برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
مجلس اخیرا مالکان خانه هایی با ارزش بیش از 10 میلیارد را موظف به پرداخت مالیات کرده است. همچنین کسانی که دو خانه داشته باشند و یکی از خانه های آن ها خالی از سکنه باشد نیز باید مالیات بپردازند.

اما تاثیر مالیات گرفتن از مالکان خانه های لاکچری چیست؟ تقیربا هیچ!

بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به سهم اندک این واحد‌ها از کل واحد‌های مسکونی کشور این مالیات اثر محسوسی بر تنظیم بازار مسکن به نفع تقاضای مصرفی نخواهد داشت. برآورد‌ها نشان می‌دهد در معاملات ماهانه واحد‌های مسکونی طی حداقل سه سال گذشته به‌طور متوسط تنها حدود ۷/ ۳ درصد از کل معاملات مسکن در بازار واحد‌های مسکونی با متراژ بیش از ۲۰۰ مترمربع و با میانگین قیمت ۳۰ میلیون تومان به ازای هر مترمربع انجام شده است؛ بنابراین با توجه به واقعیت بازارمسکن تصویب این الحاقیه با هدف کمک به تنظیم بازار مسکن منتفی است.

چند خانه لاکچری در تهران وجود دارد؟

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اما تاثیر مالیات گرفتن از مالکان خانه های لاکچری چیست؟ تقیربا هیچ!
تأثیرش اینه که دولت یه پول یامفت باد آورده از این طریق به جیب میزنه، اما حتی به اندازه یک ریال قیمت ملک کاهش پیدا نمیکنه.
به قول معروف، درسته که این طرح برای ملت آب نداره، اما برای دولت نون خوبی داره!

هرچند که در مورد اجرای این طرح خام و نحوه شناسایی خانه های خالی و ... ابهامات بیشماری وجود داره و بیشتر به یک طرح سمبولیک میمونه تا یک طرح موثر و عملی.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
سونامی قیمت مسکن در راه است/ باز هم پای بانک‌ها در میان است

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: چنانچه بانک‌ها بخواهند املاک مازاد خود را بفروشند بدون شک مجدداً موج جدیدی در بازار به راه خواهد افتاد که نه تنها کاهش قیمت که حتی باعث افزایش دوباره قیمت ملک در کشور خواهد شد.

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51

signore

Registered User
لایک‌ها
636

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
اخرین گزارش هیئت مدیره کلر
اخرین وضعیت سهام دارها . سود و زیان منتهی به ۱۲ ماهه ۹۷
امروز هم گزارش ۶ ماهه منتهی به شهریور 98 اود روی کدال که بصورت کلی نگاه کردم
نسبت به ۶ ماهه مشابه سال قبل 78 درصد افت سود هر سهم رو داشته
اما این افت ناشی از بحث عملیاتی و اداری نیست بلکه تبدیل شدن سهام از خاص به عام هست در زمان تاسیس هر سهم ۱۰۰۰ تومان بوده که در سال ۹۸ به دلیل تغییر وضعیت سهام به حالت سهامی عام به هر سهم ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرده در کل از قیمت کاسته شده و به تعداد برگ سهام افزوده شده است
افزایش قیمت ملک چند ماهی هست که شروع شده اما فعلا نرم نرم داره بالا می‌ره و هنوز به سونامی نرسیده .معاملات هم افزایش داشته. شاید سال دیگه شاهد سونامی باشیم
یعنی میگین فصل خریده؟؟من همش 50 تومن دارم-نمیدونم اگه جور بشه بتونم 150 وام بر دارم یه اپارتمان نقلی 200 تومنی جهنم همون 40 متر هم باشه بخرم----منتها نمیدونم اولا وام 150 تومنی به منه کارگر که 4 ماه یکبار حقوق قانون کار میگیرم میدند؟؟دوم اینکه معمولا چنین وام هایی تا این مقدار چند تا ضامن میخواد و چند ساله هست و قسطش ماهی چقدر میشه؟بدبختمون کردند والا-تو تهیه ابتدایی ترین نیازهامون هم موندیم حالا ارزوهامون پیش کش

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
یعنی میگین فصل خریده؟؟من همش 50 تومن دارم-نمیدونم اگه جور بشه بتونم 150 وام بر دارم یه اپارتمان نقلی 200 تومنی جهنم همون 40 متر هم باشه بخرم----منتها نمیدونم اولا وام 150 تومنی به منه کارگر که 4 ماه یکبار حقوق قانون کار میگیرم میدند؟؟دوم اینکه معمولا چنین وام هایی تا این مقدار چند تا ضامن میخواد و چند ساله هست و قسطش ماهی چقدر میشه؟بدبختمون کردند والا-تو تهیه ابتدایی ترین نیازهامون هم موندیم حالا ارزوهامون پیش کش

سلام
برا 150 تومن حدود 3 تومن باید قسط بدید که با این وضعیت حقوق شما بهتره سراغش نرید و اینکه بانک نمیاد روی خونه 200 تومنی به شما 150 وام بده چون خونه ای که میخرید باید ارزش کل وام و سودی که باید پرداخت کنید رو داشته باشه..

