برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
بعضی از دوستان میگن شرافت این نیست که احتکار کنی و... در حالیکه اگه ریالتو به دلار یا طلا تبدیل کنی اسمش احتکار نیست بلکه حفظه ارزش سرمایته. شرافته اصلی به اینه اختلاس نکنی.دفاع از ناحق نکنی.و...
شما که تازه دیروز عضو شدی پس نشون میده سرمایه گذاران روی طلا و دلار خیلی زیادن و بزودی همشون عضو میشن و سریع تاپیک مربوطه رو پیدا میکنن!
این عبارت حفظ ارزش سرمایه که اینجا به وفور استفاده شده بیمعنیست چرا که اگه بخاطر سود کلان در کوتاه مدت نبود و به ارزش پول خارجیا هم اعتماد کامل داشتن رو همون بیتکوین که 37 درصد کاهش ارزش داشته سرمایه میذاشتن!

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
همتی از 10980 به 11400 کامبک زد : )))))) یاد ایمون زاید افتادم:D

مردم چسبیدن به قیمت دلار و طلا..از اونور خودرو داره سر به فلک میکشه
امروز تمام خودروها تا 5 تومن گرون شدن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
مردم چسبیدن به قیمت دلار و طلا..از اونور خودرو داره سر به فلک میکشه
امروز تمام خودروها تا 5 تومن گرون شدن
ملک هم همینطور. با وجود اینکه خرید و فروش کمتر شده اما تو همین یک ماه اخیر ، قیمت ملک در تهران حداقل حدود 2 تا 3 درصد نسبت به ماه قبل افزایش داشته.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
ببین اگر میخوای بدونی که در آینده دقیقا چه اتفاقاتی میفته، یه عراقی توی اینترنت گیر بیار، ازش بپرس در فاصله سال های 1991 تا 2003 در مملکت شما چی گرون شد، چی ارزون شد. دقیقا همون بلا رو مو به مو دارن رو سر ما نازل میکنند:general509:

اما یک مسئله دیگه هم هست. من خودم فروردین همینجا گفتم که اگر اهل احتکار هستید الان وقتشه، خیلی هم با واکنش تند روبرو شد:D ... اما واقعیت اقتصادی اینه که در شرایط محدودیت واردات و ابرتورم و قحطی، قیمت خیلی از کالاهای مصرفی بیشتر از ارز و طلا و ملک و هر کالای سرمایه ای دیگه رشد میکنه... برای همه روشن بود که بعد از گرونی دلار، ماشین به شدت رشد میکنه و خودش رو با دلار متناسب میکنه. دلار به 10 تومن رسیده بود. پراید هنوز توی بازار 25 تومن بود. 40 تومن شدن قیمت پراید، اجتناب ناپذیر بود. اما کی میتونست تعداد زیادی پراید بخره و انبار کنه. تازه دردسرهای فروش بعدیش بماند:D

خود دلار و ارز هم که الان خرید و فروشش ریسک های دیگه ( ریسک اقتصادیش تقریبا صفره) داره. من خودم شغلم طوریه که مجبورم قسمتی از درآمد ارزیم رو وارد ایران کنم و به ریال تبدیل کنم. طبعا دوست دارم که مازاد بر استفاده ام رو دوباره تبدیل به ارز بکنم. اما با اینکه صرافی آشنا و صد جور کانال مختلف دارم، بعضی وقت ها جرئت تبدیل ندارم. چون با آدم هایی طرف هستیم که به هیچ اصول اخلاقی و انسانی پایبند نیستن. طرف میره توی سوریه میجنگه، بعد میاد در حالیکه مخدر کشیده زیر پیج اینستای بچه نوجوون ابراز عشق رکیک میکنه و فحش های ناموسی می نویسه:general509:. این آدم، واقعیه ها. خودم آدرس پیجش رو توی پاتوق دادم. همه هم دیدن:D. بعدش مصطفی رفت بهش خبر داد، پیجش رو پرایوت کرد:D. خب همچین آدمی اگه پاش بیفته و قلاده اش رو باز کنند، به خاطر 10 دلار سر من و شما رو گوش تا گوش میبره:general709::D

خلاصه اینکه وضع آینده خیلی روشنه، اما دست ما برای سرمایه گذاری بسته است:D، اما باز هم به نظر من اگر بتونید چیزی بخرید که مصرفی باشه، وابسته به واردات باشه، قابلیت نقد شوندگی داشته باشه و نگهداریش جرم نباشه:D، سود خیلی خوبی میکنید

عراق هم مثل ایران درگیر یه مشت ....

