برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
بنظرم باربری لندن هم میتونه باهاشون همساز بشه
بخصوص با کلوهه

Sent from my iPhone using Tapatalk
تست می کنم ببینم چی میشه. خود باربری لندن رو به تنهایی بسیار دوست دارم.

shirkakao0o0o

Registered User
لایک‌ها
58
سلام و عرض احترام
بنده عطرهای زیر رو میخواستم
بی دلیشس+س ... ک س ی من 212 مردانه+تام فورد نویر+باربری لندن
7 بلک افغان / 12 اونتوس / 7 توسکان لدر / 7 توباکو / 7 تافی / رالف 8 / وان میلیون اینتنس 10

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
بسته ی من رسید. حدود 12 یا 13 تا رایحه ی مختلف بصورت تستر 5 سی سی و تستر کاغذی هست
بو که کلا یه مسئله ی سلیقه ایه ولی به محض اینکه همشو تست کردم نظرم رو مینویسم
با تشکر از فروشنده ی تاپیک که از زمان ارسال کالا تا همین دیروز چندین بار از طریق پست پیگیری کردن ببینن بسته در چه مرحله ایه. مسئولیت پذیری ایشونو نشون میده که از این بابت سپاسگذارم
تا حالا ندیده بودم فروشنده ای اینقدر پیگیر باشه ببینه بسته رسید یا نرسید
rose3.gif

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
تست بوها به نظر من شامل سه بخش میشه.
1. تستِ خود بو و اینکه باب میلتون هست یا نه
2. تست پخش و گستردگیش
3. تست ماندگاریش
2 و 3 با کم و زیاد کردن فیکساتور قابل تغییره و دست خودتونه که ادکلتونو چقدر غلیظ یا رقیق سفارش بدید
اما مورد اول در ذاتِ عطر هست و بررسیشم راحت تر و سریع تره. منتها سختیش اینه که بخوای بو رو با کلمات توصیف کنی.
پس من فعلا فقط در مورد نوع رایحه هایی که به دستم رسیده صحبت میکنم. چون بررسی پخش و ماندگاریش مستلزم گذر زمان هست

