سوال من هم هست. زیاد بی ربط به این تاپیک هم نیست. حداقل از ناله و نفرین های بعضی از دوستان و خدا به کمرت بزنه :D و ایشالا ذلیل بمیری به حق پنج تن و ...:D و این حرفا، مرتبط تره

باور کن من اصلا نام کاربری رو هم نگاه نکردم وگرنه چاکر آق بهنام و بچه های قدیم هم هستم، بحث من بیشتر کلی بود + اینکه اگر صفحه ی قبل رو چک کنی میبینی زده " حدود ۴-۵ هزار دلار میشه " ، یعنی 5ک موجود دارم و دوست دیگری هم گفته پی پل خریدارم :دی، پایینش رو بخون ;)

زیاد بی ربط به این تاپیک هم نیست

به این بخش ربط داره تا اونجایی که من اطلاع دارم.

https://forum.persiantools.com/forums/سیستمهای-مالی-و-تجارت-آنلاین.80/

بهترین روش فروش پی پل چیه. خداییش سوال من هم هست

جلو قاضی ؟؟

تازه اولشه:general509:
البته دلار روز به روز در حال کاهشه و همه چی خوبه. ما چقدر خوشحالیم:p
شاعر میفرماید: فقط اولش خووب بود.

Captive

لایک‌ها
16,664
من 120 تومن گرفتم تو چرا میسوزی ؟ بیا بیا این شماره کارتتو بده 120 بزنم برات انقد دود سوختنا زیاد شده تاپیکو داری خراب میکنی فکر میکنم دارم صذقه میدم برای نیازمند

شما یه کار اشتباهی کردی، به جای اینکه قبول کنی و پستت را ویرایش کنی دنبال زیر بغل مار میگردی، از اولش توهین کردی تا همین پست آخری ... در صورتی که من بارها گفتم امضا حق شماست و به من ربطی نداره... لااقل بذارید اکتبر 2019 بشه بعد انقدر لفظ قلم صحبت کنید :)

در مورد 120 تومن هم ( پول 3 ماه یارانه ) پول کمی نیست ولی خب ممنون از شما.:)

در هر صورت ادامه ی این بحث به صلاح نیست اجازه بدیم بقیه دوستان نظرات کارشناسی و اقتصادی خودشون رو مبنی بر روند بازار بیان کنند.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
صفایی فراهایی: شفافیت یعنی بررسی کنیم کدام نیاز واجب تر است. چرا باید بودجه سازمان دارو و غذا ۳۳ میلیارد تومان و بودجه نوسازی مدارس با این همه مشکلات ۱۱ میلیارد تومان باشد اما بودجه مرکز خدمات حوزه ۶۰۹ میلیارد تومان ، جامعه المصطفی ۳۰۰ میلیارد تومن و حق بیمه طلاب غیرشاغل ۲۹۰ میلیارد تومن باشد؟

دلیل اصلی استعفای وزیر بهداشت ، عدم تخصیص بودجه تصویب شده برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی بوده.

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
یک عده که در قسمت کسب درامد فعالن اصلا تو کار ذخیره دلاری نبودن! بلکه درامد در حد 0.001 دلار از سایتها بدست میارن ولی یک دفعه قیمت دلار کم شد و قیمت اجناس چند برابر و متوجه میشن مقصر اونایی بودن که دلار از اینجا میخریدن و ارز از خارج وارد نمیکردن. مدتی که در سایتی روسی فعال بودم دیدم اونا بیشتر بفکر اقتصادشون هستن با اینکه امریکا اونا رو هم تحریم کرده بود و ارزش پولشون کم شد و هر 70 روبل حدود 1 دلار ولی با تسک هایی که رفرال میخاست قسمتی از درامد رو میدادن و اکثر هم برای سایتای انگلیسی که پرداخت دلاری دارن رفرال میگیرن.

Last edited:

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
لطفا کسانیکه که دوماه پیش اینجا استاد استاد می کردن و استادشون تز میداد که دوماه بعد قیمت حداقل بالای 30 تومن میشه
و بنده اصرار داشتم که قیمت زیر 14 تومن میاد و بنده رو با انواع و اقسام ناسزا و .... متهم می کردن به چیزهایی که خودشون لایقش بودن
و دیگران رو هم گمراه کردن و الان با خرید شون تا خرخره رفتن توی ضرر
خواهشا بازم تز ندین
کمی فکر کنن
بخدا هیچ خبری نیست
حکومت احساس خطر کرد و تصمیم گرفته ارز رو فعلا ثابت نگه داره
هیچ کس هم نه جلوداره و نه می تونه کاری بکنه
حالا هی شما بگو این مملکت فلانه بساره
فعلا تا اطلاع ثانوی دیگه قیمت 17-18 تومن نمیشه
----------------------------
فقط کافیه 20 صفحه عقب تر برین ببنید چطور یقه بنده رو پاره می کردن
الان هم جالبه میگن این تاپیک فقط برای دستور خریده و چیز دیگه ایی نباید درش نوشت....
اینجوری باشه که بقیه رو هم با خودتون به قهقهرا می کشوندی...

بالا