برگزیده های پرشین تولز

سوالات ورزشی

ac-dc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فامیلم داره بادی به پیش یه مربی درجه یک اقای خسروانی میره ماهی 560 تومن باید یه لباس بخری میشه 1 تومن با یه تفنگ که فامیلمون خریده 10 تومن

hamsokhan68

Registered User
لایک‌ها
52
سلام خدمت دوستان
ببخشيد بنده جيكار كنم جه ورزشي انجام بدم تا نفسم باز بشه و قدرت دوندكيم بره بالا؟ اخه يك مقدار كه ميدوم قسمت راست شكمم درد ميكيره
مرسي

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
سلام خدمت دوستان
ببخشيد بنده جيكار كنم جه ورزشي انجام بدم تا نفسم باز بشه و قدرت دوندكيم بره بالا؟ اخه يك مقدار كه ميدوم قسمت راست شكمم درد ميكيره
مرسي

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2

ورزش با شدت کم و به دفعات 2 یا 3 بار در هفته .

مثلا حدود 10 دقیقه دویدن خیلی آهسته و 3 بار در هفته .
به مرور شدت و زمان رو بالا بردن .

من قبل سربازی این کار رو کردم و یه دو ماهی شبها میرفتم پارک میدویدم ، تو سربازی و نرمشهای صبحگاهی هیچوقت کم نمیاوردم ، مثل یه اسب میدویدم و خسته نمیشدم !

Vocolizive

Registered User
لایک‌ها
15
ترد زیر خاکی ه ولی... :دی

اول از همه بگم ، همه فکر میکنن آرچری ورزش راحتی ه ، ولی جزو سخت ترین ورزش هاست . و کاملا هوازی ه . از قدرت بازو تا سلول های مغز و اعصاب چشم و دست کار میکشه :دی
الان کمان بخرید ، نیمه حرفه SF فکر کنم 1.5 تا 2 میلیون در بیاد . قبضه + بازو ها ( limbs ) بدون sight و stabilizer که لازم هستن . ... کمان های حرفه ای برند W & W که خیلی گرون در میاد با وسیله ها و .. 8 تا 12 تومن به بالا بسته به انتخاب . البته این کمان های ایرانی آرش هم که عکسش رو گذاشتین هم میشه تهیه کرد با 700 -800 تومن که ارزشش رو نداره اصلا.
در اوایل اصلا نیازی به خرید کمان هم نیست . اکثر باشگاه ها خودشون کمان دارند بستگی به جاش داره .
در مورد کلاس هم تو تهران چند جا هست ، توچال ، پونک و جدیدا باشگاه انقلاب و.... که 370 -450 تومن مربی ها پول میگیرند برای 12 جلسه. ولی اگر قصد ادامه دادن حرفه ای ندارین بعد یه دور با مربی رفتن و یاد گرفتن نکات پایه نیازی به دادن پول مربی نیست ، میتونید خودتون تمرین کنید . اصولا هم باشگاه ها با دادن یه مبلغی اجازه تمرین میدن.

recurve با compound هم فرقی ندارند از لحاظ کاری که انجام میدند ، هردو تیر رو پرتاب می کنند :دی . فقط کمان های compound قوی تر و سریع تر هستند و شاید یه کم دقیق تر ،compound رو مسن تر ها بیشتر استفاده میکنند ، یا کسانی که نمی تونند زه کمان رو راحت بکشند و یا برای شکار . کامپوند گرون تر در میاد طبیعتا به خاطر gadget ها و وسایلش. جدا از اینا سر هم کردن و جمع کردن recurve خیلی راحت تره و من فعلا خودم recurve رو ترجیح میدم .

تفنگ بادی و تپانچه و... هم که یه داستان دیگه ای دارن. تنها اطلاعت من ازش اینه که 1 ماه فقط باید Stance و ... رو تمرین کنید تا دستتون بدن اسلحه رو :D. خیلی هم عمومیت این ورزش نسبت به تیر و کمان بیشتره ، ارزون تر و بی دردسر تر در میاد.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
درود دوستان
من دنبال فیلم اموزشی ورزش زومبا (zumba) هستم ولی هر چی تو نت گشتم آموزش ها زبان اصلی بودن
دوبله فارسیش یا حداقل همراه با زیرنویس فارسیش موجود نیست؟
اگر لینک دانلودش رو دارید یا خودتون برای فروش دارید در تاپیک اطلاع بدید.البته اگر برای دانلود باشه بهتره
همچین اموزشی رو برای رقص هیپ هاپ (hip hop) هم می خوام.اگر همین اموزش فارسی یا زیرنویس دار برای آموزش این رقص هم موجود هست لطفا قرار بدید
ممنون میشم.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
up.............

