برگزیده های پرشین تولز

سوالات ورزشی

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
سلام به همگی
من چون از صبح کله سحر تا 2 نصفه شب پای سیستم هستم و روزی دو سه پارچ چای و قهوه میخورم مخصوصا وقتی استرسم بالا میره که دیگه الا ماشاله
یکی از دوستان میگه برای این که کربوهیدرات کمتری به بدن برسونی بهتره به جای قند از شیرین کننده های مصنوعی مثل همین قرصایی که بیماران دیابتی به جای قند استفاده میکنن استفاده کنم

سوالم اینه که آیا این قرصا یا به قولی قندهای مصنوعی برای بدن زیان هم دارن ؟اگه نه
چه مارکی رو پیشنهاد میکنین بگیرم یا چیزی بجز اونا هست که مثل شکر بریزیم تو قهوه
تو نت یه چرخی زدم فکر میکنم یه ماده به نام سوکرالوز از همشون بهتر باشه ظاهرا 600برابر قند شیرینی داره و نوشابه سازها بجای شکر ازش استفاده میکنن ولی نمیدونم از کجا میشه تهیه کرد و به جای شکر ...
از دوستان ورزشکار اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
سلام به همگی
من چون از صبح کله سحر تا 2 نصفه شب پای سیستم هستم و روزی دو سه پارچ چای و قهوه میخورم مخصوصا وقتی استرسم بالا میره که دیگه الا ماشاله
یکی از دوستان میگه برای این که کربوهیدرات کمتری به بدن برسونی بهتره به جای قند از شیرین کننده های مصنوعی مثل همین قرصایی که بیماران دیابتی به جای قند استفاده میکنن استفاده کنم

سوالم اینه که آیا این قرصا یا به قولی قندهای مصنوعی برای بدن زیان هم دارن ؟اگه نه
چه مارکی رو پیشنهاد میکنین بگیرم یا چیزی بجز اونا هست که مثل شکر بریزیم تو قهوه
تو نت یه چرخی زدم فکر میکنم یه ماده به نام سوکرالوز از همشون بهتر باشه ظاهرا 600برابر قند شیرینی داره و نوشابه سازها بجای شکر ازش استفاده میکنن ولی نمیدونم از کجا میشه تهیه کرد و به جای شکر ...
از دوستان ورزشکار اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
قند هاي مصنوعي منشا شيميايي دارند و در 99 درصد همه آنها فنيل الانين وجود دارد
مصرف اين ماهده در دراز مدت ( مصرف بيشتز 100 حبه قند مصنوعي در ماه )
باعث آلانيني شدن خون ميشود
من بشخصه ديابت دارم و از اين قند ها استفاده ميكنم اما گفتم خدمتتون اين قند ها چون منبع آلانين هستند با مصرف اين قند ها ديگر نميتوانيد برخي دارو ها را مصرف كنيد
در نور مستقيم خورشيد نبايد در مدت بيش از 20 دقيقه باشيد و كلا باعث ايجاد تيرگي در پوست ميشود
بهرحال بدانيد هرچيزي بشكل طبيعي آن بهترين چيزيست كه خدا آفريده
براي تهيه قند و شكر مصنوعي كه بهترين ان ساخارين هست در تهران خ وليعصر نرسيده به جمهوري لوازم پزشكي جابر كه مخصوص افراد ديباتيك هست كليه مواد خوراكي بدون قند از سانديس و مربا گرفته تا حبه قند مصنوعي رو عرضه ميكنه
اما اگر بد شما سالم هست توصيه ميكنم بخاطر اين چيزا از مواد مصنوعي استفاده نكنيد
ضمنا از دوستان ورزشكار پرسيدي فكر نكنم دوستان ورزشكار از اين قند ها استفاده كنند چون هيچ نوع كالري ندارد و قندش هم در ماهيچه ها بشكل قند عادي نميسوزد و باعث توليد اسيد لاكتيك در ماهيچه ها ميشود كه ماده خسته كننده ماهيچه ها محسوب ميشود
خلاصه عوارض اين قندها
آلانيني شدن خون
ضعف ماهيچه ها مخصوصا پاها
نداشتن كالري و عدم سوخت بودن براي بدن
منشا شيميايي

Last edited:

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
قند هاي مصنوعي منشا شيميايي دارند و در 99 درصد همه آنها فنيل الانين وجود دارد
مصرف اين ماهده در دراز مدت ( مصرف بيشتز 100 حبه قند مصنوعي در ماه )
باعث آلانيني شدن خون ميشود
من بشخصه ديابت دارم و از اين قند ها استفاده ميكنم اما گفتم خدمتتون اين قند ها چون منبع آلانين هستند با مصرف اين قند ها ديگر نميتوانيد برخي دارو ها را مصرف كنيد
در نور مستقيم خورشيد نبايد در مدت بيش از 20 دقيقه باشيد و كلا باعث ايجاد تيرگي در پوست ميشود
بهرحال بدانيد هرچيزي بشكل طبيعي آن بهترين چيزيست كه خدا آفريده
براي تهيه قند و شكر مصنوعي كه بهترين ان ساخارين هست در تهران خ وليعصر نرسيده به جمهوري لوازم پزشكي جابر كه مخصوص افراد ديباتيك هست كليه مواد خوراكي بدون قند از سانديس و مربا گرفته تا حبه قند مصنوعي رو عرضه ميكنه
اما اگر بد شما سالم هست توصيه ميكنم بخاطر اين چيزا از مواد مصنوعي استفاده نكنيد
ضمنا از دوستان ورزشكار پرسيدي فكر نكنم دوستان ورزشكار از اين قند ها استفاده كنند چون هيچ نوع كالري ندارد و قندش هم در ماهيچه ها بشكل قند عادي نميسوزد و باعث توليد اسيد لاكتيك در ماهيچه ها ميشود كه ماده خسته كننده ماهيچه ها محسوب ميشود
خلاصه عوارض اين قندها
آلانيني شدن خون
ضعف ماهيچه ها مخصوصا پاها
نداشتن كالري و عدم سوخت بودن براي بدن
منشا شيميايي
دوست عزیز از راهنمایی و وقتی که گذاشتین بینهایت ممنون

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
رایجترین نوع شیرین کننده های مصنوعی، ساخارین و آسپارتام بودن که سرطانزا بودنشون اثبات شده. بقیه هم مشکوکن. توصیه میکنم فعالیتتون را زیاد کنید. کلا شیرین کننده های مصنوعی موادی با اثرات ناشناخته هستند.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
من خودم یه مدت از این مدلهای آلمانیش که 1200 تایی استفاده میکردم

اما این قدر بدی شنیدم بی خیالش شدم

به جاش کشمش یا خرما استفاده کنید

yn_ali

Registered User
لایک‌ها
35
دوستان ممنون از راهنماییتون
با توجه به همفکری و راهنمایی بچه های گل پی تی منم از خیرش گذشتم :heart:

NicolettOrsini

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر همگی

دوستان با عرض احترام، من شدیدا نیازمند یه مشاوره حرفه ای هستم واسه شروع تمرینات ورزشی. داستان اینه که من متاسفانه 10 ساله کمترین تحرک بدنی و ورزشی ندارم.
تا 27 سالگی آدم نسبتا پر جنب و جوشی بودم و تو دبیرستان و دانشگاه همه جور ورزشی البته به شکل تفریحی میکردم مثلا فوتبال، دویدن، پینگ پنگ، والیبال. توی دبیرستان با اینکه جزو قد کوتاه های مدرسه بودم ولی مربی ورزشمون بهم میگفت کوچولوی ورزشکار چون بارفیکس 26 تا رفتم که هیچکس تو مدرسه نتونست، یا پرش جفت نفر دوم مدرسه بودم، یا توی دو سرعت بازم دوم مدرسه بودم و توی دانشگاه هم تو والیبال و فوتبال تیز و چالاک بودم. البته هرگز باشگاه نرفتم و هیچ ورزشی رو حرفه ای نرفتم.
از نظر ژنتیکی هم خانواده مادری و هم پدریم آدمهای قوی و چابکی هستن. داییم سرهنگ بازنشسته س که پیش از انقلاب کماندوی ارتش بوده (از اونایی که اصطلاحا بهشون میگن no head) و بابام و عموهام کشتی گیر بودن. فقط مشکلم اینه که ریز جثه هستم و قدم 165 هست و وزنم 164. غرض از اینکه سرتون رو دردآوردم توضیح وضع ژنتیک و جسمانیم بود. الان اما چندین ساله که از روی تنبلی یا بیفکری و نداشتن وقت بشدت کم جون و کم زور شدم و نه پیاده روی میرم نه نرمش میکنم و خلاصه به خودم که نگاه میکنم همینجور غصه س که میخورم. تلویزیون رو نگاه میکنم میبینم از دختر 20 ساله بگیر تا مرد 50 ساله چه ورزشهایی میکنن چه اندام سالم و توانمندی دارن چه پیکر های عضلانی و خوش فرمی دارن و از خودم بدم اومده.
تو زندگیم به هیچ چیز و هیچ کسی حسودیم نشده اما اکنون واسه نخستین بار یه شناگر یه تکواندوکار یه هاپکیدو کار که میبینم اعتراف میکنم حسودیم میشه. بیشتر هم از این دلم میسوزه که استعدادش رو داشتم و توی نوجوونی پی ورزش رو نگرفتم و الان حسرت بدل موندم. الان چند وقته به فکر افتادم یه کاری کنم همت کنم ورزش رو هرچند شاید دیر باشه شروع کنم. هدفم اصلا قهرمانی نیست و مسلما هم تو این سن قهرمانی فقط یه رویاس ولی میخوام تا جایی که میشه جبران کنم و دستکم یه بدن زیبا و پرتوان بسازم و از این خمودگی دربیام. چند نفر بهم پیشنهاد شنا و دویدن و اینجور چیزها دادن که خوب عالیه ولی من میخوام یه برنامه دقیق و با جزییات داشته باشم. میتونم روزی دو ساعت رو به تمرین اختصاص بدم. وقت کم ندارم. ولی میخوام یکی لطف کنه یه منبعی معرفی کنه که شیوه تغذیه برنامه کششی و تمرینی و اینجور چیزا رو مو به مو بگه که بدونم از کجا و با چه تمرینی شروع کنم و تا کی ادامه بدم و بعدش وارد چه مرحله ای بشم و ... .
بازم عرض میکنم دنبال عضله باد کردن مثل این غولهای بدنساز نیستم من هدفم بدست آوردن توان واقعی عضلانی (و نه پف و حجم ظاهری) و اندامی تراشیده مثل شناگرهاست.
هرکس که لطف کنه اون نقطه شروع علمی رو پیش پای من بذاره تا عمر دارم لطفش رو فراموش نمیکنم. حتی اگه 2 سال یا سه سال هم رسیدن به هدف طول بکشه همینکه بدونم با برنامه موردنظر حتما بهش میرسم واسم کافیه.
سپاسگزار که حوصله کردید خوندید.

