برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

kingPresident

Registered User
لایک‌ها
1,324
شرمنده من یه بار این سوال رو پرسیدم شمام جواب دادید ولی نقل قولشو پیدا نمیکنم هرچی میگردم
آقا باربری لندن زنونه ، تستر ازین شیشه کوچیک خوشگلا 10 تا 30 میل ها دارید؟
میخوام کادو بدم وسعم نمیره بزرگشو بخرم:general505::general505:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام. قیمت عطرهای جدید رو می نویسم. گرونترینش کرید امپریاله 1500 تومن گرمی. در مورد کریدها؛ من از هر سه کرید بوی خنک می گیرم. امپریال کمتر از گرین ایریش بوی جنگلی داره. خیلی کم؛ شیرینی دارن یا دست کم اصلا تلخ نیستن. سیلور مانتن چایی هست توش که بوش رو باحال می کنه از نظر من.
جوپ هوم رو یادت نیست؟ اون شب که تو دفتر در خدمتت بودم از در اومدی تو ؛ متوجه ی بوش شدی و در موردش حرف زدیم! به پگاسوس مارلی شباهت داره ولی بوش مرکباتی تره و شیرینی پگاسوس رو نداره. البته تلخیش هم مثل پگاسوس نیست چون اون بادوم داره و رگه ی تلخیش از بادوم میاد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
شرمنده من یه بار این سوال رو پرسیدم شمام جواب دادید ولی نقل قولشو پیدا نمیکنم هرچی میگردم
آقا باربری لندن زنونه ، تستر ازین شیشه کوچیک خوشگلا 10 تا 30 میل ها دارید؟
میخوام کادو بدم وسعم نمیره بزرگشو بخرم:general505::general505:
ایراد نداره رفیق؛ بله باربری لندن دارم. پ خ می کنم براتون

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
جوپ رو یادمه ولی فرصت نشد روش زوم کنم می خوام بدونم بوی کدوم نوتش رو میفهمی؟

جوپ قرمز رو دوست دارم ولی زرد رو بیشتر چون بوش ملایمتره
اگه بتونی یه کار خوب و باکیفیت ازش پیدا کنی خوب میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
جوپ رو یادمه ولی فرصت نشد روش زوم کنم می خوام بدونم بوی کدوم نوتش رو میفهمی؟

جوپ قرمز رو دوست دارم ولی زرد رو بیشتر چون بوش ملایمتره
اگه بتونی یه کار خوب و باکیفیت ازش پیدا کنی خوب میشه

این جوپ هوم بین همه ی جوپهایی که تو بازار هست؛ تنها جوپ کپی برابر اصل اودکلنه در رایحه. از همون ابتدا و نت اولیش که با پخش بوی عالیش بوی مرکبات (پرتقال و نارنج) رو به مشام می رسونه. اودکلن تو بازارش اودو تویلیته چون بوش واقعا قویه. حالا محمد عزیز @Musketeer هم تو سفارش سومش اینو خواسته؛ او هم تست می کنه بعدا نظرشو می نویسه. نمی تونم بفهمم این تلخی دلنشینش از دارچینه یا از چیز دیگه.

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
سلام محمد جان. در خصوص اسپریها؛ از فاصله حدود 10 /15 سانتی والف رو محکم فشار میدی پور نمیشه عطرت؟ فکر می کنم تک تک اسپریهای شما رو تست کردم. تو کدومش مشکلی دیدی و برام بنویس چی بود اون مشکل.
اسپری بهتر از اون هم دارم برات پ خ می کنم . جزییات سفارشتو بگو اونجا. همه عطرهای جدید رو تو لیست دیدی تا شماره 60؟
نه مشکل ندارن، فقط قبلیا انگار بهتر پودر میکردن. خراب نیستن راضی هستم ازشون :)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
دو تا سمپل از عطر قهوه دستم رسیده. یکیش کافی چاکلت یا دقیقا شکلات قهوه است. چند ساعت بعد از استفاده و به مرور شیرینی عطر کم میشه و قهوه ش تلخی نداره.
دومیش از همون ابتدا فقط قهوه است و خیلی تلخه. کنجکاوم بدونم رفقای عطربازم کدومشون رو ترجیح میدن؟ برای من انتخاب راحت نیست. شکلات قهوه رو دوست دارم. بارها شکلات قهوه دار خوردم و برام حس خوشایندی داره. قهوه ی تلخ رو هم دوست دارم! حسم بهم میگه تلخی تند این قهوه نباید خیلی همه پسند باشه؛ اما همین دیروز برادر زاده ام که عمدتا شیرین پسنده بهم گفت من از این می خوام!
شما بوی شکلات قهوه براتون جذابه یا قهوه ی تلخ؟ لطفا توجه کنین که در مورد بو نظر می دیم نه طعم.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
تلخ

قهوه هم خوبه ولی اگه با توتون یا مواد دیگه ترکیب بشه بهتره
اگه بوی قهوه اش خالصه باید شروع کنی به ترکیب کردنش با بقیه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تلخ

