برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
فکر نمیکنم با 10 تومن بتونید هم عوارض و خلافی و اینها رو بدید هم سوییت بسازید. کدام شهر هستید شما؟ بودجه ای که دارید چقدره کلا؟
خلافی و عوارض و اینا رو نمیخواییم بدیم چون اون میمونه برای زمانی که خونه رو بخواییم بفروشیم-فقط خواستم بدونم چقدر میشه این عوارض و خلافی و ایناش وگرنه فکر نکنم حالا حالاها عوارض رو بدیم وقتی اصلا لازم نیست شهرداری بدونه ما پارکینگ رو تبدیل به مسکونی کردیم--؟؟؟

cinemaresearch

Registered User
لایک‌ها
118
خلافی و عوارض و اینا رو نمیخواییم بدیم چون اون میمونه برای زمانی که خونه رو بخواییم بفروشیم-فقط خواستم بدونم چقدر میشه این عوارض و خلافی و ایناش وگرنه فکر نکنم حالا حالاها عوارض رو بدیم وقتی اصلا لازم نیست شهرداری بدونه ما پارکینگ رو تبدیل به مسکونی کردیم--؟؟؟
دوست عزیز اینکه این کار رو بکنی یا نه تصمیم با خودته، اما اگه خواستی انجام بدی در صورتی که دست به آچار باشی و بتونی خیلی ا ز کارها رو خودت انجام بدی میتونی با حداقل هزینه این کارو بکنی.
اون فضا چند متره؟

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
دوست عزیز اینکه این کار رو بکنی یا نه تصمیم با خودته، اما اگه خواستی انجام بدی در صورتی که دست به آچار باشی و بتونی خیلی ا ز کارها رو خودت انجام بدی میتونی با حداقل هزینه این کارو بکنی.
اون فضا چند متره؟
حدود 80 مترش رو میخواییم مسکونی کنیم -میمونه سمت حیاط حدود 25 متر که میخواییم دو تا پارکینگ در بیاریم!

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
من شهرستانم. رفتم پرسیدم گفتن 22 تا 25 میل شهرداری جریمه میگیره
مخارج تبدیل فیزیکی و بنایی پارکینگ به مسکونی هم باید در نظر گرفت
این پول کجا میره؟شهرداری می کشه بالا؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
جنوب پایتخت در رشد قیمت مسکن از شمال سبقت گرفت

مناطق جنوبی شهر تهران در جریان معاملات مسکن طی ماه‌های گذشته از سال ۹۸، صدرنشین تورم ملکی شدند. بررسی‌ها درباره تغییرات قیمت مسکن نشان می‌دهد سطح فعلی میانگین قیمت آپارتمان‌های پایتخت نسبت به ابتدای سال ۲۶ درصد افزایش یافته است. در این میان، ارتفاع تورم ملکی جنوب به مراتب بیشتر از شمال است. در فاصله ابتدای سال ۹۸ تا پایان دی ماه، متوسط قیمت واحدهای مسکونی در نیمه جنوبی شهر حدود ۳۰ درصد رشد کرد؛ اما میزان افزایش قیمت مسکن در همین فاصله زمانی در نیمه شمالی شهر حدود ۲۱ درصد بوده است. سبقت تورم ملکی محله‌های پایین شهر، بعد از حداقل یک سال جهش شدید قیمت آپارتمان‌های شمال شهر اتفاق افتاده است. صعود تند قیمت مسکن در سال ۹۷ به شکلی در تهران رخ داد که فاصله متعارف قیمت‌ها در مناطق مختلف از بین رفت. اکنون بازار ملک، فاز اصلاح رابطه از دست‌رفته را سپری می‌کند و اختلاف محسوس ارتفاع تورم مسکن بین دو نیمه شهر از این بابت قابل تحلیل است. ماه گذشته نیز تورم ماهانه مسکن در تهران برای برخی از مناطق جنوبی بیش از پنج منطقه اول رقم خورد. با این حال چشم‌انداز معاملات ملک با توجه به قدرت خرید بیانگر عبور از التهاب قیمتی است.

1580635152732.jpeg

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
دوستان یه سوال
ملکی هست مجاور یک مدرسه دولتی
الان داخل طرحی نیست و کاربریش مسکونیه
از کجا میشه فهمید در آینده این ملک مشکل پیدا میکنه یا نه؟

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
دوستان یه سوال
ملکی هست مجاور یک مدرسه دولتی
الان داخل طرحی نیست و کاربریش مسکونیه
از کجا میشه فهمید در آینده این ملک مشکل پیدا میکنه یا نه؟
در ابتدا با شلوغی و صدای بچه ها و بلندگوهای مدرسه و ... مشکلی ندارید؟
برای اینکه بفهمید در آینده ملک مشکلی نداشته باشه با کپی سند به شهرداری منطقه مراجعه و وضعیت ملک را بررسی کنید

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
حداقل بودجه برای خرید ویلا

بازار ویلا در شمال با دست‌کم دو تغییر نسبت به سال گذشته و نیمه اول امسال همراه شده است. خریدهای سرمایه‌ای آن هم عمدتا به صورت معاوضه ملک با ملک در حال پررنگ شدن است. با این حال با نزدیک شدن به سفرهای نوروزی، واسطه‌های بازار ویلا به تقویت خریدهای مصرفی نیز امیدوارند. متوسط قیمت خانه‌های دوم در استان شمالی حداقل ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده است.