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
سلام،
من یه سئوالی برام پیش اومده. آب استخر رو که بعد از چند بار تصفیه و کلر زدن و اینها بالاخره باید تخلیه کنن و دوباره آبگیری بشه. حالا این حجم زیاد آب رو کجا تخلیه می کنن؟

یه استخر متوسط 50 تا 100 هزار لیتر آب میگیره. با توجه به اینکه شبکه فاضلاب هنوز درست راه اندازی نشده که پسآبها مستقیم به خارج از شهر منتقل بشن به نظرتون این حجم آب رو که باید از استخر تخلیه بشه چیکار می کنن؟

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
سلام من یه شرکت ساختمانی دارم که کارم اجرای تخصصی استخر سونا و جکوزیه از گود برداری تا نگهداری اگر میخوای بسازی شمارتو برام پخ کن که درست و درمون راهنماییت کنم ولی اگر همینطوری کنجکاو شدی باید بگم بله به فاضلاب هدایت میشه البته استخر تا نیاز به تعمیرات پیدا نکنه آبشو خالی نمیکنند حتی سالهای سال بخاطر اینکه تو هر مرحله بکواش تقریبا 1.5 % آب به فاضلاب ریخته میشه و همچنین وقتی شناگر از استخر بیرون میاد یا شیرجه میزنه مقداری از آب استخر بیرون میریزه (البته اگر اسکیمری باشه تو سیستم بالانس تانک اینطور نیست)و آب تازه جایگزین میشه این فرایند به این معنیه که بعد از حدود 30 مرتبه بکواش با احتساب استفاده شناگرها به اندازه آب استخر آب وارد استخر میشه یعنی بعد از حدود 2 سال خود به خود یکبار آب استخر عوض میشه در مورد تخلیه هم 50 تا 100 متر مکعب آب اصلا در مقابل حجم فاضلاب دفعی شهری مثل تهران قابل توجه نیست اگر هر کسی 50 لیتر در شبانه روز آب مصرف کنه میشه به اندازه مصرف 1 تا 2 هزار نفر تو شهر 18 میلیونی تهران ، ضمنا این حجم آب قرار نیست تو 5 دقیقه خارج بشه و زمانی بین 2 تا 5 ساعت طول میکشه بهر حال هیچ مشکلی پیش نمیاد !

ms.shams

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
حتما شما هم امروزه نام پیلاتس را زیاد شنیده‌اید. اما به راستی پیلاتس چیست؟

پیلاتس تمرینی است برای کشیدن عضلات، تقویت و بازگرداندن تعادل بدن. اصل و ریشه پیلاتس بر آناتومی اسکلت و عضلات بدن استوار است. مربی پیلاتس سعی می‌کند تمرین فراگیری برای کل بدن تهیه کند و در هر جلسه تمرینی تمام بدن را درگیر کرده و به تعادل لازم رسانده و عضلات را به حداکثر بازدهی برساند.

