برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
چه بازاری رو برای کوتاه و میان مدت پیشنهاد میکنید ؟
پیشگویی که نمیشه کرد
ولی بازم تجربه ای که من به شخصه گیر اوردم اینه : نباید فقط روی یک بازار سرمایه گذاری کرد
من خودم پول اضافه ای ماهانه داشته باشم اینطوری سرمایه گذاری طولانی مدت میکنم : 30% ارز(دلار پوند یورو) 30%بورس 30%ارزدیجیتال 10%نقد
ولی پول بزرگ رو هیچ نظری ندارم :دی

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
درباره قضیه طرح ثبت ملک و اسکان املاک تو سایت

دوتا سوال
اول: گفته شده سرپرست خانوار باید ثبت کنن ملک
مثلا کسی که پدر یا مادرش سرپرست خانوار هست و ملک به نام خودشون دارن
وقتی فرزند هم ملک داره آیا نیاز به ثبت ملک فرزند هست ؟ یا فقط سرپرست خانوار کافیه؟

دوم: اگر ملک بخوایم ثبت کنیم و خانه رو به صورت اجاره نامه دستی اجاره داده شده ( نه ۴ برگی )
میگن تو سامانه محل سکونت فعلی میخواد اما خانه خانواده هستیم
تو ثبت بزنیم خودمون تو محل ملک که به اسم خودمونه ساکن هستیم مشکل پیش نمیاد؟

FBI_20

کاربر بخش دانلود نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
2,997
هیچ سرمایه گذاری بالاتر و بهتر از ملک نیست نه میتنونن وارد کنن نه میتونن صادر کنن اگر هم برای مدتی بره توی رکود وقتی از رکود خارج بشه جبراان اون مقطعی که رکود بوده هم میکنه ...

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
هیچ سرمایه گذاری بالاتر و بهتر از ملک نیست نه میتنونن وارد کنن نه میتونن صادر کنن اگر هم برای مدتی بره توی رکود وقتی از رکود خارج بشه جبراان اون مقطعی که رکود بوده هم میکنه ...

بیشتر تهران و بعضی شهر ها گرون شدن حسابی
وگرنه بیا شهرستان ها تهران
یا البرز
و ......
برات ملک سند دار با ۳۰۰ میلیون پیدا کنیم
قولنامه ای که دیگه نگو

زیادم قیمتا دیوار نگاه نکن بعضی مردم جنون دارن من خودم تا مرز سکته قلبی میرم بعضی قیمتا میبینم که واقعی نیستن و ساخته ذهن یه آدم جنون دارن

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
چرا گیلان و مازندران انقدر مسکن گرون شده؟ یعنی نسبت به امکانات و بنا خیلی گرونه! خونه چند سال ساخت که هیچ امکانات و درو پیکر و سند نداره گذاشتن هم قیمت یه خونه وسط شهر تهران!
ضمنا یکی از آشنایان میخواد مهاجرت کنه شهرهای شمالی.
بچه های شمال (گیلان و مازندران):
شهرهای شمالی مهاجرپذیر کجاهارو پیشنهاد میکنید که امکانات و امنیت خوبی داشته باشه در کنار آب و هوای ملایم. نظر آشنامون روی لاهیجان و شهسوار و زیباکنار و فومنه. اینا پیشنهاد میشه یا نه؟

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
چرا گیلان و مازندران انقدر مسکن گرون شده؟ یعنی نسبت به امکانات و بنا خیلی گرونه! خونه چند سال ساخت که هیچ امکانات و درو پیکر و سند نداره گذاشتن هم قیمت یه خونه وسط شهر تهران!
ضمنا یکی از آشنایان میخواد مهاجرت کنه شهرهای شمالی.
بچه های شمال (گیلان و مازندران):
شهرهای شمالی مهاجرپذیر کجاهارو پیشنهاد میکنید که امکانات و امنیت خوبی داشته باشه در کنار آب و هوای ملایم. نظر آشنامون روی لاهیجان و شهسوار و زیباکنار و فومنه. اینا پیشنهاد میشه یا نه؟
اینجا بخاطر سرمایه هایی ک از تهران . تبریز و اصفهان و شهر های بزرگ رسید همه چی دیمی و دلبخواه فروشنده شده..سه ساله اینجوریه .البته اصلا اینجور نیست ک قیمتا ب تهران برسه...این قیمتا برا ساکنین خوده شمال زیادن ولی برا شهرهای بزرگ چیزی نیستن بخاطر همین میان برا خرید مسکن تو شمال
برا زندگی هم اگ امکانات مهمه رشت و تا حدودی لاهیجان خوبن
درمورد امنیتم اصلا به پای تهران نمیرسه و کلا گیلان ضعیفه تو این مورد(کلا در نظر بگیرید ک پاسگاه کلانتری وجود نداره..یعنی باید پیشگیری کنید)..رشت خوبه تا حدودی

