برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
دوستان من واقعا برام سوال شده که وقتی هر روز دلار، طلا و سکه داره میره بالا، ماشین داره قیمتش میره بالا و این یعنی ارزش ریال بی خاصیت هر روز داره میره پایین، اونوقت چطوریه که قیمت آپارتمان و خونه (مخصوصا خونه های نه چندان نوساز) توی شهرهای کوچیک نمیخواد بره بالا؟!
خوب مگه ارزش ریال افت نکرده؟ بلکه درستش اینه که بگیم سقوط کرده! اونوقت من باید آپارتمانی را که پارسال میخواستم بفروشم مثلا 100 میلیون الان هم باید همون قیمت بفروشم؟ با 100 میلیون پارسال چند دلار یا نه اصلا چند کیلو برنج میشد خرید، الان چند کیلو؟!
نمیدونم مردم شهرهای کوچیک توی خوابن؟ یعنی فکر میکنن دلار از 3500 شده 4200؟!
به نظر شما فروش خونه درست هست توی این وضعیت یا نه؟

رفته آقا! مسکن تو شهرای کوچیک هم حداقل 20% گرون شده، حتی میزان اجاره ها از قیمت فروشم بیشتر رشد کرده. من خودم از یه شهر جنوبی(البته نه خیلی کوچیک) اینو میتونم تایید کنم. مثلا خونه ای که پارسال تا مهر و آبان متری 2.4 2.5 بود الان شده متری حدودا 2.8 تا 3. حالا نمیدونم منظور شما از شهر کوچیک در چه حده، اما مطمئن باشید این دومینو به کوچیکترین شهر ها هم خواهد رسید به زودیِ زود.

تازه این خونه هایی هست که با میلگرد قدیمی و نهایتا 1500 تومنی ساخته شده. همین دیروز میلگرد 3000 تومن رو هم رد کرد. حتی اگر همین الان کل اقتصاد مملکت به ثبات و آرامش برسه قیمت مسکن سال آینده یه افزایش قیمت حداقل 15 20 درصدی دیگه رو تجربه خواهد کرد به خاطر اینکه خونه های جدید با میلگرد 3000 تومنی تازه استارت ساخت رو زدن. برای اینکه قیمت دستتون بیاد باید بگم میلگرد پارسال این موقع 1700 1800 و اواخر سال 96 هم 2000 تا 2200 بود.

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
رفته آقا! مسکن تو شهرای کوچیک هم حداقل 20% گرون شده، حتی میزان اجاره ها از قیمت فروشم بیشتر رشد کرده. من خودم از یه شهر جنوبی(البته نه خیلی کوچیک) اینو میتونم تایید کنم. مثلا خونه ای که پارسال تا مهر و آبان متری 2.4 2.5 بود الان شده متری حدودا 2.8 تا 3. حالا نمیدونم منظور شما از شهر کوچیک در چه حده، اما مطمئن باشید این دومینو به کوچیکترین شهر ها هم خواهد رسید به زودیِ زود.