ادامه‌ی این متن را اینجا بخوانید

Dynamit

Registered User
لایک‌ها
107
راحت ترش اینه که بگی ایروبیک همراه با یوگاست.خیلی ورزش سنگینی هستش.

hooshmandsazan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
کمتر کسی وجود دارد که داشتــن اندامــی زیبا و ورزیده را نپســندد و یا حتــی اگر در برخورداری از آن تلاشــی نکرده است همواره در فکر تناسب اندام می باشد . یکی از سبـکهای تنـاسب اندام به همـراه شـادی و نشاط حاصـله از آن ورزش زیبا و ریتمیک زومـبا ( سـومبا ) می باشد . ورزش ریتمـــیک زومبا ( سومبا ) برگرفته از انواع حرکتــهای مــوزون کشور آفریقا و آمریکای لاتین می باشد . از تلفیق چهـار سبک ریتم های میرنگه، رگی تون،سالسا، کالیبسو و کومبیا حرکت موزون و ورزش ریتمیــک زومبا ( سومبا ) پدید می آید . در این ورزش حرکتها و تکنیک ها کاملا حســـاب شده است و تآثیر و توجه مستقیمی بــرروی اندامـــهای مختلف ( دست، پا، بازو، ران و ستون فقرات ) شده است . تمامی ماهیچه های حــرکتی ساق پا، رانـها و بازوها و حتـی وریدهای شکمی تحت تآثیر این ورزش وریتـم آن قرار گرفته و از افزایش چربی دراطراف این قسمتها جلوگیری می کند . حرکات و تکنیــک های حرکتی موجب کشــش ماهیچــــه ای شده و شــکل و فرم زیبا و جوانی را با توجـه به اسـکلت و استخوان بندی افراد موجب می گردد .

این ورزش که کامـــلا هـــــوازی می باشد، تمـــرکز بر روی تنفس و توجه بر روی انجام انــــــواع تکنیــــــک های حرکتــی را بــــــالا برده و موجــب کــــــاهش وزن در هـــر سنــی و زیبــایی انـــدام یا هر نـــــوع استخــــوان بندی می گردد در طول مدت انجام این حرکات، فشار خون بالانس بوده وهیچ فشاری بر روی مفاصل ومناطق حسـاس مثل زانوها، آرنجها، مچ دست و پا وارد نمی شود . این حرکـــات با ریلکســـی کامــل و نشاط سرشار حاصل از دم و بازدم مناســــب و فرصـــت کافی برای انجام درست حرکات، موجب چربی سوزی آهسته ولی مستمر گشته و تبدیـل انرژی به جای از دست دادن آن را حاصل می گردد .ناگفته نماند که انجام درست حرکــات و فراگیـــری پایه ای و اساسی این سبک، هنــرجو را قــادر مــی سازد که با انــواع سبــکها و ریتمها ارتباط نزدیــک برقرار کرده ضــمن شناخت اندامهای خود، براحـتی هر نوع سبــک دیگری را با اعتماد به نفس کامل انــجام دهد .

alicorleone

Registered User
لایک‌ها
65
من این ورزشو دوست دارم.

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
کار کلر گندزداییه کلر نزنید آب کدر میشه بو میگیره و اگر در معرض تابش آفتاب باشه آب سبز میشه

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
کار کلر گندزداییه کلر نزنید آب کدر میشه بو میگیره و اگر در معرض تابش آفتاب باشه آب سبز میشه

این کلر اونوقت رو پوست اثر بدی نداره عایا؟

شنیدم تروریستا سوریه ازش بعنوان سلاح شیمیایی استفاده کردن

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
کلر مزخرفترین اما ارزانترین ماده برای استفاده در استخره بهترین و گرانترین روش استفاده از اوزون ژنراتوره کلر باعث سوزش چشم حساسیت های پوستی و تنفسی میشه برای همینه استخر های عمومی همیشه بوی وایتکس میده

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
سلام

علاقه ی عجیبی به تیراندازی دارم! رشته تیر و کمان چقدر هزینه داره؟

دلم میخاد بعدا تفنگ بادی حرفه ای هم بگیرم !

کلا دنبال صید و شکار و تیر اندازیم :D ماهیگیری هم خیلی دوست دارم ... ولی فرصت نشده هیچکدوم از اینارو پیگیری کنم !

کسی اینجا کمان داشته؟ میتونه تو تمرکز حواس و رفع پریشانی و افزایش تمرکز به آدم کمک کنه ؟

rain-bow91ryp.jpg

فرق ریکرود با کامپوند تو چیه؟ من اطلاعاتم دقیقا در حد صفره در تیراندازی :eek:

بالا