برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
پذیره نویسی بورس املاک نتیجش چی میشه؟من هر سایتی میرم میگن قیمتارو تعدیل میکنه ولی خب هضمش سنگینه برام.خب الان قیمتا نجومی ک هست چهار میلیون دست بنقدم ک برا سود پیشخورش میکنن چجور میخواد قیمتارو کنترل کنه؟دیوونه خونه نیس اینجا؟
بورس مسکن ، تابلو جدیده بورسی هستش ( تا اونجایی که اطلاع دارم ) که املاک برخی از سازمان ها و بخش های دولتی و نیمه دولتی قراره اونجا برای سرمایه گذار خرد عرضه و قابل معامله باشه .
در اصل با اینکار یک اتفاق خوبی که میوفته اینه :
شما 200 تومن داری ولی نمیتونی خونه بخری و میترسی از رشد مسکن جا بمونی ، اونجا سهام میخری ، بعد زمانی که بقیه پولت تکمیل شد ، سهامت رو میفروشی ( به قیمت روز ) و ملک مد نظر خودتون رو میخرید
اینشکلی کسایی که هدف خرید ملک دارن و برای حفظ ارزش پولشون ارز یا طلا میخریدن ، فشار تقاضای کمتری به بازار میارن و باعث متعادل شدن بازارهای ارز و طلا میشه
از اون طرف هم ارزش پولتون حفظ میشه

این تئوری هستش ، باید ببینیم تو عمل چیکار میخوان بکنن:D
بعید میدونم نتیجه به این خوبی داشته باشه ...

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
899459_224.jpg

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
اونهایی که دنبال خرید خونه بودن و به دلیل گرانی سرسام آور مسکن و قیمتهای نجومی و به دلیل کم ارزش شدن پولشون بدلیل بالا رفتن قیمت دلار نتونستن خونه بخرن
یا افرادی که خونه فروختن و باز هم بدلیل گران شدن سرسام آور مسکن نتونستن دوباره خونه بخرن امیدوار باشید
این فایل صوتی سخنان دکتر سید پور کارشناس اقتصاد هست که در پاسخ سوال یکی از انبوه سازان نوید بخش روزهای خوبی را برای خریداران مسکن می دهند.
فایل صوتی در مورد فروکش کردن قیمت نجومی مسکن

Last edited:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اونهایی که دنبال خونه بودن و به دلیل گرانی سرسام آور مسکن و قیمتهای نجومی و به دلیل کم ارزش شدن پولشون نتونستن خونه بخرن
یا افرادی که خونه فروختن و باز هم بدلیل گرانی سرسام آور مسکن و باز هم به دلیل کم ارزش شدن پولشون نتونستن دوباره خونه بخرن امیدوار باشید
این فایل صوتی سخنان دکتر سید پور کارشناس اقتصاد هست که در پاسخ سوال یکی از انبوه سازان نوید بخش روزهای خوبی را برای خریداران می دهند.
فایل صوتی در مورد فروکش کردن قیمت نجومی مسکن
:D
نظر بنده در مورد این صحبت هایی که کرده :
کاملا بی پایه و اساس ، دروغ و توهمی ...

نمونه بگم
ساخت متری 5 ؟
زمین جایی که متری 5 ساخت بشه ، متری 10 ؟
جمع 10 و 5 یعنی 15 قیمت تمام شده ؟
رکود شدید سال 91 الی 93 ؟ قبول دارم ولی اصـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلا اینطوری که هیجان زده صحبت میکنه نبود ... من دیدم و اصلا درک نمیکنم این شخص چی دیده ...
اصلا دلار چرا باید تغییر مسیر بده ؟ این شخص حتی نمیدونه علت تورم چیه !
اینکه در طول ساخت هزینه روبه رشده آره روبه رشده از اونور هم قیمت بالا میره و قیمت فروش معادل قیمت تمام شده به علاوه سوده و کسی هیچ وقت زیر اون نمیده ...
توی این شکی نیست که باید تو رکود ساخت و توی رونق تموم کرد ولی خیلی کلی هستش ...
خواب سرمایه ؟ فقط ساخت و ساز خواب سرمایه داره ؟ این شخص رو از پشت دستگاه پشمک سازی بلند کردن به اسم " دکتر مهندس جناب آقای پروفسور حاج آقا سید پور کارشناس فوق تخصصی اقتصاد " میکروفن جلو دهنش گذاشتن و گفتن فقط حرف بزن سر ملت رو گول بمال که بلکه یکم تورم کنترل بشه !!