تازه این خونه هایی هست که با میلگرد قدیمی و نهایتا 1500 تومنی ساخته شده. همین دیروز میلگرد 3000 تومن رو هم رد کرد. حتی اگر همین الان کل اقتصاد مملکت به ثبات و آرامش برسه قیمت مسکن سال آینده یه افزایش قیمت حداقل 15 20 درصدی دیگه رو تجربه خواهد کرد به خاطر اینکه خونه های جدید با میلگرد 3000 تومنی تازه استارت ساخت رو زدن. برای اینکه قیمت دستتون بیاد باید بگم میلگرد پارسال این موقع 1700 1800 و اواخر سال 96 هم 2000 تا 2200 بود.
منظورم از شهر کوچیک، یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری هست. شهر خیلی هم کوچیک نیست. خود شهر که مرکز شهرستان هم هست 50-60 هزار جمعیت داره ولی کل شهرستان که بیشتره.
البته واحد آپارتمان من 13 سال ساخت هست و طبقه سوم بدون آسانسور. فکر کنم بخاطر این دو عامل یعنی کمی قدیمی بودن و بی آسانسوری رشدی نکرده!
ولی خوب من موندم بالاخره زمین که قیمتش رفته بالا، مگه میشه نره؟
اصلا وقتی توی تهران قیمت آپارتمان مثلا از 5 میلیون رسیده به 8-10 میلیون، مگه همش بخاطر میلگرد و مصالح هست؟
بخش زیادیش برای زمنیه.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
دوستان پرند کدوم فازش بهتره؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
منظورم از شهر کوچیک، یکی از شهرهای استان چهارمحال و بختیاری هست. شهر خیلی هم کوچیک نیست. خود شهر که مرکز شهرستان هم هست 50-60 هزار جمعیت داره ولی کل شهرستان که بیشتره.
البته واحد آپارتمان من 13 سال ساخت هست و طبقه سوم بدون آسانسور. فکر کنم بخاطر این دو عامل یعنی کمی قدیمی بودن و بی آسانسوری رشدی نکرده!
ولی خوب من موندم بالاخره زمین که قیمتش رفته بالا، مگه میشه نره؟
اصلا وقتی توی تهران قیمت آپارتمان مثلا از 5 میلیون رسیده به 8-10 میلیون، مگه همش بخاطر میلگرد و مصالح هست؟
بخش زیادیش برای زمنیه.

بله متاسفانه شهرهای خیلی کوچیک در انتهای این دومینو قرار دارند. البته نوع ملک و آپارتمان و شرایط هم تاثیر گذاره.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
بخش زیادیش برای زمنیه.

فقط منطقه 5 تهران به این شدت رشد کرده. بقیه جاها در حدود 30 درصد رشد داشته. تازه اون هم اگر پای خرید قطعی برید، پایینتر میان

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
بهترین جا برای سرمایه گذاری سکه و ارزِ

وقتی دور جدید تحریم های امریکا اعمال بشه اولین بازاری که به رکود میره مسکن هست چون بخش قابل توجهی از مردم هم تصمیم جدی برای مهاجرت گرفتن
و میزان ازدواج و افزایش جمعیت هم کاهش یافته

omidkade

Registered User
لایک‌ها
48
دوستانی که چند میلیارد سرمایه دارند و نمی دانند کجا سرمایه گذاری نمایند با من تماس بگیرید
@frvip تلگرام

پلانگتون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
سلام دوستان یادتونه پارسال اومدم گفتم یکی رو داریم قشنگ با تحلیل رو نمودار و بر اساس علم و دانش تورم ملک رو مشخص میکنه.کسی حرفم رو باور نکرد حالا بفرمایید من قبل از نوروز 4 ماه قبلش خریدم .دمششششششششششششششش گرم

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
سلام دوستان ی مغازه شهرستان خیابون اصلی تازه ساز دیدم یه مشورت میخاستم... قیمت 1/4 قیمت اصلی حداقل گزاشته

این ی پاساژ هست ک تقریبا 80 درصد کارس انجام شده دوطبقه اول مغازه هست و 4 طبقه بالاش پزشکی

هنوز واحداش راه نیفتاده حدودا 2 سال لاقلل میخاد که این پاساژ راه بیفته البته واحدهای پزشکیش نهایتا تا 3 4 ماه دیگه راه میفته
مغازه های بغل این مغازه اکثرا گزاشتن برای رهن و اجاره یا فروش .. . قیمت کارشناسی خود پاساژ زده متری 41ملیون ک قیمت کاذب گزاشته....یکیشون فقط غیر از این مغازه قیمت زنگ زدم پرسیدم گفت 20 متر متری 20 تومن قیمت آخر هم 380 میده

دیگه بقیه پایین تر نمیدن هرکی پرسیدم همین قیمتا میده

من خودم مغازه دارم اینو برا سرمایه گزاری میخام
این بنده خدا میگه پول نیازم این قیمت میده
باتوجه به شرایط مملت و امکان تحریم همه جانبه

