• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

david21

Registered User
لایک‌ها
1,112
رییس هیات مدیره انجمن مهندسان شهرسازی کشور پیش‌بینی کرد: طی ماه‌های آینده جهش قیمت مسکن نخواهیم داشت اما افزایش قیمت در بازار مسکن نیز متناسب با تورم امری طبیعی است.

علی نوذرپور به خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: ثبات در بازار مسکن نیازمند آرامش سیاسی و اقتصادی در کشور است و این در حالیست که استفاده از همه ظرفیت‌ها در کشور ثبات و آرامش نسبی را ایجاد می‌کند که مهمترین آثار آن خروج نقدینگی از بازار به بخش تولید است.

وی معتقد است: با توجه به تورم اعلام شده در فصل گذشته قیمت‌ها نمی‌تواند کمتر از تورم باشد.

نوذرپور با اشاره به ورود آرامش نسبی به بازار مسکن طی چند هفته گذشته گفت: طی مدت اخیر آرامش نسبی وارد بازار اقتصادی شده است که امیدواریم ادامه‌دار باشد.

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

خوش بحال کسانی که در 5-6 سال اخیر ازدواج میکنن و خونه میخرن
چون قیمتها از بهمن امسال شدید میاد پایین

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494

من تا حالا یوزر شما رو فرزاد صادقی می خوندم :دی
صادشی هستید؟

hgalini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من امروز داشتم تو گوگل دنبال خرید خونه در کرج می گشتم با یه سایتی به نام آسان شهر برخورد کردم کارشون جالب بود برام ... اما قیمتها واقعا تو کرجم بالاس ... حالا به نظرت موافق سرمایه گذاری تو کرج هستین؟

badform

Registered User
لایک‌ها
97

شما چطور از الان 7-8 ماه دیگر را پیش بینی می کنید؟ ملاک و دلیلتون چیه؟

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72

خوب شما خونه خودت رو فروختی؟چون قراره ارزون بشه
وقتی ارزون شد با پولش يه 2-3 تا بخر اگه نکنی مرد نيستی

scanme

Registered User
لایک‌ها
85
خریدار پیدا کردید برای آپارتمان درنگ نکنید

روی هوا حرف چرا میزنید همه دوست داریم یه ثبات و آرامش رو نه تنها توی اقتصاد بلکه توی همه قسمت ای زندگیمون ببینیم اما صرف اینکه با دیدن یه رکود تحلیل کاهشی میدید جالب نیست !

فکر کنم شما این مقاله رو خوندید که این حرف رو دارین مینید
اقتصاد آنلاین - سقوط بزرگ دلار و مسکن در تیر 92

هنوز دولت جدید نیامده برنامشو ارائه نداده
هنوز تکلیف هدفمندی رو مشخص نکرده
بورس هنوز دلیلی قانع کننده برای این همه رشد نداره !!!
دلار مگه روی نرخ 3000 تومن مثلا نثبیت شده که بخوایم بگیم بقیه بازارا روند کاهشی پیدا کنه
این اقتصاد قابل بازگشت نیست

دکتر رنانی اقتصاددان که معتقد است اصولا بدون ورود به مشکلاتی که **** سیاسی برای اقتصاد ایجاد کرده است نمی‌توان تحلیل دقیقی از مشکلات اقتصاد ایران داد، اظهار کرد: برای سال ۱۳۹۲ تنها پیش‌بینی‌ که می‌توان کرد این است که دیگر پیش‌بینی نمی‌توان کرد. او علت این مساله را ورود اقتصاد ایران به مرحله تکینگی دانست.رنانی اضافه کرد: امروز اقتصاد ایران در میدان سیاست گرفتار شده است. یعنی سیاست، اقتصاد را آچمز کرده و اقتصاد، جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است. در واقع دیگر برای اقتصاد ایران راه حل اقتصادی وجود ندارد. او علت این مساله را ورود اقتصاد ایران به مرحله «تکینگی»‌ دانست. وی در توضیح مفهوم تکینگی اقتصادی گفت: وقتی سیستمی خیلی در مرحله کهولت پیش رود و به آن توجه نشود و برای درمان این کهولت چاره‌ای اندیشیده نشود و به مرحله بی‌بازگشتی برسد یعنی دیگر امکان این که آن را به وضعیت‌های پیشین بازگرداند از دست برود و آینده آن نیز قابل پیش‌بینی نباشد مرحله تکینگی آغاز شده است.