انبوه ساز اینقدر پشمکه که در حوزه کاری خودش نیاز به مشورت داشته باشه ؟!انبوه ساز یعنی کلی تجربه ساخت و ساز داره ! بعد نمیدونه باید چیکار بکنه و با بازار ملک آشنا نیست ؟!

بعد آخرش هم با کینه خاصی میگه " امیدوارم تجربه شما رو 3 سال دیگه ببینم " !!!!
وقتی چهارتا شیر نباشن حرف بزنن چندتا شغال بی سواد تبدیل به تحلیلگر اقتصاد میشن !
این شخص جلوی روی من بود تو چشماش نیگا میکردم همین حرفا رو میزدم که دمش رو بزاره رو کولش بر گرده سر همون پشمک سازیش

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
با این قیمت های لحظه ای چطور میشه بدون ریسک خونه عوض کرد؟! بودجه ای که می خوام اضافه کنم کمه!
k06002.gif
تعویض ملک رو به هیچ وجه با شرایط الان توصیه نمیکنم
قیمت خیلی سریع بالا میره .
روش اول :
اول بفروشی ، غیر ممکنه بتونی تو خرید خونه جدید ضرر سنگین نکنی
روش دوم :
اول بعدی رو قولنامه بکنی تا فعلی رو بفروشی ، اگه به هر دلیلی ملک فعلی تو زمان مد نظر فروش نره ، ضرر و زیان یا حتی مسائل حقوقی ممکنه پیش بیاد به خصوص اگه به پست آدم شارلاتان بیوفتی . به عنوان خریدار محکوم میشی !!
اگه هم شخص خریدار ملک شما همین روش رو اجرا کرده باشه که درسته توی مورد ملک خودتون محکوم نمیشی ولی از نظر فشار روانی به شدت اذیت میشی

از اونجایی که وضعیت حداکثر تا 2 سال دیگه با ثبات میشه ، فعلا دستنگهدار تا ثبات و بعدا جابجا بکن

بدترین بازار واسه ملک بازار صعودیه و هم فروشنده ( عقب ماندن از بازار ) و هم خریدار ( خرید گرون تر ملک ) ممکنه متضرر بشن
تنها راه مطمین برای معاوضه ملک حالتیه که هر دو خونه در یک محله باشند برید پیش یک بنگاهی معتمد هر دو معامله رو همزمان براتون انجام بده در غیر اینصورت واقعا ریسک به خاک رفتن وجود داره تو این بازرا شخمی
حتما حتما حتما اول یه جایی رو قولنامه کن بعد خونه فعلی رو بفروش . در این حالت ریسکت کم میشه‌.
قیمت ملک و مسکن به شدت رو به افزایشه
ممنون! بخاطر یکسری مسائل که به تازگی رخ داده باید حتما خونه رو عوض کنم!
k06192.gif

حالا موندم با این بازار چیکار کنم. نظر خودم روی اینه که مشتری برای خونه پیدا کنم و وقتی صد در صد خریدار شد، قرار بنگاه و قولنامه رو بذارم یکی دو روز بعد و اگر قبول کرد، طی این دو روز خودم جای دیگه رو پیدا کنم و قرار قولنامه رو دقیقا همون روز بذارم و هم زمان تو یه روز باشن؟ بازم نظر دیگه ای دارید بدید ممنون میشم
mpr.gif

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
قیمت جدید آهن و میلگرد در بازار

افزایش بیش از دو برابری قیمت انواع محصولات فولادی در بازار طی یک‌ ماه گذشته

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

..0..

