• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

reza_17173

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوستان بنده می تونم با 80 میلیون(که 20 میلیونش هم وامی هست که واسه خرید خونه میدن) توی کرج یا نزدیکش(بین اتوبان تهران کرج) یا اطراف تهران(جای بدی نباشه) آپارتمانی بخرم یا نه؟ متراژش مهم نیست هرچقد کوچیک باشه چون یه نفر توش زندگی می کنه فقط نمی خوام توی شهرک های تازه ساخته شده باشه.
ممنون

Last edited:

shahram_irani

Registered User
لایک‌ها
44
سلام دوستان بنده می تونم با 80 میلیون(که 20 میلیونش هم وامی هست که واسه خرید خونه میدن) توی کرج یا نزدیکش(بین اتوبان تهران کرج) یا اطراف تهران(جای بدی نباشه) آپارتمانی بخرم یا نه؟ متراژش مهم نیست هرچقد کوچیک باشه چون یه نفر توش زندگی می کنه فقط نمی خوام توی شهرک های تازه ساخته شده باشه.
ممنون
بله برو فاز یک اندیشه یا ورداورد پرس و جو کن
سن دار گیرت میاد

sent from my 1100 using Tapatalk2

david21

Registered User
لایک‌ها
1,112
ببخشید دوستان این بار چندم میام آگهی میدم
یه آپارتمان نوساز آماده تحویل تو یافت آباد 70 متره با 20 میلیون وام پارکینگو انباری هم داره خیلی پول لازمم(قیمت: 2500 متری) فروشنده هستم اگه کسی خواست راه هم میام الان واحدای دیگشو 2600 هم گزاشتن بقیه(یافت آباد غربی)

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
سلام . من یه سوال حقوقی در مورد منزل دارم
میتونم بپرسم ؟

sajad0937

Registered User
لایک‌ها
118
ببخشید دوستان این بار چندم میام آگهی میدم
یه آپارتمان نوساز آماده تحویل تو یافت آباد 70 متره با 20 میلیون وام پارکینگو انباری هم داره خیلی پول لازمم(قیمت: 2500 متری) فروشنده هستم اگه کسی خواست راه هم میام الان واحدای دیگشو 2600 هم گزاشتن بقیه(یافت آباد غربی)

اگر واقعا فروشنده باشید در شرایط حاضر اگر قیمت 2600 میدن بقیه شما حداقل باید 300 زیر قیمت اونا بدی

بازار الان هم مشتری نداره واسه فروش سعی کن تو بخش فروش عمومی تاپیک بزنی تو سایتای خرید و فروش خونه هم اگهی کن

ایران تجارت هم بد نیست

ب همشهری هم فکر کن

Alireza 230.4

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
قصد خرید زمین دارم و بودجه حدودا 120 میلیون هست و قصدم از خرید سرمایه گذاری هست
با این مبلغ میشه یه زمین مسکونی قابل پیشرفت تو محدوده حومه غرب تهران خرید؟(بین اتوبان کرج و همت)
زمینهای سهیلیه و زعفرانیه کرج آینده خوبی دارن؟ آیا رشد خودشون رو کردن؟ برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشه؟
ممنون

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
برو گرمدره . اونجا با این پول بتونی بگیری برد واقعی برد کردی . اگرم نتونستی سعی کن شریک شو .

damavandieh

Registered User
لایک‌ها
18
خرید آپارتمان بهتر است یا خانه؟

آپارتمان نگهداریش سود بیشتری می دهد یا خانه؟

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
یه سوال از اهله فن:
یه خونه هست 250 متری با 150 متر زیر بنا با 2 طبقه رو پیلوت با متری 2500 و یه واحد از یه برج زیره 100 متر به ارزش 200 تومن.سوال ؟؟ایا فروش واحد برح و ساخت 2 طبقه روی طبقات ملک اولی (طبفات 3 و 4)عفلانیست ؟؟منظورم سود ده است ؟؟منزل مشهده .اگه اره هزینه ساخت هر طبقه چقدر در میاد ؟؟ایا با 200 تومن جمع میشه ؟؟

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
با این مبلغ میشه یه زمین مسکونی قابل پیشرفت تو محدوده حومه غرب تهران خرید؟(بین اتوبان کرج و همت)
زمینهای سهیلیه و زعفرانیه کرج آینده خوبی دارن؟ آیا رشد خودشون رو کردن؟ برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشه؟
ممنون