آره من به خاطر فروردین بدجوری ناراحتم چون خریت از خودم بود این اذیتم میکنه
در مورد پراید هم فرقی نداره همه چی رفت بالا ولی به خاطر ممنوعیت واردات ماشین خارجی و رفتن همه شرکتا به خاطر برجام از ایران و اتفاقی دیگه مثلا ماشین من 4 برابر شد قیمتش ولی در اصل 4 برابر نشده بلکه از طرف دیگه توی زندگی 5 برابر دارم خرج میکنم یعنی در اصل چیزی به مال من اضافه نشده بلکه این ارزش پول و قدرت خرید منه که تغییر کرده !

با همه حرفات موافقم و قبولت دارم ولی به شدت با این تیکه احتکار مخالم
من شاید دلار خریده باشم و باز هم میخرم تا حدود 10 و 20 هزارتایی جا دارم تا آخر سال بگیرم
ولی به هیچ عنوان اهل احتکار و این چیزا نیستم
چون حتی یه مثال ساده بزنم توی خیابون وقتی سر چهارراه بچه هارو میبینم کار میکنن گل میفروشن و فلان یهو میاد کنار میگه عمو ماشینت چه خوشگله سقفش باز میشه فلان خانومم میخره ازشون درست ولی بخدا قسم اون روز زهر مارم میشه و تا شب حالم بد میشه از اینکه چرا من باید این باشه وضعم و یه نفر اینطوری !
دیگه چه برسه احتکار مثلا مواد غذایی و این چیزا که به نظرم هرکی این کارو میکنه از نجس سگ هم نجستره
من زمانی که درس میخوندم یا به خاطر پدرم زیاد میرم بیمارستان شریعتی و مریضای زیادی رو میبینم کافیه یه بار بری و ببینی مثلا یه بچه 4 ساله سرطانی به خاطر کمبود دارو یا گرون بودنش وقتی تو بغل مادرش داره جون میده ، خودت از گرسنگی هم بمیری دیگه دنبال احتکارو این چیزا نمیری

نمیدونم چطور یه سریا انسانیت که هیچی حتی آدمیت هم ندارن چطوری میتونن این چیزارو ببین و کاری نکنن :(

طلا قیمت جهانی داره و قیمتش ارتباطی به ریختن تو بازار داخل نداره. 8 میلیون قطعه سکه به قیمت 1300 تا 1400 پیشفروش شد و قیمت سکه 4 ماه بعدش به 5 میلیون تومن رسید;)
متوحه نشدم اگر قیمت جهانی داره خوب پس چطوریه که بدون تغییر قیمت در جهان یهو تو ایران 4 برابر شد ؟
خوب پس یعنی ارتباطی با جهان نداره و همه چی بستگی به ارزش پول کشور و دلار داره
همون فروردین شمال بودم که یهو دیدم دارن پیش فروش میکنن گفتم ای بائوئا اینم حتما جمع کردن پول ملته بعد بدبدختشون کنن
الان چقدر پشیمونم همون موقه 100 تا هم خریده بودم الان ....

بعضی از دوستان میگن شرافت این نیست که احتکار کنی و... در حالیکه اگه ریالتو به دلار یا طلا تبدیل کنی اسمش احتکار نیست بلکه حفظه ارزش سرمایته. شرافته اصلی به اینه اختلاس نکنی.دفاع از ناحق نکنی.و...
اینا همش شعاره

میدونی مثل چی میمونه ؟
از آخونده میپرسن حاجی تو که خودت مثلا روحانی هستی و فلان پس چرا کارایی که میدی و فتواهایی که میدی خودت انجام نمیدی ؟
میگه برادر من فقط وظیفم اینه بگم دلیل نمیشه خودم قبولش داشته باشم اینو به تو میگم چون تو باید انجام بدی تا جیب من پر بشه !