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
اینجا بخاطر سرمایه هایی ک از تهران . تبریز و اصفهان و شهر های بزرگ رسید همه چی دیمی و دلبخواه فروشنده شده..سه ساله اینجوریه .البته اصلا اینجور نیست ک قیمتا ب تهران برسه...این قیمتا برا ساکنین خوده شمال زیادن ولی برا شهرهای بزرگ چیزی نیستن بخاطر همین میان برا خرید مسکن تو شمال
برا زندگی هم اگ امکانات مهمه رشت و تا حدودی لاهیجان خوبن
درمورد امنیتم اصلا به پای تهران نمیرسه و کلا گیلان ضعیفه تو این مورد(کلا در نظر بگیرید ک پاسگاه کلانتری وجود نداره..یعنی باید پیشگیری کنید)..رشت خوبه تا حدودی
رشتم شهرداریش ی زمان عالی بود ولی الان خیلی ضعیف شده داره حیف و میل میشه

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
بیشتر تهران و بعضی شهر ها گرون شدن حسابی
وگرنه بیا شهرستان ها تهران
یا البرز
و ......
برات ملک سند دار با ۳۰۰ میلیون پیدا کنیم
قولنامه ای که دیگه نگو

زیادم قیمتا دیوار نگاه نکن بعضی مردم جنون دارن من خودم تا مرز سکته قلبی میرم بعضی قیمتا میبینم که واقعی نیستن و ساخته ذهن یه آدم جنون دارن
درسته اصلا رشد قیمتی ک تهران و شهرای صنعتی کردن با شهرستان و حتی مرکز استانای شمال قابل قیاس نیستن

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
دوستان یک واحده 170 متری
که هیچ کاریش انجام نشده
یعنی نه سفید شده نه سرامیک شده نه کمد دیواری نه شیرالات نه کابینت
فقط پنجره گذاشته شده و تقسیم بندی شده
من اگر این رو بخوام با یک متریال معمولی بسازم برم زندگی کنم چقدر باید روش حساب کنم

آب برق گاز هم داره ولی
فقط لوله کشی آب شده سیم کشی برق نشده :(

Last edited:

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
دوستان یک واحده 170 متری
که هیچ کاریش انجام نشده
من اگر این رو بخوام با یک متریال معمولی بسازم برم زندگی کنم چقدر باید روش حساب کنم

آب برق گاز هم داره ولی
بستگی به نقشه داره
من چند روز پیش سوال کردم از یک بساز بفروش (اصفهان) :
کلیدی متری 3.5 تا 5 گفت
قبلا که من خونه ساختم 40 درصد سفت کاری بود 60 درصد نازک کاری
پس حدودا متری 2 به بالا هزینه داری :دی
(روی این حرفا اصلا حساب نکن-تخمینه)

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
معاون وزیر راه و شهرسازی:
بازار مسکن در کل کشور دچار رکود شده اما علت رشد قیمت ماه‌های اخیر در تهران این است که پس از ثبات ارز و سکه، مقداری سرمایه از این حوزه‌ها وارد بازار مسکن پایتخت شد.

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان یک واحده 170 متری
که هیچ کاریش انجام نشده

آب برق گاز هم داره ولی
نقاشی و سفید کاری و کناف 100

کمد کابینت رو 150

شیر آلات و تجهیزات سرویس ها 80

درب های داخلی با نصب 10

تیغه کشی رو باید دقیق حساب بکنی . هم به پلان بستگی داره و هم به مصالح مد نظرت و هم منطقه ای که کار رو میخوای انجام بدی ( بلوک ، ملات ، اجرت تیغه چینی ) ( پلانت رو بکش ، ارتفاع کف تا سقف و طول رو هم داری . مساحت متر مربع کل دیوارت رو در بیار ، از اینجا میتونی هزینه بلوک و ملات و اجرت تیغه ها رو در بیاری )

کاشی کاری و سرامیک کف سلیقه ای هستش و باید دقیق حساب بکنی ( مصالح + اجرت ) ( متر مربع رو داری ، قیمت کاشی و سرامیک رو استعلام بگیری اینم در میاد ) . ولی حدودیش این میشه : سرامیک رو متری 400 هزار بگیر با ملات ، اجرت هم حداکثر 10% بنداز روش یعنی 440 هر متر ، 75 تومن کلش میشه . کاشی هم کلا روی هم دیگه ( آشپزخونه و 2 تا حمام و 1 توالت ) دور و بر 30 تا 40 متر میشه ، شما اینم حداکثر 40 متر بگیری ، متری 1 با ملات و اجرت ، 40 تومن در نظر بگیر

برق رو نمیدونم ولی نسبت به بقیه زیاد نیست . کاشی رو من یکم دست بالا گرفتم ، به خصوص آشپزخونه پشت کابینتی رو میتونی ارزون بزنی . این هزینه ها رو یکم بالا پایین بکنی ، برق توش گم میشه