سلام علیرضا جان.
بنده هم با شرایط مشابه شما هستم با این تفاوت که حدود 60 ، 70 پول دارم و با شریکمون این مبلغ به حدود 140 میرسه. ( خوب شما تنهایی 120 داری که از ما دستت بازتره و بهتره.! ) شریکمون توی زعفرانیه هم باغ داره که الان 1000 متری با خونه و .. بالای 350 پولشه و زمین خالی 1000 متری هم ارزون نمیدند. در واقع تا حدود زیادی پیشرفتش رو کرده. ( چون تو این دو ساله قیمت هاش حدود 3 برابر شده و حدس میزنم دیگه خیلی پیشرفت شدیدی نکنه ) ضمن اینکه اگه یه کوچولو از سرمایتون بمونه و همش خرج خرید زمین نشه و بتونید کمی رو باغ کار و هزینه کنید بیشتر پیشرفت میکنه. ما تصمیم گرفتیم با ایشون یک زمین در شهرک کورش ( 8-9 کیلومتر بعد از زعفرانیه است ) بخریم. هنوز قیمت هاش خیلی پیشرفت نکرده و جا برای پیشرفت داره در حالی که داره آب میاد ( بعنی تازگی اومده ) و اون سمتش هم شایعه شده که دارند محوطه ی بزرگی رو دیوارکشی میکنند که مال دولته ( البته خودم هم دیدم آجر های زیادی اونجا خالی کردند ولی اطلاع دقیق ندارم که برای چه کاری دیوارکشی میکنند ) و اینکه میتونید با حدود 120 تومن یه زمین 5000 متری بخرید خیلی قیمتش مناسبه. ما داریم رو یک زمین 5000 متری ( البته دیوار کشی شده و جدول بندی شده ) به قیمت حدود 140 کار میکنیم که اگه بشه انشالله معاملش خواهیم کرد. شما با 120 راحت میتونید یک 5000 متری ( بدون دیوار ) بخرید. یا 2500 متری بخرید حدود 70 و بقیه پولتون رو روش هزینه کنید که بیشتر پیشرفت قیمتی کنه.
در مورد خرید آپارتمان هم الان قیمت ها کمی پایین اومده و اگه بگردید و کسی پول لازم باشه با توجه به اینکه خرید و فروش خیلی کم شده ( در واقع خریدار کم شده ) میتونید قیمت مناسب بگیرید ولی ما بعد از فکر و مشورت زیاد به این نتیجه رسیدیم که اونجا احتمال پیشرفت بیشتر از خرید آپارتمانه ( ممکن هم هست ما اشتباه کرده باشیم ولی این نتیجه گیری ما بود ).
مخلص دوستان.

Last edited:

Alireza 230.4

Registered User
لایک‌ها
22
امین جان بابت راهنمایی سپاسگذارم
راستش فرصت اینکه زمین رو بهش برسم و تبدیل به باغچه بشه ندارم
سهیلیه رفتم ولی نمیدونم اوضاع خرید و فروش اونجا چطوره یعنی ترقیش تا چه حده و اینکه از کرج و تهران برای خرید باغ تو اون محدوده چقدر رغبت نشون میدن
مثلا کردان برای خرید زمین و باغچه گزینه بهتری نیست؟
ممنون

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
امین جان بابت راهنمایی سپاسگذارم
راستش فرصت اینکه زمین رو بهش برسم و تبدیل به باغچه بشه ندارم
سهیلیه رفتم ولی نمیدونم اوضاع خرید و فروش اونجا چطوره یعنی ترقیش تا چه حده و اینکه از کرج و تهران برای خرید باغ تو اون محدوده چقدر رغبت نشون میدن
مثلا کردان برای خرید زمین و باغچه گزینه بهتری نیست؟
ممنون