اینا هم همینن فقط شعاره
منی که میام اینجا میگم سرمایمو به دلار تبدیل کردم نه ترسی از کسی دارم نه تارف میکنم و نه 2 رو هستم و رک حرفمو میزنم و چیزی که هستمو میگم دلیلش هم گفتم که دلار خریدم تا زحمتم هدر نره و ارزش پولم نصف نشه در صورتی که مثلا اگر 100 میلیون دلار نخریه بودم پارسال الان همون پولم ارزشش شده بود 10 میلیون پس خریدم که جلوی زنو بچم و خانوادم شرمنده نباشم این طبیعت هر انسانی هست
ولی اینایی که اینطوری میگن مطمعن باش پاش برسه به خاطر 10 دلار سر منو تو رو هم میبرن دیگه این قماش ...... رو همه میشناسن
طرف انقدری رفته پستای منو گزارش داده که بنده خدا خود مدیر اومده میگه یه کم رعایت کن اینا از آدمای ..... هستن !!!

پس خودت تا تهش برو ....

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
اینایی که اینقدر میان حفظ ارزش سرمایه میگن و حالا یاد دلار خریدن افتادن لابد نمیدونن از وقتی اینترنت به ایران اومد همین سرمایه دارا چقدر میلیونی سرمایشون رو تو همین سایتای خارجی که اسمش رو هایپ و پیش بینی و تبلیغاتی و کسب درامدی میذاشتن از دست دادن پس نمیدونم چجور حالا فقط پول خارجی رو خوب و با ارزش میدونن و هرچی دزدی و اختلاس و کلاهبرداری رو مخصوص اینجا!
طرف خودش رفته تو بخش سرمایه گذاریه بیت کوین نوشته من اولین باره ریسک کردم و بیتکوین خریدم و ایا بذارم تا چند سال بمونه سود میکنم یا همین الان تا بیشتر از این ضرر نکردم بفروشم و یعنی حتی همون سوداوریه ارز مجازی رو مطمئن نبوده یا میره میزنه فلان سایت کسب درامد بیتکوین فعالیت کردم و واریز نکرده ایا اسکم شده یا نه و نشون میده میدونه اکثر سایتای کسب درامد خارجی کلاهبردارن حالا اینجا میگه رو دلار سرمایه گذاشتم چون ارزش پولم 5 برابر کم میشده. بنظرم همه چی بازیه برد و باخت شده دیگه اینایی که خودشون دوست دارن برن تو بازارای جذاب و سوداور سرمایشون رو بذارن باید خودشون رو برای نصف شدن قیمت دلار یا سکه اماده کنن چون مسئولا بیکار ننشستن و میدونن بازارایی که سفته بازان بازاری و سودجویان ازش سر دراوردند کدوماست.

Last edited:

abiabiabi

Registered User
لایک‌ها
4,890
اینجا رسما" شده یه ویرانه با مردمی مفلوک که همه چیز ثانیه ای قیمتش تغییر میکنه نه هیچ کسی مسئولیت قبول میکنه نه کسی برای بهبود این وضع کاری میکنه نه اصلا" مسئولی تو این مملکت هست که بگی خرت به چند جالبه واقعا" همینجوری رها شده به امون خدا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
اینایی که اینقدر میان حفظ ارزش سرمایه میگن و حالا یاد دلار خریدن افتادن لابد نمیدونن از وقتی اینترنت به ایران اومد همین سرمایه دارا چقدر میلیونی سرمایشون رو تو همین سایتای خارجی که اسمش رو هایپ و پیش بینی و تبلیغاتی و کسب درامدی میذاشتن از دست دادن پس نمیدونم چجور حالا فقط پول خارجی رو خوب و با ارزش میدونن و هرچی دزدی و اختلاس و کلاهبرداری رو مخصوص اینجا!
طرف خودش رفته تو بخش سرمایه گذاریه بیت کوین نوشته من اولین باره ریسک کردم و بیتکوین خریدم و ایا بذارم تا چند سال بمونه سود میکنم یا همین الان بفروشم و یعنی حتی همون سوداوریه ارز مجازی رو مطمئن نبوده یا میره میزنه فلان سایت کسب درامد بیتکوین فعالیت کردم و واریز نکرده ایا اسکم شده یا نه و نشون میده میدونه اکثر سایتای کسب درامد خارجی کلاهبردارن حالا اینجا میگه رو دلار سرمایه گذاشتم چون ارزش پولم 5 برابر کم میشده. بنظرم همه چی بازیه برد و باخت شده دیگه اینایی که خودشون دوست دارن برن تو بازارای جذاب و سوداور سرمایشون رو بذارن باید خودشون رو برای نصف شدن قیمت دلار یا سکه اماده کنن چون مسئولا بیکار ننشستن و میدونن بازارایی که سفته بازان بازاری و سودجویان ازش سر دراوردند کدوماست.
مسئولین خوب اومدی:Dجناب ریس جمهور ما هیچکاره هست چه برسه به مسئولین

