برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
شما موقع خرید مگه سند رو مشاهده نکردید یعنی روی سند نزده پارکینگو؟
مسکن مهره..سندو جندسال بعد میدن
من بزرگترین اشتباهی ک کردم اول با تعاونی هماهنگ نکردم حتی تلفنی چون تو شهر دیگ گرفتم..طرفم فرهنگی بود..خیلی با اطمینان هم صحبت میکرد..من خداشاهده پنج شش بار ازش پرسیدم مختصات پارکینگه همونیه ک دیدیم و طرفم جواب میداد اصلن نگران نباش مال خودته..تو مبایعه نامه همدرج شد پارکینگ اختصاصی شش دانگ

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
داره ولی مثل مزاحمت رایج نیست ک ب کار میبرن..من براتون توضیح میدم
ضلع جنوبی ساختمون ایراد پارکینگاش اینن ک طرف باید ساختمونو دوربزته تا برسه..مخصوصا ک اگ پارکینگای مشرفش پر باشن ک از ی جای تنگ باید رد کنه ماشینو
دو طرف مشرف ساختمون هم تو پارکینگاش فاصله ماشینا خیلی کمله احتمال مالیدن همسایه ها خیلی بالاس
اما اون پارکینگی ک ب من فروخت ک میشه تو شمالی کاملا تکی و بزرگتر از بقیه بود..نزدیک ترین جا ب کوچه ورودیشم بود..بدون هیچ دردسری
حالا هم میگ خودت پیگیری کن ..برو با تعاونی صحبت کن و خرشون کن تا بهت بدنش..اگرم ی درصد بهت ندادن اون ساختمون پارکینگاش اصلا مشکل ندارن و بهت ی چیزی میرسه
شما جای پارکینگ رو قرارداد قید کردید؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
الان یه ملک یه واحد ، متراژ کم شما بگو ۲۵ متر حتی کمتر و .... که سند داشته باشه
سن بنا هم کم باشه
جاشم زیاد مهم نیست یعنی بگو شهرک ، شهرستانک ، بخش و ..... ( فقط زیر ساخت ها داشته باشه )
با کمترین قیمت ( حداکثر تا ۲۰۰ میلیون فوقش ، بهتره زیر این قیمت باشه )

کجا همچین موردی گیر میاد؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
به نظرتون اوضاع مسکن در سال 1400 چطور خواهد بود؟

کاهش، رکود و یا افزایش؟

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
افزایش عزیز احتمالا،،نمیشه گفت قطعی،،،،ولی احتمال افزایش هست،،،متاسفانه دید روشنی نیست برای سال بعد و منفی هست توقعات،،،و پیش بینی ها،،به دلیل افزایش حقوق ها باید منتظر گرانی های جدید باشیم متاسفانه !!

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
افزایش عزیز احتمالا،،نمیشه گفت قطعی،،،،ولی احتمال افزایش هست،،،متاسفانه دید روشنی نیست برای سال بعد و منفی هست توقعات،،،و پیش بینی ها،،به دلیل افزایش حقوق ها باید منتظر گرانی های جدید باشیم متاسفانه !!
همچنین حذف ارز ۴۲۰۰ خودش یه گرونی دیگه در پیش میاره
برای مسکن رکود نسبی رو به افزایش قیمت داریم احتمالا

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
قطعا افزایش کم هست ولی حجم معاملات به شدت کم میشه
طوری که یک آپارتمان معمولی در تهران شاید حداقل 3 4 ماه طول بکشه تا فروش بره

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
همانا چهارسال خشکسالی و تورم بود و با این اوضاع بازم چهارسال خشکسالی و تورم را در بخش مسکن پیش بینی میکنم

unnamed.jpg

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تمامی سرپرستان خانوار از تاریخ ۱۹ فروردین به مدت ۲ ماه فرصت دارند املاک تحت تملک خود را در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir ثبت کنند.
s0428.gif

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سلام دوستان
میخواستم بدونم خرید خانه ای که سندش به طور قولنامه ای است خطرناکه؟
اگر از شهرداری اون منطقه استعلام بگیریم چی؟
پس چرا تفاوت سند رسمی و قولنامه ای در قیمت اینقدر بالاست؟
احتمال مشکل آفرین بودنش چقدر هست؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
617
سلام دوستان

us12

Registered User
لایک‌ها
410
سلام دوستان

کلا قید خونه ای که سند تفکیک شده تک برگ نداره و بزن ، حتی اگر بهترین نقطه شهر و نصف قیمت روز باشه ...
شک نکن که اگر خونه مشکل نداشت و به سادگی میشد سند گرفت ، فروشنده زرنگ تر از شما بود و تا حالا سندش را اوکی کرده بود و تو سر مال خودش نمیزد و زیر قیمت رد نمیکرد !