وان میلیون اینتنس: یه عطر همه پسند و public. ینی بوئیه که برام آشنا بود. با اینکه بوی دلپذیری داره اما به نظرم نمیتونه شما رو از دیگران متمایز کنه. واسه اونایی خوبه که سرشون تو کار خودشونه آسه میرن آسه میان و در عین حال میخوان خوشبو باشن. شاید چون برام آشناست همچین نظری دارم و برای دیگران صدق نکنه
توباکو وانیل: چون بوی وانیل رو واقعا میشه حس کرد با سلیقه ی من جور در نیومد. دیدین وقتی آب میوه بریزه رو دستتون دوس دارین سریع دستتونو بشورین؟ اینم همچین حسی داشت.
بلک افغان: بوی مافیای مواد مخدر و آدمای کله گنده میده :دی یه بوی خیلی خاص. برخلاف وان میلیون اینتنس که گفتم نمیتونه شما رو متمایز کنه، این عطریه که واسه خودش شخصیت داره. شخصیت اعجاز انگیز و خاصی هم داره. حس متفاوت بودن و خاص بودن میده به آدم. یه جورایی با کلاسه
تافی چاکلت: یه بوی خیلی لطیف و بچه گونه. واسه هدیه دادن به بچه ها عالیه. گفتم بلک افغان به شما حس تفاوت میده. این به شما حس کودکی رو منتقل میکنه. یاد مداد شمعی و نقاشی و برنامه کودک میفتین
بی دلیشس: شما رو یاد یه ظهر تابستون میندازه که زیر کولرگازی و هوای خنک نشسته باشی. یا مثلا روز 13 بدر. کلا دوست داشتنیه. اسمشم بهش میاد. فکر میکنم بیشتر واسه قشر جوان و مخصوصا خانمها طراحی شده. اینو برای آدمای جدی که اهل بگو بخند نیستن نخرید که به شخصیتشون نمیخوره. بهترین هدیه واسه مخاطب خاص.
بلک ارکید: اینم باز توصیه میشه واسه مخاطب خاص . بین این و بی دلیسش خودتون باید ببینید شخصیت مخاطب خاصتون به کدومش نزدیکتره. این یه کم از بی دلیشس رسمی تره. بی دلیشس یه شخصیت خودمونی و بازیگوش داره.
توسکان لدر: یه بوی خاص و متمایز کننده ی دیگه. بوی وسوسه کننده ی چرم رو راحت میتونین تشخیص بدین. برای قرارهای رسمی عالیه.
اسکار دلارنتا: بوی شبیه شکوفه ی درخت لیمو. بوی زمانیکه بچه بودیم و عید که میشد شکوفه های درختا رو جمع میکردیم. طراوتِ بهاری یی داره و بهار رو یادم میاره
دانهیل آلفرد قهوه ای: شیک و خیلی luxury . مخصوص عروسیا. احتمالا یکی از گزینه های خرید بعدیمه
دیگه مشامم از کار افتاد :general107: تا اینجای کار بسیار عالی بوده و از هر نظر از خریدم راضی هستم
یه نفسی بکشم بقیه شو تست کنم :دی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
داشتم مشروح نظرات دوستان عزیزم رو در پروفایل بازارچه ام می خوندم ؛ واقعا در مقابل این همه لطف و محبت می مونم چی بگم. جز سپاس بسیار بابت خوبی و مهربانی و بزرگواری تک تک تون. بی نوا و درمانده؛ رقیب که اومده تو نظر سنجی بالای صفحه گزینه ی آخر رو تیک زده تا به خیال خودش...
عطرهای جناب @shirkakao0o0o براشون با پیک ارسال شد. 11 اودکلن. این بار دیدار حضوری شون قسمت نشد. انشالله سری بعد.
سپاس از ایشون که اجازه دادن تو اودکلن بی دلیشس ؛ سی بای کلوهه بریزم به اندازه ی نصف بی دلیشس. بوی غالب هم چنان بی دلیشسه. نمی دونم بوی سیب از سی بای کلوهه چقدر در ترکیب اودکلن ایشون به مشام میرسه. در نت اولیه خیلی مشهود نبود. باید دید در نت میانی ظاهر میشه یا نه! بوی بی دلیشس بوی قوی و غالبی است و به این راحتی ها تسلیم رایحه های دیگه نمیشه.
هم چنان منتظر @mehrdadb3 عزیز هستیم برای دریافت نظراتشون در خصوص ترکیب بی دلیشس+سی بای کلوهه و 22 عطر خریداری شده!

shirkakao0o0o

Registered User
لایک‌ها
58
عطر های بنده رسید،همه چی عالی و منظم
روزای آینده نظرمو راجع به عطرها همینجا اعلام میکنم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
بی نوا و درمانده؛ رقیب که اومده تو نظر سنجی بالای صفحه گزینه ی آخر رو تیک زده تا به خیال خودش...
اتفاقا منم اولش تعجب کردم. گفتم اگه یه نفر در نظرسنجی گفته من خرید کردم و از کیفیت عطر دریافتی و قیمتش راضی نیستم. مشروح نظرم را در تاپیک برای همه می نویسم، پس چرا کسی نظری مبنی بر ناراضی بودن تو تاپیک ننوشته؟ حالا روشن شد
بیخیال
اینا نمکِ فرومن