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
:general304::general304:

اینو با اون یکی mozafar سعی کنید اهمیت ندید بلاک کنید که پستاشونو نبینید
منم اول خیلی اذیت میشدم از پستاشون و نون ... رو میخوردن ولی الان بلاکشون کردم پستاشونو نمیبینم کلی راحت شدم
به قول معروف کسی که خواب باشرو میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودشو به خواب زدرو نه
از نظر اینا ایران الان همون بهشت وعده داده شده توسط ..... هست
ولی چیزی که تو واقعیت میبینیم یه چیز دیگست ...

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,543
عراق هم مثل ایران درگیر یه مشت ....

آره من به خاطر فروردین بدجوری ناراحتم چون خریت از خودم بود این اذیتم میکنه
در مورد پراید هم فرقی نداره همه چی رفت بالا ولی به خاطر ممنوعیت واردات ماشین خارجی و رفتن همه شرکتا به خاطر برجام از ایران و اتفاقی دیگه مثلا ماشین من 4 برابر شد قیمتش ولی در اصل 4 برابر نشده بلکه از طرف دیگه توی زندگی 5 برابر دارم خرج میکنم یعنی در اصل چیزی به مال من اضافه نشده بلکه این ارزش پول و قدرت خرید منه که تغییر کرده !

با همه حرفات موافقم و قبولت دارم ولی به شدت با این تیکه احتکار مخالم
من شاید دلار خریده باشم و باز هم میخرم تا حدود 10 و 20 هزارتایی جا دارم تا آخر سال بگیرم
ولی به هیچ عنوان اهل احتکار و این چیزا نیستم
چون حتی یه مثال ساده بزنم توی خیابون وقتی سر چهارراه بچه هارو میبینم کار میکنن گل میفروشن و فلان یهو میاد کنار میگه عمو ماشینت چه خوشگله سقفش باز میشه فلان خانومم میخره ازشون درست ولی بخدا قسم اون روز زهر مارم میشه و تا شب حالم بد میشه از اینکه چرا من باید این باشه وضعم و یه نفر اینطوری !
دیگه چه برسه احتکار مثلا مواد غذایی و این چیزا که به نظرم هرکی این کارو میکنه از نجس سگ هم نجستره
من زمانی که درس میخوندم یا به خاطر پدرم زیاد میرم بیمارستان شریعتی و مریضای زیادی رو میبینم کافیه یه بار بری و ببینی مثلا یه بچه 4 ساله سرطانی به خاطر کمبود دارو یا گرون بودنش وقتی تو بغل مادرش داره جون میده ، خودت از گرسنگی هم بمیری دیگه دنبال احتکارو این چیزا نمیری

نمیدونم چطور یه سریا انسانیت که هیچی حتی آدمیت هم ندارن چطوری میتونن این چیزارو ببین و کاری نکنن :(
.

من هم در مورد احتکار شوخی کردم:D. منظورم این بود که کمبود و قحطی پیش میاد.
اتفاقا خانواده من هم همگی پزشکند. من فقط تونستم از این دام فرار کنم:D. از تمام مسائل باخبرم متاسفانه. من اون کاری که در توانمه انجام میدم، اما متاسفانه اونهایی که مسبب این وضعیت هستند، شرف و انسانیت ندارن. تازه از مردم طلبکار هم هستند:general509:

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
حالا که همین مسئولین ما با هوشیاری تونستن قیمت دلار رو از 20 به 12 ببرن و البته اونطور که خودشون گفتن هنوز اقدامات لازم برای کنترل بازار سکه انجام نشده. بنظرم انقدر دزد و کلاهبردار زیاد شده که نمیشه فهمید چی به چیه. مثلا یکی اینجا میگه تو همه شغلا حتی پزشکی داره دزدی میشه و میگه بواسطه پزشک بودن پدرم تو بیمارستان از گونی گونی بردن دارو فیلم گرفتم ولی فقط میاد اینجا زیراب میزنه. اون افرادی که در هر شغلی صادقن چرا موقعیت شغلی خود و خانوادشون رو به خطر نمیندازن و جلوی احتکار و دزدی و .. رو نمیگیرن! یا همون فرد میگه هرکی تحصیلاتش بالاست حقشه خودش و خانوادش بنز سوار بشن باز ازونور جای دیگه میگه یکی از اعضای خانوادم در کار تتوی بانوان با دو مشتری در ماه درامد 6 ماهه یک پزشک رو داره! همین تناقضگویی ها نشون میده درامد خیلیا نجومی بالا رفته و بقیه روزبروز کم درامدتر میشن.