سایت خبرآنلاین در گزارشی به نقل از ارزیابی‌های بانک جهانی رشد اقتصادی ایران در سال گذشته میلادی را معادل منفی سه درصد عنوان می‌کند. صندوق بین‌المللی پول نیز رشد اقتصادی ایران در سال جاری را منفی ۱/۹ درصد پیش‌بینی کرده است.

به نظر شما دولت جدید باید توان و تلاش خودش رو روی کدوم بخش بذاره !! رشد منفی اقتصادی یعنی بیکاری بیشتر
حذف ارز مرجع یه موج گرونیه دیگه رو پیش روی ما میزاره !

ایشالا که همه چی درست بشه
منم یه خونه دارم نه میخوام بفروشمش نه میخوام دلالی کنم که خوشحال بشم با بالا یا پایین اومدنش

m_2t_ab

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,026
سلام

به نظر من کاهشی که در بازار ارز رخ داده و به مرور بیشتر خواهد شد، کمتر گریبانیر مسکن (دقت کنید: مسکن، نه زمین) خواهد شد.
به دلیل اینکه :
1- برخلاف ارز که روابط سیاسی و تصمیمات دولت مهمترین عامل تعیین قیمت هست (و عرضه و تقاضا کمتر تأثیر داره) مسکن چون شخصی هست، کسی نمی تونه بگه نرخ ملک شما اینه. طرف هر قیمتی دوست داشته باشه میذاره. (و کم پیش میاد که اتفاقات سال 86 و 87 تکرار بشه)
2- در سال های اخیر مسکن با قیمت های بالا (هزینه خرید و ساخت) آماده شده، و بنابراین فروشنده حاضر به ضرر نیست.
3- مسکن فقط سرمایه نیست، قابل استفاده و اجاره هست. (طرف میگه ارزون شده، نمی فروشم، اجاره میدم تا گرون بشه و بعد می فروشم، مگر در مواقع ضروری و خاص!)
4- اینکه در دراز مدت (و نه در دوره های نهایتا یکی دوساله مثل سال 86) همیشه مسکن صعودی بوده و بنابرایان همیشه برای سرمایه گذاری جذاب بوده.

بنابراین در بدترین شرایط شاهد رکود (کاهش معاملات) بازارمسکن خواهیم بود و افت قیمت چندانی نخواهیم داشت.

به نظر من حتی افزایشی هست چون سرمایه زیادی که اخیرا از طلا و ارز خارج شده جای دیگری به جز مسکن نداره و این یعتی افزایش تقاضا و درنتیجه افزایش قیمت. (بازار های دیگه مثل بورس و یا طرح های بانکی و عمرانی چندان همه گیر و جذاب نیستند)

توجه: این نظر شخصی من هست و توصیه به خرید و فروش نیست.

ممنونم

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
به نظر من قیمت مسکن در 4-8 سال آینده کاهش پیدا نمیکنه. اما رشد قیمتش از سایر کالاها از جمله ارز و طلا و کالاهای مصرفی کمتر خواهد بود. سیاستهای دولت جدید، عبور از پبک جمعیتی ، نرخ بالای مهاجرت قشر متوسط و مرفه ، قیمتهای مافوق حد خرید قشر ضعیف و کاهش حاشیه سود بساز و بفروش ها از جمله عواملشه

iasp

Registered User
لایک‌ها
12
به نظر من قیمت مسکن در 4-8 سال آینده کاهش پیدا نمیکنه. اما رشد قیمتش از سایر کالاها از جمله ارز و طلا و کالاهای مصرفی کمتر خواهد بود. سیاستهای دولت جدید، عبور از پبک جمعیتی ، نرخ بالای مهاجرت قشر متوسط و مرفه ، قیمتهای مافوق حد خرید قشر ضعیف و کاهش حاشیه سود بساز و بفروش ها از جمله عواملشه

من که فک میکنم همه این عوامل (ارز ، طلا) یه جورایی با قیمت زمین مرتبطن.شایدم استباه فک میکنم

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
من که فک میکنم همه این عوامل (ارز ، طلا) یه جورایی با قیمت زمین مرتبطن.شایدم استباه فک میکنم