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
بلو شنل
بلو شنلی که دارم رو بردم پیش یکی از دوستام که می دونستم اودکلن اصلش رو داشته. بدون این که بهش بگم چیه؛ گفتم امیر این بوش چطوره؟ بو کرد گفت این بلو شنله! یه شیشه برام بیار!
خنکه و کمی تلخ. اسم شنل شناسنامه این عطره و فکر می کنم جاشو بین عطرهاتون باز می کنه اگه به خنک و تلخ تمایل دارین.
امروز جناب @mehrdadb3 رو از نزدیک دیدم و خیلی خوشوقت شدم. 22 عطر گرفتن و ترکیب بی دلیشس+ سی بای کلوهه رو استشمام کردن و رو لباس شون اسپری کردم. حتما نظرشون رو در خصوص این بو و سایر رایحه ها برامون لطف می کنن می نویسن سر فرصت.
مهرداد جان ترکیب رو چطور دیدی؟ پخش بو و موندگاریش چطور بود؟ کسی از نزدیکان نظری در موردش داد یا نه؟!
سلام خدمت اقا رضای گل
ایشون رو از نزدیک زیارت کردم انسانی بسیار خوش برخورد و دوست داشتنی که با لذت و اشتیاق فراون راجب عطر ها صحبت میکردن من هم لذت میبردم
راجبه ترکیب بی دلیشس+ سی بای کلوهه به نظرم بویه جالبی داشت ولی من نت اولش رو کمی بو خیار مانند یا شبیه اون داشت رو زیاد دوست ندارم ولی بعد یه مدت بوی شیرین میوه ای ازش میاد که اینو دوست داشتم و تا اخر شب بوش همراهم بود
راجبه بقیه ایشالله سر فرصت میگم یه چنتایش رو رو دستم زدم ولی دیگه بوهاشون قاطی میشه درست نمیشه بیان کرد باید به قول اقا رضا روزی 1 دونه ش رو استفاده کنی تا کامل متوجه بوهاش بشی
یکش رو تقریبا خوب فهمیدم تق هرمس بود که بیشتر جاها نوشته با نت اولیه گریپ فروت- پرتقال شروع میشه ولی من اینو احساس نکردم بجاش نت دوم رو گل شمعدانی هست دقیقا حس کردم گل شمعدانی خونه زیاد داریم و بابوش اشنا بودم و به محض بو کردن تق هرمش متوجه این نت شدم اولش یه خورده بوش انگار تند بود ولی کم کم اروم گرفت و بوی شیرین و چوبی و تلخ مانند داشت .
با ایشون که صحبت کردم و راجبه کرید پرسیدم گفتن اسانس هاشو دارن ولی گرونن و امیدوارم از کرید هم مدل بیشتری بزارن و همچنین جورجیو آرمانی فکر نکنم کرید از بلک افغان گرونتر باشه
یکبار قدیما هم از اسانس جگوار برای کسی گرفتم اونم بوی جالبی داشت بوی پرتقال و خنکی رو توش احساس میکردی نگفت دقیق اسمشو بهم فقط گفت جگوار هست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اتفاقا منم اولش تعجب کردم. گفتم اگه یه نفر در نظرسنجی گفته من خرید کردم و از کیفیت عطر دریافتی و قیمتش راضی نیستم. مشروح نظرم را در تاپیک برای همه می نویسم، پس چرا کسی نظری مبنی بر ناراضی بودن تو تاپیک ننوشته؟ حالا روشن شد
بیخیال
اینا نمکِ فرومن

:) اولش فکر کردم خواستی بگی نمک فروشن؛ بعد متوجه منظورت شدم!
میدونی فایده ی این کار رقیب چیه؟ مشتری همه نظرات رو به دقت می خونه تا نظر اون یک نفر رو پیدا کنه و البته آخر سر به کلی اطلاعات مفید دست پیدا می کنه که دوستانی مثل شما وقت صرف کردن و زحمت کشیدن نوشتن!

راجبه ترکیب بی دلیشس+ سی بای کلوهه به نظرم بویه جالبی داشت ولی من نت اولش رو کمی بو خیار مانند یا شبیه اون داشت رو زیاد دوست ندارم ولی بعد یه مدت بوی شیرین میوه ای ازش میاد که اینو دوست داشتم و تا اخر شب بوش همراهم بود

سلام مهرداد جان. ممنون از ابراز لطف و محبتت.
در خصوص ترکیب بی دلیشس+ سی بای کلوهه؛ شما بوی خیار و هندونه که از بی دلیشس می اومده رو دوست نداشتی. اما بوی شیرینی که به تدریج ظاهر شده و ساعتها مونده بوی سیب بوده که از سی بای کلوهه می اومده. در نمونه ای که شما دیدین درصد بی دلیشس بیشتر بود (سه گرم در مقابل دو گرم کلوهه).

راجبه کرید پرسیدم گفتن اسانس هاشو دارن ولی گرونن و امیدوارم از کرید هم مدل بیشتری بزارن و همچنین جورجیو آرمانی فکر نکنم کرید از بلک افغان گرونتر باشه
یکبار قدیما هم از اسانس جگوار برای کسی گرفتم اونم بوی جالبی داشت بوی پرتقال و خنکی رو توش احساس میکردی نگفت دقیق اسمشو بهم فقط گفت جگوار هست
دوست عزیز سوء تفاهم شده اگه به نظرتون اومده که کرید سیلور مانتن و کرید گرین آیریش رو بخاطر قیمتش نمیارم. همون طور که عرض کردم برخی عطرها رو (از جمله همین دو تا) هنوز در فروشگاه اینترنتیم عرضه نکردم و در اختیار برخی دوستان بیرون اینترنت هست. عطرها به تدریج معرفی و عرضه میشن و هر رایحه ای طرفداران خودشو داره و یا پیدا می کنه. برخی عطرها هم موقتا موجود نیست. مثل بلک ایکس اسی که بوی آناناس خیلی قوی داره و جون میده برای ترکیب با کرید اونتوس! اینم تو هفته آتی حتما میرسه دستم.
از توضیحاتت در خصوص تق هرمس ممنونم. استفاده کردم.
در خصوص بوی پرتقال؛ جیونچی اگزریوس رو که دستت هست تست کن!
ارادت!

