برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

gothic

Registered User
لایک‌ها
72
دلار که از همه بهتره
اتفاقا یکی از بدترین هاست
دلار هیچ وقت کالایی مناسب سرمایه گذاری نیست
سودش فقط حاصل از تورم هست
در مواقع پول شما ثابت هست

ریسک هم داره چون مساله سیاسی هم هست و از دسترس شما خارج.
یعنی ممکنه یهو توافق بشه، 30% وارد ضرر بشید
مثل بیت کوین که یهو 50% میاد پایین 1 میلیارد تومن طرف میشه 500 میلیون...
و کلا این چیزایی که میسوزه خوب نیستند...

بهترین سرمایه گذاری ، روی ملک هست
ولی نه هر ملکی،
ملک مسکونی هم مثل دلار با تورم رشد میکنه و به خاطر ثابت بودن قیمت های منطقه معمولا نمیشه در اون ارزش افزوده ایجاد کرد.
از طرفی هم مشتری ملک مسکونی معمولا قشر فقیر جامعه هست که خونه نداره و میخواد خونه بگیره .
اما ...
بهترین ملک، ملک ویلایی هست چون مشتری ای که داره قشر ثروتمند جامعه هست و همیشه پول داره...
البته اون هم داستان خودش رو داره؛ به این معنی نیست که هر چی بگیری سود داره...
باید زمین رو که میگیری زیر قیمت بگیری
من خودم سمت حاشیه کرج فعالیت دارم
مثلا توی یک روستا کسی که زمینش رو نمیخواد بفروشه میگه متری 6 میلیون
اونی که میخواد بفروشه میگه 4 میلیون
ولی اونی که نیاز فوری داره میگه 2 میلیون...
اینجا خیلی مهم هست که کدوم رو بخری تا سود کنی
توی ملک، سود توی خریده...

اگر اومدی اون زمین ارزون رو خریدی
بعد یک ارزش افزوده درونش ایجاد کردی
مثلا فضاسازی و احداث استخر والاچیق و ویلا و غیره
(که البته ساخت اینها هم باید با فکر و هزینه مناسب شکل گرفته بشه. اینجوری نیست که همه حیاط رو برداری سنگ کنی بگی خرج کردم)
اون موقع میشه بعد ساخت با سود خوب به مصرف کننده فروخت
مثلا یک زمین 300 متری رو میخری 700 میلیون. 700 میلیون هم هزینه میکنی ، در میاد کلا 1.5 میلیارد.
در نهایت میفروشی حدود 2 الی 2.5 میلیارد که عددی هست که به خریدار هم فشار نمیاد...
برای فروشنده هم که یه سود معقول و خوب هست در کمتر از یک سال هست.

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
اتفاقا یکی از بدترین هاست
دلار هیچ وقت کالایی مناسب سرمایه گذاری نیست
سودش فقط حاصل از تورم هست
در مواقع پول شما ثابت هست

ریسک هم داره چون مساله سیاسی هم هست و از دسترس شما خارج.
یعنی ممکنه یهو توافق بشه، 30% وارد ضرر بشید
مثل بیت کوین که یهو 50% میاد پایین 1 میلیارد تومن طرف میشه 500 میلیون...
و کلا این چیزایی که میسوزه خوب نیستند...

بهترین سرمایه گذاری ، روی ملک هست
ولی نه هر ملکی،
ملک مسکونی هم مثل دلار با تورم رشد میکنه و به خاطر ثابت بودن قیمت های منطقه معمولا نمیشه در اون ارزش افزوده ایجاد کرد.
از طرفی هم مشتری ملک مسکونی معمولا قشر فقیر جامعه هست که خونه نداره و میخواد خونه بگیره .
اما ...
بهترین ملک، ملک ویلایی هست چون مشتری ای که داره قشر ثروتمند جامعه هست و همیشه پول داره...
البته اون هم داستان خودش رو داره؛ به این معنی نیست که هر چی بگیری سود داره...
باید زمین رو که میگیری زیر قیمت بگیری
من خودم سمت حاشیه کرج فعالیت دارم
مثلا توی یک روستا کسی که زمینش رو نمیخواد بفروشه میگه متری 6 میلیون
اونی که میخواد بفروشه میگه 4 میلیون
ولی اونی که نیاز فوری داره میگه 2 میلیون...
اینجا خیلی مهم هست که کدوم رو بخری تا سود کنی
توی ملک، سود توی خریده...

اگر اومدی اون زمین ارزون رو خریدی
بعد یک ارزش افزوده درونش ایجاد کردی
مثلا فضاسازی و احداث استخر والاچیق و ویلا و غیره
(که البته ساخت اینها هم باید با فکر و هزینه مناسب شکل گرفته بشه. اینجوری نیست که همه حیاط رو برداری سنگ کنی بگی خرج کردم)
اون موقع میشه بعد ساخت با سود خوب به مصرف کننده فروخت
مثلا یک زمین 300 متری رو میخری 700 میلیون. 700 میلیون هم هزینه میکنی ، در میاد کلا 1.5 میلیارد.
در نهایت میفروشی حدود 2 الی 2.5 میلیارد که عددی هست که به خریدار هم فشار نمیاد...
برای فروشنده هم که یه سود معقول و خوب هست در کمتر از یک سال هست.