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
88
ممنون! بخاطر یکسری مسائل که به تازگی رخ داده باید حتما خونه رو عوض کنم!
k06192.gif

حالا موندم با این بازار چیکار کنم. نظر خودم روی اینه که مشتری برای خونه پیدا کنم و وقتی صد در صد خریدار شد، قرار بنگاه و قولنامه رو بذارم یکی دو روز بعد و اگر قبول کرد، طی این دو روز خودم جای دیگه رو پیدا کنم و قرار قولنامه رو دقیقا همون روز بذارم و هم زمان تو یه روز باشن؟ بازم نظر دیگه ای دارید بدید ممنون میشم
بنظر من اینکار خصوصا تو بازار فعلی پیچیده است و هرکدوم از شرایط پیشبینی نشده ای که دوست عزیزمون s.david.s گفت ممکنه رخ بده، مثلا مشتری خونه پولتون رو بموقع آماده نکنه یا مالک خونه ای که قصد خریدشو دارین قیمتو بالا ببره..
ببینید میشه خونتون رو که فروختین یه سالی اجاره نشینی کنید و پول خونه رو تو بازار بهتری که بازدهیش بیشتر از ملک باشه یا حداقل کمتر از ملک نباشه سرمایه گذاری کنید، بعد که به سود خوبی رسیدین و توانشو داشتید خونه بخرید
البته من خودم در شرایط عادی اینکارو انجام نمیدم و به هیچکس هم چنین توصیه ای نمیکنم! منتها با این وضعیت و راهنمایی که سایر دوستان کردن فکر میکنم(تنها درصورت انجام درست کار) لااقل برای شما بد نباشه
متاسفانه الان بعضی افراد طمعکار دارن خونه زندگی و وسیله زیر پاشونو میفروشن میرن تو بورس! البته من به شدت مخالف این کارم ولی بنظرم برای شما راه خوبی باشه
بازهم خودتون فکر کنید

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اینا قیمتایی که این چندروز یافتم:
امیراباد 50
ستارخان متری 27
نصرت 25
طرشت 20-22
mpr.gif

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
مثل اینکه در حال گرفتن سلاطین ملک هستن :p:D
به جرم اخلال در بازار املاک ...:rolleyes:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,024
قانون مالیات خونه خالی هیچ کمکی نمیکنه یه کارتن خواب یا قشر ضعیف کمتر هزینه کنن . فقط زمین خواری زیاد تر میشه . زمین بجای ملک . یا هر راه دیگه ای که قانون رو دور میزنن
هی روزگار. صفحه یک تاپیک انگار تاریخ صد سال پیشه . پول بی ارزش

henry14

Registered User
لایک‌ها
210
سلام دوستان یه سوال
الان با حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میشه زمین خوب تو اطراف تهران پیداکرد ؟ که جواز ساخت بدن

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
دوستان، نظرتان در مورد اجاره مغازه به فروشگاههای زنجیره ای مانند افق کوروش،جانبو، رفاه، شهروند، هایپر استار چه می باشد؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دوستان، نظرتان در مورد اجاره مغازه به فروشگاههای زنجیره ای مانند افق کوروش،جانبو، رفاه، شهروند، هایپر استار چه می باشد؟
اینقدر از این فروشگاه ها باز شده که تقریبا یکی در میون یکی ازشون هست
از محل خودمون بگم براتون که جامبو + کوروش + فروشگاه هفت + وین مارکت + برگ سبز و حداقل 10 تا سوپری سبک قدیم فعالیت دارند
از روی کنجکاوی یک روز تمام این هایپرها رو رفتم داخل میشد شکست رو توی همشون به جز یدونه دید,یه بررسی کلی نشون میده که سوپری های سبک قدیم دارن بهتر از این هایپر ها کار میکنند

پ ن : این ها اجاره نمیکنند ,نمایندگی میدن

signore

Registered User
لایک‌ها
636
قیمت ملک در تهران نسبت به یک ماه گذشته حداقل ۵ درصد (بسته به منطقه) افزایش داشته . آیا بقیه شهرها هم همینطور بوده؟

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
اینقدر از این فروشگاه ها باز شده که تقریبا یکی در میون یکی ازشون هست
از محل خودمون بگم براتون که جامبو + کوروش + فروشگاه هفت + وین مارکت + برگ سبز و حداقل 10 تا سوپری سبک قدیم فعالیت دارند
از روی کنجکاوی یک روز تمام این هایپرها رو رفتم داخل میشد شکست رو توی همشون به جز یدونه دید,یه بررسی کلی نشون میده که سوپری های سبک قدیم دارن بهتر از این هایپر ها کار میکنند

پ ن : این ها اجاره نمیکنند ,نمایندگی میدن
البته اجاره هم می کنند، سوال من این است که اگر شما مغاره ای بات متراژ 200 تا 300 متر در اختیار داشته باشید، ارزش دارد که به مدت 5 سال به فروشگاه های زنجیره ای اجاره دهید؟

بالا