کلا دوبله فارسی یا زیرنویس فارسی برای آموزش جامع زومبا و هیپ هاپ وجود داره؟چه در اینترنت چه در مغازه ها؟

elila

Registered User
لایک‌ها
32
کلر مزخرفترین اما ارزانترین ماده برای استفاده در استخره بهترین و گرانترین روش استفاده از اوزون ژنراتوره کلر باعث سوزش چشم حساسیت های پوستی و تنفسی میشه برای همینه استخر های عمومی همیشه بوی وایتکس میده

شنیدم کلر باعث میشه مو سفید بشه. واقعیت داره؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
این کلر اونوقت رو پوست اثر بدی نداره عایا؟

شنیدم تروریستا سوریه ازش بعنوان سلاح شیمیایی استفاده کردن

ما شنیدیم دولت سوریه استفاده کرده :)

Sent From My C6602 Using Tapatalk 4

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
شنیدم کلر باعث میشه مو سفید بشه. واقعیت داره؟

محلول کلر ذر آب میشه همون وایتکس بله روی موهای رنگ شده تاثیر میزاره اما خیلی کم و نا محسوس چون میزان کلر 2 میلی گرم در لیتر هست !

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
سلام،
من یه سئوالی برام پیش اومده. آب استخر رو که بعد از چند بار تصفیه و کلر زدن و اینها بالاخره باید تخلیه کنن و دوباره آبگیری بشه. حالا این حجم زیاد آب رو کجا تخلیه می کنن؟

یه استخر متوسط 50 تا 100 هزار لیتر آب میگیره. با توجه به اینکه شبکه فاضلاب هنوز درست راه اندازی نشده که پسآبها مستقیم به خارج از شهر منتقل بشن به نظرتون این حجم آب رو که باید از استخر تخلیه بشه چیکار می کنن؟

سلام ما استخر داشتیم . توی این 5 سال آبش رو اصلا خالی نکردیم. ولی برای بکواش یک کاشی خالی میشه هر هفته . یعنی در 2 ماه یکبار انگار اب استخر عوض میشه. کلر که هر روز میخوره . من هر روز تو آبم موهام هم سفید نشده:D

nioton

Registered User
لایک‌ها
97
دوستان براى استخر هاى خانگى توضيح ميديد چه ميزان بايد كلر زد؟ هزينه ى آن چقدر است؟ هزينه هاى نگه دارو و ...

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
سلام ما استخر داشتیم . توی این 5 سال آبش رو اصلا خالی نکردیم. ولی برای بکواش یک کاشی خالی میشه هر هفته . یعنی در 2 ماه یکبار انگار اب استخر عوض میشه. کلر که هر روز میخوره . من هر روز تو آبم موهام هم سفید نشده:D

عمق آب استخر شما 8 کاشیست عایا ؟ :D

پ ن : توضیح اینکه اندازه هر کاشی 2.5 سانت بوده که با احتساب موارد بالا عمقی در حدود 20 سانتیمتر انتظار میرود !

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
دوستان براى استخر هاى خانگى توضيح ميديد چه ميزان بايد كلر زد؟ هزينه ى آن چقدر است؟ هزينه هاى نگه دارو و ...

استخر سرپوشیده 2 میلی گرم در لیتر هر 24 ساعت استخر روباز 3 میلی گرم در لیتر هر 24 ساعت قیمت هر کیلو کلر حدود 15000 تومان هزینه کلرش زیاد نیست پول برق و گازش دهشتناکه !

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
استخر سرپوشیده 2 میلی گرم در لیتر هر 24 ساعت استخر روباز 3 میلی گرم در لیتر هر 24 ساعت قیمت هر کیلو کلر حدود 15000 تومان هزینه کلرش زیاد نیست پول برق و گازش دهشتناکه !
برق؟ گاز؟ دوشواری؟
استخر برق و گاز میخواد چیکار؟
1436.gif

soheyl_ppc

Registered User
لایک‌ها
255
برق؟ گاز؟ دوشواری؟
استخر برق و گاز میخواد چیکار؟
1436.gif

داداش این چه سوالیه ؟ سیستم تصفیه استخر بصورت تایمینگ 24 ساعته در حال کاره این از برق 100 هزار لیتر آب هم با سوخت گاز در موتورخانه گرم میشه

Last edited:

hamed-nvidia

Registered User
لایک‌ها
34
ورزش با شدت کم و به دفعات 2 یا 3 بار در هفته .

مثلا حدود 10 دقیقه دویدن خیلی آهسته و 3 بار در هفته .
به مرور شدت و زمان رو بالا بردن .