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
سلام
برا 150 تومن حدود 3 تومن باید قسط بدید که با این وضعیت حقوق شما بهتره سراغش نرید و اینکه بانک نمیاد روی خونه 200 تومنی به شما 150 وام بده چون خونه ای که میخرید باید ارزش کل وام و سودی که باید پرداخت کنید رو داشته باشه..
3 تومن برای چند ساله؟؟وام خرید لوازم خانگی سقفش چقدره؟؟مگه این عناوین فرمالیته نیست؟مثلا کسی که وام خرید لوازم خانگی می گیره که برای خرید لوازم خانگی نمیگیره این وام رو که!فقط اسمش فرمالیته روشه که میگند برای خرید لوازم خانگیه!اینطور نیست؟
دیگه این زندگی رو نمخیشه جمع و جورش کرد----امیدوارم هیچ کس تو حال و روز من نباشه-

hexman

Registered User
لایک‌ها
761
3 تومن برای چند ساله؟؟وام خرید لوازم خانگی سقفش چقدره؟؟مگه این عناوین فرمالیته نیست؟مثلا کسی که وام خرید لوازم خانگی می گیره که برای خرید لوازم خانگی نمیگیره این وام رو که!فقط اسمش فرمالیته روشه که میگند برای خرید لوازم خانگیه!اینطور نیست؟
دیگه این زندگی رو نمخیشه جمع و جورش کرد----امیدوارم هیچ کس تو حال و روز من نباشه-

سه تومن برای 12 سال..وام خرید لوازم هم فک نکنم بیشتر از 20 تومن باشه که بازپرداختش هم حداکثر 4 یا 5 سال میتونه باشه فقط وام مسکنه که بازپرداخت دراز مدت (12 ساله) داره..خیلی های دیگه مانند شما یا حتی از شما بدترند کاریش نمیشه کرد

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
سه تومن برای 12 سال..وام خرید لوازم هم فک نکنم بیشتر از 20 تومن باشه که بازپرداختش هم حداکثر 4 یا 5 سال میتونه باشه فقط وام مسکنه که بازپرداخت دراز مدت (12 ساله) داره..خیلی های دیگه مانند شما یا حتی از شما بدترند کاریش نمیشه کرد
120 تومن بخوام وام بگیرم اون چجوریه و چقدر میشه قسطش و چند ساله؟100 تومن چطور؟

SSshahin

Registered User
لایک‌ها
2,050
چند روزی هست به نظر میاد قیمت های ملک در دیوار به طرز موذیانه ای افزایش داشته ، درست هست حدسم ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,199
در حال حاظر و با قیمتهای فعلی مسکن بازار مسکن راکد هست و خریدار توان و بودجه خرید ندارد
قیمت مسکن بالاتر از این برود فروشنده ها باید ملکشون را تا ابد برای خودشون نگه دارن

گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دی ماه 1398 توسط بانک مرکزی منتشر شد.

• در دی ماه سال 1398، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 10/7 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 12/1 و 59 درصد افزایش نشان می دهد.

• در دی ماه سال 1398، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران 138/1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 2/1 و 40/9 درصد افزایش نشان می دهد.

پس حرف این نماینده مجلس بی دلیل نبوده!

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
چند روزی هست به نظر میاد قیمت های ملک در دیوار به طرز موذیانه ای افزایش داشته ، درست هست حدسم ؟
دقیقا !
بخاطر اینکه اصلا آینده روشنی واسه اقتصاد وجود نداره و امن ترین محل برای سرمایه گذاری ملکه

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلالها هم بی تاثیر نیستن تو این جریان..مخصوصا الان که ملک در رکوده

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
طبق آمار رسمی بانک مرکزی که دیرور اعلام شد، قیمت مسکن در دی ماه 1398 نسبت به ماه قبلش (آذرماه) ، 3 درصد رشد داشته.
تعداد معاملات مسکن هم در دی ماه امسال نسبت به ماه قبل ۱۲.۱ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
کسی اینجا میتونه عوارض حذف و کسر پارکینگ رو برام محاسبه کنه؟؟ متاسفانه با مشورتی که با دوستان و شماها تو این چند روز داشتم و اینکه پولم حتی برا خرید یه زمین 40 متری هم نمیرسه و از این ور هم قیمت مسکن دوباره شروع به افزایش مجدد کرده دیگه امیدی به توان خرید حتی یک اپارتمان 40 متری هم ندارم---حالا بماند که کارگر هستم و هر 4 ماه حقوق یک ماه رو میدند بهمون -اونم حقوق پایه قانون کار---!!
بنابراین با صحبتی که با پدرم داشتم قرار شد پارکینگ رو تبدیل به مسکونی کنیم-البته پول نداریم فقط در حدی میخواهیم بسازیم که بشه اسمشو گفت یه واحد مسکونی با کمترین هزینه ی ممکن--در حد 10 تومنینا..
سنمم دیگه بالاست -35 سالمه از زندگی و از همسن و سالام خیلی عقب افتادم---پدرمم سرطان داره دکتر گفته نهایت یکسال با شیمی درمانی زنده میمونه-باید سریعتر یک اقدامی کنم ازدواج هم نکردم--شغلمم به شدت سخته و زیان آور همیشه هم شیفت شب هستم و شغلمو ترجیح میدم نگم.بگذریم.