خواهش میکنم علیرضا جان.
والا من شنیدم کل اون منطقه یعنی جاده قدیم هشتگرد و کردان و سهیلیه و اقبالیه و کورش و ... برای سرمایه گذاری مناسب هستند حتی بافت روستاییش که زیاد مناسب نیست هم میگند بدک نیست. ولی همه ی قسمت هاش رو نگشتم و بیشتر تو زعفرانیه و کورش چون آشنا داشتیم و کمی شناخت داشتیم گشتم. که بین این 2 تا کورش رو انتخاب کردم. ( بدلایلی که بالا عرض کردم )
راستش وقتی شریکمون ( داییم ) سالها پیش پیشنهاد خرید زمین تو زعفرانیه رو داد من میگفتم آخه کی 100 کیلومتر از تهران میکوبه بیاد اینجا ویلا بخره بعدم هر هفته 100 کیلومتر بیاد سر بزنه.!!! خوب همونقدر دیگه میره شماله دیگه .! قیمت ها هم که خیلی پایین نیست و ... ولی بعد از چند سال که دیدم چقدر اطرافیانم توی همون مناطق زمین و ویلا و باغ دارند ( 5 نفرو خودم تو آشناها میشناسم که خریدند ) و دیدم که قیمت هاش یهو چطور بالا رفت فهمیدم که باز هم تو سرمایه گذاری حق با داییِ بازاریم بوده و نه من کارمند.!! و اینبار دارم به حرفش گوش میدم و تو رفت و آمد هم دارم میبینم که خیلی از بنا هایی که اونجا ساخته شده بسیار هزینه بر بوده و خود این نشون میده که افراد رغبت به پول خرج کردن در اونجا دارند و به آیندش هم امید دارند. 5 شنبه جمعه ها که میریم یا تو تعطیلات دیگه مثل قدیم خلوت نیست و پر از ماشین های بعضا" گرون قیمته و البته با گرون شدن زمین های زعفرانیه ممکنه ساخت بنا های گرون هم توش زیاد شه اما خرید و فروش زمین در شهرک های اطرافش ( اقبالیه و کورش و .. ) افزایش پیدا میکنه چون قدرت خرید روشون بیشتره. هرجند هنوز هم زعفرانیه خوبه و اگه کسی قصد استفاده از ویلا یا باغچه ش رو داشته باشه بدلیل امنیت بیشتر و شلوغ تر بودنش بهتر هم هست ( ولی خوب گویا شما بیشتر مد نظرتون سرمایه گذاریه تا استفاده هفتگی )
شما باز هم میتونید تو قسمت های مختلف اونجا بگردید ( چون من احاطه ی کامل به اون منطقه ندارم و صلاحیت نظر دادن درباره ی همه قسمت هاشو ندارم ) یا حتی میتونید پولتون رو 2 جا سرمایه گذاری کنید ،مثلا یه زمین 1000 متری دیوار کشی شده که یه درخت توت خیلی بزرگ هم داشت با یه خونه سرایداری که البته نیاز به تعمیر داشت رو تو کورش بهم 50 قیمت دادند ( اگه تا الان فروش نرفته باشه ) ، میتونید یه همچین چیزی اونجا بخرید و با 70 باقیمونده پولتون هم جای دیگه سرمایه گذاری کنید . اگه بخواید سرمایتون به نقد شدن نزدیک باشه قطعات کوچیک خوش معامله تر هستند ( و البته نسبت به متراژ گرونتر ) و ضمن اینکه ریسک کمتری کردید و پولتون 2 جاست. یکی از دوستان در صفحات قبلی همین تاپیک شهرک بین کورش و زعفرانیه ( اقبالیه ) رو پیشنهاد داده بودند که میتونید رو اون هم فکر کنید. تو خود جاده سهیلیه هم شنیدم باغچه ارزون هست اما شنیدم بافتش شهرکی ویلایی نیست و روستاییه ولی مطمئن نیستم. ( فقط شنیدم ). کلا این جور سرمایه گذاری ( باغ و باغچه )کمی حوصله میخواد و ممکنه امروز تصمیم به فروش بگیرید اما 5 ماه بعد فروش بره ( مگر اینکه با قیمت مناسب یا سود کم بزارید برا فروش ). ممکنه 3 سال راکد باشه ولی یهو چند برابر شه..
من که تصمیم گرفتم بگیرم.!
مخلصم.

xms

Registered User
لایک‌ها
387
[h=1] وام مسکن دلیل تورم قیمت‌هاست؟

[/h]

یک کارشناس مسکن معتقد است: هرگونه وام خرید مسکن باعث تورم در بازار می‌شود و در بازار فعلی وام ساخت و قابل انتقال یکی از بهترین وام‌هاست اما این وام‌ها تاثیر چندانی بر بازار مسکن ندارد.

احمدرضا سرحدی در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به کاهش حجم معاملات مسکن در ماه‌های اخیر اظهار کرد: در این مدت خریدار و فروشنده، تضمینی برای خرید و فروششان نداشتند و بازار نیز حالت ثبات به خود ندید.