من قبل سربازی این کار رو کردم و یه دو ماهی شبها میرفتم پارک میدویدم ، تو سربازی و نرمشهای صبحگاهی هیچوقت کم نمیاوردم ، مثل یه اسب میدویدم و خسته نمیشدم !
دقیقا درسته

ebrahimtkd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
پاسخ دوستمون تقریبا پاسخ جامعی بود و نشون میده ایشون نگرش جامعی به ورزش های رزمی دارند و آدم با تجربه ای هستند. در مورد هاپکیدو ورزش سنگینیه اگه زیر 25 سال سن دارید توصیه میشه ضمن اینکه کسانی که با نگرش "فقط یاد گیری دفاع شخصی " وارد هنر های رزمی میشن معمولا دوام نمیارن چون میبینن چیزای دیگه ای هم هست تو کلاسای رزمی هست که اونا علاقه ندارن! مگه اینکه مربی خصوصی بگیرید که مربی های درست و حسابی هزینه بالایی دارند. کلاس های آموزش دفاع شخصی هم وجود داره که هیچ سبک خاصی نیستن و فقط موارد کلی دفاع از خود را به شما یاد میدن که میتونه برا خیلی ها مفید باشه با نگاه کردن به لینک زیر با برخی از متدها و سبک های برتر دفاع شخصی جهان آشنا میشد:

دفاع شخصی و مبارزه خیابانی

خير تو رزمی چيزی به اسم بهترين و کامل ترين نداريم - بحث کردن در اين مورد هم وقت زياد ميخواد که من ندارم
هم حوصله زياد که ايرانی ها ندارن
اکثر افراد رزمی کار هم دوست دارن بگن سبک خودشون بهترين هست و اين نمونه افراد تو کشور های مثل ايران امريکا پاکستان و .. بيشتر ديده ميشن
نمونه اين سوال هم تو فروم زياد پرسيده شده
ولی خوب کلا نگرش دفاعی داره و ميتونه مفيد باشه بعد از مدت زيادی تمرين،
درباره اينکه اين روش ريشه اي کجايی داره ، کلی بحث و حديث هست حتی سر حرفايی که خود بنيانگزار سبک زده
يه عده ميگن ريشه در دايتو-ريو آيکی-جوجوتسو داره و به نوعی نگرش کره اي به آکيدو هست يه عده هم ميگن نه ريشه در هنر های کره اي داره
من به شخصه علاقه به بوجوتسو و ژاپن دارم، که حتی آيکيدو هم جز اون نيست.
ولی اگر سوالی داری تا اونجا که بتونم در خدمتم

ebrahimtkd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان چند تا سوال داشتم
1.فیتنس چیه ؟و کار کرده کسی اینجا چطوریه کلا یه توضیح بدین
2.یه ورزش رزمی خشن باحال معرفی کنید خودم 2 سال سانشوی ووشو کار کردم حالا میخوام یکم ببینم ورزشای دیگه چطورن ؟
3.من 17 سالمه 50 کیلو وزنمه و قدم 165 هست پدرم کشتی گیر حرفه ای بود و مسابقات جهانی هم از طرف منتخبین مازندران توی آلمان شرکت کرده و... خیلی اصرار داره برم کشتی
یه سوال کلی دارم میگن بعضی از رشته های قد رو کوتاه می کنه راسته ؟مثل بدنسازی و کشتی و ...؟!

کلا الان کار می کنم میخوام یه ورزش هم رفته باشم چی پیشنهاد می کنید که علاوه به باحال بودن به رشد قدی و عضلانی شدن بدن هم کمک کنه ؟
:D
خیلی سوال پرسیدم دیگه
ممنون :D

1- فیتنس به معنای تناسب اندام هست
2- ورزشای رزمی در اصل و بنیان خودشون زیاد خشن نیستند اونایی که هستند هم رزمی کارا ورزش رزمی (جزء هنرهای رزمی) نمی دونن و اسمشون همون ورزش های خشنه!! نه رزمی مثلا بوکس، شما تا حالا مسابقه بوکس دیدید که کسی با صورت سالم بره و با صورت سالم هم برگرده؟ امکان نداره خیلی کم پیش میاد ولی مثلا همین ووشو که خودتون کار کردید 10 تا مسابقه شید یه آسیب دیدگی ببینی با اینکه خیلی کامل تره و جذاب تره! یا تکواندو همین طور و..
3- در مورد قد اکثرا شایعه و پندار های فردی و عامیانه هست نخیر کوتاه نمی کنه البته در بدنسازی وقتی از این مکمل های غذایی و دارو هامصرف می کنید که برخی مربیان عزیز به زور تو باشگاه ها به خورد مردم میدن میدن و میگن: آقا مکمل ضرر نداره! اگه میخوای پیشرفت کنی باید بخوری! هر بلایی ممکنه سرت بیاد قدتم ممکنه کوتاه بشه!
3- من هم به شدت به شما کشتی را توصیه می کنم قدم کوتاه نمی کنه اینکه میگید شاید بخاطر اینه که می بینی گشتی گیرای کوتاه قدی هستندخب این برا اینه که آدمای دارای قد عموما کوتاه تر چابک تر و چالاک تر هستند و تو این رشته موفق تر عمل می کنند نه اینکه چون کشتی کار کرده اند قدشون کوتاه شده!
راجع به رشد قدی و عضلانی هم اینو بخون همون کشتی هم کار کن! :
افزایش قد به روش طبیعی