حتما با هم ارتباط دارن ، اما به یک نسبت ، بالا و پایین نمیرن. ممکنه در یک دوره 5 ساله ، طلا 5 برابر بشه و مسکن 2 برابر.

david21

Registered User
لایک‌ها
1,112
آقا یه آپارتمان تو یافت آباد دارم میفروشم پول لازمم و فوری 70 متره هر کی خواست پخ کنه(نوساز با تمامی امکانات)

Second Life

Registered User
لایک‌ها
61
به نظرتون الان وقت مناسبیه برای فروش و خرید کلنگی و ساخت ؟؟
ظاهرا کلنگی ها زیاد خرید و فروش نمیشه و افت قیمت داره
به نظرتون با تغییر دولت، در فصل پاییز قیمت بالا پایین میشه ؟
به نظر من که دوباره بالا میره و به قیمت بهار برمیگرده و دلیل ارزونی الانش تغییر دولت و همراهی یک عده با این موج ِ پاییز زمستون دوباره میره بالا.
آیا ؟؟

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
به نظرتون الان وقت مناسبیه برای فروش و خرید کلنگی و ساخت ؟؟
ظاهرا کلنگی ها زیاد خرید و فروش نمیشه و افت قیمت داره
به نظرتون با تغییر دولت، در فصل پاییز قیمت بالا پایین میشه ؟
به نظر من که دوباره بالا میره و به قیمت بهار برمیگرده و دلیل ارزونی الانش تغییر دولت و همراهی یک عده با این موج ِ پاییز زمستون دوباره میره بالا.
آیا ؟؟

الان کساد هست

ما که رفتیم ارز رو فروختیم خونه خریدیم تو پردیس

به نظر من بهترین سرمایه گذاری زمین وخونه هست

مرسده

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من تو پردیس دنبال واحد تجاری و مغازه زیر 10 مترم بنظر شما با 40 50 میلیون میشه چیزی گیر آرود؟ یه جا زنگ زدم میگه پردیس مغازه متری 30 میلیونه اخه چه خبره من تو تهرانش متری 10میلیونم پیدا کردم ولی پردیس میخوام بگیرم ...قولنامه ای چی می ارزه مغازه قولنامه ای بخرم؟
لطفا اگر کسی اطلاعی داره راهنماییم کنه

misna

Registered User
لایک‌ها
49
سلام به همه دوستان سرمایه گذار وعلاقه مند به سرمایه گذاری
سینا هستم و ساکن شهر گرما و آتیش اهواززززززززز

یا خدا این تایپیک کی شروع شده که اینقدر پیشرفت داشته مشاا....
تایپیک خوبیه راسته کاره خودمه
من اهواز دفتر املاک دارم و هم تو کاره ساخت و سازم
اهواز منطقه کیان آباد دوستان اهوازی میدونن کجاست
من از پارسال برج2 یه زمین رو شروع به ساخت کردم که اوایل نیاز به پول بودم دو واحد رو متری 2 تومن فروختم
الان که دارم پایان کار رو میگیرم (البته ریز کاریا مثل رنگ درو پنجره و نصب کلیدو پریز انجام نشده)
مشتری برای فروش خیلی کم هست اگه هم پیدا بشه به قیمت پایین خریدارن من هم که دیگه مشکل پولی ندارم میزارم سر فرصت که به قیمتی که برام بصرفه میفروشم
هستن دوستانی که تو مرحله ساخت با مشکل مواجه میشن و دارن با قیمت پایین تر میفروشن که این باعث خراب کردن بازار ما میشه
دوستان این دقیقا روال افت مسکن میشه یعنی قیمت مسکن چیزی نیست که از طرف فلان اداره یا شرکت کنترل بشه و براش قیمت تایین کنن
تا به امروز من 9 ساله که تو امر ملک و 6ساله که تو امر بساز بندازی:D فعالیت دارم نه دیدم نه شنیدم که قیمت ملک پایین بیاد
آره اگه رکودش تو خواب دراز مدت بره امکان داره اون کسانی که پول لازمن با قیمت پایین تر بفروشن تازه 80 درصد این خرید ها توسط خود ماها که تو کاریم صورت میگیره حالا چرا این کار رو میکنیم بماند البته فکرای بد نکنید :)

اگه سوالی بود در خدمتم

بالا