قهوه هم خوبه ولی اگه با توتون یا مواد دیگه ترکیب بشه بهتره
اگه بوی قهوه اش خالصه باید شروع کنی به ترکیب کردنش با بقیه

با چی ترکیبش کنم؟ پیشنهادت از عطرهای فعلیم چیه؟ این یه قهوه ی خالصه. یه نت ثابت!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
با چی ترکیبش کنم؟ پیشنهادت از عطرهای فعلیم چیه؟ این یه قهوه ی خالصه. یه نت ثابت!
این دو تا کار رو نگاه کن نت اصلیشون قهوه است.
اولی رو که من عاشقش شدم چه ترکیبات جالبی داره. توتون، فلفل (اسپایس) و چرم رو با زنبق و هل ترکیب کرده حتی ته بوی مرکبات هم داره (OMG)
http://www.fragrantica.com/perfume/O-Boticario/Coffee-Man-9778.html
http://www.fragrantica.com/perfume/O-Boticario/Coffee-9777.html

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
این دو تا کار رو نگاه کن نت اصلیشون قهوه است.
اولی رو که من عاشقش شدم چه ترکیبات جالبی داره. توتون، فلفل (اسپایس) و چرم رو با زنبق و هل ترکیب کرده حتی ته بوی مرکبات هم داره (OMG)
http://www.fragrantica.com/perfume/O-Boticario/Coffee-Man-9778.html
http://www.fragrantica.com/perfume/O-Boticario/Coffee-9777.html
در ترکیب بلک افغان+ بی دلیشس یک قطره قهوه ریختم. بخاطر این که بی دلیشس بیشتر بوده از بلک افغان؛ رایحه اصلی بی دلیشس هستش اما قهوه هم یه کوچولو حس میشه.
اما در توباکو وانیل دو قطره قهوه ریختم و حالا بوی توباکو تحت الشعاع بوی قهوه است. با اقا و خانم چک کردم بوی حاصله رو و نتیجه مثبت بود. نکته جالبش این بود که خانمهایی که توباکو رو به تنهایی دوست نداشتن؛ وقتی بوی قهوه اومد کنارش؛ ترکیب رو دوست داشتن!
فکر کنم بشه نتیجه گرفت که قهوه و وانیل زوج مناسبین برای کنار هم نشستن در عطر.
با توسکان لدر و وان میلیون اینتنس هم میخوام ترکیب کنم ببینم قهوه و چرم در کنار هم چی میشن!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
کدوم قهوه رو داری مخلوط می کنی؟ تلخ؟

بنظرم با اونتوس و پگاسوس هم یه تست بزن البته با دوز قهوه پایین

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
کدوم قهوه رو داری مخلوط می کنی؟ تلخ؟

بنظرم با اونتوس و پگاسوس هم یه تست بزن البته با دوز قهوه پایین

اره قهوه ی تلخو دارم ترکیب می کنم. به کرید اونتوس نمی خوره قهوه. هیچ جوره. کرید تلخ رو نمی تونم حدس بزنم چه بویی داره اما نه فقط برای من؛ بلکه میدونم برای خیلی ها؛ کرید اونتوس بویی است که دلشون نمی خواد دست بخوره. بلک ایکس اس رو اگه ترکیب می کنم با کرید؛ بخاطر آناناسی که توش هست و در اودکلن اصلی کرید هم گزارش شده؛ بوشون هم جنسه.
اما پگاسوس پیشنهاد بدی نیست برای ترکیب با یک قطره قهوه!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اونتوس رو بخاطر نت لیموش گفتم
قرارنیست قهوه به اونتوس اضافه بشه وبه دوست داران اونتوس عرضه بشه. برعکس بیشتر دوست داشتم یه نت ضعیف لیمو به قهوه اضافه بشه

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
!WOW
دو سه قطره قهوه روی توسکان لدر منو برد فضا! یه بوی رویایی. جای همه ی رفقای عطرباز خالی. آرش جان ممنون از پیشنهادهای خوبت. ترکیب قهوه و توباکو وانیل تام فورد رو خیلی خوشم اومد. اما ترکیب توسکان لدر و قهوه یک بوی خاص و تکی رو رقم زد که نگو و نپرس!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
اگه ظرف 5 میل داری چندتاشون رو برای تست میخوام (از هر کدوم 3 میل بدون فیکساتور) فیکساتور رو جدا بده خودم بهشون اضافه می کنم
قهوه تلخ
تق هرمیس
هر سه تا کرید
جوپ
ورساچه آبی
بلو شنل
ورساچ عود نویر
مونت بلانک لجند