Last edited:

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,571
بعضی از پستهای 2012 این تاپیک. بعد مذاکرات هسته ای تو روسیه

دلار 1810 ترکیده !!!
سکه بالا رفته 690 تومن!!!
یکی خونه اش رو فروخته دلار خریده بعد که دلار پایین اومده سکته زده.

اون شخص اگه 6 سال صبر میکرد سرمایه اش 10.5 برابر میشد، می تونست 950 درصد سود کنه. در صورتی که این مدت مسکن 1.7 برابر شده (بر اساس قیمتهای عصر ایران)
قیمت اپارتمان بهمن 97 . تهران پارس 50 متری 9 ساله 305 میلیون تومن. متری 7.1 میلیون در میاد
upload_2019-2-3_18-52-48.png

شهریور 92 آپارتمان 47 متری 6 ساله 185 میلیون بوده. متری کمتر 4 میلیون
upload_2019-2-3_18-51-35.png
دلار 1810 ترکوند

دوست عزیز چند روز دیگه تحریما داره شروع میشه.
قیمتا همین الان بالا رفته , فردا هم بالا میره , قضیه مشخصه.
گویا الان سکه 690 تلفنی معامله میشه.

ملک خیلی افتضاح شده ! بد تر از همه اجاره ها ! یعنی وحشتناک شده اجاره ها ! اصلا اپارتمان زیر متری 4 تومن پیدا نمیشه !

ارز فک کنم حداقل تا چند وقت تو همین بازه 1800 تا 1850 باقی بمونه !

چند وقت پیش یکی اومد تو همین تاپیک گفت یکی خونش رو فروخته دلار گرفته بعد که اومد پایین سکته زده. همون وقت گفتم مگه شرایط تغییری کرده (مثل زمان نوشیدن جام زهر) یا اینکه تحریم ها برداشته شده که به همین سادگی فکر کرده تمام مشکلات حل میشه!؟ الانم همین رو می گم وضعیت رو به وخامت هست و سقف های پیشین رو به راحتی میشکنه دولت فقط باید سعی کنه یک بار دیگه بازی قبلی رو اجرا کنه و یک هو قیمت رو بندازه رو نوار نزول تا تقاضا بیاد پایین. ببینیم منابعش تا کجا می کشه!
دیدیم بعد برداشته شدن تحریم ها هم چیزی تغییر نکرد.

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,571
سال 90 دلار 1100 بود، سال 91 تا نزدیک 4000 رفت و بعد تو کانال 3000 تومن موند (منتظر بودیم پایین بیاد ولی...) .. یعنی اول 260 افزایش پیدا کرد ، بعد 20 تا 25 درصد کاهش پیدا کرد ( نسبت به 1100 تومنی هنوز 190 درصد بالا بود)
امسال هم 4500 بود تا 19000 رفت الان اومده رو کانال 11000 . یعنی اول 322 درصد بالا رفت، بعد 40 درصد پایین اومده. ولی نسبت به اول سال 145 درصد بالا هست

اگه اون دلار 3000 تومنی رفته بود رو 1100 تومن سابق (که نرفت) دلار 12000 تومنی هم میره رو 4500 تومن اول سال

با پست زدن دلار 4500 تومن نمیشه. اگه میشد 3-4 سال پیش 1200 تومن شده بود
دوست دارم بره رو قیمت سال 90 اما نمیشه

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
آخرین قیمت‌ها از بازار سکه، طلا و ارز
57717424.jpg

بازار سکه و ارز در حالی هفته جاری را با کاهش قابل توجه قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته آغاز کرده بود که امروز قیمت سکه در بازار اندکی نسبت به روز گذشته افزایش نشان داد.

به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۶۴ هزار و ۵۱۲ تومان قیمت دارد.

امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادلچهارمیلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۷۵۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۱۷ دلار رسیده است.