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
درود بر همگی

دوستان با عرض احترام، من شدیدا نیازمند یه مشاوره حرفه ای هستم واسه شروع تمرینات ورزشی. داستان اینه که من متاسفانه 10 ساله کمترین تحرک بدنی و ورزشی ندارم.
تا 27 سالگی آدم نسبتا پر جنب و جوشی بودم و تو دبیرستان و دانشگاه همه جور ورزشی البته به شکل تفریحی میکردم مثلا فوتبال، دویدن، پینگ پنگ، والیبال. توی دبیرستان با اینکه جزو قد کوتاه های مدرسه بودم ولی مربی ورزشمون بهم میگفت کوچولوی ورزشکار چون بارفیکس 26 تا رفتم که هیچکس تو مدرسه نتونست، یا پرش جفت نفر دوم مدرسه بودم، یا توی دو سرعت بازم دوم مدرسه بودم و توی دانشگاه هم تو والیبال و فوتبال تیز و چالاک بودم. البته هرگز باشگاه نرفتم و هیچ ورزشی رو حرفه ای نرفتم.
از نظر ژنتیکی هم خانواده مادری و هم پدریم آدمهای قوی و چابکی هستن. داییم سرهنگ بازنشسته س که پیش از انقلاب کماندوی ارتش بوده (از اونایی که اصطلاحا بهشون میگن no head) و بابام و عموهام کشتی گیر بودن. فقط مشکلم اینه که ریز جثه هستم و قدم 165 هست و وزنم 164. غرض از اینکه سرتون رو دردآوردم توضیح وضع ژنتیک و جسمانیم بود. الان اما چندین ساله که از روی تنبلی یا بیفکری و نداشتن وقت بشدت کم جون و کم زور شدم و نه پیاده روی میرم نه نرمش میکنم و خلاصه به خودم که نگاه میکنم همینجور غصه س که میخورم. تلویزیون رو نگاه میکنم میبینم از دختر 20 ساله بگیر تا مرد 50 ساله چه ورزشهایی میکنن چه اندام سالم و توانمندی دارن چه پیکر های عضلانی و خوش فرمی دارن و از خودم بدم اومده.
تو زندگیم به هیچ چیز و هیچ کسی حسودیم نشده اما اکنون واسه نخستین بار یه شناگر یه تکواندوکار یه هاپکیدو کار که میبینم اعتراف میکنم حسودیم میشه. بیشتر هم از این دلم میسوزه که استعدادش رو داشتم و توی نوجوونی پی ورزش رو نگرفتم و الان حسرت بدل موندم. الان چند وقته به فکر افتادم یه کاری کنم همت کنم ورزش رو هرچند شاید دیر باشه شروع کنم. هدفم اصلا قهرمانی نیست و مسلما هم تو این سن قهرمانی فقط یه رویاس ولی میخوام تا جایی که میشه جبران کنم و دستکم یه بدن زیبا و پرتوان بسازم و از این خمودگی دربیام. چند نفر بهم پیشنهاد شنا و دویدن و اینجور چیزها دادن که خوب عالیه ولی من میخوام یه برنامه دقیق و با جزییات داشته باشم. میتونم روزی دو ساعت رو به تمرین اختصاص بدم. وقت کم ندارم. ولی میخوام یکی لطف کنه یه منبعی معرفی کنه که شیوه تغذیه برنامه کششی و تمرینی و اینجور چیزا رو مو به مو بگه که بدونم از کجا و با چه تمرینی شروع کنم و تا کی ادامه بدم و بعدش وارد چه مرحله ای بشم و ... .
بازم عرض میکنم دنبال عضله باد کردن مثل این غولهای بدنساز نیستم من هدفم بدست آوردن توان واقعی عضلانی (و نه پف و حجم ظاهری) و اندامی تراشیده مثل شناگرهاست.
هرکس که لطف کنه اون نقطه شروع علمی رو پیش پای من بذاره تا عمر دارم لطفش رو فراموش نمیکنم. حتی اگه 2 سال یا سه سال هم رسیدن به هدف طول بکشه همینکه بدونم با برنامه موردنظر حتما بهش میرسم واسم کافیه.
سپاسگزار که حوصله کردید خوندید.
دوستان. بخشهایی از پست ایشون سئوال منم هست. اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
چند ساعت قبل ورزش نباید چیزی خورد
یا بهترین حالت چه چیزایی بخوریم بریم تمرین خوبه؟
ممنون

بالا