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
سلام
یک خونه شهرستان دارم براش مشتری پیدا شده
به نظرتون چی کار کنم؟بگذارم بعد از عید ؟
با این وضعیت گرونی ها و قیمت ماشین و ...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
اگر میتونی سریع ملک بهتری بخری بفروش..وگرنه اصلا نفروش..معلوم نیست چی بشه
سلام
یک خونه شهرستان دارم براش مشتری پیدا شده
به نظرتون چی کار کنم؟بگذارم بعد از عید ؟
با این وضعیت گرونی ها و قیمت ماشین و ...

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
ممنون.با ۶۰۰ تومان پردیس خونه ی خوب میتونم پیدا کنم؟
پردیس بهتره یا پرند؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
آره میتونی آپارتمان خوب پیدا کنی.پردیس اب و هوای بهتری داره و گرونتره تا پرند..پرند هم چون متروش در حال اتمام هست آینده خیلی خوبی داره.هر کدوم بخری ضرر نمیکنی
پردیس بهتره یا پرند؟

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
من شنیدم فاز ۱ از همه ی جاهای دیگش بهتره.درسته؟
به نظرتون روی کدوم فازاش بیشتر زوم کنم.آپارتماناش کجاش بهتره و سند دار هست.حقیقت میخوام بخرم و بدم اجاره

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
من خودم اگر پول دستم بیاد فقط میرم تو مناطق جدید که تازه دارن رشد میکنن سرمایه گذاری میکنم..شما هم اگر تو شهرت(البته اگر تهران نباشی) مناطق جدید در حال پیشرفت چه زمین چه ساختمان بتونی بخری بازم سود میکنی..چون به مرور با تکمیل شدن منطقه رشد خوبی دارن..من خودم دقیقا ۴۵ روز پیش یک قطعه زمین قیمت مناسب تو یک منطقه جدید تو شهرم گرفتم تو این یکی دو ماه چون منطقه اش در حال ساخت و سازه حدود ۵۰ تومن گرونتر شده و هنوزم رشد میکنه
پردیس بهتره یا پرند؟

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
همون فازای اولیش گیرت بیاد عالیه..البته گرونترم هستن..بعضی از فازاشم مثل ۱۱ مسکن مهرن که خیلی شلوغن و ارزونتر
من شنیدم فاز ۱ از همه ی جاهای دیگش بهتره.درسته؟
به نظرتون روی کدوم فازاش بیشتر زوم کنم.آپارتماناش کجاش بهتره و سند دار هست.حقیقت میخوام بخرم و بدم اجاره

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
رکوردشکنی حباب‌سنج مسکن

نمایشگر «حباب‌سنج» مسکن در پایتخت پس از کاهش خفیف پاییزی، در ابتدای زمستان مجددا روند صعودی به خود گرفت و از سقف متعارف عبور کرد. در حال حاضر شاخص «قیمت به اجاره مسکن» روی یک عدد بی‌سابقه قرار دارد. این شاخص که معمولا برای سنجش حباب قیمت و برآورد مسیر آینده تورم ملکی مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ براساس آخرین آمار و اطلاعات بازار ملک، در سطح عددی ۹/ ۲۸ است که بالاترین سطح طی ۲۸ سال گذشته است. «نسبت قیمت به اجاره» طی دوره‌های مختلف رکود و رونق معاملات مسکن در دامنه عددی ۱۴ تا حداکثر ۲۵ در نوسان بوده؛ به‌طوری‌که در زمان جهش‌های قیمتی سطح میانگین قیمت مسکن به حداکثر ۴ برابر متوسط اجاره‌بهای سالانه آپارتمان افزایش پیدا کرده و پس از آن با افت قیمت واقعی، نسبت مذکور به کف متعارف بازگشته است. پیام مشخص سطح فعلی حباب‌سنج مسکن آن است که شاخص در خارج از محدوده قرار گرفته و به‌زودی وارد محدوده متعارف می‌شود. برای این بازگشت دو سناریو وجود دارد که احتمال تحقق یکی به مراتب بیشتر از دومی است. در سناریوی اول، رشد قیمت اسمی، کند و حتی منفی خواهد شد. سناریوی دوم-گزینه بسیار ضعیف- افزایش محسوس تورم اجاره است که البته از ظرفیت بازار اجاره‌نشین‌‌ها خارج است.

1581841378389.jpeg

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
افزایش ۴۳ درصدی بهای مسکن در تهران در یکسال - مسکن در تهران وارد کانال ۱۴ میلیونی شد

میانگین بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در بهمن ماه به ۱۴میلیون و ۴۰۵ هزار تومان رسیده و نسبت به ماه قبل ۳.۸ درصد افزایش داشته است. این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. به گزارش ایسنا شمار خرید و فروش مسکن در پایتخت در بهمن ماه به ۱۳هزار و ۵۵۰ رسیده که نسبت به دی ماه ۲۵درصد و نسبت به بهمن ماه پارسال ۴۲درصد افزایش داشته است.

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
سلام دوستان یه سوال
یه پروژه پیش خریدی که در حال ساخته
تو منطقه ۲۲
که اسناد بخشی از یک واحد ( دو سوم )
بخوایم حق امتیاز بفروشیم ظاهر و باتن ، تمام مدارک موجوده

قیمت حق امتیاز اونجا چنده؟ و شرایط فروش همچین ملکی چیه ؟
و کجا میتونم مشتری پیدا کنم ؟

Last edited:
بالا