دلار ۱۱ هزار تومان شد

بانک مرکزی از نیمه نخست سال جاری به بانک‌ها این مجوز را داد که نسبت به خرید ارز از مردم اقدام کنند، البته این نرخ در ابتدا بسیار پایین‌تر از قیمت بازار آزاد بود، اما به تدریج نرخ خرید ارز در بانک‌ها افزایش یافت، تا جایی که در برخی روزها از بازار آزاد نیز بیشتر شد.

در همین راستا، بانک‌ها امروز (۱۴ بهمن) هر دلار آمریکا را ۱۰ هزار و ۷۹۲ تومان و هر یورو را ۱۲ هزار و ۳۶۷ تومان از مردم می‌خرند. هم‌چنین نرخ خرید پوند انگلیس در بانک‌ها امروز ۱۴ هزار و ۱۲۴ تومان است.

این در حالی است که قیمت خرید دلار در بانک‌ها روز گذشته ۱۱ هزار و ۳۳۱ تومان بود و نرخ‌های امروز نشان می‌دهد که نرخ دلار بانکی نسبت به روز گذشته بیش از ۵۰۰ تومان کاهش داشته است و این در حالی است که دلار بانکی روز گذشته نیز نسبت به چهارشنبه بیش از ۵۰۰ تومان ارزان شده بود به این ترتیب طی روزهای اخیر کاهش ۱۱۰۰ تومانی قیمت دلار در بانک را شاهد بوده‌ایم.

همچنین نرخ خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانک‌های دولتی تا ساعت ۱۸ امروز ۱۰ هزار و ۹۷۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار تومان است. این صرافی‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان خریده و ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان می‌فروشند.

علاوه بر این، شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها پرداخت می‌کنند که نرخ این ارز بدون احتساب کارمزد ۱۲ هزار و ۸۵۸ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/97111407842/آخرین-قیمت-ها-از-بازار-سکه-طلا-و-ارز

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
آخرین قیمت‌ها از بازار سکه، طلا و ارز
57717424.jpg

بازار سکه و ارز در حالی هفته جاری را با کاهش قابل توجه قیمت نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته آغاز کرده بود که امروز قیمت سکه در بازار اندکی نسبت به روز گذشته افزایش نشان داد.

به گزارش ایسنا، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۶۴ هزار و ۵۱۲ تومان قیمت دارد.

امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادلچهارمیلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و سکه گرمی ۷۵۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۳۱۷ دلار رسیده است.

دلار ۱۱ هزار تومان شد

بانک مرکزی از نیمه نخست سال جاری به بانک‌ها این مجوز را داد که نسبت به خرید ارز از مردم اقدام کنند، البته این نرخ در ابتدا بسیار پایین‌تر از قیمت بازار آزاد بود، اما به تدریج نرخ خرید ارز در بانک‌ها افزایش یافت، تا جایی که در برخی روزها از بازار آزاد نیز بیشتر شد.

در همین راستا، بانک‌ها امروز (۱۴ بهمن) هر دلار آمریکا را ۱۰ هزار و ۷۹۲ تومان و هر یورو را ۱۲ هزار و ۳۶۷ تومان از مردم می‌خرند. هم‌چنین نرخ خرید پوند انگلیس در بانک‌ها امروز ۱۴ هزار و ۱۲۴ تومان است.

این در حالی است که قیمت خرید دلار در بانک‌ها روز گذشته ۱۱ هزار و ۳۳۱ تومان بود و نرخ‌های امروز نشان می‌دهد که نرخ دلار بانکی نسبت به روز گذشته بیش از ۵۰۰ تومان کاهش داشته است و این در حالی است که دلار بانکی روز گذشته نیز نسبت به چهارشنبه بیش از ۵۰۰ تومان ارزان شده بود به این ترتیب طی روزهای اخیر کاهش ۱۱۰۰ تومانی قیمت دلار در بانک را شاهد بوده‌ایم.

همچنین نرخ خرید هر دلار آمریکا در صرافی‌های بانک‌های دولتی تا ساعت ۱۸ امروز ۱۰ هزار و ۹۷۰ تومان و نرخ فروش آن ۱۱ هزار تومان است. این صرافی‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان خریده و ۱۳ هزار و ۲۵۰ تومان می‌فروشند.

علاوه بر این، شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها پرداخت می‌کنند که نرخ این ارز بدون احتساب کارمزد ۱۲ هزار و ۸۵۸ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

انتهای پیام

https://www.isna.ir/news/97111407842/آخرین-قیمت-ها-از-بازار-سکه-طلا-و-ارز
:):)

بالا