Last edited:

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
در نهایت تاسف و تاثر با خبر شدم پدر بزرگ محمد سعید عزیز از عطربازان حرفه ای انجمن ؛ در کرمانشاه به رحمت ایزدی رفته است. از طرف خود و سایر اعضای محترم پاتوق عطر یاد یار با ایشان ابراز همدردی می کنم و برای آن مرحوم خواهان آرامش و سعادت ابدی هستم.
محمد جان تسلیت ما را بپذیر و ما را در غم این مصیبت سنگین شریک خود بدان.

محمد سعید کدوم کاربره اقا رضا؟؟
منم به نوبه خودم به این همشهری عزیزم تسلیت میگم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
وقتی چند تا تستر دارین و یه نفر پیشتونه که با عطرها آشنا نیست میتونین یه بازی ترتیب بدین
دو دقیقه تستر ها رو در اختیارش بذارین که بو کنه و اسمهاشونو بخونه و به خاطر بسپاره
بعد چشماشو میبنده و شما یکی یکی تسترها رو بهش میدین و باید بو کنه و بگه که اسم عطرش چیه
بعضیا حافظه ی بویاییشون قویه و بوها رو یادشون می مونه. بعضیها نه
واسه جالبتر شدن بازی میتونین هر عطری رو که درست حدس زد بدین واسه خودش، و اگر یه عطر رو اشتباه حدس زد یکی از عطرهایی که داره رو ازش بگیرین
اگه طرف عطرای خودشم بیاره تو بازی، آخر سر کلی عطر مجانی گیرتون میاد :general304:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
وقتی چند تا تستر دارین و یه نفر پیشتونه که با عطرها آشنا نیست میتونین یه بازی ترتیب بدین
دو دقیقه تستر ها رو در اختیارش بذارین که بو کنه و اسمهاشونو بخونه و به خاطر بسپاره
بعد چشماشو میبنده و شما یکی یکی تسترها رو بهش میدین و باید بو کنه و بگه که اسم عطرش چیه
بعضیا حافظه ی بویاییشون قویه و بوها رو یادشون می مونه. بعضیها نه
واسه جالبتر شدن بازی میتونین هر عطری رو که درست حدس زد بدین واسه خودش، و اگر یه عطر رو اشتباه حدس زد یکی از عطرهایی که داره رو ازش بگیرین
اگه طرف عطرای خودشم بیاره تو بازی، آخر سر کلی عطر مجانی گیرتون میاد :general304:
:);) بازی جالبیه. حریف می طلبم! راستش اوائل نمی دونستم که خیلی ها براشون ساده نیست که اسم و بوی عطرها رو در حافظه شون نگه دارن. مشتری داشتم که تا حالا شش دفعه از من اسم یک عطر رو پرسیده اما تعجب نمی کنم اگه بازم بپرسه رضا اسم عطرم چیه! از اسم مهم تر؛ من برخی رو دیدم که هر چقدر هم بهشون توضیح میدم در مورد بوی سرد و گرم و شیرین و تلخ باز متوجه نمیشن. یکی شون یه بار بهم گفت من صد دفعه سوال کردم در این مورد ؛ شما خودتونم نمی فهمین چی جواب میدین! قهوه رو دادم بو کنه گفتم ببین؛ این تلخه. بعد بلو مجیک رو دادم گفتم ببین این شیرینه. همین که بو کرد گفت چه بوی جالبی داره. برام یه شیشه بیار!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دهه شصت خورشیدی ؛ به خصوص نیمه اولش؛ دو تا اودکلن بودن که برای خودشون پادشاهی می کردن!
چارلی.jpg
مکسی.jpg
دوستانی که بالای 40 سال دارن خیلی خوب یادشونه. من کلی خاطره دارم از هر دوشون. چند وقت پیش یک اسانس از مکسی دیدم که نت اولیه اش اصلا شبیه اودکلنش نبود؛ واقعا تو ذوق می زد. اما ساعتی بعد خود خودش بود! با پخش بو و قدرت موندگاری عالی جوری که دستمو با مایع دست شستم بوش نمی رفت!
حالا اینو نوشتم تا بپرسم ببینم به نظر باقی عطربازان عزیز؛ نت میانی مهم تره یا نت اولیه یک اسانس؟
شخصا روی نت اول حساسیتی ندارم. به نظرم نت میانی مهم تره. همین طور نت پایانی.
شما نظرتون چیه؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
به زودی:
کنت کول ری اکشن!
یک ترکیب میوه ای مرکباتی خنک و خیلی کم تلخ. سیب و لیمو و هندونه خربزه با رایحه ای بسیار هوس انگیز دور هم جمع شدن. مطمئنم اونا که عطرهای میوه ای رو دوست دارن خیلی از ری اکشن استقبال می کنن.
این کامنت رو براش دوست داشتم:
Very fresh and safe to wear for almost any occasion. This is my go to for any spring/summer event where I need to dress up a little. It's just a classy, crowd pleasing scent. Won't offend or choke anybody out, very well balanced and quiet. Highly recommend