کسی اینجا میتونه عوارض حذف و کسر پارکینگ رو برام محاسبه کنه؟؟ اگه فرمولی داره و متراژ و اینا رو هم خواستین بگین متر کنم بهتون بگم که برام محاسبه کنید ..مرسی

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
کسی اینجا میتونه عوارض حذف و کسر پارکینگ رو برام محاسبه کنه؟؟ متاسفانه با مشورتی که با دوستان و شماها تو این چند روز داشتم و اینکه پولم حتی برا خرید یه زمین 40 متری هم نمیرسه و از این ور هم قیمت مسکن دوباره شروع به افزایش مجدد کرده دیگه امیدی به توان خرید حتی یک اپارتمان 40 متری هم ندارم---حالا بماند که کارگر هستم و هر 4 ماه حقوق یک ماه رو میدند بهمون -اونم حقوق پایه قانون کار---!!
خیلی خیلی متأسف شدم بابت مشکلاتی که گفتید.
به نظر من اگه هدفتون خرید مسکن هست با همون اندک پولی که دارید اقدام به خرید کنید، حتی اگه شده یه سوییت 20 متری فعلاً بخرید تا بعداً بتونید تبدیل به یک ملک بزرگتر و بهتر کنید. همونطور که بالاتر گفتید میتونید از وام استفاده کنید و همچنین علاوه بر اون بخشی از پول خونه رو از محل رهن دادن جور کنید یا اینکه خونه رو اجاره بدید و بخشی از قسط ماهانه رو از اون طریق تأمین کنید. با این طرح مسکن جدید که دولت گذاشته هم فکر کنید. شاید گزینه مناسبی براتون باشه.
در مورد نحوه محاسبه دقیق عوارض حذف پارکینگ اطلاعاتی ندارم وگرنه کمکتون میکردم.

gorbachof4

Registered User
لایک‌ها
1,889
خیلی خیلی متأسف شدم بابت مشکلاتی که گفتید.
به نظر من اگه هدفتون خرید مسکن هست با همون اندک پولی که دارید اقدام به خرید کنید، حتی اگه شده یه سوییت 20 متری فعلاً بخرید تا بعداً بتونید تبدیل به یک ملک بزرگتر و بهتر کنید. همونطور که بالاتر گفتید میتونید از وام استفاده کنید و همچنین علاوه بر اون بخشی از پول خونه رو از محل رهن دادن جور کنید یا اینکه خونه رو اجاره بدید و بخشی از قسط ماهانه رو از اون طریق تأمین کنید. با این طرح مسکن جدید که دولت گذاشته هم فکر کنید. شاید گزینه مناسبی براتون باشه.
در مورد نحوه محاسبه دقیق عوارض حذف پارکینگ اطلاعاتی ندارم وگرنه کمکتون میکردم.
دوستان من که نمیتونم حتی اپارتمان نقلی هم بخرم اگه بخوام فیش زمین بخرم ارزش داره؟؟وقتی نه زمینی در کار هست و نه مدرک درست و درمونی ایا این فیش ها خطرناک نیست؟ایا تضمینی هست که بعد چند سال حتما تبدیل به زمین میشه؟کسی تجربه یی داره در این زمینه؟
تو یه مطلبی خوندم معاون امور شهرداری شهرمون گفته که اصلا به هیچ وجه از این فیش ها نگیرید چون دولت عزمشو جزم کرده جلوی خرید و فروش این فیش ها رو بگیره و اجازه هم نخواهد داد این فیش ها تبدیل به زمین یا ملک بشه در اینده!
نظرتون چیه؟

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بنابراین با صحبتی که با پدرم داشتم قرار شد پارکینگ رو تبدیل به مسکونی کنیم-البته پول نداریم فقط در حدی میخواهیم بسازیم که بشه اسمشو گفت یه واحد مسکونی با کمترین هزینه ی ممکن--در حد 10 تومنینا..
سنمم دیگه بالاست -35 سالمه از زندگی و از همسن و سالام خیلی عقب افتادم---پدرمم سرطان داره دکتر گفته نهایت یکسال با شیمی درمانی زنده میمونه-باید سریعتر یک اقدامی کنم ازدواج هم نکردم--شغلمم به شدت سخته و زیان آور همیشه هم شیفت شب هستم و شغلمو ترجیح میدم نگم.بگذریم.

کسی اینجا میتونه عوارض حذف و کسر پارکینگ رو برام محاسبه کنه؟؟ اگه فرمولی داره و متراژ و اینا رو هم خواستین بگین متر کنم بهتون بگم که برام محاسبه کنید ..مرسی
فکر نمیکنم با 10 تومن بتونید هم عوارض و خلافی و اینها رو بدید هم سوییت بسازید. کدام شهر هستید شما؟ بودجه ای که دارید چقدره کلا؟

بالا