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
آقا رضا واقعا خیلی خوب کاری میکنید که رایحه های جدید اضافه میکنید به مجموعه، سپاسگزاری میکنم :general504:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا رضا واقعا خیلی خوب کاری میکنید که رایحه های جدید اضافه میکنید به مجموعه، سپاسگزاری میکنم :general504:
ممنون محمد جان. به نکته ی مهمی اشاره کردی که دوست دارم توضیحی بدم در موردش. من دیروز دفتر یکی از همکاران بودم که وارد کننده ی مستقیمه. شاید برات جالب باشه بدونی از یک شرکت فقط 18 تا عطرشو میاره!
الان من 60 تا عطر رو برای دوستان در اینترنت عرضه می کنم و واقعا فکر نمی کنم کسی نتونه عطر مورد نظرشو تو این مجموعه پیدا کنه. برای هر سلیقه؛ چندین رایحه دارم؛ عطرهای دیگه ای هم به تدریج اضافه میشن به لیست؛ ولی بنا ندارم هر چی می بینم تو بازار بردارم بیارم یا از اون بدتر؛ اودکلنهایی که یقین دارم اسانسش موجود نیست؛ ادعا کنم دارم و یه فهرست عریض و طویل بدم ازش.
از تنوع بالا یه نگرانی دارم. این که به یک عطر زمان کافی ندیم که تو دل مون جا بگیره و سرسری ازش رد شیم. گاهی موقعها یه عطر باید از یه موقعیت؛ یک شخص؛ یک مهمونی ... رد شه تا تو خاطرمون بشینه و دلبسته ش بشیم. یه مثال بزنم. سال 77 یا 78 بود ترانه ی "تو مثل گلی" اومد و مثل بمب هم صدا کرد تو کشور! من کلی می خندیدم بهش و دستکاری می کردم شعرشو ... تا در شب نیمه شعبون همون سال؛ تو محل مون بساط جشن و شادی به پا بود و ارکستر می زد و خواننده اینو می خوند و جمعیت رو پاش بند نبود! اون شب خیلی بهم خوش گذشت و بعد اون هر وقت این آهنگ رو می شنیدم خاطره ی اون شب برام زنده میشد.
عطر هم همینه. وقتی با کسی که دوستش داری هستی ؛ چه تو یک عطر رو زده باشی؛ چه طرفت؛ هر موقع اون بو به مشامت برسه؛ اون فرد و لحظات خوشی که باهاش داشتی تداعی میشه و ...! دلیل این که اسم عطر فروشی من "عطر یاد یار"ه همینه. با عطر باید خاطره ساخت. برای خود و بقیه.اون موقع یک رایحه ی شاید برای بقیه معمولی؛ برای تو میشه خاص!
تامس هریس تو کتاب وضعیت آخر اشاره می کنه که یک آهنگ؛ یک بو؛ "اصل ماجرا" و "اتفاق اصلی" رو تو مغز باز تولید می کنه. دقیقا منتقل میشیم اونجا و اون موقع و همون حسی که اونجا / اون موقع داشتیم عینا تولید میشه.
پی نوشت:
خواندن وضعیت آخر و ماندن در وضعیت آخر نوشته تامس هریس ترجمه اسماعیل فصیح عطری است که به روان مون می زنیم. دوستان عطرباز؛ عطر به روان فراموش نشه!

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز محمد جان @Musketeer رو که ببینم برای تحویل سفارش سومش؛ ترکیب های جدید رو نشونش میدم و نظرشو می پرسم:
توسکان لدر+ قهوه تلخ
توباکو وانیل+قهوه تلخ
بی دلیشس+سی بای کلوهه+قهوه تلخ
عطرهای جدیدی رو برای معرفی در نظر گرفتم. توش چند تا عطر سوئیسی هست. خوشحالم که پاتوقی داریم برای تبادل نظر در مورد تجربیات عطربازی مون!

Last edited:

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
امروز محمد جان @Musketeer رو که ببینم برای تحویل سفارش سومش؛ ترکیب های جدید رو نشونش میدم و نظرشو می پرسم:
توسکان لدر+ قهوه تلخ
توباکو وانیل+قهوه تلخ
بی دلیشس+سی بای کلوهه+قهوه تلخ
عطرهای جدیدی رو برای عرفی در نظر گرفتم. توش چند تا عطر سوئیسی هست. خوشحالم که پاتوقی داریم برای تبادل نظر در مورد تجربیات عطربازی مون!
ممنون از آقا رضا، ترکیبای قهوه اشون واقعن عالی بود، مخصوصا توسکان لدر که تقریبا بوی زعفرون رو حذف کرده بود یا حداقل کم کرده بود و تلخیش بیشتر شده بود. سری بعد حتما سفارش میدمشون.
بی دلیشس+سی بای کلوهه رو کمتر مطمئن هستم روش، با اینکه همینطوری فلت در نظر بگیریم بسیار خوشبو بود، ولی من در مورد بوهای شیرین خیلی با احتیاط عمل میکنم :D
عطرهایی که امروز گرفتم رو هم حتما تست میکنم، ولی البته هر روز یدونشون رو :p دیگه واقعن مطمئن شدم چند تا عطر رو با هم نمیشه تست کرد و نظر دقیق داد.

بالا