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
برای امروز سه عطر خدمت تون معرفی کنم که نام کرید بهشون اعتبار میده.
کرید گرین آیریش
کرید سیلور مانتن
کرید امپریال
دوستانی که کرید اونتوس رو بردن می تونن این سه کار رو هم ازمایش کنن ببینن کرید چه محصولات دیگه ای داره!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
لیست عطرها آپدیت شد در پست اول. اینا اضافه شدن:
57 - The Dark تلخ با دمای معتدل به سمت گرم

58 - بلک ایکس S بوی آناناس!

59 - ری اکشن

60 - جوپ هوم؛ کپی برابر اصل اودکلن!
جوپ هوم رو تو انجمن فقط @arash59b ارش جان از نزدیک بو کرده و موجود نداشتم تا امروز. متاسفانه مقدارش هم زیاد نیست. جناب @saadatmandi86 هم برای یکی از دوستانش می خواست. این تنها جوپ هومیه که از نت اول خود اودکلنشه و من سال 76/77 اودکلنش رو داشتم.
the dark بوش شبیه به اودکلن دریک هستش و میدونم پر طرفداره بوی تلخ و مردونه اش.
بلک ایکس اس رو به همه کسانی که کرید می خرن توصیه می کنم به ازای هر 6 گرم کرید 1 گرم بلک ایکس بریزن تو کریدشون.
در مورد ری اکشن هم جدا نوشتم.
تنوع کارها واقعا زیاده و برای همه ی سلیقه ها عطر هست. از گرم تا خنک؛ ملایم تا تند؛ شیرین تا تلخ.

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
با سلام خدمت جناب هادی
قربان خواستم سفارش سومم رو تقدیم کنم:

بلک XS
ورساچ عود مشکی
Eau Fraiche
چمپیون دیویدف
جوپ

فقط یچیزی قربان. اون ظرف قبلی ها انگار اسپری بهتری داشت؟ یا من اینطور حس میکنم. :p

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام خدمت جناب هادی
قربان خواستم سفارش سومم رو تقدیم کنم:

بلک XS
ورساچ عود مشکی
Eau Fraiche
چمپیون دیویدف
جوپ

فقط یچیزی قربان. اون ظرف قبلی ها انگار اسپری بهتری داشت؟ یا من اینطور حس میکنم. :p
سلام محمد جان. در خصوص اسپریها؛ از فاصله حدود 10 /15 سانتی والف رو محکم فشار میدی پور نمیشه عطرت؟ فکر می کنم تک تک اسپریهای شما رو تست کردم. تو کدومش مشکلی دیدی و برام بنویس چی بود اون مشکل.
اسپری بهتر از اون هم دارم برات پ خ می کنم . جزییات سفارشتو بگو اونجا. همه عطرهای جدید رو تو لیست دیدی تا شماره 60؟

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
اگه امکانش هست قیمت ها هم اضافه بشن

نظرت در مورد رایحه کریدها چیه؟

از جوپ کدوم رایحه اش رو بیشتر حس میکنی؟

Sent from my iPad using Tapatalk

بالا