نظرتون چیه. ممنون

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام دوستان یادتونه پارسال اومدم گفتم یکی رو داریم قشنگ با تحلیل رو نمودار و بر اساس علم و دانش تورم ملک رو مشخص میکنه.کسی حرفم رو باور نکرد حالا بفرمایید من قبل از نوروز 4 ماه قبلش خریدم .دمششششششششششششششش گرم

سلام داداش
منو یادت میاد کلاه برداری کرده بودن از واحد پیش خریدی ما
بعد از این همه سال هیچی به هیچی - به نتیجه ای نرسیدیم و نزدیک 200 میلیون رفت :p

میگم دیگه آواره هستیم - پول اجاره کردن تو تهرانم ندارم باید یه اتاق اجاره کنم وسعمون بیشتر نمیرسه
الان اگر کسی بخواد اتاق بخره چند در میاد؟ تو تهران

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
سلام
مبارکه
الان پیش بینی این دوستتون از وضعیت شش ماه یکسال آینده چیه ؟.)

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
همه دارن میرن ترکیه و کشورهای دیگه خونه میخرن, فکر کنم تا 5 سال آینده ایران خالی از سکنه بشه!

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
همه دارن میرن ترکیه و کشورهای دیگه خونه میخرن, فکر کنم تا 5 سال آینده ایران خالی از سکنه بشه!
همه؟!!
همه یعنی چقدر؟ یعنی 90%؟ بعید میدونم!
یعنی 80%؟ بعید میدونم!
...
یعنی 20%؟ باز هم خیلی بعیده!
...
فکر کنم این همه که میگی به 1% جامعه هم نمیرسه و مطمئنم که نمیرسه!
آخه کی میتونه به همین راحتی بره خارج کشور خونه بخره؟!
مگه به همین راحتی هست که مردم از کشور خودشون خارج بشن؟!
زمان جنگ با عراق که جنگ واقعی و ویرانگر بود، چند درصد مردم از کشورشون رفتن بیرون؟!

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
همه؟!!
همه یعنی چقدر؟ یعنی 90%؟ بعید میدونم!
یعنی 80%؟ بعید میدونم!
...
یعنی 20%؟ باز هم خیلی بعیده!
...
فکر کنم این همه که میگی به 1% جامعه هم نمیرسه و مطمئنم که نمیرسه!
آخه کی میتونه به همین راحتی بره خارج کشور خونه بخره؟!
مگه به همین راحتی هست که مردم از کشور خودشون خارج بشن؟!
زمان جنگ با عراق که جنگ واقعی و ویرانگر بود، چند درصد مردم از کشورشون رفتن بیرون؟!

هیچکدام!
حدودا 5 درصد از جامعه, اما 5 درصد ثروتمند از جامعه ,

همین چند وقت پیش که بازار ارز بهم ریخت حدودا 30 میلیارد دلار از کشور خارج شد یعنی بیش از 50 درصد فروش نفت یکسال کشور!

این که شما نمیتونی بری دلیل نمیشه دیگران هم نتونن برن, کسانی که سرمایه دارن خیلی راحت میتونن مهاجرت کنن

زمان جنگ با الان فرق کرده توصیه میکنم از گذشته بکش بیرون!!!!

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
هیچکدام!

همین چند وقت پیش که بازار ارز بهم ریخت حدودا 30 میلیارد دلار از کشور خارج شد یعنی بیش از 50 درصد فروش نفت یکسال کشور!