تا جایی با حرف شما موافقم.منظور من کوتاه مدت نبود بلند مدت بود.فقط فکر کنید زمانی که دلار 1000 تومان بود آن را خریده بودیم تا الان چند میشد؟اگر ماشین میخریدیم که استهلاک داشت.هیچ جیز به اندازه دلار سود نداد

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام به همگی

سود وام مسکن، برای خرید و یا ساخت رو اطلاع دارید که چند % هست؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
قبلا ۱۲ درصد بود الان فکر کنم ۱۸ درصد شده

اوایل نهضت که 4درصد بود :D

18% که خیلی بالاست برای وام ساخت یا مثلا خرید مسکن، چون برای وام های عادی هم درصد سودی که میگیرن همین مقدار هست.

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
اوایل نهضت که 4درصد بود :D

18% که خیلی بالاست برای وام ساخت یا مثلا خرید مسکن، چون برای وام های عادی هم درصد سودی که میگیرن همین مقدار هست.
200 تومن گرفتم 12ساله 480 پس میدم

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
تا جایی با حرف شما موافقم.منظور من کوتاه مدت نبود بلند مدت بود.فقط فکر کنید زمانی که دلار 1000 تومان بود آن را خریده بودیم تا الان چند میشد؟اگر ماشین میخریدیم که استهلاک داشت.هیچ جیز به اندازه دلار سود نداد
اگه فرض بگیریم که اون موقع که دلار ۱۰۰۰تومن بود شما ۱۰۰میلیون داشتی ۱۰۰هزار دلار میخریدی الان چیزی حدود ۳میلیارد داشتی و چیزی حدود ۲۰سال باید صبر میکردی تا به ۳میلیارد برسی من که اون موقع طفلی بیش نبودم ۱۰۰۰تومن نداشتم چه برسه به ۱۰۰میلیون تومن😁

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
اگه فرض بگیریم که اون موقع که دلار ۱۰۰۰تومن بود شما ۱۰۰میلیون داشتی ۱۰۰هزار دلار میخریدی الان چیزی حدود ۳میلیارد داشتی و چیزی حدود ۲۰سال باید صبر میکردی تا به ۳میلیارد برسی من که اون موقع طفلی بیش نبودم ۱۰۰۰تومن نداشتم چه برسه به ۱۰۰میلیون تومن😁
مساله اینه در حال حاضر نمیشه تشخیص داد کدام مورد کم ریسک تر هست.چه کسی فکرش را میکرد یورو و دلار قیمت یکسانی پیدا کنند.بنظرم بهتر هست در هر کدام از اینها سرمایه را پخش کرد که حداقل ضربه محکمی نخوریم

mohammadmum

Registered User
لایک‌ها
85
در صورت خرید دلار سرمایه شما فقط با تورم رشد میکرد و ارزشش حفظ میشد
در صورتی که سرمایه گذاری درست و به موقع روی بعضی کالاها میتونه همون سود رو توی ۱ماه به شما بده

jikolo

Registered User
لایک‌ها
163
دوستان من میخوام زمینی رو اطراف شهر بسازم یه باغشهری ۱۰۰۰ متری
دیوار دورش رو حساب کردم حدودا ۸۰ ۹۰ تومن میشه
ولی هزینه ساخت یه خونه ۱۰۰ متری داخلش رو نشد حساب کنم، نه مجوزی و نظارت میخواد نه انشعابی چیزی ، هر متر چقدر پام میوفته ؟ یک طبقه ویلای بنایی یا هر چی ساده قیمت خوب.
ساخت مسکونی دیدم متری ۷ ۸ و ۹ تومن هم زدن اگه این باشه خیلی زیاد میشه، من نه آسانسور و نمای خاصی میخوام نه انشعاب. فقط سیم برق داخل برای موتور برق

سارا222

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
در صورت خرید دلار سرمایه شما فقط با تورم رشد میکرد و ارزشش حفظ میشد
در صورتی که سرمایه گذاری درست و به موقع روی بعضی کالاها میتونه همون سود رو توی ۱ماه به شما بده
بله درسته.اما این مورد نیاز به دانش خاص خود دارد که شاید هر جایی پیدا نشود.بعنوان مثال دوست طلا فروش ما قبطه ی افرادی را میخورد که نمایشگاه ماشین داشت.نمایشگاه ماشینی ها قبطه افراد دلال را میخورد و میگفت سود در این مسیر است.تا جایی با حرف شما موافقم.حتما با کار میتوان سود خوب کرد اما بشرطی که خوب در کار خود و تمام عوامل پیشرفت بیزنسی که به ذهن همکارانتان خطور هم نکرده اگاه باشید و تجربه کسب کنید.بگذریم از افرادی که کلا ترجیح میدهند بدون ریسک از سود بانکی استفاده کنند.در حال حاضر نمیتوان محکم روی خیلی مسایل صحبت کرد و به نظر خودم بهترین فکر تشکیل چند سبد است.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد خرید زمین تو شمال نظرتون چیه؟ جای رشد داره ؟ یه نفر تو این کار بود گفت الان تو نور و رویان متری10 تا 15 تومن تو بافت میفروشن.
به نظرتون ارزش خرید داره برای سرمایه گذاری؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
دوستان یک سوال، الان هر برگ اوراق وام مسکن، ۱۳۹ هزار هست، اگر مثلا ما بخواهیم 1 میلیارد وام بگیریم میدونید چطور حساب میشه؟

بالا