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
سپاس ولی من منظورم این بود که دوستانی که تجربه ی خرید و فروش دارند آیا توصیه میکنند که خانه مسکونی رو به طور قولنامه ای بخریم؟

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
کلا قید خونه ای که سند تفکیک شده تک برگ نداره و بزن ، حتی اگر بهترین نقطه شهر و نصف قیمت روز باشه ...
شک نکن که اگر خونه مشکل نداشت و به سادگی میشد سند گرفت ، فروشنده زرنگ تر از شما بود و تا حالا سندش را اوکی کرده بود و تو سر مال خودش نمیزد و زیر قیمت رد نمیکرد !
سپاس
یعنی همه ی خانه های موردنظر ما تو شهر مورد نظرمون که بیشترشون قولنامه ای هستند این مشکل رو دارند؟
ما خیلی روی اینکه حتما بعدها به سند تبدیلش کنیم تاکید نداریم تنها میخوایم یه خونه ای باشه که وقتی ساکن شدیم مشلاتی مانند فروخته شدن به چند نفر و یا وقفی و....نداشته باشد؟اینها رو میشه پیش از خرید استعلام کرد؟

Last edited:

us12

Registered User
لایک‌ها
410
سپاس
یعنی همه ی خانه های موردنظر ما تو شهر مورد نظرمون که بیشترشون قولنامه ای هستند این مشکل رو دارند؟
ما خیلی روی اینکه حتما بعدها به سند تبدیلش کنیم تاکید نداریم تنها میخوایم یه خونه ای باشه که وقتی ساکن شدیم مشلاتی مانند فروخته شدن به چند نفر و یا وقفی و....نداشته باشد؟اینها رو میشه پیش از خرید استعلام کرد؟

در خصوص استعلام و اینکه به چند نفر فروخته نشده باشد من زیاد اطلاع ندارم.

ولی زیاد دیدم خونه هایی که بعد از طی مراحل پایان کار و تفکیک سند تازه شهرداری متوجه شده خونه مشکل داره ، مشکل هم از هر نوعی که فکر بکنید هست ، مثلا عقب نشینی داره یا همسایه ها بخاطر مزاحمت نور و دید شکایت کردند و این شکایت همینطور باز تو شهرداری مونده و کسی پیگیری نکرده ، خونه مشکل آتشنشانی دارد و آتشنشانی مجوز پایان کار صادر نمیکنه ، ممکنه کلا منطقه تو طرح باشه و کسی از طرح هم اطلاع نداشته باشه، ممکنه ساختمان ارتفاع غیر مجاز داشته باشه ، ممکنه اضافه ساخت داشته باشه ، ممکنه یکی از طبقات مشکل داره مثلا در ساده ترین حالت طبقه بالا دید مشرف به خونه های اون طرف کوچه دارند و زیر بار نمیرند دید را کور کنن ، خب شما که مثلا طبقه دیگه را دارید هیچ کاری نمیتونید بکنید و عملا اون ساختمان پایان کار نمیتونه بگیره و باید یکی را پیدا کنید مثل خودتون چشم بسته خونه را بندازی بهش و فرار کنید ...

در کل اینکه فکر کنید مستقیم برید شهرداری یا یه مرجعی که یک روزه به شما بگه خونه ای که قصد خرید دارید مشکل داره یا نه عملی نیست ، خود شهرداری هم 1 نفر مسئول کار نیست و باید دست کم از 10 نفر مجوز های مختلف بگیرید از طرفی شهرداری مالک را میشناسه ، شما برید شهرداری مثلا میگید میخوام برای فلان ساختمان پایان کار بگیرم و سند تفکیک کنم ، اولین چیزی که میگه پروانه ساخت را بده و کلا مشکلات در طول روند گرفتن پایان کار مشخص میشه ...

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
در خصوص استعلام و اینکه به چند نفر فروخته نشده باشد من زیاد اطلاع ندارم.

ولی زیاد دیدم خونه هایی که بعد از طی مراحل پایان کار و تفکیک سند تازه شهرداری متوجه شده خونه مشکل داره ، مشکل هم از هر نوعی که فکر بکنید هست ، مثلا عقب نشینی داره یا همسایه ها بخاطر مزاحمت نور و دید شکایت کردند و این شکایت همینطور باز تو شهرداری مونده و کسی پیگیری نکرده ، خونه مشکل آتشنشانی دارد و آتشنشانی مجوز پایان کار صادر نمیکنه ، ممکنه کلا منطقه تو طرح باشه و کسی از طرح هم اطلاع نداشته باشه، ممکنه ساختمان ارتفاع غیر مجاز داشته باشه ، ممکنه اضافه ساخت داشته باشه ، ممکنه یکی از طبقات مشکل داره مثلا در ساده ترین حالت طبقه بالا دید مشرف به خونه های اون طرف کوچه دارند و زیر بار نمیرند دید را کور کنن ، خب شما که مثلا طبقه دیگه را دارید هیچ کاری نمیتونید بکنید و عملا اون ساختمان پایان کار نمیتونه بگیره و باید یکی را پیدا کنید مثل خودتون چشم بسته خونه را بندازی بهش و فرار کنید ...

در کل اینکه فکر کنید مستقیم برید شهرداری یا یه مرجعی که یک روزه به شما بگه خونه ای که قصد خرید دارید مشکل داره یا نه عملی نیست ، خود شهرداری هم 1 نفر مسئول کار نیست و باید دست کم از 10 نفر مجوز های مختلف بگیرید از طرفی شهرداری مالک را میشناسه ، شما برید شهرداری مثلا میگید میخوام برای فلان ساختمان پایان کار بگیرم و سند تفکیک کنم ، اولین چیزی که میگه پروانه ساخت را بده و کلا مشکلات در طول روند گرفتن پایان کار مشخص میشه ...
بسیار ممنونم از زمانی که گذاشتید.

Mast forosh

Registered User
لایک‌ها
144
من تو دیوار و ..... زمین هایی با قیمت پایین میفروشن تو کرج
مثل شهرک هیو ، یا شهرک ها صنعتی و ........
اینا چطورن؟ ارزش خرید دارن؟

بالا