این که شما نمیتونی بری دلیل نمیشه دیگران هم نتونن برن, کسانی که سرمایه دارن خیلی راحت میتونن مهاجرت کنن

زمان جنگ با الان فرق کرده توصیه میکنم از گذشته بکش بیرون!!!!
ینی ۵ درصد از جامعه اونقدر دارن که بتونن برن کشورای همسایه خونه بخرن؟
وضع مردم چقدر خوبه ما خبر نداشتیم

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
ینی ۵ درصد از جامعه اونقدر دارن که بتونن برن کشورای همسایه خونه بخرن؟
وضع مردم چقدر خوبه ما خبر نداشتیم

مردم ایران 300 تن طلا خریدن که بالا تر هم میره
حدودا 100 میلیارد دلار هم ارز دست مردمه

در کشورهای دیگه قیمت مسکن نسبت به درامد و امکانات ارزان تر از ایرانه
خودم یک واحد در ترکیه خریدم 80 هزار یورو, با توجه به ویژگی هایی که ترکیه و کشور های دیگه دارن مثل قیمت مناسب خودرو, آب و هوا ی خوب, نبود تحریم و خیلی ویژگی های دیگه,در خارج از کشور خونه ارزون تر از ایران در میاد

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
مردم ایران 300 تن طلا خریدن که بالا تر هم میره
حدودا 100 میلیارد دلار هم ارز دست مردمه

در کشورهای دیگه قیمت مسکن نسبت به درامد و امکانات ارزان تر از ایرانه
خودم یک واحد در ترکیه خریدم 80 هزار یورو, با توجه به ویژگی هایی که ترکیه و کشور های دیگه دارن مثل قیمت مناسب خودرو, آب و هوا ی خوب, نبود تحریم و خیلی ویژگی های دیگه,در خارج از کشور خونه ارزون تر از ایران در میاد
۳۰۰ تن طلا رو تقسیم بر ۸۰ میلیون نفر کنی میشه نفری ۳ گرم
۸۰ هزار یورو هم الان میشه یک میلیارد تومن
دیگه ادامه ندم بهتره

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
هیچکدام!
5%؟!!! یعنی 4 میلیون نفر و یعنی حدودا 1 میلیون خانوار! تکرار میکنم، 1 میلیون خانوار!!!
من البته آمار ندارم همانطور که تو هم نداری ولی بسیار غیر واقعی به نظر میرسه!
تو چند نفر را مستقیم و یه عده را هم غیر مستقیم شنیدی دارن میرن خارج خونه بخرن، نتیجه گرفتی 5% از کل جامعه!
البته توی پست اولت نوشته بودی "همه"!!!!

farhad17

Registered User
لایک‌ها
328
5%؟!!! یعنی 4 میلیون نفر و یعنی حدودا 1 میلیون خانوار! تکرار میکنم، 1 میلیون خانوار!!!
من البته آمار ندارم همانطور که تو هم نداری ولی بسیار غیر واقعی به نظر میرسه!
تو چند نفر را مستقیم و یه عده را هم غیر مستقیم شنیدی دارن میرن خارج خونه بخرن، نتیجه گرفتی 5% از کل جامعه!
البته توی پست اولت نوشته بودی "همه"!!!!

دولت گفته طی چند ماه گذشته 30 میلیارد دلار از کشور خارج شده که اکثرا برای سرمایه گذاری و خرید اپارتمان در خارج از کشور بوده

چند وقت پیش در ترکیه یک واحد خریدم مشاور املاکه میگفت از هر 10 تا قراردادی که میبنده 5 تاشون ایرانی هستن

این فقط در مورد ترکیه بود بماند بعضی از مردم به سمت گرجستان و ارمنستان یا کانادا رفتن

کسانی که مهاجرت میکنن یا ثروتمند هستن یا متخصص, این دسته وقتی برن ایران میشه مثل سومالی

شما نگران چی هستی!؟ بالاخره امار مهاجرت بالا رفته این که شکی توش نیست, شما با کجای این مشکل داری!؟

ضمنا این که بخشی از مردم 300 تن طلا خریدن را نباید تقسیم بر 80 میلیون کنید بعضیا 50 هزار تا سکه خریده و بخشی دیگه 1000 تا !!!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
کل تعداد خونه هایی که ایرانی ها سال گذشته در ترکیه خریدند 983 واحده. همین چند روز پیش داشتم میخوندم، یادم نیست کجا خوندم که لینک بدم.

بالا