وی افزود: با وجود افزایش مبلغ وام مسکن به 50 میلیون تومان، بازهم به دلیل افزایش هزینه‌های ساخت و مصالح ساختمانی این مبلغ چندان مناسب نیست و باید میزان وام اختصاصی به ساخت و ساز بیشتر باشد.

این کارشناس اظهارکرد: با ورود سرمایه‌گذاران به بخش مسکن حاشیه سود وارد بازا این بخش شده این امر موجب ثبات قیمت در بازار مسکن را بر هم زده است.

سرحدی خاطر نشان کرد: با نوسانات نرخ ارز در کشور،‌ قیمت کالاها و اقلام مختلف با افزایش قیمت همراه شده که این امر در بخش مسکن نیز تاثیرگذار بوده است.

انتهای پیام

Ludwig

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان عزیز راه دیگری برای دریافت وام مسکن به غیر از بانک مسکن سراغ دارید؟

bravia2009

Registered User
لایک‌ها
35
سلام
ممنون

سلام اگه یکم بالاتر یا با وام میتونی بیا تو گرم دره بهت یک واحد با کیفیت بدم . ساخت خودمون بوده و کیفیت خوب در اوردیم و بساز بفروشی نیست .
اگر کسی خواست بهم پی ام بده .

Alireza 230.4

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
دیروز یه سر رفتم شهرک راه اهن و جالب اینجاس %99 مغازه ها بنگاه املاک هستن
قیمتها خیلی جالب بود
زمین متری 6 تا 7 میلیون
مثلا یه قواره 500 متری 3 میلیارد و 100
قیمت آپارتمان های واگذاری اداره و ارگانها هم نامشخصه
فروشندگان امتیازها میگن قیمت تمام شده آپارتمانها متری 1/8 تموم میشه ولی بنگاه ها میگن متری زیر 3 تومن در نمیاد
خلاصه دست از پا دراز تر رفتم سمت مهر شهر و کمال شهر
تو مهرشهر زمین از متری 1 تومن داره تا بالای 2 تومن و تو کمال شهر قبل از سهیلیه و زعفرانیه یه سری زمین مسکونی بود که متری 800 تومن در میومد که جدا از بافت قدیمی کمال شهر بود
البته همه جای مهرشهر خوب نیست مثلا یه جاهایی تقریبا جزء کیان مهر حساب میشه که بعید میدونم جای مناسبی برای زندگی باشه
دوستان اگه نظری یا پیشنهادی دارن عنوان کنن ممنون میشم

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
دیروز یه سر رفتم شهرک راه اهن و جالب اینجاس %99 مغازه ها بنگاه املاک هستن
قیمتها خیلی جالب بود
زمین متری 6 تا 7 میلیون
مثلا یه قواره 500 متری 3 میلیارد و 100
قیمت آپارتمان های واگذاری اداره و ارگانها هم نامشخصه
فروشندگان امتیازها میگن قیمت تمام شده آپارتمانها متری 1/8 تموم میشه ولی بنگاه ها میگن متری زیر 3 تومن در نمیاد
خلاصه دست از پا دراز تر رفتم سمت مهر شهر و کمال شهر
تو مهرشهر زمین از متری 1 تومن داره تا بالای 2 تومن و تو کمال شهر قبل از سهیلیه و زعفرانیه یه سری زمین مسکونی بود که متری 800 تومن در میومد که جدا از بافت قدیمی کمال شهر بود
البته همه جای مهرشهر خوب نیست مثلا یه جاهایی تقریبا جزء کیان مهر حساب میشه که بعید میدونم جای مناسبی برای زندگی باشه
دوستان اگه نظری یا پیشنهادی دارن عنوان کنن ممنون میشم

چاکرم علیرضا جان.
زمین های کیان مهر رو هم قیمت گرفتید؟ میشه بگید قیمت هاش از چقدر تا چقدر بود؟ چند ماه پیش به ما تو کیان مهر ( جای معمولیش یعنی نه اون قسمت چسبیده به مهرشهر که جای خوبه کیان مهره و نه اون قسمت قولنامه ایش که جای بد کیانمهره ) حدود متری 600 ، 700 قیمت دادند هنوز همون حدوده یا ارزونتر شده یا گرونتر؟

بالا