اینارو با هم جمع بکنی دقیق در میاد . به غیر از تیغه کشی ، 455 تومن هزینه داری برای امروز با دلار 25 تومن . تو بگیر 460 تومن ، برای 170 متر ، حدودا متری 2 میلیون و 700 هزار تومن میوفته
*کاشی و سرامیک و کابینت و شیرآلات و تجهیزات سرویس ها رو من یک چیز معمول گرفتم . وگرنه میتونی بابت یک ست سرویس شیر آلات ( روشویی و آفتابه و ... ) 100 تومن پول بدی ... . یا سرامیک رو میتونی n برابر گرون تر بخری . من قیمت متریال خوب و با کیفیت رو گفتم نه خیلی گرون نه خیلی ارزون و بی کیفیت . چون 170 متری متراژ بالاست و از یک حدی پایینتر بزنی ، خونه رو بد جلوه میده

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
نقاشی و سفید کاری و کناف 100

کمد کابینت رو 150

شیر آلات و تجهیزات سرویس ها 80

درب های داخلی با نصب 10

تیغه کشی رو باید دقیق حساب بکنی . هم به پلان بستگی داره و هم به مصالح مد نظرت و هم منطقه ای که کار رو میخوای انجام بدی ( بلوک ، ملات ، اجرت تیغه چینی ) ( پلانت رو بکش ، ارتفاع کف تا سقف و طول رو هم داری . مساحت متر مربع کل دیوارت رو در بیار ، از اینجا میتونی هزینه بلوک و ملات و اجرت تیغه ها رو در بیاری )

کاشی کاری و سرامیک کف سلیقه ای هستش و باید دقیق حساب بکنی ( مصالح + اجرت ) ( متر مربع رو داری ، قیمت کاشی و سرامیک رو استعلام بگیری اینم در میاد ) . ولی حدودیش این میشه : سرامیک رو متری 400 هزار بگیر با ملات ، اجرت هم حداکثر 10% بنداز روش یعنی 440 هر متر ، 75 تومن کلش میشه . کاشی هم کلا روی هم دیگه ( آشپزخونه و 2 تا حمام و 1 توالت ) دور و بر 30 تا 40 متر میشه ، شما اینم حداکثر 40 متر بگیری ، متری 1 با ملات و اجرت ، 40 تومن در نظر بگیر

برق رو نمیدونم ولی نسبت به بقیه زیاد نیست . کاشی رو من یکم دست بالا گرفتم ، به خصوص آشپزخونه پشت کابینتی رو میتونی ارزون بزنی . این هزینه ها رو یکم بالا پایین بکنی ، برق توش گم میشه

اینارو با هم جمع بکنی دقیق در میاد . به غیر از تیغه کشی ، 455 تومن هزینه داری برای امروز با دلار 25 تومن . تو بگیر 460 تومن ، برای 170 متر ، حدودا متری 2 میلیون و 700 هزار تومن میوفته
*کاشی و سرامیک و کابینت و شیرآلات و تجهیزات سرویس ها رو من یک چیز معمول گرفتم . وگرنه میتونی بابت یک ست سرویس شیر آلات ( روشویی و آفتابه و ... ) 100 تومن پول بدی ... . یا سرامیک رو میتونی n برابر گرون تر بخری . من قیمت متریال خوب و با کیفیت رو گفتم نه خیلی گرون نه خیلی ارزون و بی کیفیت . چون 170 متری متراژ بالاست و از یک حدی پایینتر بزنی ، خونه رو بد جلوه میده

خدا رو شکر تیغه کشی شده
فقط من کاشی رو میرم میبد یزد میخرم برام ارزون تر می افته
همونطور که طبقه‌ی دیگه رو اینکار کردم جالبه حساب کردم 10 تومن برام ارزون تر در اومد:)
همون حدود 400 تومن باید باسش پول جمع کنم

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
طبق پیش بینی ها
که تا حالا درست درومده

ملک تا پایان سال
و حتی تا سه سال دیگه راکد

و قیمت 15_20درصد در صورت توافق پایین خواهد آمد
در صورت عدم توافق نهایی هیچ تغییری نخواهد کرد

توافق به دلالان از رگ گردن نزدیکتر است.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
طبق پیش بینی ها
که تا حالا درست درومده

ملک تا پایان سال
و حتی تا سه سال دیگه راکد

و قیمت 15_20درصد در صورت توافق پایین خواهد آمد
در صورت عدم توافق نهایی هیچ تغییری نخواهد کرد

توافق به دلالان از رگ گردن نزدیکتر است.
ماشاالله از کجا با چنین قاطعیتی پیش بینی می کنید؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
قیمت مسکن تا فصل پائیز.

صعودی = :(

نزولی = :oops:

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
قیمت مسکن تا فصل پائیز.

صعودی = :(

نزولی = :oops:

🔴"رئیس اتحادیه املاک: دولت ما را مجبور به انجام تخلف می‌کند.

قلی‌خسروی بیان کرد: به طورمثال در خردادماه سال ٩٩ با اعلام بانک مرکزی مبنی بر افزایش ۴٨ درصدی قیمت مسکن در صورتی که کف بازار فقط ٨ درصد افزایش قیمت بود به طور ناگهانی با تاثیر روانی، قیمت مسکن افزایش یافت.

اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم

بالا